BINNENLAND. Van onze Eilanden, Sachaliri zonder betaling of teruggave van geld zal geschieden, aangenomen. Japan heeft ook toegegeven in de kwesties van de geïnterneerde oorlogschepen en de be perking van Ruslands zeemacht in het Verre Oosten. Oe overeenkomst betreffende Sachalin verplicht beide landen, het eiland niet te versterken, noch het voor strategische doel einden te gebruiken; tevens bindt zij Ja pan om de Straat van Laperouse niet te versterken tussehen Sachalin en Hokkaido. Witte, dadelijk nadat de overeenkomst gesloten was geïnterviewd, zeide, dat hij verbaasd was over den grooten en geluk kigen uitslag, dien hij niet had durven verwachten. Op de ochtendbijeenkomst leg de hij het geschreven ultimatum van Rus land over; de Japanners namen het tot zijn verrassing aan. Ue uitkomst, vervolgde Witte, is een groote overwinning voor Rus land. Witte liet uitkomen op welke punten Rusland gewonnen had. Hij had alleen het zuidelijk gedeelte van Sachalin afgestaan op bevel van den Keizer, yan het bezoek van den geldman Vanderlip van Maandag sprekende, gaf Witte te verstaan, dat Rus land waarschijnlijk een vredesleening zal sluiten. Nog gaf hij de meening te kennen, dat er eenigen tijd zou verloopen voor de hizonderheden van het verdrag vastgesteld zijn. Sato heeft uit naam der Japansche ge volmachtigden de volgende verklaring openbaar gemaakt De kwestie van de bestemming van Sa chalin en de schadevergoeding zijn van den beginne af vraagstukken geweest, waarover een volstrekt verschil van inzichten be stond. Deze beide punten hebben herhaal delijk de conferentie met mislukking be dreigd. Maar Z. M. de keizer van Japan, gehoor gevende aan de geboden van hu maniteit en beschaving, heeft in den geest van volmaakte verzoening en in het belang van den vrede, de gevolmachtigden ge rechtigd, de kwestie van de teruggave der kosten te laten vallen, en in de verdeeling van Sachalin toegestemd op voorwaarden, die voor beide partijen aannemelijk zijn. Daardoor heeft hij 't mogelijk gemaakt het gewichtige werk der conferentie tot een goed einde te brengen. Men verwacht dat het vredesverdrag in het eind der week gereed zal zijn, Witte zegt, dat het feitelijk al in de notulen op gesteld is, en nog alleen eenige redactie wijzigingen noodig heeft. Er wordt een nieuw artikel aan toegevoegd, bevattende een handelsverdrag tussehen Japan en Rusland, waarbij elk op den voet van meest begunstigde natie wordt behandeld. FRANKRIJK. Een nieuw e „krach" in Par ij s. En het is alweer de suikermarkt die er het ergste door getroffen wordt. De plotselinge dood van den heer Cros nier, een der groote suiker-raffinadeurs, n.l. van de groote fabriek te Say, wekte Maandag te Parijs veel opschudding. De familie sprak wel van een hartkwaal, maar dat werd zoo weinig geloofd, dat de aan- deelen van de raffinaderij in Say met 370 franc daalden. 's Avonds bleek het ook wel degelijk een zelfmoord te zijn geweest, en daarvan zou een ontzettend tekort de oorzaak zijn. Men spreekt van ee(n tekort van 2 00 mil li- oen! Hiervan zou de „Banqui? de France" er 25 van haar boeken hebben af te schrij ven. De algemeene raad van deze bank is dadelijk bijeengekomen om de noodige maatregelen te nemen. Of er, en welk verband er bestaal tussehen het bankroet van Crosnier en de Krach Jaluzot is nog niet met zekerheid te zeggen. Er is gisteren een ministerraad bij een geroepen om te beraadslagen over de vraag of er niets gedaan kon worden