RECHTSZAKEN. O n d e r w ij s. Visscherij. Afloop Aanbesteding. BURGERLIJKE STAND. Openbare Verkoopingen* Marktberichten. 379e Staatsloterij. Laatste Berichten. Sedert circa 14 dagen leeft te Brede- voort een gezin, bestaande uit man, vrouw en 4 kinderen, geheel op straat. Het gezin was pp last van den deurwaarder op straat gezel. Tot heden is het nog niet mogen gelukken, ondanks alle moeite, voor het gezin een onderdak te vinden, zoo dat ze bij alle weer en wind op straat moeten vertoeven. Twee miliciens, H. en L„ stonden Don derdagavond rustig te luisteren naar de muziekuitvoering op de Markt te Breda, toen L. op het onverwachtst, een schop tegen zijn buik kreeg van een halfdronken burger, die zich onmiddellijk na zijn ver raderlijken aanval dapper uit de voeten maakte. L. poogde hem te grijpen, maar werd daarin verhinderd door een politieagent die den soldaat vast greep. Zijn vriend R. riep den agent toe: Je moet hem niet 'hebben, maar dien bur ger daar. Jullie hebt. 't altijd tegen ons." De agent liet L. los en zeide tot beide soldaten dat zij zouden doorloopen. Maar op dat oogenblik drong een tweede agent door de menigte en riepNeen niet door loopen; meenemen 1 Onmiddellijk werd R. aangegrepen en zoo duchtig met den wa penstok bewex-kt, dat alle omstanders er verontwaardigd over waren. De milicien werd meegenomen naar het politiebureau, maar hij werd gevolgd door een groote menigte burgers en militairen, die wilden prolesteeren tegen de arrestatie en de mishandeling vair den soldaal. Zon der iemand te hooren gaf de dienstdoende inspecteur den laslGooit ze er uit De gearresteerde milicien heeft later te genover de militaire autoriteiten zeer be slist en stellig verklaard dat hij ook op het politiebureau nog met den wapenstok is mishandeld geworden Nadat R. gehoord was is hij ongeveer een uur later door een politieagent over gebracht naar de kazerne, waar hij aan den commandant der wacht werd over gegeven met de boodschap dat R. was gearresteerd... wegens dronkenschap. De zaak wordt door de militaire auto riteiten onderzocht. Het getal getuigen a décharge is echter zoo groot, dat zij niet allen gehoord kunnen worden, terwijl als getuigen a charge alleen de politiedienaars optreden. R. is gedurende eenige dagen verhin derd geweest zijn dienst, waar te nemen tengevolge van de ondergane mishande ling. Donderdagnamiddag had in de oliesla gerij van de firma v. d. W. en S., voorbij de '2e Kanaalbrug te Leeuwarden een droe vig ongeval plaats. Toen omstreeks 4 uur het werkvolk van de fabriek zou schaften, ontbrak er de 18-jarige D. Eerst maakte men zich omtrent henr niet ongerust men dacht, dat hij was uitgezonden onr boodschappen te doen. Later, toen hij niet kwanr opdagen, ging men aan het zoekeir en vond hem liggende in een in den grond gemetselden bak, gevuld met olie ter mans hoogte. Onmiddellijk werd een dokter ge haald, die slechts den dood kon consta- teeren. Een zeldzaam brutale diefstal heeft, plaats gehad in dert afgeloopen nacht te Gemmerich nabij Vaals. Men beeft daar n.l. vier antieke in eikenhout gebeeldhouw de kruiswegstaties uil de kerk wegge sleept. Het. waren de staties voorstellend de geesteling, de kruisdraging, de afne ming van het kruis en de verrijzenis. Een en ander, zeer antiek werk, verte genwoordigde een waarde vair 20.000 francs. Hoe de dieven er irr geslaagd zijn deze zeer zware stukken weg te dragen, kan merr zich niet begrijpen. De politie zocht de geheele