GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Onderwijs. BURGERLIJKE STAND. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. vleesch dhr. M. v. d. Vliet, veearts te Krui- ningen, op een tractement van vijf-en twintig gulden per jaar. Besloten werd J. Hardenberg van hel kohier H. 0. af te voeren en de aan slagen der andere requestranlen te hand haven. Onder voorbehoud is honderd gulden toegeslaa.il voor het plaatsen van een tele fooncel bij het telegraafkantoor. B. en W. boden aan de gemeent.eb.e- grooting 1906, welke door 4 raadsleden zal worden nagezien. De voorzitter deelde een mondeling ver zoek mede van de Landbouwvereeniging, om den minister van W. H. en N. te verzoeken tijdens het drukke hietenver- voer aan de Bonzijbrug overdag een 3en brugwachter aan te willen stellen. Enkele leden zagen liever geregeld een 3en brug wachter, daar het vervoer over deze brug veel wordt belemmerd. Besloten werd te verzoeken aan de minister den toestand te verbeteren. Bepaald werd de Bouw- en Politiever ordening voor ieder verkrijgbaar te stellen a 15 cent, per exemplaar. WEMELDINGE. In deze gemeente sprong van de sleepboot. „Stad Antwer pen" de stoompijp, waardoor de stoker door de ontsnappende stoom zoodanig werd verbrand, dat direct geneeskundige hulp noodig was. WEMELDINGE. Den 25sten jaardag dei- Koningin hoopt men alhier op luisterrijke wijze te vieren. 's Morgens wordt eerst een aubade aan den burgemeester gebracht, waarna eene Cantate met pianobegeleiding wordt uit gevoerd. Voorts heeft een optocht met versierde fietsen plaats, gevolgd door een grooten allegorischen, ten deele gecostumeei'den optocht. Als historische personen komen daarin voor: Luipold van Swaben, eerste baron van Borsele en Heer van Zuid-Beveland, met schildknaap, Jan van Henegouwen, Heer van Beaumont, Blois en Zuid-Beve land, met schildknaap, Frank van Borsele, Graaf van Oostervant, met gevolg, Filips de Lalain, Heer van Ville, Baron van Bor sele en Heer van Zuid-Beveland, met ge volg, Antonius de Lalain, Graaf van Hoog straten, Baron van Borsele en Heer van Zuid-Beveland, met. gevolg, mr. Pieter Coo- mans, Burgemeester van Goes, Ambachts heer van Wemeldinge, met N. Dominicus, kapitein (der Landmacht van de Heerlijk heid Wemeldinge. Verder worden de armen bedeeld, heb ben volksspelen plaats, wordt een muziek uitvoering gegeven, wordt een fietsoptocht met verlichting gehouden en eindelijk een vuurwerk .afgestoken. Vrijdag wordt een kinderfeest gegeven. KWADENDAMME. Tot opperbrandmees- ter spuit II alhier is door B. en W. be noemd dhr. L. Peelers, tot brandmeester dhr. C. Chamuleau, tot onderbrandmees ter dhr. C. Geus. Tot brandmeester hij spuit I te Hoe- dekenskerke is benoemd dhr. A. Oele. BORSELE. Een arbeidersjongen had het ongeluk met een balk van een dilt in een boerenschuur op den harden dorsch- vloer te vallen. Bij het, opnemen bleek dat de jongen bewusteloos was en zich ernstig had verwond door den val op den vloer en door den balk, die op zijn lichaam was neergekomen. Dr. Folmer, wiens hulp spoedig was ingeroepen, constateerde zeer ernstige ver wonding. KL0ET1NGE. Dinsdagavond sloeg het paard met rijtuig van den huurkoetsier D. uit Goes op den 's Gravenpolderschen, straatweg op hol, doordat het lemoen los raakte, waardoor het rijtuig met inzitten den in de sloot terecht kwam. Rappe han den hadden spoedig het rijtuig op de straat, maar de reis moest te voet naar Goes afgelegd worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, alleen het rijtuig werd beschadigd. KRABBENDIJKE. Door den hevigen wind en een zeer hoog getij, brak heden het. dijkje door dat geplaatst