GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. m.W. van 't Westeinde 11 u. 30 m. De twee poule prijzen werden beiden be haald door L. Timans, resp. 9 u. 9 m. en 9 u. 30 m. .Opgelaten 8 uur. Ook van uit Amersfoort hield zij een wedvlucht. De prijzen werden behaald door C. P. Serrarens Jr., 9 u. 57 m. L. Timans, 9 u. 58 m.L. Timans, 9 u. 58 m. 30 sec. Opgelaten 6 uur. HULST. Er zijn jn Oostelijk Zeeuvvsch Vlaanderen weer heel wat tramplannen hangende. De stoomtram-Mij. .HulstWal soorden heeft reeds concessie aangevraagd voor een lijn van Terhole naar Sas van (Jent; verder wil men een tram leggen van Hontenisse naar Selzaete en nu is weer concessie gevraagd voor een lijn Sas van GentAxel. THOLEN. In de Vrijdag gehouden raads zitting, welke door ,10 leden werd bijge woond, werden o. a. behandeldProces verbaal kasopname gemeenle-onlvanger. Met, algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van W. .Schot, A. Schol en anderen om uitbreiding hunner erven door ver koop van gemeentegrond achter hunne Wo ningen, wordt op voorstel van den voor zitter aangehouden tot een volgende ver gadering. De begrooting over 1905 der gemeente en die ,der beide armbesturen worden met algemeene stemmen aangeno men, nadat door .den voorzitter op verzoek der leden nog enkele punten waren ver duidelijkt. Het reglement op het haven en kadegeld, dal met 1 Jan. 1906 bij1 ver nieuwing in werking .moet treden, daar het oude dan vervallen is, werd met. eene wijziging goedgekeurd met 9 tegen 1 stem. Bedoelde wijziging brengt het tonnengeld der inkomende en liggende schepen van 5 tot 10 cent per ton. De Reglementen betreffende de verpachting van grasetting en visscherij zoowel jn als buiten de kom der gemeente op 17 Aug. te houden, wor den onveranderd goedgekeurd. Een af- en overschrijving tot een bedrag van f 75 op de algemeene begrootingen te brengen op een post van onvoorziene uitgaven wordt met algemeene stemmen .aangenomen. Be doelde overschrijving was noodig geworden door meerdere werkzaamheden aan het politiebureau. Na gehouden rondvraag werd de vergadering gesloten. ZIER1KZEE. Vrijdag is alhier plotseling overleden de lieer'mr. J. C. M. W. Roosen burg, griffier bij 'bet. kantongerecht. De overledene, vroeger substituut-griffier ,bij de arr.-rechtbank te .Amsterdam, was eerst, sedert, kort te Zierjkzee in functie getreden. Te Sluis heeft een leurder met para- pluies, na in een logementje den nacht te hebben doorgebracht, zonder de kosten van het logies betaald te hebben, zich verwijderd. Toen zijn patroon, die met hem de dorpen zou bezoeken en het. door hem geïnde geld in ontvangst zou nemen, te Sluis kwam, vond hij den vogel gevlogen met de ten verkoop bestemde parapluies, die een waarde vali ongeveer f 200 ver tegenwoordigden. De ontrouwe leurder is te Antwerpen gearresteerd. De handel in mosselen blijft te Philip pine levendig. In de laatste acht dagen werden van daar :per spoor naar België en Frankrijk gezonden 3150 balen mos selen van 90 kilo de baal tegen 41/, a 6 francs de baal. Aan de haven werden door Nederlandsche en Belgische ven ters opgekocht 2500 ILL. mosselen. Mosselzaad uit de Zuiderzee werd ver handeld tegen f0.75 tot f0.90 per ton. 165 ton Zeeuwsch broed werd verkocht tegen f2.70 a f2 per ton. 18 manden garnalen f 2.60 a f 3 per mand. Te Amsterdam is een negenjarige jon gen over een barrière, die dient tot afslui ting van 't spoor, geklommen. Hij werd door een trein gegrepen. Een hand is hem afgereden )en aan het hoofd werd hij' ernstig gekwetst. In het gasthuis, waarheen hij gebracht, werd, overleed hij spoedig na aankomst. De werkman R., aan de oliefabriek te Delft, had aan den hals een puistje, krabde dit. den vorigen Zondag open en legde er een pleister op, zonder een medicus te raadplegen. Toen zich daarop Maandag on gewone verschijnselen voordeden, werd de dokter gehaald. Het, was echter te laat. De man is na een vreeselijk lijden aan bloedvergiftiging overleden. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. Te Huissen (G.) is een nieuw gebouwd dubbel huis, dat reeds onder de kap stond, hij volkomen stil weer geheel ingestort. Een 60-jarige werkman, die met zijn zoon aan het binnenwerk bezig was, is als lijk onder het puin uitgehaald. De zoon is levensgevaarlijk gewond. Het 2-jarig meisje van K. V., te Lon- neker, geraakte in een onbewaakt oogen- blik in een tobbe met kokend water. Op het hulpgeschrei van het kind kwam de grootmoeder te hulp. Deerlijk met brand wonden overdekt, is de kleine in het zie kenhuis te Enschedé opgenomen, waar zij overleed. Vrijdagmorgen kwam te Helder binnen het oorlogsschip Evertsen, waarvan op de reis een opvarende door een stortzee over boord werd geslagen, n.l. de kwartier meester Prins, nalatende een vrouw met 3 kinderen. Volgens het verhaal van een der matrozen, die tot. de bemanning de» uitgezette reddingboot behoorde, is men 2 uur bezig geweest, om 'te pogen den drenkeling te redden. Hij had de 'toege worpen boei te pakken en de, reddingboot was eenmaal vlak bij hem, toen een zee deze weer een heel eind omgooide. Het was nacht en er liep een hooge zee. Men kon elkaar steeds beroepen. Ook het schip voer tweemaal vlak langs hem. Een touw, hem toegeworpen, vermocht hij door uitputting niet meer te grijpen. Een der schepelingen bood aan zich met een end langs boord te laten zakken, toen hij voorbij dreef, en hem zoo te grijpen. De commandant verbood het echter, daar alle kans op een tweede slachtoffer had bestaan op die manier. Het laatste wat, men van den drenke ling hoorde was: ,,Maak voort, ik kan met meer!" Alle pogingen faalden echter, en men was genoodzaakt de boot weer te hijschen en hem aan zijn lot over te laten. Het geval maakte aan boord een diepen indruk. De kwartiermeester was dien nacht on derofficier van de wacht, en moest voor uit naar een losgeslagen kluisdeksel kij ken, toen de stortzee hem opnam en over den harbetti-toren in zee sloeg. Een wilde koe van het R. K. St. Josephs- gesticht te Alphen a. R. heeft heel wat angst, en opschudding verwekt. Het beest, jaren lang op stal gestaan, moest naar een nabijgelegen weide worden gebracht. Onderweg ontsnapte het aan zijn gelei ders en wierp een boer, die het trachtte te keeren, tegen den grond. Op den straat weg gekomen, stiet het een vrouw der mate, dat zij bewusteloos neerviel. Op den terugweg naar het dorp, viel de koe nog een fiets aan en liep eindelijk het hek binnen van de R. K. kerk, waarachter zich de stal bevond. Zoodoende in den boomgaard naast de kerk gekomen, werd zij door de politie, na tal van vergeef- sche schoten, neergelegd. Donderdagmorgen was de toestand dei- vrouw nog hoogst bedenkelijk. Er bestaat geen hoop meer op herstel. Een jongetje in de buurtschap Wormen bij Apeldoorn wilde een vlieger, die in een populier verward was geraakt, los maken; hij klom daartoe in den boom, doch had hel ongeluk er uit Ie vallen, met. 't gevolg, dat. hij op de plaats dood bleef. Een 26-jarig man, die op de Wetering schans te Amsterdam van een in bewe ging zijnde tram wilde springen, werd een eind weegs medegesleurd en geraakte on der den wagen. Met. een zware verwon ding aan het. linkerbovenbeen is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij overleed. Hij was naar de landbouwtentoonstelling te Wolvega geweest, zijn koeien waren bekroond en op zijn open chais aanvaard de hij 's avonds opgewekt de terugreis. Zijn paard was mak, kende den stal en daarop vertrouwende ging de boer dutten. Het