KERKNIEUWS. V i s s c h e r ij. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Correspondentie. Afloop Aanbestedingen. haar broer van f 400. Bij den winkelier S. te Delden deed ze groote inkoopen, wat achterdocht wekte. A. S. stond op trou wen. Haar aanstaande heeft bij de politie f 200 gebracht, die hij volgens zijn mede- deeling van haar had ontvangen. Ze is naar Almelo gebracht en daar voorloopig in arrest gehouden. In de Veelaan te Amsterdam zakte een vrouw in elkander. Het bleek dat. zij moe der is van 5 kinderen en niet in het on derhoud van haar gezin kan voorzien. Eenige heeren hebben haar voorloopig on dersteuning verschaft. "Vrijdag ontstond ten huize van ilen smidsknecht J. Zandstra, wonende in de Houtstraat te Assen, lusschen eenige fami lieleden oneenigheid naar aanleiding van het Weghalen door de ouders van een Hind van Zandstra's zwager "Th. M., welk kind een tijdlang bij Zandstra in huis was ge weest. In den laten avond van dien dag is M. 'bij Zandstra's huis gekomen en heeft daar tegen de deur getrapt, onder het uilen der woorden „doe open o£ ik trap den boedel stuk". Zandstra, die reeds op bod was stond op, eveneens zijne vrouw. 'De deur werd opengedaan. M. moet daarop Zandstra een geduchten slap op hel hoofd hebben gegeven, waardoor Zandstra op den grond viel en later over hevige hoofd pijn klaagde. Langzamerhand verergerde de toestand. Zandstra verloor reeds spoe dig het bewustzijn en verkeert, naar het oordeel vanjden geneeskundige, wiens hulp werd ingeroepen, in levensgevaar. Te Zwaluwe is Zaterdagmiddag de 6- jarige Merks in een onbewaakt oogenblik in. een regenput gevallen. Eenige oogen- biikken later werd de knaap levenloos daaruit gehaald. Een vierjarig knaapje, dat door het spe len met lucifers in een woning aan de Schelfthoutstraat in Den Haag, terwijl de moeder zich in een ander vertrek bevond, brandwonden kreeg, is aan de gevolgen in het ziekenhuis overleden. Te Zaandam is Zaterdagnacht afgebrand de stoomverf- en vernisfabriek Holland dei- firma Oosterveld en Romeijn. Ook een nabijstaand woonhuis brandde gedeeltelijk af, terwijl een pakhuis, waarin gort en meel was opgeslagen, vooral veel water schade beliep. Te 7 uur was de fabriek verlaten, zoodat. het. vuur vermoedelijk lang gesmeuld heeft. De schade, geschat op f40.000 voor de fabriek en minstens f 10,000 aan andere perceelen, wordt door verzekering gedekt. Eenigen tijd geleden maakten zich drie jongelingen te Oosterbeek op, om een rond reis te doen door verschillende Europee- sche landen. Zij trokken er 'óp uit met een woonwagen en trachtten door hun muzi kale gaven zich levensonderhoud te ver schaffen. Aanvankelijk ging alles naar wensch, doch op den duur viel het zwer versleven, ook wat het financieele aan gaat, niet mee. Een hunner, van beroep bakker, vatte zijn oude ambacht weer op en is thans werkzaam in België, nabij de Fransehe grenzen, terwijl de beide ande ren te Oosterbeek zijn teruggekeerd. Reeds een paar jaar hadden zij gespaard voor den huwelijksdag. Die dag brak aan, de toebereidselen waren gemaakt en hei wachten was nu alleen nog maar op de toestemming van den vader, der bruid. O schrik, in plaats dat nu de Jongelui in 't. huwelijksbootje konden stappen om naar 't. stadhuis te rijden met papa en z'n toestemming kwam er bericht dat de oude heer niet wou, omdat hij' dien dag ging visschen. En zod, zajen