BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. overheid kijkt rustig toe en soldaten zijn er niet te bekennen. Gegoede Warschau- ers, die buiten zijn, vluchten in een pa niek naar de stad terug. IÏALIE. Aan den Parijschcn „Éclair" wordt uit Rome gemeld dat binnenkort in de geboor teplaats van Z. II. den Paus Itiese, voor Pius X een monument zal worden op gericht. Rij de inschrijving, geopend voor de op richting van dit monument heeft ook de hertog van Genua, de oom des konings en de hoofdcommandant der vloot, voor een bedrag ingeteekend en daarbij een merkwaardig schrijven gevoegd, dat ge publiceerd wordt door de „Difesa" van Venetië. In dien brief verklaart de hertog zich gelukkig te achten wijl hij kan deel nemen aan het blijk van vereering, hetwelk Venetië hoopt Ie geven jegens haar veel geliefden herder, verheven lot het hoog ste apostolische ambtte meer wijl de hertog het geluk heeft gehad gedurende zijn langdurig verblijf in deze stad te be lmoren onder de geestelijke jurisdictie van den eerbiedwaardigen patriarch dien de Kerk thans vereert als haar Hoofd. DUITSCHLAND. V erzakkinge n. Liberalisme zakt ook in ons land - al meer en meer af naar den kant van 'tsocialisme. En het socialisme glijdt de banen van '1 anar chisme af. Zie nu weer Ie Berlijn. 3000 socialisten heiegden dezer dagen te Ber lijn eene vergadering. Een besluit werd vanwege de leiders der plaatselijk geor ganiseerde bedrijven der vergadering voor gelegd en mei slechts 20 stemmen legen aangenomen. lie inhoud van dit besluit? De poli tieke actie tot heden door de socialisten gevoerd, werd verworpen. Er moeten in 't.leven geroepen sociaal-revolutionaire ar- beidersvereenigingen. Deze moeten omvat ten alle bewegingen, die op den bodem van den klassenstrijd staan. .De kwestie der algemeene staking mag niet meer van de dagorde geschrapt. Van anarchistische zijde wordt met geweldige inspanning van krachten voor de alge meene werkstaking gearbeid. Zij, de man nen van de orde, van den vooruitgang van de volkswelvaart, volksontwikkeling en volksbeschaving, zooals ze voorgeven, roepen naar de anarchie-! De sociaal-democratie en de waarheid. In hel sociaaldemocratische tijdschrift „Neue Zeit" van 13 Oct. 1903 staal een artikel als een naklank van den partijdag met den volgenden zin „Een der gewichtigste grondstellingen is de plicht der waarachtigheid tegenover zijne partijgenooten, tegenover den vijand evenwel heeft men nooit dezen plicht erkend". Dit klonk eenigen partijmannen wel wat te sterk. En in een sociaal-democratische vergadering te Hamburg werd met ver wijzing naar de bovenaangehaalde uitlating nog in dezelfde maand het volgende voor stel ingediend „Om te verhoeden, dal het aanzien van onze partij geschaad wordt op eene wijze, die niet meer goed te maken isvan onze partij, die voor recht en waarheid strijdt; - en omdat de vijanden van onze recht vaardige zaak met 'I volste recht ons dezen monsterachtigen zin uit ons weten schappelijk hoofdorgaan in 't gezicht kun nen slingeren; tevens om een ernstigen twijfel aan de moraliteit van onze grond stellingen in de rijen der eigen partijge nooten eens en voor altijd Ie voorkomen, wordt het hoofdbestuur onzer partij als de aangewezen behoeder onzer beginse len verzocht, zoo spoedig mogelijk in den „Vorwiirts" eene verklaring te geven, dal. deze partij-moraal„waarachtigheid is slechts plicht tegenover den partijgenoot, niet echter tegenover den vijand", nooit als de grondstelling der sociaal-democratie kan aangezien worden". Wat geschiedde? Het voorstel werd afgewezen. De af gevaardigde voor den Rijksdag, Wetzger, bestreed het voorstel met dezen zin„In den strijd tegenover den vijand is elk middel g eo o r 1 o o f d". Hoe het. in deze in ons land gesteld is? Daarover zouden Tak, Loopuit c. s. wellicht nadere inlichtingen kunnen geven ENGELAND. De Koning van Engeland, die, toen hij nog prins van Wales was, altijd naar Hom burg ging, geeft, thans als Eduard VII de voorkeur