i i GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. 4 daar bengaalsch vuur afgestoken. Een aan- lal jonge meisjes (rozenmaaksters) hadden plaats genomen boven op de eerepoort in de Lange Vorststraat, en deden, bij gebrek aan bloemen, een regen van confetti en serpentines nederdalen. Het was een waar dig begin voor het feest. De bespreking der étalages stellen we uit tol een volgend nummer. Heden morgen 9 uur had eene extra bedeeling der armen plaats, waarmede, op verzoek van het hoofdcomilé, de com missie der economische spijsuildeeling zich belastte. Eere-voorzittcr, voorzitter en ©eni ge leden van het hoofdcomité waren daar bij' tegenwoordig. Een 280 Ivg. brood en 140 Kg. spek werden uitgereikt. M1DDEL15URG. De firma A. H. .1. Peek, Dam alhier, is op de Internationale ten toonstelling te Luik bekroond met den 2den prijs, zilveren medaille, voor haar koper werk. MIDDELBURG. De twee grootste aan nemerszaken alhier die van de firma W. van Uye Zonen en M. K. Jeras en Zonen zijn in andere handen overgegaan. Eerst genoemde werd gekocht door den heer Loois uit Vlissingen, de laatste door den heer Koole alhier. MIDDELBURG. De Kamer van Koop handel en Fabrieken heeft adhesie verleend aan het door de Kamer te Vlissingen aan den directeur-generaal der Staatsspoorwegen gericht verzoek van welk adres wij destijds melding maakte om een betere regeling in den loop der treinen op de Zeeuwsche lijn. (M. O MIDDELBURG. Hedenmiddag 1 uur wordt officieël geopend de tentoonstelling van bloemen, planten, vruchten en groen ten, welke van 13 tot 15 dezer in het Schuttershof gehouden wordt vanwege de tuinbouwvereeniging „Walcheren" afdee- ling 'van de Nederlandseke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. Verschillende autoriteiten en genoodig- den hadden van hunne belangstelling doen blijken en na ingeleid te zijn door den voorzitter der vereeniging Walcheren, den heer C. J. Stomps, zal de heer baron G. de Grancy, voorzitter van bovengenoemde Maatschappij het woord nemen en wijzen op de beteekenis der tentoonstelling. De inzendingen zijn zoo talrijk dat buiten de groote en kleine zaal van het Schuttershof, de kolfbaan en de tuin nog een groote tent is opgeslagen om alles te kunnen plaatsen. Zoowel op liet gebied der bloemisterij als van vruchten en planten is een rijke collectie geëxposeerd en de eerste ten toonstelling van de vereeniging „Walche ren" is dan ook een beslist succes. VLISSINGEN. De heer A Mets, hoofd ambtenaar bij de stoomvaart maatschappij „Zeeland" alhier herdacht heden den dag waarop hij voor 25 jaren bij genoemde maatschappij in dienst trad. VLISSINGEN. Ton bewijze, hoezeer het verkeer lusschen Berlijn en Londen over Vlissingen toeneemt, meldt men dal met 1 Oct. a.s. naast den slaapwagen Berlijn Vlissingen nog 'n doorgaande wagen Ie en He klas met zijgang tusschen deze'beide plaalsen zal worden ingelegd in den trein, die 9.25 's avonds van het Potsd. Bhf. te Berlijn vertrekt, en 10.20 v.m. te Vlis singen aankomt en in den terugkeerenden trein vertrek Vlissingen 6.45 n.m. 's GRAVENPOLDER. Er bestaal. goede kans, dal. binnenkort een derde postbode- loop van Goes naar 's Gravenpolder zal worden ingevoerd. De regeling is zoodanig voorgesteld, dat correspondentie uit de richtingen Middelburg en Roosendaal tegen half twaalf 's Gravenpolder bereikt, ter wijl door directe terugkeer van den bode gelegenheid bestaat voor verzending met de middagtreinen in genoemde richtingen. De morgen- en namiddagposterijen blijven bij 'deze regeling onveranderd. HANSWEERD. Het met zand geladen zeilschip „Succes", schipper de Jong, met bestemming naar België, is alhier in aan varing geweest met hel, ledige sleepschip „Catharina", schipper Stevens, waardoor eerstgenoemd schip averij aan want en zwaarden bekwam. Slepende wordt de reis voorlgezet. Uit