BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. sident Loubet geluk wensehte. Vervolgens kunnen de staatshoofden gebruik maken van een gevolmachtigde of afgezant. Het is echter niet gemakkelijk den geschikten per soon te vinden voor zulk een zending. Ten laatste kan de Fransche regeering een haar bevriende en hij den H. Stoel geaccredi teerde mogendheid verzoeken, door haar gezant bij het Vaticaan de offieieele mede- deeling te laten doen. Wanneer dat gebeurt, dan zal waar schijnlijk de Fransche regeering zich tot Spanje of Oostenrijk wenden, misschien ook tot Rusland, dat eveneens een gezant bij het Vaticaan heeft. Eerst wanneer Pius X ambtelijk inge licht. is, zal hij zijn besluiten publiceeren, want eerst dan kan Z. H. met de Fransche bisschoppen op directe wijze in onder handeling treden, hetgeen tot dusver, ten gevolge van de .organieke artikelen", veel moeilijkheden kon opleveren. Heiligschennis. 'In de „Journal de Nevers" leest men Vannacht heeft men een heiligschen nis gepleegd in de parochiekerk van La Charité-Sur-Loire. De dieven zijn door de naburige tuinen binnengedrongen en in de kapel van de H. Maagd binnengekomen. De acht. offerblokken van de kerk zijn gestolen. Het tabernakel was opengebroken. De ciborie in drie stukken gebroken en de H. Hostie medegenomen". Het geslacht der vlegels is onsterfelijk. Men leest inde Semaine Religieuse van Poitiers „Ons wordt een weerzinwekkende ploer tigheid medegedeeld van een jong onder wijzer in dit diocees, wiens naam wij niet zullen noemen, ten einde voor dit individu geen reclame te maken "bij de Regeering, die hem dan misschien de „palmes acadé- miqes" zou toekennen. De onderwijzer in quaestie is een kerk binnengegaan met. den hoed op het hoofd en de sigaar in den mond en aldus het geheele heiligdom doorgeloopen. "Ziedaar een opvoeder der jeugd I En hij moet aan de arme kinderen leeren eerbied te hebben voor hetgeen recht heeft op den eerbied van allen". SPANJE. Over het bezoek, dat koning Alfons XIII aan Lourdes gebracht heeft, worden nu nadere détails bekend, die te belangrijk en te treffend zijn, dan dat wij nog niet eens op dit feit zouden terugkomen. Dadelijk na zijn aankomst begaf de ko ning zich vergezeld van meerdere waardig- heidsbekleeders naar de grot. De tijding van de komst van den ko ninklijken pelgrim verspreidde zich als een loopend vuurtje door de stad, zoodat vele vreemdelingen en inwoners van Lourdes hem reeds op de straten en pleinen, die hij passeerde, begroetten. Eerst ging de koning met zijn gevolg het winkeltje in naast de mir aculeuze bron en kocht er 10 groote kaarsen, die hij on middellijk voor de voeten van het blanke beeld aan liet steken, ook een veldfleschje, dat de chef van de Madridsche politie vul de en bewaarde. Toen begaf Alfons zich in de grothij knielde neer en bad er lang en vurig, tot dat Mgr. Du Curel, bisschop van Monaco, Z. M. kwam begroeten en hem de litur gische eerbewijzen bracht. Begeleid door den bisschop, bezocht. Al- fonsus daarna de grot, zichtbaar aange daan nam hij alle details met groote aan dacht waar. Met. zijn gevolg ging hij ver- gens naar de bron en dronk er het water. Als een gunst vroeg hij het glas, waarin het water hem gegeven was, als aandenken te mogen bewaren. Na de piscines (de baden) bezocht te hebben, begaf Z. M. zich naar de Rozen kranskerk. Aan den ingang wachtte Mgr. Péquinot, met, den mijter op het hoofd en den staf in de hand, hem op. De bisschop van Nimes richtte eenige hartelijke woor den tot. den koning en bood hem wijwater aan. Alfons bleef lot het einde der Mis in bekennen, dat ik heelemaal in een soort van doezel was; ik herinner mij alleen, dat de man, met wien zij trouwde, Cla- vering heette en dat een van hen, een der anderen Elner of zoo iets noemde. Ik zou wel willen dat ik niet zoo suf was geweest, meneer, zoodat het u ten minste iets had kunnen helpen". „Vertel ons maar