bruid en bruidegom treurig bijjjjlkaar en zat papa aan !t hengelen naar vn baarsje. Woensdag met paard en Wagen waar Den Haag rijdend, werd een bleekersknecht uit Rijswijk ge troffen door een,'door den lievigen storm losgerukten boomtak. Naar het Ziekenhuis in Den Haag overgebracht, overleed -hij1 spoedig daarna. Het paard moest wegens de bekomen kwetsuren worden afgemaakt.' Vrijdag te 6 uur ontstond er brand te Bussum in eene bergschuur van de choco ladefabriek van Bensdorp1 Co. De schuur, waarin voor circa f 80.000 aan cacao voor verzending gereed lag, is geheel uitge brand. De brandweer der fabriek zelve gaf het eerst water, en de gemeentelijke brandweer met 3 slangen op de waterleiding. Te Sneek is een jongen, die op de tree plank van de stoomtram was gaan zitten, toen de tram in beweging kwam van de plank geslingerd en met, het hoofd tegen een muur terecht gekomen. Hij was ter stond dood. Te Zaandam geraakte voor 2 jaar ge leden met de kermis de heer Schoen aan den Zuiddijk zijn hond kwijl, zonder dat iemand wist, waar het dier gebleven was. Terwijl het bij de huisgenooten al lang uit het geheugen was, stond gisteren plot seling het trouwe dier weer voor hen. Men vermoedt dat hij destijds door een der kermisreizigers is medegenomen, die nu toevallig weer de kermis bezoekt. De hond had zijn baas in al dien tijd niet vergeten. Een brutale oplichter. Het to tale bedrag, door Galley, den bediende van de Comptoir d'Esco nipte te Parijs, gestolen, blijkt 850.000 frs. De secretaris van het Comptoir d'E s c o m p t e ver klaarde verbaasd te wezen, hoe een be ambte, die uitsluitend gebruikt werd voor de correspondentie en dus niets met de kas te maken had, zich zulk een groot bedrag kon toeëigenen. Hel bedrog werd in de laatste drie maanden gepleegd op wer kelijk vernuftige en onbeschaamde wijs, door gebruikmaking van brieven aan „ba ron De Graval" zonder dat iemand ver moed heeft dat deze baron en de kantoor bediende Galley een en dezelfde persoon waren. In de aangekomen post, die door zijn handen ging, stopte hij brieven door hem zelf van a tot z vervaardigd, waarin klan- tjendie op grooten afjsland van Parijs woon den, last gaven, om aan baron de Graval een zekere som uit te betalen. Hoewel het schrift der brieven steeds onderzocht werd, heeft men nooit ontdekt, dal het valsch was, zoo kunstig was hel: nagemaakt. Natuurlijk werd er dan aan die klanten een kennisgeving gezonden. Maar daar die ook weer door de handen van Galley gin gen, wist hij die achter te houden. Het eenige 'waardoor het bedrog aan het licht moest, komen waren de driemaande- lijksche staten. Maar al die diefstallen zijn in één kwartaal gepleegd. Galley is Vroeger commissaris van poli tie geweest te Chateaudim, maar heeft toen ook een slechten naam gehad. Hij zat o.a. zelf het langst na het sluitingsuur in de café's. Hij werd ten slotte afgezet. De bevelhebber van het. jacht, waarmee hij er van door is, heeft, van Las Palmas aan den eigenaar een brief geschreven, waarin hij' hem laai weten dat. zij koers zouden zetten naar Bahia, de oude hoofd stad van Brazilië. De eigenaars van het jacht, hebben aanstonds den onderzoeks rechter op de hoogte gesteld van dit schrij ven. In Brazilië zou Galley gearresteerd kunnen worden; als hij direct naar een Argentijnsche haven gaat, kan men hem niets doen wegens gebrek van een uit leveringsverdrag. Anderzijds