aan de krachtige bronnen en de bosschen van Mariënbad. Hij volgt stipt de kuur, staat om G uur op, drinkt om 7 uur zijn eerste glas Kreuzbrunnen en gaat dan met een van zijn vrienden wan delen, om ergens in een van de vele koffie huizen te ontbijten en een kop koffie, een ei en wat droog geroosterd brood te ge bruiken. Daarop volgt het bad en een tweede glas water uit de Kreuzbrunnen. Dan weer een wandelinkje en daarna naar het, hotel. Geluncht wordt in de openlucht, gewoonlijk in een van de restauraties in de bosschen. In den namiddag wordt wat gewandeld of een ritje per automobiel ge maakt of wel tennis of croquet gespeeld. Om 5 uur wordt weer een glas Kreuzbrun nen gedronken, op de promenade bij mu ziek wat gewandeld en in de winkels Ty- roolsche hoeden, Boheemsch glaswerk, kant- en borduurwerk gekochl, alles din gen die hij om de nationale patronen en modellen graag naar Londen meeneemt, als cadeautjes voor zijn bloedverwanten en vrienden. Hel middagmaal is zeer een voudig en bestaat uil wat visch, een stuk kip of wat lamsvleesch met compote. Na den eten rookt de Koning een sigaar, gaat weer wat wandelen, speelt wat biljart, of bezoek! ook wel eens een concert. Om 10 uur gaat hij slapen, welke kalme levens wijze Eduard zoo goed doet, dal als hij na een verblijf van 3 weken Mariënbad verlaat, bij zich zeer opgefrischt voelt en weer geschikt om hel drukke koningsleven opnieuw te beginnen. Naar het „Hbld." verneemt, is de oud- minister van koloniën de heer ldenburg, aangezocht om den heer Lely op te volgen als gouverneur van Suriname. Dat hij op het. laatste oogenblik bedankte voor een Kamercandidatuur te Arnhem, wijst er op, dat de heer ldenburg het aanbod in ern stige overweging heeft genomen. GOES. Een slecht voorbeeld vindt ge makkelijk navolging. Meer en meer wordt het onder de werklieden gebruik om be halve den Zondag ook den Maandag tot rustdag te bestemmen. Een werkge ver had dezen Maandag slecht één knecht te werk, de overigen hielden Maandag! GOES. Bij de weduwe De Jonge aan de Witte Paardenstraat alhier werden gisteren ontvreemd van de uitstalling 2 koppen, een theepotje en een stuk speelgoed. GOES. Het totaal aantal ingeschrevenen voor de nationale militie, lichting 1906. bedraagt alhier 73, waarvan 20 vermeenen redenen van vrijstelling te hebben. GOES. De verjaardag van H. M. de Koningin ging hier gisteren kalm voorbij de feesten, die veel beloven, zullen zooals bekend, later gevierd worden. Van bijna alle woningen wapperde de driekleur, en godsdienstoefeningen werden gehouden. Op verschillende plaatsen in Zeeland, zooals Kapelle, Wemeldinge werden reeds de feesten gevierd, op andere zullen die nog volgen. Ook te Middelburg en Vlissingen slaagden de feesten uitstekend. Vooral Middelburg, waarnaar van hier vice-versa extra-treinen liepen, trok veel belangstellenden. Van de meeste plaatsen zijn door ons de programma's der festivi teiten, zooals die plaats hadden, gemeld. GOES. Om een denkbeeld te geven van hel. vele water, dat in de laatste dagen gevallen is, meldt men, dat volgens de waterwaarneming door den opzichter der „Breede Watering bewesten lerseke" het peil, dat tien ylagen geleden 31 minus stond, thans gestegen is tot 41 cM. plus A. I'. De lage weilanden stonden dan ook geheel onder water, zoodat houten brug gen en planken over slooten wegdrijven. Men zegt dat reeds een rund door het hooge water is verdronken. In Goes zijn vele kelders onder geloo- pen, waardoor koopmansgoederen bescha digd werden. GOES. Heden vierde Mr. C'. de Witt Hamer zijn zilveren jubileum als Schoolop ziener. 