tegen de speculatie. Men zegt bijv. dat Cros nier nog de vorige week op termijn 35 millioen ton suiker heeft gekocht. ZWEDEN. De scheidings-quaestie tussehen Zweden en Noorwegen is een nieuwe phase inge treden, die waarschijnlijk spoedig leiden zal tot de algeheele oplossing. Beide re geeringen benoemden de vertegenwoordi gers om de laatste besprekingen te hou den. Voor Noorwegen zullen optreden de voorzitter van den Staatsraad Michelsen, de minister van buitenlandsche zaken Löv- land, de president van de Storthing Bur ner en de ex-minister Vogt. Voor Zweden de voorzitter van den ministerraad Lund- berg, de minister van buitenlandsche za ken Waohtmeister en de staatsraden Han- merskjöld en Staaff. De besprekingen zullen te Karlsbad ge voerd worden. Bij Kon. Besl. is ten aanzien van de bij Koninklijk besluit van 26 November 1902 (Staatsblad no. 202) ingestelde plaat selijke commissie, welke haren zetel heeft in de gemeente Ierseke, aan G. Moerdijk, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van genoemde commissie; is benoemd tol voorzitter dier commis sie, P. de Vey, onder toekenning van eervol ontslag als plaatsvervangend voorzitter, en is benoemd tot plaatsvervangend voor zitter van genoemde commissie, J. Steen blok, ambtenaar ter secretarie der gemeen te Ierseke. Bij Kon. Besl. zijn benoemd in de orde van Oranje-Nassau tot officier, de majoor H. Spruyt, van het 3de regiment infanterie en garnizoens commandant te Vlissingen, en tot ridder, de officier van gezondheid der 1ste klasse P. A. Ziegeler, chef van hel militair hospitaal aldaar. Naar de „N. Arnh. C't." van welingelichte zijde verneemt, ligt het in de bedoeling der regeering in de eerste plaats de'Drank wet te herzien en de Onderwijswet aan te vullen in dien geest, dat de waarborgen voor goed volksonderwijs ook bij het hij zonder onderwijs aanwezig zullen zijn. Meer dan een gissing zal dit van de ,,N. Arnh. Ct." wel niet zijn. Intusschen, wij wachten af. De zonsverduistering, die heden plaats had, is bij nu en dan onbewolkten hemel duidelijk waargenomen kunnen worden. Hier te lande was zij slechts gedeelte lijk. Een groot sikkelvormig stuk aan den rechtschen kant was onzichtbaar. Vooral omstreeks half twee was verzwakking van licht merkbaar. Op andere plaatsen, o. a. een gedeelte van Spanje, waarheen vele sterrekundigen zich hebben begeven, valt een bijna totale verduistering waar te nemen. Op de Zondag te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van den centralen raad van den Ned. R.'IC. Volksbond is be sloten aan het centraal bestuur op te dra gen, met het espiscopaat in overleg te treden, om te komen tot een katholieken dag in het bisdom Haarlem. Bij Kon. Besluit zijn benoemd in de orde van Oranje Nassau tot ridder dhr. H. .1. G. Hartman, hoofdcommies ter provinciale griffie te Middelburg en J. G. Gerritsen, burgemeester van Breskens. Er is toege kend de eere-medaille in zilver aan dhr. J. Loekemeijer, sluismeester te Ter Neu zen, en K. Bal, waterbouwkundig ambte naar te Tholen. GOES. Morgen (Donderdagavond bij gun stig weder zal „Euphonia" eene muzikale wandeling maken door de stad. GOES. In de vergadering van Maandag j.l. van het hoofd-comité voor de IConin- ginnefeesten op Woensdag 13 en Donder dag 14 Sept. a. s. werd het programma definitief vastgesteld a'ls volgt: Dinsdagavond 8 uur (dus 's avonds vóór de feestdagen) zal het hoofd- comité een wandeling (rijtoer) door de stad maken met muziek; Woensdag 