eens hoe het toeging bij het teekenen van het contract", hernam Gryce. „Dat is gauw verteld, meneer. Meneer, Stebbins zeide mij, dat ik mijn naam moest zetten op een zeker gedeelte van een stuk papier dat, hij voor mij neerlegde; en ik deed wat. hij mij vroeg, en daarmee was 't afgeloopen". Stond er nog geen anderen naam op dat papier, toen gij moest teekenen?" „Neen, meneer. Toen ik gedaan had, keerde mijnheer Stebbins zich tot de twee de dame, die inmiddels dichter hij was gekomen, en vroeg haar of zij zoo goed wilde zijn om te teekenenzij antwoordde ja en kwam haastig vooruit en schreef haar naam". „En hebt. ge toen haar gezicht niet ge zien?" Neen, meneer; toen ze haar sluier op sloeg, stond ze met den rug naar mij toe gekeerd; alleen heb ik gezien, dat meneer Stebbins, toen ze opkeek, haar aanzag op eene manier die mij deed denken, dat ze misschien ook wel heel mooi zou wezen, de kerk, tot het „Te Deum", waarna hij zich naar de hoogere balisiek begaf. Daar ging hij onmiddellijk naar het priesterkoor en knielde op een bidstoel neer. In zijn gebed staarde hij lang naar hel beeld van 0. L. Vrouwe. BONI. Men seint aan „Het Handels blad" De onzen hebben Watampone, hoofd plaats van Boni, zonder tegenstand genomen, en aan „de Telegraaf'De vijand verloor bij de landing aan Badjowa duizend dooden, waaronder vele hoofden. Watampone werd door de onzen bezet zonder verzet De vorst is geducht met achterlating van zijn kostbaarheden. Het Vad. meldt Het onlangs door „Het Centrum" mede gedeeld bericht, als zouden de voorloopige pogiDgen van den heer Goeman Borgesius om een Kabinet samen te stellen, hebben gefaald, is onjuist. Evenzoo de gevolgtrekking, die de „Arnhemsche Courant" maakte uit mr Drucker's vertrek naar het buitenland, dat nl geen enkel vrijzinnig-democraat in het komende ministerie zitting zou nemen Ons kwamen andere geruchten ter oore, waarvan wij reden hebben te gelooven, dat zij op goeden grond berusten, geruchten volgens welke de oplossing der ministerieele crisis in voor vrijzinnigen kant zeer ge- wenschte richting reeds binnen enkele dagen waarschijnlijk is te achten. Als a. s. ministers worden o a. genoemd generaal Staal, de sous-chef van den ge- neralen staf, en mr. J- D. Veegens. Meer in het bizonder voor het Departement van Justitie noemt men de namen van het Kamerlid voor Arnhem mr. Rink en van den Commissaris der Koningin in Zeeland mr. Roest. Men bericht, dat mr. P. Rink in verband met de oplossing van de ministerieele cri sis dezer dagen in Den Haag vertoefde. Men bericht uit Den Haag: Het Kamerlid mr. Rink heeft tijdens zijn aanwezigheid hier ter stede, welke in verband gebracht wordt, met de a. s. oplossing der crisis, besprekingen gehou den niet zijne medeafgevaardigden mr. Goeman Borgesius, mr. Foek en Huhrecht. De heer Goeman Borgesius begaf zich wederom naar het Loo. Volgens L. en V. is aan de besprekingen over de oplossing der ministerieele crisis ook deelgenomen door mr. Drucker, die daarvoor zijn buitenlandsche reis onder brak. Naar de Tel. verneemt, is de heer P. Nolting, lid van de Tweede Kamer en van den gemeenteraad van Amsterdam, vrij ernstig ongesteld. GOES. Rij hel opbreken van houten vloeren in dat deel der Groote Kerk, dat eigenaardig de „preekkerk" genoemd wordt (er moest, in het gebrek aan zitplaatsen voorzien worden) heeft men een paar merkwaardige grafzerken ontdekt, welker beeldhouwwerk van dien aard is, dat ze voor i edereen zichtbaar en tevens goed bewaard zijn. De eene zerk is blijkens inscriptie „Een Monument van den heer Cornelis van Wa tervliet", heer van een aantal dorpen op Zuid-Beveland, en „in syn Leven Burg. deser stede Goes sterft 10 Febr. 1636" en zijne huisvrouw Anna van Liere, overle den 2 Aug. 1642. Op de tweede zerk leest men „Hier leyt begraven Jonker Merlen van de. Weerde Boudewijnsz. en Jonckheer Ma- rinus v. d. Weerde, superintendent van den Eylande van der