was in de oude spuikom, behoorende tot de werken va.n de te maken nieuwe sluis en spui kom. Hierdoor worden de werkzaamheden veel bemoeielijkt en moet men bijna van voren af aan beginnen om de oude spui kom droog te krijgen, daar deze voor kade moet worden ingericht. TER NEUZEN. In een Maandagavond door de antirevolutionaire kiesvereeniging alhier gehouden vergadering is besloten in te gaan op het voorstel van den heer mr. F. C. van Deinse, om diens zetel bij zijn bedanken te doen innemen "door een roomsch-katholiek, echter onder voor waarde dat nog twee liberale leden hun zetel zullen beschikbaar stellen voor de anti-revolutionairen. Zaterdagmiddag heeft Ie Scharendijke, gemeente Eikerzee, een ernstig onge luk plaats gehad. Twee paarden, voor een wagen met mest gespannen en toebehoorende aan den heer Joh. Flohil, van Ellemeet, schrikten van eenige kinderen, die op een hoop grint speelden, en sloegen op hol; zij overre den de vrouw van L. de Jong te Scharen dijke die daarbij ernstig aan haar rug ge wond werd en Zondagmorgen naar het zie kenhuis te Noordgouwe is vervoerd. In hunne vaart holden de dieren de haven van Scharendijke op, waar zij den wagen van den molenaar 'L. van den Hamer van Brouwershaven, verbrijzelden. Daarna vie len zij van 'den 'dijk, waarbij zij nog schip per M. de Jong aanreden, die daardoor in een sloot viel doch met den schrik en een nat pak vrij kwam. Toen werden de paarden, welke ook aan de huid zeer gekwetst waren, tot staan gebracht. De voerman was nog bijtijds van den wagen gesprongen. Maandag kon men te Dordrecht getuige zijn van een pijnlijk schouwspel. Een land bouwer te Hardinxveld was Zaterdagavond tijdens het zware onweer ergens binnen gevlucht. om te schuilen, terwijl hij zijn voor een karretje gespannen hit. buiten liet staan. Op een oogenblik schrikte het dier van de bliksem, rukte zich los en stortte den dijk af, met hel gevolg dat een der beenen geheel werd afgebroken. In plaats van het toen dadelijk af te maken, heeft men hem, woedend van pijn, in dien die toestand laten liggen tot: des morgens, om hem toen met samengebonden beenen, per stoomboot naar Dordrecht te vervoe ren, waar hij1 vervolgens per as naar den paardenslachter werd gebracht. Zaterdagmiddag geraakte in den IJsel een motorbootje, behoorende bij hel boot- huisjacht Annie van den heer J. H. Her- pel, uit Brussel, dat te De Steeg reeds eenigen tijd voor anker ligt, midden op de rivier in brand, vermoedelijk door het vlam vatten van de benzine. De vlammen waren plotseling zoo hevig, dat aan blus- schen niet te denken viel; een na.t zeil, over het vuur geworpen, was terstond ver teerd. De eigenaar en een matroos, die aan boord waren en niet konden zwem men verkeerden in een hachelijke positie; er was 150 liter benzine aan boord, die zou kunnen ontploffen. Do heer H. wilde overboord .springen, maar werd door den matroos tegengehouden, die onmiddellijk naar den oever had gestuurd. Na door de vlammen te zijn gegaan, sprongen zij dicht bij' den Wal in het water, wadende konden zij' toen den oever bereiken. Beiden had den brandwonden aan gelaat en handen gekregen. Het bootje brandde geheel uit en de romp zonk weldra. Het wrak ligt buiten het vaarwater, en een roode vlag waarschuwt de passeerende vaarlui. Het bootje was verzekerd. Twee welgedane boertjes uit verschil lende dorpen komende, ontmoeten elkaar in den spoortrein bij Arnhem. „Laatst", vertelde Joris, „toen er bij ons op het dorp da.t opstootje was, liep onze burgemeester den geheelen dag met zijn dnsienje om!" „Insienje?" roept Jochem uit, „wat is dat?" ,jWel de ketting die hij1 om zijn nek