13 Sept 8.309 uur: luiden der klokken; 9 uur bedeeling der armen van alle gezindten; 10 uur optocht school kinderen; 12.30 uur zingen der school kinderen in de „Prins van Oranje"; 1.30 uur afhalen der gymnastiekvereenigingen van het station door een 20-tal edellieden, waarna de gymnastiekvereenigingen en edellieden een kleine ommegang door de stad zullen maken en daarna op de Groote Markt samenkomen, waar dan tot 5 uur Volkspelen gegeven worden; 6 u. uitrei king van bij de volkspelen behaalde med. in de „Pr. v. 0,"; 8 u. muziek op de Gr. Markt; 9 uur uitreiking medailles étalage wedstrijd bovenzaal café Boudeling. De Stoomboot „Zuid-Beveland" zal schitterend verlicht in de kade rondvaren. Donderdag 14 Sept.11 uur afhalen muziekgezelschappen van het station; 12 uur aanbieden eerewijn op 't Slot Osten- de; daarna 'festival; '3—5 uur concert op verschillende punten der stad; 5 uur matiné in de sociëteit „V. 0.'V."; 7 uur concert. GOES. De firma wed. J. C. Massee Zoon alhier mocht op de landbouwten toonstelling te Roozendaal met hare inge zonden werktuigen 9 Eerste prijzen be halen en wel o. a. voor Smyth zaaimachi- ne, Westfalia kunstmeststrooier, Flöther ploeg en dorschmachine. GOES. Door Ingelanden van het Water schap „de Breede Watering bewesten Ier- sene", werd heden in de Prins van Oranje eene algemeene vergadering gehouden des voormiddags ten 11 uur. Tegenwoordig 52 personen te samen uitbrengende 92 stem men. Na mededeeling van ingekomen stuk ken en vaststelling van het verslag van het Waterschap over 1904, wordt de reke ning over 1904'05 vastgesteld in ont vang op f 189255,235 en in uitgaaf op f 171973.53, goed slot f 17281.705. Ver der worden de volgende obligatiën uitge loot en wel van de leening van f 267.000 de nummers 238, 267, 214, 64, 44, 201, 211, 76 en 37, ieder groot f 1000. Voor de leening van f 180.000 worden uitgeloot 2 obligatiën op de nummers 21 en 33 ieder groot f 5000. Vervolgens wordt goedgekeurd een leening aan te gaan groot f 17000 voor het nieuw aangekochte pol derhuis, tegen een rente van 33/4 pet., met een jaarlijksche aflossing van f 1000. Op 'n verzoek van de wed. van den vroe- geren sluiswachter A. van Boven te Schore om een jaarlijksche toelage, wordt afwij zend beschikt. Voor de vacatures van twee leden van den Dijkraad, voor den Calam. Willem Annapolder worden herbenoemd de hee- ren A. Nijssen en J. Oele Hz. Het bestuur wordt machtiging verleend om onder- liandseh te verhuren het koetshuis van het aangekochte huis op de groote markt, thans nog bewoond door den heer J. M. Pilaar. Ook wordt machtiging verleend tot aanleg van verschillende grintwegen, zoover de fondsen dit veroorloven. MIDDELBURG. Wij vestigen de aan dacht onzer lezers op den sluitingstermijn voor inzendingen op de a.s. tuinbouw tentoonstelling, welke bepaald is op Vrij dag 1 Sept. a.s. Vooral in de afdeeling groenten en vruchten bestaat nog aan meerdere inzendingen behoefte, terwijl ook inschrijvingen voor planten en bloemen zeer welkom zullen zijn. Menige landbou wer en groentenboer zou wel het een en ander voor de tentoonstelling hebben, als bij slechts wilde inzenden. Nadere inlich tingen worden gaarne verstrekt door den secretaris der Tentoonstellings commissie, den heer W. Lodder, terwijl inschrijvings biljetten moeten gezonden worden aan het adres van den heer W. Hioolen, Noordsin gel, alhier. MIDDELBURG. Het programma voor de feestviering is thans verschenen. Het bevat