Voordea.s, Feesten WOON- en WINKELHUIS, C. M. C. Drogisterij „Het Me Kruis KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. 379e Staatsloterij. Correspondentie. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. ADVERTENTIËN. Dinsdag 12 September 1905, Te huur of Te koop Terstond gevraagd prima Kachelkolen Firma Wed. M. v. d. REIT. echte GELDERSCHE NATUURBOTER k f 0.65 per18K\(pond) Sint Adriaanstraat, Goes. Te koop aangeboden: I. VAN DEN DRIES, Heinkenszand, Westdijk. Oranje, Strikjes, Knoopjes, Sjerpen, Wimpels, enz. Toiletzeepen, Odeurs en Eau de Cologne Ratten- en Muizendood. Giftig. G i f f v r ij. De tandarts Regensburg dal er brand was ont- nfabriek en leerlooije- irbach en Co. aan den heel spoedig daarna, nmen naar buiten. brandende fabriek wilde forceeren, werd nenzijde geopend en aar buiten, die door nk geheel in de war stond de geheele fa- Hel dak was spoe- en felle gloed kleurde gloeienden tint, zoo- afstand kon worden nielend element een >u aanrichten, dat het brandende lf stond, zonder aan- wanl de brandweer den gevaarlijken vij- eel spoedig nadat de aterleiding was ge- grondbuis der leiding anderij van den heer I bovendien nog het eg daar al heel spoe- en een paar water- in werking gebracht, when toch geen den- stralen gebezigd om brandende perceel te was daarentegen één :i is volkomen uitge- l kale muren zijn van een verkoolde mas- lles wat van vloeren, 'is overgebleven, was het gebouw met. inventaris verzekerd n bedrag van £30.000. in doodvonnis. Hier- lidden-Ja.va als volgt rgen (5 Augustus) is e moord enaan-roo vers romo nabij de desa voltrokken, wamen van alle kan- roomen naar de plek, hun straf moesten de ter dood veroor- Djodikromo, verge in nogmaals, dat. zij jodikromo vroeg, dat milieleden zou wor- n beloofd werd. Ier den indruk was ie aan ,hem voltrok- 1 hem eau de cologne or hij1 werd opge- sr te mogen rooken. itje gegeven, terwijl ar prefereerde. Deze ingestoken, wijl hun nden, en telkens liet rekjes doen. gekomen was, werd ambtenaar langzaam gelezen. rumen Iromedjo en het schavot, en werd diep stilzwijgen van luwers voltrokken. te Moskou de leeu- us opengezel. De onl- eenige oogenblikken en paarden aange- |de paniek in den om- elijk. De politie riep ndweer en een regi- pzen gelukte hel door erscnoten te lossen, moeite weer in hun ra ma. Te Kamenz, le inwoners van de Elstraerstraat brand 1 door zijn eigenaar, maker Wilhelm Linc- l'ouw, vier kinderen 0 en 11 jaar) bene- hoenmoeder, vrouw lp en de eersten die in, kregen een vree zien. De schoonmoe- kinderen lagen allen el dood in hun bed, 1 rook gevulde slaap- buiten gebracht, ter brandweer bestreden is in zijn slaapkamer ■ping en werd door ieen het, gewekt. Hij eten van- wat er ge- whter, naar '1 schijnt, brandstichting Waar- ijfel of het vuur werd Isdubbelen moord te bed van Liiicke heeft 'de broek gevonden; len. De drijfveer tot I kan men niet ver- welgesteld was en er gelukkig in zijn veiligheid te Parijs ist Ba-ssot aangehou- het verbanningsoord lucht. nan veroordeeld tot Te Guyana aange- zich met eenige ka- meraden, om te ontvluchten. Zij maakten een