t i GOES. In den afgeloopen nacht word J. Brand door middel van een mes een diepe wonde op een der armen toegebracht die door een geneeskundige werd gehecht. De vermoedelijke dader M. C'. v. K. is door de politie opgespoord. GOES. Heden morgen bad op het ter rein van de in aanbouw zijnde R. K. kerk alhier een ernstige mishandeling plaats. Een zekere van G. sloeg F. Maas met een troffel zoodanig op hel hoofd, dat. hij door de 'politie onder geneeskundige behandeling werd gesteld. GOES. Door de'gezamenlijke lijkdienaren is heden de nieuwe lijkkoets ontvangen. Zij deed het eerst dienst voor het te Vlis- singen verongelukte meisje, dat naar hier gevoerd werd om begraven te worden. De koets voldoet aan alle eischen; zelfs zijn op de hoeken vier lantaarns geplaatst, ten dienste der R. Katholieken. De oude koets van hier is te 's Heer Arendskerke aan gekocht. MIDDELBURG. In de Raadsvergadering van morgen zijn onderstaande zaken aan de orde. 1. Installatie nieuw benoemde Raadsleden. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming Wethouder. 5. Idem tweede onderwijzeres in de handwerken aan school K. (i. Voorloopige vaststelling van de Gemeente-rekening over 1904. 7. Rekening Godshuizen 1904. 8. Bezwaar schriften tegen aanslagen in de belasting naar het geschatte inkomen over 1904. 9. Wijziging Verordening algemeene plaat selijke Politie, in verband met de Bouw verordening. 10. Voorstel B. en W. lol hel verkoopen van eenige buiten gebruik gestelde gymnastiek-toestellen. 11. Idem "naar aanleiding van het adres van L. J. Goeman te Veere, houdende verzoek een deel der voormalige Middelburgsehe haven te mogen pachten. 12. Door de Commissie voor de Strafverordening van algemeene plaats, politie (sluiting der Ver- gunningslocalen op lotingsdagen). MIDDELBURG. Vrijdagavond werd in den tuin van het Schuttershof alhier de feestavond gehouden, door het bestuur van het bestuur van „Uit het Volk Voor het Volk" aangeboden aan allen, die mede werkten aan de ,Marcia Caslagnole, welke met zooveel succes op IConinginne-jaardag is uitgevoerd. Het was met recht een feestavond. Op de eereplaats, tegenover den muziek tempel, hadden al de meisjes en jongens plaats genomen, die aan den klakker- marsch deelnamen; zij waren in hun mooie plunje en zagen er allen even ver genoegd uit. Nadat eenige nommers waren ten ge- hoore gebracht, werd het podium van den muziektempel ingericht voor de vertooning van lichtbeelden door de firma A. C. Zoet hout Cu. alhier, die «lil nommer van het programma aangeboden had. Scherp en mooi kwamen tie beelden uit in den duister gemaakten tuin en luid ruchtig werden de verschillende voorstel lingen toegejuicht. Dat het vorstelijk gezin met hoera be groet. werd, spreekt van zelf; en dat voor de Koningin een ,,la,ng zal zij leven" werd aangeheven, behoeft al evenmin vermeld Ie worden. Toen het portret van den heer L. K. van der Harst J.Jz. op hel doek werd geworpen, brachten de kinderen hem een groote ovatie, en nadat hel beeld van den heer Morks, die het initiatief nam voor het feestje, werd vertoond, waren de be wijzen van sympathie ontzaglijk. De, firma Slaag en De Groot had aan bet bestuur van „Uit hel Volk voor het. volk" verzocht eenige reclame arti kelen beschikbaar te mogen stellen, waar van gaarne werd gebruik gemaakt. En dientengevolge ontvingen alle kin deren aan den hilgang een aardigheid. Het waren reclames voor Prinzens bal lon margarine, bestaande in waaiers, mom bakkes, hangers en toeters, die zeer in den smaak vielen. in de rede. „Noem mij dan maar de voor naamste reden van uw gevoelen." „Welnu dan," gaf zij ten antwoord, „die is.deze, dat Mary in een netelig geval ver keerde, waaruit slechts de dood van haar oom haar verlossen kon." „Zoo! Hoe was dat dan?" vroeg ik. Maar voor zij