komt uil. Bahia bericht van zeer hevige stormen, zoodat men het van zeer hevige stormen, zoodat men het vermoeden uitspreekt dat het jacht is ver ongelukt. In den trein vermoord. Op de lijn Jemelle-Luik is Zaterdagmorgen een vreeselijk drama afgespeeld. Te Jemelle waren twee Oostersche ta pijtenkooplieden uit Luxemburg komend in den trein gestapt naar Luik. In het stati on Marloie bemerkte de stationchef, dat er bloed uil een der coupé's droop. Onmiddelijk opende hij de deur der cou pé, doch werd tegelijker tijd bijna, omver gesprongen door één der beide Oostersche kooplieden. Zonder zijn tegenwoordigheid van geest te verliezen greep hij den kerel vóór hij kon vluchten en floot om hulp. ,t Bleek da.t de andere koopman in het compartiment lag 'met een vreeselijke mes- wonde in den huik, zoodat de ingewanden-^ er uit puilden. Men droeg den gewonde uit den wagen, doch weldra gaf hij den geest, na nog ge zegd te hebben: mijn kameraad heeft mij vermoord. De moordenaar, 'genaamd Memmo-Amed, 35-jarig tapijtenkoopman, is terstond naai de gevangenis gebracht. De vermoorde, een 34-jarig tapijtenkoop man, heette Aarned, Oosterling van ge boorte, welke een broeder to Luik heeft wonen. De gearresteerde beweert in den trein in slaap gevallen te zijn en wakker gewor den te zijn doordat zijn kameraad zijn zak ken aan 't leeghalen was Een .gevecht is toen ontstaan, waarbij hij zijn kameraad met een mes gewond heeft. In tegenspraak met dit verhaal echter is, dal men op den moordenaar 560 francs en op dpn vermoorde slechts 1 fr. 50 vond. Een ernstig ongeluk heeft bij manoeu vres in Beieren plaats gehad. Een Beiersch ulanenregiment deed -een aanval op een Hessische cavaleriebrigade. De aanval was zoo hevig, dat de paarden der ulanen niet tijdig tot staan konden worden gebracht. De staven van de Hessische brigade en en een deel van een escadron werden onder den voet gereden en vele paarden kregen lanssteken, waardoor zij vielen en hun berijders meesleepten. Eenige officie ren en een aantal onderofficieren en man schappen kregen verwondingen, een aan tal paarden werd gedood en gewond. Een oud gebrekkig mijnwerker te Halle, die met twee krukken loopt, kreeg op zekeren dag bij' familie van hem ruzie. De vrouw des huizes wees hem de deur, maar nam -eerst, zijn kriikken weg en wierp die naar buiten. Daar de man echter zon der krukken geen stap kan doen, moest hij zoo lang in de kamer blijven tot men hem eruit droeg. Omdat hij echter „zon der verlof in huis vertoefde", veroordeelde de schepenrechtbank hem wegens huis vredebreuk tot. 10 mk. boete. In hooger b'eroe'p zal dit vonnis wel niet bekrachtigd worden. Te Salso Maggiore heeft spelen met vuurwapens voor de zooveelste maal een menschenleven gekost. De roekelooze, die hier de verantwoordelijkheid droeg, was nog wel een hoogleeraar, van wien men dergelijke'baldadigheden in de allerlaatste plaats zou verwachten. Professor Enrico d'Anna richtte voor de grap een revolver op' een jeugdige logé, het schot ging af en het meisje stortte in het hart getroffen levenloos neer. Professor d'Anna trachtte zich 's avonds door ophanging van het leven te berooven, maar werd tijdig los gesneden. Hij1 is thans in een gesticht. Te Svino Krivza, in de Krim, was de oogst mislukt tengevolge van de droogte. Door de bijgeloovige boeren werd dit toe geschreven aan den dood van een ouden