1 Sept. 1880 werd hij benoemd als arrondissement schoolopziener en onder 't ministerie Maekay benoemd als districts schoolopziener en als opvolger van dhr. Van Gorkom. Mr. t'. de Witt Hamer ontving vele blij ken van belangstelling, en werd gecom plimenteerd door de heeren Breetveldt en Ittmann namens de openbare scholen in het arrondissement Goes en door dhr. de Hoogh, namens alle christelijke scholen in het district. Vele besturen van bizon- dere scholen zonden hunne schriftelijke felisitalies invan de Eerwaarde Zusters van het St. Jacobusgestiehf alhier ont ving de jubilaris een stoffelijk blijk van hoogachling. G0ESCHE SAS. Maandagavond 7 uur bad het zoontje van L. Paauwe uil lerseke, een schippersknechlje bij P. Eversdijk, de onvoorzichtigheid, terwijl zijn baas afwe zig was, een geladen revolver uit. een kastje te nemen; onverwachts ging het vuurwapen af en trof hem in een zijner beenen. Hij werd dadelijk naar zijn woon plaats vervoerd, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. MIDDELBURG. De Venetiaansche ver lichting van de Groole Markt is gisteren avond uitstekend geslaagd. De duizende veelkleurige lampions leverden een fantas tisch gezicht op en de duizenden en duizen den menschen die zich onder deze slin gerende guirlandes bewogen, gaven teeke- ning aan het geheel. Het muziekkorps der d. d. schutterij zorg de voor voldoende afwisseling en de van het stadhuis vertoonde lichtbeelden droe gen daar eveneens toe bij. Na afloop van het concert werd oen fakkeloptocht naar hel Molenwater ge houden. Honderden en honderden maakten den tocht mede, maar duizenden anderen be gaven zich langs anderen weg daarheen. Toen het vuurwerk aanving was het kolossale exercitieveld één menschenzee. Het vuurwerk zelf mag uitstekend ge slaagd heeten en was een waardig slol van deze Koninginnedag. De vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" heeft eer van haar werk. VLISSINGEN. In de groote zaal van den heer Stofkoper had Woensdagavond Ie ongeveer half negen, aan de betrokken personen de officieele uitreiking plaats der medailles en prijzen, op de thans geslo ten Tentoonstelling van Huisvlijt behaald. Nadat door het Vlissingsche muziek-ge- zelschap Caecilia, directeur de heer A. .1. Geijsen, een openingsmaxsch was ge speeld, opende de voorzitter, de heer W. L. Winkelman, de druk bezochte bijeen komst. mei hel voorlezen van een lelegram der Koningin, waarin zij dank liel zeg gen voor een bij de opening der exposilig haar door Vlissingen Vooruil ge zonden huldebetuiging. Hierna werd hel rapport, door de jury uitgebracht, voorgelezen, waaruit bleek dat zij, om een billijke vergelijking mogelijk Ie maken, de voorwerpen in rubrieken van hun gelijksoortigheid had verdeeld, en dat slechts de beste voorwerpen uil elke ru briek in aanmerking kwamen voor een medaille. Nog werd mededeeling gedaan dat. de jury, afgaande ook op het gunstig oordeel der tentoonstellingbezoekers, gemeend heeft aan den heer Mesu te Nieuw- ten Sl. Joosland een eervolle vermelding te moeten toekennen. Hoewel genoemde heer een vakman is, was zijn werk van dien aard, dal men het niet stilzwijgend links mocht, laten liggen. Met applaus werd deze mededeeling begroet. Bij de uitreiking der medailles, prijzen en eervolle vermeldingen, voegde de voor zitter een kort woord van lof en aanmoedi ging den winners toe en sprak de hoop klit dat allen, die geen prijzen of vermelding verkregen zich hierdoor niet zullen la ten ontmoedigen. Hel gaat, zeide spreker, niet aan elk een onderscheiding toe te kennenhierdoor zou haar waarde juist tot niets worden herleid. Mede werd aan de jury voor den grooten ijver, waarmede zij haar zware en vooral ondankbare laak had volvoerd, aan het eerecomite en de bestuursleden van Vlissingen Vooruit dank gebracht voor de zorgen en tijd, welke ook zij aan het welslagen der expositie hebben be steed. De politie en ook de pers werd een woord van dank niet onthouden. VLISSINGEN. De torpedobooten zijn gistermorgen vertrokken. Van alle openbare en van de meeste particuliere gebouwen wapperde de vlag. De Hollandsche loodsvaartuigen hadden de driekleur in top; de Belgische echter hadden al wat ze aan vlag aan boord hebben buiten gehangen, wat een heel aardig, vroolijk gezicht opleverde. Het ter reede liggend Spaansche oorlogs schip prijkte ook met een vlaggentooi. De officieren van de hier