BUITENLAND BINNENLAND. Van onze Eilanden, getrokken. Reeds meermalen, zoo wordt 111 die correspondentie verhaald, zouden in genoemd geslicht gelijke feiten zich hebben voorgedaan, o. a. zou een jaar geleden ook een ziek kind in den kelder zijn gestopt en zelfs vastgebonden. .Meer dere onthullingen zouden vooreerst nog niet geschikt zijn, om publiek gemaakt le worden. Deze correspondentie kwam ons zoo on geloofwaardig en sensationeel voor, dat wij terstond na. er inzage van genomen le hebben, op onderzoek zijn uitgetogen. De resultaten hiervan laten wij hierbij vol gen. Wij onderzochten deze zaak hij den behandelenden oogheelkundige dr. Faber en aan het gesticht zelve. Dr. Faber deelde mede, dal het 4-jarig kind van den gemeente-arbeider N. in erge male leed aan een scrofuleuze oog ziekte en reeds in hel voorjaar in het gesticht was geplaatst, doch toen half ge nezen was weggehaald. De ziekte, die een zeer zorgvuldige behandeling ver eischt, verergerde daardoor zoodanig, dat het kind in Augustus ten tweede male moest worden opgenomen. De kleine lij der was de eerste maal erg geduldig, doch den tweeden keer integendeel zeer laslig en scheurde toen alle verstrekte oogdoekjes stuk,. Daarom bracht de zus- Ier het kind naar het sousterrein van het gesticht, dat zelfs geen kelders bevat. Het door de buren gehoorde schreien was niel van dit kind, doch van een DVjarig kindje uit Hengelo, dat een horrelvoetje heeft en deswege geopereerd is. Dit kind is zeer verlangend naar de moeder en roept er den gansehen - dag om. Wij zelf za gen dit ongelukkige lijdertje, dat met alle liefde en ten volle naar hel genoegen der ouders verpleegd wordt. De ouders van het vermeende mishan delde 4-jarig kind hebben, ondanks alle redeneeren, het kind teruggehaald, dal nu thuis door dr. Faber verpleegd wordt en weer zeer verergerd is. De man werd overtuigd dat er geen kelders zijn, doch dit hielp niets. Ook heeft de vader in zyn 'ongemotiveerde verbolgenheid het pokkenbriefje gehaald. Nooit, zoo verklaarde de gestichtsmoe der, is er ziekenbezoek geweigerd, iets dat „Het Volk" ook aan hel gesticht verwijt. Het geval van voor een jaar geleden, moet betrekking hebben gehad op een meisje van zekeren H., dat erg laslig was en daarom met uitdrukkelijke toeslemming der moeder, ook in het sousterrein is ge bracht om le kalmeeren. De smaad, het (R. K.) ziekenhuis door den Deventer correspondent aangewreven, is ergerlijk, het gesticht staat bij alle wel denkende eu onbevooroordeelde kenners ervan in een zeer goeden reuk. De be handeling is er uitstekend, zorgvol en zeer liefderijk. Voor de zooveelste maal, zegt hel „Cen trum", blijkt, uil deze correspondentie, dal men van sociaal-democratische zijde er maar op los schrijft, vooral wanneer men daarmede Katholieke personen en instellin gen in een ongunstig daglicht kan stellen. Er blijft immers altijd iels van hangen! Esp zoo worden allerlei kletspraatjes, hoe leugenachtig ook, maar gauw iu het partij- orgaan gezet, om den lezer te doen gru wen van de Roomsche gestichten en tevens om aan te töonen, hoe dapper 1) de so cialisten t.egen misstanden eu misbruiken strijden. 