GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. de verguld zilveren medaille toegekend, terwijl de presidente een zilveren eere- kruis ontving. De commissie heeft alle eer van het feest, waaraan ook meewerkte het mu ziekgezelschap De veree 11 igde werk lieden van Neuzen. SAS VAN GENT. De aanslagen in de bedrijfsbelasting voor de Belgische vee- kooplieden, die in Zeeuwsch Vlaanderen vet vee opkoopen om dat op de wekelijk sche veemarkt te Sas van Gent aan Gent sche en Antvverpsche slachters van de hand te doen, zijn Ihans definitief ten kohiere gebracht. Waren zij, zooals vroeger is medege deeld bij de voorloopige regeling voor dit jaar va.11 die belasting buitensporig hoog opgevoerd, b. v. van f3 tot f GO, van f 14 lot f40, van f6.75 tot f25, thans zijn zij teruggebracht op de sommen van het vorige dienstjaar, tot niet geringe tevre denheid van genoemde kooplieden en der Sas van Gentsche burgers, die belang heb ben bij den bloei van hunne veemarkt. De verandering is een gevolg van een paar adressen, door genoemde kooplieden en burgers aan den minister van finan ciën gericht. PHILIPPINE. In de jongslgehouden zit ting van den Raad der gemeente Philip pine bracht, volgens een verslag in de Tern. C t., de heer Wijnne tot verbazing van raadsleden en publiek, eenige archie ven ter tafel, die met honderden andere door den vorigen burgemeester-secretaris in een kolenhok van de openbare school zjjn gebracht en daar gedurende vele jaren hebben liggen rotten. Onder die stukken zijnGrootboek jour naal, kohieren van 1856 en jonger; ko hier hoofdelijken omslag van 1869 en jon ger; rekeningen inkomsten en uitgaven der gemeente 1855 en jonger; registers van de nationale militie en schutterij, alle dus zeer merkwaardige stukken, die voor een liefhebber zeer veel waarde hebben en die nu zoo rot zijn, dat men er geen blad meer van keeren kan, of de stukken papier vallen uit elkander. In Zeeland kwamen gedurende de af- geloopen week va.n 9 tot 15 Augustus 6 ge vallen van besmettelijke ziekte voor, "waar van 4 gevallen van Febris typhoidea, 1 te Middelburg, 1 te Tholen en 2 te Wisse- kerke, 1 van roodvonk te Ierseke en 1 van Diphtheritis te Koewacht. Gedurende de maand Juli werden ver zonden door Bergen op Zoom 20 Kg. oes ters en 49.524 Kg. mosselen, door Krui- ningenIerseke 770 Kg. oesters en door Bruinisse 86.600 Kg. mosselen. Te Philip pine werden aangevoerd 1.478.600 Kg. mosselen. De volgende moedige daad van een vrouw verdient vermelding. Zondag n. m. stond de familie M., wo nende aan den Berkelsingel, te Zutphen, gereed om uit te gaan, toen de dienst bode die achter het huis aan den Berkel met iets bezig was, te water geraakte en in de diepte verdween. Eene der dochters des huizes, mevr. v. R„ uit. Kampen, be dacht. zich geen oogenblik, en sprong, of schoon ze in chic. wandeltoilet was, de meid na, dook omlaag, kreeg haar te pak ken, kwam met de verongelukte boven water, en bracht haar op het droge. De dienstbode was reeds bewusteloos, maar spoedig mocht het gelukken, het le ven weder op te wekken. Na het sluiten van het kantoor van den ontvanger der directe belastingen te Gorkum, is daar tusschen halfzes en half zeven, ingebroken. Er wordt f 1757 ver mist. De politie heeft den geheelen avond verschillende personen in verhoor geno men, maar is tot heden niets op het spoor. Twee heeren uit Rotterdam, die van een tochtje per auto huiswaarts keerden, werden door eenige kerels lastig gevallen en ergerlijk mishandeld. Met bloedende gezichten en gescheurde jassen reden zij naar Zevenhuizen terug, waar een hnnner die eenige messneden in het gelaat had op geloopen, verbonden werd en onder dak werd gebracht. De ander reed met den gemeenteveld wachter