al de namen der 950 kinde ren, die deelnemen aan den Klepper- marsch. Deze zal des namiddags te half een wor den uitgevoerd op de Markt. De feestdag wordt te half negen uur ge opend met de uitvoering van koraalmuziek. Te tien uur hebben er godsdienstoefe ningen plaats in de Groote kerk en in de Gasthuiskerk Lange Delft. Om half twee vangen hel bloemencorso en de reclameoptocht hun tournee door de stad aan. De stoet wordt vergezeld door „Eupho nia" uit Goes. Van half drie tol vijf uren geeft het muziekcorps der dd. schutterij eene uit voering op de Groote Markt; evenals 'sa- vonds te half zeven terzelfder plaats. Zooals ook bekend, zullen dan lichtbeel den worden vertoondterwijl bij gunstig weer ons fraaie marktplein, evenals het vorig jaar, zal worden verlicht. De feestdag zal worden besloten met een „groot schitterend vuurwerk" op het Molenwater. MIDDELBURG. Door het hoofdbestuur der sehippersvereeniging „Schuttevaer" werd o. a. het volgende adres verzonden Aan den minister van waterstaat, met herhaald verzoek de spoorwegbrug over het Zuid-Bevelandsch kanaal bij Vlake van een tweede doorvaartopening te voorzien, MIDDELBURG. Eene inzending van ge mengd veevoeder van den „Zeeuwschen Voeder- en Kunstmesthandel v.h. S. M. Boogerd, Middelburg," behaalde op de Landbouwtentoonstelling te Roozendaal (N. Brab.) den eersten prijs. Een groep van acht stuks varkens, uitsluitend met bo vengenoemd voeder gemest, werd be kroond met den bestuursprijs. De Koninjin te Vlissingen. Op den vastgestelden lijd kwam gister morgen de extra-trein hier aan. Op het perron stond opgesteld de eerewacht van het garnizoen met het stafmuziekkorps van het 2e regiment infanterie. De Koningin was gekleed in een zalmkleurig toilet, de Prins droeg de admiraalsuniform. In de vorstelijke wachtkamer werd H. M. de Koningin een bouquet aangeboden door de echtgenoote van 'den burgemeester. Daarop begaven de Vorstelijke personen zich naar de gereedstaande hofrijtuigen. Hoewel de regen bij stroomen neerviel, was overal toch een talrijke massa langs den weg opgesteld, en niet zoodra. was de Koningin zichtbaar, of luide hoera's weerklonken, die overal met vriendelijk hoofdknikken werden beantwoord. Niettegenstaande den regen reed het Ko ninklijk ;echtpaar in een open rijtuig naai de Rotonde ter inwijding van de kanonnen. Op den Nieuwedijk, bij de daar geplaatste eerepoort, stonden verschillende vereeni- gingen opgesteld, die de Koningin met hare vaandels of banieren een hulde brachten. De twee oude kanonnen, die op de Ro tonde -zijn geplaatst, ter flankeering van het standbeeld van De Ruyter, zijn opge steld op rolpaarden, op kosten van het gemeentebestuur vervaardigd. De kanon nen hebben, hoewel ze ongeveer twee en een halve eeuw onder water hebben ge legen, dan tand des tijds goed doorstaan. Zij zijn als het ware nog in geheel onge schonden staat. Zooals bekend is, zijn ze in de straat van Messina opgevischt. Ze dragen de jaartallen 1617 en 1622. Op de Rotonde bevonden zich ai de autoriteiten met hunne dames. Verder wa ren aanwezig alle zee-officieren van de alhier liggende schepen, voor zoover de dienst dit toelaat. De kapel van de Ned. Marine liet daar het Wilhelmus hooren. H. M. nam met haar gemaal plaats op de daar opgestelde estrade en met duidelijke stem sprak Zij vervolgens de volgende rede uit Officieren, Onderofficieren en Schepe lingen van de Koninklijke Marine Wij allen zijn hier te zamen gekomen om hulde te