Van onze Eilanden, dikwijls over liet hoofd gezien Als een frappant staaltje ten bewijze voeren wij aan een bericht, dat we uit werkelijk vertrouwbare bron dezer dagen vernamen. Ons werd n.l. medegedeeld, dat voor de talrijke benoemingen, zoo hoogere als lagere, ten behoeve van de afdeeling tuchtscholen, niet meer dan '/.20 d. i 5 pet., zegge 5 pet der sollicitanten behoorden tot den R. K. godsdienst. Aan wie(n) nu de schuld Er zijn toch onder onze R. IC. onderwijsmannen men sehen van groote bekwaamheden op hun gebied genoeg, om voor 'n benoeming in deze categorie in aanmerking te komen. Maar waar blijven ze dan Het partijbestuur der S. D A. P. had van den heer P. L. Tak de mededeeling ontvangen, dat hij, met het oog op de combinatie van verschillende functies, meende zich van een gedeelte te moeten ontdoen en voorstelde, dat hij óf zou be danken als hoofdredacteur van „Het Volk" óf aan zou blijven tot het congres en zich verzekeren van de noodige medewerking, doch bedanken als voorzitter der partij. Met algemeene stemmen heeft'tpartijbestuur besloten, dat de tweede oplossing de beste te achten is. De federatie Amsterdam der S. D. A. P. zal nu binnen vier weken een voorzitter der partij moeten kiezen. Domme Dirk. Wij lezer, in de „Stichtsehe Courant" Er is in heel ons land bijna niemand die niet weet, dat de Roomschen circa twee vijfden van de Nederlandsche bevolking uitmaken. Eigenlijk is het tegenwoordig dichter bij- een derde dan bij twee vijfden. De redactie van „Het Volk" vertelt ech ter in een hoofdartikel tot tweemaal toe, dat er in ons land 2 Roomschen zijn tegen 5 protestanten. En van die verhouding uit gaande, bewijst zij, dat het aantal veroor deelden onder de Roomschen naar even- redigheid veel grooter is dan onder de protestanten. Niet onaardig, dat de redactie dit ar tikeltje schrijft onder den pseudoniem van „Domme Dirk". Koninginnedagen'le Goes Terwijl de dorpen het veelal bij hunne feestviering slecht met het weer troffen, heeft Goes het eerst laten uitbuien en prachtig weer gehad. Het zonnetje speelde lustig op de vlaggen en slingers en alle versieringen kwamen daardoor goed tot lnm recht. Om al hel versierde op te sommen is niet doenlijk. Over de poort in de Langevorststraat is maar één roep. Met haar toren is zij tien meters hoog; 'tis een proeve van artistieke houwkunst, een oud-Hollandsche slotpoort. In de St. Adriaanstraat staal een tempelpoorl in rococostijl, met een fijne beschildering van de familiewapens der Oranje's en van Waldcck-Pyrmanl. In de Kerkstraat staat niet één, maar vele hogen met dubbele bekapping. In de Xieuwstraaf staan een tweetal poorten met prachtig geschilderde wapens. Eveneens in de 's-HeerlIendrikskinderenstraat. In en op de Kaai en brug heeft de versiering, vooral met de verlichting een schoon effect ge geven. De voorstad heeft ook een tweetal rijk versierde poorten en een vlot in de vest voor de verlichting. Op den stationsweg staan een tweetal versierde zuilen. Bloem perken zijn aangelegd op de VlasmarkI en 's-HeerHendrikskinderenstraat. Behalve al 't genoemde is er nog veel groen en bloemen aangebracht terwijl over al voor verlichting maatregelen werden ge nomen. Ook zijn er nog vele particulieren die hun gevel versierden en verlichten. Met de etalages hebben de winkeliers zich zeiven overtroffen. Dinsdag waren de meeste winkelversieringen reeds zicht baar, enkele nog niet, maar ieder stond „Zal het anders zijn, wanneer ik het niet doe?" „Clavering