UIT DE PERS, BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden, GEMENGD NIEUWS. sche eilanden, aan de mannen van het ini tialief aldaar de taak om Ie verwezenlijken, wat wij door ons eenvoudig woord in deze artikelen hebben aangeprezen en waar omtrent wij gaarne nog nadere inlichtingen willen verstrekken. I)e heerlijke instelling van Raiffeisen moge groeien en bloeien ten zegen der landelijke bevolking niet alleen aan Maas en Rijn, maar ook en vooral aan de vrucht bare oevers onzer Schelde Lamswaarde (Hontenisse). JAdriaanse. De sociale wetten. Dr. W. H. Nolens bespreekt in de „Venloosche Cou rant" hel lot van de sociale wetten, die bij een aanblijven van het Kabinet zon der twijfel binnen korten tijd zouden zijn tol stand gekomen. Wat er met deze ontwerpen bij hel op treden van een nieuw Kabinet ook moge gebeuren, het staat in. i. vast dat ze zoo ooit bij het leven van dit nieuw minis terie dan zeker eerst veel later het „Staatsblad" zullen bereiken. Het is denkbaar dat het nieuwe Kabi net zich op de „neutrale zone" wil hou den, en dan, zooals de „N. Ct." deed, de ouderdoms-verzekering daarbuiten rekent. Het is ook mogelijk, dat het aan zijn eer verschuldigd meent te zijn een nieuw, een ander stelsel aan te nemen, en aan de toepassing daarvan, aan de uitwerking weer enkele jaren besteedt. Maar ook in het allergunstigst geval kan vertraging niet uitblijven. Het Kabinet-Kuyper stond in dit punt sterk ook wijl 'hel zeker kon zijn van den steun der regperingsmeerderheid voor zijn financieele veorstellen. Men mag over de voorgestelde tarief- verhooging oordeelen zooals men wil, men kan zich met de landen, die zelf invoer rechten heffen zoo hoog, dal de voor gestelde tariefwet-Harte er slechts kinder spel bij is, er over verheugen, datdie verhooging bij Kabinetswisseling uit zal blijven en un moet blijven toegegeven zai moeten worden, dat de rekening, zooals die was opgemaakt, klopte. Er was ge zorgd voor „boter bij de visch". Zal dat ook bij het optreden van een njeuw ministerie het .geval zijn Van tariefsverhooging mag dan natuur lijk niets komen. Maar wat dan? 3jjn de linksche _gro<;pen het eens over de vraag waar het geld inoet gezocht worden? Voor eene regeering is het niet voldoende, dat de minister van financiën een plan heeft, en dat de andere ministers er zich mee kunnen vereenigen, ze moet kunnen rekenen o< jpden steun van de par tijen, waaruit ze is voortgekomen. En dan bestaat er wel eenige grond om te betwijfelen of verhoogde successie belasting, verhoogde inkomstenbelasting, aan de linksche zijde, laat staan met ge juich begroet, maar ten minste met in stemming ontvangen zal worden. En er zal heel wat meer geld noodig zijn. Alleen ree'ds om de twee volgende re denen. Tooreeersf de gemeentefTnanciën. Er is aan het deniissionnair Kabinet met. vele andere ook deze grief gemaakt dat het te lang wachtte met hulp aan de gemeenten. Die hulp zal wel hierop neerkomen dat door het rijk aan de gemeenten inkom sten won. en afgestaan of hoogere nncra- gen worden toegekend. En een kleinig heid baat hier niet. "Tw eedens 'de ouder'domsverzekering. Volgens het ontwerp Kuyper zou de staat gedurende 75 jaren zes millioen bijdra gen, ook weduwen en weezen zouden er van genieten en ook zij die niet hebben kunnen bijdragen, maar de leeftijdsgrens voor de ouderdomsverzekering was op 70 jaren gesteld. niet moet kennen en nog veel minder u met hem of zijne plannen bemoeien, voordat hij u daartoe door een vooraf vast te stellen leeken de vrijheid zal geven. Ge gaat ieder uw eigen gang, totdat de om standigheden wederkeerige hulp en steun gewensrht maken. Ik kan u niet zeggen, of gij hem al dan niet zult zien; het zou kunnen zijn, dat hij 't noodig oordeelde zich buiten schot te houdengij kunt er toch veilig op rekenen, dat hij weet waar gij u bevindt, en dat het vertoonen van laat ons zeggeneen rooden zakdoek