Oostelijk-Zuid-Beveland schrijft men aan het „N. v. d. D.": Vrijdagmorgen tusschen 8 en 9 uren keek iedere voorbijganger met belangstel lenden blik naar het dak van ons vrij groote schoolgebouw. Pin geen wonder, daar toch verzamelden zich honderden lmiszwaluwen en plaatsten zich rustig bijeen. Anderen vlogen heen en weer en brachten nog meer reisgenooten. Het was een af- en aanvliegen alsof zij de verzamelaars waren tot den aftocht. Aardig was het te zien, hoe die steeds vliegende diertjes daar nu stil in elkanders nahjjheid bijeenzaten, wel begrijpende dat zij hunne krachten noodig zouden hebben voor de op handen zijnde reis. Werkelijk was het dan ook de verzamelplaats voor den tocht naar het Zuiden. In den loop van den morgen, toen nog verscheidenen het aantal hadden vermeer derd, werd de groote reis ondernomen. Onder begunstiging van zonnig weder vlo gen deze algemeen geliefde vegels naar hunne winterkwartieren in 't warme Afrika. Veroorzaakt het zien van de eerste zwa luwen in het voorjaar bij vele mensohen blijdschap wegens den te verwachten zo mer; het vertrek dezer vogels wijst ons op den naderenden winter. Onbegrijpelijk is en blijft het voor ons, hoe zij den juisten tijd kennen en den weg weten te vinden naar die ver verwijderde streken. Elke soort toch houdt zich aan een bepaalden tijd van het jaar. De huis zwaluwen vertrekken in Septemberde boerenzwaluwen blijven meestal tot October. STOPPELDIJK. Door den gemeenteraad is tol. tijdelijk gemeentesecretaris en ont vanger benoemd de heer II. J. R. Claeijs, gemeente-secretaris en ontvanger te Bosch- kapelle. De oestercampagne zal in onze provin cie binnen enkele weken beginnen. Over het algemeen belooft de kwaliteit der schelpdieren voldoende te zijn en de vraag is nu reeds vrij groot. Vooral uit België en Frankrijk zijn groote orders te wachten. Te Oostkapelle vond men gistermorgen het lijk van een boerenmeisje in een sloot. Zij leed aan vallende ziefcle. Volgens aangifte moet, tijdens haar man afwezig was, Zaterdagavond te 11 uur een manspersoon hij een vrouw in de Oosten burgermiddenstraat te Amsterdam zijn ko men vragen, of haar man thuis wasna een ontkennend antwoord te hebben ge kregen, moet de man haar den neus heb ben dichtgeknepen, tot zij het bewustzijn verloor. Toen de echtgenoot, thuis kwam, was zijn vrouw nog niet bijgekomen, en ontdekte hij', dat twee linnenkastjes waren opengemaakt, terwijl uit een daarvan een linnenzakje met ongeveer f200 was ont vreemd. Van den man kan door de vrouw geen signalement worden opgegeven, en de huren hebben van het geval niels bemerkt. Te Kralingen, gemeente Rotterdam, had Zaterdagnacht in de Lambertusstraat een treurig familiedrama plaals. Tijdens een burentwist werden de water stoker De Pijpers en diens vrouw, die jmet een gloeiende pook dreigde, door den met selaar Dekkers achterover geworpen. De stoker viel op een brandend petroleumstel en geraakte in brand. Hij is in liet zieken huis overleden. De politie had Zaterdagavond in Sche- vcningen weer do handen vol. Om elf uur grepen een paar Scheveningers, opgescho ten hengels, een employé of controleur van het circus aan en mishandelden hem, omdat zij den vorigen avond wegens hun rumoerig en onhebbelijk gedrag, uit het circus verwijderd waren. De agent v. B. had heel wal. met hen te stellen. Later, des nachts 1 uur, stond die agent voor een nog erger geval. Scheveningers waren met polderjongens slaags geraakt, en duchtig werd er op los gesneden. De varensgezel A. v. d. T. werd ontoonbaar in het gelaat gesneden; de snede liep van het voorhoofd over den eus, door de lip pen lot onder den kin. De agent moest meermalen van zijn wapen gebruik maken. De zwaargewonde A. v. d. T. en eeri polderjongen, die ook sneden, van bell ieren aard, over het gelaal en aan de hand had, werden naar hel