lange boot en wisten, niettegenstaande een regen van kogels hen werd nagezon den, over zee te ontkomen. Zij landden in Hoilandsch Guyana, waar zij scheidden. Bassot oefende eenigen lijd in een kust stad zijn vak van kuiper uil. Na wat geld verdiend te hebben, trok hij naar Liverpool, bleef daar eenige maanden en keerde naar Frankrijk terug. Na eenige dagen in de Cöte d'Or le hebben door gebracht bij zijn vrouw en kinderen, kreeg hij een 'betrekking als bediende in een groot restaurant van Nantes. Hij leefde (laar gerust en geacht, toen hij de onge lukkige gedachte opvatte 48 uren te Parijs te gaan doorbrengen. Daar werd hij aan gehouden. Bassot was veroordeeld wegens aan randing van een kassiersknecht van de Banque de France. De chef van den veiligheidsdienst, die gelooft dat Bassot's berouw oprecht is, zal het noodige doen om zijn lot le ver beteren. In den nacht van Donderdag op Vrij dag kwamen de zoon en de dochter van een landbouwer te Lombeek van een na burige kermis, die zij bij bloedverwanten hadden gevierd. lil de keuken hunner woning gekomen, ging de zoon naar buiten, om een glas water te drinken, en gedurende dien lijd sloop een onbekende hel vertrek binnen, waar het meisje zich bevond. Haar hulpgeroep joeg den indringer op de vlucht, doch hij verschoot zich achter een graan mijl. De broederen ook de dienst boden, die door bet. gerucht gewekt wa ren, zochten naar hem, terwijl hel meisje op den deurdrempel stond. Eensklaps klonk een schot; het meisje kreeg (1e lading in de borst, en stortte doodelijk gewond neer. De dader is, ondanks allo zoeken, on vindbaar gebleven. Gisteren werd Vianen bezocht (loor een troepje rondreizende liedjeszangers en kunstenmakers. Het verlof om hun kunsten te vertoonen werd hun door den burge meester geweigerd; toch begon een bard- loop (loor hel stadje. De politieagent, die dit wilde beletten, geraakte in twist, met den hardlooper, waarin zich de burge meester mengde. Een der vrouwen van den troep, de 19-jarige Barendina Raay- makers, is daarop met een bijl op den burgemeester loegeloopen, met het oog merk hem te dooden. De politie was te zwak tegenover den troep, zoodat de ar restatie eerst te Meerkerk kon geschieden, vanwaar R. lieden onder geleide van drie rijksveldwachters te Tiel is binnenge bracht. Een betreurenswaardig ongeval, geheel door eigen schuld vnroorzaakt, geschiedde gistermorgen te Utrecht, tijdens een proef rit van den Renardtrein Een 9-jarig meisje wilde op het voorbalcon van den trein springen, die een zachten gang had, strui kelde en geraakte onder den trein, waarvan de wielen haar over de borst gingen. Zij werd in een woning in de nabijheid binnen gedragen, waar bleek dat de levensgeesten reeds waren geweken. MIDDELBURG. Zondag a. s. 10 dezer herdenkt de Zeer Eerw. Heer G. H. Rengs, pastoor te Middelburg, den dag dat hij 12Vs jaar als zoodanig in deze parochie werkzaam is. De parochianen erkentelijk voor het vele goede door hun pastoor in dit tijdperk verricht, zullen dien dag tot een feestdag maken. Z.Em. kardinaal Pierotti, die sinds eeni gen tijd ernstig ziek is, ligt op sterven. De