paardje had blijkbaar den stal ver- vergeten, draafde hem voorbij, sloeg een zijweg in totdat het niet verder kon. Voor zich de Schoterlandsche Compagnons- vaart, links de schutsluis, achter de sluis wachterswoning. De boer wordt door het stoppen wakker, meent dat hij thuis is, springt uit de chais en komt met. de leid sels in de hand in de schutsluis terecht. Door het trekken aan de leidsels komt ook het. gerij in de sluis terecht. Het. was één uur 's nachts, geen mensch meer op, een benauwde positie voor den boer. Hij schreeuwt uit alle macht, er komt redding. Alles wordt op het droge gebracht en wonder boven wonder, er man keert niets aan. Enkel een bad genomen, de boer was nu voor goed wakker. Te Avennes bij Hoei was de hond van zekeren Romainville razend geworden. Hij beeL eerst de drie zonen, die in eene zand groef werkten, viel toen de moeder en de dochter aan, liep dan naar den stal, bracht er de koeien en de varkens won den toe en snelde dan het dorp in, waar talrijke honden nog zijne slachtoffers wer den. Die familie Romainville schijnt voor het ongeluk geboren te zijn. Een der zo nen werd onlangs gedood bij eene instor ting; een andere stierf aan den typhus en een derde was kort nadien het slacht offer van eene moordpoging. De drie an deren, alsook de moeder en de dochter worden in het gesticht Pasteur verzorgd. In het dorp Ilok, in Hongarije, werd eene misdaad gepleegd, welke het leven kostte aan vijf personen. De boer Bozo Micholkovitch had zijn dienstbode Miche- lena eenige dagen geleden afgeranseld, om dat zij een glas had gebroken. Woedend be sloot het zeventienjarige meisje zich te wreken. Zij kocht rattenkruid en mengde een groote hoeveelheid in de soep, bestemd voor de familie, 's Avonds hadden de boer, zijn vrouw en drie kinderen ér pas van gegeten, of zij werden aangegrepen door hevige krampen. Dit ziende vluchtte het meisje. l)es anderen daags vond men de vijf leden der familie dood. Hun gelaat was vreeselijk vertrokken, zoodat zij waar schijnlijk op schrikkelijke wijze hebben geleden. Het dienstmeisje werd kort daarop ge arresteerd. Het scheelde weinig of vrouwen van het dorp hadden haar in stukken gescheurd. Op den Swevegemschen steenweg, te Moescron woont de spekslager Callens met zijn vrouw en vier minderjarige kinderen. Nrouw Callens geeft zich aan den drank over en dat brengt natuurlijk twist in het gezin. Zondag was zulks weer het geval; de vrouw beleedigde haren echtgenoot, die, wanhopig in de vaart sprong. Wandelaars kwamen ter hulp, trokken Callens op den oever. Hij gaf geen teeken van leven meerj ofschoon het niet bewezen is dat hij dood was. Behebt met het dwaas vooroordeel, dat men een verdronkene niet. uit het water mag halen vóór de komst der politie, liet men Callens opnieuw in het water rollen tot de politie kwam Op zekeren dag reed een der millionairs Vanderbilt per automobiel langs een een zamen landweg, toen hij voor zich uit een boer ontwaarde, die langs den kant van den weg liep. Een hond liep (nu eens naast hem, dan weer £tak hij den weg over en nam de andere zijde. Juist, naderde de automobiel in snelle yaart toen de hond weer overstak, werd gegrepen en binnen eenige seconden vermorzeld ;op den weg lag. Vanderbilt stopte, keerde terug en vond den boer met een meewarig gelaat bij1 de overblijfselen van den hond staan. Zonder iets te vragen neemt Vanderbilt een banknoot van 50 dollar uit zijn porte feuille, reikt die .den boer toe en vraagt of' hij vindt dat de hond daarmee betaald is. De boer ,zegt „ja" en als de automobiel reeds uit. het .gezicht, is verdwenen, staat de brave landman ,nog bij den hond en zich achter het oor krabbend mompelt Jiij „Nou zou ik toch wél eens willen weten van wien die hond is". De geschiedenis