brengen aan ons roemrijk verle den dat zeker niet 't minst in den persoon van admiraal De Ruyter voortleeft in ons aller harten. Wij staan aan den voet van het gedenk- teeken van hem, die tot de grootsten on zer zeehelden behoorde, die de woorden „ik wil mijn leven wagen waar de Staten hunne vlag betrouwen" eens door hem gesproken, door de daad heeft bevestigd, waar hij' voor het vaderland zijn leven liet, tengevolge van de bekomen wonden in den slag van Messina. De hulde, hem toegedacht door de plaat sing bij zijn standbeeld van een tweetal vuurmonden, behoord hebbende aan de admiraliteit, is voorzeker de meest gepaste en eervolste, welke men dezen grooten vlootvoogd had kunnen brengen. Deze kanonnen, welke eertijds deel uit maakten van de bewapening van de vloot der Zeven Gewesten, zijn destijds voor ons in de Middellandsche Zee verloren gegaan en hebben meer dan twee eeuwen op ha ren bodem gerust. Door de Zeeland onlangs op hare terug reis medegevoerd, kon hun geen bétere bestemming worden toegewezen, dan den zeeheld te eeren, die, dank de onverbeter lijke toewijding zijner onderbevelhebbers, in het wellicht moeilijkste tijdperk in de geschiedenis van hel Nederlandsche volk, zooveel bijbracht lot redding van het. te land en ter zee bedreigde vaderland. Ik acht mij1 gelukkig de scheepsmacht in oogenschouw te nemen, welke hier op de reede ligt, en onder welke zich de divisie bevindt, welke in het vaderland is terug gekeerd na inspannend-en en langdurigen dienst in onze koloniën, en waarvan de bemanning zoovele blijken van onvermoei- den ijver en van toewijding heeft gegeven. Deze heeft, opnieuw bewezen, dal nimmer tevergeefs een beroep kan worden gedaan op de voortreffelijke plichtsbetrachting der zeemacht, waarvan zoo menige bladzijde uil de geschiedenis van onze overzeesche bezittingen getuigt en die van haar vaak zware offers vorderde. Eene plichtsbe trachting, welke mij met rechtmatigen trots vervult en mij de overtuiging schenkt, dat de roemvolle traditiën onzer zeehelden en hun geest van gehoorzaamheid, voortva rendheid en moed in u voortleven. JVlel het oog o|p God gericht en bou wende op uwe toewijding, zie ik met ver trouwen de toekomst van ons vaderland tegemoet. Niet zoodra, waren de laatste woorden uitgesproken, of alle officieren hieven een driewerf hoera aan voor het Vorstelijk echtpaar. Daarop werd weer teruggereden naar het station. Op het. perron ontbood H. M. enkele au toriteiten en overhandigde persoonlijk met enkele woorden de hun toegekende onder scheidingen. De burgemeester, jhr. mr. van Doorn van Koudekerke werd bevorderd tot officier van de Ora.nje-Nassau-orde; ma joor H. Spruyt, garnizoenscommandant, ontving de officiers-orde van Oranje-Nas sau de officier van gezondheid le klasse P. A. Ziegeler en de commissaris van po litie J. C. Fanoy werden benoemd tot rid der van die orde. Verder werd nog aan den heer D. L. van der Zwaai, werkbaas bij de Maatsch. Zeeland, de eeremedaille in zilver va.n die orde toegekend. Vervolgens namen de Koningin en de Prins afscheid van de op hel perron aan wezige autoriteiten en begaven zij zich naar de vorstelijke wachtkamer. In de vorstelijke wachtkamer ontving II. M. den Spaanschen gezant, die daar met de ela.t-major van het Spaansche oor logsschip tegenwoordig was. H. M. en de Prins onderhielden zich enkele oogenblik- met den gezant en de officieren, en de Koningin overhandigde aan den Spaan schen admiraal het grootkruis der