vorige week was de kardinaal, dank zij de onvermoeide zorgen van zijn ge neesheer, zoover hersteld, dat hij een wan deling naar de villa Pamphili wilde doen. Vrijdag jl. echter ondervond de hooge lijder een hevige pijn in den hals, het slikken kostte Uem moeite en de algemeene toe stand werd aanzienlijk slechter. De ge neesbeeren constateerden een verlamming van de tong en den slokdarm. Zondagmor gen verloor de zieke het bewustzijn. Z H. Pius X heeft door zijn dienstdoenden ka merheer Mgr. Missiatelli den pauselijken zegen laten overbrengen. De deken van Haarlem, Mg Dankelman heeft, op een verzoek vanwege den R. K. Volksbond om hem een serenade te mogen brengen wegens zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau, te kennen gegeven de bedoeling op lioogen prijs te stellen, maar voor de eer te bedanken. GOES. Tot tijdelijk leeraar in de wis kunde aan de R. H. B. S. alhier is be noemd de heer A. Kloos, leeraar aan de Zeevaartschool te Schiermonnikoog. Daar de benoemde eerst na eenige weken in functie kan treden, zullen zijn lossen zoo lang worden waargenomen door don heer D. J. Kruytbosch, oiv.-ingenieur. GOES. Bij de op Maandag 4 en Dinsdag 5 September j.l. gehouden examens voor de Rijks hoogere burgerschool alhier zijn toegelatenlol de 1ste klasse Elisabeth P. Paul; tot de 2de klasse Immina Do- mmicus; tot de 3de klasse P. W Koens en J Ossewaarde; tot de 4de klasse W. H. Martini en Jeannette Tukker. De cursus is geopend met 122 leer lingen, 19 vrouwelijke en 103 mannelijke, verdeeld over 7 klassen. VLISSINGEN. Aan de Zeevaartschool al hier zijn met den nieuwen cursus toege laten tot de derde-stuurlieden-afdeeling K. W. W. de Voogdt, A. B. Kers, P. Philipp, J. van Bortel, van Zierikzee, J. P. Stijn- man, van Leiden, en M. van der Putte, van Rotterdam; en tot de voorbereidings-klasse II. Mentink, L. van der Steen, W. Blaas, C. Ver heul, L. A. de Jonge, K. J. H. Wasch, L. A. Willemse, J. Berghuis, I). van der Pauwert, van Middelburg, en W. W. H. Monté, van Arnemuiden. Zij, bij wier namen _geen woonplaats is vermeld, wonen te Vlissingen. Woensdag zijn veroordeeld wegens: straatschenderij: A. J. B., Vlissingen, K. H., .1. L„ A.' v. V., Westkapelle, lol f 2 s. 2 d. h.; in staat van dronkenschap verstoren van de orde: J. S., Westkapelle, tot. f3 b. s. 3 (1. h.; laten staan van een trekdier op den openbaren weg: R. d. V., Middelburg, lol f 2b. s. 2 d. h. nachtrumoer: M. D., A. I.., Middelburg, lol. f 1 b. s. 1 d. h„ W. .T. P., Middelburg, tot: f2 b. s. 1 d. h.; loopen over weiland in de maand Juli C. J. P., C. M., Middelburg, tol f0.50 h. s. 1 d. h.; loopen over grond die beplant is: A. CL, Middelburg, lot fU.50 b. s. 1 d. h.; loopen over eens anders grond waar van de toegang' is verboden: P. B„ J. M., S. M„ S. v. d. W„ ,1. M. E., U. A. R., N. C. P., Vlissingen, lol f 1 b. s. 1 d. h.; rijden met eeno velocipede zonder licht: D. d. B„ .1. P. d. H., J. P. M„ J. v. d. K„ D. S„ S. J. R„ S. C. H., Middel burg, J. M. .1. hvr. v. P. H. G., II. J. A., H. J. K., L. A. M. R., P. M„ C. J. M., L. J. B., .1. C. M. E,, D. N„ Vlissingen, L. M. Lz., Westkapelle, lot