'Lis meer dan erg. En men vraag! zich onwillekeurig af, hoe hel toch mogelijk is, dal de lasterlijke vertelsels van deze lieden, reeds zoo dikwerf op de knak ge Fsteld, nog altijd geloof vinden. DE VREDE. Maandag om 1 uur vervoegde zich op het oorlogsterrein te Godsiadan bij den Russischen post aan den spoorweg een Japansch parlementair met de witte vlag, vergezeld door vijftig soldaten. De parle mentair overhandigde den wacht hebben- te gaan. „Laat. mij zonder uitstel uw echtgenoot worden", schreef hij. „De onzekerheid zal mij anders 'I scheiden onmogelijk maken", ver en toch eenzaam te zijn. Hoewel met Leavenworth overal te veel opzien haren, kenis. Toevallig bevond Mary zelve zich in mijne woning, toen ik dezen brief mede bracht van het postkantoor en ik zal nooit vergeten, hoe zij opkeek, toen zij van den inhoud kennis nam. Aanvankelijk gevoelde zij zich blijkbaar eenigszins ge raakt, maar weldra herkreeg zij volkomen haar kalmte, en schreef een kort antwoord, dat zij mij liet overschrijven en waarin zij beloofde aan zijn verzoek le zullen voldoen, wanneer hij er in wilde loestein- men, de openlijke bekendmaking van het huwelijk geheel aan haar over te laten (ui er genoegen mee nam, om haar bij de deur der kerk, of waar de plechtigheid ook zou plaats hebben, vaarwel te zeggen om niet weer in hare nabijheid te komen, alvorens de publieke afkondiging van ha re zijde had plaats gehad. Zooals le ver wachten was, kwam hierop binnen wei nige dagen het antwoord„Stem in alles loe, zoo gij slechts de mijne wilt worden." En zoo werden ten tweeden male de talen ten van Amy Belden in 'I plannen ma ken en uitvoeren te hulp geroepen, om le bedenken lioe deze zaak het best zou kunnen geschieden zonder vrees voor ont dekking. Ik vond het geval van bijzonder den Russischen officier, die hem tegemoet ging, een brief van Ojama aan Linjewitsj. De Japansche maarschalk zendt daarin den Russischen opperbevelhebber zijn groeten eu zijn gelukwenschen mol hel sluiten van den vrede, en hij verzoekt Linjewitsj, Russische gevolmachtigden le benoemen tot. regeling van den wapenstilstand. Zijner zijds heeft hij generaal Foekoesjima als Japansch gevolmachtigde aangewezen. Het slation Sjakhedsa wordt als plaats van samenkomst voorgesteld. De Daily Telegraph verneemt uil Tokio: Politie en troepen handhaven hier de orde, maar het volk blijft krachtig de regeering vijandig gezind. De geheele pers behalve de Kokoemin dringt aan op ontslag van het kabinet. De regeering blijft de hef tigste oppositiebladen schorsen. Naar ver luidt .hebben de generaals Nogi en Nodzoe hun ontslag genomen. Het Parlement komt den lOeu October in buitengewone zit ting bijeen. Maarschalk Jamagaia heeft tegenover een verslaggever gezegd, dat een heftige volksbeweging tegen dezen vrede onver mijdelijk was. Het oordeel over politiek loopt altijd uiteen. Hel kabinet was echter eenstemmig in zijn besluit voor den vrede. Hel was van oordeel, dat een voortzetting van den oorlog Japan niet nog meer be- voordeelen kon, want bel zou Rusland nooit kunnen dwingen Japans oorlogs kosten tc betalen. Intusschen zouden Ja pans hulpmiddelen, die noodig zijn voor de ontwikkeling van Manlsjoerije en Korea, uitgeput raken. liet Japansche pantserschip Mikasa is in brand geraakt en gezonken. Hel departement van marine maakt be kend, dat er op de Mikasa Zondagnacht om twaalf 11111' brand uitbrak. Voor de bemanning geborgen was bereikten de vlammen hel kruitmagazijn. Er volgde een ontploffing, die een gal sloeg in den bak- boordswand op de waterlijn. Het schip zonk en alt!) man kwamen er l>ij 0111daar onder was zeevolk van andere schepen, dat lohulp was gesneld. De oorzaak van den brand is onbekend. Het verlies van de Mikasa, die als het vlaggeschip van Tögo bij liet volk geliefd was heeft overal diepen