van twee haaien te Ba- jan, van wie een naar de vaderen is, en de ander nog springlevend en gezond, tot groot ongerief van de Bajanoezen. De eerste werd geschoten, terwijl hij zich zeer behaaglijk op een zandbank in het zonnetje lag te koesteren. Zijn twee meter lang lichaam werd naar Bajan ge sleept en daar onder algemeene belang stelling opengesneden. Toen bleek het, dat deze kaaiman waarschijnlijk een liefhebber van melk is geweest, en bij ontstentenis daarvan, zich met. de leege melkblikken be hielp. Niet minder dan dertien dezer blikjes kwamen uit. zijn maag te voorschijn plus' een ajer blanda-flesch en een halve kip. Maaglijders zullen zeker zoo'n maagje be nijden. De tweede kaaiman heeft een vreese- lijke geschiedenis. Terwijl een kettingjong gen, tegen het, verbod in, zich 's avonds na zessen in de rivier ging baden, dook het monster op en toen weer naar beneden met den jongen. Een Chinees, van meening, dat. nie- mancLdoor een kaaiman wordt opg geten als dat niet zijn lot is, sloeg alle waar schuwingen in den wind en ging toch in de rivier baden. Gevolgde Chinees werd ook door het monster weggehaald. Op een feest, waar druk getoost, is, vor dert. men een van de heeren, die tot nog toe gezwegen heeft, op, om ook een toost te slaan. Na lang weerstreven begint, hij „Dames, en heeren, ik ben geen redenaar. Houdt, het me dus ten goede als ik on zin verkoop maar hot, komt uit het. hart; onze gastheer, hij level" De Zeereerw. heer A. Krieckhaert van Amsterdam, die op ,21 dezer, als Missio naris naar Voor-Indië (Madras) vertrekt, is te Hengstdijk gearriveerd om afscheid van zijn familie te nemen. Zooals wij reeds kortelings hebben ge méld zal het morgen, Dinsdag, den löden Augustus, een kwart eeuw geleden zijn, dat. de Zeereerw aarde heer C. J. Thole- naar, pastoor te Zierikzee in het Seminarie te Warmond tot priester gewijd werd. Deze belangrijke gebeurtenis zal te Zierikzee waar sedert heugenis der oudste ingezete nen geen vijf-en-twintigjarig priesterschap gevierd is geworden, plechtig en feestelijk herdacht worden. Naar wij vernemen, zal op den avond, (die aan het jubileum vooraf gaat, dus Maandagavond, nadat de Zeer- Eerwaarde jubelaris per rijtuig in de (stad is ingehaald, in de kerk, die voor deze gelegenheid prachtig zal versierd zijn, een plechtig lof worden gezongen. Dinsdagna middag om twaalf uur zal in het patro naatsgebouw, waar receptie wordt gehou den, door een Roomsch Katholiek feest- koor ter eere van den jubilaris, die zich in de algemeene achting der ingezetenen verheugen mag, een cantate worden ten gehoore gebracht. Des .avonds om zeven uur zal in ;de kerk een plechtig Lof ge zongen worden. Deze bijzonderheden hebben ,wij moeten ontleenen aan de vrijzinnige „Zierikzee- sche Nieuwsbode". Voor het examen fransch L. O. zijn ge slaagd de heer W. L. van Nieuwenhuijze van Kolijnsplaat en mej. J. J. Dormer van Goes. Bij het staatsexamen tot toelating aan de universiteit is o.a. geslaagd voor diplo ma B mej. 'N. L. Isebree Moens. Te 's Gravenhage slaagde Vrijdag voor handteekenen 1. o. de heer J. H. Wattez van Middelburg. Voor het examen Fransch 1. o. is Vrij dag te 's Gravenhage geslaagd de heer P. J. Koole van Neuzen. Verschenen is het verslag van de Juni- en Julikeuringen van merriën, gehouden 29 Juni tot 18 Juli door de provinciale keuringscommissie voor de paardenfokke rij in Zeeland. Van de merriën, {He bij de vorige keu ringen, Juni 1904, .werden bekroond, wer den er 13 vertoond met en 7 zonder veu len. Van de plaatsvervangsters werden er 17 vertoond met, haar veulen. De som van 7 X f 50, hierdoor vrijkomende, moet dus, volgens de laatste toevoeging aan art. 11 van het reglement, verdeeld worden onder de eigenaars van 17 plaatsvervangsters, die