GEMENGD NIEUWS. Op het .adres van C. Oranje om f 18.75 teruggaaf van te veel betaald vergun ningsrecht wordt gunstig beschikt. Het verzoek van Schuerveld om uitweg voor te bouwen perceelen aan den West singel wordt toegestaan legen een retri butie ad ft. Vastgesteld wordt de rekening Burger lijk Armbestuur over 1904, in ontvang f (15418,52; uitgaaf f 57815,24; goed slot f 7(10.'?,28. Insgelijks de rekening van het Godshuisbestuur in ontvang 1' 16671,286; uitgaaf f 14806,715goed slot f 1172,57. Insgelijks voorloopig de gemeenterekening over 1904 in ontvangst 1 164490,45''; uit gaaf f 158039,62s; goed slot f5450,83. Het voorstel van B. en W. tot ver koop van hoornen komt nu aan de orde. Ue finaneieele commissie adviseert tot aan neming. De heer Donnet wil punt 8 en 9 ge scheiden behandelen. Hij wijst er op dat de heer v. d. Have indertijd een gunstig advies over deze hoornen heeft gegeven, terwijl ook de verplichting van ze te rooien niet bestaat. Terwille van rioleering die hoornen die nog groeien, Ie rooien, vindt bij Spr. wel eenig bezwaar. De heer Hollmaun vraagt of B. en W. toch met de fin. commissie eens zijn dat do termijn van in erfpacht stellen 1 Nov. moet. zijn. De voorzitter antwoordt beves tigend. De heer Donner vraagt of de slotclau- sule van 'I stuk van B. en W. (verbod van tiet geven van een andere bestemming aan 't in erfpacht gegeven terrein) straf- hedreigende kracht heeft. Do voorzitter zegt dat dit zoo is behou dens in dat geval beroep van adressant op den raad. De heer v. d. Bout wijst op de varkens fokkerij hij de gasfabriek als praecedent in deze zaak. De Voorzitter zegt dat de bedoeling is punt 8 voorwaardelijk aan te nemen, wordt dit verworpen dan zal 't voorstel zijn slechts 70 boomen aan 't Roosjeshof te rooien. De heer de Witt Hamer zegt in antwoord op een vraag van den hoer Dormer, dat ook al had dhr. Pilaar geen aanvraag gedaan, toch tot rooiing van boomen zou zijn besloten. Maar wanneer de 50 ver schillende- boomen tegen de waarde ver kocht waren, dan de gemeente nog een voordeel heeft hij de erfpacht. De heer Duvekot zegt, als de boomen verdund worden, zullen de overige weer te veel zijn blootgesteld. De Voorzitter meent dit te moeten ont kennen. Hierop wordt punt 8 aangenomen. Thans komt 'I adres van den heer Pilaar aan de orde houdende verzoek om grond in erfpacht aan het Roosjeshof. De finaneieele commissie verklaart dat haar bevinding van den toestand der boomen gunstiger was dan die van den heer v. d. Leeuw. De vraag moet gesteld of ondanks die boomen nog in groei zijn, tot. het bestaan in erfpacht moet worden besloten. De finaneieele commissie kan zich met het voorstel vereenigen mits de erfpacht som zij f'3,68 per cA., welke som gelijk is aan die van 't aangrenzend terrein. Door de ontijdige slechting van boomen lijdt de gemeente schade die opgewogen wordt door een erfpachtsom van f 192.35 in het geheel en per jaar; mits adressant den weg verharde tot aan het erfpachtsterrein. Uitgifte 1 Sept. is echter niet gewenscht, met het oog op de verkoopbaarheid. Wenschelijker was 1 Jan. 1906. B. en W. hebben een deskundige geraadpleegd die van meening is, dat het lichter hout van deze boomen allicht door de kleur van hout meer koopers zal vinden, en per as vervoeren geen hinder kan op leveren voor de steenen. De heer Pilaar wil voorloopig de strook langs de waterzij. De heer Van