UIT DE PERS. BUITENLAND BINNENLAND. Van onze Eilanden. Liefde tot beesten. „De Gelderlander" heeft uit de „Nederl. Hondensport" de volgende advertentie op gediept EEN ZWAAR VERLIES. Wordt een onzer bloedverwanten ons door den dood ontnomen, dan kan dit een zwaar verlies zijn, maar gaat een onzer trouwste en schoonste viervoeters voor ons verloren, dan is dit een zwaar ver lies. Welnu dan, zulk een bijna niet te boven te komen verlies heeft kennel „Sahara" van den heer Michel le Fontijn deze week geleden. De bekende kampioen, Sidi Sjeig, heeft 31 Juli jl. plotseling het tijdelijke met hel eeuwige verwisseld. Deze prachtvolle Arabier, die steeds het sieraad was der Sloeqis, is heengegaan op een leeftijd van 4V2 jaar. Wie onzer, tentoonstellingbezoekers en exposanten, heeft hem niet gekend? wie heeft, niet een oogenblik voor zijn bench stil gestaan, die steeds prijkte met een enorm aantal kaarten van behaalde prij zen? Ik geloof, dat wij allen hem wel ge zien zullen hebben, die een schat van prijzen met zich droeg, immers een veertig tal eerste, twee tweede, drie kampioen- schaps- en vele speciale en eereprijzen waren hem ten deel gevallen. Laten wij den heer la Fontijn onze deel neming betuigen, maar hem niet alleen, doch alle sloeqiliefhebbers en fokkers ver liezen in Sidi een vriend en vaderhond, die voor de veredeling van het ras, nog zooveel goede diensten had kunnen be wijzen en laten wij hopen, dat kennel „Sa hara" bij het nest, dat van Sidi nog in wording is, een hond zal mogen fokken, die een waar evenbeeld van zijn vader is. De Secretaris der Sloeqi-Club. „De Gelderlander" verklaart, dat haar nog zelden een zóó buitensporig staaltje van hondenliefde en hondenvereering on der de oogen is gekomen, en zegt, dat er nog maar de wensch aan ontbreekt, dat de treurende achtergeblevenen den dierbaren afgestorvene in betere gewesten hopen terug te zien. Gelukkig, dat zoo iets ten onzent nog tot de zeldzaamheden behoort Tot dusverre scheen onze gezonde Hol landsche zin ons nog te vrijwaren tegen den weerzinwekkenden c u 11 e des c h i e n s, welke vooral in Fransche femi nistische kringen in den laatsten tijd zoo veel opgang maakte. Daar hebben som migen het niet bij woorden gelalen, maar door daden getoond, dat de liefde tot het beest grooter is dan de liefde tot den mensch, tot de naastbestaanden zelfs. De pompeuze grafmonumenten en de aandoen lijke grafschriften, door sommige dames aan wijlen hare schoothondjes gewijd, zijn daarvan een blijvend getuigenis. Merkwaardige dingen kan men over de hondenvereering lezen in de werken van de katholieke schrijvers, die het feminisme behandelen. De liefde tot het beest heeft bij sommigen van de mannen-hatende en verfoeiende feministen de plaats ingeno men van de reinste en teederste aandoe ningen van het vrouwenhart. En dat noemt men vooruitgang, dat heet vrouwen-eman cipatie Interessante bijzonderheden over den „culte des chiens" en wat de Duitscher met. gelijkluidend woord Hundencult noemt, vindt men o. a. bij Cathrein (Frau- enfrage) en hij Gotts (Le Feminisme cou- damné). De laatste maakt o. a. melding van het (historisch) geval, dat eene zeer rijke dame hareneenigen zoon, een braven, oppassend™ jongen, onterfde om haar zor gen en haar geld te besteden aan het on derhoud en de begrafenis van haar vier voetigen lieveling, die onder plechtstatig rouwbetoon en onder begeleide van een schitterenden stoet dames en heeren, vrien dinnen en vrienden van de achtbare femi niste, naar den doodenakker werd gedra gen. De adverteerder in de „Ned. Honden- blijf aanbied in mijn eigen huis?" „Misschien denkt zij daar dan wel heel vreemd over; maar ik twijfel niet of het zal aan uwen roem als gul gastheer geen afbreuk doen". „Welnu, als gij 't bepaald wilt, zullen wij zien wat we gedaan kunnen krijgen". Wij gingen nu op een wit gepleisterd, met groene blinden voorzien huisje aan, dat er eenvoudig, maar uiterst net en gezellig