Goes. Tevens zal voor rekening van het. de partement. Goes der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen een nieuwe zerk worden maar gezien heb ik 't niet." „En wat gebeurde er verder?" „Dat. weet ik niet. mijnheer. Ik tolde de kamer uit en heb niks, niemendal meer gezien." „Waar bevondt ge u toen de dames ver trokken?" „In den tuin, mijnheer; ik was toen weer aan 't.werk." „Gij hebt ze dus gezien, was die mijn heer toen ook bij hen?" „Neen, mijnheer; dat was juist 'tvreom de van 't geval. Zij gingen samen heen, juist zooals ze gekomen waren, en hij even eens, en een poos later kwam mijnheer Stebbins naar me toe en zei me, dat ik er aan niemand iets van mocht zeggen, want, dat 'teen geheim was." „Waart gij de eenige in huis die er van wist? Waren er ook geen vrouwen die het weten konden?" „Neen, mijnheer; de dominee z'n doch ter was toen juist naar de naai- en brei- vereeniging." Er was inmiddels langzamerhand een flauw licht opgegaan omtrent hetgeen Gry ce scheen te vermoeden, en bij het neerzet ten der schilderijen plaatste ik de eene een zeer fraai m welgelijkend portret van Eleonore op den schoorsteenmantel, terwijl ik de andere een prachtig uitge voerd photographisch portret van Mary in het volle licht op den lessenaar stelde. Cook stond echter nog met den rug naar aangebracht ter eere van den bekenden menschenredder Frans Naerebout.. De steen nl., die het gral' van dezen men schenredder dekte, liggende in de z. g. „Wandelkerk", was danig uitgesleten, van daar dat liet deparlementsbestuur aan hee- ren kerkvoogden het verzoek deed om een nieuwen steen te mogen leggen (met het opschrift Grafplaats van F. Naerebout) in de nabijheid van bovengenoemde graf- zeiken. MIDDELBURG. Van verschillende zijden werd gisteren gemeld, dat de schilderijen die bij den heer Boogaert gestolen zijn, weder gevonden zijn. Dit zijn evenwel slechts loopende geruchten en het zal wel spoedig genoeg blijken in hoeverre deze waarheid bevatten. MIDDELBURG. Het bestuurder Vereeni- ging „LTit. het Volk Voor het Volk" al hier wenscht aan het programma der, bij gelegenheid van den jaardag van 11. M. de Koningin te geven feestelijkheden nog eenige uitbreiding te geven. Het wil trachten voldoenden sfeun te verkrijgen voor een met het bloemencorso te verbinden reclame-optocht. Gaarne zou het zien dat daarvoor flin ke deelname ware te vinden, en vooral de medewerking der jongeren zou het op hoogen prijs stellen. Wel is waar is het nog maar kort dag, maar wanneer men ernstig wil, is er nog wel tijd om de noodige voorbereidingen te treffen en iets goeds tot stand te brengen. Bij goede samenwerking lusschen pa troons en werklieden voor het inrichten van reclamewagens en dergelijke is het slagen van het plan lang niet onmogelijk. VLISSINGEN. Voor de vacature in de Provinciale Staten voor het kiesdistrict al hier, ontstaan door het overlijden van den heer J. Bos Az., is gisteren door de centr. anti-revolutionnaire kiesvereeniging tot candidaat gekozen de heer P. Merekens, arts alhier. VLISSINGEN. De Koning van Engeland wordt den 14 Augustus alhier verwacht met zijn jacht. 'Z. M. zal 'meteen extra-trein zijn reis naar Ischl voortzetten. KWADENDAMME Woensdagavond vergaderde het bestuur der vereeniging „Hibernia" ter beraadslaging over de a.s levering der steenkolen Ingekomen waren 5 inschrijvingsbiljetten ad. f 13.50 13.40, f 13.05 f 12,90, f 12 90—12.85 en f 12 75 per kar franco voor den wal te Hoede- kenskerke. Aan den laagsten inschrijver zou de levering opgedragen worden. De rekening van het vorige jaar werd nage zien. Deze sloot met een batig saldo van £15.96 welk bedrag bij de as. levering zal verrekend worden. De prijs der kolen kon hierdoor berekend worden op 75 cent per H L op den wagen aan de kaai te Hoedekenskerke. Wegens herhaalde klach ten over gebrek aan zakken bij de lossing en ook het niet terugbezorgen daarvan na de lossing, beeft