der Leeuw zegt dat hem zijn oordeel over den weinigen groei der hoornen niet. is ingegeven geweest. Hij heeft altijd gewenscht het Roosjeshof meer een telegram zenden aan Gryce, waarin wij hem met dit onverwacht geval bekend maken". „Zeer goed, meneer", zeide N. en ging naar de voordeur. „Wacht een oogenblik", hervatte ik. „Ik zou misschien vooreerst geen gelegenheid hebben om 't u te zeggen. Juffrouw Bel den heeft gisteren twee brieven aan 't post kantoor afgegeven: één in een groote en één in een kleine enveloppewanneer gij misschien kondt .te weten komen, waar die gestempeld zijn N. stak de hand haastig in zijn jaszak en zeide: „Ik geloof, dat ik niet ver behoef te zoeken, om daarvan op de hoogte te komenAlle duivels, daar heb ik het verloren!" En vóór ik hel wist, was hij terug naar boven. Op hetzelfde oogenblik hoorde ik de klink van het tuinhek duidelijk oplichten. XXXI. N. „Het was niets als een grap", zeide juffrouw Belden, opgewonden binnenko mende, terwijl zij haar hoed ontevreden losstrikte; „men heeft mij deerlijk voor den gek gehouden. Maar wal scheelt u ging zij voort, na zich van hoed en sjaal ontdaan te hebben. „Wat ziet ge mij vreemd aan! Is hier iets gebeurd?" „Er is hier iets gebeurd van zeer ern- stigen aard", antwoordde ik: „gij waart nog niet lang weg, toen er een ontdek- is gedaan Hier hield ik met opzet stil, met het doel, om haar zoodoende productief te zien. En dit kan nu door een industrie die de menschen 's winters ook aan 't werk houdt, en geen arbeiders kweekt voor den soepketel, want dit bedrijf staat 's winters niet stil. Niet. voor een paar industrieelen vraagt spr. verlaging van erfpacht, maar voor de werklieden. Het is daar lief, zegt men, maar daar beslaat niets van, want de toe gang is verboden. Pilaar is er met een man en een jongen begonnen, nu werken er 12 knechts, dus die industrie is levensvatbaar gebleken. Help haar verder. Spr. stelt voor 1 Sept. (later 1 Oct. gesteund door dhr. Duvekot) en een erfpachtsom van f 150. Dia heer Dekker vraagt, of al wat de heer v. d. Leeuw meedeelt in duigen valt als de termijn en pachtsom veranderen. De welsprekende lofrede is niet geheel in overeenstemming met hetgeen waar 't om gaat. Het zou spreker spijten als door een geforceerden koop de gemeente aanzien lijke schade leed, hetgeen hij een ver vroegd tijdstip van den boomenverkoop 'I geval zou zijn. De heer Duvekot. Nu 't blijkt da.1 deze industrie toeneemt en 't terrein moei uil- gebreid zal een middelweg noodig zijn, om aan 'I verzoek te voldoen zonder 'I ge meentebelang te schaden en zooveel moge lijk den termijn van in pacht stelling naar den wensch van adressant te regelen. De heer Fransen v. d. Putte verdedigt 'I advies van de finaneieele commissie. Er is geen sprake van rancune tegen adres santwij twijfelen uiet aan zijn goeden wil bij rooiing en vervoer der hoornen, doch de gemeente moet in deze onafhankelijk blijven. Het is reeds een groote conces sie dat zij die aan een erfpachter grond afstaat, terwijl de boomen nog niet ten einde groei zijn. Voorstel 1 van dhr. v. d. Leeuw f 150 erfpachtsom wordt niet ondersteund; voor stel 2 termijn 1 Oct. wordt met 9 tegen 2 stemmen en 1 blanco (de heer Janssen) verworpen, waarop het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Bij de rondvraag zegt de lieer Dekker da,t het hem is opgevallen de gascomm. het schilderwerk van den