Houdt gij er die op na ,,lk zal er mij van voorzien". „Dat het, vertoonen daarvan ten teeken zal strekken, dat gij zijne tegenwoordigheid of zijne hulp verlangthetzij dal dan de doek ergens aan uw lichaam, of wel aan het. venster van uw kamer zichtbaar is". „En zijn dit al de instruction, die gij mij kunt geven?" vroeg ik, toen hij op hield met spreken. „Ja, ik weet op 't oogenblik geen andere te bedenken, (tij moet voornamelijk steu nen op uw eigen gevatheid en de kansen van het oogenblik. Ik kan u geen bepaal den weg afbakenen. Gij moet u zelf een doelwit kiezen en dat trachten te berei ken. Slechts dit. nog: wanneer bet eenigs- zins mogelijk is, geef mij persoonlijk of per post eenig bericht tegen morgen om streeks dezen tijd". (Wordt vervolgd.) Nu van linksche zijde met zoo een he vige verontwaardiging vooral tegen deze 70 jaren is losgetrokken zal een linksch Kabinet wel niet anders kunnen dan dien leeftijd tot 65 jaar te verlagen. Maar dit vordert een jaarlijksche bij drage van den staat niet van zes maar van ongeveer vijftien millioen. OORLOG. Deo n derhandelingen Volgens de eensluidende verzekeringen van de inge wijden, zullen nu te Portsmouth de ern stige onderhandelingen over hel herstel van den vrede tusschen Rusland en Japan, die nu juist anderhalf jaar verstoord is, een aanvang nemen. Te Boston, waar Witte op zijn spoorreis naar Portsmouth een tijdje vertoefd heeft, moeten nog op het laatste oogenblik belangrijke lastge vingen van den Tsaar ontvangen zijn. On mogelijk klinkt dit niet, want het ligt ge heel in de lijn van de Russische politiek, om telkens van besluit te veranderen en nog te elfder ure in een reeds gegeven opdracht een wijziging aan te brengen. Het None Wiener Tagblatt heeft inmid dels „van bijzondere zijde" de medodee- ling ontvangen dat Rusland waarschijnlijk de volgende voorwaarden zou aannemen: Teruggave van het pachtgebied op het schiereiland Liao-tong met Port Arthur aan Japan, afstand van Sachalin aan Japan, erkenning van Japan's protectoraat over Korea, overdracht van den Oost-Chinee- schen spoorweg aan Japan. Verder zou Rusland een oorlogsvergoeding in contan ten willen betalen. In geen geval mag die echter het karakter van een vernederende oorlogsschatting hebben; zij moet in een vorm betaald worden, die haar een ge schenk van den Tsaar doet schijnen voor do betrekkingen van de gesneuvelde sol daten en voor de in den oorlog geleden overige schade. Wij vermelden deze voor waarden onder het voorbehoud dat thans ten aanzien van al dergelijke berichten dient in acht genomen te worden, maar merken levens op dat het Neue Wiener Tagblatt een ernstig, dikwijls officieus in gelicht blad is. De vredesconferentie is Woensdagoch tend om tien uur in het algemeen? marine magazijn geopend. De gevolmachtigden zijn er met een geleide van matrozen heenge gaan. Een wacht van matrozen zal al de dagen dat de conferentie zit voor het ge bouw worden geplaatst. De conferentie duurde ongeveer een uur. Het eenige zakelijke dat er afgedaan werd was de wisseling der geloofsbrieven en de vaststelling van een program voor de vol gende bijeenkomsten. Men kwam overeen, dat de notulen in het Fiansch en Engelsch gehouden zouden worden. De gevolmachtigden zijn er zoo van over tuigd, dat de volmacht over en weer vol doende is, dat zij de uitwisseling der ge loofsbrieven als feitelijk geschied beschou wen. Een der gevolmachtigden zeide later, dal de bijeenkomst zoover ze ging volko men bevredigend was geweest. Men kan zeggen, dat de toon op de conferentie zóó is, dat hij de hoop op een gunstigen afloop der conferentie versterkt. Komoera, die met den grootsten ernst sprak, zeide, dat tie voorwaarden van zijn land gematigd waren en hij hoopte tevens zoodanig, dat zij den grondslag konden vormen voor onderhandelingen. Witte sprak ook de hoop uit, dat een duur zame vrede het gevolg zou zijn. Een telegram uit