uitzag. „Hier is 't", zeide hij, stilhoudende en tegelijk van de sjees springende, „laat pns nu eens zien wat wij kunnen doen". Ik zag naar de bovenvensters en merkte dat overal de gordijnen waren neergelaten, behalve bij de twee ramen boven de ver anda, die iiel uitzicht hadden op de straat. „Nu", dacht ik, „als daar werkelijk iemand verborgen is, wier aanwezigheid in hare woning zij tot eiken prijs geheim wil hou den, zal zij tien tegen één weigeren mij logies te geven, hoe goede aanbeveling ik ook heb in hem, die mij bij haar brengt". Toch steeg ik, op het voorbeeld van mijn vriend uit, en volgde hem door het ijzeren hek naar de voordeur. „Daar ze geen meid heeft", zeide mr. Monell, „zal ze waarschijnlijk zelf komen opendoen't is maar dat ge daarom denkt". En meteen belde hij aan. Ik had nauwelijks den tijd gehad om op te merken, dat het gordijn van het linker frontvenster plotseling werd neer gelaten, toen binnen een haastige stap werd gehoord, bijna onmiddellijk daarop sport" vindt deze bijzonderheden, welke hem vermoedelijk niet onbekend zijn, ze ker heel mervvaardig. Ook walgelijk en afschrikwekkend OORLOG. Men vermoedt dat hel antwoord van Witte hierop neer zal komen, dat Rusland Japan's voorwaarden als grondslag voor onderhandelingen zal aannemen, uitgezon derd de overgave van Sachalin en be taling van een schadeloosstelling. Witte heeft hel Russische antwoord op de Japansche voorwaarden voorbereid. Men verwacht dat Japan's repliek ge lijk zal staan met een ultimatum, hetwelk het onverminderbare minimum van zijn eischen zal bevatten, welke Rusland aan nemen of verwerpen moet, en dat Japan niet zal willen treden in het diplomatieke spel van geven en nemen, tenzij zijne eischen in beginsel aanvaard worden. Ofschoon de Japanners geen cijfer voor de schadeloosstelling noemen, js bekend dat zij de kosten van den oorlog tot nu toe op 650 millioen dollar-s schatten. Het voor deel van hel niet noemen van een bepaal de som is, dat dit 't beginsel van een vergoeding in geld duidelijk vooropstelt. De vergoeding die gevraagd zal worden, zal gelijk zijn aan de kosten van oorlog, en met eiken dag zal daar een millioen dollars bij komen. De World meldt dat de Russen, nadat zij de voorwaarden van Japan in ontvangst hadden genomen, alvorens die naar Pe tersburg over te seinen, telegrammen heb ben gezonden aan de Rothschilds te Parijs en aan een Antwerpsche bank. De Tribune zegt van gezaghebbende zijde vernomen te hebben, dat Rusland niet alleen bereid is een redelijke schadever goeding le betalen, maar ook reeds stap pen heeft gedaan voor het opnemen van het noodige bedrag, sedert het van de voorwaarden kennis gekregen heeft. De correspondent van de Matin te Ports mouth heeft van een Rus, die er bij was toen hel telegram aan den Tsaar met de vredesvoorwaarden werd opgesteld, ge hoord, dat nu de kans op vrede heel klein is. En de Rus voegde er aan toe, dat het nog lang zal duren ook alvorens een vrede lievende oplossing zal worden gevonden. Het antwoord der Russen op de Japan sche vredesvoorwaarden gaat die voor waarden stuk voor .stuk na en zet de re denen en argumenten voor de ten aanzien van eiken eisch genomen beslissing uit een. Hel argument in zake de betaling van een schadeloosstelling of afstand van grondgebied gaat uit van de algemeene theorie, dat Rusland niet verantwoorde lijk is voor den oorlog en dat het niet kan toestemmen om Japan's oorlogskosten te betalen of grondgebied af te staan om dat het bereid is den oorlog voort te zet ten en deze bijeenkomst niet begeerde als een overwonnen land, dat om vredesvoor waarden vroeg, maar omdat hei oprechle- lijk naar vrede verlangde indien een eer volle vrede mogelijk was. Men kan het betoog vrijwel aldus samenvatten: Rus land is niet overwonnenhot heeft tegen slagen te verduren gehad, maar is niet verplicht vrede tot eiken prijs 'Ie aanvaar den. Het verlangt thans naar vrede zoo als het gedaan heeft