GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. BURGERLIJKE STAND, Marktberichten. Laatste Berichten. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. De St. Jozephsvereeniging, De Sociëteit Landbouw en Handel, De Christelijke volksbond en meer andere. Des Donder dags 14 Sept. 's middags 12 uur zal de optocht plaatshebben en wordt opgesteld aan den stationsweg. De muziekgezelschap pen voor het festival zullen ook aan den op tocht deelnemen. Van 10 muziekgezelschap pen is definitieve toezegging ontvangen, ter- wjjl nog 3 gezelschappen dit voorwaardelijk deden. De eventueele op te richten poorten der buurtcommissies zullen geen lager door gang mogen hebben dan 4 meter, zoodat de wagens in den optocht, niet hooger mogen opgesteld worden dan 3;5 meter met 2yv meter breedte. De aanmelding tot deelname is tot 25 Augustus opengesteld. GOES. De brievenbestellers van het postkantoor alhier, de heeren Ch. Sinke en .1. Melse, zijn bevorderd .tot kantoorknecht op voornoemd kantoor. GOES. Gistermiddag waren twee men- schen op de Groote Markt, vader en zoon B., in een twist met elkander; en daar de zoon zijn vader zulke grove verwijten deed, werd hij door de politie ingerekend en geverbaliseerd. Op het drukste van den marktdag, trok dit tooneel veel menschen bijeen. MIDDELBURG. De eigenaar van het jacht, „Ketjen de Brussel" is Dinsdagmor gen uit Neuzen naar hier overgebracht en voor den officier van justitie geleid. Hij is daarna, wijl er geen termen waren 0111 hem aan te houden, weder op vrije voelen gesteld. MIDDELBURG. Als curiositeit deelen wij mede, dat onder de vele voorwerpen als gevonden en aangegeven bij de TÜid- delburgsche politie voorkomentwee Fox- terries en een eend met zes jongen. MIDDELBURG. Het aantal kinderen dal aan den Klappermarsch alhier zal deel nemen, heeft, thans, naar we vernemen het cijfer van 1000 bereikt. Dezen zullen den dag 11a de feesten, apart in het Schuttershof worden onthaald. MIDDELBURG. In de Korte Noordstraat ontstond brand, doordat bij het wegwer pen van een brandende lucifer de kanten gordijn vlam vatte. De brand werd door spoedig toegeschoten hulp in den beginne gebluscht. MIDDELBURG. Een persoon uit Souburg kreeg heden in de Lange Delft een toe val. De ongelukkige bekwam hierdoor eeni- ge kneuzingen en moest per rijtuig naar zijn 'woning worden overgebracht. VLISSINGEN. Met ingang van 1 Novem ber a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de christelijke school (Palingstraat) alhier, de heer A. I. Catsman, thans onderwijzer aan de chr. school te Dedemsvaart. VLISSINGEN. Maandagavond te zeven uur kwam alhier op de haven en meerde direct aan de zuidelijke ponton het ko ninklijk Engelsch jacht, Victoria and Albert. De twee kruisers Kent en Du- n e g a 1, die het vergezelden, ankerden ter reede. De koning van Engeland, incognito rei zende onder den naam van Duke of Lan caster, werd naar den gereedstaanden ex- tra-trein begeleid door den commandant van het jacht en den heer P. L. de Bruijne, vice-consul van Engeland. Toen Z. M. het jacht verliet, losten de ter reede liggende kruisers saluutschoten. De extra-trein vertrok bij achten naar Marienbad. Er waren geen autoriteiten aanwezig. De terreinen rondom haven en station waren door rijks-en gemeentepolitie afge zet. Toch ging men daarbij met niet zooveel overdrijving to werk als bij vorige gelegen heden. Op de sluis b.v. mocht men nu zich bewegen. Het jacht verliet des avonds weer de haven met bestemming naar Portsmouth. De begeleidende schepen vertrokken later. Dat zoo'n eenvoudig bezoek, hoe kort ook, heel wat voordeel moet opleveren voor tal van neringdoenden, kan men zoo wat afleiden bij het zien der groote hoe veelheden eetwaren, sigaren enz. die met. karren en kisten tegelijk