met haar veulen vertoond werden, ge vende voor iedere plaatsvervangster een bedrag van f20.50. Voor de keuringen van dit jaar werden aangegeven 240 merriën van 38 jaar, daarvan werden er ,185 voorgebracht; van welke er 47 kwamen op de lijst ter be kroning, gerangschikt volgens het aantal punten. Dewijl in elk keuringsdistrict slechts 5 aanhoudingsbijdragen beschik baar zijn, werden de 27 overblijvenden als plaatsvervangsters op de lijst gebracht. De commissie merkt het volgende op Van vele merries laat de rug en het beenwerk veel t.e wenschen; in Zierikzee en Tholen doet. zich de terugslag gevoelen van de vroegere fokkerij, zoodal voor de koudbloedigen in de perste geslachten nog veel teleurstelling te wachten is. Ook de warmbloedigen, Oldenburgers, vielen daar niet mede; het extérieur liet te wenschen over en de bewegingen, vooral van de achterbeenen, getuigden van ;weinig kracht. In Axel en Hulst werden de paarden goed voorgebracht, in ,de meeste overige plaatsen was het yoorbrengen beneden het middelmatige, in Zierikzee pn St. Philips- land slecht. Aan het. slot van het verslag wordt medegedeeld dat ter opneming in het Stamboek van het Zeeujvsch-Belgisch trek paard zijn aangeboden 118 merries, waar van er 45 'werden ingeschreven. Van de 79, die ter overschrijving werden aange boden, zijn er ,61 opgenomen. In Zeeland is (dit jaar wegens de hoo- ger© prijzen heel wat meer vlas uit gezaaid dan vorige jaren, en het laat. zich aanzien, dat voor de campagne 1906 de teelt niet minder izal zijn. De landbouwers toch hebben belangrijke prijzen gemaakt, waardoor de vlasteelt bijzonder loonend was. Er zijn (velden, die 200 tot 225 gld. per gemet. opgebracht hebben, een som, die met de teelt Nan suikerbieten moeilijk ver kregen kan worden. Bovendien put vlas het land niet zoo uit en heeft de teler in de maand Juli zijn akker weer vrij. Bekend is het, toch, dat hier het. vlas gewas op struik of groen op het land wordt opgekocht, door Belgische en Zuidholland- landsc.he kooplieden. Vooral de eersten ver zamelen in Zeeland ontzaglijk hoeveelhe den en brengen ]die naar hun land, waar het. geroot en yerder bewerkt wordt. Van 12—13 Aug. GOES. Geboren 13, Catharina Jacomina, d.v. Nicolaas Oorstanje en Sara Eversdijk 12, Franciscus, z.v. Pieter Schrier en Maatje Bookelaar. Overleden: Louis Johannes, 4 m. z.v. Adriaan Heijnsdijk en Johanna Versé. Johannes van den Busscher, 70 j., weduwn. van Maria Dirks. MIDDELBURG. OndertrouwdC. Sjou- kes, 321 j. jm en C. Cense, 20 j. jd. Bevallen: J. C. de Pan, geb. Burgs, z.; P. Vogelenzang, géb. Wolf. Overleden: G. van der Hoek, 47 j. man van P. Constant; T. Buijs, 1. d., z.; M. Vader, 12 d., z.; W. van .Ouderkerk, 87 j. wedn. van J. Esteve. Levenloos aangegeven een dochter van A. Bosschaart en J. Remijnse. Van 912 Aug. VL1SSINGEN. OndertrouwdW. G. Ger> stel, j.m. 26 j. met 1. J. Blok, j.d. 27 j.; J. Beenhouwer, j.m. 23 j. met T. Ie Feber, j.d. 26 j. GetrouwdL. E. A. Scheijbeler, j.m. 32 j. met C. J. Kooning j.d. 17 j. Bevallen: H. H. Sohier, geb. Arense, d.It. J. Zonnekeijn, geb. Maes, z.; R. van den Berge, geb. Ie Clercq, d.W. C. Go- mes, geb. Naerebout, d.J. P. Bailleux, geb. Van der Hoofd, d.T. van den Buuse, geb. Wouterse, d.S. Buurman, geb. Hui- bregt.se, z.; J. Stroo, geb. Clarisse, z. Overleden: W. Contant, z. 17 m.G. I. Meurs, d. 8 m.E. J. van der Eijk, ongeh. d. 18 j. Men seint ons uit DEN HAAG: Wij' vernemen dat mr. Goeman Borgesius gereed is gekomen met de Kabinetsfor matie. Het ministerie is samengesteld, zoo als verleden week Maandag bij geruchten is vermefdt, met dit verschil, dat .'minis ter van Buitenlandsche zaken wordt Jhr. mr. van Tets van Goudriaan, gezant te Berlijn; minister van Justitie mr. van Raalte, Kamerlid