vóór Japan de vijan delijkheden begon. Dat Rusland niet naar een oorlog streefde en hem niet wenschte, bleek voldoende uit het feit, dat het niet op een oorlog was voorbereid, noch ten aanzien van de strijdmachten te land en te water, noch op administratief gebied. Rusland zou misschien met recht van slechts één ding kunnen worden beschul digd dat het de gelegenheid heeft ver schaft, die Japan zocht en waartoe Japan zich sedert tien jaar had voorbereid, name lijk om Rusland den oorlog aan te doen. De verantwoordelijkheid voor den oorlog met vlugge hand de deur werd geopend en ik niemand anders voor mij zag als de juffrouw, die ik bij hel postkantoor had opgemerkt en wier handeling met de door haar afgehaalde brieven, zoo bijzon der mijn aandacht had getrokken. Ik herkende haar op het eerste gezicht, hoewel zij anders was gekleed en zich klaarblijkelijk over 'teen ojf ander had geërgerd of opgewonden, waardoor de uit drukking van haar gezicht eenigszins was gewijzigd en hare bewegingen iets gejaagds en onzekers hadden. Ik kon echter niet opmerken, dat zij mij herkende; naar het scheen was dat niet het geval. Zij zag mij verwonderd aan en toen mr. Monell jnij voorstelde als een zijner vrienden en zijn rechtskundigen raadsman uit New-York, maakte zij een stijve, ouderwetsche bui ging, waarmee duidelijk werd te kennen gegeven, dat zij met het bezoek ten hoogste vereerd was, hoewel ook in die beweging een uiting van zekere onrust niet te mis kennen viel. „Wij zijn hier gekomen om u een gunst te verzoeken, juffrouw Belden", zei mijn cliënt op hartelijken, goedronden toon, die wel berekend was om iemand op zijn ge mak te zetten. „Maar wij kunnen wel bin nengaan, niet? Ik heb al zoo dikwijls ge hoord van de gezelligheid en netheid uwer woning, dat ik die nu toch wel eens met eigen oogen zou willen bewonderen". En schijnbaar volstrekt geen acht slaande op haar geringen lust, stapte hij beleefd het kleine vertrek binnen. rust daarom op Japan en niet op Rus land. Admiraal Kataoka meldtDe Japanners op Sachalin hebben gisteren te land en ter zee een gelijktijdigen aanval gedaan op di- Russen, die een stelling bezet hielden 32 K.M. ten O. van Korsakofsk. Na een beschieting van twee uren gaven de Rus sen, ten getale van 123 man, zich over. RUSLAND. Uit Sebastopol wordt aan de „Russ. Korr." geschreven De autoriteiten trachten aan de onlusten bij de marine een einde te maken, door een gedeelte der matrozen bij het land leger over te plaatsen en wel meer be paald bij de bezetting der forten, terwijl hunne plaatsen op de schepen ingenomen worden door landsoldaten. Men gaat daar bij van de juiste meening uit, dat deze infanteristen bij de marine niet veel kun nen bederven, daar de Russische vloot toch zeker nog geruimen tijd tot volsla gen werkeloosheid gedoemd zal zijn. Maar het beoogde doel wordt door dezen maat regel toch niet berekt. De revolutionnair gezinde matrozen maken thans ook in het landleger propaganda voor hunne denk beelden en de gevolgen doen zich reeds ge voelen. In den laatsten lijd is het n.l. her haaldelijk voorgekomen, dat soldaten ge hoorzaamheid weigerden. Zoo bijv. onlangs toen opstandelingen terecht zouden worden gesteld. Het voor de executie gecomman deerde pelelon liet de bevelen onuitge voerd, zoodat ten slotte de gendarmen hunne plaatsen moesten innemen. Verder zijn onlangs een groot aantal militaire ge vangenen ontvlucht, onder hen 13, die ter dood waren veroordeeld. Deze vlucht had niet bewerkstelligd kunnen worden, als de schildwachten en de portiers niet de be hulpzame hand hadden geboden. Sinds dit voorval zijn gendarmen aangesteld als ge vangenis-oppassers en wordt een groot ge deelte der gestraften opgesloten gehouden op schepen. ITALIË. De a a r d a g der Kroning van H. 1' i ii s X. Woensdag is de verjaring der kroning van Z. II. Paus Pius X op plechtige wijze in (het Vaticaan gevierd. Te kwart over tien begaf de pauselijke stoet zich