naar boord ge bracht werden. Zonder een oogenblik stil te houden is de koning doorgespoord naar Mariënbad, zonder een ontmoeting te hebben met zijn neef, den Keizer van Duilsohland. Half September keert de koning terug. VLISSINGEN. Dinsdagmorgen kwam de kroonprins van Griekenland met zijne echt- genoote en kinderen met de nachtmail boot van Engeland aldaar aan. De con sul-generaal de heer R. Lehmann, de con sul J. Rutger en de vice-consul P. Smith Visser te Vlissingen waren ter verwelko ming aan de ponton tegenwoordig. De vorstelijke personen zetten met den aansluitenden trein de reis voort. VLISSINGEN. De „Koningin-Regentes" komt. heden van Rotterdam en Donder dag weer in den geregelden dienst. (M. C.) VLISSINGEN. Tot lid der Provinciale Staten is in het district Vlissingen ge kozen de heer P. Merckens (antirev.) met 1689 stemmen. De heer C. A. Kalbfleisch (liberaal) had er 1530. V]LilSSINGEN. 'let examen van cadet te Alkmaar ©n voor adelborst te 's Gra- venhage is voor beiden met no. 5 ge slaagd de heer J. H. de Veij Mestdagh alhier. BRUINISSE. Schipper T. de Koning al hier ontving Maandagnamiddag telegra- phisch bericht, dat zijn vaartuig, met mos selen geladen, voor Antwerpen gezonken ligt. De opvarenden zijn gered. Bijzon derheden ontbreken nog. De Koning is dadelijk naar Antwerpen gegaan. KAMPERLAND. Zondag van de vorige week had de vrouw van den arbeider J. d. V. het ongeluk, terwijl zij bezig was met, eten, een naald in te slikken waaraan zich nog een eindje draad bevond. Dadelijk bemerkte zij het ongeluk maar de hoop dat zij de naald langs natuurlijken weg zou kwijt raken, deed haar besluiten de zaak te laten zooals ze was. Maar Dins dagsavonds kreeg ze zulke pijn dal genees kundige hulp werd ingeroepen. Men kon de naald nog niet, verwijderen. SAS VAN GENT. De werkman uit de spiegelfabriek alhier, die onlangs door zijn vrouw verwond werd, en 'waarvan wij mel ding maakten, is overleden. Te ZAAMSLAG ontstond Zaterdagna middag eensklaps 'brand op de hofstede van Abr. Dieleman, en ,wel in een houtvim, die naast het wagenhuis was opgestapeld en kort bij de schuur. Door den feilen wind aangewakkerd, vlogen er spoedig von ken op het rieten dak van de schuur, die met al het graan, dat daarin was, een prooi der vlammen werd. In de schuur waren nog twintig gemeten vlas van L. A. de Mul en zes gemeten van P. de Feyter. Vee is er niet verbrand; alleen een varken moest afgemaakt worden, daar liet erge brandwonden had bekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het uitstorten van heete as bij de houtvim. Door hel spoedig optreden der brandweer bleef het wagenhuis gespaard. Er is niets verzekerd, zoodat. de schade groot is. Zij werd berekend op ongeveer f 15.000. In een gemeente in Zeeland bleek, bij de beproeving der brandspuit, dat dit in strument met wind mee pl. m. 3 M. ver spool, terwijl er met tegenwind geen wa- ter kwam. In de raadsvergadering werd besloten het. instrument maar af te schaf fen; als er brand was kwam men meest al te laat, en de meeste huizen en hof steden waren toch geassureerd! Gedurende de maand Juli zijn in Zee land voorgekomen 16 gevallen van vlek ziekte bij varkens en wel 2 te St. Maartens dijk bij 2 eigenaars, 6 te Poortvliet, bij 1 eigenaar en 8 te Wemeldinge bij 1 eige- De wonderdokter, die sinds een jaar te Ginneken zijn tenten heeft opgeslagen, ontving zijn 10,000sten patiënt De wachtkamer en de stoel, waarop deze zieke, een oude boer, moest plaats nemen waren met groen en bloemen versierd, en de man kreeg van den wonderdokter een kistje sigaren ten geschenke. Tal van bewonderaars en herstelde zieken hadden den wonderdokter bloemen en cadeau's gezonden. Maandagmiddag had aan de Hooge Steeg tusschen Nijkerk en Putten een treurig ongeluk