streek af, doch voorloo- pig geheel zonder succes. Een treurig ongeval had te Roermond plaats. Eenige kinderen speelden bij een staanden wagen, waarop een groote beer- ton stond, met het ongelukkig gevolg, dat de ton afgleed en een der kinderen, eeir meisje van omstreeks 5 jaar, onder de torr geraakte, waardoor het hoofdje ver pletterd werd. Dinsdagavond tusschen elf uur en half twaalf werd in de nabijheid van het dorp Santpoort door een automobiel, komende uit de richting van Velsen, een met een hit bespanrren tweewielige wagen van den slager H. ten ondersteboven gereden. De automobiel nant echter van hel. ongeval geen notitie en ging er van door. Den volgenden ochterrd werd op de plaats waar de aanrijding had plaats ge had, een hoed gevonden, waarin zich een visitekaartje bevond met. den naam van een bekende Haarlemsche gemeenteauto- riteit. Men meent hierin een spoor gevonden te hebbende zaak is nu iir onderzoek. Een ernstig ongeluk had plaats op den Amstel te Amsterdam. Op een schip ge legen voor de Kon. bierbrouwerij, waarop een aantal menschen voor het vuurwerk plaats had genomen, vielen tengevolge van het breken van een dwarsbalk, waarop de zitbanken rustten, dertig menschen in het ruim. Op het angstgeschrei kwamen de opvarenden van de in de buurt rond varende vletten en van de politieboot on middellijk ter hulpe. Weldra bleek, dat. van de dertig ge vallenen een negental min of meer ern stig gewond was. De aanwezige genees- heeren, door enkele bekwame handen ge holpen togen onmiddellijk aan het werk om de gewonden te verbinden, waarbij zij van de sabels en wapenstokken der aanwezige agenten voor dat doel omwikkeld als spalk- materiaal gebruik maakten. Mannenmoed. Groote ontsteltenis, veel door elkaar geschreeuw op een middag van de vorige week op de Ruysdaelkade te Amsterdam. Mannen liepen elkaar ondersteboven, allen wilden helpen, zoo spoedig mogelijk, want er dreigde een kind te stikken in de modder. Spelend op de brug voor de Ceintuur baan was een 5-jarig knaapje onder de leuning geglipt en in de gracht gevallen. Vrouwen gilden: „Een kind te water!" Mannen snelden van alle kanten toe, de bouwwerken in de buurt liepen leeg, want er moest een jong menschenleven gered worden. „Waar legt-ie?" schreeuwden ze om 't hardst. „Daar, onder de brug!" „Legt ie daar? Een dreg, een dreg, gauw dan, een dreg 1" „Help dan toch!" gilden de vrouwen. „Hij stikt, hij verdrinkt!" „Waar is dan toch een dreg?" riepen de mannen, loopend van het eene einde der brug naar het andere. „Is er geen dreg? .Haal een touw!" ,Nee, een leer!" „Ga dan weg!" „Ga op zij!" schreeuwden ze door elkaar Er zou een dreg gehaald worden, en touw en een ladder Maar toen kwam er een jongen, de 15-jarige Frans Phlippeau. Hij schreeuwde niet, sprong in de gracht, werkte zich onder de brug, zakte tot zijn middel in de modder en trok het vijfjarig ventje er uit. Terug kon hij niet, vast als hij zat in dien poel, maar de drenkeling was gered. „O, was het maar zoo diep!" Fluks sprong een man van den walkant, nam drenkeling over en bracht hem be houden op een schuit, die aanvaren kwam. Frans Phlippeau hielp zichzelven wel. Schipper Taal van de S C H 63 waagde het bij eb de Scheveningsche haven in te zeilen, maar werd teruggeslagen op de bazaltbestorting aan het Zuider havenhoofd. De bemanning, bestaande uit 9 personen, werd met moeite gered door ophaling op het hoofd met lijnen. De reddingsboot g'wg in zee, doch behoefde geen hulp