keert niet met mij terug, Ele- onore." „Dat had ik verwacht." „Onmiddelijk na de plechtigheid gaan wij ieder onzen eigen weg". Eleonore knikte toestemmend met het hoofd. „Hij gaat naar Europa." Er volgde een korte rustpoos. „En ik keer terug naar huis." „Om daar te wachten op wat, Mary?" Mary's gelaat werd met een lichten blos overdekt en zij wendde zich langzaam ter zijde. „Op datgene waarop ieder meisje in mijn omstandigheden zou wachten, gelijk ik ver onderstel: op de ontkieming van redelijker gevoelens in het hart van een hardnekkig tegenstrevenden voogd." Eleonore zuchtte hoorbaar en een korte stilte volgde, welke echter plotseling werd afgebroken door Eleonore, die voor haar nicht op de knieën vallende, met tranen in de oogen haar hand greep. „O, Mary," snikte zij, terwijl haar gehee- le houding een aandoenlijke kracht bij zette aan haar dringende smeekbede, „o, Mary, bedenk toch wat ge op 't punt staat te doen. Denk voor het te laat is aan de gevolgen welke een daad als deze onver mijdelijk na zich moet slepen. „En gij", ging zij voort, zich oprich tende en mij aanziende met een uitdruk king van weemoedige wanhoop, welke aan- verbaasd, niet alleen over de schikking, maar over de massa artikelen die men vroeger nooit te zien kreeg. Bij naderzien is het ons ondoenlijk geble ken van ieder deelnemer afzonderlijk een beschrijving van zijn étalage te geven. De den we dit van den een, een ander zou evenveel recht hebben, en dil zou ons te ver voeren. Zooals gezegd, de étalages van allen, die deelnamen waren keurig ingericht, hij velen tusschen een schat van groen en kleurig licht. Die wedstrijd is een succes geweest, en heeft aangetoond dat de Goe- sche handeldrijvenden in hun vak door kneed zijn en dat niemand buiten onze gemeente zijn inkoopen behoeft te doen. De verlichting was van verrassende schoonheid. Wie onder de lichtende bogen der Kerkstraat liep moet wel een wonder gevoel hebben bevangen. Die berceau's van kleurige, matte lichtjes, ze deden den ken aan een too versprookje. De Lange- vorststraatt heeft ook eer van haar werk gehad. De St. Adriaanstraat met zijn bal lons, die als manen legen de donkere lucht hingen, heeft getoond, dal men smalle stra ten zeer mooi versieren kan. De Kade leverde een schilderachtigen aanblik op. In de verte hoog tegen de lucht de ver lichte lijnen van een stoomboot, waarop muziek speelde, het drijvend verlichte eilandje op het water gaven een goeden indruk. De Korte Kerkstraat prijkte ook met een goed verlichte poort. Jammer, dat Donderdagavond het weer wat winde rig was, waardoor de verlichting niet tot haar recht, kwam, en jammer ook dat de Ganzepoortstraat met versiering en ver lichting achterwege bleef. Men vermeldde ons als reden hiervan, dat de bewoners (lezer straat nog een wrevel voelden over de bekroningen ter gelegenheid der Kro ningsfeesten, maar.dat is nu 7 jaar geleden, en dan hadden ze toch mee kun nen doen buit e n mededinging. Op die wijze ware de eer gered en ook de ver siering. Woensdag kwamen de schoolkinderen met vaandels en vlaggetjes door de stra ten. 