plaats. Een bejaard ingezetene van Nijkerk, v. H., bracht daar ijn weke- lijksch bezoek en maakte nu een kleine wandeling in de omgeving, waarbij hij den spoorweg tusschen twee zandwegen over stak, juist toen de locaaltrein om een bocht heenkwam. Door den trein gegrepen, werd de ongelukkige een eind meegesleept en door de van de wachtpost toegesnelde per sonen dood teruggevonden. Maandagavond had een ongeval plaats met de Gooische stoomtram, die 8.40 uit Muiderberg vertrok. Een oude juffrouw, van omstreeks 67 jaar, had vergelen den conducteur te waarschuwen, dat zij bij de halte aan het Kruitmagazijn wenschte uit te stappen, en toen de tram genoemde halte was gepasseerd, bemerkte zij eerst haar fout en sprong Van de in gang zijnde tram, met het gevolg, dat zij met het achterhoofd op de rails smakte. De conducteur deed onmiddellijk de tram stoppen en nam de in haar bloed badende ongelukkige in een der wagens op, waar men haar zoo goed mogelijk trachtte te verbinden met de aanwezige gordijntjes. Middelerwijl had een der conducteurs ge telegrafeerd naar het station Diemen, zoo dat. bij aankomst aldaar reeds een dokter gereed stond, doch deze achtte het nutte loos de ongelukkige nog verder Ie vervoe ren naar het O. L. Vr. Gasthuis te Am sterdam. Een enkele maal opende zij haar oogen, toen men haar ontdeed van enkele gou den sieraden, doch sloot ge onmiddellijk, toen men haar verzekerde, dal alles in goede handen kwam. I11 bedenkelijken toestand bleef de on gelukkige achter ten huize van den dokter te Diemen. Te Amsterdam behandelde de vorige week een zuster van den gemeentelijken geneeskundigen dienst een jongen patient, die onder die behandeling, waarschijnlijk tengevolge van pijn, de zuster schopte, s' Avonds werd de zuster onwel en thans is zij aan de gevolgen bezweken. Deze treurige zaak Wekt veel deelneming. Gemeld werd hoe een 73-jarige vrouw uit Meppel op den weg te 'tMeer bij Hee renveen in elkaar zakte, daar verpleegd werd en reisgeld naar Sneek kreeg, 0111 daar haar zieken zoon te bezoeken. Zij deed een omstandig verhaal, dat zij van Meppel was geloopen, 12 kinderen door den dood had verloren enz., waardoor zij het medelijden opwekte. Het blijkt nu, dat zij tevoren te Wolvega eveneens zoo gehandeld heeft. Ook daar werd zij verpleegd en zij kreeg van de politie geld, om per spoor verder te rei zen. Te Wolvega vertelde zij, op reis Ie zijn naar Leeuwarden, waar haar schoon dochter doodelijk ziek lag. Eenrappegast. Door de maatschap pij Het Zeebad Scheveningen is bij de zeebadinrichting aldaar, tot badman-zwem mer aangesteld de zeeman v. d. Klaauw, ter vervanging van den verdronken bad man-zwemmer Toet. Van der Klaauw, be kend als een geducht zwemmer, verkreeg zijn aanstelling, o. a. na het afleggen van een zwemproef in open zee, waarbij hij zich ongeveer 600 M. van de kust verwij derde, alzoo 200 M. verder dan het wan- delhoofd. Het is deze badman-zwemmer, welken de bemanning van den schokker, dien dag 'eerst voor een zeehond, later voor een roekeloos bader van 'de heeren- baden, die de waarschuwing van het bad- personeel in den wind had geslagen, aan zag. In den stal der officierspaarden te Ven- loo is Zaterdagnacht een volbloed-paard van den luitenant F. op gruwelijke wijze verminkt geworden. Men heeft den staart van hel kostbare dier tot aan den wortel afgesneden. De dader, (li e uit wraak moet gehan deld hebben, is in weerwil van een streng onderzoek, nog niet opgespoord. Vrijdagavond lagen te Lobith twee amb tenaren uit Milligen met hun zeilboot voor den wal en wilden naar hun standplaats terugkeeren juist, op het oogenblik dat een mooie zomerzalm van een M. lang en wegende 15 pond in hun vlieger sprong. Het laatste nieuws in de journalistieke wereld te Parijs, is de verschijning