f 1 li. s. 1 d. h.; rijden met eene velocipede zonder bel of signaalhoorn: C. B., Middelburg, W. v. (1. W., Koudekerke, tot fl b. s. 1 d. h.; zijn aangespannen hond niet voorzien van een muilkorf: A. P., Middelburg, J. S., Sint Laurens, tot f lb. s. f (1. h.; schuren van de straat.: M. R., Middel burg, lot fO.50 b. s. 1 (1. h. rijden met een rijwiel over een klin kerpad E. v. d. B., Middelburg, tot f l b. s. 1 d. h.; rijden met. een middel van vervoer over een klinkerzijpad: W. M. A., A. M., N. N., A. L., P. H. O., Middelburg, tol fl b. s. 1 d. h.; Verder wegenshel rijden met, een mid del van vervoer over een wandelweg C. d. M., Borsele, tot f0.50 b. s. 1 d. h., M. J. H. W., A. M., P. A. P. v. 0„ J. V. R., Middelburg, M. K., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. loopen op den keermuur van het droog dokL. J. G. V. O., Middelburg, tot. f0.50 b. s. 1 d. h. plaats nemen op een met een hond bespannen voertuig: .1. F. (1. B„ C. D. C„ C. H. F., A. v. B„ J. O., W. V., Middelburg, C. S., Vlissingen, J. V., J. M., Arnemuiden, S. K., Nieuw- en St. Joosland, J. d. R., Oosl- en West-Souburg, .1. F. Jz„ Grijpskerke, W. W., E. L., M. B., A. v. O., Koudekerke, tot f I b. s. 1 d. h., P. .1., Koudekerke, lot. 2 m, fl b. s. l d. h., iedere 'b. zijn trekhonden niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen ken- teeken: H. O., Middelburg, tot 2 m. f0.50 b. s. 1 d. h., iedere b.; uitslaan van een mat of een karpet op de openb. straat: L. H. A., G. v, d. V., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.; wateren buiten de bakken: P. F., Mid delburg, F. J. C., Vlissingen, P. K., zon der bekende woon- of verblijfplaats, lot fl 'b. s. 1 d. h. en wegens dronkenschapC. W., P. J. A., B. A. M., Middelburg, J. d. R., L. d. P., A. (I. R., Vlissingen, A. P. Domburg, S. H., Westkapelle, tot f2 b. s. 2 d. h., A. (1. P., Westkapelle, J. S., Biggekerke, P. K., zonder bekende woon- of verblijf plaats, tot. 2 m. f 2 b. s. 2 (1. h. iedere b., L. v. E., Middelburg, P. M., M. R., I. H., H. J. M., Vlissingen, J. M., Oost- en West- Souburg, A. P., P. d. V., Domburg, tot f3 b. s. 3 d. h,, P. A. T., Vlissingen, tot f 10 b. s. 3 (1. h„ M. B. Jz., West kapelle, lot. 2 d. h., W. W„ Westkapelle tot 10 (1. h. GOES. Gehuwd: 7, Martinus Roose 36 j. jm. en Pieternella. Anna Elisabeth Cle ment 33 j. j(l.Caret Petrus Brusket. 26 j. jm. en Catharina Adriana Clement 31 j. jrl. Overleden6, Simon Gerrit Koen, 72 j„ gehuwd met Magrietha Remijn. MIDDELBURG. Ondertrouwd: VV. J. Bosdijk 27 j. jm. en P. C. M. Geervliet 28 j. jd. Bevallen: M. F. C. de Jager, geb. Snij ders, z.J. M. van Gemert, geb. Douw, d. A. B. Desson, geb. Versé, d. Overleden: A. C. W. va,n Lieshout, 5 m., z. Van 31 Aug. tot 8 Sept. IERSEKE. Gehuwd7, Adriaan Ver- schuure 30 j. jm. en Neeltje Polderman 23 j. jd. Geboren: 31, Adriana, d. v. Jan van Liere en Neeltje va.n der Maas; 6, Mat- Iheus, z. v. Foort. van Boven en Janna van den -Berge.