kon antwoorden werden wij gestoord door het geluid van naderende voetstappen, en toen ik omkeek, zag ik N. alleen de voordeur inkomen. Ik liet juffrouw Belden een oogenblik alleen en ging hem in de gang tegemoet. „Wel", zeide ik, „wat is er aan de hand? Hebt gij den rechter niet kunnen vinden? Is hij niet thuis?" „Neen, hij' was juist uitgereden om te gaan zien naar een man, dien men op een mijl of tien afstands van hier ge wond in een sloot heeft vinden liggen". En toen hij bemerkte, dat dit bericht mij aangenaam was want dit oponthoud kwam mij uitstekend te pas ging bij met een veelbeteekenenden wenk voort „Het zal een boodschapper een geruimen lijd ophouden, voordat hij. hem gewaar schuwd heeft". „Inderdaad I" antwoordde ik, door zijn manier van spreken wat opgewekt. „De weg is zeker slecht?" „O, verbazendhet beste paard dat ik kan krijgen, zou er bepaald niet harder op kunnen loopen dan in stap". „Nu", zeide ik, „des te beter voor ons. Juffrouw Belden heeft een lange historie Ie vertellen en Voor het Schuttershof stond bij den afloop van het feest een menschenmassa, als we er nog maar hoogst zelden aantrof fen, hef waren ouders, verwanten of ken nissen, die de kinderen kwamen afhalen en die onder het huiswaarts keeren her haaldelijk de verzekering in ontvangst te nemen hadden dal bet een o! zoo prettige avond geweest was. MIDDELBURG. De tentoonstelling van bloemen, vruchten en planten-, welke de tuinbouw -vereeniging „Walcheren", afdee- ling van de Ned. Maatseh. van tuinbouw- en plantkunde, deze maand te Middelburg zal houden, belooft heel wat. De inzen dingen uit Holland zijn zeer belangrijk, zoowel van vruchten als op het gebied der bloemisterij. De ruimte in het Schut tershof, alwaar de tentoonstelling gehou den wordt zal zelfs te klein blijken om al het ingezondene op te nemen, zoodal in den tuin nog een tent zal moeten worden geplaatst om te voorzien in hel gebrek aan plaatsruimte. De tentoonstelling wordt geopend op Woensdag 13 September door den heer baron G. de Grancy, voorzitter van de Ned. Maatschappij van tuinbouw en plant kunde, wonende te Vucht. MIDDELBURG. De voorstelling alhier door het Haarlemsch Tooneel te geven lol afscheid van den heer Louis Bouwmeester vóór zijn vertrek naar Indië, is thans defi nitief bepaald op Donderdag 14 September. VLISSINGEN. Met ingang van heden worden de werkuren op de Kon. Maat schappij „de Schelde" alhier met één per dag verminderd. Er zal nu tot des avonds (5 in plaats van 7 uur worden gewerkt. VLISSINGEN. Donderdag wordt alhier verwacht het Kon. Engelsche jacht „Vic toria and Albert" met de Koningin van Engeland aan boord. H. M. zal met een extra-trein de reis naar Kopenhagen voortzetten. Den volgenden dag zal alhier aanko men, eveneens per extra-trein, de Koning van Engeland, die met het jacht naar Engeland zal terugkeeren. ♦VLISSINGEN. Gisteren alhier gearri veerd Het Duitsche s. s. „Prinz Regent", kapitein Doherr komende van Zuid- en Oost-Afrika via Lissabon en vertrok na ontscheping van een 30-tal. passagiers en mail naar Hamburg. Aan boord van de hier ter reede liggende Engelsche bark „Cumbrian" stierf giste rennacht plotseling een matroos. Het lijk werd hedenmorgen alhier geland en per brancard naar het gasthuis vervoerd en zal alhier ter aarde worden besteld. VLISSINGEN. Omtrent 't ongeluk van Vrijdag vernemen wij nader: De ongeluk kige dienstbode was Verplakke uit Goes, had te Middelburg gediend, en zou juist in dienst gaan bij juffrouw Smit in het hotel Albion. Op zeer korten afstand van het hotel sprong zij, doch in de verkeerde richting, uit de tram, met het bekende ontzettende gevolg. Hel lijk werd eerst naar de uitpakkamer van hel hotel ge bracht, en daarna per brancard naar hel Gasthuis. VLISSINGEN. De Noorsche bark Sjof roken, komende