Wladiwostok meldt dat, volgens een bericht van de kustwacht aan den mond van de Toemcn, een groot Ja- pansch oorlogschip op een mijn geloopen en gezonken is. Het schip was te ver van land af, dan dat men het kon her kennen. FRANKRIJK. Sectarissen-we r kAleer en meer komen de bedoelingen der secta- rissen en der voorstanders van de schei- dingswet aan het licht. Zij willen het schis ma, zij willen den dood der Kerk. Daar hebben de kinderen der duisternis al hun krachten op aangelegd, daartoe wenden zij talie middelen aan. Een nieuw bewijs er van. Er heeft zich een organisatie gevormd, die de priesters wil losscneuren van den Paus en de bis schoppen. Deze organisatie heeft aan de geestelijkheid van Frankrijk een brief ge richt met het opschrift: „Brief aan de Fransche clergé, broeders in .1. C.' Het is een aansporing tot opstand. De verant woordelijkheid van de scheiding wordt op den Paus geworpen. (Hoe waagt men het, na zoo tallooze bewijzen van het tegen deel). Aan de Kerk wordt verweten, „dat zij het wantrouwen van de republiek heeft opgewekt, door zich te verbinden met par tijen, den Staat vijandig". Hij ontzegt aan het Katholicisme de geschiktheid „om in de wetgeving en de internationale verhoudin gen de princiepen van rechtvaardigheid en zekerheid in te voeren", üp dezen op- ruienden toon gaat de brief voort. De pries ters moeten, volgens het schrijven, „man nen van vrede" worden, „de broederliefde en den eerbied voor de nationale instel lingen verspreiden". Zij moeten zich af scheiden van den „autocraat met den mij- Ier" en streven „naar de individueel? vrij heid en de autonomie der parochies". Wij halen bovenstaande citaten enkel maar aan, als een voorbeeld van de wa penen, waarmede de sectarissen strijden. ITALIË. De „Osservatore Romano" publiceert een brief des Pausen, welken deze aan de hoofdmannen der katholieke sociale propaganda in Italië heeft gericht. Z. 11. betreurt daarin dat zijn vorige Encycliek valsch is uitgelegd met betrekking tol de opheffing van 't non-expedit. De Paus zegt dat de publieke meening in dwaling wordt gebracht, terwijl aan zijne woorden een beteekenis zijn gegeven er recht tegen in- druischend. De Paus verklaart verder dat, wanneer wij ook al toegeven, dat in bijzondere ge vallen een uitzondering noodzakelijk is, hij over 't algemeen niet van de oude, glorierijke overlevering van 't verleden wil afwijken en op de rechten der Kerk en de teruggave der den pauselijken Stoel toe komende landen, blijft insisteeren. De Paus spreekt dan zijn vreugde uil, dat de Ka tholieken zijn raadgevingen aangaande de sociale organisatie hebben opgevolgd, en vermaant hen daarin voort te gaan. Sint, R a d b o d u s-s t i c h t i n g. Van verschillende zijden werd de vraag gesteld, waarom de nieuwe stichting van het Doorluchtig Episcopaat, ter bevorde ring van het katholiek hooger onderwijs, Sint Radbodus tot schutspatroon heeft ver kozen. „Het Centrum" geeft op deze vraag hef volgend antwoord De H. Radbodus was bisschop van Utrecht van hel jaar 900 tol 917. llij munt niet uit slechts door een voorbeeldigen levenswandel en door zijn herderlijke toe wijding, maar tevens door groote begaafd heid voor wetenschap en letteren. Ir. zijne jeugd bezochl hij de beroemdste scholen van zijn lijd, o. a. te Keulen, Aken en Or leans, waar hij met de eminentsle ge leerden omgang had en duurzaam behield. Hij zelf was zeer vruchtbaar met de pen, ook nog toen hij den zetel van Sint Wil- librord had beklommen. Hij schreef bijv. een merkwaardige kro niek, waarvan slechts een fragment is overgebleven, en tal van schoone latijnsche gezangen. Als dichter van kerkelijke se- quentiën was hij de evenknie van den vermaarden Xotker Balbulus en wedijverde hij met dezen om den eerepalm. In de geschiedenis van Nederlands oude beschaving, der christelijke wetenschap en letteren neemt Sint Radbodus stellig een eereplaats