heeft". „God bewaar me", roept de ander ver schrikt, „bij ons laten wij hem altoos los- loopen, hij doet geen rnensch kwaad". In den afgeloopen nacht heeft te Weert het mes weder geducht huisgehouden, nl. werdén W. L. Op 't R., arbeider aldaar, twee sneden of steken op het hoofd en twee sneden of steken op den rechter- bovenarm toegebracht, tengevolge waarvan deze levensgevaarlijke wonden heeft be komen. De vermoedelijke dader, M. N„ oud 22 jaar, arbeider aldaar, is door de marechaussees voorloopig aangehouden. Toen Zatermiddag juist een trein uit Den Haag was gepasseerd, werd te Gouda een heistelling, die daar geplaatst en noo dig was voor den bouw van een nieuw seinhuis, omvergetrokken door een rangee- rendp locomotief, welker schoorsteenpijp achter een der touwen haakte. Natuur lijk was de geheele herstelling, ter lengte van pl. m. 30 meter, kort en klein. Was het een paar seconden eerder gebeurd, dan was het bepaald niet bij hfet breken der palen gebleven, daar ze dan waar schijnlijk waren neergekomen op den uit Den Haag komenden trein. Thans liep hel zonder persoonlijke ongelukken af. Niet ver van het Enkhuizer zand is door de bemanning van UK 199 een lijk drijvende gevonden. Het bleek te zijn van 'èen Urker visscher, F. Romkes, die on langs uit. de Noordzee huiswaarts keerende om ten huwelijk te gaan, kort voor de haven van Urk over boord geslagen en verdronken is. Een bediende van een koopman in de Rue des Bons-Enfants te Parijs heeft op kleine schaal het voorbeeld van Gallay, den. Voortvluchtige bediende van het Comp- toir d'Escompte, gevolgd. Hij is er met 1200 francs van door gegaan. Maar hij trachtte een verklaring van zijn vergrijpen aan an dermans goed te geven door deze bood schap, die hij achterliet: „Wegens het voortdurend slechte weer is hetjte. vreezen, dat de zoneclips tot het volgend jaar zal worden uitgesteld. Ik wensch u niet te be- rooven van tenminste één eclips. Daar om eclipseer ik." In de rue du Temple te Parijs is in het magazijn van een juwelier ingebroken en voor ongeveer 150.000 frs. aan klei- noodiën gestolen. De huisbewaarder, die de verdieping 's nachts bewaakt, is ver- worgd gevonden. Hij heette, volgens de Parijsche bladen, Florimondus Desiderius Gustavus Falla en was den 28sten Febru ari 1837 te Bergen-op-Zoom geboren als zoon van René Falla en Maria Jakobs. Falla was als jongen van dertien jaar te Parijs aangekomen en toen in dienst gegaan bij den voorganger van den besto len juwelier. Een 18 vo udi ge moordenaa r.'De bóer Poelti uit het; dorp Bruck bij' Munchen, heeft bekend zijn zeventien kinderen ver moord te hebben. Aan het slot van zijn bekentenis zeide hij: ,,'tls maar goed, want hel bespaart veel ellende in de we reld". Ook zijn eerste vrouw moet. dit on- mensch vermoord hebben. Door de straten van Louisville in Ohio trók den 'processie van methodisten. John Fowler, die, met de handen in zijn zakken, op den hoek van een straat er naar stond te kijken, plaatste er eenige grappen over tegen zijn vrienden, 'die bij hem stonden. Reverend Bowman, die aan het hoofd der processie liep, hoorde dit, en hij' zei niets anders dan: „Gespuis!" ,jWatl" riep John Fowlers. 