indruk gemaakt. De brand brak uil aan den voel van den grooten mast en verspreidde zich zeer snel. In een uur lijds was het kruitmagazijn be reikt. Daar het schip iu ondiep water ge zonken is, gelooft men dat men hel zal kunnen lichten. \au een brief van een stoker aan boord van een der Russische schepen dal deel nam aan het Tsoeshima-gevecht is hel volgende ontleend: „Wij waren opgesloten in de machine-kamer Dante's hel van onze kanonneerboot. De temperatuur was er 180 graden Fahrenteit. Stelt u dat voor! Kokend water en sissende stoom kwamen uit alle deelen van de machine, waaruit zij maar konden komen. Krank zinnig waren we, vol angst en meest drui pend van zweet, bloedend uit ooren en neusgaten. Wanneer ik er weer aan denk, is 't of ik gek wordt. En boven op het dek was 't niet zoo verschrikkelijk. Een stormachtige zee joeg golven over het schip. Kanonnen schoten granaten vlogen, alles doodende wat in hun bereik viel Wij vochten dag en nacht. Ik verloor mijn bewustzijn, en loen ik weer bijkwam, was ik in hel hospitaal, waar ik nog ben". RUSLAND. De toestand in Bakoe is hopeloos. Men hoort weer artillerie- en geweervuur en de brandstichtingen houden aan. Er heerscht gebrek aan water en aan brood. De arbeidersbevolking lijdt honger. De gou verneur-generaal van Bakoe heeft hel hoofd der politie Sjirinkin opgedragen krachtige maatregelen le nemen ter be scherming van de banken. Nadat de eerste indruk over de afkon diging van den staat van beleg voorbij is gegaan, beginnen te Warschau de poli tieke moorden weer. Wij hebben, schrijft de correspondent van (le „Yoss. Zlg." te lastigen aard. Vooreerst, was het verkie selijk, dat het huwelijk binnen drie dagen gesloten zou zijn, daar Clavering 11a ont vangst van het antwoord plaats had geno men op een stoomboot, die reeds den vol genden Zaterdag naar Europa vertrekken zou; en in de tweede plaats zou de ver schijning zoowel van hem als van miss Leavenworth overal te veel opzien baren, dan (lat, het gemakkelijk was 0111 hel hu welijk geheel in stilte te doen plaats heb ben op betrekkelijk korten afstand van de badplaats. En toch mocht, aan den anderen kant, de voor de plechtigheid te kiezen gemeen te ook niet te ver verwijderd zijn, daar miss Leavenworth's afwezigheid van hel hotel niet te lang mocht duren, 0111 de ach terdocht niet te wekken van Eleonore, wat Mary wilde voorkomen. Haar oom dit moet ik nog in 't voorbijgaan zeggen was toen niet in het hotel, (laar hij kort 11a de verbreking van Mary's verloving zich opnieuw op reis had begeven. Het een met het ander deed mij het naburige F. kiezen, als de eenige plaats, welke te ge lijk de twee voordeelen bood niet al te ver en toch eenzaam te zijn. Hoewel met den spoorweg verbonden, was het toch oen slil plaatsje van zeer weinig betee- kenis. Ik deed dus onmiddelijk onder zoek, en bevond, dat het plan op die wijze uitvoerbaar was. Verheugd over dezen uitslag zelte ik mijn verstand Warschau een geheele reeks hiervan te melden. Gisteravond (de correspondentie is van 9 dezer) werd een politiebeambte die zich bij arrestaties nog al op den voor grond had geplaatst door vijl' revolver schoten op (le straal gedood. In de voor stad Wola werd een gendarme door een aantal mannen overvallen, ontwapend en doodelijk gewond. De daders ontkwamen. Te Wlochy bij Warschau werden twee poli tic-beambten door een troep gewapenden overvallen en met revolverschoten zwaar gewond. Te zelfder lijd werd op een ander punt van hetzelfde