Oranje Nassau-orde en aan den commandant het commandeurskruis. Door de hal begaven de Vorstelijke per sonen zich vervolgens naar de ponton, waar de Utrecht gemeerd lag. Op de ponton werd de Koningin aan de statietrap ontvangen door den comman dant van de Utrecht, nadat eerst afscheid was genomen van de civiele autoriteiten. Zoodra H. M. aan boord was, werd de Koninklijke standaard in top geheschen, en de op het voordek opgestelde stafmuziek van de marine speelde het Wilhelmus. Na een korte begroeting van de op het dek geschaarde officieren, trok het Koninklijk echtpaar zich terug in de longroom van de Utrecht, en voer deze spoedig daarna naar de reede, waar de daar liggende sche pen saluutschoten losten. Hoosregens, nijdige vlagen, die gieren door de louwen, en een bruine zee, waar door vlaggeschip telkens wordt opgeno men en met zijn neus in de diepte gegooid. Maar Nederland's Koningin staat op de commandobrug; de gracieuse figuur van de jonge Vorstin, slank in een grijzen regenmantel, met de hand aan den een- voudigen stroohoed, zien we grijs staan op het grijze panlserdekschip, hoog tegen de grijze rafelluchten, en als op een wip zien we Haar op en neer wiegen op hel zwiepende gevaarte. De harre buien slaan Haar het gezicht blozend; de heftige dui- kelwinden rollen aan en schieten uit tegen Haar teere gestalte. Maar de Vorstin heeft er lust. in. Zij lacht er om met jongen moed en onderhoudt zich vroolijk met Prins Hendrik, den schout-bij-nacht en de officieren, die, het goud druipende, de ste ken verflenst, Haar omringen. Tjonge, tjonge, zeggen opgewonden de Jantjes, die rillen van de kou na de hitte in de Roode Zeewat een kranigheid voor een vrouw in zulk vies weer. De muziek jaagt jolige marschen door 't stormgebries heen. De Koninklijke stan daard met de wimpels klepperen, of ze weg willen vliegen. Op dek waadt je met de voeten door 't regenwater, en alles glimt in de grauwigheid. Maar met echten le venslust in de oogen laat. Hare Majesteit den kruitdamp van de saluutschoten op zich aanwaaien, en lachend staat Zij te buigen voor 't. gejoel van de wiegende sche pen der divisie aan de ree, de Jantjes in touwen en ra's, huiderend hun hoezee's over 't geklots van 't water. En in het kille regenweer, vergeten officieren en de be manning te kleumen en te rillen, vergeten zij 't hunkeren naar móéder de vrouw en 'de kinders, die zij vier jaar lang 'in Tie tropen .hebben gemist, omdat ze vervuld zijn van geestdrift door 't dappere gedrag van hun Wilhelmina, daar boven op de brug. Ook de Spanjolen, die wel eens anders hebben gekeken, zien we met ver baasde gezichten uitzien van de Princesa de Asturias. Opgewonden zwaaien zij de mutsen, terwijl 't Wilhelmus weerklinkt van hun boord. De witte schuimwiggen schieten bar aan uit zee, de loodsen schudden hun hoofd, maar onversaagd stoomt de Utrecht naar buiten, de Java-divisie langs, zwaait dan en onder kanongebulder keert het vlaggeschip terug naar den wal. De schout-bij-nacht was er in geslaagd, Hare Majesteit te over tuigen, dat hel roekeloos zou zijn, nu de kust langs te stoomen en vooral om binnen te vallen in den Hoek. Daarom wordt de lunch, die schout-bij-nacht Snethlage de Koningin en den Prins aanbiedt in de longroom van de officieren, nu gebruikt gemeerd aan den wal. Het plan van den Hoek is opgegeven. Om drie uur vertrok de extratrein weer terug naar Het Loo. Maar het. scheepsvolk is er verbouwe reerd van geraakt, een jonge