GEMENGD NIEUWS, KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Openbare Verkoopingen. kan voorzeker worden gemeld dat j.l. Zaterdag door A. Renkers alhier, op de Wes ter-Schelde niet minder dan elf zeehonden werden gevangen, waarvoor hij een niel onaardig bedrag aan premie ontvangt, WESTDORPE. In de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering alhier werd be sloten een oproeping te doen voor een eigen gemeentegeneesheer op een jaar wedde van f 700. Dit plan zal voorzeker een ieder graag vernemen. HULST. Maandagmiddag had bij de Eerw. Zusters alhier, de plechtige prijs- verdeeling plaats aan de kinderen, welke door de Zusters kosteloos onderwezen wor den. De plechtigheid werd voorgezeten door den HoogEerw. heer Deken, vergezeld van de Eerw. heeren Kapelaans, terwijl vele dames van hunne belangstelling door hun ne zeer gewaardeerde tegenwoordigheid lieten blijken. HENGSTDIJK. Door den gemeenteraad alhier is besloten het, door de Vereeni- ging tot oprichting en instandhouding eener ambachtsschool te Hulst, "gevraag de subsidie te verleenen. BOSCHKAPELE. De raad dezer gemeen te heeft het, door de Vereeniging tot op richting en instandhouding eener am bachtsschool te Hulst, aangevraagde subsi die toegestaan. Op vele plaatsen in onze provincie val len, naar men ons schrijft, de erwten zeer tegen. Dezer dagen heeft een landbouwer te Zaamslag een gedeelte van dit. bij hem te veld staande gewas omgeploegd, omdat, naar hij verzekert, dit zelfs de kosten van het oogsten niet waard zou zijn. Gistermiddag is in de baden te Scheve- ningen een jonge dame van 17 jaar, die zich, trots alle waarschuwingen en ver maningen van den badman en de bad- vi'ouw, te ver in zee had gewaagd, plotse ling weggezonken. De badman Toet, die zich het dichtst in hare nabijheid bevond, zwom haar onmid dellijk na, dook, doch waarschijnlijk door zijn zware kleeding in zijn' bewegingen ge hinderd, kwam ook hij niet meer boven. Dadelijk toog men met paard en zwemmers en lijnen op redding uit en men slaagde er dan ook in. Toet op het strand te 'brengen. Dadelijk werden door 4 doctoren en een pleegzuster alle pogingen in het werk ge steld om de levensgeesten weder op te wekken, welke pogingen echter te ver- geefsch bleken. Het lijk der dame is nog niet gevonden. Het. verdronken jonge meisje is juffrouw R., uit Berlijn, dochter van een expediteur aldaar, die met zijn familie te Schevenin- gen vertoeft. Het „Vad." deelt nog mede, dat de dame, die waarschijnlijk de verdronken Duitsche dame vergezelde, zelf ook in doodsgevaar heeft verkeerd. Zij heeft haar redding te danken aan twee Utrechlsche dames, die ook aan het baden warende dames C. A. M. en M. Wefers Bettink en aan den agent, van politie Moerman, die zich gekleed in zee begaf. Te Dorp, gemeente Havelte (Dr.), is gisternacht een moordaanslag gepleegd op den landbouwer v. L. Eerst, werd in zijn woning een ruit verbrijzeld. Toeir v. L. daarop uit bed sprong en een revolver wilde grijpen, viel er een schot, door het. raam. Een 40-tal hagelkorrels troffen v. L. in den arm, terwijl de overige hagels in de bedstede sloegen en het 2-jarig doch tertje doodelijk in het hoofd troffen. Van den dader geen spoor. Gisternacht, om ruim twaalf uur is door- de Westlandsehe stoomtram bij Loosdui nen schipper V. uit Naaldwijk, overreden. De man zat, waarschijnlijk in abnormalen toestand, tegen mijlpaal 44 aan, toen hij gegrepen werd. De helft van het hoofd, een arm en een been werden afgereden, zoodat. de dood terstond is ingetreden. Een Zeeuw met zijrr schip op een werf te Raamsdonksveer, had de onvoorzichtig heid de kachel met petroleum aan te ma ken. De vlam sloeg uit de kachel en deel de zich aan de kleeren van den schipper mede. Na