in. Het was daarom een alles zins gelukkige keuze, de nieuwe stichting, die tot bevordering van het katholiek hoo ger onderwijs in de grijze bisschopsstad thans verrijst, onder zijn hoog patronaat te stellen. De Crisis. De kapitein ter zee Cohen Stuart is gisteren gekleed in uniform, naar het Loo gegaan. Ook mr. D. Fock, lid van de Tweede Kamer, is gisteren op het Loo aangeko men. De gezant jhr. mr. de Alarees van Swin- deren heeft de residentie verlaten op te rugreis naar zijn post te AVashington. Hij zal echter eerst nog eenigen tijd in het buitenland doorbrengen. Naar men verneemt, zal jhr. mr. van Weede om formeele redenen, opnieuw be noemd worden tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te AVeenen. Uit Den Haag meldt men, dat ook mr. J. D. Veegens AA'oensdag op het Loo is geweest. Het Vad. meldt: Mr. Borgesius werd met mr. de Aleester AA'oensdag op het Loo door H. Al. de Ko ningin ontvangen. Er werd langdurig geconfereerd. Beiden vertrokken te halfzes. Vervolgens hield H. Al. een bespreking met mr. P. Rink, die te halfzes was aangekomen. Prof. van Hamel was reeds vóór de bekendwording van de voorloopige lijst van ministers op het Loo ontvangen. De Pr. Nbr. 's Hertogenb. Ct. verneemt, dat de portefeuille van justitie, na het terugtreden van prof. van Hamel, aange boden is aan mr. J. Ph. Suijling, raad adviseur aan gemeld departement. Air. Suijling had zich een korten bedenk tijd voorbehouden. Aan Het Centrum wordt geschreven: De door de bladen genoemde heeren voor de resp. portefeuilles zijn allen bereid deze plaats in hel ministerie in te nemen. A'oor Buitenlandsche Zaken en Justitie is tol op heden, naar men weet, nog nie mand beschikbaar. Minister Loeft' heeft beslist geweigerd zelfs toen er ernstig sprake was van de verzoenende richting die het nieuwe Kabinet had te nemen. Ook geen enkel katholiek zal daarin zit ting nemen. De splitsing van het departement van AA'aterstaat, Handel en "Nijverheid is zonder moeite door II. Al. aanvaard, toen dit als gewenscht werd voorgesteld. Alet tact en delicatesse is de Koningin in het zoeken naar de oplossing der crisis Ie werk gegaan. Zij heeft voorop gesteld, dat het mannen moesten zijn, die door hun politiek verleden noch bij de eene, noch bij de andere partij eenigen wrevel zou den opwekken, mannen, die de klove tus schen beide zouden overbruggen om allen gemeenschappelijk het vaderland te kun nen dienen. En vooral heeft H. M. bedongen, dat de aanhangige sociale wetten van het demis- nionnaire ministerie zouden worden afge handeld. Uitdrukkelijk heeft Zij verklaard, dat Zij houpl met zulk een ministerie en met zulk een werkprogram, van de Christelijke par tijen steun te zullen ontvangen in het be wind des lands. Boni. De correspondent van de N. Ct. Ie Batavia seint, dal de hoofden der Tjen- rana-streek zich onderworpen hebben, en dat de zesdaagsche marsch in het binnen land geen tegenstand ondervond. Naar aan het Ildbl. wordt geseind, heb ben hoofden der Tjenrana-streek aan boord van de Zeeland hun onderwerping aange boden. Aan de Tel. wordt geseind, dal de zwager van den vorst is geïnterneerd te Makassar. GOES. Donderdagmorgen omstreeks 8 uur, werd de wed. Rijk, Oost wal alhier, doordat zij circa een half jaar huur schul dig was gerechtelijk uil haar huis gezet. Nadat haren inboedel er uit was gedragen, kwam de beurt ook aan haar zelf. Daar zij op aandringen van de politie hel huis niet wilde verlaten, werd zij met den stoel, waarop zij was blijven zitten door 2 man hel huis uitgedragen. Na een ge- heelen dag buiten gezeten te hebben, is haar inboedel bij den heer Magielsen op een hooizolder opgeborgen, en zij zelf heeft haar toevlucht genomen in een paar denstal in den omtrek. GOES. Onder politiegeleide werd giste ren de minderjarige J. S. alhier terug gebracht. Zij was te Rotterdam aange troffen. GOES. De politie heeft onderzoek in gesteld bij