de woestelingen achterop, met het gevolg dat tegen den dader, zekere G. W., uit Nieuwerkerk a/d IJsel, proces verbaal werd opgemaakt. De aanleiding tot het geval moet hierin liggen, dat de automobilisten G. W., die een veulen aan het halster met zich voer de, van achterop moesten passeeren. Hoe wel zij dit met de meeste voorzichtigheid deden, maakte het veulen zich toch anstig en ontsnapte aan zjjn geleider, die, daar over vertoornd, zijn mes trok en de heeren aanviel. In het Belgische gehucht Hovi woont de 76-jarige weduwe Soufflet met een dienstbode op een kleine boerderij. Toen laatstgenoemde, na een afwezigheid van één uur, terugkeerde, trof zij een afschu welijk schouwspel aan: haar meesteres lag onder den schoorsteen, met het bovenlijf op den haard en brandde als een fakkel. De meid moest vluchten, want zij liep ge vaar in den rook te stikken. Zij riep de buren en toen het huis min of meer ge lucht. was, doofde men de vlammen, maar men vond slechts een verkoold en onher kenbaar lijk. Verondersteld wordt dat de ongelukkige door een duizeling is bevan gen en zoodoende op het vuur gevallen. Op de lijn AntwerpenBergen op .Zoom heeft, Maandag een trambotsing plaats ge had. Door verkeerden wisselstand is de tram, komende van Antwerpen, nabij Blauwhoef op een zijlijn geloopen en in botsing ge komen met eenige geladen kolenwagens. De machine werd van voren geheel in elkaar gedrukt, terwijl van de passagiers- wagens al de ruiten verbrijzeld en. de voor- balcons in elkaar gedrukt werden. De ma chinist en de stoker werden beiden ge wond, doch niet levensgevaarlijkook ver scheidene passagiers, onder wie eenige da mes, liepen kwetsuren op, meerendeels "ver oorzaakt door glasscherven. Een der pas sagiers, de aannemer van het fort te Lillo, werd een been op twee plaatsen gebro ken, terwijl hem ook een ernstige wonde aan het hoofd werd toegebracht. Zaterdag namiddag zag een vrouw te Aalter een automobiel aankomen, en vrees de dat haar kind, dat in een naburige sloot, speelde, er zou kunnen ondcrloo- pen. Ze liep over den weg, doch haar rok werd gevat door een der wielen en de vrouw werd met zulk een geweld te gen een boom geslingerd dat een harer beenen op drie plaatsen gebroken werd. De vrouw, die in een zorgwekkenden toestand verkeert, werd dadelijk opgeno men en in een naburige woning gedragen. De splinters van het gebroken been sta ken dwars door het vleesch. Het been is Zondag afgezet. Men vreest een nood- lottigen afloop. Een ontzettend drama is afgespeeld in den vuurtoren van Stratford Shoals, bij Long Island (New-York) Die vuurtoren staat ver in zee, te midden van zeer gevaarlijke rotsen, en men had er, om zeker te zijn van een goede en geregelde bediening, ten behoeve van de vele daar voorbijvarende schepen twee wachters aangesteld: Coster en Hulse. Maar nu is Coster opeens razend krank zinnig geworden. Hij verbeeldde zich de aartsengel Gabriël te zijn, en hij viel met een mes verwoed op Hulse aan, in wien hij een helschen draak zag, dien hij dooden moest. Hulse moest telkens en telkens weder de woeste aanvallen van den krankzinnige weerstaan, en ondertusschen in den dienst voorzien. Het kostte hem groote moeite Coster te beletten de lichten van den vuurtoren te vernielen; maar hij was de sterkste, en hij wist hem in bedwang te houden Dat duurde zoo een week lang, tot er een schip met mondbehoeften voor de vuur torenwachters kwam, en Hulse helpers kreeg,diezich van den krankzinnigen meester maakten. De beide mannen waren uitgeput. Hulse was zoozeer afgemat door inspanning en angst, dat het een dag duurde, voordat hij kon spreken en het verhaal van het gebeurde kon doen. Het licht was blijven branden. Twee nichtjes van den president