plaatsje een derde po litiebeambte gedood. Te Lodz hebben eem- ge mannen een nachtwaker gekneveld en aan de voeten opgehangen. Gelukkig voor dezen nachtwaker naderde nog juist bij tijds een agent, die (le touwen lossneed en hem zoo het leven redde. Te Bialystok werd tegen den commissaris van politie een bom geworpen. De commissaris werd echter slechts licht gewond. Hij achtervolg de den dader, die in de vlucht eenige re volverschoten afvuurde, waardoor den commissaris een scheenbeen werd verbrij- zel.d De dader, een 25-jarig jongmensoh, en zijn 18-jarige medgezel werden later gearresteerd. ITALIË. Up sommige plaatsen lijkl Calabrië 11a de aardbeving van Vrijdag een groot kerk hof. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en kinderen, daar do mannen meerendeels aan den veldarbeid waren op hel oogen- lilik van de ramp. Volgens de Messagero zullen verschillende der verwoeste dor pen niel herbouwd worden omdat (le be woners naar Amerika gaan. Dit komt meer voor bij dergelijke rampen; op Martinique bij de uitbarsting van de Mont Pelée is eenzelfde trekzucht waargenomen. Uit bij geloof of 0111 andere redenen verlaten de menschel! do plok dor catastrofe voor goed. De Koning heeft 100,000 lire voor de slachtoffers gegeven, maar ook de Staat zal krachtig moeten bijspringen want do ellende is zeer groot. In l'arghclia bij Tropea, waar bet mid denpunt van do aardbeving schijnt te zijn geweest, zijn alleen meer dan 300 dooden. I11 lange rijen liggen de lijken daar 0111 herkend lo worden; velen vertoonen mes sloken, die waarschijnlijk zijn toegebracht bij het vreeselijke dringen naar de uitgan gen van huizen of andere gebouwen. In Catanzaro had een woest looneel in de gevangenis plaats. Onder de 1400 veroor deelden aldaar brak bij de eerste schokken een waanzinnige angst uil; do opgeslote- nen deden wanhopige pogingen 0111 de deuren hunner cellen le foreeeren. De eerste hulp werd verleend door de in de straat van Messina geankerde oor logsschepen. Onbeschrijfelijke tooneelen moeten voor komen bij hel reddingswerkop één plaats vond men een gezin van elf personen onder het puin verpletterd. Te Pizzo scheurde een rots, waarop huizen, vaneen; alles deed een val van een 40 meter. Te Giffone verdween een veeherder in den grond, terwijl hij zijn vee naar buiten dreef. Het aantal ongevallen is natuurlijk nog niet vast le stellen, maar men schat voor- loopig het aanlal dooden op ruim 2000 en dat der gewonden op meer dan 10.000. Men meent, dat in 'I geheel 50.000 men- schen zonder woning zijn. DUITSCHLAND. Er heerscht in Duitschland sinds gerui- men lijd een groote vleeschschaarste. Het gebrek aan vleesch moet enorm zijn, zoo dal niel alleen de minder-gegoeden het haast, niet kunnen krijgen, maar ook ver schillende slagers genoodzaakt zijn hun bedrijf te sluiten. De minister van Land bouw heeft dan ook wat te slikken. De De „Kölnische Zeitung" o. a. schreef haar scherpste artikel tegen hem. Omtrent de oorzaken van den vleesch- nood hef volgende. De handelsminister Möller verklaarde deze week, naar aan leiding van een aan hem en den minister van landbouw door restaurateurs gerichte petitie, dat (le oorzaak van de vleesch- en verbeelding nu druk aan 'I werk om de bijzonderheden der uitvoering zoo goed mogelijk te regelen. En nu ben ik genaderd lot het voorval dat in zijne gevolgen ons geheele plan had kunnen doen in duigen vallen; ik be doel namelijk Eleonore's ontdekking van de geheime briefwisseling tusschen Mary