te ver- leenen. De schuit is uit elkaar geslrgen en de lading, 18 last haring, verloren. Van de schuit en lading is niets meer te zien dan eenig wrakhout en wat drijvende tonnen. In de Norfolk-Street te Londen zijn de vensters van de eerste verdieping van één der deftigste woningen reeds meer dan vijf tig jaren met blinden vastgesloten. Dit huis behoorde in 1849 aan lord L., die met een jonge dame verloofd was. Op den huwelijksdag was de woning fees telijk versierd, en wachtte een rijk voor ziene tafel op de gasten. Daar ontving de bruidegom een brief zijner bruid, waar in deze mededeelde, dat zij voor de eer be dankte om zijn echtgenoote te worden. De verlaten bruidegom sloot onmiddel lijk zijn woning, en betrad deze niet weer. Kort. daarop stierf hij, doch in zijn testa ment. bepaalde hij, dat zijn lruis in den toestand moest blijven, zooals het op dien ongelukkigen huwelijksdag was. Zoo betrad dan sedert dien tijd geen mensehelijke voet het. stoffige salon, waar de feesttafel nog altijd gedekt staat, en kostbare vazen met. verdorde bloemen deze tooieir, evenals op het uur, waarin de lord zijn bruid verwachtte. Een olifant, die dagelijks in een Brus- selschen schouwburg optreedt, is inge kwartierd in een herberg van den Gent sehen steenweg te St.-Jans-Molenbeek. Het beest is zeer tam err het is wonderlijk hoe de kolos gehoorzaamt aan zijn meester, een klein ventje. Een Brusselaar was daar zoo jaloersch op dat hij zich voorstelde den olifant ook wel te kunnen doen „werken". Donderdag trok hij ongezien den stal binnen en met eenige slagen van een rietje op de knieën ,va,n Betsy toegebracht, noo- digde hij het dier uit,, te knielen G n r o e f fdeed deze eerst. Maar daar de pseudotemmer aandrong, nam Betsy hem door middel van zijn slurf op evenals het beest een amandelrrootje zou hebben opgenomen en stootte hem eenige malen tegen de zolderbalken van den stal. Toen liet hij 't „ketje" zachtjes op het stroo vallen, snapte hem weer vast bij> den rug en dweilde lrem met het. gezicht heen en weer langs den stalvloer. Ten slotte deed hij zijn ongenoodigden meester een halven tuimeling maken, zoo dat deze midden op de binnenplaats bleef liggen! Bleek van schriken rood van bloed, maakte de verschijning van den ongelukkigen temmer nog al veel sensatie irr de herberg. „Ik was zoo verschrikt", vertelde hij, „dat ik niet. eens kon roepen". „Al hadt. gij kunnen roepen", ant woordde de herbergier, „ik kwam toch niet zien, uil vrees voor eeir zelfde lol". De bewaker Neffe, van den Jardin des Plantes, te Parijs, die sedert meer darr 25 jaar den olifant verzorgt, begaf zich Woensdag als naar gewoonte bij het dier, hoewel het in een buitengewonen toestand van opgewondenheid verkeerde. De olifant greep henr vast en slingerde met zijn slurf den man op den grond te pletter. Neffe had nog een hulpkreet, kunnen slaken. Men snelde toe en met groote moeite kon men den ongelukkige, die bewusteloos was, weg nemen. Kort daarna gat hij den geest. Spoorwegongeluk. De trein van den „Great Eastern Railway" van Londen naar Cromer derailleerde Vrijdagmorgen bij het station Witham en liep in de sta tionsgebouwen. Tien personen werden ge dood, twintig gewond. De volgende bijzon derheden zijn bekend geworden De verongelukte trein was de expres van Liverpoolstreet-station naar de deftige badplaats Cromer aan de Noordzee, welke daar omstreeks één uur moet arriveeren. Even voor Witham, waar de trein niet behoefde te