van 'n courant, welke den naam draagt van „1' In visible". Hel blad wordt gedrukt op kool zwart papier met witten inkt. Te Blackpool in Engeland heeft 'n werk man zich om een weddenschap in een beestenspel in het leeuwenhok gewaagd. Het gebeurde buiten de voorstelling en naar 't schijnt was er verder maar een nutn bij. Deze is verdwenen en het. ver minkte lijk van den waaghals is later uit het hok gehaald. Een oppasser uit het krankzinnigenge sticht te Ville Evrard nabij Parijs nam, toen hij in den kelder eenig werk ver richtte, een verstikkende lucht waar, die uit den oven der centrale verwarming scheen te komen. Hij waarschuwde den directeur en deelde hem als zijn vermoe den mede, dat er doode ratten in den oven lagen. Den volgenden dag kon men de lucht door het geheele gebouw ruiken en gingen eenige mannen in den kelder 0111 den oven schoon te maken. Toen zij de deur daarvan openden, moesten allen de vlucht nemen, en eerst nadat men ge- ruimen lijd lucht door den kelder had laten slroomen, kon men den oven weer naderen. Een oppasser, met een lantaarn bij zich, ging er in. Daar wachtte hem een afgrij selijk schouwspel. In een hoek va.11 den oven, op het rooster, zat. ineengedoken, een menschelijke gedaante, en toen deze er uit gehaald was, herkende men haar alleen nog aan een kam, die in de haren stak, als het lijk van mevrouw Gaucher, een verpleegde, die sedert een maand vermist werd. De lijkschouwing bracht aan het licht, dat de arme vrouw van honger was omgekomen. Eén harer armen had zij geheel verslonden. Men meent, dat haar doodstrijd acht dagen moet geduurd heb ben. Waarschijnlijk is zij uil één der zalen ontsnapt en heeft zij den kelder weten te bereiken, die nooit werd afgesloten. Daar zal zij een schuilplaats in den oven hebben gezocht en de deur achter zich dichtgetrokken hebben, die van binnen niet weer geopend kan worden, en zoo gaf zij zichzelf aan den hongerdood prijs. Een handelsreiziger raakte onlangs in den trein met een zeer intelligent mensch in gesprek en was zoo ingenomen met de anecdotes en curieuse opmerkingen van zijn reisgenoot, dat hij hem op de plaats hunner bestemming te eten vroeg. De an dere accepteerde, onder voorwaarde, dat hiji den wijn gaf en weldra zat. het twee tal aan een copieus diner, rijkelijk be sproeid met edel druivennat. De handelsreiziger kwam, zoo mogelijk, nog meer los dan gewoonlijk, vertelde van shawls en merinos en alpaca en pochte er op, dat hij wel vierduizend gulden com missie jaarlijks maakte. Ik hen ook reiziger, zeide zijn tafel genoot, maar kunt u zwijgen? Daarop ver telde hij, dat zijn branche wasberooving, valsche wissels en soms moord, waarmee hij zoowat door elkander gerekend, twintig duizend gulden verdiende. De handelsreiziger verschoot van kleur en maakte zich zoo gauw mogelijk van dit minder gewenschte gezelschap af. Hij vloog hel restaurant uit en waarschuwde de politie, die weldra in de gedaante van zes klabakken onder commando van één inspecteur, ter plaatse aanwezig was om den groolen boosdoener te arresteeren. Maar wie schetst hun verbazing toen zij in den gewaanden boef één van de bekendste advocaten herkenden. Het 25 jarig priesterfeest van den zeer- eerw. heer C. J. Tholenaar, pastoor te Zierikzee is geheel volgens het programma gevierd. Het kerkgebouw was smaakvol versierd met guirlandes en bloemen en vooral het altaar wekte bewondering door de prachtige bloemversiering. Uit de woningen der katholieken woei de driekleur. 's Ochtends werd een Hoogmis opgedra gen en 's middags werd den jubilaris het parochiaal cadeau aangeboden, bestaande uit een eikenhouten bereau-ministre. Bo vendien ontving de jubilaris nog vele bloemgeschenken. 