Koningin, die op een oorlogsschip uittoog naar de zee en tier en onaandoenlijk stond op de brug bij zulk kwaadaardig weer. De Koningin van, Holland ga,f aan de vloot een voorbeeld van stoutheid, met een innemend lachend gezicht en een blozende kleur op de wangen. VLISSINGEN. De aan de Schelde ge bouwde onderzeesche torpedoboot heeft gisteren op de reede manoeuvres gehou den. De Koningin en Prins Hendrik volg den met belangstelling deze manoeuvres, uitgevoerd onder leiding van den luitenant ter zee le klasse P. Koster en den Ame- rikaanschen ingenieur Hay, die toezicht, op den bouw heeft, gehouden. Het viel bij deze manoeuvres op, dat, de eerste onderzeesche boot zich veel zeewaardiger gedroeg dan de gewone oppervlak-torpe dobooten. VLISSINGEN. De heer A. .1. W. Land man alhier is benoemd tol leerling-machi nist bij de maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ter standplaats Vlis singen. Door de directie dier maatschappij is een gratificatie toegekend aan den onder machinist J. L. fiouff alhier, voor zijn oplettendheid en actief optreden, waardoor op 13 Juni 1905 te Fijenoord, bij wachtpost 55, de aanrijding van een troepje kinderen werd voorkomen. VLISSINGEN. De Java-divisie, eigenlijk genoemd divisie voor buitenlandschen dienst, is gisteravond van hier naar Nieu- wediep vertrokken. Om half zeven verliet de Utrecht, de haven, op de reede gevolgd door de Gelderland en Noord-Brabant. De schepen kunnen dus hedenochten te Nieu- wediep zijn gekomen. VLISSINGEN. Hare Majesteit heeft f 1000 geschonken voor de armen alhier en f 150 aan het politiekorps. VLISSINGEN. Het Spaansche oorlogs schip „Princesa de Asturias" zal waar schijnlijk eerst Vrijdag van hier vertrekken. VLISSINGEN. Het panlserdekschip „Noord-Brabant", dat thans te Nieuwediep is gearriveerd, zal tijdelijk buiten dienst worden gesteld en naar hier worden over gebracht om daar van nieuwe waterpijp- ketels te worden voorzien. VLISSINGEN. Bij 'het j.l. te Kampen ge houden eindexamen is o. a. geslaagd voor luit. kwartiermeester h. 1,1. de sergeant H. J. Koole, van het le bataljon alhier. De soldaat .1. E„ van de 4e comp. 4e bat., heeft sinds Donderdag j.l. zijn garni zoen verlaten en is daarin nog niet terug gekeerd. VLISSINGEN. Het koninklijk Engelsch jacht „Victoria and Albert" wordt 7 Sep tember alhier verwacht ter inscheping van den koning van Engeland, die daar 8 Sep tember van Mariënbad zal arriveeren op zijn doorreis naar Engeland. 'sHEER HENDRIKSKINDEREN. Toen Zondagmiddag de familie De Mol uil Bor- sele per rijtuig naar hier kwam, schrok het paard eensklaps, tengevolge waarvan het met. rijtuig en inzittenden in een vrij diepe sloot terecht kwam. Met een nat pak en eenige kwetsuren kwamen de in zittenden vrij; het rijtuig werd zwaar be sc.hadigd. -i WEMELDINGE. In de Zaterdag gehou den Raadsvergadering waren tegenwoordig alle leden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den minister van \V. 11. en N., mededeelende, dat er te gelegener- tijd maatregelen zullen worden genomen om de los- en laadplaats aan de Bonzij brug uit te breiden. Verder een dankbetuiging van dhr. P. Butijn voor de verleende gratificatie. De geloofsbrieven der herkozen leden de h.h. Dominicus en Nijssen, werden in orde bevonden en lot toelating werd be sloten. Vastgesteld werden de rekening 1904 en begrooting 1906 van het Burgerlijk Armbestuur. Benoemd werd tot keurmeester van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2