Kippeuvoeder. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten, Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. ADVERTEN TIEN. P SLUIS' Ochtendvoer, merken in den plaats met het Minimax handblusch--appa raat, hetwelk schitterend mag geslaagd heelen. l)it uiterst eenvoudig apparaat heeft den vorm van een trechter en is mot 6 liter water gevuld die koolzuur bevat ten. Het apparaat heeft de eigenschap het vuur zeer snel te blusschen. Er werden drie proeven geleverd. De houten tent ge vuld met stukken hout, die in petroleum gedrenkt en met teer besmeerd werd aan gestoken. De kolossale vuurzuil werd met het apparaat dadelijk gebluscht, toen wer den proeven genomen met een houten schoorsteen en een put met teer en petro leum gedrenkt, hetwelk eveneens schitte rend slaagde. De vertegenwoordiger der maatschappij „Minimax" te Sohoveningen deelde mede dat er in Nederland ongeveer 4000 zijn geplaatst o. a. een aan de Koningin Moeder voor haar paleis en stallen. Op de tentoon stelling te Luik zijn met dit bluschmid- den 28 branden gebluscht. liet geheele apparaat kan zoowel door ouden als jongen worden gehanteerd, daar het gevuld weegt 17 pond, hot wordt ge leverd door de firma Zoethout Zoon alhier voor f 20. De vulling geschiedt steeds kosteloos. MIDDELBURG. De volgende week zul len op het Molenwater cenige voorstel lingen worden gegeven door een Duitsch circus, directeur de heer Paul Wilke. De openingsvoorstelling is bepaald op Dins dagavond. Thans staat het circus te Schiedam. MIDDELBURG. Het circus Paul Wilke, dat op het Molenwater alhier komt te staan, zal 6 voorstellingen geven. Over de voorstellingen te Schiedam gegeven, lezen wij in de „Schied. C't." dat over hot geheel het programma uitstekend voldoet en iedereen hoogst tevreden de Voorstel ling, die van 8 lol ruim half elf duurt, verlaat. MIDDELBURG. Donderdag vertrokken van hier per spoor niet minder dan 572 passagiers naar Goes, natuurlijk voor het meerendeel in verband met de feestviering aldaar. MIDDELBURG. De tentoonstelling van bloemen enz. werd gisteren door ruim 1400 betalende personen bezocht. VLISSINGEN. Omtrent het vlot slepen van den loodskotter no 1 uit Vlissingen, die bij Zoutelande aan den grond zat meldt het Hand. van Antwerpen dat het hier geen gewoon geval gold maar een ware redding. De sleepboot President Pinnoy stoomde op verzoek naar Zoutelande om de boot af te sleepen. Er stoud een hooge zee en er waaide een storm uit het West- Zuid-West. Tegen 7 ure kwam de sleeper in de nabijheid van den gestranden loodskotter en zag dat het schip in groot gevaar zat, alsook dat er gevaar bestond voor zijn eigen schip en manschappen Daar het schip aan lager wal zat, op het platte strand, was de sleeper verplicht zijn ankers te „presenteeren" met 60 vaam ketting. Het was donker en storm. Na vele pogingen en met groot gevaar slaagde de kapitein er in, een drijflija aan boord te krijgen waar hij zijn sleeptros van 120 vaam opstak en alzoo aan boord van den kotter kreeg. Zoodra de tros vast was werden er seinen gegeven, en begon men de ankers te lichten. Met vele krachtsinspanning slaagden de schepen er in, na drie uren werkens met hooge zee, en met groot gevaar gepaard het schip aan lager wal te sleepen. VLISSINGEN. De verschenen gemeente begrooting voor 1906 bedraagt in ont vang en uitgaaf f 641.323.61 met een post van onvoorziene uitgaven ad f 702.835. De hoofdelijke omslag is evenals voor 1905 oj) 1' 130.000 geraamd. Onder de uitgaven zijn de kosten voor de politie f 450 hoo- ger geraamd wegens verhooging van jaar wedden voor de agenten. Er is thans uil getrokken voor 1 inspecteur f 1100, 2 ad junct-inspecteurs f 1000, 3 agenten le klas se f 1950, 6 der 2e klasse f 3600, 8 der 