's Middags had ook eene receptie plaats in een feestelijk versierde zaal van het patronaat. Bij die receptie werd door het Zierikzeesch R. K. feestkoor een cantate voor gemengd koor en solo uitgevoerd. Die voldeed uitstekend. Bij de feestviering was ook tegenwoor dig de oud-pastoor te Zierikzee, de Zeer- eerw. heer J. M. J. Baede, deken in het dekenaat van Middelburg en pastoor te Goes (Midd. C. In de kerk van de parochie van 0. L. Vrouw, aan de Elandstraat in den Haag, vierde gisteren de eerw. pater G. Ooster- baan (S. J.) zijn zilveren priesterfeest. Des voormiddags ten halfelf werd voor een stampvolle kerk een plechtige Hoog mis opgedragen. Gedurende den ganschen dag ontving pater Oosterbaan blijken van sympathie. Voor 'de aanbieding van een huldeblijk door de parochianen, had zich een dames comité gevormd. Dit geschenk van de pa rochie bestond in vier koperen gaskronen voor het kerkgebouw, vervaardigd in de werkplaatsen van Logher naar teekening van Stoltefus. Behalve vele bloemen, ontving pater Oosterbaan onder meer ook nog ten ge schenke een fraai zilveren relequienkastje, terwijl de jongelingen der congregatie den jubilaris als hun leidsman een zilveren keten met medalje aanboden. Zooals gemeld vierde gisteren de Zeer- Eerw. pastoor te Vlissingen zijn 25jarig priesterfeest. Maandag werd Z.Eerw. afgehaald van het station door de Z.Eerw. H. H. Kape laans, Kerkbestuur, en het comité tot op haling van het geschenk der Parochie, waarbij ook zijn oude vader van 82 jaar en verdere familie tegenwoordig was. Dins dagmorgen in de H. Mis naderden een groot aantal parochianen tot de H. Tafel. 10 uur celebreerde de Jubilaris de plech tige Hoogmis, en werd de feestpreek ge houden door den Eerw. Pater Redempto rist Janson, met tekst Quid retribuam Do mino: Wat zal ik den Heer wedergeven, voor al het goede van Hem genoten Door het Zangkoor werd uitgevoerd de Mis In Honor: Sanctissimi Sacramenti voor 2 stemmen en eenige gezangen van Haller. Aan de receptie werd door alle Kath. vereenigingen en vele particuliererf deelgenomen. Verschillende cadeaux wer den den Jubilaris overhandigd, o. a. 2000 gulden als geschenk der Parochie voor het nieuwe kerkfonds, een verguld zilve ren Miskelk van zijn vorige Parochie, een stel zilveren lepels en vorken en nog an dere, van de schoolkinderen en Misdie-i naars, eveneens van zijn vorige parochie. Tevens werd hij ook vereerd met een tele gram van onzen hoogen vroegeren stad genoot Mgr. Callier, Bisschop van Haar lem. Des avonds plechtig lof met Te deurn, waarna de Jubilaris door de Harmonie St. Caccilia een serenade werd gebracht welke nog eenigen tijd in den tuin werd voortgezet. Moge de wensch van den Eerw. spreker van dezen morgen in vervulling gaan, en de goede God ons nog vele jaren dezen Herder ons sparen, welke nog zoo kort in ons midden is, 0111 zijne vrucht bare werkzaamheden en vooruitzichten (namelijk de nieuwe kerk) in vervulling te zien gaan. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Zondag 1.1. in de kapel van het seminarie van Warmond de Tonsuur en de Mindere Orden toegediend aan de heeren B. A. J. van Baaien, F. J. A. Berding, H. N. P. J. Berkhout, C. J. Boekhorst, H. A. Bots, E. B. Derksen, C. S. Dessing, W. C. Des- sing, .7. Th. Jacobs, J. G. Jansen, P. Jong- mans, J. P. J. Kok, A. L. Kortekaas, B. F. Kosters, J. J. M. Lammers, A. W. J. Lühn, J. Niehus, L. J. P. Paulussen, P. J. M. J. van den Pavoordt, L. A. Roo- zen, L. N. Wanna, H. A. C. M. Wennen en I. M. P. A. Wils. Voor het examen Fransch 1. o. slaagden te 's Gravenhage mej. M. E. 