gashouder zonder bijlevering van verf door den aannemer heeft aanbesteed, waarom is dat? Dhr. v. d. Bout zegt, het verfwerk geschiedde vroeger door personen aan de fabriek zelf werkzaam. Aan niet-vakmannen was niet het koo ien van, verf toevertrouwddaarom was He verplichting gesteld de verf onbereid te koopen. Spr. vraagt wat bedoelt de heer Dekker met zijn vraag. WSj hebben altijd het belang der fabriek op het oog. De splitsing is niet buiten den regel, en de verf is in elk geval besteld in de gemeente. De heer Dekker vindt het ongehoord, dat men hier de schildersbazen gaat ge bruiken voor uitstrijkers. Dit is een votum van wantrouwen legen de schilders. De verf moet apart, omdat men niet kan con- stateeren of 't knoeisel is. Maar hetgeen men in -de stad koopt, daarvan is ook niet bewezen dal hol zuiver is. Er is toch nog gelegenheid voor schei kundig onderzoek. Levering van verf en schilderwerk 'behoort door één schilder te geschieden. Het viel mij te meer op nu ik verneem dat 't niet gegund is; dat er nog twee inschrijvers waren is jam mer. Die menschen hadden ook thuis moeten blijven. Bovendien als de gas- commissie schildersbaas gaal worden, dat is schadelijk. Een vakman doel 't toch voordeeliger dan een niet-vakman. Is het besluit nog niet genomen om zelf schildersbaas te spelen, dan hoopt Spr. dat de gascom- missie er nog op terugkomt. De heer v. d. Bout berekent, dat 2 per sonen 9 dagen aan den gashouder werk zaam zijn geweest, wat een uitgaaf is van f72; en nu was de berekening f160, dus werd het werk niet gegund. De heer Dekker meent dat die menschen er een loopje mee genomen hebben. De steenkolen worden wel onderhands aan- aanleiding te geven om zich te verraden maar hoewel zij sterk van kleur veran derde toonde zij zich minder onthutst dan ik. verwacht had, en ik ging dus voort: „die waarschijnlijk zeer ernstige gevolgen zal na zich slepen". Tol mijn niet geringe verbazing brak zij plotseling los in een stroom van tranen. ,,lk heb 't wel gedachtAch ik heb het wel gedacht!" snikte zij. „Ik heb altijd wel gezegd, dat 't onmogelijk zou zijn het ver borgen te houden, wanneer ik iemand in mijn huis zou laten; zij is veel te onrustig. Maar daar dacht ik niet om", hernam zij plotseling, mij zeer verschrikt aanziende, gij hebt mij niet gezegd wat er eigenlijk ontdekt is. Misschien is 't anders als ik dacht; misschien „Juffrouw Belden", zeide ik, haar zon der aarzelen in de rede vallende, „iemand, die ten spijt van de meest dringende na vraag der justitie, in haar huis een zoo belangrijke getuige kan opnemen en ver bergen als Hanna, zal wel met te zeer verwonderd zijn, wanneer zij verneemt, dal haar pogingen maar al te wel gelukt zijn; dat zij er in geslaagd is een getuigenis van veel gewicht tol zwijgen te brengen, dal. recht en gerechtigheid zijn gedwars boomd en dat de onschuldige vrouw, die door de verklaring van dat meisje had kunnen gered worden, voor altijd ge schandvlekt is in de oogen der wereld, indien niet in die van de vertegenwoordi gers der wet". (Wordt, vervolgd.) besleed voor duizenden guldens. En dat kluisje schilderswerk moet op die wijze! Hoe rijmt dat? De heer Dekker stelt een motie voor om te bepalen dat schilderwerk en levering van verf voor den gashouder moet geschie den door een der schildersbazen in de gemeente. De motie wordt niet ondersteund. De heer Dekker zegt gemerkt te hebben