3e klasse I' 4600, 8 dei 3e klasse f 4400 en 1 agenl-bode f300. VLISSINGEN. Door den garnizoens-com- mandant, majoor Spruit, werd heden na mens H. M. de Koningin, aan de troepen de bijzondere tevredenheid betuigd over de flinke houding, zoowel bij de op 13 dezer te Maastricht gehouden manoeuvres, als tijdens het jubilé van H. M. de Ko ningin. KAPELLE. In den nacht van j. 1. Zon dag op Maandag zijn door den en bezoldigden rijksveldwachter G. alhier, 2 personen be keurd die jaagden bij het licht van een fietslantaarn in den Willem Anna-polder. Vier hazen, die in hun bezit waren, zijn iu beslag genomen. SCHORE. Benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter dhr. W. de Bakker te Hansweerd. SCHORE. Benoemd met ingang van 7 October tot hulp-siuismeester aan liet kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd dhr. D. J. de Vos alhier. KRABBENDIJKE. Men is hier begonnen met het rooien der suikerbieten; was men eerst bevreesd ,dat zij wegens het vele regenwater kort zouden zijn, thans blijkt hier dat het nogal meevalt, en alzoo een tamelijk beschot te wachten is. Ook liet gehalte is goed. KRABBENDIJKE. Alhier is ook de zoo gevreesde vlekziekte gekomen. Gisteren werd 't varken van een arbeider, hetwelk ongeveer f 70 waarde had, begravenhet diep was aan vlekziekte gestorven. BORSSELE. Woensdag heeft de dijkraad voor de waterkeeriug van het calamiteuze waterschap E 11 e w o u t sd ij kBorase- 1 e aan den bode J. van Doorn te Eile- woutsdijk, op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met een pensioen van flOO 's jaars. Bij een landbouwer alhier is Woensdag eene koe gebarsten, die op klavers had gegraasd. NEUZEN. Een jaar geleden werd van den heer D^ Tolens Az. op de Heerengracht een rijwiel ontvreemd, staande op den stoep naast zijn kantoor. Woensdagmiddag geschiedde dat weer met een F. N. rijwiel, onder dezelfde omstandigheden. Hij heeft den dief op het rijwiel zien springen en wegrijden. Het was een klein persoon met een sportpet op' WESTDORPE. Gister overleed alhier de oudste ingezetene der gemeentedo heer Bernardus Anlhonius van Acker. Hij werd geboren den 22 Aug. 1812 en had dus den ouderdom bereikt van 93 jaar en dagen. ZAAMSLAG. Dit jaar is in het Hellegat weer een vaargeul gegraven moeten wor den, om de schepen gelegenheid tc geven nabij tie weegbrug van „Landbouwbelang" tegen den dijk te laden. Dit is nog geen gemakkelijk werk, en dat telleen jarc, door het aanslibben, lastiger wordt. Toch wordt de moeite ruimschoots be loond, omdat zonder geul de bieten wel een half uur verder zouden moeten' ge bracht worden. De landbouwwerkzaamheden in Ooste lijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn zeer druk, wal. veroorzaakt wordt door de vroege le vering der suikerbieten. Zooals bekend is, ontvangen de land bouwers f 14.50 a f 14.75 por 1000 IC.G. die zij 14.15 en 16 September leveren; voor elke 1000 K.G. later geleverd, 10 of 20 cent per dag minder. 'tls dus te begrijpen, dat men zooveel mógelijk bieten zoo vroeg mogelijk afle vert, en daar de andere landbouwwerk zaamheden toch doorgaan, komen er han den f.e kort. Er wordt dan ook een goed loon be taald. Flinke bielenslekers halen van f 2.50 tot f 3 per dag. Een zeer treuring geval deed zich Dins dagochtend te Oost burg voor. De heer Hoogendorp directeur van het post- en telegraafkantoor aldaar zakte nl. midden onder zijn bezigheden plotseling ineen, waarschijnlijk tengevolge van een beroerte. Des avonds was hij nog steeds buiten kennis en men vreest voor erger. Algemeen is de deelneming in dit geval, daar de heet H. bij iedereen staat aangeschreven als een zeer bereidwillig ambtenaar en humaan man. In Zeeland kwamen gedurende de afgeloopen week 13 gevallen van