'I Was een drukte van belang. Bij den burgemeester werd halt gehouden. De heer Risch huldigde de muziekgezelschappen en overhandigde de twee directeuren een medaille. Op school werden de kinderen verder getracteerd. Hierna werd er in de „Prins van Oranje" gezongen. -Vadat hier de heeren Risch en van den Bout het woord gevoerd hadden zongen de kinderen uil volle borst er goed oj) los. Na de pauze sprak nog de heer Donner voor wat de scholen deden ter opluiste ring van het feest. Om twee uur was het bestuur van „Han delsbelangen., in hel café Boudeling bij eengekomen niet leden der hoofdcommis sie en genoodigden om de jury uit Mid delburg te installeeren. Door den heer F. den Hollander werd de jury welkom geheeten en hoopte hij, dal de wedstrijd den Goesehen middenstand zou ten goede komen. Onderwijl waren de turnvereenigingen aan het station afgehaald. Het waren, met „Volharding" en „Sparla" van Goes, „Me dioburgum" van Middelburg, „Achilles" van Middelburg, „Vooruitgang zij ons stre ven" van Ierseke, „Olympia" van Tolen, cu „Leonidas" van Roosendaal. Aan hel station werden zij ontvangen en namens de Hoofdcommissie verwel komd door den Eere-voorzitter den burge meester. Een eerewacht, bestaande uit een 15-tal heeren in witte pantalon, zwarte jas en hooge hoed, wachtte te paard de turners op, die voorafgegaan en gevolgd door onze muziek de stad rondtrokken. Intusschen hadden ook de kinderspelen in de Voorstad plaats, waar o. a. ook het mastklimmen plaats had, wat tot veel vroo- lijkheid aanleiding gaf. De uitslag van dien wedstrijd in het mastklimmen was aldus: J. Sinke, horlo geketting, M. Sinke. een riem, C. Sinke, horloge, A. t'apello, inktstel, J. de Koning, doenlijk was om Ie aanschouwen, „gij, die kinderen hebt. Ier wereld gebracht en opge voed, kunt gij 't op uw geweten nemen dat een jong en onervaren meisje, dat Hoor zorgeloosheid en miskenning van waarach tige zedelijkheid, verblind wordl, voort gaat op dezen gevaarlijken en hobbeligen weg, zonder een eiikel woord van waar schuwing en terechtwijzing? Zeg mij, gij moeder van kinderen, die reeds dood zijn en begraven, waarmede gij uw aandeel in de verrichtingen van 'dezen dag zvilt goedmaken of rechlmatigen, wanneer zij, het gelaat vermagerd en verbleekt door de ellende, die op een bedrog als dit nood zakelijk moet. volgen, tot u komt. „Waarschijnlijk met dezelfde veront schuldiging," vier Mary haar op kouden, gevoelloozen loon in de rede, „welke gij zult aanvoeren, wanneer oom u komt vra gen, hoe gij zulk een groot schandaal hebt Kunnen geaoogen gedurende zijn afwezig heid. Evenals gij zal zij antwoorden, dat bier niets mocht baten, dat Mary haar eigen weg wifcie gaan en dat voordien wil alles en allen zi?h moesten hingen." Het was afs ware plotseling een ijskou de ludEtstroom binnengedrongen in een vertrek, dat door benauwende hitte was verwarmd geweest. Eleonore gevoelde on middelijk den invloed dier plotselinge be koeling. Zij herstelde zich langzaam en zich met doodsbleek gelaat, maar vast beraden, tot harp nicht wendende, vroeg zij: (Wordt vervolgd.) een riem en pijp, J. do Wil, een pijp, L. Paauwe, sigarenkoker mei sigaren, J. de Pan, briefkaartalbum. Op de Groote Markt werden prachtige toeren uitgevoerd door de turners, een en ander opgeluisterd door de muziekgezel schappen. Te 6 uur werd in de Prins de uitslag bekendgemaakt. Deze luidt: Estafetteloop: lste prijs in 33 sec. „Vooruitgang zij ons Doel" van Ierseke, 2de prijs in 33'/2 sec. „Volharding" van Goes, 3de prijs in 34 sec. „Achilles" van Middelburg. Vrije en staafoefeningen (hoogste aantal GO p.): Ie prijs 46'/2 P- „Vooruitgang zij ons doel" van Ierseke en 3de prijs „Sparla" van Goes met 373/4 p. Een eere-diploma werd verleend aan „Sparla" van Bergen-op Zoom die huiten mededinging was. Te 9 uren 's avonds werd de uitslag der bekroningen van den étalage-wedstrijd bekend gemaakt. Het