van Gent en bestemd naar Fredrikstad, in ballast, zit nabij Zoute- lande aan den grond. Sleepbooten zijn ter assistentie derwaarts vertrokken. KAI'ELLE. De vrouw van den brood bakker Tollenaar alhier, kwam jl. Zater dag na het vertrek van twee vrouwen uit haren winkel, die bij haar vier Kroon- dubbeltjes hadden gekocht voor 50 cents, tot. de ontdekkingdat ook uil de toonbank lade 13 a 14 gulden verdwenen waren. Deze vrouwen waren dn gezelschap van mannen met paard en kar. Voor eenige dagen geleden werd nog in de plaatselijke bladen voor deze vrou wen gewaarschuwd. SCHORE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij de wed. M. Stevense een 20 kuikens gestolen. „Zou daarin liever niet gestoord worden. Begrepen". Ik knikte toestemmend en keerde naar de kamerdeur terug. „Hebt gij getelegrapheerd aan Gryce?" vroeg ik nog. „Ja, meneer". „Denkt ge, dat hij zal komen?" „Ja zeker, al moest hij zich op 'twee krukken voortslepen". „Hoe laat denkt gij naar hem te gaan uitkijken?" „Gij moet naar hem uitkijken tegen drie uren. Ik zal mij dan ergens tusschen de bergen bevinden, rustig neerziende op een omgewaaiden boom of eenig dergelijk voorwerp". En zijn hoed een weinig recht zettende, wandelde hij langzaam de straat op, als iemand, die den geheelen dag voor zich heeft en niet weet, hoe hij dien 'thest zal doorbrengen. Ik keerde nu terug naar juffrouw Belden en zeide haar, dal de rechter wegens ambtsbezigheden voor een paar uur de stad had verlaten, zoodat wij een geringe poos vóór ons hadden, die wij niet beter konden besteden, dan door van haar alles te vernemen, wal 'zij omtrent de zaak wist. Zij verklaarde zic h daartoe gaarne bereid en begon dan ook onmiddellijk aan mijn verzoek te voldoen. Daar hetgeen zij mij vertelde een geheele geschiedenis bevat, heb ik 't het best geacht hieraan het vol gende hoofdstuk te wijden en het te noe men: „Het verhaal van juffrouw Belden". (Wordt vervolgd.) 's HEERENHOEK. De handboogsocieteit „De Vrije Schutters" alhier, hield Zater dag jl. een "wedstrijd naar den lossen vogel, waaraan door 58 schutters van verschil lenden gezelschappen werd deelgenomen. De meeste losse vogels werden geschoten door A. Rijk Cz., van „Claudius Civilis" van Ierseke, de 2e prijs werd ver kregen door A. Rijk Pz„ van „Con cordia" van 's Heerenhoek, de 3e door A. Rijk Jz., eveneens van „Concordia". De lste zijvogel door W. v. 't Westeinde van „Diana" van 's Heerenhoek, de 2e door J. Rijk Az., van „Willem Teil" te Üvezati- de. De 4 kallen respectievelijk door H. Remijn van „de Vrije Schutters", A. de Winter van „Victoria" van Kwadendamme, J. van den Bulek van „de Vrije Schutters" en H. Rijk Cz., van „Claudius Civilis" van Ierseke. BORSELE. Gisteren had hier aan den steiger een ernstig ongeval plaats. Toen de koetsier J. van Liere van Ove- zande met den daar wonenden Dominéé van Borsele aan voornoemde plaats kwam, schrok hel. paard eensklaps van een stroo- klampje, waardoor paard en rijtuig de steile helling aftuimelden. De predikant en koetsier hadden zich vrij ernstig be zeerd, terwijl het voertuigje zoodanig ge havend was, dat de reis er niet mede kon worden voortgezet. 'sHEER HEXDRlKSKINDIiRKN. Heden werd alhier de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. De optocht bestaande uit vele ruiters te paard, de leden der zang- vereeniging „Samuel" en eenige versierde rijwielen, maakten ongeveer drie uur een tochtje door Goes. HANSWEERT. Heden had de werkman v. D., werkzaam op de scheepswerf al hier het ongeluk zich zoodanig de handen te kwetsen, dat onmiddellijk geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. HEINKENSZAND. Zaterdag werd alhier het Koninginnefeest gevierd. Ten twaalf uur werd een aanvang geno men met den optocht. Voorop een vaan drig te paard met