besmet telijke ziekte voor: 12 van febris typhoïdea waarvan 7 te Yerseke en te St. Maartens dijk, St. Philipsland, Vlissingen, Water landkerkje en Zaamslag elk 1 en 1 geval van diphtheritis te Schoondijke. Woensdag gingen een paar jongens spe len op een der houtvlotten, die te Amsterdam in de Mauritskade liggen. Spoedig maakten zij het vlot los en gingen varen. Een paar keer zakte een der jongens tusschen de balken door en moest zich doornat weer opwerken, wat natuurlijk spoedig de aan dacht in die mate trok, dat van de brug tegenover de Muiderpoort, tot de plaats waar de vlotten liggen, de wal zwart van menschen zag. De politie was gewaarschuwd en weldra kwam een agent. De jongens stoorden zich heelemaal niets aan zijn aan wezigheid. Een collega in burgerkleeding ging versterking halen en weldra waren een brigadier met een zestal agenten aan wezig. Maar ook die macht werkte blijk baar weinig op de zenuwen van de jongens die bleven „roeien". De agent in burger kleeding ging toen een schuitje halen en weldra lag het vlot weer vastgemeerd. Maar nu begon de domme menigte van den wal niet steenen te gooien naar den agent in burgerkleeding, zoodat een viertal politiemannen noodig waren om hem te beschermen en de jongens naar de Muider poort te brengen, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Meer dan een uur had het publiek „pref' gehad. De rijksveldwachter H. D thuiskomende in zijn woning te Rotterdam, kreeg er kort daarop ruzie. Toen nu de vader in zijn drift zijn vrouw een klap gaf, greep de 15-jarige, door den twist toch reeds opgewonden zoon, in een onbedacht oogenblik een mes en stak daarmede naar zijn vader, dien hij ongelukkigerwijze in de zijde en den rug trof. Aanvankelijk werd aan een ernstige verwonding gedacht, doch in den loop van den avond is gebleken dat de toestand van den gewonden rijksveldwachter voor- loopig geen gevaar oplevert De dader is door de politie in verhoor genomen Dinsdag heeft een ernstige brand gewoed in het boerenerf van L van der Weerd te Brunnepe bij Kampen. De bewoners hadden haast geen tijd uit bet brandend perceel te komen onder den inboedel die geheel verbrandde behoorde ook een zak met f 600 aan klinkende munt, die in den loop van den dag voor een groot deel onder de pninhoopen werd teruggevondende varkens zijn in de haast gered kunnen worden, een toom kippen niet. Door het krachtig optreden der brandweer zijn de belendende perceelen. alle boerenwoningen gespaard gebleven. De p. m. 70.000 pd. hooi ging geheel verloren. Een gevaarlijke grap. Men schrijft uit Zandvoort aan de O. H C. Een onzer badgasten aan de Haarlem merstraat is in het bezit van een volledig ijsberenvel. Toen een logé er genoegen in vond zich in deze liuid te steken en na volhardend oefenen zich de allures van den bewoner der poolzeeën had oigen gemaakt, werd men nieuwsgierig, welke uitwerking de verschijning van een ijsbeer wel hebben zou. De eigenaar der huid begaf zich daar toe bij zijn buurman, ook een badgast, en toen de beer daar in den tuin verscheen, was het effect verrassend. Ontsteld vluchtten eenigen der bewoners het huis in, met allen spoed werden deuren en ramen gesloten, en daar de beer niet aan heengaan scheen te denken, greep de heer des huizes zijn geweer om den onguren gast neer te leggen. Zoover kwam het ge lukkig niet, daar hem haastig door zijn buurman 't een en ander aangaande de identiteit van ons ijsbeertje werd inge fluisterd. Een lantaarnpoetser te Zwolle had het ongeluk van zijn ladder te vallen, terwijl hij bezig was een lantaarn schoon te maken. Hevig bloedend aan het achterhoofd werd bij opgenomen en naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij kort daarna is overleden. Een afschuwelijk