'En reverend Bowman herhaalde„Vle gelachtig gespuis!"; toen trok hij1 met zijn processie verder. Maar John Fowlers kon zich niet laten beleedigen, en opgehitst door zijn vrien den ,liep hij reverend Bowman na en daagde hem uit. Tot groote verbazing van John Fowlers en va.n zijn twee vrienden, nam reverend Bowman de uitdaging aan. Dus had men hem de keuze der wapens te laten; en wat koos hij Een mand eieren, en op vijftien pas afstand. John Fowlers kon niet achteruit krab belen en zoo moest dus het, duel plaats hebben. Het ei Was voor reverend Bowman en met kalme hand geworpen, kwam het terecht op John Fowlers linkeroog, zoo dat de struif hem over zijn wang droop. Hij wilde roepen, maar hij kon geen woord uiten, want klets! daar keilde de reverend John Fowlers al een tweede ei net in den mond. John woedend, begint nu ook te gooien, maar met het eene ei op zijn oog, en zijn mond verstopt, is hij zijn kalmte kwijt en zijn eieren vliegen langs reverend Bowman Jreen, maar raken hem niet. Intusschen kogelt deze laatste door. Pang! daar raakt hem een ei midden tegen het voorhoofd, een ander raakt zijn wangen, zijn neus; en vóórdat weer een ei zijn mond kon verstoppen schreeuwt John Fowlers„Ge noeg! Genoeg!" en hij laat zijn mand met eieren staan en poetst de plaat. John Fowlers zal nooit een methodist meer tot een duel uitdagen. 's HEERENHOEK. Gisteren had alhier de plechtige begrafenis plaats van den ZeereerW. heer Joannes van 't Westeinde, rustend pastoor van Castricum. Den 25 Aug. overleden in het Sint-Elisabeth gast huis te Breda, werd Maandag het stoffelijk overschot, naar hier vervoerd, waar het 's avonds dn de kerk werd geplaatst. Dinsdag om half 10 werd de plechtige uitvaartmis door den Z.eerw. heer Deken Ba;ede te Goes gecelebreerd en geadsisteerd door den Z.eerw. heer Meijer, kap. alhier en den Z.eerw. lieer Zuidgeest, kap. te Am sterdam, oud-kap. van den overledene, onder het bij'wonen van vele priesters en geloovigen opgedragen. Na de II. Mis hield de Zeereerw. heer Deken nog een korte rede, waarin hij voor al het heengaan van een priester in ons midden geboren en bet geduldig lijden van van een' Zijn Meester getrouwen dienaar, breedvoerig besprak, waarna hij' den over ledene in de gebeden der geloovigen ten zeerste aanbeval. Onder zeer slecht weder begaf zich de stoet naar het kerkhof, waar de Zeereerw. heer Stoopman, pastoor alhier, de laatste plechtigheden verrichtte. Naar wij uit alleszins vertrouwbare bron vernemen, zijn de Eerw. paters Capucij- nen Coeles'tinus en Aloysius naar Rome vertrokken. De "lloogeerw. pater generaal der Capuc.ijnen-orde wil hen met een we tenschappelijke zending belasten. De ver onderstelling is niet gewaagd, dat een reis naar het. If. Land in bet plan 'ligt. (Hsg'.) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus binnen de Veste) den Wel- eerw. heer G. A. M. Waterreus; tot kape laan te Watergraafsmeer den Weleerw. heer N. II. Aanstoots (15 Aug. 1.1. pries ter gewijd); tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) den Wel- eeqw .heer C. .1. Duivesleijn; tot kapelaan te Rotterdam (H. Jozef) den Weleerw. heer Th. J. F. Bergansius; tot kapelaan te Am sterdam (H. Bonifacius) den Weleerw. heer L. .1. Boogmans; lot kapelaan te Hoorn den Weleerw. heer D. J. van Noord; tot kapelaan te Moordrecht den Weleerw. heer J. II. Duijmel (15 Aug. 1.1. priester ge wijd); tot kapelaan te Rotterdam (H. Eli sabeth) den Weleerw. heer P. W. de Wolf; tot kapelaan te Halfweg en Houtrakpolder den Weleerw. heer A. J. M. Hoogeveen (15 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kape laan te Voorhout den Weleerw. heer W. II. de Groot; tot kapelaan te Heilo den Wel eerw. heer Th. A. van der Burg (15 Aug. 1.1. priester gewijd); en tot kapelaan te Maassluis den Weleerw. heer A. J. H. van Lith (15 Aug. 1.1. priester gewijd). Geslaagd bij hét examen Duitsch 1. o. de heer'M. van Baaien Tz. 