rapport werd uitgebracht door don heer F. Keulemans uit Middelburg. De prijzen werden toegekend als volgt in klasse A, die van de meest-smaakvolle étalage, lste prijs, zilveren medaille van den burgemeester, met (17 p. aan de firma J. Fabery de Jonge, in goud en zilver; 2de pr. met! GO p. aan de firma Roskes, in 'tabak enz.3de prijs met 57 p. aan de firma B. Fabery de Jonge, in galanterieën; 4de prijs met 56 p. aan de firma Boone in bedden enz.; in klasse B, die van de meest-typische étalage, lste prijs, zilveren medaille van hel hoofd-comité, niet 66 p. aan do firma A. A. Somer in tabak enz., 2de prijs met 60 p. aan de firma Quist, in manufacturen enz.3de prijs met 60 p. aan de firma Hop- ster, boekhandel en 4de prijs met 59 p. aan de firma Kloosterman, in boter, kaas enz. In deze klasse had de firma Quist, die een gelijk aantal punten met de firma Hopster verwierf, de voorkeur, wijl zij ook reeds in klasse A voor ecu prijs in ernstige aanmerking kwam. In klasse t'., die voor de meest-reclame- makende etalage: lste prijs, een getuig schrift door de Goesche vereeniging „Han delsbelangen" uitgereikt, met 53 p. aan de firma Bitter, in bedden enz.2de prijs, een zilveren medaille geschonken door de Middelburgsche vereeniging „Handelsbe lang", met 51 p. aan de firma Van Strien, fietshandel3de prijs, een bronzen me daille van liet hoofdcomité alhier, met 50 p. aan de firma Bookelaar, fruithandel. Hoogst eervol werd voor klasse A nog vermeld de firma F. Q. C'. den Hollander, eervol in klasse B de firma Somer in hee- renarlikelen, welke beide firma's buiten mededinging bleven, terwijl gezegd kan worden dat de bloemen-étalage der firma Reyerse, die ter opluistering heette te zijn, aan dat doel beantwoordde. In het geheel namen 39 personen aan den étalage-wedstrijd deel, terwijl 3 bui ten mededinging bleven. Ook de winkeliers, die zich niet opgaven als mededingers, zetten hun beste beentje voor. Tot laat in den nacht heerschte in de versierde en verlichte straten een prettige drukte. Deze begon Donderdag reeds vroeg op nieuw. De stad had een massa vreemde lingen getrokken, die den optocht kwamen zien en van hel festival genieten. De le extra-trein uil Middelburg was zoo vol dat hij geen reizigers le 's Heer- Arendskerke kon opnemen. Hij keerde ter stond van hier terug om andere passagiers. Te 12 uur werden de gezelschappen door den Eere-Voorzitter van het Feesl- Comité, burgemeester de Koning Kooij, op het Slot ontvangen en verwelkomd. Te 1 uur werd aangetreden bij de hof stede van v. d. Linde en had de groote optocht van reclame, vakvereenigingen, enz. plaats. Het was een mooie lange stoet, die veel bekijks trok en rijk was aan afwisse ling. Op muziekgezelschappen volgden ver sierde wagens, weer gevolgd door fanfares daartusschen reden de besturen der ver- eenigingen, de historische optocht, en de stoet werd gesloten door de mooi ver sierde fietsen. Allen zagen even opgewekt. Men kon in den stoet het klompenma- kersbedrijf van den heer F. de Jonge op een versierden wagen aan het werk zien men zag de Goesche werkmaiisvereeni- ging „de Landbouw" vlijtig aan hel dor- schen. De typische reclame-wagen van den heer .1. Th. Pilaar werd voorafgegaan door kleine pierrots, die door een bord in de hand, aan iedereen zien deden in wat voor vele soorten artikelen het ijverig be stuurslid handel drijft. De pierrots vorm den slechts „een voorloopige aankondi ging,' 'want achter hen reed de wagen, waarop men die artikelen