het bestuur in overweging genomen, het voorstel reeds meermalen gedaan en bij de naburige vereenigingen reeds in gebruik om de kolen door voer lieden franco aan buis te laten bezorgen Daarom verzoekt het bij dezen gegadigden daartoe om opgave van den prijs per H L. daarvoor op te geven aan en de noodige inlichtingen daartoe aan te vragen voor den avond der algemeene vergadering vast gesteld op Donderdag 10 Augustus bij den Secretaris-Penningmeester J. Keijzer NISSE. Donderdag brandde door een onbekende oorzaak het bijenhok van den ymker Wattel geheel af. De daarin aan wezige korven met bijen (20' zijn mede verbrand. De schade die geraamd wordt op f200 wordt niet door assurantie gedekt. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. SCIIORE. Woensdagavond vergaderde een 50 ingezetenen alhier tot. het bespreken van al of niet feesl vieren op 31 Augustus. Met algemeene stemmen tot een feest viering besloten, werden commissieleden tot uitvoering der werkzaamheden be- dat gedeelte van hel vertrek gekeerd, en gebruik makende van hel oogenblik, wend de ik mij tot hem met de vraag, of hij ons alles had gezegd, wat hem omtrent de zaak bekend was. „Ja, meneer," was het antwoord. „Welnu dan," zei Gryce, met een schuin- schen blik op N., „is er niets hier, waarme de wij onzen vriend kunnen beloonen voor zijn getrouw verhaal? Zie eens rond, wilt gé?" N. beantwoordde den wenk van zijn su perieur en ging naar een kast in den muur naast den schoorsteen, waarheen, gelijk le denken is, de oogen van Cook hem on middelijk volgden. Maar toen hij omkeek, uitte hij een kreet van verbazing en naar den schoorsteen loopende, bleef hij met een uitdrukking van genoegen en voldoening voor het daar door mij geplaatste portret van Eleonore staan, bekeek het echter eerst, nog eens goed en wendde er zich toen langzaam weer van af. Ik voelde dat het hart mij bonsde en gedreven door eene plotselinge ingeving van hoop en vrees, keerde ik mij om, toen hij onver wachts een tweeden kreet slaakte, maar nu gevolgd door do woorden: „dat is ze, dat. is ze zoo zeker als iofs, heeren 1" en mij om wendende zag ik hem haastig naar ons toe komen, met het. portret van Mary in de handen. Ik geloof niet, dat ik mij bijzonder ver baasde. Ik gevoelde alleen, dat. ik buiten noemd. Te Noordgouwe is een 24-jarige knecht van een landbouwer, terwijl hij bezig was een erwtenstapeltje te dekken, daaraf ge vallen. Hij gaf, op den grond gekomen, geen enkel teeken van leven meer. Wijl de man door den val geen lichame lijk letsel had bekomen, was vermoedelijk hartverlamming de oorzaak van zijn plot selingen dood. In de afgeloopen week van 2G Juli tot 1 Augustus kwamen in Zeeland 10 ge vallen van besmettelijke ziekten voor, waarvan 9 van diptheritis, 1 te Aarden- burg en 8 te Oosterland, en 1 van febris typhoidea te Tholen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is er te Zaandam ingebroken in het kof fiehuis van P. J. aan het einde van den Zuiddijk dicht bij de algemeene begraaf plaats. Nadat de dieven door een raampje waren binnengekomen is alles doorzocht en alles wat waarde had is meegomen, o.m. eenige gouden en zilveren sieraden benevens f30 aan geld. Zelfs werd uit de japon, die voor het ledikant lag, waarin de vrouw des huizes sliep, de portemonnaie genomen. De bewoners verklaren niets verdachts te hebben gehoorddit gevoegd bij de om standigheid, dat allen des morgens bij het ontwaken over pijn in de keel klaagden heeft het vermoeden doen ontstaan, dat de dieven de bewoners bedwelmd hebben. De ledige portemonnaie en het geldzakje uit den winkel zijn 's morgens aan den weg naar Oostzaan (Weerpad) gevonden. De politie heeft reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld. Bevende huizen. De heer Herm. Heijermans Jr. schrijft nan het „Hdbh": Sinds eenigen tijd worden er uit de badplaats Scheveuingen klachten gepubli ceerd over het zoogenaamd