den slager G. in zake do ver meende inbraak aldaar. Er blijkt echter niets van te hebben bestaan. Er heeft alleen een leege waterketel op een pe troleumstel gestaan; de huisgenooten mee- nen geschuifel gehoord te hebben, ter wijl de vroi.Lv zich niet herinneren kan 't petroleumstel te hebben aangestoken. De vermoedelijke dader van de nacht wandeling op de Groote Kade die den heer S. in zijn nachtrust storen kwam, heeft ontkend, terwijl niemand der buren hem scheen te herkennen. MIDDELBURG. Gisteren heeft de uitle vering plaats gehad van F. B., die eenigen lijd geleden uit het huis van bewaring alhier ontvlucht doch weldra weder ge vat is. VLISS1NGEN. In het millitair hospitaal alhier is opgenomen de milicien-sergeant P. E., die bij eene velddienstoefening door een ander milicien met de punt van de bajonet, hij ongeluk, aan den rechter arm licht gewond werd. Zijn toestand is bevredigend. VLISSINGEN. De twee in de Straat van Messina opgevischle kanonnen, die bij het standbeeld van Do Ruijter moeten ge plaatst worden en thans Ie Amsterdam liggen, worden met de „Evertsen" hier heen vervoerd. Het stoomschip „König", van de Duit- sche Ost-Afrika-Linie, kwam gister mor gen Ier reede lot het ontschepen van pas sagiers waarvan 14 voor Engeland en mail, waama hel weer zee koos. Dinsdagmorgen worden per nachtboot hier verwachtde kroonprins en kroon prinses van Griekenland om met den aan- sluitenden sneltrein door te reizen. A'LISSINGEN. AA'oensdag arriveerden al hier de torpedobooten G 1, G 2 en G 4, komende van Nieuwediep, welke booten een oefeningstocht houden. Gistermorgen verlieten ze weder de haven en stoomden naar Nieuwediep terug. (A'l. C.) A'LISSINGEN. Gisteren kwamen hier een zeer groot aantal Belgische plezier- reizigers aan. Zij vertoefden echter slechts korten tijd alhier en trokken allen per tram naar Middelburg, om daar de AA'al- chersche kleederdrachten Ie kunnen be wonderen. Vele reizigers waren van hand camera's voorzien en namen talrijke „kiekjes". A'LISSINGEN. Wij vernemen dat hel ver vaardigen van nieuwe ketels voor Hr. Als. „Noord-Brabant", behoorende tol de .lava divisie, is opgedragen aan de Kon. Maat schappij „de Schelde" alhier. A'LISSINGEN. Bij de gisteren in het 11e district gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, in de vacature ont staan door het overlijden van den heer ,1. Bos Az„ waren uitgebracht 49(1 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren H. Beijerman (lib.) 238 en H. J. van der Meer (anti-rev.) 258, zoodal gekozen is de heer VAN DER MEER. A'LISSINGEN. In de Prinsenstraat al hier Irok gistermorgen een kind van nog geen jaar oud, dat op den vloer zal te spe len, een ketel met kokend water omver, waardoor het deerlijke brandwonden be kwam. De moeder was toen dil ongeval gebeurde even afwezig. A'LISSINGEN. 11. Ms. kanonneerboot „Bulgia" is van A'lissingen te Hellevoet- sluis aangekomen tol het houden van een oefeningstocht. A'LISSINGEN. De extra-trein waarmede de koning van Engeland Maandag van hier zijn reis naar Marienbad zal voortzetten, zal om 7.20 van hier vertrekken. Het Kon. jacht „Victoria and Albert" komt tusschen 6 en 7 uur op de haven en zal gemeerd worden aan de dagponton der Mij. „Zee land". VEERE. Bij den dijk op het strand der Oostwatering alhier heerscht dezer dagen een eigenaardige drukte. Ambtenaren van den polder Walcheren laten op dat strand twee zinkstokken ver vaardigen, bestemd om Ie zinken aan den voet van het duin te A'rouwepolder, waar een val in den oever is ontstaan, die gevaar voor afneming van het duin oplevert. De kolossale vlotten van rijshout en vlechtwerk zijn Ie zamen 75 Al. lang en 20 M. breed en worden belast met Lessine- schen steen. A'oor laten zinken van hel stuk, dat heden naar zijne beslemming zal worden vervoerd, zijn noodig 4 grootere steen schepen, 5 hoogaartsen en circa 80 man. Hef zinken zal te ongeveer (i