in nalura kon aanschouwen, als gips, cement, sierstoen, betonsteen enz. De historische stoel, voor stellende den intocht van prins Willem V in Goes had veel succes. De prins van Zwaben in 'trood, de herauten in hun ei genaardige costumes van wit en rood met bruisbandelieren, de prins zelf, de burge meester en schepenen, de pages, kortom, de heele stoet van personen met hunne staartpruiken vormde een goed geheel. Al leen kwam het ons voor, dat de costumes wat lang in de kleerkast schenen te heb ben gehangen. Toch, de stoei voldeed wel, zelfs de opperstalmeesters zagen er zeer goed uit. Op een versierde wagen was de zui velbereiding in den Wilhelminapökh r aan schouwelijk voorgesteld door allerlei ma chines; deze wagen voldeed goed. Op een wagen, voorstellende den graan handel van den heer Krijger e. a„ was een windmolen in werking. Nu kwam de Boek drukkunst eu hel timmermansbedrijf resp. op wagens van de heeren Talsina en van Riet. Op den eersten was de pers in be weging en werden onder het rijden ge drukte reclames ronilgegeven; op den laatsten, een kolossalen wagen, zag men negen personen timmer- en metselwerk verrichten. Ook deze wagen trok zeer de aandacht. De Dracheiiquolle-reclamewagen van den heer L. Fukken was bijzonder. Hij stelde een rots voor, waaruit het mine rale water ontspringt. Dan waren er nog reclamewagens van Fritura, Gruno en den lieer Boluijl. Onder de versierde fietsen waren hijzonder mooie, zooals de twee zwane.i booten en oen zeer typische en complete kachel, met het hoofd van den fietser uit. eeu kachelpot. Jammer, dat op 't laatst de volgorde van den optocht min der goed geregeld ging. Hierna werden door de verschillende muziekcorpsen op de Groote Markt en Beestenmarkt bij afwisseling den gehee ten middag verschillende nummers ten ge- hoore gebracht, die onder do drukke me nigte er goed de stemming inhielden. Onderwijl luidden om half drie de fiels- spelen plaats op de Beestenmarkt. In deze afdeeling werden de prijzen behaald als volgt R i li g r ij (I e 11le prijs Jac. v. Nieuwen huijzen, 2e prijs L. Groosman. Plankenrace: le prijs G. v. Riet, 2e prijs, A. J. v. Heel. Potlepelwedstrijd: le prijs, Joh. de Jonge van Zivijnsbergen, 2e prijs Th. den Boer. Sigaret te nrace: le prijs, Jac. v. Nieuwenhuijzen, 2e prijs, Joh. de Jonge van Zwijnsbergen. Vogel pik: le prijs, H. J. Kosten, 2e pr. Th. den Boer. K w a d e - T r i e n - r ij d e nle prijs, A. J. v. Heel, 2e prijs, G. v. Riet. 's Avonds te 7 uren gaf „Euphonia" een concert in de „Prins van Oranje". Onder de pauze werden de prijzen aan de deel nemers aan den optocht uitgereikt en had de verloting van prijzen onder de muziek gezelschappen plaats. De uitslag was: le prijsde historische stoet; 2e. prijs: de wagen van den lieer Pilaar; deze stond zijn prijs in geld af om te verdoelen tusschen de overige deelnemers; 3e prijsde graanhandel van den heer Krijger, e. a.; 4e prijs, verhoogd met f5: de Drac.hen- quelle van den heer L. Fukken; 5e prijs, verhoogd met f 5hot timmer mansbedrijf van den heer van Riet; 6e prijs, verhoogd met f 5„de Land bouw". Verder werd nog f 5 t oegekend aan „de vroolijke vrienden fö aan hel kloinpen- makersbedrijf van den heer de Jonge, f 5 aan den groentenwageii van den lieer Westrate, met de opmerking, dal op een groentenwagen geen kachel thuis behoort, en fö der jury aan de boekdrukkunst van den heer Talsma. Een eervolle ver melding verkreeg een te laat opgegeven nummer, nl. den ambulance-wagen. Van de