dat alle beerputten geledigd worden op kosten der huiseigenaren ook als de huur ders onvermogend zijn, en dat waar deze gratis kunnen geholpen worden. Hoe zit dat? De Voorzitter zegt dat dit de vorige maal in geheime zitting is uitgemaakt. De heer De Witt Hamer zegt dat de Raad in bedoelde besloten zitting una niem' r— .behalve de heer v. d. Leeuw besloten heeft dat de gemeente geen dupe mag zijn van een contract tusschen huur der en huiseigenaar. Hierop wordt de vergadering gesloten. GOES. He firma Van den Bosch Co alhier werd op de Landbouwtentoonstel ling te Roozendaal bekroond met Eerste prijzen voor: Petthüsser Reuzenrogge, Zeeuwsche rogge, Schlansstadter rogge, Prins Heinrich Rogge, Bretagne Rogge, Roodkaf witte Tarwe, Rent Payer Tar we en Ruwarige Essex Tarwe benevens met een tweede n p r ij s voor Royal Ju- bilé Tanve. GOES. Een dienstbode bij den heer Ra- mondt op de Kaai, die heden in betrekking kwam, viel per ongeluk met een ketel kokend water op den drempel en brandde zich ernstig, vooral in 't gezicht, waar door zij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. GOES. Gisteren werd de welbekende Pieter Burgs uit zijn kosthuis van de we duwe Sleutel verwijderd, dewijl hij haar en haar 16-jarige dochter en 10-jarigen zoon mishandelde. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. GOES. Door de nachtpolitie is in beslag genomen een velocipede standaard, die bij dhr. S. aan de Wijngaardstraat op de stoep stond. De bewoner was reeds meer malen erop attent gemaakt. Procesverbaal werd opgemaakt. GOES. De heer R. alhier kwam Vrijdag tot. de ontdekking dat de inhoud van een gesloten kastje ontvreemd was, bestaande uit. plm. 12 zijnde spaargelden der kin deren. De vermoedelijke dader is bij de politie bekenden de zaak is in onder zoek. (iOES. Men is aangevangen met het opslaan der kermis. De vermakelijkheden zullen iu hoofdzaak bestaan in eeu theater, een stoomt'iets en een bioscoop. Of de kermis dit jaar wet veel volk van buiten zal trekken valt te betwijfelen, want op de meeste dorpen wordt opden besten Zaterdag, 2 September, koniuginnefeosl gevierd. k MIDDELBURG. In het huis van bewa ring alhier is opgenomen zekere A. v. d. It., verdacht van verduistering van rijwie len. Van denzelfden persoon is ook opspo ring en aanhouding-verzocht door de offi cieren van justitie te Haarlem, Arnhem en Rotterdam. MIDDELBURG. Voor hel tweede gedeel te va,n ,het notarieel examen slaagde de heer H. W. van Everdingen, alhier. VLISSINGEN. Zaterdag ongeveer drie uur ontlastte zich boven onze stad een hevig onweder, waarbij de bliksem op twee plaatsen insloeg. Getroffen werd een huis in de Bouwen Ewoutstraat, waarvan de bewoners afwe zig waren. Dikke rookwolken stegen spoedig uit het dak op, weldra gevolgd door hevige vlam men. De brandweer, die nog al lang op zich liet wachten, kon niet verhinderen dal het bovenhuis totaal uitbrandde. Ook van het naastgelegen perceel brandde het bo venhuis geheel uit. De inboedels waren èn door het vuur èn door het water zeer beschadigd, Een deel ervan werd gered en bij de omwonenden in veiligheid gebracht. De perceelen waren bewoond door vier gezinnen. Twee ervan hadden hunne have verzekerd. Het. eerst werd water gegeven door de handbrandspuit der politie. Omstreeks half vijf was de brand ge- bluscht. Voorts werd 'door het hemelvuur getrof fen het. dak van een café van