en ('lavering. Dit droeg zich op de vol gende wijze loe: Op zekeren avond dat Hanna, die door haar gedurige boodschap pen allengs vertrouwelijk met mij was ge worden, een oogenblik bij mij zal uit te rusten, hoorde ik, nadat wij geen tien mi nuten samen gepraat hadden, aan de voor deur kloppen. Toen ik open deed, zag ik oen vrouwelijke gestalte staan, welke ik, te oordeelen naar den langen, los omgesla gen mantel, voor die van Mary hield. Ver moedende dal zij mij een brief voor C'la- voring kwam brengen, trok ik haar haastig bij den arm naar binnen en zeide: „Hebt gij daar een brief? Dan moet die dadelijk naar de post, want anders ontvangt hij hem zeker le laat." Maar plotseling zweeg ik stil, want toen de jonge dame zich ver wonderd tol mij omwendde, zag ik dat zij een vreemdeling was. „Gij vergist u," zeide zij, ik ben Eleo nore Leavenworth, en ik ben gekomen om Hanna, ons dienstmeisje te zoeken. Is zij hier?" Ik was slechts in slaat om (le hand uit te strekken en daarmee te wijzen naar Hanna, die in een hoek van de kamer zat. duurte aan den slechten veevoederoogst van verleden jaar te wijten was. Met de toename van den algemeenen welstand zijn de behoeften geslegen ook bij het vleeschgebruik. Maar met de consumptie hield de ontwikkeling van den landbouw geen gelijken Ired. Minister Von Podbielsky zeide, dat er geen vleeschnood lieerschte, en dal het hem verheugen zou, wanneer iemand maatregelen tegen de vleeschduurte zou kunnen aangeven. Dat er een sterke stijging van den vleeschprijs bestaat, bewijst een onlangs verschenen statistiek. In vergelijking met den prijs van 18981900 is o. a. het varkensvleesch met 30.1 pere. duurder ge worden, terwijl de prijs van de andere soorten vleesch tusschen Hi en 10 perc. gestegen is. Maar de ministers hebben in hun uit eenzetting de oorzaken van de vleesch duurte waarschijnlijk al te eenzijdig be oordeeld. Wel moet ook met de motieven, door hen1 aangehaald, ongetwijfeld rekening gehouden worden, maar zij willen de oor zaak van de vleeschduurte alleen aan de slagers wijten en ontkennen de noodza kelijkheid der opening van de grenzen. Dan wijzen zij alleen naar de slechte ge volgen, die een openstelling van de Oosten- rijksche grenzen zou hebben, door de vee ziekte, in dat land heersehend, maar zij vergeten, dat ook Nederland vee zouden kunnen invoeren. Woensdagmiddag had te Berlijn een groote protestvergadering plaals van vleeschhouwers. Ongeveer 2000 personen namen er aan deel. Van alle kanten Werd de kwestie van ile vleeschduurte bespro ken en ondanks oonig verschil van inzicht waren allen het er loch over eens, dat een openstelling van de grenzen drin gend noodzakelijk is, met een scherpe con trole desnoods ter wering van de veeziekte. De Kölnische Zlg. meldt De crimineele politie le Keulen heeft gisteren Domela Nieuwenhuis, den leider van de revolutio naire socialisten in Nederland, in hechte nis genomen, loen hij van plan was in den trein van 3 uur 23 le slappen, die te Ehrenbreitstein, dus vlak hij Kohlentz, waar de Keizer en de Keizerin onder hui lengewone veiligheidsmaatregelen de ma noeuvres bijwonen, naar hel Zuiden gaat. Nieuwenhuis beweerde dat hij zich naar Marburg wilde begeven. FRANKRIJK. De „Semaine Religieuse" van Angoulê- 111e bevat, een schrijven van den eerw. pater Brieuc van hot Trappistenklooster te Thymadeux, waarboven het weekblad terecht den titel zet van „vreeselijke straf". De schrijver verhaalt dat terwijl een troepje aankomende jongens