beven der huizen. In April te Scheveningen gekomen, hebben wij in onze huurwoning op den Badhuisweg voordurend dezelfde sensatie ondergaan. We zitten in onafgebroken trilling terwijl we het vorige jaar in die woning niets bespeurd hebben. Op dit oogenblik is een groot deel der huizen aan zee een belangrijk deel der badplaats zelve in absoluut waarneembare schom meling. De betrokken autoriteiten geven de sussende verklaring, dat dit bewegen der huizen door de electrische centrale veroorzaakt wordt. Dit is een tastbare onjuistheid, omdat de machines in dat ge bouw reeds het verloopen jaar werkten en er geen klachten waren. Er moet voor zulk een deinende beweging van een bodem over een aanzienlijke oppervlak een andere oorzaak zijn. Waarom sust men? Waarom behandelt men deze zeer gewichtige zaak, die toch voor ons bewoners misschien noodlottig kan worden, op zulk een licht zinnige wijze? Is dat om de de badplaats te sauveeren? In het belang van ons allen dring ik op een dadelijk onderzoek aan, een onderzoek dat geen dag meer mag wachten. Wij willen volledig gerustgesteld worden, of dadelijk aangespoord onze huizen te verlaten Als ik valsch alarm maak, is dat in ons algemeen belang. Maar ik maak beslist geen valsch alarm. Wie is verantwoordelijk? Naar ,.Het Vad." verneemt is een ernstig onderzoek in gang van een commissie van gemeente-ambtenaren, naar de oorzaken van het beven van verschillende Scheve- ningsche hui,en. Het ongeluk te Scheveningen. In verband met het treurige ongeval te Scheveningen is er gisteren den geheelen dag naar het lijk van het verongelukte Duitsche meisje gedregd. Ook den geheelen nacht ongeveer werd er in de richting van Katwijk gezocht, en heden kruiste er voor het strand een stoom bootje, dat groote netten achter zich sleep- gewoon opgewonden was, want, do wijze, waarop Gryce den getuige had onder vraagd, had mij op deze ontdekking maar al le wel voorbereid. „Dal zou de dame zijn, die huwde met den heer flavoring Neen, goede man, daar geloof ik niets van. Ik houd 'ter bepaald voor dal je je vergist," zei Gryce op ongeloovigen toon. „Vergissen I Heb ik u niet gezegd, dat ik haar overal en altijd zou erkennen. Ik zeg u dat dit de dame is, die ik heb zien trouwen en ik zal 'I volhouden, al was ze ook de vrouw van den president in eigen persoon." En Timotheus Cook bekeek de photographic met blikken, waar uil geen geringe mate van bewondering en eerbied sprak. „Ik ben ten hoogste verwonderd," zeide Gryce, mij aanziende met een duivelschen blik, die onder andere omstandigheden ongetwijfeld mijn drift zou hebben gaande gemaakt. „Wanneer gij gezegd hadt dat 'tdie andere dame was," vervolgde hij, naar 't portret van Eleonore wijzende, „zou ik u veel eerder geloofd hebben." „Die? Neen, die dame heb ik nog nooit van mijn leven gezien. Maar deze hier, ja! Zou 't. te veel zijn gevraagd, heeren, als ik u verzocht haar naam te zeggen?" „Als hetgeen gij ons verteld hebt waar is, dan heel zij mevrouw Clavering." „Clavering? Ja juist, zoo was zijn naam." „Ja, ja, een heel lieve dame," zeide tealles echler helaas nog zonder re sultaat. Naar men verneemt, bevond zich de va der van liet meisje tijdens het ongeval op de Pier, waar hij gedoemd was de ramp in haar heele verloop machteloos gade te slaan. Zijn echtgenoote en twee dochters alle zeer goede zwemsters, bevonden zich in het ilamesbad, zuidelijk van het Wan delhoofd, en waren herhaaldelijk door ge fluit gewaarschuwd. De vloed begon op te komen, en dat tijdstip wordt door de badknechts wegens het „trekken der zee", nog veel gevaar lijker geacht dan de eb. Eensklaps moet hel meisje tot haar grooten schrik ont dekt hebben, dat het haar onmogelijk werd, tegen de terugrollende golven op te komen. Van de badknechts zijn er slechts eeni gen in staat Ie zwemmen, en deze zijn speciaal voor reddingspogingen aangewe zen. Doch zouden allen kunnen zwemmen als ratten, dan