bericht komt uit Vaals. Een 47-jarig timmerman daar, vader van zes kinderen, dronk om een weddenschap een liter jenever uit. De man is er in gestikt. Een ambtenaar in de hallen van Parijs had dezer dagen twist met een bedelaar, die als antwoord hem een kaakslag gaf. Een agent bracht de twee mannen naar het politiebureau. De bedelaar gaf zijn burgerlijken stand opJean M., 45 jaar, zoon van Pierre M. „Maar dan zijl gij mijn broeder dien ik sedert tien jaar zoek!" riep de ambtenaar. De beide mannen 'bezagen elkander. Zij begonnen .'te weenen en wierpen zicli in elkanders armen. Jean M. was tien jaar geleden naar Amerika gelrokken en had er slechts armoede gekend. Nu had hij zich naar Frankrijk terug doen brengen. 1 n de kazerne. Pieterse had geen lijd gehad zijne laarzen netjes te poetsen, en zoo glommen ze hij' de monstering Wel van voren maar niet van achter. De ser geant. ziet 'tongelukkigerwijs en vraagt naar de reden. O, zegt Pieterse, een (tink soldaat ziet nooit, achter zich. Maar hij kreeg toch straf en hij de vol gende inspectie zijn de schoenen keurig gepoetst. Wel, Pieterse, plaagt de sergeant, ik dacht, dat. een flink soldaat nooit achter zich keek Neen, zegt Pieterse, maar een flauwe sergeant wèl. De hoogeerw. heer J. van Eert, Pro vinciaal van de Nederlandsche Provincie der Augustijner-Orde en pasfoor te Am sterdam (St. Augustinus-kerk) is overle den in het. klooster Mariënhage hij Eind hoven. Kantongerecht te Middelburg Woensdag zijn veroordeeld wegens opgeven van een valschen naamL. T. W., Vlissingen, tot f5 b. s. 3 d. h. loopen over weiland in de maand Juni A. L. K., Middelburg, lol f0.50 b. s. 1 d. h.; loopen over weiland in dc maand Juli P. d. K., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. L. P. Middelburg, tot 10.50 b. s. 1 d. h., loopen over grond die beplant is: J. B., M. C. F., J. J. W., Middelburg, lot. f 1 b. s. 1 il. h. i loopen over eens anders grond waarvan de toegang is verbodenJ. A. P., M. E. d. C., M. v. S., J. M., J. D., Vlissingen, lot f lb'. s. 1 d. h. overtreding leerplichtwet: W. F. S., J. V., C. C. v. H., hvr. van N. A. d. C., Vlissingen, tot f3 b. s. 2 d. h., .1. F. B., Vlissingen tot £3 b. s. 2 d. h., W. .1. B., Vlissingen, tot f5 b. s. 3 d. li.; rijden met een velocipede zonder licht: II. M'. H., L. J. M. K., W. J. v. I., Middelburg, M. B., J. C„ A. K., Vlissingen, M. A. A., Oostkapelle, J. V., H. J. P. H., hvr. v. J. V., Biggekerke, C. v. S., Zoutelande, A. E. v. S., Haarlem, tot fl b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: D. C. K., Middelburg, L. D., Aagtekerke, tot fl b. s. 1 d. h.; plaats nemen op een met oen 'hond bespannen voertuig: J. v. d. B., Middel burg, C. d.- P., Koudekerke, J. M., Ar- nemuiden, lot fl b. s. 1 d. h., A. de V. Middelburg, tot 2 maal f 1 b. s. '1 d. li. iedere b.; zijn aangespannen hond niet voorzien van een muilkorf: W. C. d. V., A. d. V., Middelburg, J. M„ Arnemuiden, lot f 1 b. s: ld. h.; zwemmen op eene andere plaats dan daartoe is aangewezen: J. P. S.j D. F. V., P. P., W. P., J. M. L. v. H., H. S., J. K., K. W. d. V., W. P. P., J. d. 14., J. C., J. P. J. C., C. d. N., J. v. D„ L. O., A. F., M. v. D., Vlissingen, 'tot. f 1 b. s. 1 d. h. als tapper zijne tapperij niet sluiten met het slaan van negen uren: P. d. K., Grijps- kerke, tot £3 b. s. 2 d. h.; als bezoeker van eene tapperij zich al daar bevinden na het sluitingsuur: P. II., Middelburg, tot f2 b. s. 1 d. h.; dronkenschap: F. J. M., O. on W.