man, die gedurende zijn leven in den roep van een „opyr" of toovenaar had gestaan en zij achtten het noodig dat zijn overschot te middernacht zou worden opgegraven om zijn ziel rust te verschaffen. Dientenge volge trokken zij bij nacht in processie naar het kerkhof. Jongens en meisjes, dio fakkels droegen, gingen voorop en op vio len en fluiten werd een weemoedige melo die gespeeld. Reeds hadden zij het graf opgedolven toen plotseling de priester Kon- stantin in hun midden verscheen. Ilij' werd vriendelijk begroet omdat men geloofde dat hij gekomen was om gewijd water over het lijk te sprenkelen. Groot was echter hun teleurstelling toen de priester hun verwijten deed over hun grafschennis en zich tegen hun voornemen wilde verzetten. Hierover in woede ontstoken grepen zij hem aan, wierpen hem in het geopende graf bij de overblijfselen van den ouden „toovenaar" en bedekten hem met aarde Nadat Zondag, na vooraf gedane aan gifte twee kinderen op het kerkhof te Ton- gelre waren begraven, zijn vermoedens ge rezen, dat idezc kinderen geen natuurlijken dood zijn gestorven. De lijkjes zijn opgegraven en drie per sonen zijn aangehouden. In den tunnel van Altenbeken, waar in Juli een instorting plaats heeft gehad ten gevolge waarvan een trein van het spoor liep en vele menschen gekwetst werden, was men sedert eenige weken bezig het vernielde gewelf te herstellen. Woensdag ontstond, door kortsluiting in de electri- sc.he geleiding brand, en het grootste ge deelte van de opgerichte stellage werd vernield. Tijdens den brand stortte het gewelf van ,den reeds gedeeltelijk herstel den tunnel (in, geweldige massa's puin medevoerende. En later ontplofte ook nog het kruitmagazijn. ,Of er menschen zijn omgekomen wordt niet vermeld. Kort na het eerste ongeluk, was van verschillende kanten ontraden, om het ge welf te herstellen, daar 'de tunnel toch niet meer te vertrouwen was. Deze twij felaars hebben spoediger gelijk gekregen clan zij zelf gedacht zullen hebben. Geestelijken op het gevechts terrein. Het „Soerab. Handelsblad" schrijft Naar,,>vij vernemen heeft de Regeering be^l^ep geeiucsnkelen geestelijke naar het 'tooneel van den in Zuid-Celebes te ver dachten strijd te zenden; geen predikant 'of pastoor of zendeling zal de expedi tionaire troepen vergezellen. I Wel schijnt hier oorsprohkelijk sprake van te zijn geweest, zoo werd reeds de onderpastor A'S. A. Fischer te Soera- baja genoemd, maar per slot van reke ning heeft de Regeering van het voorne men afgezien. Zij moet zijn geleid door de overweging, clat do gewonde troepen ten spoedigste van het gevechtsterrein naar Makassar zullen worden overgebracht, waar hun geestelijke bijstand wacht, ter wijl bovendien een woordje heeft meege sproken de beduchtheid, dat de geeste lijken 'tegen de zware marsehen in het zeer geaccidenteerde bergtérrein niet bestand zullen zijn. Het wil ons voorkomen, dat het be sluit der regeering geen toejuiching ver dient. Wat een opofferend geestelijke voor zieke en gewonde soldaten kan zijn,1 heeft de nobele pastoor Verbraak in Atjeh bewezen. De evacuatie naar Makassar mo ge met spoed geschieden, het is denkbaar, dat op het gevechtsterrein militairen doo- delijk worden gewond en onverwijld gees telijke bijstand noodig is. Waar. die dan vandaan te halen De vrees, dat de dienaren des Woords op een gegeven oogenblik niet verder zul len kunnen ten