- Overleden: 1, Jakob Siebes, 85 j., echt genoot, van Jacomina Jacoba Quinten, we duwnaar van Janna Koster; 6, Basliana Verheij; 4 m. d. v. Baslaan Verheij Pols en Janna Meeuwsen. -Over de maand Aug. 1905. KRABBENDIJKE. OndertrouwdJan Haverbock, 38 j., wednr. van Geertruid Kaan en Neeltje van Boven 28 j. jd.Ja cobus Vergouwe 26 j. jm. en Johanna Westrate 25 j. jd. te Waarde. Getrouwd10, Pieter Cornells Koeijers 20 j. jm. te 's Gravenpolder en Janna van Sluijs, 22 j. jd.; 17, Christiaan Kos- ter, 22 j. jm. en Geertruida Mulder, 21 j. jd.; Hendrik Jan Wagenaar, 24 j. jm. en Jacomina Lobbezoo, 27 j. jd.; 24, Pieler Nieuwenhuijse, 24 j. jm. te Krui- ningen en Elena Boone, 26 j. jd. Geboren: 3, Jacob Marinus, z. v. J. Griep en G. Zeevaart; Adriaan, z. v. Willem van Iwaarden en Jacoba Krijiise; 5, Jacoba Johanna, d. v. Ij. J. van Doom en T. van Sabben; 9, Magdalena, (1. v. J. Kloosterman en J. J. Zandee; 14, Job, zj. v. I. Sinke en C. Dieleman; 16, C'hristof- fel Johannes, z. v. M. Schrijver en F. Smits; 27, Pieternella, d. v. .1. Houtekamer en J. Ruissen. Overleden: 4, Catharina Roogerheijde, 28 j., echlgen. van Johannes van den Dor pel; 21, Wilhelmina. Jozina, 3 m., d. v. Francois Clement en Pouwelina Lowiesse; 26, Job z. v. lzaak Sinke en Catharina Dieleman; 31, Christiaan, 5 m., z. v. Ja cobus van Bremen en Adriana de Smit. 's HEERENHOEK. Heden werd ten over slaan van not. van der Kloes te Ellewouts- dijk alhier verkocht: Bouwland in den West Craijertpolder, gemeente 's Heerenhoek, en in koop toe gewezen perceel 1, 2, 3 en 4, samen groot 2.2690 R.A. voor £3460.22 of f 1525 per H.A. aan Mej. M. do Baar te Ovezande; perceel 5 en 6 samen groot 1.1510 H.A. voor f 2060.29 of f 1790 per H.A. aan dhr. Jos. Witkam qq. te Goes; perceel 7, 8 en 9 samen groot. 1.9680 H.A. voor f3022.84 of f 1535 per II.A. aan dhr. A. de Bie te Ovezande. Men schrijft uit Oostelijk Zuid-Beveland Wat in geen jaren gebeurde is nu het geval. Kwaliteit en kwantiteit der aard appels vallen zeer tegen. Menig arbeiders gezin zal met zorg den winter tegemoet zien. Slechte aardappels en dan kleine en waarschijnlijk niet eens genoeg, terwijl anders nog een paar mud verkocht wor den, wat voor de voldoening van het aard appelland zeer te stade kwam. De meer gegoeden of die toch aard appels moeten koopen, nemen Friesche aardappels die vrij lekker zijn. We hoorden dat aardappels uit Fries land als winterprovisie voor f3 per H.L. worden aangeboden Op het land is het vooral druk met de ajuin, die nu rijp is. Blijft het. droog dan zal met. een paar weken hel. meeste \yel in de rennen liggen. Op enkele stukken land kwamen begin Augustus leelijke plekken en is de opbrengst van zelf minder. Andere stukken daarentegen geven een rijken oogst. En wat wel het, geluk kigste is: va.n prijzen van f 1 of minder per H.L. is geen sprake. Reeds werd ajuin geleverd voor fl.50 per H.L. en er gaan geruchten, dal al f 2 geboden is. ROME. Noodlottige berichten zijn hier heden ontvangen over aardbevingen te Stefanoni, waar waarschijnlijk meer dan honderd dooden zijn onder de puinhoopen. Te Messina Reggio en in Calabrie zijn heiige schokken waargenomen. Verschei den plaatsen zijn geheel verwoest, er zijn talrijke slachtoffers. VLISSINGEN. Hedenmorgen kwam alhier