eenige vergeefsche pogingen om het vuur te blusschen, sprong hij in de haven en werd hieruit, meer dood dan levend opgehaald. Geheel met brandwon den overdekt, werd hij in zijn schip ge bracht, dat inwendig ook nogal brandscha de bekomen hoeft. Een werkman van de werf, die bij het. blussohingswerk hielp, verbrandde beide handen. Te Bussem is de loopknecht van den banketbakker Vollers met een bedrag van ongeveer f 200, hetgeen hij aan kwitantiën bij klanten moest innen, spoorloos verdwe nen. De politie doet. onderzoek. Een werkman van een der groote fa brieken te Delft, heeft, dezer dagen een onaangenaam dagje gehadtoen op 10 Juli de Koningin Delft verliet, werd Haar aan het Kalverbosch een bouquet, aange boden. Op het. laatste oogenblik werd deze eer opgedragen aan het. dochtertje van een werkman aan de Nederl. Gist- en Spi ritusfabriek. Enkele dagen later bereikte den man een zeer officieel uitziend schrij ven waarin zijn benoeming tot Officier in de Orde Oranje-Nassau werd medegedeeld, dit schrijven prijkte met drie groote zegels. In de wolken over deze onderscheiding, deelde de man zijne benoeming mede aan de directie zijner fabriek die hem natuur lijk gelukwenschte, doch ten slotte bleek dat een of meer grappenmakers hem ter dege hadden beet gehad. De man, erg boos, beklaagde zich reeds bij den officier van justitie. Het schijnt echter dal men de daders niet kan vinden. In het afgebrande dorp Vriezenveen zijn thans ongeveer 175 perceelen in herbouw. Er zijn circa 1000 arbeiders van elders werkzaam. Dezen zijn bij particulieren ge huisvest, wonen in keten of gaan eiken avond naar Almelo. De bepalingen der nieuwe bouw- en wo ningver-ordening worden streng gehand haafd, hetgeen' vaak tot murmureeren aan leiding geeft. De woningtoestanden zullen er echter zeer door verbeteren. Eerr 12-jarig knaapje dat met kameraad jes te Scheveningen in de duinen was gaan spelen, geraakte in een kuil onder afschui vend zand bedolven) en is daarbij door- verstikking om het leven gekonrerr. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. De heer en mevrouw v. I., uit Amers foort., waren eenige dagen op reis geweest en bemerkten bij hun thuiskomst al heel gauw, dat er tijdens hun afwezigheid onge- noode gasten in hun huls geweest waren. De politie werd gewaarschuwd en ging weldra op zoek, met aanvankelijk heel wei nig succes. Echter kreeg zij op geheel on verwachte wijze hulp. Een vriendin van mevrouw v. I., kwam even aan en vroeg zoo terloops, „hoe zij er nu toe gekomen waren om tijdens hun afwezigheid zoo'n raren huisbewaarder aan te stellen." „Een huisbewaarder?" antwoordde de gastvrouw heel verwon derd, „hoe kom je daaraan, dien hebben we nooit, gehad." En wat. bleek De vriendin, niet wetend dat de familie v. I. voor eenige dagen afwezig was, had bij haar aangebeld, en was toen opengedaan door een joggie van een jaar of twaalf, die haar heel keurig netjes inlichtte, dat de familie de stad uit was en dat hij op het huis moest pas sen. En toen de dame zeide, dat zij eenige noodzakelijke mededeelingen voor me vrouw v. I. had, bracht de huisbewaarder- haar heel galant papier en potlood, en beloofde dat. hij de schriftelijke mededee lingen onmiddellijk aan mevrouw, als zij thuiskwam, zou ter hand stellen. Dank zij deze onthullingen, was nu het diefje gauw opgespoord. Het bleek, dat hij door het inslaan van een ruit, zich toe gang tot. het. huis verschaft, en eenige recht genoegelijke dagen in de comfortabele wo ning doorgebracht had. En zijir kleine zus werd in den ktnderwagen overdag van huis gehaald, en genoot in den tuin van de villa volop van het. zomersche weer. De „huisbewaarder" heeft, alleen ont vreemd een antiek zilveren mandje, dat hij naar zijn zeggen