van lü tot 20 jaar, die op Zondag lti Juli in den namiddag te Bréhau-Loudéac in een ka naal gingen baden, een hunner onder het uiten van godslasteringen niet steenen wierp naar hel Madonna-beeldje van een houten kruis, hetwelk zich bevindt op korten afstand van het bovengenoemde klooster. Zijn makkers berispten hem daar over, doch hij lachte hen uit en bij het terugkomen, herhaalde hij onder allerlei boosaardige spotternijen zijn satanische baldadigheid tegenover het Moeder-Gods beeld. Den volgenden Zaterdag ging de knaap weer naar het kanaal, thans ver gezeld van eenige jongere, knapen. Nauwe lijks was liij in liet water of hij verdween blijkbaar overvallen door een plotse linge ongesteldheid in de diepte. Zijn jongere metgezellen waren machteloos om hulp le verleenen en stonden daarenboven als roerloos van schrik. Hel lijk van den jongen word later opgehaald. De paters Trappisten zorgden nog voor de begrafenis. Men deelt mede, dat de afdeeling der S. D. A. P. in d'strict Rotterdam I, na discussie, met groote meerderheid de vol gende motie heeft aangenomen „De huishoudelijke vergadering van de „Kom mee, Hanna," zeide zij kort af, zonder de kamer binnen le komen. En zij zou zich terstond verwijderd hebben, wan neer ik haar niet 'beleefd had teruggehou den. „0, miss.begon ik, maar de blik, waarmede zij mij onmiddelijk aanzag, was voldoende 0111 haar arm terstond weer los te laten. „Ik heb u niets te zeggen," zeide'zij met trillende, half gesmoorde stem; „ik verzoek 11 mij niet aan te raken." En na nog even te hebben omgezien of Hanna haar wel volgde, ging zij naar buiten. Wel een uur lang bleef ik onbewegelijk op de trap zitten, op (le plaats, waar zij mij verlaten had. Daarna begaf ik mij (e bed, maar aan ruslen was den ge heele» nacht niel te denken. Stel u mijn verwondering voor, toen ik bij 't aanbreken van den volgenden morgen Mary haastig de trap hoorde opsnellen en haar daarna, schooner dan ooil, mei een brief voor Cla vering in de hand mijn kamer zag binnen komen. „O 1" riep ik verheugd en geruststellend uit, „zij heeft dus niel verstaan wat ik zeide I" „Als gij Eleonore meent, ja," zeide Ma ry, terwijl onmiddelijk de blijde uitdruk king van haar gelaat verdween. „Ik heb haar geheel op de hoogte gebracht; zij weet (lat ik Clavering nog altijd lielheb eu dat ik hem schrijf. Na het gebeurde van gisteravond kon ik hel toch niet lan- afdeeling Rotterdam I der S. D. A P. gehoord hebbende de besprekingen over de herstemming, overwegende, dat de heer Fabius staat tegenover iedere sociale wetgeving, overwegende, dat in de tegenwoordige Kamer hoogstwaarschijnlijk de kiesrecht kwestie aan de orde zal komen, en de heer Fabius een erkend tegenstander der kies rechtuitbreiding is, overwegende, dat de lieer v. d. Bergb, volgens zijne schriftelijke verklaringen, voorstander van liet algemeen kiesrecht is en er toe zal meewerken dat deze zaak in de Kamer aan de orde komt, besluit 0111 deze redenen de kiezers, welke bij eerste stemming den heer Spiekman hebben gestemd, aan te raden, bij de aan staande herstemming linn stem uit te brengen op den lieer S. v. d. Bergh Jr." Dat de heer Fabius tegenover iedere sociale wetgeving zou staan, is een ver zinsel. Maar 't is den socialisten alleen te doen, zooals alti.d, oin het drijven van anti- cle.'icale politiek. Muntbiljetten. Nu de muntbil jetten opgehouden hebben wettig betaal middel te zijn, achten wij het niet onge- wenseht er op te wijzen, dat tot 1 October 