commissariaat Keizerstraat overgebracht, waar heiden werden verbonden. Inmiddels was de pol derjongen, die zich erg onverschillig toon de, aan hel bureau gehouden, toen deze plotseling ineenzakte. Toen de agenten hem oprichtten, ontdekten zij', dat zijne kleeren doorweekt waren van bloed. De politiedoktei' werd gehaald en toen ge constateerd, dat hij ook een groot© mes- snede in den rug liart, diep en 'breed. Ook deze persoon werd toen naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht, terwijl in onderzoek is wie de dader van dit fèit is, daar deze verwonding hem niet door v. (1. T. kan toegebracht zijn. Toen tin den nacht van Zaterdag op Zon dag do jachtopziener der Koningin op het jachtveld in den Oranjepolder drie man nen met. een lichtbak aantrof, werd hij, terwijl hij naar hun namen informeerde, zoodanig op het. hoofd geslagen, waar schijnlijk met de kolf van een geweer, dat hij bewusteloos neerstortte. Bijgekomen ging hij naar Naaldwijk, al waar hij zich bel verbinden. Zijn hoofd ziet er vreeslijk toegetakeld uit. Geen der stroopers is evenwel bekend. Ook m a tin eus. Naar aanleiding van, het bericht omtrent de mantineuse Ge meenteraadsleden in het district Zevenaar, schrijft men van geachte zijde aan de Tel. Tijdens mijn verblijf in Arosa in Grau- bünden (Schweiz) gaf een jong paar den burgemeester kennis van zijn voornemen te willen trouwen. Deze bestelde hen op den daartoe bepaalden dag ter secretarie te komen des morgens te 5 uur, want onj half 6 ging hij mesten. Om 7 uur begon de bruiloft en duurde den ganschen dag. Er werd gedanst met „schoenen met spij kers", hetgeen zeer „indrukwekkend" was, daar den volgenden morgen de timmer man met twee knechts kwam om de vlakte met de schaaf weer eenigszins loo haar te maken. Te Maarn (Utr.) is de vrouw van A. B. overreden door een wagentje, waarmee haar ouders, die bij haar op bezoek ge weest waren, wilden vertrekken. Het wiel ging haar over de borst, en de vrouw is, zonder tot. bewustzijn gekomen te zijn, weldra overleden, een groot gezin achter latende. De familie van een schipper, liggende te Duisburg, is zwaar beproefd. Voor eeni- ge dagen was een zijner kinderen gestor ven aan de roodvonk. Een tweede viel Zaterdag in liet, water en verdronk; eeni- ge uren later viel een derde in 't water en verdronk insgelijks. Uit Dordrecht meldt men: Drie Russische matrozen van de Car- bovia, die hier van Riga met een lading hout aankwam, hadden zich gedurende de reis zoodanig misdragen, dat de kapitein het noodig oordeelde ze tijdens de lossing van zijn schip te verwijderen en hun daar door te verhinderen kwaden invloed te oefenen op het. overige gedeelte der be manning. Gebruik makend van zijn recht, liet hij de kwaadwilligen door de politie opbergen, die hun een plaalsje inruimde in een oud arrestantenlokaal van het stad huis. Nauwelijks was dit in de stad bekend, of er verzamelde zich op het Stadhuisplein een groote menigte, die de getraliede ven sters, waarachter niets te zien was dan nu en dan de schaduw van een wandelenden Rus, tot middernacht bleef aanstaren. Mid delerwijl deden de ongelooflijkste verhalen daar de ronde. Ook bleef het den geheelen dag druk op het plein voor het stadhuis. Vermoedelijk vertrekl het schip morgen en dan worden de matrozen weer aan boord gebracht om naar Rusland te worden ver voerd en aldaar te Worden gestraft. Zondagavond omstreeks half twaalf had in het Valkenberg te Breda eene aller- brutaalste aanranding plaats. Een heer te Gent woonachtig en te Breda tijdelijk ge logeerd, begaf zich omstreeks half twaalf door 't Valkenberg in de richting station. Toen hij' zich een veertig passen in het Valkenberg bevond, werd hij onverhoeds door een grooten sterken kerel hij de keel gegrepen, zoodal. hulpgeroep hem onmo gelijk was. Met de andere hand greep de kerel