het wapen van Hein- kenszand, gevolgd door de boogschutters, het muziekgezelschap van hier, versierde rijwielen, eenige ruiters te paard, een vaan drig te paard met het vaandel van de weerbaarheid „Nimrod" en hare leden, een wagen voorstellende een timmermanswin kel van A. Hubregtse, één de smederij van dhr. Cappon, één het landbouwbedrijf het graan dorschende en schoonmakend, een landauwer met den Edel Acbtb. heer burgemeester en de commissie van het feest, een praalwagen met 4 bruidjes van het, schuttersgilde „Soranus", het klom- penmakersbedrijf van dhr. J. Koppens, verschillende ruiters te paard, de bier brouwerij „de Nijverheid" van dhr. E. J. de Jong, de tuinbouw, -deze trok de aandacht door zijne mooie verzameling groenten en vruchten, - de slagerij van dhr. Bek en tot slot versierde rijwielen, 's Namiddags hadden verschillende volks spelen plaats en werden daarbij doelmatige prijzen gegeven. Wij zagen o. a. een be hoeftige jongen met een ham en andere nuttige zaken. Tot slot der feestelijkheid werd er te 9 uur een vuurwerk gegeven, opgeluisterd met muziek. KRABBENDIJKE. 1 September was hier Koninginnefeest. Op den verjaardag van II. M. werd echter vrij algemeen gevlagd. Plechtig klonk eerst een half uur het gebengel der beide klokken. Daarna zouden door „Concordia" volksliederen worden ge speeld, maar dit was met 2 coupletten van T Wilhelmus en één van 't Wien Neer landsch bloed afgeloopen. In den voormiddag werd daarna een optocht gehouden. Het schilders- en sme- denbedrijf en dat van den bondsrijwiel- hersteller Bergs kwamen goed tot hun recht. Na den middag kwam eerst de kin deroptocht. Bij terugkomst op de weide hield de voorz. een degelijke korte rede, waarin hij de beteekenis van het huis van Oranje-Nassau schetste en vertolkte waar om we zooveel van onze Koningin houden. Met het „Leve de Koningin" stemde ieder gaarne mee. Dhr. Lijbaart sprak nu over de beteekenis van de muziek, mits ze goed gebruikt wordt en gaf namens de feestcommissie aan „Concordia" een her inneringsmedaille. De kinderen werden vervolgens ruimschoots getracteerd, waar na dhr. Lijbaart namens allen de feest commissie dankte. Vervolgens kwamen allerlei volksspelen. De gondel bestond uit een verlichte schuit in de Vate. Het vuurwerk slaagde goed. RILLAND-BATH. Ook hier werd de jaardag van Koningin Wilhelmina feeste lijk herdacht. Allen werkten daartoe mede. Van 88ri uur werd het feest door klok luiden geopend. Behalve de gemeenteklok- ken luidde ook de klok van het klooster van dc Paters Capucijnen die bereidwillig hunne medewerking daartoe verleend had den. Behalve een eerepoort waren ook door verscheidene particulieren fraaie ver sieringen aangebracht. Ook bet klooster was op eenvoudige nette wijze versierd. Om half negen ving het schoolfeest aan. De kinderen werden eerst ruimschoots getracteerd op limonade en taartjes, daarna werd een wandeling met begeleiding van de muziek gedaan naar de hofstede van den burgemeester alwaar de kinderen vaderlandsche liederen zongen en hier ook nog een versnapering ontvingen. Daarna werden op een weide van den heer C. van der Wertf tot groot verinaak der kindereu spiritus ballons opgelaten. Teruggekeerd iu de school ontvingen zij elk nog een kopje en schoteltje als souvenir. Des na middags had een optocht van versierde fietsen plaats, die waarlijk alle verwachting overtrof. De fietsspelen bestonden uit eierrijden en lepelrijden Hiervoor ontvingen alle deelnemers een prijs in voorwerpen be staande. Om 7 uur ving het concert aan gegeven successievelijk door de muziekvereeniging te Rilland, de zangvereeniging te Rilland, die te Bath en het muziekgezelschap te Bath, die allen zich zeer goed van hunne taak kweten. Tot slot werd een prachtig vuurwerk afgestoken. Ook zij nog medegedeeld