stoppen, derailleerde een wagen in het midden van den trein dosr een onbekende oorzaak en sleepte de overige wagens mee. De locomotief bleef in de rails, enkele wagens vielen dwars over het spoor, andere werden op het perron ge slingerd en tegen het stationsgebouw ver brijzeld, daarbij werd een loods vernield en een zich daarin bevindend besteller onmiddellijk gedood. N. is beschuldigd getracht te hebben zijn vrouw te vergeven. Hij wordt echter vrijgesproken bij gebrek aan bewijs en om dat zijn vrouw frisch en gezond is. Op de vraag van den rechter, of hij nog iets te zeggen heeft, antwoordt hij„Jawel, ik wil mijn onschuld volkomen bevestigd zien; ik verlang, dat mijn vrouw geope reerd worde." In de zitting van heden werden ver vallen verklaard de verzetten tegen de verstekvonnissen 1. d.d. 22 April 1905, waarbij C. v. H. te Goes wegens overtreding der verorde ning van de gemeente Goes op het brandwezen werd veroordeeld tot. f 1 b. s. 1 d. h.; 2. d.d. 18 Maart 1905, waarbij C. F. M. H. te Goes wegens overtreding der jachtwet werd veroordeeld tot 2 maal f3 b'. s. 2 m. 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of fl s. 1 d. h. 3. d.d. 17 Juni 1905, waarbij J. V. te Hansweerd wegens openbare dronken schap bij1 4e herlt. werd veroordeeld tot 5 d. h. RILLAND-BATH. Voordracht!, voor on- derwijzer te Rilland: J. Butijn te Rilland, J. F. Klompe te Zierikzee en P. de Raad Ie Kruiningen. Uit deze voordracht werd benoemd dhr. J. Butijn te Rillarrd. Bij de gehouden her- en toelatings examens voor het. gymnasium te Mid delburg werden tot. de zesde klasse toegelaten A. M. Boeijenga, P. A. Bouma, W. A. Dekker en M. W. J. van Linschoten, tot de eerste klasse: P. Kronenberg, nrej. G. II. Kolff van Oosterwijk. Te Wageningen is geslaagd voor akte M. O. tuinbouw de heer A. M. Sprenger van Middelburg. RILLAND. Geslaagd voor hoofdacte Mej. J. H. ten Napel onderwijzeres alhier. De mosselziekte, welke het vorige jaar in geen enkel der Zeeuwsche wateren meer voorkwam en waarvan men hoopte, dat zij voor goed was gewekerr, vertoont zich thans tot groolen schrik van de mos selkweekers weer op sommige perceelen, wat te meer is te bejammeren, omdat men geen middel kent om den voortgang te stuiten. Bij het heerschen der ziekte in 1901 heeft men getracht de ziekte te ge nezen door de aangetaste mossels op an dere perceelen uit te zaaien, maar ook de verzaaide gingen dood, terwijl de aange taste mossels, die niet werden verzaaid en die men zonder er in te werken liet lig gen, later weer in den handel gebracht werden toen het weer wat koeler was geworden. Van zeer ernstigen aard schijnt op dit oogenblik de ziekte nog niet te zijn, en komt er niet meer een periode van al te groote warmte, dan kan ver- wacht worden, dat het niet zoo'n groote vaart zal loopen; de ziekte komt voor op de banken in de Grevelingen, waar zij ook in 1901 het ergst heerschle en het sterftepercent hot hoogst was. Er worden thans lrooge prijzen voor de mossels be- taald en er is zeer veel vraag. De mos- seis, hoewel over het algemeen niet groot van stuk, zijn uitmuntend van visch. Groo te voorraden van Zuiderzeenrosselen zijn er niet en deze zijn mede vrij goed van visch, hoewel ze niet tegen de echte Zeeuwsche kunnen coneurreeren. Terecht is de vraag gedaan of op den duur de aflevering van dit product in zulke groote hoeveelheden als in vorige jaren geschied de, den goeden naam varr de Zeeuwsche mossels op de markten te Antwerpen, Brussel en Mechelen- niet zal schaden. Daarom is het te hopen, dat, zooals in 1904, er ruime hoeveelheden Zeeuwsch zaad beschikbaar komen, opdat, als in de dagen van weleer (reeds tien en meer jaren geleden), alleen Zeeuwsche in den handel 'kernen. POSTER IJ EH. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, gedurende de tweede helft der maand Aug. 1905, verzonden door lret postkantoor te: VLISSINGEN. Brieven. Mevr. C. Pieman, Amsterdam, J. W. de Schipper, Goes, Mej. A. S. de Waart, Sche- veningen, Mej. D. VersluisBak, Utrecht, en J. Haas, IJmuiden. Briefkaarten. J. Schappert, Amsterdam, P. A. Arnold, Breda, J. van ide Wind, Delfshaven, Jb. v. Heiningen, Rotterdam, J. v. Donk, idem, en E. C. Belmonte, Vlissingen. Buitenland. Brieven. S. S. Poona, Antwerpen, Postlagernd, Hamburg (24), Samsonow, Kolberg, Albert Francella, Londen, G. Ippel, Oostende, en Madame R. Wall, Paris. Briefkaarten. George Mallianog, Chilo, Bertha Hoff man Esener, Luxembourg, Anna Voges, Salmünder, Walter Muller Schreck, Swa- mund, en Hrrn. Badeke, Londen. GOES. Door het Gasthuisbestuur werd heden middag 2 uren aanbesteed: diverse schilderwerken aan het Gasthuis uit te voeren. Er werden 6 biljetten ingeleverd, waarvan het. laagste was J. Borgsteijn en W. Schrijver, voor f 98. Het werk werd hun gegund. De vijf overige biljetten werden niet bekend gemaakt. BORSELE. Woensdag werd door het pol derbestuur van Borsele bij' inschrijving aanbesteed 2718 M. delfwerk benevens het schoonmaken van 18961 M. watergang in verschillende perceelen. De perceelen delfwerk zijn gegund aan 11. Corstanje te Borsele voor f 0.055, f 0,06 en f 0,07J. Krijger te Borsele voor f0.20; P. de Jonge te 'sHeerenhoek voor f0.04s/,r en f 0,11, alles per M. De perceelen schoonmaak waterleiding zijn toegewezen aan M. Ka- relse Mz. te Borsele voor f0,49, f0,50 en f0.59; J. de Vroe te Borsele voor f 0.43, f 0.50, f 0,53 en f0.54; A. van den Ende te Borsele voor f0,80 en P. de Jonge te 's Heerenhoek voor f 0,61 en f 0,70, alles per 100 M. GOES. Geboren: 1, Cornelis, z. v. Jan Johannis Snoep en Jobina Janse. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. P. Bo- gaars 31 j. jm. en M. Klinge 32 j. jd. P. van den Hoek 29 jm. en M. M. Goeman 29 j. jd. Bevallen: A. B. de Veer, geb. Berends, d.; H. G. M. Léger, geb. de Kruijff, z. C. Buijs, geb. Bostelaar d.; C. Melse, geb. de Grave, d. Overleden: A. D. Berger, 15 m., d. Van 30 Aug.1 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdA. J. Op stelten, jm. 23 j. met H. C. Huijssoon, jd. 23 j.; P. Hoogenboonr, jm. 33 j. met. C. J. J. Thomas, jd. 31 j.; F. Prins, jm. 22 j. met M. J. Lenarts, jd. 26 j.A. Lambooij1, jm. 27 j. met J. A. van Hilst, jd. 31 j.; J. Jansen, jm. 44 j. met. F. L. Fritz, jd. 28 j.; A. van Wijck, wedn. 70 met M. E. Riethof, jd. 43 j. Getrouwd: A. Mesker, wedn. 28 j. met A. Lugten, wed. 30 j. Bevallen: N. Vinke, geb. Krijger, d.; E. Verwaaijen, geb-. Sommeling, z.M. Kuijpers, geb. Feij, d. (Iweel.); F. van Schijndel, geb. Barentsen, d.J. Swart, geb. De Boer, z.J. de Visser, geb. Janse, d.; B. Schitmaker, geb. Verstraten, z. Overleden: J. J. C. van Roo, d. lm.; W. A. de Mik, z. 8 d.A. Corré, z. 3 m. C. E. J. M. van Dierendonck, d. 7 m.; J. Janse, man van P. Stroo, 71 j. Woensdag- 6 Sept. VEERE bij dhr. Bosselaar, kommies, door deunv. Rosier half 3 inboedel, ma honie linnenkast, 2 hanglampen, vloerklee- den, koffers, koper-, tin-, ijzer-, glas- en aardewerk. Te zien van 10 uur af. SCHORE, half elf door not. Pilaar hof stede J. v. Koeveringe, afbraak der schuur. Donderdag 7 Sept. SINT MAARTENSDIJK, voor erven C. Hage, door not. v. Seters 2 uur volledige machines voor de schoemakerij. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst een winkelhuis met werkplaats en tuin Langedelft B 149 en 150. Een pakhuis Vlissingsche straat 1 161. Een huis en tuin Koepoortstraat N 27. Een huis Heerengracht M 19. Een huis Ganzegang O 21. Twee huizen Neder- straat en Puntpoortstraat O 201 en 208. Een huis Noordweg R 32. Te zien 6 en 7 Sept. 124 uur. Een perc. 47 op 6 en 7 Sept. vair 1012 en 24 uur. En om 2 uur 7720 cA. bouwland en sprink Zand weg Biggekerke. 1,5380 H. weiland bij den Ouden Veerschen weg onder Veere. 6350 cA. bouwland Ouden Veerschen weg, gem. Middelburg. Zaterdag 9 Sept. VEERE, hotel Roland door not. Struve, voor mr. Dieleman, curator in het faillis sement van schipper Doorns 1 uur de hou ten trektjalk „De Onderneming". Dinsdag 12 Sept. GOES, half 1 op het Slot door deurw. Hollmann Verhoek 8 kalf- en melk koeien, 4 kalfvaarzen, jong vee, kalvers, 2 paarden, loopvarkens. Vrijdag 15 Sept. ZOUTELANDE, 1 uur hofstede C. Ver- hage door not.. Loeff voor J. Coppejan, 4 melkkoeien, 1 kalfvaars, 2 kalveren, stierkalf, et- en nagras. Woensdag 20 Sept. SCHORE, half 3 bij op 'tHof, boom gaard, tiendvrij, door not. Pilaar, 6030 cA. van C. Wondergem. Rotterdam, 5 Sept. 1905. Buitenl. granen stilMeel vast met redelijken handel; Prima f 11.50 ii f 12.50; le kwal. f1050 a f 11.25; Jonge 'Tarwe*) f0. a f 0.— Nieuwe Tarwe f8.25 a f 9. N. Rogge f 5.a f 5.30; N. Wintergerst f7.a f 7.60Zomergerst f 0.af 0. Chevalier*) f8 a f8.35; Haver*) f6.75 a f7.25; Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f 0.a f 0.N. Erwten f8.50 a f0.Kookerwten f8.50 a f9. Koolzaad f 0,a f0.Kanariezaad f 14.a f 15.50; Karwijzaad f15.—- a f0.Lijnzaad, f0a f0.Maïs f 000 f 000Stoomend f 000 At Per 100 kilo. Aardappelen Brielsche Kralen f3.50 a f 3.75. Friesche Blauwe f2 60 a f2.80 Geldersche Kralen f3.25 a f 3.50. Eigen heimers f 2 25 a f 2,50. Zeeuwsche Eieren f4,af4,20 Trekking van 4 Sept. Trekking van 4 Sept. 1905. f 1500: 11147 f 1000: 5476 17794 f 400: 12248 14817 f 200 2400 f 100: 11428 18533 f 65303 320 359 75 4Ó0 419 474 499 3119 3905 3917 4264 4284 4302 4303 4754 9807 9887 14670 18367 18370 18380 PORTSMOUTH. De partijen zijn met het opstellen van het vredesverdrag klaar gekomen. De vrede is hedennamiddag te 5 uur geteekend. De Telegraaf verneemt uit Batavia. De vorsten van Wadjo boden onderwerping aan, eveneens de vorstin van Zuid-Wadjo Te Alpe werden 1420 geweren ingeleverd. De troepen maakten een marsch door het landschap en werden door de bevolking toegejuicht, de actie tegen Wadjo is ge ëindigd. De vorst van Boni is nog voort vluchtig. De „NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT wordt.- o«a.. gelezen te: Amsterdam. Are en. Axel. Baarland. Baarsdorp. Beek. Bergen op Zoom.- Biezelinge. Borssele. 's Bosch. Boschkapelle. Breda. Brielle. Brussel. Coksdorp. Delft. Doetinchem. Driewegen. Ellewoutsdijk. Goes. 's Gravenpolder. Haarlem. 's Hage. Hal (bij Brussel). Hansweerd. 'sHeer Arendskerke. 's Heerenhoek. 's Heer Hendrikskinderen. Heinkenszand. Hoedekenskerke. Hontenisse. Hulst. Ierseke. Kapelle. Kloetinge. Krabbendijke. Kruiningen. Kwadendamme. Leiden. Lokeren. Middelburg. Middelharnis. Naaldwijk. Nieuwdorp. Nisse. Nijmegen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3