voor Rotterdam, en mr. de Meester als minister van (Financiën vermoedelijk tijdelijk voorzitter van den ministerraad zal worden. Aan het hoofd van het nog te stellen nieuwe departe ment van Nijverheid en Arbeid zal latei- optreden mr. Veegens. PORTSMOUTH. (V. S.) De algemeene stemming is beter, (voornamelijk omdat Japan óf bereid ,is van Men eisch om scha devergoeding en afstand van Sachalin af te zien, óf 'omdat men gelooft, dat de weg is gevonden om ,aan Ruslands tegenwer pingen tegemoet te komen; er moeten sterke invloeden van beide zijden werk zaam zijn. TERNEUZEN. De in het buitengewoon politieblad gesignaleerde Vielor Nioul, ver dacht van betrokken te zijn bij ,den dief stal van schilderijen bij den heer Boogaert te,. Middelburg, is heden alhier gearres teerd. Hij vertoefde met zijn jacht alhier. VLISSINGEN. H. M. „Reinier Claeszen", commandant de kapt. luit. ter zee Fabius, wordt in verband met. de komst, van H. M. de Koningin, de volgende week plhier verwacht. MIDDELBURG. Zaterdag zijn op den Singel de paarden van graaf v. L. op hol geslagen. De heeren die zich in het rijtuig bevonden sprongen er uit en kwamen er ongedeerd af, doch de dames bezeerden zich ernstig. Het rijtuig en de paarden kwa men in een sloot terecht. (Rotterdam, 14 Aug. 1905. Buitenlandsche granen stil; Meel onver anderd; Prima fa fle kwal. f—af-.—Tarwe*) f925 a f'9.75; Rogge f 5.25 a f 550; N. Wintergerst f7 af7.40Zomergerstf0.af0. Chevalier*) f0.a f0.Haver*) f0. a f 0.Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f 0.a f 0.Erwten f 0.a f 0.Kookerwten f 0.a f 0. Koolzaad f 8 25 a f9.20; Kanariezaad f 8.a f 9.Karwijzaad f 15.a f 15.25 Lijnzaad, f 14 af 15.50. Maïs f 134 k f 135Stoomend f ÏSS1/^ a f Per 100 kilo. Zaterdagmiddag werd ten kantore der stoomtram „Walcheren" te Vlissingen aan besteed de levering van alle noodige ge reedschapmachines, gereedschappen en materialen en het inrichten van de werk plaats te Koudekerke. Ingekomen waren 12 inschrijvingsbil jetten. Laagste inschrijver was de firma Gebn Polak te Vlissingen voor f 14.491.14. Tweede inschrijver was de heer J. G. van Gendt, Nijmegen, voor f 14.747 en hoogste ae neer J. H. P. Janse, Amsterdam, voor f 24.693. De aanbesteding had plaats uitsluitend onder daartoe genoodigden. Op Woensdag 30 Augustus zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland lo Middelburg worden aanbesteedhet ma ken en inhangen van een paar ijzeren ebdeuren voor de Westschutsluis te Ter N euzen. Raming f 9350. Donderdagavond werden op de boven zaal van de sociëteit De Vergenoeging te Middelburg door den notaris J. W. Ver hulst verkocht: lo. pen huis en erf aan de Londensche Kade, plhier, H no. 59, voor f 55622o. pen huis en erf, in de Nieuwslraat, G no. 222, voor f5009; 3o. een huis en erf, in de Segeerstraat, H no. 79, voor f2199 en 4o. een huis en erf, in de Segeerslraat, H no. 78, voor f2051. Donderdag 10 Aug. MIDDELBURG door not. Verhulst 8 uur in de Vergenoeging 4 huizen Londensche kade II 59, Nieuwstr. G 222, Segeerstr. H 79 en H 78. Te zien 9 en 10 Aug. perc. 1 van 124 en de overige 1012 en 24 uur. Zaterdag 12 Aug. BORSSELE, verpachting inlaagkade van 1883 in 2 perceelen door den polder „Elle- woud sdijk-Borssele Maandag 14 Aug. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. voor 7 jaar verhuren door not. Hosang 15 perc. tiendvrij bouwland en 2 perc. dijk saam 86115 c.A. 5 uur in de Roode Leeuw. Dinsdag 15 Aug. VLISSINGEN, door not. Hosang bij Stof- koper, 8 uur een winkelhuis Oude Markt G 128. En een huis er naast. Te zien 14 en 15 Aug. 1012 en 25 uur. Woensdag 16 Aug. KAPELLE, 7 uur bij Hanson door not. Mulock Houwer, de oppervruchten in Ka- pelle, Biezelinge en Schore.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3