Q. op de Badhuisstraat. Daar werd een gat in geslagen, doch brand ontstond niet. VLISSINGEN. Hoewel het gisteren al les behalve gunstig weer was storm, regen en donderbuien wisselden elkaar den geheelen dag af - maakten toch zeer velen gebruik van de gelegenheid om een bezoek te brengen aan de hier liggende oorlogsbodems. Vooral uit Middelburg wa ren honderden hierheen gekomen en de trams waren voortdurend overvol. VLISSINGEN. De extra-trein waarmede liet Koninklijk echtpaar Dinsdagmorgen al hier zal aankomen bestaat uit twee konink lijke salonrijtuigen, bagage- en keukenwa gen. De koninklijke trein zal begeleid wor den door dhrn. C. Walraven, inspecteur der exploitatie, H. Thijssen, ingenieur der tractie en jhr. Sandberg van Boelens, inge nieur van den weg. De trein zal Dinsdagmiddag om 12 uur van hier naar Hoek van Holland vertrekken om de vorstelijke personen des avonds van daar naar het Loo te vervoeren. De. schout bij nacht Snethlage zal gedu rende de reis met de „Utrecht" van hier naar Hoek van Holland aan de vorstelijke personen een dejeuner aanbieden. VLISSINGEN. Het Zaterdagavond alhier ter reede aangekomen Spaansche oorlogs schip Princesa de Asturias is een gepant serde kruiser 2de klasse, groot 7500 ton en bemand met 525 koppen. Zondagmorgen werd een bezoek aan boord gebracht door den heer Felix Stok vis, vice-consul van Spanje te Rotterdam. Toen de heer Stokvis hot schip verliet, werden de gebruikelijke saluutschoten ge lost. Om 11 uur brachten de Spaansche schout-bij-nacht Don Erique Santoló, ver gezeld van den commandant van het schip, Do nVentura de Manterola, een bezoek aan boord van het aan de ponton gemeerde pantserdekschip Utrecht, ter begroeting van den schout-bij-nacht Snethlage. Na een kort oponthoud keerden de Spaansche vlagofficieren per stoomsloep naar de reede terug.; Bij het verlaten van de Utrecht werden 13 saluutschoten gelost. Om 12 uur kwam alhier de heer A. J. Cabreje y Barrios, consul van Spanje te Rotterdam, die aan den trein werd opge wacht door den heer Felix Stokvis en de secretaresse van het, Spaansche consulaat. Per sleepboot gingen zij de haven uit, teneinde een bezoek af te leggen bij den schout-bij-nacht van het Spaansche oor logsschip. Zij bleven ongeveer een uur aan boord. Hedenochtend heeft de schout-bij-nacht Snethlage een bezoek gebracht aan den Spaanschen vlootvoogd. VLISSINGEN. Bij de aankomst van het Koninklijk echtpaar alhier zullen naar wij vernemen, op het perron zijn opgesteld het vaandel en He stafmuziek van het 3e reg. inf. uit Bergen-op-Zoom. De viee-admiraal Ellis, afgetreden mi nister van marine, zal als adjudant in buitengewonen dienst van H. M. deel uit maken van hel gevolg, waarmede de Ko ningin het vlootbezoek te Vlissingen zal brengen. Bij de haven alhier is een loods in orde gebracht tot stalling van de paarden en rijtuigen van H. M. de Koningin. Op de Pottekade is men thans druk bezig niet de toebereidselen voor de volks spelen op a. s. Dinsdag. Tevens wordt aldaar in orde gemaakl de oude vischbom, die midden in de kade komt te liggen, waarop een muziekuit voering zal gegeven worden. (N. R. VLISSINGEN. In de tweede binnenha ven liggen thans gemeerd de Noordbra bant, de Gelderland, de Zeehond, bene vens 6 lorpedobooten. De Utrecht ligt ge meerd aan den zuidelijken Ponion in de buitenhaven. Alleen de Piet Hein ligt op de reede, men zegt ter opwachting