-Sou- burg, lot f l;b. s. 1 il. li., W. G. V., F. M., Pt L. V., Middelburg, L. T. W., h. s. 2 d. h., P. K„ Domburg, P. B., J. B., Vlissingen, G. K., Domburg, tot 12 Koudekerke, tol 13 b. s. 2 d. h„ J. W., Middelburg, tot 2 maal ;i d. h., H. J. v. 11., Middelburg, toi. eene week h. Vrijgesproken isM. W„ Middelburg, be klaagd van schuren van de slraat. Bekrachtigd zijn de vonnissen gewezen den 19 Aplril en 10 Mei, 22 Maart, en, '24 Mei 1905, respectievelijk Legen J. J. H„ Mid delburg en J. C. S., Vlissingen, tegen welke vonnissen de beklaagden waren gekomen in verzet. De rechlbank te Middelburg heeft heden V. W. S., 23 jaar, koetsier, zonder be kende woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, wegens wederspannigheid en mishandeling van ambtenaren veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met min dering der doorgebrachte hechtenis. Een 12-jarige jongen uit Vlissingen, be klaagd van diefstal, werd ontslagen van rechtsvolging, met last lot plaatsing in een rijksopvoedingsgesticht tot zijn 18e jaar. De rechlbank te Middelburg heeft heden nog veroordeeld wegens mishandeling: J. F. de C., werkman te Goes tot f7 li. s. 7 d. h.; beleediging van ambtenaren: G. d. 11., 18 jaar, veldarbeider le Krabbendijke, tot f10 b. s. 10 d. li. MIDDELBURG. Voor de rechtbank werd heden geëischf een.maand gevangenisstraf tegen een koopman uit Ilulst, beklaagd wegens smaadschrift bij de jongste ver kiezing van 3 leden van don gemeenteraad. Van 1315 Sept. GOES. Geboren: 12, Johannes Adriaan, z. v. Johannes Clement en Pieternella Huige. 13, Jan, z. v. Gerard Gorsse en Katkalina Romijn. 13, Willem, z. v. Adriaan de Fouw en Digna de Jonge. Overleden13, Nieolaas 3 innd. z. v. Cornelis Corstanje en Maatje Dekker. Van 14 tot 15 Sept. MIDDELBURG. Getrouwd: A. J. F. den Boer, 22 j. jm. en M. C. Le Due, 26 j. jd. OndertrouwdG. W. Verbeek, 22 j. jm. en W. P. de Bukvret, 24 j. jd.E. J. van der Weel, 24 j. jm. en C. Krijger, 21 j. jd.I. W. Jongepier, 24 j. jm. en M. C. Boes, 23 j. jd. Bevallen: S. D. Haentjens Dekker, geb. Schafer, z.A. Spoolder, geb. Hemke, d. A. M. van Boven, geb. Does, d.M. Corbijn, geb. Jongepier, z.M. Goedbloed, geb. Boone, z. OverledenC. J. Kerkhove, 22 m„ z. Van 9 tot 13 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdD. van der Woude, 29 j. jm. én G. van Boven, 33 j. jd.J. Schaap, 27 j. jm. en T. Ruijg, 27 j. jd.; C. van Keule, 26 j. jm. en C. Koppe- jan, 23 j. jd. Getrouwd: P. F. M. La,hout, 25 j. jm. en H. D. Marannes, 19 j. jd. Bevallen: P. van Wouwe, geb. Van Be- veren; d.; J. A. van Overbeeke, geb. De Bakker, z.N. de Ridder, geb. Meulmees- tcr, z.; J. Scheers, geb. De Hoogh, d.; I'. M. Naerebout, geb. Versluijs, d.; E. Pleijte geb. Schuman, z.; J. M. Suur- mond, geb. Lóus, z.J. Naaktgeboren, geb. ten Hove, z.; .f. A. Geeve, gel). Van Bo ven, d. Overleden: L. Stroo, 1 m., z.; H. M. Quintens, vrouw van F. Hennaert, 32 j. C. Sanderse, 10 m., z. van 815 September. IERSEKE. Ondertrouwd9. Willem Mol, j.m. 26 jr. en Gillina Prins j.d. 19 jr.; 11. Cornelis Jan Slager, 23 jr. en Pie ternella Pekaar. Gehuwd14. Cornelis Schipper, j.m. 27 jr. en Maatje de Wee jd. 24 jr. Geboren: 10. Adriana, d. v. Lauwerus Bom en Elizabeth Pikaar; 11. Forra Su- zanna, d. v. Jacobus Ruissen en Jozina Hoekman; 12. Marrnus Cornelis, z. v. Abraham Kosten en Adriana Hoebeke. Overleden: Gommert, 22 jr., z. v. Jan Siebes e. v. Cornelia Lindenberg. Bij Kon. Besluit is benoemd tol dijkgraaf van den len Balhpolder en tot, plaats- vervang. dijkgraaf van den 2n Balhpolder dhr. 3 Vogel Ie Krabbendijke. MIDDELBURG, 14 Sept. 1905. De aanvoer ter graanmarkt was heden weder ruimer dan vorige week vooral van kroonerwten welke 50 cent lager verhandeld werden. De noteering is als volgt: jarige tarwe f7.25 tot f7.50, nieuwe dito f7.