liggende oor logsschepen boden Woensdagavond in het Grand Hotel hun Spaanschen collega's een diner aan. 1ERSEKE. Wij ontvingen het verslag over bel dienstjaar 1904- 1905 omtrent den toestand van hel waterschap „De Breede Watering bewesten lerseke". De daarin voorkomende algemeene be schouwingen zijn zeer kort. Zij luiden als volgt Ofschoon in menig opzicht dit jaar voor het Waterschap niet ongunstig kan worden genoemd, daar aan den oever geen onhei len zijn voorgekomen, aan de zeeweringen slechts geringe stormschade is ontstaan, de kosten der gemaakte werken voor hel meerendeel en de exploitatiekosten van het hulpstoomgemaal benoden de raming bleven, staat tegenover deze lichtpunten de schaduwzijde, dat het delven van de hoofdwaterleidingen door het menigvuldige kwelwater zeer werd bemoeilijkt, waardoor- de kosten van dit werk de raming be langrijk overschrijden. KRUININGEN. De Burgemeester van Kruiningen, de heer der Weduwen, heeft ontslag gevraagd uil zijn ambt tegen 15 September a. s. KRABBENDIJKE. De commies le k!„ .1. v. d. Hoek, is als zoodanig tegen 15 September a. s. overgeplaatst van hier naar Twello (Gelderland). KRABBENDIJKE. Gisteren is door de politie alhier de hand gelegd op twee vreemdelingen, waarschijnlijk Duitschers, welke des morgens op brutale wijze vruchten uit den boomgaard van den heer Wabeke zich hadden toegeëigend. Met den trein van half elf zijn zij naar Roosen daal getransporteerd. KLOETINGE. Nadat eergisterenavond eenige inwoners dezer gemeente in de ge- meenleherberg alhier hij elkander geko men waren, teneinde pogingen in het werk te stellen om den verjaardag van II. M. Zaterdag a.s. feestelijk te herden ken, werd besloten gisteren de collecte er voor te houden. Dit werd gedaan en f 151.88 ontvangen. In het bestuur werd gekozen de heer Manhardt uit Goes, Dagevos, M. de Waard, J. van der Vliet en (i. llaane alhier. Gisterenavond wor den er nog 3 bij gekozen, de heeren J. Nijsse, I'. Nieuwenhuijsse en P. Orde. Om één uur Zaterdag zal een optocht plaats hebben, waarna verschillende volksspelen. Het dorp zal keurig versierd worden. HEINKENSZAND. In de gisteren gehou den raadsvergadering waren 6 leden te genwoordig. Afwezig met kennisgeving dhr. H. v. hvaarden. Vastgesteld werd het suppl. kohier van do hondenbelasting lol een bedrag van f 16.75. Del rekening der gemeente over 1904 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 13596.805, in uitgaaf op f 13726,95, alzoo met oen nadeelig slot van f 130.14"'. De rekening van hel algemeen armbe stuur over 1904 werd goedgekeurd in ontvang op f 944.49, in uitgaaf op f 972.735, alzoo met een nadeelig slot van f28.245. De begrooling voor het algemeen arm bestuur dienst 1906 werd eveneens goed gekeurd, en wel in ontvangst en uitgaaf op f889.50. De begrooting der gemeente dienst 1906, werd aangeboden, sluitende in ontvang en uitgaaf op een ibedrag van f 13122.685. HULST. Alhier ontspoorde Dinsdag de stoomtram, die des namiddags te ruim twee uren van hel station aldaar naar Walsoorden vertrekt, ter hoogte van den doorgang door de stadswallen, hoogst waarschijnlijk doordien de rails door den overvloedigen regen vol zand gespoeld wa ren. De locomotief vernielde de stoep van den heer Arnaut. Eerst tegen den avond gelukte het alles weer in 't reine te brengen. Hel ongeval veroorzaakte groot onge rief aan de reizigers, die, evenals de post, per as moesten vervoerd 'worden. Persoon lijke ongevallen hadden niet plaats. IJZENDIJKE. Alhier is gisternacht op twee plaatsen ingebroken. Door het stuk maken van een raam is uil hel magazijn van den heer A. van de Sande een nieuw rijwiel ontvreemd. Verleden week ondergingen twee oude dito's hetzelfde lot. Bij den horlogemaker A. de Witte is eveneens beproefd in le breken, doch de bewoners werden door hel gerucht gewekt. Niels werd gemist. TER NEUZEN. De katholieken verkeeren hier tengevolge van onderlinge verdeeld heid in een eigenaardigen toestand. Door hun getalsterkte kunnen zij bij de