hem in den nek en trachtte hem zoo doende neer te buigen, terwijl hij vroeg: Hebt ge geld op zak? Met moeite kon de vreemdeling ant woorden dal. zulks den aanrander niets aanging. Terwijl hij gehukt stond kwam een twee de persoon te voorschijn, dien hij poogde van zich af te houden door hem een flink aankomenden trap tegen het onderlijf te geven. Hierna ontstond tusschen den vreemdeling en den aanrander eene ver woede worsteling. De vreemdeling ontving verscheidene krabben op do linkerhand en de rechterwang, terwijl hij zijn aanrander op gevoelige wijze in den vinger beet. Kort daarop kwam de tweede persoon, die een schop had ontvangen, met een derden persoon terug. De vreemdeling inziende dat hij thans voor de overmacht zou moe ten bukken haalde zijne portemonnaie uit den zak, waarin zich zes gouden tientjes, vier rijksdaalders en eenig geld bevond en wierp deze een eind weg. Door het geklingel der geldstukken bij 'tneervallen, werden de aanranders daar op opmerkzaam gemaakt, ze lieten den vreemdeling los en vielen alle drie op de weggeworpen portemonnaie aan. Van deze gelegenheid maakte de Gen tenaar gebruik om het hazenpad te kie zen. Hij liep verder 't Valkenberg in en ontmoette een heel eind van de plaats der aanranding twee agenten van politie, wien hij met het gebeurde in kennis stelde. Onmiddellijk werd een nauwkeurig on derzoek ingesteld, doch de aanranders wa ren verdwenen. Van de verpleegden van het rijksopvoe dingsgesticht Veldzicht'' gingen er Zondag een 54 aan de haal. Al vrij spoedig werden er 35 ingerekend, doch de overige 19 zwommen het Ommerkanaal over en ver scholen zich in het ümmerbosch. Door de marechaussee te paard, den brigade-com mandant der rijksveldwachters en den ge meente-veldwachter van Stad Ommen werd toen een drijfjacht gehouden, waarbij het hun gelukken mocht allen in handen te krijgen. Om half elf 's avonds werden de laatste vluchtelingen in 't gesticht terug gebracht. De rijksveldwachter De Jong te Ommerschans bracht 11 knapen binnen. Een schip door een tram overreden. Za terdagmiddag was te Naarden een schip losgeraakt en gedreven voor de brug over de Bussummervaart, waarover de Gooische stoomtram rijdt. Het voorste gedeelte van het schip stak gedeeltelijk over de smalle brug. De machinist van Je naderende tram bemerkte dit niet, zoodat de overstekende boegspriet door de tram afgereden werd en het voorste gedeelte van het schip be schadigd. Ook de tram werd gehavend. De kapper Molier in de Wagenstraat nabij de Wagenbrug te Den Haag kreeg gisterenavond ongewenscht bezoek van een paard, dat zijn winkel kwam binnenstap pen en spiegelruit en etalage totaal ver brijzelde. Het dier, dat zich verwondde, richtte aanzienlijke schade aan. Het zevenjarige zoontje van P. Peels, te Valkenswaard, dat op een in gang zijnd rijtuig wilde springen, kwam met zijn beide beenen in het wiel. Hij werd zoo danig gekwetst, dat hij aan dej gevolgen is overleden. Een jaar geleden vertrok uil Hilversum naar Duitschland het gezin H. Kort na aankomst aldaar liet de man vrouw en kinderen onverzorgd achter; door de zorg der autoriteiten werden dezen naar Hil versum teruggezonden, waar zij verder ten deele door het Armbestuur werden ge steund. Verleden week kwam de man plotseling des nachts in de woning van de vrouw en kinderen terug en na beterschap te hebben beloofd, nam de vrouw hem op nieuw. Die beterschap duurde echter niet lang, want een week later ontstond op nieuw ruzie, waarbij hij het jongste kind van vier maanden deerlijk mishandelde, maar ook de vrouw met een mes zeven, hoewel lichte verwondingen toebracht en hij de haren op de straat sleurde. De politie nam hem daarop in arrest, doch liet hem daarop spoedig weder los, daar de vrouw van elke verdere vervol ging afzag. Ook in de Leeuwenstraat te Hilversum was deze week een hevige