gevolge van hun geringer Ausdauer, komt ons tamelijk ongemoti veerd voor. In de practijk zijn zulke ge vallen zeker hoogst zeldzaam, zoo zij al bestaan. Waar de ruwste soldaat, gewond of ster vend neerliggend, gevoelig is voor de ver troosting van een geestelijke en dank zij deze vertroosting menige strijder kalm uit hel. leven is gescheiden, daar achten wij de aanwezigheid van een predikant en een pastoor te velde bijna even noodig als die van een ambulance. Aan de Re- geering wordt derhalve in overweging ge geven op haar besluit terug te komen en alsnog' eenige geestelijken voor Zuid- Celebes aan te wijzen. Op den 26en dezer zal de Eerw. zuster Marie Alphonsine, in de wereld mej. A. A. van Lier, in het klooster der Eerw. zuster Franciscanessen te Roosendaal, het 50-jarig jubilé harer professie herdenken, waarbij het aan de verdienstelijke, alge meen beminde zuster zeker niet aan bewij zen van belangstelling zal ontbreken. Zaterdag 26 Augustus zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Overste aan het 'gesticht St. Michael te Sas van Gent, (iii de wereld mejuffr. J.. A. M. van der Aa) in de Congregatie der Franciscanes sen van Roosendaal trad. Dit gouden jubileum zal feestelijk her dacht worden, waarbij de oud-leerlingen en bewoners van Sas van Gent zich niet onbetuigd zullen laten. Naar men nader uit vertrouwbare bron uit Stoppeldijk meldt, zal met de werk zaamheden tot verbouwing onzer parochie kerk eerstdaags worden aangevangen. In hét begin van September zal het werk in het openbaar worden aanbesteed. Z. D. II. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Hengstdijk den Zeereerw. heer J. Daverveldt, tot pastoor te Putte 'den Zeereerw. heer W. van Heijst, tot kapelaan te Nieuw-Namen den Wel- eerw. heer C. Oomen, priester van het seminarie, tot kapelaan te IJzendijke den Weleerw. heer G. de Bie, tot kapelaan te Zeeuwsch-Clinge den Weleerw. heer A. Buijsrogge, priester van het seminarie, tot kapelaan te Lamswaarde den Weleerw. heer V. Kuijpers en tot kapelaan te Honte- nisse den Weleerw. heer J. Vekemans, beide laatsten priesters van het seminarie. Zeeuwsche oesters op de En gelse he markt. Het jaarverslag van de Arisscherijen in Ierland voor de jaren 1902 en 1903 bevat de volgende mede- deeling, die voor onze oesterkweekers, naar het ons voorkomt, van groot be lang is. „De oesterindustrie in Ierland bestaat hoofdzakelijk daarin, dat van elders af komstige oesters worden uitgeplant, om te vetten. De bezwaren, die men thans daarbij ondervindt, ontstaan door de schaarschte van plantoesters op de voor de publieke visscherij geopende banken, die tengevolge van het aanhoudende visschen vrijwel zijn uitgeput. Proeven tot kunstmatige wederbevolking dezer banken zijn tot nog toe niet ge-, slaagd. Ook het planten van oesters van vreem den oorsprong heeft nog niet het bewijs geleverd, dat daarvan gunstige financieele uitkomsten kunnen worden verwacht". De sterfte van jeugdige plantoesters was belangrijk en de verslaggever komt tot de gevolgtrekking, dat ^lleen resultaat te wachten is van den aankoop van groote oesters voor tijdelijk verblijf aan de Ier- sche kust; en dan nog wel in het drukke seizoen, wanneer de vlugge afzet geen gelegenheid geeft aan de sterfte, om zich op groote schaal te openbaren. Engelsche oesters, afkomstig van wegens besmetting door rioolvocht verdachte plaatsen, kunnen