uur na middags plaats hebben. Zij, die belangstellen in dil werk, dal op de AA'alchersche kust zelden voorkomt, kunnen aan die belangstelling gemakkelijk voldoen, wijl men zich vrij op en nabij lief terrein kan bewegen. SOUBURG. Toen Woensdagnamiddag het li-jarige zoontje van den landbou wer P. K. aan den Abeelschen weg alhier met, een span paarden naar de weide reed, ontmoette hij nabij de hofstede van P. A. een 2-tal kleine kinderen van den aldaar wonenden arbeider P. d. B„ met het on gelukkig gevolg dat het 3-jarig zoontje in aanraking kwam met een der paarden; na geneeskundig onderzoek bleek het rechterbeenIje gebroken Ie zijn. IERSEKE. Omlrent de alhier gehouden vergadering ten behoeve van een auto- mobielendiensl meldt men nader dal voor waardelijk 13 aandeelen van f 100 zijn geplaatst en dat voorloopig hel plan van een dienst op Vlake is aangehouden. DRIEAA'EGEN. In de plaats van den heer C. de Jager, die als zoodanig zijn ontslag had ingediend, is lot wethouder dezer ge meente door den Raad benoemd de heer Al. de Dreu. BORSELE. A'an een schapenhouder on der Nieuwdorp stierven Dinsdag kort ach ter elkander vier schapen. Bij onderzoek bleek dat de dieren gebarsten waren door het eten van erwten op den akker, waar zij gegraasd hadden. 'BORSELE. Bij de stemming voor een lid van den Gemeenteraad (vacature-Rot tier) bekwamen de heeren D. de A'os (vrijz. dem.) 48; Polderdijk (lib.) 24 en L. v. d. AA'al (anti-rev.) 52 stemmen, zoodal her stemming noodig is tusschen v. d. AA'al en de A'os. Er waren uitgebracht 127 stem men, waarvan van onwaarde 3, zoodat de volstrekte meerderheid 62 bedroeg. BAARLAND. Op de heden gehouden vergadering van Ingelanden van het AA'a- terschap Baarland c a waren tegenwoordig 31 personen, uitbrengende 37 stemmen. Na resumtie en vaststelling der notulen van de vorige vergadering, mededeeling van ingekomen stukken en verslag van het Waterschap over 1904/'05, werd reke ning gedaan O'er het dienstjaar 1904 '05. Deze werd vastgesteld in ontvang op f49957.56' en in uitgaaf op f39458 31 al- zoo met een goed slot van f 10499 25\ Tot lid vau den dijkraad van het Cala miteuse Waterschap Ellewoutsdijk en den Calamiteuzen polder Borsele werd benoemd dhr. M. Meeuwse te Oudelande. A'oorts werd aan den dijkwerker C. van de Perel, die 63 jaar aan bet Waterschap is werkzaam geweest, een jaarlijksch ensioen van f150 verleend. TERNEUZEN. De spoorwegmaatschap pij Gent Terneuzen zal concessie aanvra gen voor den aanleg en exploitatie van een stoomtram va.«. Sas van Gent naar Axel. De lijn zou te Sas van Gent een zijtak worden van de spoorlijn. (VI. Crt.) TERNEUZEN. De consul van Neder land te Gent deelt in zijn verslag over 1904 mede dat de sluis van Sas van Gent, de doorsnee van Sluiskil (bij Terneuzen), de bruggen en de afleiding van Langer brugge, Terdonck en Rieme vóór het einde van dil jaar voltooid zullen zijn. De consul acht het zijn plicht te moeten wijzen op den wensch van den zeehandel Ie Terneuzen, om door onderhandelingen der Belgische met de Nederlandsche re geering de loodstarieven aan de Schelde monden to wijzigen. (VI. Crt.) Twee personen uil Aardenburg hebben aan den vooravond van hun vertrek naar Duitschland hun wrok gekoeld aan zekeren D„ snoeier aldaar, dien zij een zoo danig pak slaag hebben toegediend, dal de man met eenige gaten in het hoofd per hondenkar moest worden thuis ge bracht. Een geneesheer verhond de won den, die niet gevaarlijk schijnende politie zoekt, de daders, die vermoedelijk reeds de grens over zijn. Gedurende de week van 2 tol 8 Au gustus zijn in Zeeland voorgekomen twee gevallen van roodvonk Ie G roede en drie van diphthcritis Ie Oosterland. Een o n d e r n emend j o c h i e. In de zen tijd van het jaar zit de reiswoede nu eenmaal in de lucht. En de 16-jarige Hei man P. uil Amsterdam heeft zich ook niet

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2