van het Spaansche oorlogschip „Princesa Astu rias". Het is hier door de geheele stad een groole drukte, ook bij de Post en Tele graaf. VLISSINGEN. Aan een groot gedeelte der equipage van de alhier binnengekomen Ja.va-divisie is voor twee dagen verlof toe gestaan. Zeer velen maakten gebruik van deze gelegenheid om hun familieleden te gaan opzoeken en de treinen waren dan ook geheel gevuld met officieren en minderen die een paar dagen naar huis gingen. Heden morgen moeten allen weer hier presenL zijn. VLISSINGEN. Zaterdagmorgen schrikte het paard van de wed. Stroo, wonende in den Boschweg van een voorbijrijdende fiets. De wagen waarop de wed. Stroo was gezeten was vol geladen met groen ten om naar de stad te komen. Terwijl nu hel paard, dal. door den schrik op hol ging bij het uitrijden van de hofstede naar den weg - met de kar tegen een paal van jhet hek aanreed, werd de vrouw uit den wagen geslingerd, en een eind medegesleurd, zoodat zij zich aan rug en oogen erg bezeerd heeft. Het paard werd spoedig tot staan ge bracht. VLISSINGEN. Hel bij de scheepswerf voorheen Jan Smit Lzn. te Alblasserdam nieuw gebouwde Deenschc stoomschip „Ulrik Holm", dat door de Mij. „de Schelde" van machines en ketels is voor zien, heeft bij den gehouden proeftocht uitstekend voldaan en is na door de ree- derij te zijn geaccepteerd, onmiddellijk van hier naar (Kroonstad vertrokken. VLISSINGEN. Aan het personeel der stoomvaartmaatschappij „Zeeland" is ken nis gegeven dat in verband met het vor stelijk bezoek aan Vlissingen op Dinsdag, die dag over hef algemeen als een Zondag zal worden beschouwd en voor zoover de aard der werkzaamheden zich daar niet tegen verzet vrijaf zal worden gegeven. Voor ambtenaren, beambten en werk lieden met familie zal tevens de gelegen heid worden opengesteld om het vertrek van H. M. uit. de buitenhaven gade te slaan van af de stil liggende booten aan de Kolenkade. HANSWEERT. Voor het eerste gedeelte van het nolarieel examen slaagde de heer P. J. J. van Acker, alhier. KAPELLE. De heer J. W. Risseeuw te Oostburg is met ingang van heden aangesteld als surnumerair hij de staats spoorwegmaatschappij, mei Kapelle -Bieze- linge als standplaats. KRABBENDIJKE. Tijdens een kort maar lievig onweder, dat hier Zaterdagavond woedde, sloeg de bliksem op den telegraaf draad tusschen Krabbendijke en Rilland, waardoor storing werd veroorzaakt, welke Zondagavond eerst was opgeheven. Door verschillende personen werd een sissend geluid langs den draad waargenomen. SCHORE. Vrijdagavond viel hel 6-jarig zoontje van dhr. J. Mieras van een mei zand beladen wagen, met het gevolg, dat hij zich aan hand en rug zoodanig be zeerde, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alhoewel hel ventje veel klaagt over inwendige pijn, schijnt de toestand nog al bevredigend. ZUIDDORPE. Vrijdagavond zijn op de hofstede van E. M. alhier door onbekende oorzaak drie oppers graan, ter waarde van ongeveer f 800, een prooi der vlammen geworden. Ongelukkig is <le schade niet door verzekering gedekt. DOMBURG. Donderdagmiddag is op het badstrand alhier een hondenwedstrijd ge houden, waarnaar een menigte badgasten kwamen kijken. De honden-deelnemers za gen zich op een aanzienlijken afstand van lnm respectieve meesters verwijderd. In 'I midden van de baan hingen aan touwtjes dingen, die een hond, zoo vaak hij een slagerwinkel passeert, in