1905 de muntbiljetten bij alle betalingen aan 's Rijks-kassen tot hun nominaal bedrag zullen worden aangenomen De inwisseling dier biljetten zal uiterlijk tot 1 April 1909 kunnen geschieden bij de betaalmeesters-kantoren, alsmede bij de Nederlandsche Bank te Amsterdam, bij hare bijbank te Rotterdam, bij hare agent schappen en correspondentschappen eerste klasse. GOES. Hedenmorgen werden door de politie alhier gearresteerd Dirk Hariuck en P. G. de Wijs, en overgebracht in de strafgevangenis alhier, teneinde 1 en 4 maanden gevangenisstraf te ondergaan. Het verzoek om gratie tot H. M. de Koningin gericht was van de hand ge wezen. GOES. Door de sociëteit „Landbouw en Handel" werd gisteren in haar lokaal bij hel café Boudeling een tentoonstelling van zaaigranen gehouden, waarbij een mooie collectie was ingezonden. Bekroond werdenle prijs voor ruw- arige Essex tarwe Van den Bosch Co. te Goes; 2e prijs voor gladarige Essex larwe dezelfde 3e prijs voor roodkaf tarwe J. C. Pilaar, Breda, en 4e prijs voor ver beterde Wilhelmina tarme Van den Bosch en Co. Voor Zeeuwsche rogge le prijs J. C. Pilaar, 2e prijs J. W Rcmijn, Zierikzee. Voor Zeeuwsche gerst le prijs J. C. Pilaar en 2c prijs Van den Bosch eu Co. Op de tentoonstelling van zaaigranen, uitgaande van de „Holl. Mij. van Land bouw", le Amsterdam gehouden, werd de firma Van den Bosch en Co. bekroond: voor verbeterde Wilhelminatarwe, ruw- arige Essex tarwe, Pettkiisser rogge en veredelde Zeeuwsche winlcrgerst. GOES. Gisteravond werden de feestelijk heden geopend met een muzikale omgang door het hoofdcomité, dat samenkwam op 'I „Slot Oostende". De voorzitter, do heer v. d. Bout hield een korte toespraak, er aan herinnerende, dat liet initiatief tol het feest genomen was door hol bestuur der Lange Kerkstraat, waarvoor bij den heer Donner als voorzitter oen woord van hulde bracht. Er werd besloten hedenmorgen een telegram van huldebetuiging te zen den aan It. M. de Koningin. Er was veel volk op de been. Het weer werkte in alle opzichten mee. Bij den heer burgemeester werd hel hoofdcoinilé de eerewijn aangebo den; ook werden daar de muziekkorpsen gerecipieerd. De burgemeester hield een korle toespraak mol een driewerf hoera voor de Koningin. Door een misverstand was verzuimd hij den voorzitter, den heer van den Bout, de stoel I doen ophouden. Gedurende de rondwandeling werd hier en ger verborgen houden en ik vond 'I dus maar hel beste, haar de waarheid lo zeg gen." „Gij hebt toch niet gesproken van hol huwelijk?" „Natuurlijk niet. Onnoodige mededeelin- gen vallen niet in mijn smaak." „En ge vondl haar niel zoo verstoord als gij gedacht hadt?" „Dat zal ik juist niel zeggen, zij was tamelijk kwaad." „Maar neen," vervolgde zij in een bui van berouwvol zelfverwijt, „ik wil Eleo nore's licht te begrijpen verontwaardiging geen kwaadheid noemen. Zij 'was ont stemd." En met een vroolijken lach, die mij eer voorkwam als een uiting van haar eigen zorgelooze opgeruimdheid dan van eenig vriendelijk gevoel jegens haar nicht, wierp zij het. hoofd schalks ter zijde en zag mij aan, alsof zij zeggen wilde: „Maak ik 't nu niet wat le bont met u zoo erg te plagen, Moedertje de Gans?" Zij plaagde mij inderdaad heel erg, maar ik wilde dat niet laten blijken. „En zal zij het niet aan uw oom vertel len?' vroeg ik bezorgd. „Neen," zeide Mary, terwijl de sehalke lach op haar gelaat plotseling voor een ernstige uitdrukking plaals maakte. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2