naar de .Sixtijnsche kapel. De Paus trad deze te voet binnen, met de tiara op het hoofd. Gedurende den Introïtus en het Kyrie verrichtten de kardinalen pp de gebruike lijke wijze den .voetval en kusten den zegel ring. Al de kardinalen der curie waren aan wezig, uitgezonderd kardinaal Mathieu, die te Ars vertoefde ter bijwoning der feesten aldaar, en kardinaal Pierotti, wiens toe stand, hoewel nog hoogst ernstig, eenigs zins minder zorgwekkend is. Dom Perosi dirigeerde het koor der Sixtijnsche kapel. Een 30-tal kinderen, door hem bijeenge bracht, versterkten het koor met hunne sehoone sopraan geluiden. De mis was van ('roce, een componist der XVe eeuw. Het „Offertorium" en de „Benedietus" wa ren van Perosi zelf. Na de H. Mis las Z. E. kardinaal Merry del Val, die had gecelebreerd, den aflaat voor, welke de Heilige Vader den aanwe zigen verleende. De stoel vertrok |in dezelfde volgorde als hij gekomen was. In de Sala del Para ment! ontdeed Z. II. zich van de pause lijke waardigheidsteekenen en begaf zich vervolgens naar zijn kamers. Aanwezig waren in de kapel de verte genwoordigers der ambassaden en lega ties bij den 'Heiligen Stoel. 's Middags ontving de Paus in audiëntie Z. E. den kardinaal Vincent Vannutelli, perfect der II. Congragalie en Z. E. graaf Jules de Wagnes, van Monaco. Nog ont ving Z. 11. in particuliere audiëntie de commandanten der Edelgarde, der Zwitser sche garde, der Palatijnsche garde en der gendarmerie, alsook de officieren dezer korpsen. Toen zij haar heiligdom door een soort van „coup d'état" door vreemden bestre den zag, koos juffrouw Belden van twee kwaden het beste, en ontving ons, na ook mij verzocht te hebben binnen te komen, inel de vriendelijkste voorkomendheid. De beer Monell maakte zich aanstonds zoo aangenaam mogelijk en wist mij zelfs door zijn grappig gepraat een hartelijken laiti af le dwingen, hoewei ik innerlijk beangst was, dat onze pogingen, ondanks al zijn goeden wil, ten slotte toch nog schipbreuk zouden lijden. Intusschen her kreeg juffrouw Belden hoe langer hoe meer hare bedaardheid en mengde zich allengs in het gesprek, met een gemakkelijkheid en welgemanierdheid, welke ik in die mate bij iemand van haar stand nauwelijks ver moed zou hebben. Weldra bemerkte ik dan ook, dat zij geen alledaagsche vrouw was. Zij had iets in haar manier van spre ken en in haar doen en laten, dat, in ver band met haar zacht en moederlijk voor komen, mij zeer aangenaam aandeed. Ik zou haar dan ook nooit in staat hebben geacht tot cenige onoprechte handeling, wanneer ik niet den blik had opgemerkt, waarmede zij den heer Monell aanzag, toen deze hel onderwerp van mijn yerblijf ten haren huize begon aan te roeren. fWordt vervolgd.) De crisis. Uit Den Haag meldt men: Het verluidt, dat de kabinetsformateur, mr. Goeman Borgesius, besprekingen zou hebben gevoerd met mr. van Raalte, lid van de Tweede Kamer voor Rotterdam, voor een der portefeuilles in het te for- meeren kabinetnaar men zegt, die van justitie. Zaterdagavond heeft mr. Goeman Bor gesius ten zijnen huize een samenkomst gehad met verschillende heeren, genoemd in het. dezer dagen gemelde bericht omtrent een ministerieele combinatie. De Nieuwe Ct. schrijft Tot nog toe ontbrak bij de cabinets- formatie blijkbaar de medewerking der vrij zinnig-democratische partij, al hadden dan ook enkele leden dier partij persoonlijk zich tot het aannemen van een portefeuille bereid verklaard. Thans echter moet, naar ons ter oore kwam, de deelneming der partij als zoo danig aan de onderhandelingen, de kans op welslagen van deze aanmerkelijk ver- hoogen. De Arnh. Ct. zegt, dat haar van goed ingelichte zijde wordt medegedeeld, dat „thans met vertrouwen de spoedige vor ming van het nieuwe Kabinet mag wor den tegemoet gezien, terwijl nu ook weder van vrijzinnig-democratische zijde met kans op welslagen aan de onderhande lingen wordt deelgenomen." Het schijnt dat nu de conferenties op Het Loo zijn