der Vereenigde Staten, Gladys en Eugenie Roosevelt, de een 16, de andere 18 jaar oud, maakten een rijtoertje op Long Island toen de paarden schrikten en op hol gingen De beide dames werden uit het rijtuig geslingerd, waarbij Gladys Roosevelt zoo ernstig gewond werd dat men voor haai' leven vreest. Dr. Schneider, de lijfarts van den sjah van Perzië, heeft Maandag in een hotel te Luik een handkoffer in bewaring gegeven met juweelen er in van een waarde van zoowat f 30,000 en geldswaardige papieren ook tot een bedrag Aan 30,000. Die hand- kofter is verdwenen en de politie is tot dusverre niet gewaar kunnen waar die gebleven is. Een hevig gevecht met bijen is dezer dagen te Pereng, in Hongarije, gevoerd. De paarden van een pas thuisgekomen boerenwagen, welke men een oogenblik zonder toezicht liet, wierpen bij het zoeken van een beschaduwd plekje bij ongeluk acht bijenkorven omver. De bijen vielen verwoed op de paarden aan. De boer en zijn vrouw trachtten hen te verdedigen, maar zij werden zelve deer lijk gestoken, en de toeschietende knechts konden slechts met hulp van de brand spuit de woedende bijen verjagen. De boer en zijn vrouw verkeeren in een niet onbeienkelijken toestand, en de twee paarden zijn bezweken. Een jonge Amerikaansche schilderes, de 24jarige miss Helen Dunlap-Hunt, van Philadelphia, met vacantie te Morlaix (Frankrijk), is Maandag door de opkomende zee verrast op een rots waar zij werkte. Goed kunnende zwemmen, sprong miss Dunlap in zee, maar stootte met haar voet tegen een rots, waardoor zij dat lichaamsdeel verstuikte en in haar bewe gingen verlamd werd. Toen er hulp kwam, had de ongelukkige opgehouden te leven. De Flying Virginian, een snel trein met bestemming naar Philadelphia, is dezer dagen aan een groot gevaar ont snapt. De machinist werd, toen hij het hoofd door het raampje van de locomotief stak, tegen een paal langs den weg dood geslagen. Het hoofd was er bijna af. De makker van den doode, de stoker, had van dit alles niets gemerkt, en eerst op het laatste moment merkte hijvlak bij Phila delphia aan de razende snelheid van den trein, dat iets niet in den haak was. Gelukkig bracht hij den trein— vol vacan- tiereizigersnog juist bij tijds tot staan. De hand van den doode omklemde nog steeds den hefboom, waarmede de snel heid van de locomotief werd geregeld. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft op 15 dezer in de kathedrale kerk te Haar lem het. H. diaconaat toegediend aan de Eerw. heeren: M. Th. van der Drift, J.-J. M. Jansen-Schmidt, H. H. M. Peeperkorn en J. C. Vijverberg, en de H. Wijding van het priesterschap aan de Eerw. Heeren N. H. Aanstoots, G. J. Blankenouw, Th. A. v. d. Burg, F. A. Burwinkel, P. van Dorp, J. II. Duijmel, A. J. M. Hoogeveen, G. Kuijs, A. J. H. van Lith, J. B. W. M. Möller, P. J. Nieuwenhuis, A. F. C. van Noort. en J. M. H. Spoorman. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft te Egmond aan Zee eene nieuwe parochie opgericht, onder den titel van „Parochie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt. Ont vangen" en daarvan tot eersten pastoor benoemd den Weleerw. heer H. J. M. Pi- chot. De Zeereerw. heer A. de Bouter, pas toor van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Amsterdam en directeur van de kerkelijke brand-assurantie St. Dona- tus 'is door Z. H. den Paus benoemd tot eere-kamerheer van Z. II. KLOETINGE. De heer W. Slager, onder wijzer aan de openbare school alhier, heeft als zoodanig ontslag gevraagd tegen 1 Oc tober e.k. Voor het gerechtshof te 's Gravënhage werd Woensdag in hooger beroep behan deld de zaak van J. B., koopman te Mid delburg, door de Middelburgsche recht bank veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf, wegens