ernstige verlei ding brengen. Deze begeerlijkheden moesten de naar hun hazen snellende dieren passeeren. Dit was het critieke «ogenblikeen enkele snelde regelrecht door, stellende de trouw aan zijn gebieder boven den geur en smaak van vleeseh en levereen andere had nog nobeler opvatting van gehoorzaamheid hij bemachtigde een flinke brok en deponeerde dat hij zijn baas; maar er waren er ook, zwak van ,wil en ruim van maag, die hei lekkers aanstonds afrukten en verslonden, de touwtjes incluis. Een en ander wekte de lachlust der toeschouwers op. TERNEUZEN. In de Donderdag gehou den zitting van den gemeenteraad werd mededeeling gedaan van een Kon. besluit tot schorsing van het raadsbesluit waar bij tol onderwijzer aan school I? is be noemd de heer Huizinga te Groningen. Door den schoolopziener was hiertegen be zwaar ingebracht, omdat de voordracht uit slechts één persoon bestond. Een adres van de „Vereeniging tot Zieken verzorging" aldaar, om do subsidie ad f200 van 1906 te willen verhoogen tot f 500, werd gesteld in handen van burg. eu weth. om advies. Afgewezen werd een verzoek van eenige vischleurders om wijziging te brengen in tiet tarief voor keurloon. Dé gemeenterekening over 1904 werd voorloopig vastgesteld in ontvangsten op f 85234.87s, in uitgaven op f 81.887.70s, goed slol 1'3347.07. De gémeentebegrooting voor 1906 werd aangeboden op een eindcijfer van f 74.396.74s met een sluitpost van f 115.49s. Ingewilligd werd een verzoek der spoor wegmaatschappij Mecheten- Terneuzen tot het wijzigen van den ligger der wegen en voetpaden met uitbreiding van het em placement te Sluiskil. Tot lid van het Burgelijk armbestuur werd benoemd de heer 1). van den Ouden. Besloten werd in onderhandeling te tre den met de spoorwegmaatschappij Meehe- lenTerneuzen om verplaatsing Ie ver krijgen van de kolentip aan den oostelijken kanaalarm, die voor de omgeving veel last oplevert.- BRUINISS.it/. Tijdens"hel hevig onweder dat, hoven deze gemeente woedde, is de bliksem in een boom geslagen en in den namiddag van Henzelfden dag, tijdens een tweede onweersbui, ju-een anderen boom, waarhij twee kinderen door den bliksem tegen den grond werden geslagen, die ech ter zoo weinig leisel bekwamen dal zij spoedig weer konden opstaan en dus met den schrik vrij kwamen. Woensdagavond laai kwam zekere L. te Oost burg thuis met een wond in den buik van ongeveer 6 c.M. diep. Vol gens zijne aanwijzing was die hem toege bracht vóór zijne woning door zekeren H., genaamd De B., te Schoondijke. ;Bij een onderzoek, door de marechaussee van Oostburg jngesteld, bleek H. te ont kennen evenwel werd een met bloed be vlekt mes op hem gevonden. Beiden zijn Woensdag herhaalde maten in eikaars gezelschap gezien. De gewon de verkeer! niet in levensgevaar, doordal de wond dn schuine richting is toegebracht. In de eerste helft van deze maand wer den langs (de grenskantoren in Zeeuwsch- Vlaanderen naar België gezonden 114 melk-en kalfkoeien en wel langs Veldzicht (gem. I J z e n d ij k e) 8, langs Sas van Gent, 24, langs Hulst 17 en langs CI i n- ge (slation) 65. De uitvoer langs al de 12 grenskantoren bedroeg 729 sluks legen 480 in de laatste helft der vorige maand en 498 in de eerste heltl van Juli. Op lasl van den burgemeester is te Bentelo gearresteerd de zuster van den landbouwer S., verdacht van diefstal hij

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2