afgeloopen en dat de heeren Borgesius c.s. de vertooningen hunner droeve figuur bij de Koningin thans heb ben beëindigd. Het. „Nieuwsblad voor Nederland" verze kert dat Hare Majesteit zich haar taak niet gemakkelijk maakt. De Koningin zit bij deze conferenties voortdurend met het potlood in de hand aanteekeningen te maken, niettegenstaande het gebruik is, dat iemand, die over Staats zaken met H. M. eene conferentie heeft, onmiddellijk daarna zelf een verslag van het onderhoud aan H. M. inzendt. Een dergelijk verslag pleegt ietwat an ders te zijn dan een dagbladverslag 1 De De vormen worden er natuurlijk zéér bij in acht genomen. Wij hebben, zegt het blad, eens eenmaal zoo'n verslag door eene bijzondere omstandigheid onder de oogen gehad en herinneren er ons dezen vorm vanHet behaagde Uwe Majesteit het oor deel van onilergeteekende te vragen over... waarop het hem vergund werd te antwoor den.... Toen daarop door Uwe Majesteit werd bemerkt, dat.... veroorloofde onderge- teekende zich in 'I midden te brengen enz. enz. In dien toon ging het heele verslag voort en gaf het geheide gevoerde gesprek zoo getrouw mogelijk weer. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezwo rene van den Nieuw-Othenepolder, P. de Feyter Jz., te Terneuzen; tot dijkgraaf van den Anna-Mariapolder, C. Overbeeke, te Rilland Bathtot gezworene van den C'la- rapolder, E. D. H. Geeraert, te IJzendijke: in de provincie Noordbrabanttot lid van het. dagelijksch bestuur van het wa terschap de Damespolder J. F. Npve, le Rilland Bath. BONI. Naar aanleiding van het bericht omtrent het bezetten van Pasempa door onze troepen, wordt onze aandacht van zeer bevoegde zijde gevestigd op de om standigheid, ilat aangezien die plaats reeds eenmaal, namelijk in 1860, door onze troe pen was genomen, er in hel oog van den inlander een vloek op rust, zoodat het ge heel in zijn gedachtengang ligt die plaats niet voor een tweede maal te versterken en le verdedigen, hoe sterk de stelling strate gisch ook moge zijn. Van dezelfde zijde wordt het gewicht van de onderwerping van zoovele boofden erkend, hoewel er voor gewaarschuwd wordt niet le hard en te spoedig victorie te roepen, aangezien het verzet, zoolang de vorst nog in het bezit der rijkssie raden is, niet mag gerekend worden ge broken te zijn. Gewezen wordt tevens op de waarschijnlijkheid, dat de zwaarste taak ons zal wachten in het rooversnest La- moera, een bergachtige streek, die wel' het Zwitserland van Celebes wordt ge noemd. Zoolang er geen verbinding is tusschen de troepen te Paré-Paré en die in Boni, zoodat wij feitelijk baas zijn ook in 't bin nenland, kunnen wij er ons nog niet op beroemen den toestand meester te wezen. (N. R. C.) BONI. Aan het departement van koloniën is het volgende telegram ontvangen: Den lOen dezer zijn de rijkssieraden van Boni door den rijksbestierder aan ons overgegeven. De correspondent van het Handelsblad te Batavia seint: Door bemiddeling van den opvoeder der prinsen, zijn alle rijkssieraden van Boni op plechtige wijze overhandigd aan den kolonel van Loenen. Op twee na hebben alle hoofden zich onderworpen. De inlandsche bevolking hecht aan die rijkssieraden groote waarde, als zinnebeel den van het gezag. Daarom was er de Indische regeering veel aan gelegen die in handen te krijgen. De rijksbestierder, die zich dezer dagen onderworpen heeft, heeft ze nu ingeleverd. GOES. Negen fietsrijders, die Zaterdag avond met een velocipede zonder lantaarn, later dan een half uur na Zonsondergang reden, werden bekeurd. GOES. C. F. uit Middelburg werd in den afgeloopen nacht, wegens openbare dronkenschap bekeurd. De rnan schijnt er niet tegen te kunnen, wanl voor een paar dagen geleden overkwam hem hetzelfde lot. GOES. Vrijdagavond laat, kwamen al hier hij een slager een paar personen (landloopers) vleesch koopen. De slager 'be diende de personen van hel gevraagde, maar toen liet pp betalen kwam gaven zij maar f 0.25 jn