medeplichtigheid aan bankbreuk, door goederen van den later gefailleerden pholograaf Smith in bewa ring te nemen ter bedriegelijke verkor ting van de rechten der schuldeischers. De procureur-generaal, mr. Bijleveld, vorderde vernietiging van het vonnis we gens een gebrek in den Vorm en veroordee ling van den beklaagde wegens hetzelfde feit tot zes maanden gevangenisslraf.i De verdediger, de heer mr. J. J. Heijse, wees er op dat de geheele stad Middel burg medelijden heeft met. dezen beklaag de, die te goeder naam en faam bekend staat, doch zich door een geraffineerden sluwaard tot dit feit heeft laten verleiden. Pleiter concludeerde tot. vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging, omdat me deplichtigheid aan iets wat eerst in de toekomst misdrijf kan worden niet straf baar is en beklaagde's opzet, niet bewezen issubsidiair riep hij de clementie in van het hof. Voor de vacantiekamer van het gerechts hof te 's Gravenhage werd Woensdag be handeld de zaak van een 25jarig metse laar en stoker te Z a a m s 1 a g, vervolgd wegens het. op 1 Juli 1902 te zamen en in vereeniging met. een medebekl. te Zaam- slag moedwillig mishandelen van een hia- recha.ussée, C. v. D., in de rechtmatige uitoefening zijner bediening en te dier za ke destijds bij verstek veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Van deze ver oordeeling was beklaagde thans in ver zet. gekomen. Hij had sedert zijne veroor deeling op zee gevaren en was. nu bij aankomst gearresteerd. De reden waarom bekl. in verzet was gekomen, was, dat hij de straf te zwaar achtte. Luid snikkende betuigde bekl. diep berouw te hebben over het feit, vóór drie jaren floor hem 'gepleegd. Intusschen wees de raadsheer-rappor teur, mr. Bowin, bekl. er op, dat zijn vroe ger gedrag "verre van gunstig was. Hij was reeds veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf wegens mishandeling en had zich den bewust.en avond als een wild beest gedragen. Procureur-generaal mr. Bijleveld achtte het arrest, waarbij de straf, aan bekl. opgelegd van drie maanden tot zes maan den was verhoogd, juist gewezen en vor derde bekrachtiging dier veroordeeling. Uitspraak 23 Augustus. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens mishandelingJ. H., 23 j., landbouwers knecht Schoondijke, tot 1 maand gevange nisstraf; A. d. V., 19 jaar, landbouwers- knecht te Boschkapelle, tot 14 dagen ge vangenisstraf en E. S., 21 jaar, landbou wersknecht te St. Jansteen, tot f 10 boete, subs. 10 d. h. mishandeling en beleediging: F. L. V., 28 j., slager Vlissingen tot f 10 b. s. 10 d. h. opruiing: A. R., 20 jaar, bootsman te Terneuzen, tot 6 maanden gev.straf; vernieling: J. D., 21 jaar, varensgezel te Temeuzen, tot fö boete, subs. 5 d. h.; huisvredebreuk: A. H., 37 j., machinist te Temeuzen, tot 14 dagen gev.straf, en verduisteringS. M., 14 jaar, slagersjon gen te Vlissingen, tot 14 dagen gev.straf. Ontslagen van rechtsvervolging: H. J. S., 13 jaar, zonder beroep, Vlissingen, be klaagd van diefstal, met last tot plaatsing in een rijksopvoedingsgesticht, tot den leef tijd van 18 jaar. Ook werd behandeld de zaak van II. Jos C.Dzn., 24 jaar, schipper Ierseke, voor de rechtbank te Zierikzee, vervolgd wegens diefstal, subs, wegens poging daartoe, omdat hij op 29 jVIaart 1905 op de Bergsche oesterbank onder Tholen op een perceel, waarop bekl. geen vischrecht had, met. 3 kornetten gevischt. had en on geveer 55 II.L. oesters en andere schelp dieren had opgehaald. De rechtbank had bekl. echter van het ten laste gelegde vrijgesproken omdat, niet vaststond dat de bedoelde oesters, die bekl. had opgehaald, van het. perceel afkomstig waren waarop bekl. geen recht had, gren zende aan dat van