nog zou men wegens de gesteldheid van de kust in de eerste plaats moeten rekenen op reddingen met de red dingboot of te paard. Onder de badknechts, die als uitstekende zwemmers bekend staan, behoorde de zoo tragisch verongelukte A. Toet. Haastig begaf hij zich geheel gekleed te water en ook hij ondervond geducht de ongunst van het getij. Hij droeg de kleeren om het middel gesloten en blijkbaar zijn deze om het bovenlijf vol water geloopen waardoor hij topzwaar naar omlaag werd getrokken. De andere badknecht der damesafdeeling begaven zich le paard te water, doch toen ze zoo ver waren, dat de paarden grond verloren en begonnen te zwemmen, deins den zij, die zelf niet konden zwemmen, terug. Van de badafdeeling aan de andere zijde van de Pier daagde hulp. De gebroeders Piet en Gijs Breugem, evenmin kunnende zwemmen, kwamen op hun paarden aan rennen en kozen eveneens zee. Ze zagen een drijvend lichaam en menden hun paar den daarheen. Het was de badknecht T. Ze grepen hem waar ze hem grijpen konden, dat is bij de haren. T. droeg echter het haar zeer kort en ze konden hem niet houden. Wellicht ware het toen nog mogelijk geweest de levensgeesten op te wekken I Ook de reddingboot werd van de andere zijde van de Pier aangebracht, en koos zee. Hel was een tooneeltje van onbeschrijfe lijke paniek onder de menigte op hel strand, waarvan de meeste lieden alleen als genotzoekenden naar hier waren ge komen. De Berlijnsche familie, waartoe het meis je behoorde, was sedert veertien dagen in hotel Garni gelogeerd en zou over een week vertrekken. De toestand van de leden van dit zwaar getroffen gezin, vooral van de moeder, is deerniswaardig; naar we vernemen, waren ze zelfs nog haast niet in staat eenig voedsel tot zich le nemen. Een kind van bijkans twee jaren trok op een bovenwoning in de Blankenstraat te Amsterdam het theelichtje, dat op ta fel stond, naar zich toe. Het lichtje viel en de kleertjes der kleine geraakten in brand. De moeder, die in een ander ver trek eenige werkzaamheden verrichte, schoot op het geschrei toe, en vond daar haar kind in deerniswaardigen toestand. Onmiddellijk werd de arme kleine, die met brandwonden overdekt was, naar het gast huis gebracht, alwaar het korten tijd na aankomst overleed. Toen Woensdag de nachtportier van het Hotel Neuf in den Haag een der logeer gasten wilde wekken, kreeg hij op zijn her haald geklop geen antwoord. Daar men vermoedde ,dat er iets niet in orde was, werd de toegang tot de kamer geforceerd; een sterke gaslucht kwam de binnentre denden tegemoet en 't bleek, dat de be woner der kamer de kraan der gasleiding had laten openstaan en door het ontsnap pende gas bedwelmd was geraakt. Geluk kig slaagde men er spoedig in hem bij te brengen. Gryce. „Hebt ge nog niet 't een of ander gevonden, Morris?" „Ja, meneer," antwoordde N„ een flesch met een paar glazen voor den dag bren gende. Maar Cook bleek volstrekt niet genegen tot het gebruiken van geestrijk vocht. Hij scheen nu berouw te gevoelen over de openhartigheid zijner mededeelingen, want van het portret naar N. ziende, en van N. weer naar het portret, zeide hij op be drukten toon „Ik heb deze dame kwaad berokkend door mijn pratenik zal 't. mij zelf nooit vergeven. Gij hebt mij gezegd, dat ik in haar voordeel zou handelen, door oprecht en naar waarheid te spreken; wanneer gij mij hierin bedrogen hebt „Ik heb u volstrekt niet bedrogen," zei de N. op zijn korte afdoende manier, „vraag het maar aan dien mijnheer, of wjj niet. allen er belang in stellen, dat deze dame bevrijd worde van onrecht. Hij wees hierbij op mij, maar ik was niet in een stemming om te antwoorden. Ik verlangde er slechts naar, dat de goede Timoteus zijn afscheid zou krijgen, omdat ik daarna hoopte zekerheid te ontvangen omtrent de oorzaak van het behagclijk waas, waarin de geheele gestalte van Gry ce nu gehuld was. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2