plaats van de koopsom zijnde f0.90. Toen 'de slager om het ont brekende vroeg, weigerden zij dat te be talen en wilden ook den winkel niet ver laten. Daarop werden zij niet heel zacht uit den winkel verwijderd, waarbij enkele klappen uitgedeeld werden. GOES. Een eervolle vermelding met f 5 belooning is door den directeur-generaal der Staatsspoorwegen toegekend aan den ploegbaas J. M. Jellema en den wegwerker van de S. Sv J. Govers, voor hunne acti viteit en hun beleidvol optreden bij den brand op het. stations-emplacement alhier op 15 Juli j.l. GOES. Door eenige typografen alhier worden pogingen in het werk gesteld een vakvereeniging te stichten. Teneinde daar toe te geraken circuleert een inteekenlijst op de alhier gevestigde drukkerijen, waar uit zal kunnen blijken of tot samenstellen van een vereeniging kan worden overge gaan. Het is de derde maal, dat de druk kersgezellen alhier dit beproeven. Zij schrijvenwaar de toestanden steeds nijpender worden (woninghuur en levens behoeften zijn steeds stijgende, terwijl de loonen stationair blijven) js het óók in het belang van den patroon met het oog op de groote concurrentie, dat de gezellen het noodzakelijke hiervan inzien. MIDDELBURG. Den 25 Augustus zal voor de rechtbank alhier behandeld wor den de zaak Jegen A. J. A., gedetineerd alhier en beklaagd ivan verduistering van gouden ringen. MIDDELBURG. Eugène Nijst, verdacht van den schilderijendiefstal alhier, be vindt zich, volgens eene mededeeling in het „Algemeen Politieblad" vermoedelijk in gezelschap van de andere verdachten, aan boord van .het zeiljacht „Ketje de Brussel". Eigenaar van genoemd jacht is Victor Nioul en hij .staat waarschijnlijk tot de bende in betrekking. Het jacht is het laatst te Amsterdam gezien. VLISSINGEN. Bij beschikking van den minister van marine, zijn met ingang van den len September a. s., op bun verzoek, eervol uil den loodsdienst ontslagen, de loodsschipper le kl. N. Stopkoper, en de zeeloodsen G. P. Wilders en C. H. Antheu- nissen. Tengevolge van zielsgebreken, de zeeloods Jac. Lcms en tengevolge van lichaamsgebreken, de loodskweekeling der 2e klasse G. .Klijn. Met 1 September a. s. zijn bevorderd tol loodsschipper le klasse de zeeloods P. Verheul: lot zeeloods, de loodskweekeling le klasse T. Hoftijzer; tot loodskweeke ling le klasse, die der 2e klasse C. Rab. VLISSINGEN. Zaterdagmorgen arriveer de alhier, komende van Terneuzen, het Engelsche stoomschip „Richard", om aan de werf der Kon. Mij. „de Schelde" eeni ge veranderingen aan machines en stoom ketels te ondergaan. Het stoomschip zal nu onder Hollandsche vlag gaan varen, aangezien genoemd stoomschip aan een Hollandsche firma verkocht is. VLISSINGEN. De heer C. P. I. Dom misse heeft, wegens zijn benoeming tot burgemeester van Sluis, eervol ontslag ver zocht uit zijn betrekking van gemeente archivaris. VLISSINGEN. De tentoonstelling van voorwerpen, in ledige uren vervaardigd, georganiseerd boor ae vereeniging „^lis- sin gen Vooruit", zal 'Vrijdag te drie uren, in het verkooplokaal van het gebouw „De oude Vriendschap", geopend worden. Die opening zal een feestelijk karakter dragen. Het aantal inzendingen op het gebied van snij-, zaag- en smeedwerk is vrij groot, terwijl de afdeclingenschepen, schilde rijen en teekeningen, nuttige- en fraaie handwerken eene groote verscheidenheid bieden. Bij gunstig weer zullen 's avonds in den tuin concerten plaats hebben, terwijl hel optreden van mijnheer Cacadorus heel wat bezoqjeers zal lokken, daartoe tevens uitge lokt door den matigen entréeprijs. De tentoonstelling blijft 12 dagen ge opend. KRUININGEN. Hel diploma van veearts werd uitgereikt aan den heer P. van Hootegem, geboren alhier. 'sHEERENHOEK. Gisteren hield de postduiven-socieleit „de Vogelvlucht" al hier een wedstrijd van uit Mechelen. De prijzen werden behaald als volgt: B. de Jonge 9 u. 9 m.; Th. de Hond, 9 u. 36

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2