door zoodanig verblijf in de Atlantische wateren een uitstekend zuiveringsproces ondergaan Deze ontboezeming geeft ons stof tot denkenHet was in de eerste plaats de Iersche oester, ;die de tweede soort Zeeuw- sche oester aan de Engelsche markt ver drongen heeft! Bij gelijke kwaliteit had zij1 de geringste transporttkosten vóór op haar Zeeuwsche zusteren. Bovendien zijn de productiekosten in Ierland laag; de jaarlijksehe retributie fian den Staat of den landheer heeft weinig te be teekenen, terwijl men het materiaal Ier bevolking der perceelen slechts voor het grijpen had. Dit alles verandert, zoodra men voor goed geld de perceelen moet gaan bevol ken, transportkosten vice versa moet gaan betalen en, wat niet minder zwaar weegt, een vrij 'belangrijk sterftecijfer de produc tiekosten verhoogt. De Zeeuwsche kweeker krijgt daardoor het uitzicht op kans met succes te kun nen concurreerenlaat hij zich dit ten nutte maken! Wellicht kan Engelands ver hoogde vraag weder aan de geldelijke uit komsten van ons bedrijf ten goede komen, zooals dat in vroegere jaren het geval was. Men schrijft aan de N. C. uit Zeeland: In aansluiting met mijn vroeger land- bouwbericht kan ik u alsnog mededeelen, dat de Zeeuwsche bonten bijna geen be schot zullen opleveren en dat alleen de Eigenheimers tot ,op heden zijn gespaard gebleven. Overigens zijn alle aardappel soorten in mindere mate door de gevreesde ziekte aangetast. Van 2528 Aug. GOES. Ondertrouwd26, Martinus Roose 36 j. jm. en Pieternella Anna Elisabeth Clement,33 j jd.Carel Petrus Broekert, 26 j, j m. en Catharina Adriana Clement, 31 j jd. Geboren26, Catharina Johanna Maria, d. v. Wilhelmus Josephus Maria Bitter en Johanna Geertruida Kien. Nicolaas, z. v PieterGelok en Pieterüella Cornelia Schaalje Overleden 25, Lêendert Adrianus, 6 we ken, z. v. Pieter Kornelis van den Broek en Petronella van Lith Willem George Frederik, 6 mnd z. v. Cornelis Blokpoel en Johanna Elisabeth de Kok. Johannes Franciséus, 29 j., ongeh. z. v. Reinier Berks en Adriana Prancisca van Ranst. 27, Cornelia, 3 mnd., d. v. Izaak Melse en Sara Adriana Reijerse 28, Cornelia Wilhelmi- na, 3 mnd,, d. v. Hendrik Kouwenberg en Maria Sara van de Pas MIDDELBURG. Bevallen; J. Schouten, geb. Roelse, d. OverledenA. W. Murk, 2 m. z.M. E. Danielse, 1 m. d.F. M. Geljon, 4 m. d. Van 2326 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. J. Geil- man, jm'. 24 j. met M. Weeland, jd. 19 j.; II. L. van der Hoeven, jm. 26 j. met. J. de Gardeijn, jd. 22 j.S. Alter, jm. 28 j. met H. M. E. Fastenau, j.d. 27 j.; P. V. de Smet, j.m. 22 j. met D. J. Blondé, j.d. 23 j.; P. F. M. Lahaut, j.m. 25 j. met H. D. Marannes, jd. 19 j. Getrouwd: P. de Jonge, jm. 19 j. met L. Leijuse, jd. 19 j.; N. G. Gerstel, jm. 20 j. m[et I. J. Bok, jd. 27 j.; G. J. U. L. van Fraijienhoven, jm. 25 j. met R. M. Ghij's, jd. 21 j.; J. Beenhouwer, jm. 23 j. met T. Ie Feber, jd. 26 j. BevallenE. Gillebert, geb. Brandt, z. M. Adriaanse, geb. Westveer, d.J. M. E. Renier, geb. Renier, z.; C. van der Peijl, geb. Hendrikse, d. Overleden: J. J. Polderman, d. 5 m. H. E. Milot, d. 5 m.M. Stroo, d. 13 m.; A. Indorp, wedr. van M. Martij, 74 j. VLISSINGEN. In tegenwoordigheid van een deputatie van marine-officieren werd hedenmiddag door den Spaanschen admi raal aan den voet van het standbeeld van De Ruijter een krans neergelegd met de Spaansc.he vlag. Hierbij