versierde fietsen verkregen den eersten prijs de jongejuffr. v. Strien, met 2 zwanen. Den tweeden prijs bekwam de jongenheer den Hollander met een boot en de derde prijs werd toegekend aan Geense. Een vierde prijs werd beschikbaar ge steld door den heer Lunenburg voor de typische kachel van Nonnekes. De heer van den Bout sprak lol de jury een woord van dank voor hare zware taak. Hierna vond plaats do verloting onder de muziekgezelschappen. Vlijt en Volharding le Roosendaal trok f 50. Het gezelschap van Nieuwerkerk f 40. Hosanna te Goes f20. De gezelschappen van Kruiningon, Wis- senkerke en de Goesche fanfare ieder f 10. Ook het Roozendaalsche muziekgezel schap werden bovendien nog twee zil veren medailles toegekend. Ten slotte het vuurwerk. Tegen 10 uur vulde een ware menschen- zee de Markt; het weer was onbewolkt. Toen de eerste vuurpijl zijn vuurdraad in de lucht slingerde, was het reeds te zien welk schilderachtig effect het stad huis als achtergrond zou opleveren. Hel massieve gebouw, dat wazig uit den don keren avond opdoemde stak, wanneer hel door draaiende zonnen of bengaalsch vuur werd verlicht scherp af tegen de lucht. JIct vuurwerk liep vlug van stapel. 1'ijlen, die oen regen van kleurige hol len of lichtende sterren lieten neerdalen; bengaalsche verlichting, die het plein in rossen gloed zette; draaiende zonnen met kleurenwisseling; fonteinen van gouden vonkenregen, hel tooverde een kleuren mengeling dooreen, eu bracht lichteffecten, die <ie toeschouwers in bewondering brach ten. De slot-decoratio mol „lang leve H. M." werd dan ook met. hoera's begroet. En toen verspreidde zich de menigte. Velen gingen naar hunne woonplaatsen in den omtrek terug. Op straal, ofschoon in mindere mate dan Woensdag, Meel hel gejoel en gehos en gezang nog lang voort duren. Wanklanken werden niet gehoord. Het liep alles in de beste stemming af. Alleen viel hel ons op dat er deze twee dagen zoo weinig vaderlandsche liederen werden gehoord. De lijfdeunen waren van minder gehalte. Hel hartroerende lied van „(le Schutters" was niet van do lippen óf liet werd afgewisseld door het zielver heffende: „Heb ie 'n océd op" en meer van 'die geestigemoppen. Dit kan nog ver beteren. Hel feest in zijn geheel is, dank de gunstige omstandigheden, de goede sa menwerking en den ijver van het bestuur uitstekend geslaagd, menigeen zal een aan gename herinnering er vaki bewaren. GOES. Op het examen voor liet politie xdiploma Ie 'sGravénhagc behaalde hel gewone diploma de lieer P. v. Zweden alhier. GOES. Woensdagnacht omstreeks l1 uur vatte de élalagekast van dhr. Boshof!' alhier vuur, zoodal in een oogenbtik tijds dat gedeelte verbrandde. De vlam was waarschijnlijk ontstaan door een der vet potjes. Spoedig was men den brand mees ter. GOES. De 16-jarige dochter van dhr. de Boer Nieuwslraat werd Woensdagavond door een voetzoeker verwond aan haar gezicht, zoodat zij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. GOES. De eerepoort in de Lange Vorst straat en enkele andere punten zullen lie denavond nog verlicht worden. MIDDELBURG. Bloemen-enVruc h- tentoon stelling. Woensdagmiddag te een uur werdin tegenwoordigheid van vele genoodigde dames en heeren in het „Schut tershof" alhier de tentoonstelling geopend van planten, bloemen, vruchten, groenten enzuitgeschreven door de T.iiinhonwver- eeniging „Walcheren afdeeling der „Ne derlandsche Maatschappij voor Tuinbouw- en plantkunde", welke expositie drie dagen duren zal De opening geschiedde