bekl. Als getuige werd ditmaal weder ge hoord de met het toezicht belaste schip per die gezien had dat bekl. drie maal op het verboden perceel gekord had en dat oesters zich telkens in de kor bevonden. De Procureur-generaal requireerde der halve bevestiging van het vrijsprekend vonnis. De verdediger, mr. J. Wolterbeek Mul ler, advocaat te 's Gravenhage, sloot zich bij dit requisitoir aan. PI. hoopte dat het Hof niet zou komen onder den druk, van de zijde van zekere autoriteiten op de justitie uitgeoefend om tot eene veroordeeling in deze te geraken. Het had pl. zeer leed gedaan, bij het dos sier een stuk te vinden, in dezen zin, af komstig van de autoriteiten, waarop pl. doelde. Uitspraak in deze zaak 23 dezer. Van 1618 Aug. GOES. Geboren: 18, Josephus z. v. Din- genus Jacobs en Janna van den Dries. Overleden16, Geeraard Timmerman 69 j. weduwn. van M. M. de Wagter. MIDDELBURG. OndertrouwdG. Palm- koeck, 23 j. .jm. en F. A. P. van.Wijns- bergen 23 j. jd.; A. J. de Jonge 28 j'. jm. en A. J. Flink, 21 j. jd.; D. Westerfeld, wedn. 48 j. en S. van den Broeke,-wed. 31 j.; W. J. Roskam Abbink, 29 j. jm. en H. Vett, 25 j. jd. Getrouwd: C. v. Marijs, 49 j. jm. en L. Matthijsse, 33 j. jd. Bevallen: J. E. Büchli, geb. Fest. van der Harst, d.J. Cornelisse, geb. Davidse, z.; J. Alewijnse, geb. Fransehe, d. Overleden: A. Janse, 2 mnd. Van 111-8 Aug. IERSEKE. Geboren: 11, Johanna Jaco- ba en Paulus, d. en z. van Arend van Poelje en Aagt.je Pikkaart; Dirk, z. v. Pieter Adriaan Kloosterman en. Jozina Allemekinders. Overleden: 15, Adriana Dina, 11 mnd., d. v. Pieter Oostdijk en Janna van Stelle. Lijst van onbekende brieven en briefkaarten over de ie helft der maand Aug. 1905. GOES. J. Koole, Kolijnsplaat. L. Rottier, Middelburg, v. Dis, Standaardbuiten. M. A. de Vries, Rotterdam F. D. Hooze De Smet, Brugge. MIDDELBURG. Binnenland. B r i e.v en: A. Bastiaanse, B. op Zoom, H. Meijers, Deventer; Wed. J. Abrahamse, St. Laurens; Sluische Courant, Sluis. Briefkaarten: L. Barons, Culen- borg; D. v. d. Berg, Delfshaven; G. A. Cartodore, 's GravenhageJ. M. Veder, Rotterdam; Mej. M. L. Wisse, Rotterdam; C. v. 't Hoogerhuijs, Wagcningen. Buitenland. Brieven: L. IJssel, BilbaoJ. F. Addies, Garfield; P. Musnier, Parijs. Briefkaarten: E. Klein, M. Cal- lesward, Courdrai; L. Alessee, Parijs; P. Klaus, Berlijn. VLISSINGEN. J. Sas, Breda; J. Maas, Katwijk aan Zee; Verschowen, Oosterhout. Briefkaarten: W. Ranson, Leiden. Uit het buitenland 'terug ontvangen: August Pirar, Briefkaart en: P. Janssens, S. Ran- guist, L. Smit, allen te Antwerpen; Fraul. G. Geerds, Kiel; Marie Kirschbaum, Ha- nirheer; L. C'haffart, London; Rob Toold St. Louis; Frau Walter, Wilhelmhaven. MIDDELBURG, 17 Aug. 1905. De aanvoer ter graanmarkt begint weder toe te nemen en bestond heden uit jarige tarwe en van het nieuwe gewas, zomergerst, kroonerwten, koolzaad en een enkel partijtje karweizaad. De noteering is: j -tarwe f7.53 tot f7.75, zomergerst f 4.75 koolzaad f 8.50 a f 9. kroonerwten f 8 60 a f8.80 per mud. Kar weizaad tot f 14 75 per 50 K.G. Boter f 0.61 a f 0.67 per halve kilo. Eieren f4.10 per 100 stuks. VLISSINGEN, 18 Aug. 1905. Boter f 1,40 a fl.30 per kilo. Eieren f 4,40 a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 17 Aug. 1905. Boter f 0.675f0 80 per halve kilo. Eieren f0.75fl.05, kleine f0.60 Eendeieren f0. VLISSINGEN. Heden morgen viel het 4-ja.rig dochtertje van dhr. A. J. Geijsen van de trappen. Men vreest voor haar leven. Het meisje is nog bewusteloos. ""VLISSINGEN. In de overvolle zaal van dhr. Stofkoper had de opening plaats der tentoonstelling „Vlissingen Vooruit'' door dhr. Winkelman. Hij huldigde den steun van de dames ter verwezenlijking aan den wensch van Vlissingens