was ook tegen woordig de Spaansche vice-consul. Bloots hoofds had deze plechtigheid plaats, en nadat de Spaansche admiraal enkele woor den had gesproken met den commandant van de „Utrecht", verliet men weer den boulevard. De krans werd gedragen door vief Spaansche matrozen. VLISSINGEN. Heden had de verkoop plaats bij opbod in grand Hotel des Bains alhier; hoogste inschrijver was J. G. Meijer voor f 31000. VLISSINGEN. Op de rotonde zullen mor gen alle officieren van de marine, zoo ver de dienst dit toelaat, aanwezig zijn, benevens een eerewacht, gevormd uit ma trozen van de verschillende schepen, die niet tot de buitenlandsche divisie behoo- ren. Als de plechtigheid is afgeloopen, zullen de officieren, met torpedobooten naar hun schip worden teruggebracht. Aan de lunch aan boord van de „Utrecht" zullen 18 personen deelnemen. De „U- trecht" zal worden geëscorteerd door de torpedobooten en de vloot zal in kielwater linie het oostgat uitstoomen; na terugkeer op het station zal in de vorstelijke wacht kamer worden ontvangen de Spaansche ge zant met den Spaanschen Schout bij nacht, terwijl mogelijk de Koningin met Prins Hendrik een bezoek aan het Spaansche schip zal brengen. Dit zal in de eerste plaats van 'tweer afhangen. LONDEN. De correspondent van de „Ti mes" bij Oyarnas hoofdkwartier seint; De treinen brengen nieuwe troepen-massas aan. Het leger wordt versterkt met nieuw georgeniseerde divisies; de bedoeling is door eene buitengewone taktiek de Russen te noodzaken tot een beslissenden veldslag, waarschijnlijk zal men niet voorwaarts ruk ken zoolang de uitslag der vredesonder handelingen twijfelachtig is. Rotterdam, 28 Aug. 1905. Buitenlandsche granen stil; Meel prijs houdend; Prima f 11.è,fl2.le kwal. f 10.50 a f 11.25; Jonge Tarwe*) f9.25 a f 9.75; Nieuwe Tarwe f8.50 a f 9.25; N. Rogge f 5.a f 5.30; N. Wintergerst 17.af 7.50Zomergerst f 0.af 0. Chevalier*) f0.a f0.Haver*) f6.75 a f7.25; Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f 0.a f 0.N. Erwten f8a f825; Kookerwten f8.25 a f8.75; Koolzaad f 0,a f 0.Kanariezaad f 14.a f 15.50; Karwijzaad f15.a f0.Lijnzaad, f0a f0.Maïs f134 k f 135Stoomend f 133 a f Per 100 kilo. Aardappelen Brielsche Kralen f3.25 a f 3.50. Friesche Blauwe f2.75 a f3. Gelderscbe Kralen f3.25 a f 3.50. Eigen heimers f2.— a f 2,27. Weinig aanvoer. Tamelijk vraag. Zeeuwsche Eieren f4,af4,10 S. 's Heerenhoek. Den uitslag der ver schillende duivenwedvluchlen nemen we niet meer op. De 's Heerenhoeksc.he le zers hebben nu gezien, dat 't altijd de zelfde beestjes zijn en weten dus al hoe ze vliegen. Vrijdag- werd op het bureel van den garn. comm. te Middelburg aanbe steed de levering van brandstoffen, ten dienste van de militaire gebouwen en in richtingen in dit garnizoen. Het minst werd hiervoor ingeschreven door den heer J. C. Burrink, n.l. voor 100 KG. steenkolen f0.98, cokes per HL. f0.50, 100 stuks lange turven f 1.10, 100 stuks vuurma kers f0.20 en 100 stuks takkebosschen voor f8. Verder schreven in de heeren Francke en Harpe, respectievelijk voorf 1, f 0.52, f 1.20, f 0.25 en f8.50; C. Moolenbroek resp. voor f0.98, f0.52, f 1.30, f0.225, f9. en A. Bliek resp. voor f0.55, fl.15, f0.20 en f9. Alle inschrijvers wonen te Middelburg. Aan den heer Burrink is onder nadere goedkeuring van den M. v. O. voorloopig de levering gegund.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3