dat bij den rondgang door het dorp met den fiets- optocht. uit dankbaarheid voor de mede werking van de eerw. Paters wat betreft klokluiden en versiering even halt werd gehouden en door de muziekvereeniging een paar vaderlandsche liederen werden geblazen, waarvoor den leden van genoemd gezelschap als dank een kistje sigaren werd aangeboden. OUD-VOSSEMEER. Alhier werd in de „Hiksche Kreek", tengevolge van den Imo gen waterstand, in den tijd van twee dagpn in aalkorven niet minder dan 160 pond paling gevangen. TERNEUZEN. In ons vorig nummer na men wij uit „de Tijd" uit deze plaats een bericht over, dat betrekking had op de houding der a.-r., liberalen en katholieken bij verkiezingen. Dat bericht blijkt onjuist te zijn geweest. Althans een inzender schrijft nu in gemeld blad: „In uw nummer van 28 Aug. is u uit Terneuzen „Dichtung und Wahrheid" en nog niet telkens de volle waarheid ge schreven. Het is onjuist, dal de katholieken te Terneuzen 1/4 der bevolking uitmaken. Van de 9296 inwoners zijn er nog geen 1500 katholiek en er zijn slechts 264 katholieke kiezers voorden gemeenteraad op de 1400. Het is onjuist, dat de katholieken vóór 1905 met de anti-rev. partij hebben samen gegaan. Het tegendeel is aldoor geschied. En wanneer uw berichtgever beweert, dat de belasting o 'pde openbare vermake lijkheden, ingevoerd met het doel deze te verminderen, toen «le anti-rev. partij de (kortstondige) meerderheid had in den Raad, daartoe aanleiding heeft gegeven, zegt hij slechts de halve waarheid. In 1903, toen er een liberale zetel va cant kwam, hebben dezelfde Katholieken eerst samenwerking gezocht met de anti- rev. partij onder beding, dal de anti-rev. kiesvereeniging bun kandidaat zou over nemen. Deze kiesvereeniging is hierop niet ingegaan. Daarna hebben de katholieken zich tot de liberale kiesvereeniging ge wend, die dan ook hun candidaat op hare lijst plaatste. De katholieke candidaat kreeg 21 stemmen te weinig en de liberale partij verloor een zetel in den Raad. Aan uw lezers laat ik nu te beslissen over, of uw berichtgever al of niet eene juiste voorstelling geeft met te schrijven, dat „men begon in te zien, dat het anti papisme der liberalen nog grooter was dan dat der antirevolutionairen". Ook is bij, waar hij die katholieken „een deel" noemt, slechts in zooverre juist, als men de katholieken van Terneuzen, af gescheiden van eenige uilzonderingen, een deel noemen mag. Het is nu zeker nog veel minder dan in 1903 te verwachten, dal de anti-rev. partij een katholiek candidaat o pden zetel zal weten helpen brengen, dien het liberale raadslid Van Deinse onder die voorwaar den bereid is beschikbaar te stellen. De anti-rev. partij kan zeggen, «lat de katho lieke kiezers het aan haar niet verdiend hebben. Ik zou wel willen, dat mijne katholieke medekiezers ook voor den gemeenteraad met de antirevolutionairen konden coali- seeren. Ik heb «1e houding der anti-rev. kiesvereeniging in 1903 dan ook zeer be treurd. Intusschen wil ik evenmin als uw cor respondent de Terneuzenschen katholieken van alle schuld vrij pleiten. Voor de door mij gewenschte coalitie ontbivckl dezer zijds een onmisbaar element, nl. partij- organisatie, belichaamd in eene kiesver eeniging. Daar is wel een katholieke kiesvereeni ging, doch deze geeft slechts dan eenig levensteeken, wanneer haar voorzitter als lid der Prov. Staten moet herkozen worden. In de laatste jaren werden dan, als er eene gemeenteraadsverkiezing in aan tocht was, door eenige invloedrijke katho lieken hunne geloofsgenooten tot eene bij eenkomst uitgenoodigd en in deze can- didaten gesteld. Doch dit is toch het ware niet en uw berichtgever heeft verzuimd ook hierop te wijzen". OOSTBURG. Vrijdag werd in het lokaal van den heer Oh. Mabesoone een openbare vergadering gehouden