gemeenteraadsverkiezingen naar wille keur de schaal naar rechts of links doen overhellen. En ofschoon zij een vierde gedeelte der bevolking uitmaken hebben zij geen ver tegenwoordiger in den Raad, maar laat hel er dadelijk in één adem hij gezegd worden groofendeels door eigen schuld. Voor 1905 gingen zij saam met de anti- rev. partij en konden daarmee zelfs den Baad omkrijgen, maar hel ellendige anti papisme belette, dat hoe dikwerf ook een katholiek candidaal werd gesteld, deze ver kozen werd. Dit verdroot een deel der Katholieken terecht. Daarbij kwam nog wat anders. Men moet Zeeuwsch-Vlaanderen kennen om dit te kunnen begrijpen. De bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn hartstochtelijke muziekliefhebbers. Ieder dorp, iedere buurt, ja ieder gehucht heeft zijn eigen muziekcorps, dat op Zondag Ier plaatse zelf of iu de naburige gemeenten uitvoe ringen geeft. Ter Neuzen was het groote aantrek- kingspunt voor die muziekgezelschappen en geheel den Zondag klonk muziek. Dit verdroot de anli-revolutionnairen, die toen de raad om was door een zoogen. belasting op de openbare vermakelijkheden die uitvoeringen wilden verminderen. De katholieke neringdoenden en café houders zagen de vermindering dier uit voeringen niet gaarne. En reeds ontevreden dal nimmer een katholiek raadslid werd gekozen ging een deel hunner troost zoe ken hij de liberalen, bij wie men met open armen werd ontvangen, belovende hun recht te doen wedervaren. Trouw steunen nu een deel der Ka tholieken de liberale candidate!!. In ruil van dien steun, zouden ook de liberalen één, zegge één, katholieken candidaal steu nen, maar ook nu waren de Katholie ken het kind van de rekening. Met hehulp der Katholieken hadden de liberalen weer de meerderheid behaald. De oogen der Katholieken, die heul had den gezocht bij de liberalen gingen open en men begon in le zien, dal het anti papisme der liberalen nog grooter was dan dat der anli-revolutionnairen. 11e liberalen begonnen te begrijpen, dat als zij de Katholieken niet wederom allen naar de anti-rev. partij wilden zien terug gaan, er wat moest gedaan worden. Bo vendien, als zij de Katholieken aan zich konden verplichten, dan - zoo rekenden zij, hadden zij kans, dal ook bij Kamer- en Statenverkiezingen de Katholieken met hen zouuen medegaan, waardoor zij hop n bij eventueele verkiezingen wal te kunnen winnen. Daarom bood een der dit jaar gekozen liberale raadsleden, de heer mr. v. Deinse aan zijn. zelel af le slaan ten hehoeve van een Katholiek, mits de anli-revolution nairen geen tegencandidaal zullen stellen. Uit de voorwaarde aan dit voorstel ver bonden, blijkt de zwakte der liberalen, die zich niet eens verbinden kunnen den le stellen katholieken candidaat le doen zege vieren, indien (lie van anti-rev. zijde wordt bestreden. De malcontenten onder de katholieken waren in hun nopjes met het aanbod van den heer v. Deinse, die het sluwe plan der liberalen doorschouwen niet en die niet een raadszetel begeeren l>ij de gratie der liberalen. Nu de anti-revolutionnairen dit weten, is het begrijpelijk, dal zij met een tegen candidaal zullen optreden. Een buitenkansje. Gedurende de voorstelling le 'sGravenhage bij Schumann kwam de bekende clown Adolf hel circus binnenstappen en riep met luider stem: „Is hier meneer Koning uit Tjummarum!" Gelach, maar geen antwoord. Toen nog eens, harder: „Is hier meneer Koning uil Tjummarum I" Toen kwam een heertje driftig naar beneden en zei: „Ik moet niets hebben van die clownsgrappen". Maar Adolf liel zich niet afbluffen en nam onder veel vroolijkheid meneer Koning die nog om zijn vrouw riep mee, arm in arm. En meneer Koning kwam weer heelemaal in zijn hum terug. De secretaris van hel circus, de heer Ernst Fittichauer, had nl. een portefeuille met f300 bank papier gevonden en een kilometerboekje droeg 's heeren Konings naam. Geen beter middel had men kunnen bedenken om bet vlugst en zekerst den eigenaar le vinden. Te Rotterdam steeg gisteren een