ruzie ten huize van de moeder der vrouw. De vrouw heeft daarbij met een mes haren man zoodanige verwondingen toegebracht aan hals en ge laal, dat de geneesheer ruim een uur noo dig had om den man te verhinden.' Een rijke boerenfamilie te Nagelstedt, in het. regeeringsdistrict Erfurt, werd naar hare meening door den booze bezocht. Allerlei onaangenaamheden, kwade droo- men en kleine ongelukken werden hem geweten, en om rust te krijgen, besloot men eindelijk de hulp van een „wijze vrouw" uit Langensalza in te roepen. Zij wist raad. Een nieuwe aarden pot werd te middernacht met oen flinke som gelds er in, in tegenwoordigheid van de be zochte familie, op den Erbsberg begraven. Daar zou de duivel, volgens de verkla ringen ',va,n; de vrouw1, het geld komen halen en dan zou de familie rust krijgen. Bij het heengaan hoorde men eenig klein vuur werk afgaan en de wijze vrouw beduidde toen aan de huiverende hoeren, dat de duivel nu uitgebannen was. Een tijdje lang meende het gezin rust te hebben, maar daarna begonnen de kwellerijen opnieuw. Telkens en telkens werd, ojp 'raad van de duivelhanster, meer geld geofferd. Dat ging zoo een paar jaren door, tot de zaak den onnoozelen toch te kostbaar werd en zij argwaan begonnen te krijgen. Zij hebben nu een aanklacht ingediend tegen de wijze vrouw, maar intusschen is reeds een som van 70,000 mk. naar den duivel I Zaterdagmorgen, rond 2 ure, kwam men (e Aiseau, in Henegouwen, den veld wachter verwittigen, dat er dieven in de gemeente ronddoolden. Do wachter besta- tigde dat aan zijn huis de zinken goot was afgerukt. En dit was ook het geval met t,wee-en-twintig andere huizen, waar van niet alleen de dakgoten, maar ook meestal de afloopbuizen waren meegeno men. Vergezeld van twee personen, die hem verwittigd hadden, ging de veldwach ter op zoek naar de dieven, welke weldra gevonden werden in de gemeente Pont-de- Loup, voerende eene kar met 600 kilo's gestolen zink en lood. Zij werden opge sloten te Charleroi en de kar werd in be slag genomen. Men denkt de dieven vast te hebben, die sedert zes maanden de tal rijke omliggende gemeenten verontrusten. De veiligheidpolitie te Parijs] heeft twee elegant gekleede Engelsche dames aange houden, die op hoogst vernuftige wijze, met speciaal er voor ingerichte parapluies, voorzien van tangetjes en scharen, de menschen van hunne juweelen wisten te ontdoen, vooral van gouden kettingen, medaillons, enz. Een eenvoudige drukking op den knop van de parapluie was vol doende, om eene horlogeketting af te knip pen. Men heeft ze op hare beurt geknipt. In drie werelddeelen begraven Een onderofficier bij het leger van generaal Buller werd in den Transvaal-oorlog bij Mafeking gewond, waardoor hem het lin kerbeen moest worden afgezet, dat daar begraven is. Twee jaar later in Australië reizende, verloor hij hij een spoorwegon geluk den rechterarm, die aldaar werd be graven en nu onlangs onderging dezelfde man in Liverpool een operatie, waarbij hem de rechtervoet werd afgezet, zoodat nu reeds in drie werelddeelen lichaamsdeelen van hem begraven zijn. Uit New-York seint ReuterEr is een trein van den luchtspoorweg ontspoord. Een wagen stortte op straat. Tien men schen werden gedood en meer dan 25 ge wond. Uit Connellsville (Pennsylvania) wordt bericht: Er heeft een vreeselijke ontplof fing plaats gehad in de buskruitfabriek in de buurt vijn Unionstowd. Van de uit 10 gebouwen bestaande fabriek bleef letterlijk geen steen op den andere. Vijftien per sonen vonden bij deze ramp den dood. lVs K. M. in het rond stortten de huizen in. De heer Stolz, te Neu-Rhede, even over de Nederlandsche grenzen is in volle vaart op zijn motor in botsing gekomen met een anderen motorrijder, met het gevolg dat hij op de plaats dood bleef. De schrijver der Indische Brieven van „De Tijd" zegt over de vormreis