'Bleeker van M i d d e 1 b u 1- g en de heer Th. H. Janssen van G r a a u w. Van 1416 Aug. GOES. Geboren: 14, Izak Hendrik, z. v. Adriaan Mattheus Brakman en Mag- dalena Johanna Kareis. MIDDELBURG. Getrouwd: L. Caljouw, 25 j. jm. en M. C. Mol, 18 j. jd.J. L. Hanssen, 25 j. jm. en M. Lauret, 24 j. jd.; Th. Jentink, 31 j. jm. en D. H. Potvliet, 26 j. jd. Bevallen: II. J. Wiessner, geb. Van Va- rik, z. Overleden: I. Polderman, 68 j., z. Van 12 16 Augustus. VLISSINGEN. Getrouwd: M. van Boven, jm. 24 j. en P. J. Raamsdonk, jd. 25 j. Bevallen: J. J. Fransen, geb. Boom, z. C. J. Kruijse, geb. Luypen, d.; W. C. Post, geb. de Jonge, d.M. S. C'. Lagemann, geb. Baerends, d.E. A. Baljé, geb. Wil- lemse, z. (levenl.) Overleden: J. Kokelaar, z. 2 m.D. Lu- dikhuize, z. 2 w..1. Anker, man van A. C. Harinck, 49 j.; N. Stroo, z. 19 j.; M. van der Schaaf, d. 2 m.J. M. Wessel, d., 2 m. Van 712 Aug. ZIERIKZEE. Getrouwd: A. Nijsse, jm. 28 j. en M. Dulfer, jd. 26 j.; L. den Boer, wedn. 28 j. en C. Muste, jd. 29 j. Bevallen: M. Jonker, geb. Kristelijn, z.; A. Schouls, geb. Ringelberg, d. (tweel.); A. Klink, geb. Verschuur, z.; P. Koopman, geb'. Dooren, z.M. den Haan, geb. In den Bosch, d.J. M. Til. van de Vate, geb. Van den Ende, d. Overleden: L. Koopman, man van L. Keuvelaar, 69 j.; J. W. den Herder, z.; 3 m.; A. J. van der Valk, d. 4 m.M. H. van Astendorp, d. 2 m.N. Berrevoets, d. 3 j. GOES, 15 Aug. 1905. De aanvoer was Dog niet ruim, en vorige prijzen waren niet gemakkelijk te maken. Oude Tarwe f 7,20 k f 7,70 Nieuwe Tarwe - 6,80 - 7, Rogge- 5,25 - 5.40 Wintergerst per 100 K° - 7,25 - 7,60 Zomergerst Haver - - Bruineboonen - - Paardenboonen - - Koolzaad- 8,40 - 8,90 Groene Erwten - Kroonerwten - 7,50 - 8,50 Karwijzaad - 14,25 - 14,75 Versche Boter f 1,22 4 f 1,35 per KG., mid- denprijs f0,65, part. f 0, Eieren f 3,60 a f 4.20 per 100, middenprys fl,part. f0, De aanvoer van boter en eieren was gering. ROTTERDAM, 16 Aug. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 1957 runderen, 596 vette, 98 nuch tere kalveren, 1484 schapen, 564 varkens en 48 biggen. Runderen hoogste prijs 72, laagste 52 cent; kalveren hoogste 72, laagste 52 centschapen hoogste 54, laagste 48 cent: varkens hoogste 51, laagste 44 cent; alles per kilogram. IJZENDIJKE. Gisteren hield de hand- boogsocieteit St. Bastiaan alhier hare jaar- lijksche Koningschieting waarbij als over winnaar uit den strijd trad de heer Honoré Temmerman, die dan ook als Koning werd geproclameerd. Daarna begon eene prijsschieting, waar, voor 5 hoofdvogels werden opgezet; die werden geschoten als volgt De hoofdvogel door Th. Dusardijnde 2 zijvogels respectievelijk door P. J. Del- laerl en Athur Dellaert en de twee kallen respectievelijk door P. de Jaeger en R. v. Staveren. Met kanongebulder werden de ingezetenen 'telkens verwittigd dat een der vogels werd afgeschoten, waarbij het aan de noodige hilariteit natuurlijk niet ontbrak. JJMUIDEN. Het Engelsch eskader arri veerde alhier te 11.45. De saluutschoten van de Engelsclie vloot werden beantwoord door de Evertsen met 21 schoten; voorts werden saluutschoten gelost door de Evert sen voor den Engelschen admiraal en be antwoord door de Engelsche vloot, voor den Hollandschen vice-admiraal. Kleinere schepen, waaronder een met onderzeesche booten aan boord, lagen binnen de sluizen in grooteren halven cirkel 600 k 700 Me ter uit den wal geankerd. In het dorp was veel geestdrift en veel vlaggen. GOES. Door de Gascommissie werd gis teren aanbesteed het uitvoeren van verf- werken aan den nieuwen gashouder op het terrein der gasfabriek. Inschrijvers: B. Ruitenbeek voor f 230 en JBorgsteyn en W. Schrijver voor f160. Het werk werd nog niet toegewezen. VLISSINGEN. Door not. J. Hosang wer den gisterenavond alhier in het openbaar verkocht: twee huizen en erven te Vlis singen aan de Oude Markt, wijk G no. 127 en 128, samen groot 62 c.A. De perceelen werden gecombineerd toe gewezen aan den heer A. Flipse te Mid delburg voor f 3532.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3