van de afdeeling Zeeland der vereeniging „Het Nederland- sche Rundvee Stamboek". Zij werd be zocht door 35 deelnemers. In de commissie tot het nazien der rekening werd benoemd de heer J. Blok Jz. te Rilland. De heeren K. J. A. G. baron Collot d'Eseury, L. J. Dorst en C. J. Hoeke Iloogenboom, als bestuursleden ofp 3 IDec. aan de beurt van aftreding werden herkozen. Ook werd her kozen als commissaris van bet hoofdbe stuur de heer W. Kakebeeke te Goes, die 31 Dec. aan de beurt van aftreding is. Goes werd aangewezen als de plaats waar de volgende afdeelingsvergadering zal wor den gehouden. HULST. Door wijlen den heer L F. C. van Waesberglie alhier is aan het liefde- sticlit aldaar gelegateerd f 1200 en aan de vereeniging van den H Vincentius h Paulo f6 0. WESTDORPE. Zondag 1.1. werd door de afdeeling van den Boerenbond alhier in haar gewoon lokaal ten huize van P. Gijsel een goedbezochte vergadering ge houden voor de leden. De voornaamste punten der agenda warenle. inteekening voor de noodige meststoffen onder de le den, en 2e. het door den heer Th. Duel man (voorzitter onzer afdeeling) op de laatste algemeene vergadering te Hulst ge opperde denkbeeld, n.l. het aankoopen van een eerste klasse 'dekhengst. Door den secretaris werd een duidelijke circulaire van de heeren Daelman c.s. voorgelezen, waaruil ieder het groote voordeel van dit doel begrijpen moest. Staande de vergade ring werden reeds 4 aandeelen geplaatst. Door de commissie werd den leden ge legenheid gegeven hunne opgaven te doen vóór Woensdagavond bij den heer Ch. van Haelst (secretaris der vereeniging) waar van de uitslag opleverde dat er geen enkele opgaaf meer was ingekomen. Een bewijs dus dat «1e belangstelling in hel „samenwerken" alhier ver te zoeken is. ZIERIKZEE. Het aantal sollicitanten voor leeraar in de Engelsche taal en let terkunde aan de JL B. school bedraagt vijf. Men schrijft uil Zeeuwsch-Vlaanderen Nu op het oogenblik met het smokkelen van vee niets meer te verdienen is, begin nen enkele personen aan «1e grens hier weer hun geluk te beproeven met liet frauduleus invoeren van sigaren. Alle win keliers in de Nederlandsehe grensdorpen hebben steeds een grooten voorraad goed koope sigaren van 8 tot9 gulden per dui zend, liefst lang van stuk, die door de smokkelaars worden opgekocht, over de grenzen gebracht en in «le Belgische dor pen als „fijne Hollandsche sigaren" voor 5 a 6 francs per 100 worden verkocht. Dit smokkelen gaat met minder gevaren gepaard dan dat van vee en geschiedt vaak op klaarlichten dag. De smokkelaars die hunne sigaren in een pak op den rug dra gen, schijnen echter met veel overleg te werk te gaan; want zelden hoort men van aanhoudingen. Toch hadden deze week op de Kuisstraat, een gehucht tus schen de Nederlandsehe gemeente Zuid dorpe en het Belgische dorp Moerbeke, een paar ontmoetingen plaats. Twee doua uiers hielden een smokkelaar aan, die drie honderd sigaren bij zich had, terwijl ande ren een sigarensmokkelaar, die nog wel per rijwiel was, zoodanig in 'I nauw brach ien, dat hij zijn rijwiel en sigaren moest achterlaten en in een bosch een schuil plaats zoeken. Het rijwiel en de sigaren werden in beslag genomen, doch de smok kelaar „was gaan vliegen". lil Zeeland kwamen deze week 9 ge vallen van besmettelijke ziekte voor, 5 febris typh., 1 le Goes, Groede, Kruiningen Overslag en Ierseke, 2 in laatstgenoemde, plaats van roodvonk en 2 van diphteritis, 1 te Breskens en 1 te Kerkwerve. GEMENGD NïEOWS" Op de straat weril druk gekeken naar «le zonsverduistering. „Zie je", zei een loopknecht tegen een oude juffrouw, «lie met geknepen oogeu naar boven keer, „wat je daar nou niet ziet, is de maan, en wat je wel ziet, is de zon". „Hé, twijfelde de juffrouw „je zou zwe ren, «lat het «1e maan was! 