-af 7 25, nieuwe rogge f 5.53, zomergerst f4.50, nieuwe witteboonen naar kwal. f 13.50 tot f 14, ronde bruine booeen f 12.75 af 13, paar- deboonen f 6.50, kroonerwten f 9.75 tot f10 25 lange bruine boonen f12.a 12 25 alles per mud. Kool- en karweizaad opgeruimd. Boter f 0.64 a f 0.68 per halve kilo. Eieren f 4 20 per 100 stuks. VLISSINGEN, 15 Sept. 1905 Boter f 1,40 a fl.30 per kilo. Eieren f 4,50 a f 0,00 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 14 Sept. 1905. Boter f0,65 a, f 0,77"' per halve kilo. Kipeierén f0,75 a f 1,10. Kleine f 0,60. Zaterdag 16 Sept. KRUINtNGEN, 6 uur Stationskoffiehuis het maken van een put voor een weeg brug en bijbehoorend huisje, lui. dhr. le Clercq. Vrijdag 22 Sept. IERSEKE, 3 uur bij Adriaanse door dhr. Polderman, het bouwen van 2 huizen. Inl. dhr. Snijder. De hoeve „De Blauwblocm", gelegen on der Poortvliet, groot 72.4475 H. A., in huur bij den heer Ant. de Rijke v. d. Vate, is Dinsdag in massa gekocht door den heer J. Stoutjesdijk te Tholen voor 183.475. Zaterdag 16 Sept. WESTKAPELLE, 2 uur in Het Koffie huis door not. Loeff voor 7 jaar. verhuren 10 perceelen bouwland. En vbrkoopen een huis en tuin Kloosterstraat 253 eA. Daarna verkoopen 4625 cA. weiland en sprink de lage wei in 2 perc. De voordeelen van het toedienen van een week ochtendvoeder, 's morgens als eerste maaltijd, aan kippen en andere hoenders, ter bevordering der eierpro- ductie, zijn in de vakbladen, in.dag- en weekbladen in de laatste jaren reeds zoo dikwijls op wetenschappelijke en bevat telijke wijze bepleit, dat die als algemeen bekend mogen worden geacht. Grooter moeilijkheid is het dikwijls voor de gebruikers, om uit de velerlei- verschillende fabrikaten, tegen zoo veler lei verschillende prijzen aangeboden, eene goede keuze te doen. Want het moet erkend, door het steeds hooger opvoergn van het eiwitgehalte, hebben vele fabri kanten uit het oog verloren, dat de andere bestanddeelen daaronder te veel lyden, en de juiste voederverhouding geheel uit hef oog verloren. Bij het toedienen van zulk voeder worden zeer dikwijls ziekten, als: hardnekkige diarrhee, vervetting of andere kwalen in het leven geroepen, en het behoeft nauwelijks betoog, dat van het leggen van veel eieren dan geen sprake is en het doel dus totaal ge mist wordt. handel gebracht, is nog al die jaren on veranderd van gehalte aan Eiwit en Vet stoffen, Koolhydraten en minerale bestand deelen, en handhaaft daardoor nog steeds zijn ouden roem, als een der beste, zoo niet de beste, en zuiverste die in den handel zijn. Het succes met dit voeder is waarlijk verrassend. De kippen, hiermede gevoed, leggen minstens een derde meer dan met eenige andere voeding, terwijl de kosten bijna niet hooger zijn dan met gewone graanvoedering10 kippen hebben slechts 2,5 ons per dag noodig, terwijl de kosten hiervan aan graanvoeder worden uitge spaard. Meer hierover, benevens gebruiks aanwijzing, prijzen en attesten vindt men in eene brochure van 40 pag. die op aanvrage aan ieder gratis en,.franeo wordt toegezonden. De prijzen zijn: 5 kilo f0.90, 10 kilo f 1.80, 25 kilo f4.—, 50 kilo f7.25 bij de depothouders. Naar plaatsen waar geen depóthouder is, worden zakken van 10, 25 en 50 kilo franco naaste station van de lijn RoozendaalVlissingen zonder prijsverhooging, door mij direct van de fabriek toegezonden. Proefzakjes van 5 kilo door geheel Nederland franco per post, na ontvangst van postwis sel 5 f 1. P. Sluis, voorheen Eversdijk, N. Z. Voorburgwal, Amsterdam. Gevestigd 1823. 262 medailles. Depóts te Middelburg, D. Alewijnse Sz.; Goes, L. Versee; Zierikzee, M. J. Con- standse; Tholen, Abr. du Burck; St. Anna- land, Jobs. Goedegebuur; Kapelle, J. A. Gelok; Krabbendijke, Adr. Wabeke; Ter Neuzen, P. J. van Strien de Koning. Depóts kunnen op alle plaatsen bij iederen solieden grutter of kruidenier op zeer aannemelijke voorwaarden ge vestigd worden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3