luclit- reizigster in een ballon op. Nauwelijks 300 M. ver kon de ballon om een of andere oorzaak niet liooger en begon erg te dalen terwijl hij zich vlak bij de Maas bevond. Hij kwam betrekkelijk gelukkig nog in een boom terecht De ballon is deerlijk geha vend, de luehtreizigster kwam met den schrik vrij. Geen aangenaam baantje! Twee jongens te Rotterdam werden door den onbezolgd rijksveldwachter J. F. Knor. op heeterdaad betrapt, toen zij bij een be woner van Jaffe, den lieer Van Beek, een ruit induwden. Door liet opdringen van liet publiek en de dreigende houding van eenige omstan ders was Knor verplicht met zijn revolver te dreigen, daar men de arrestanten wilde ontzetten Dit hielp en Knor deed den revolver weer in het foudraal. dat aan een riem om zijn lijf hing. Hierbij kwam ech ter de revolver te vallen. Een der omstan ders raapte den geladen revolver op en loste op korten afstand een schot op veld wachter Knor De kogel snorde hem langs het achterhoofd en veroorzaakte daar een schampschot. De dader nam de vlucht. Maandagmorgen arresteerde de politie te Zaandam een tweetal Maandaghouders, die blijkbaar in meer dan 24 uren geen bed hadden gezien. Zij maakten liet in bun overmoed den burgers en caféhouders wat al te lastig en zouden daarom gelegen heid krijgen, wat uit te rusten. Op de wandelpier de volksnaam voor den kaaimuur langs de Wilhelminasluis ge komen, rukte een hunner zich plotseling los en dook over de leuning in het tamelijk diepe sluiswater. Dat gaf een algemeene verwarring en opschudding! Van alle kanten snelde men toe. De politie snelde weg, om dreggen te halen en de sluisknec.hts kwamen met reddingsboeien aanloopen. Doch de drenke ling had die hulp niet noodig. Hij zwom als een rot en maakte voor het saamge- stroomde publiek nog eenige buitelingen iu het water. Daarop zwom hij rustig naai de ijzeren trap ten dienste der schippers, die hunne vaartuigen willen verlaten, klom er bij op en werd onder daverend gejuich van bet publiek nogmaals gearresteerd. Hedenmiddag brak te Amsterdam een felle brand uit in de Balthasar Floris- straat, aangestoken door een bewoner dei- tweede etage, zekeren Melchers, die steeds iu onmin met zijn vrouw leefdena de brandstichting heeft hij zich door een re volverschot gedood. Over een drama, te Baarn afgespeeld, schrijft men liet volgende: De 27-jarige noodhulp-koetsier van den lieer Nienhuys, Corn, de Wringer gehee- ten, loste uit onbeantwoorde liefde twee schoten op de dienstbode Marge Luiken, terwijl hij zich daarna een schot in den buik toebracht. De man is naar het zie kenhuis te Utrecht vervoerd en verkeert in zeer zorgwekkende]] toestand De dienst bode, die te Baarn in het ziekenhuis ver pleegd wordt, zal waarschijnlijk wel her stellen; althans Woensdagavond was haar toestand vrij bevredigend. De 46-jarige verver O. Klasema, was le Groningen, o'p 11e zesde verdieping van bet pakhuis der firma Wijnne aan de Westerkade, geheel alleen bezig niet het stoppen en verven van de naar buiten openstaande deuren. Door welke oorzaak- weel. men niet, maar K. is eensklaps naar heneden gevallen. De ongelukkige kwam terecht op een korenwagen en werd met verbrijzelde ledematen opgenomen. Prof. Wiersema constateerde den dood. De man laat een weduwe met 6 kinderen achter. Uit Eindhoven schrijft men, dat een bier brouwer te Stratum, die de vorige week lot lid van den gemeenteraad was gekozen, ji. Maandagavond in 30 herbergen ton bier heeft doen bezorgen om de dorstige kiezers gratis le laven. Te Stadspolder (Gron.) had Zaterdag middag aan de boerderij van de wed. Kleffens een ernstig ongeval plaats. Men was daar bezig met dorschen met de dorschmachine. De machinist, Lindemul der, die de machine bediende, had het ongeluk mei zijn rechterbeen in de dorsch machine te komen, op de plaats waar het koren in de machine wordt gedaan. Het been werd den man bijna geheel af gesneden. De eerste geneeskundige liulp

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2