vooruit tentoon stelling. Wijdt een dronk aan H.M. de Koningin en aan de dames. De Secretaris huldigt dhr. Winkelman en offreert Me vrouw Winkelman een bloemstukde wet houder Kalbfleiseh sluit zich bij deze hulde aan, in drie dagen is zooveel schoons bijeen getooverd en spreekt de beste wenschen uit voor bet slagen der tentoonstelling. Er is ruim bezoek en alles wordt opge luisterd door muziek. Hedenavond is er soiree musicale. VLISSINGEN. Met de nachtmailboot „Prins Hendrik" kwamen hedenmorgen hier aan prinses Friedrich Leopold van Pruisen en kinderen, die met den aan- sluitenden Noord-Duitschen mailtrein van 5.23, waarin een salon-rijtuig was ge plaatst, de reis naar Berlijn voortzetten. De land- en tuinbouwtentoonstelling, op het eind dezer maand te Roosendaal te houden belooft veel. I11 de tevens te houden algemeene ver gadering van de Noord-Brabantsche maat schappij van Landbouw zal door den heer dr. J. Hissink, directeur van het rijksland- bouwproefstation te Goes, een lezing ge houden worden over voedermeel-enquete. Er wordt een tentoonstelling gehouden van land- en tuinbouwwerktuigen, vee-, land- en tuinbouwvoortbrengselen. Verder hebben verschillende concoursen plaats voor paarden en honden. Zondag den 27 is er een groot con- cours-hippique. Natuurlijk hebben eiken dag matinées en concerten plaats. De ajuin-oogst in Zeeland zal toch niet zoo meevallen als men aanvankelijk dacht. Sedert eenige dagen is er o. a. op St. Filipsland en Zuid-Beveland een ziekte in dit gewas op te merken, tengevolge waar van geheele akkers reeds dood staan, ter wijl de bollen niet tot vollen wasdom zijn gekomen. De afloop aanbesteding der R. K. school te Zierikzee is deze, dat de bouw is ge gund aan de laagste inschrijvers Metselwerk f9300, Joh. v. d. Werfe te Noordgouwe; timmerwerk, f430%^Vink te id.; smidswerk, f957, van der Vate te Zie rikzee; loodgieterswerk, f676.50, J. Tim merman; verfwerk, f397, Tuitel, idem. Te zamen f 15630.50. Zaterdag 19 Aug. KWADENDAMME, 4 uur door dhr. P. de Jonge bij M. de Baar het bouwen van een klein landbouwersbedrijf in den Krui- ningerpolder nabij de hofstee van M. Acda in Baarland. Bestek bij de Baar. Aanwij- wijzing 2 uur. Inl. dhr. Hoogvliet. Woensdag 23 Aug. MIDDELBURG. Gebouw Prov. bestuur 11 u.: het bouwen van een ijzeren deu- renloods met bijkomende werken op het middensluisplateau te Hansweert, behoo- rende tot de werken van het kanaal door Zuid Beveland. Raming f 15.000. Inl. hoofd-ing.-dir. Bekaar, Middelburg, arr.-ing. Van Vlissingen, Goes, en opz. Kooremans Hansweert. Donderdag 24 Aug. MIDDELBURG. Gebouw Prov. bestuur 11 u.het. maken van twee houten deu ren voor de kleine sluizen van het. ka naal door Zuid-Beveland. Raming f4600. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, Middelburg, arr. ing. Van Vlissingen, Goes, en opz. Koore man Hansweert. THOLEN. Donderdag werd door B. en W. het pontveer opnieuw openbaar ver pacht en wel voor f 6910 aan den vorigen pachter P. Stoffels. MIDDELBURG. Door notaris Van Nim- wegen werden gisterenavond op de boven zaal der sociëteit „De Vergenoeging", ver kocht: perc. 15 een Villa met tuingrond aan den Veerschensingel, gecomb. toege wezen aan den heer M. J. de Groot voor f 2868perc. 6 een huis en erf op de Zuid zijde van den Dam, kooper dhr. Dalman voor f 4042; perc. 7 een pakhuis daaraan grenzende, kooper de heer C. Geensen voor f 222perc. 8 een huis in de Vlissingsche straat, kooper de heer van Riel voor f 1600 'S GRAVENPOLDER. Ten overstaan van notarisPaardekooper Overman zijn heden alhier verkocht de boomvruchten van 15 boomgaarden, voor een totale opbrengst van f3363, behalve de gewone onkosten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3