door baron De Grancy, voorzitter der Maatschappij, in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers van het provinciaal en gemeentebestuur, vele autoriteiten en genoodigden Daarna hadden wij gelegenheid de ten toonstelling te bezichtigen Zij kan uitstekend geslaagd genoemd worden, zoowel wat de hoeveelheid als de hoedanigheid der inzendingen aangaat. Van bijna alle nommers van het program ma, en er zijn er 69, waren de gevraagde soorten aanwezi De verzameling blad- en bloemplanten was keurig, het bloemwerk en afgesueden bloemen rijk en op uitstekende wijs ge schikt, de vruchten oogbekorend zoowel door grootte als door uiterlijk, de groenten, bescheiden uit den aard der zaak, in vol doende keur, terwijl onder diversen zeer nuttige eu fraaie zaken geëtaleerd waren. De inzendingen zijn geschikt ten deele in den tuin, die, met fraaie bloemperken versierd, een prachtigen aanblik geeft, voor een deel in de overdekte kolfbaan, voor een ander deel in een afzonderlijk geplaatste ruime tent, de bloemen in de groote en de andere gevraagde zaken in de kleine zaal; onder de veranda vond, en die stond daar juist goed, een mooie ver zameling tuinmeubelen plaats. De prijzen bestonden in 3 verguld zil- vereD, 30 zilveren en 44 bronzen medailles, 20 getuigschriften en 42 geldprijzen. Uit Beveland werden bekroond deh.h.: E de Jonge, Ierseke, met le prijs voor keizer Alexander appelen, en 2e prijzen voor verzameling tafel- en sierperen, voor Leturé peren, voor 10 verscheidenheden tafelapelen, voor 6 dito voor den keuken, voor Reinette monstrueuse. H A. Hanken, Wilhelminadorp, met 2e prijs voor 10 mooiste Beurré de Meiode peren, voor 25 verscheidenheden tafel appelen. J. Q. C. Wabeke, Rilland-Bath, met le pr. voor nouveau Poiteau peren, voor 6 verscheidenheden appelen voor de keuken. D Duindam, Kruiniugen, met 2e pr. voor do mooiste keizer Alexander appelen. J. A. W. Swart, 's-Gravenpolder, mei le prijs, voor de 5 zwaarste appelen van een verschei lenheid. A. Kooman, Kapelle bij Goes, met 2e pr. voor witte druiven. J. C. Persant Snoep, Kapelle bij Goes, met 2e pr. voor de mooiste verzameling tomaten. G. J. Bavincli, Kruiniugen, met 2e prij zen voor Groenten. A. A. de Visser Jz. Hansweerd, ontving een getuigschrift voor bijenhoning en honig in raat en flacons. De eeie prijs van Prins Hendrik behaalde de Zeeuwsche Fruit teelt maatschappij te Goes, voor eene collectie vruchten en honig. Nog werden bekroond Dhr. W Noske, alhier met den eereprijs der Koningin, en de eereprijs der Koningin-Moeder werd toegekend aan dhr. L. de Priester te Kou- dekerke. De heeren Noske en de Witte, beiden alhier, behaalden verschillende andere prijzen, evenals dhr. F. A. Hansen. MIDDELBURG. Bij de inschrijvingen voor een gedeelte ad f 100.000 van de geld- leening van f 245.000 teil laste van de pro vincie Zeeland, zijn alhier aangeboden door de firma's: J. Siegers te Vlissingen i 8000 tegen 99, f8000 tegen 98 en f 10.000 legen 97 pel.; Julius Oppenheini's Bank te Groningen f 100.000 legen 97.875 pel.; (le heeren Oppenheim en Van fill le 's Gravenhago 50.000 tegen 98.378, f25.000 legen 89.189 en f25.000 legen 98.010. Te Amsterdam werd ingeschreven voor f20.000 tegen 97 pel., f 100.000 legen 97.26 pet., f30.000 tegen 97.75 [iel., f 50.000 logen 98.125 pet., f 100.001) legen 98.625 pet., f 10.000 legen 98->'/33 pet, MIDDELBURG. Woensdagmiddag had op de Loskade alhier de proefneming

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2