van Mgr. Luijpen naar de Minahassa „Men weet, hoe ik jarenlang geprotes teerd heb tegen de weigering der regee ring om onzen eerbiedwaardigen Kerkvorst, Mgr. Luijpen, te vergunnen, naar de Mina hassa een vormreis te ondernemen. Alle middelen hebben moeten dienen om de weigering te handhaven. Men sprak van oproer, van rustverstoring etc Welaan, wij hebben thans de proef op de som. Mgr. Luijpen heeft een volle maand in de Minahassa doorgebracht, heeft alle plaat sen, ook in het binnenland, bezocht, is overal sympathiek ontvangen, nergens heeft zich één onregelmatigheid voorgedaan Ik vraag waar blijft men met al die onzinnige praatjes over oproer, rustverstoring of wat dies meer zij." KLOETINGE. Benoemd tot onderwijzers alhier, de heeren A. Blok, onderwijzer te Nieuwdorp, en J. P. de Raad, volontair te Kruiningen. Met eerstgenoemden stonden op de voor dracht de heeren F. C. van Strien, onderw. te Simonshaven en W. F. Bekker, onderw. te Zwaluwe. Met laatstgenoemden dc h.b. J. P. W. Versluijs te Middelburg en A. de Mol te Vlissingen. Men meldt uit Zeeland In verhand met het bericht omtrent de termijnen van bietenlevering, kan worden gemeld, dat den agenten van verschillende Bondsfahrieken kennis is gegeven, dat de verplichte levering van den len termijn acht dagen is verschoven, zoodat de eerste leveringsdag is bepaald op 23 dezer,- ter wijl de financieele verplichting wat dien eersten leveringstermijn betreft toch van volle kracht blijft. ZIERIKZEE. Alhier zal Donderdag 21 September door do Centrale Tentoonstel- lingsvereeniging „Landbouwbelang" een tentoonstelling vair zaaigranen enz. gehou den worden, waarbij prijzen 'worden uit geloofd voor ruwarige Essex-tarwe, ,de boste andere variëteit tarwe, .Willielmina- tarwe, rogge en wintergerst. Van 1113 Sept. GOES. Ondertrouwd: 13, Jacobus Izaak van Huet 22 j. jm. Haarlem en Adriana Westerweel 25 j. jd. Goes. Geboren: 12, Jan, z. v. Pieter Willem den Herder en Maatje Maria Engelblik. Overleden Pieter Zandee, 75 j. gehuwd met Wilhelmina Verplakke. GOES, 12 Sept. 1905. Bij geringe aanvoer kwam in de prijzen weinig verandering. Oude Tarwe f 0,a f 0,— Nieuwe Tarwe - 6,25 - 6,7o Rogge- 5,25 - 5 40 Wintergerst per 100 K° - 7,20 - 7,60 Zomergerst Haver - 6,50 6,80 Bruineboonen - Paardenboonen - - Koolzaad- 0,- O,4> Groene Erwten - 8,50 - 9, Kroonerwten - 9,50 - 10.50 Karwijzaad - 14,- 14,25 Versche Boter f 1,24 a f 1,40 per KG., rnid- denprijs f0,67, part. f 0,—. Eieren f4,20 a f0.per 100, middenprijs fl,05, part. f 1,20. De aanvoer van boter was gering die van eieren tamelijk. ROTTERDAM, 12 Sept. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 2833 runderen, 446 vette, 118 nuch tere kalveren, 1583 schapen, 539 varkens en 221 biggen. Runderen hoogste prijs 72, laagste 44 cent; kalveren hoogste 95, laagste 66 cent; schapen hoogste 50, laagste 40 cent; varkens hoogste 52, laagste 44 cent; alles per kilogram. Zaterdag 16 Sept. KRUININGEN, 6 uur Stationskoffiehuis het maken van een put voor een weeg brug en bijbelioorend huisje. Inl. dhr. Ie Clercq. Vrijdag 22 Sept. IERSEKE, 3 uur bij Adriaanse door dhr. Polderman, het bouwen van 2 huizen. Inl. dhr. Snijder. KAPELLE. Maandag werd door notaris Liebert voor erven P. de Dreu publiek verkocht een huis en erf met zijkantweg groot 0.01.68 H.A. Kooper werd J. J. Ze- gers alhier voor f 648, plus f 15 voor roe rende goederen. De hoeve De Maire te Oud-Vossemeer, 149 gemeten 137 roeden groot, werd by veiling voor f 100.625 toegewezen aan den heer L. Hage Iz. te St. Maartensdijk. Zij zou echter, naar men zegt, tegen onbekenden prijs in handen zijn gekomen van den te- genwoordigen pachter. Woensdag 20 Sept. SCHORE, half 3 bij op 'tHof, boom gaard, tiendvrij, door not. Pilaar, 6030 cA. van C. Wondergem. SS a'->

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3