't Is tóch wal 1" „Kijk, juf", begon een jongen, „als je nou goed ziet, dan kan je de menschen van «le maan over een plankje naar de zou zien wandelen „Ja, «lat kan ik met me ouwe oogen toch niet meer zien 1 't Is me toch wat, hé! Ja, nou zie 'k 'm pas goed. Net 'n maan 1" Bij plassen hadden meest schooljongens de leiding en demonstreerden met gloed wal hun Dinsdag op school verteld was. En alles kwam precies uit. Sommigen ver baasden zich er over ,,ho«' ze het zoo op den kop af wisten af te mikken", an deren vonden, «lat „ze tegenwoordig toch wat prakkizeerden". Kortom, de wereld is Woensdag veel wijzer geworden. Te Hillegom heeft Donderdag tijdens de kermis een moordaanslag plaats gehad. Een Italiaansch kermisreiziger loste in een café een paar revolverschoten op den har monicaspeler R. Deze werd in den arm getroffen; de vrouw van den kastelein werd levensgevaarlijk gewond door een schot; een meisje werd in het been ge troffen. De dader ds gevankelijk naar Haar lem overgebracht. Maandagavond omstreeks half acht zou de 18-jarige dochter van den landbouwer B. te Rijssen den aschbak leegen in 't aschgat, onmiddellijk bij 't huis gelegen. Toen zij wat lang wegbleef, gingen de huisgenooten eens kijken en vonden het meisje, dat aan toevallen leed, voorover in 't vuilnisgat liggen, dat door den regen der laatste dagen bijna geheel met wa ter was gevuld. De onmiddellijk le lmlp geroepen geneeskundige kon slechts den dood constateeren. I T 1 Sedert circa 14| voort, een gezin,I vrouw en 4 kindj Het gezin was op 1 op straat gezet. T«l mogen gelukken, oil het gezin een on«| dat ze bij alle wJ moeten vertoeven J Twee miliciens, «lerdagavond lustij muziekuitvoering toen L. op het tegen zijn buik krel burger, die zich ul raderlijken aanval maakte. L. pool maar werd da;| een politieagent greep. Zijn vriend j Je moet hem niet ger daar. Jullie h«| De agent liet soldaten dat zij zoj op dat oogenblik dl door de menigte ein loopenmeenemen aangegrepen en zoel penstok bewerkt, ill verontwaardigd ovil De milicien werdl politiebureau, maaia een groote menigtef die wilden protested en «1e mishandeling der iemand te bo«u| inspecteur den lai De gearresteerdel genover «1e militail slist en stellig ver| het politiebureau nl is mishandeld gewf Nadat. R. gehoorl een uur later door gebracht naar de den commandant gegeven met. de b gearresteerd... weg De zaak wordt riteiten onderzocht décharge is echter allen gehoord kunt getuigen a charge optreden. R. is gedurende derd geweest zijn tengevolge van «le ling. Donderdagnamidi gerij van de firma de 2e Kanaalbrug l< vig ongeval plaats, het werkvolk van d ontbrak er de 18-j; men zich omtrent men dacht, dat hij boodschappen te «lo kwam opdagen, gin; en vond hem liggen' gemetselden bak, ge hoogte. Onmiddellij haald, die slechts teeren. Een zeldzaam plaats gehad in dei Gemmerich nabij V n.l. vier antieke in c de kruiswegstaties sleept. Het waren «1e geesteling, de ming van het kru, Een en ander, zee genwoordigde een francs. Hoe de die deze zeer zware st kan men zich niet zocht de geheele st, pig geheel zonder Een treurig onge plaats. Eenige kind staanden wagen, w: ton stond, met. het de ton afgleed en meisje van omstiet ton geraakte, waari pletterd werd. Dinsdagavond twaalf werd in «1e n Santpoort «loor een uit «le richting van hit bespannen twee\ slager H. ten onderl automobiel nam geen notitie en ging I Den volgenden cl plaats waar de aam had, een hoed gevoi visitekaartje bevond een bekende Haarle riteit. Men meent hierin te hebben; de zaak Een ernstig ongeli Amstel te Amsterda legen voor de Kon. een aantal mensche plaats had genomen, het breken van ee; de zitbanken rusttei bet ruim. Op het 8 de opvarenden van varende vletten en middellijk ter hulpe.i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2