'te Middelburg en voor het examen "Fransch 1. o. mej. A. B. J. Wissel te Ter Neuzen. Van 28—30 Aug. GOES. 30, GeborenJohannes Hube.' tus, z. v. Hnbertus Johannes van den Ende en Sophia Adrians Brusket. Johanna Maria, d. v. Marinus Anthoni Labeur en Janna Polderman. Jacoba Johanna, d. v. Pieter Jacobus van Baaien en Elisabeth Maria Scheele. Overleden 28, Nicolaas, 2 d., z.v. Pieter Gelok en Pieternella Cornelia Schaalje. Van 2930 Aug. MIDDELBURG. OndertrouwdA. J. W. Coenen jm. 28 j. en P. C. v. Oostveen jd. 21 j. Bevallen: J. Steinmetz, geb. Paauwe, z.M. Meijer, geb. Wisse, d. OverledenM. J. v. Rooijen, 54 j., vrouw van W. P. de Back; C. Alewijnse, 42 j. vrouw van J. P. Melis. Z1ERIKZEE. Gehuwd: 22, G. J. Nie- kus, 26 j. jm. en C. P. H. B. Rombouts, 29 j. jd.23, J. Candel, 28 j. jm. en A. Merison, 28 j. jd.M. Berrevoets, 21 j. jm. en H. Tuinman, 21 j. jd. Geboren: 18, een d. van C. van Tiggel- boven en K. F. van Sas; 21, een d. v. J. 'W. Gudde en M. J. Emond. Overleden: 17, J. C. Klink, 8 d. z.; 19, J. Zoeter, 86 j„ wedn. van P. van Sas; 20, E. Bakker, 9 m„ z.; 23, W. G. Pot- appel, 5 m., z.A. M. P. Lemson, 10 m„ d. POSTERIJEN. Met ingang van 1 September a.s. zul len voor het publiek kosteloos verkrijg baar worden gesteld formulieren, waarop frankeerzegels, briefkaarten enz. bij elke hoeveelheid, doch gezamentlijk tot geen minder bedrag dan van f 5 kunnen wor den aangevraagd aan het post- of hulp kantoor binnen welks bestelkring de aan vrager woont. De ingevulde en onderteekende formu lieren behooren aan de kantoren te wor den afgegeven of kunnen ongefrankeerd in de plaatselijke brievenbussen worden geworpen. De bezorging der postwaarden aan huis zal zoodra mogelijk, doch in geen geval voor den eerstvolgenden werkdagmorgen geschieden, legen betaling van het ver schuldigd bedrag. Op de landbouwtentoonstelling te Roo- zendaal is te zien een molorploeg der firma Massee te G o e s, geheel nieuw en in ons land nog onbekend. Het lijkt een auto berust trouwens qp hetzelfde beginsel en kan dus ook als vervoermiddel dienen. En nu is het eigenaardige er van, dat men niet alleen elk werktuig daar achter kan aanspannen, maar de motor kan ook dienen als bron van beweging voor elk ander werktuig. Men karnt met den motor, men dorscht met den motor, men doet alles met den motor. Zoo'n motor is het toekomstpaard. Van de werktuigen voor de zuivelberei ding was ook veel werk gemaakt; de firma's Massee Zoon te Goes en Fran ken Van Weel te Goes, hebben het publiek zeer verplicht door zooveel in teressants bijeen te brengen. In de jury, die de voedermiddelen zou beoordeelen had ook zitting dr. Hissink, directeur van het rijksproefstation te Goes. Dr. D. J. Hissink, van Goes hield te Roozendaal een voordracht over de voe- dermeel-enquête. Evenals in 1902, aldus ving de spreker aan, is in de maanden November en De cember van het vorige jaar, met mede werking van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, van den rijkslandbouw- leeraar voor West-Noordbrabant en van den landbouwconsulent voor Goeree en Overflakkee, een onderzoek ingesteld naar de hoedanigheid van de voederartikelen, die 'door den kleinen landbouwer en den boerenarbeider gebruikt worden. De uit slag dezer voedermeel-enquête is neerge legd in een klein boekje, dat op aanvrage gratis aan het rijkslandbouwproefstation te verkrijgen is. De resultaten van het scheikundig en microscopisch onderzoek bewijzen evenals in 1902, dat er nog op schrikbarende wijze geknoeid wordt in den voedermiddelhandel, en natuurlijk lijden de kleine boeren en arbeiders hieronder in de allereerste plaats. Wat kunnen wij nu tegen de knoeierijen doen? Zelf zal spreker in aanraking blij ven met 69 landbouwers, die hem hun medewerking verleenen. Hij stelt zich voor, hun eiken zomer eenige bussen te doen toekomen met het