ter reede het Kon. Engelsch jacht, Victoria and Albert met de Koningin van Groot-Brittanje aan boord. Het jacht was geëscorteerd door twee kruisers, die op de reede bleven, terwijl het jacht zelf op de haven werd gezet en aan de zuidelijke ponton (van de dagmailbooten) werd gemeerd. Nadat het jacht daar lag, ging de vice- consul uit Vlissingen, dhr. P. L. de Bruijne, aan boord. De Koningin kwam niet aan den wal. Het spreekt van zelf, dat weder buiten gewone maatregelen door de politie waren genomen. Maréchaussee, rijks-veldwachters en agenten moesten den lieelen dag op post staan. VLISSINGEN. Hedenmorgen vertrok de Nederlandsche bark „Admiraal Tromp" naar Amsterdam na alhier een lading greenheart voor 's Rijks Waterstaat te heb ben gelost. VLISSINGEN. De Koning van Enge land kwam hedenmiddag 3.55 spoortijd alhier aan en werd aan den trein verwel komd door den Britschen gezant uit Den Haag. Aan boord werd de Koning ver welkomd door de Koningin van Engeland De scheepskapel speeldo het God Save the King. Op de reede liggende oorlogsschepen losten saluutschoten. Morgenochtend vroeg vertrekt de Koning van hie1. Trekking van 7 Sept. 1905. Prijzen van f200: 11015 f100: 6032 f 65: 3903 4347 8852 8898 d. M., Westdorpe Dit verslag had reeds Woensdag in ons bezit kunnen zijnnu te laat. v. V. 's Heerenhoek. B. S. te laat ont vangen. Kon die niet -eerder in ons' be zit zijn? MIDDELBURG, 7 Sept. 1905. De aanvoer ter graanmarkt was heden van enkele artikelen ruimer dan vorige week, kroonerwten met veel vraag en 50 cent kooger verhandeld van nieuwe witte- boonen waren enkele partijtjes ter markt doch niet droog. De noteering is als volgt: jarige tarwe f7.25 tot f7.50, nieuwe dito f7.a f7.25, nieuwe rogge f 5 50, zomergerst f4.50, nieuwe witteboonen met f 14 betaald, paar- deboonen f6.50, kroonerw ten f 0.25 tot f 10.75 alles per mud. Boter f 0.64 a f 0.68 per halve kilo Eieren f4 per 100 stuks. Olie, van Inl. zaad, Raap- f 25.Pa tent- f27.Lijn-f21 per heet. 4cont, op 6w. fl.— p. li. hooger. Koeken, van Inl. zaad. Raap ff80. per 1040 st., zachte lijn- f 12.— per 104 st. harde lijn- f 11.50, lijnmeel fll.per 100 kilo VLISSINGEN, 8 Sept. 1905 Boter fl,3ö a fl.25 per kilo. F.ieren f 4,00 a f 0,00 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 7 Sept. 1905. Boter f0,65 4 f 0,77"' per halve kilo. Kipeieren f0,75 4 fl,Kleine f 0,60. RILLAND. Uitslag aanbesteding kolen gemeente en burgerlijk armbestuur. Voor beide slechts een inschrijver, te weten de kolenvereeniging „De Vrijheid" voor de gemeente f 0.83 per H.L., voor het burgerlijk armbestuur f0.85 per H.L. Anthraciet voor de gemeente f 1.40 de H.L. eveneens „De Vrijheid". Petroleum voor de gemeente f0 0798 p L aan de eenigste inschrijfster Wed. A. Augustijn. HEINKENSZAND. Heden werd dooi de Heinkenszandsche Gnano-Vereeniging aanbesteed de levering van 93 baal aard- appelguano en 461 baal klaverguano, waar voor werd ingeschreven door: Aard. Klav. Guano G Ooenen en Schoemakers, Uden f7 22 f2 39 I. J. v. d. Have, Zierikzee - 7 25 - 2.45 Mij tot verk. v. Hulpmestst., Dordrecht -7.12 -2.41 P. J. v. Aardenne, aldaar - 7.12 - 2 39 E. P. Staal, St. Jansteen - 2.33 Internationale Guanowerken, Zwijndrecht - 7.35 - 2.45 Glerum en Co., Vlake - 7.08 - 2.32 Alles per 100 K.G, De partijen werden gegund aan de laagste inschrijvers de h.h. Glerum en Co., te Vlake. IERSEKE. Burgemeester en Wethou ders zullen op Maandag 18 dezer des avonds te 8 uur in het gemeentehuis bij inschrijving trachten aan te bestedende levering van de gedurende het tijdvak van 1 October 1905 tot 1 October 1906 door de gemeente benoodigde steenkolen (ge wone kachelkolen van goede kwaliteit en antrachietkolen) alsmede de levering van de gedurende hetzelfde tijdvak voor de publieke gebouwen (en scholen en voor de straat- en havenverlichting benoodigde petroleum te leveren in het magazijn op de haven. De inschrijving der kolen behoort te ge schieden per H.L. en die voor de petroleum per 100 K.G. Op zegel inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk op den dag der besteding des namiddags vóór 4 uur ingeleverd worden op de Secretarie. Gistermiddag werden door den notaris J. W. Verhulst op de bovenzaal de socië teit „De Vergenoeging" te Middelburg in't publiek verkocht: lo. 77.20 A. bouwland en sprink aan den Zandweg, gemeente Biggekerke, aan P. Schout, Biggekerke, voor f 1414en 2o. 1.53.80 H.A. weiland, bij den Ouden Veerschen weg, gemeente Veere, aan J. de Rijcke, Gapinge, voor f1211 3o. 63 50 A. bouwland, aan den Ouden Veerschen weg, gemeente Middelburg, zijn opgehouden op f1310. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes zullen des namiddags om L21/2 uur op het plein van het „Slot Oostende" te Goes V erkoopen 8 Kalf- en Melkkoeien, 4 Kalfvaarzen, jong Vee en Kalveren, 2 Paarden en Loop varkens. een groot op den besten stand van Zierikzee. Te bevragen bij A. PLAUM. voor vast werk een flinke knecht, goed kunnende lezen en schrijven, bij Firma Wed. M. v. d. REIT. Vanaf HEDEN wederom in voorraad de van ouds bekende en verdere BRANDSTOFFEN, aan con- curreerende prijzen. - Aanbevelend, AGENT gevraagd voor een oude Hollandsche Brand Maatschappij. Bestaande portefeuille wordt overgedragen. Br. met volledige inlichtingen omtrent werkkring enz. onder No. 7305 a/h Internatio naal Annonce-Bureau, Amsterdam Huismoeders wilt gij geld sparen koopt dan de puike in „de van ouds bekende Boterton", 1200 stuks ZACHTE OLMEN PLANTB00MEN, van 14—18 c.M., af hakkers en met top; 1100 stuks BLAUWE CANADA'S, van 13—18 c.Malles gemeten op 1 meter van den grond; benevens STAMROZEN en FRUITEN in alle vormen aan concurreerende prijzen. Ter bezichtiging wordt men uitgenoo- digd bij alle soorten aan laje prijzen. 'sHeer Hendrikskinderensfraaf D 56, GOES. Phosforbrei, flacons 20 en 35 ct. Rattenbiscuit, doos 40 ct. Muizentarwe, doosjes, 5 en 10 ct. Ratten- en Muizenconfetti, doosjes van 734 en 40 cent. Nexin, per doos 7 H en 15 et. Amerik. Muizenvallen, 15 en 25 ct. Lange Delft H 2, MIDDELBURG. is iederen Dinsdag van 124 uur te consulteeren of te ontbieden voor alle MONDZIEKTEN, KUNSTTANDEN enz., bij den heer Schneider, St. Jacobstraat, Goes. w-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3