verzoek, monsters te nemen, speciaal bij den kleinen boer en den boerenarbeider, van partijen, die an ders friet op het proefstation zouden wor den onderzocht. De resultaten zullen jaar lijks gepubliceerd worden en in handen komen van den landbouwer. Op deze wijze, zegt spreker, blijven we op de hoogte van den toestand. Uit het land van Axel worden jaar lijks kolossale hoeveelheden aardappels verkocht voornamelijk naar België en Duitschland, doch ook voor ons land. Tegenwoordig ziet men er echter het zeer ongewone verschijnsel, da.t er langs de huizen met vreemde aardappelen, voor al Friesche, wordt geleurd, waarvan de kwaliteit beter is dan die, welke in deze streek zijn gewassen. Hier is de opbrengst zeer schraal en de hoedanigheid zeer min. OSSENISSE. Gisterennacht waren van den landbouwer P. J. Hiel twee paarden die in de weide liepen te water geraakt. Den volgenden morgen hadden 8 man veel moeite om de dieren op het droge te brengen, temeer daar het een zoo stijf ge worden was, dat het dier het bijna met den dood had moeten bekoopen. GOES, 29 Aug. 1905. De aanvoer was gering en de prijzen bleven onveranderd. Oude Tarwe f 7,a f 7,50 Nieuwe Tarwe - 6,25 - 7, Rogge- 5,25 - 5,40 Wintergerst per 100 K° - 7,20 - 7,60 Zomergerst - Haver - 6,50 - 6,80 Bruineboonen - Paardenboonen - - Koolzaad- 8,50 - 8,90 Groene Erwten - 8,50 - 8,90 Kroonerwten - 7,- 9, Karwijzaad - 14,50 - 14,75 Versche Boter f 1,25 k f 1,40 per KG., mid- denprijs f0,66, part. f 0, Eieren f 3,90 f 4.— per 100, middenprjja f 1,part. 10, De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. MIDDELBURG, 30 Aug. 1906. Graanmarkt ruime aanvoer, goede vraag naar kroonerwten, die tot f 1.25 hooger verkocht zijn. De noteering is als volgt: jarige tarwe f7.25 tot f7.40, nieuwe dito f7.a f7.25, nieuwe rogge f 5.53, zomergerst f4.50, groene erwten f9.a f 9.25, kroonerwten f 10 25 a f 10.40 koolzaad f 0.a f 0. alles per mud, Karweizaad onverand. f 14.75 per 50 K.G. VLISSINGEN, 30 Aug. 1905. Boter f 1,35 a fl.25 per kilo. Eieren f 4,60 a f 0,per 104 stuks. ROTTERDAM, 29 Aug. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2261 runderen,480 vette, 100 nuch tere kalveren, 1276 schapen, 564 varkens en 91 biggen. Runderen hoogste prjjs 74, laagste 48 cent; kalveren hoogste 96, laagste 70 centschapen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 52, laagste 44 cent; alles per kilogram. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland alhier werd heden aanbesteed het maken en hangen van een paar ijzeren ebdeuren voor de Westerschutsluis te Terneuzen. Raming f9350. Minste inschrijver dhr. E. J. Bal- kenstein, Terneuzen, f7865. Zaterdag 2 Sept. KRABBENDIJKE,bij v. Boven door not. Schram 11 uur meubels, varken, arbei dersgereedschappen enz. Woensdag 6 Sept. SCHORE, half elf door not. Pilaar hof stede J. v. Koeveringe, afbraak der schuur. Donderdag 7 Sept. SINT MAARTENSDIJK, voor erven C. Hage, door not. v. Seters 2 uur volledige machines voor de schoemakerij. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst een winkelhuis met werkplaats en tuin Langedelft B 149 en 150. Een pakhuis Vlissingsche straat 1 161. Een huis en tuin Koepoortstraat N 27. Een huis Heerengracht M 19. Een huis Ganzegang O 21. Twee huizen Neder- straat en Puritpoortstraat 0 201 en 208. Een huis Noordweg R 32. Te zien 6 en 7 Sept. 124 uur. Een perc. 47 op 6 en 7 Sept. van lö12 en 24 uur. En om 2 uur 7720 cA. bouwland en s'prink Zand weg Biggekerke. 1,5380 H. weiland bij den Ouden Veerschen weg onder Veere. 6350 cA. bouwland Ouden Veerschen weg, gem. Middelburg.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3