begraven had. Op den Jutfaaschen weg te Utrecht een buurt, die vooral des Zondags niet altijd even veilig genoemd mag worden is een 52-jarig persoon door een sluitgel van 19 jaar op onverantwoordelijke, wijze toegetakeld. De aanvaller, die in niet, ge ringe mate van zeker geestrijk vocht had genoten, sloeg zijn slachtoffer waar hij hem slechts raken kon, en gooide hem ten slotte in het. water. Per brancard werd de man meer dood dan levend en met verschillende verwondingen aan het hoofd naar het Zie kenhuis vervoerd. De dader is bekend. De rijksveldwachter van der Lee te Sant poort had een benauwd half uurtje, toen hij drie beruchte stroopers snapte, die hun slag waagden, tijdens eerr feest door den oud-minister Cremer gegeveir ter eere van den jaardag vati zijn jongsten zoon, aan de bevolking, op zijn buitenverblijf Duin en Kruisberg. Hij hield het drietal aan, waarbij een worsteling ontstond, die zeker slecht, voor hem zou zijn afgeloopen, als niet twee toevallig passeerende dames, assistentie hadden gezocht.. De stroopers werden toen aangehouden en hun geweer in beslag ge nomen. Tijdens zijn uitstedigheid is ten huize van den heer Keurenaer te Nijmegen, door een tweetal inbrekers een brutaal stukje uitgehaald. De „Nijrn. Ct." meldt er o. m. het volgende van: Na door het kelder luik het huis te zijn binnengedrongen en zich aan de aantrekkelijkheden van den wijnkelder terdege te hebben te goed ge daan, zijn de ongenoode bezoekers door- intrapping van een deurpaneel van den kelder in het huis gekomen, dat in den letterlijken zin des woords totaal door hen is bewerkt. Geen kamer, kast of doos is ondoorzocht gelaten. Behalve een aantal flesschen wijn, eenig zilverwerk en ver schillende kleedingstukken werden twee gouden horloges en een ivoren binocle vermist. Voorts werd 't tafelzilver gereed gelegd, maar om welke reden is onbekend, schijnen de dieven irr hun bedrijf te zijn gestoord, zoodat. verschillende voorwerpen werden achtergelaten. Daarbij schijnt ook de wijn, die bij wijze varr introductie iir den kelder werd genuttigd, zijn invloed niet gemist te hebben. "Want ware dat niet het geval geweest, de inbrekers had den niet de onhandigheid gehad, tal van voorwerpen, als inbreekijzers, een rooden zakdoek en een paar beschreven briefjes achter te laten. Een dezer briefjes, door een individu in een café aan de Waalkade te Nijmegen eenige dagen vóór de inbraak getoond, heeft geleid tot opsporing van de vermoedelijke daders. Dank zij het op treden van de politie, wie daarvoor alle hulde dient, te worden gebracht, zijn te Kleef een tweetal personen gearresteerd, in wier bezit de meeste der gestolen goe deren nog werden bevonden. Een snuggere. Onder leiding van hunne onderwijzers maakten de leerlingen der drie hoogste klassen van de openbare lagere school te Joure (Fr.) per tram een reisje naar Lemmer. Toen ze voor 'teerst de zee zagen, zeide een van hen: „Waar- staat nu dat dit de Zuiderzee is, op de schoolkaart is dit duidelijk te lezen". De snuggere knaap meende dat zulks op het water- moest staan. Wel een bewijs dat schoolreisjes nuttig zijn ert het moeielijk is om juiste voorstellingen in de jeugdige harten te prenten, zegt de „Tel". In zonderlinge omstandigheden werd te Gent een troepje dieven aangehouden. Een van hen had met zes kameraden een per soon aangerand, die, omdat hij geen licht had, aan de hand zijn velo voerde. Onze dief nu eigende zich den velo toe, terwijl zijne makkers de porternonnaie van den bestolene kaapten en reed weg. Maar een straat verder deed een politie agent hem stilstaan, omdat hij geen licht had. 't Is juist uitgegaan 1 zegde hij. En waar is de lantaarn? Die was er ongelukkig niet aan. Middelerwijl kwam de bestolene toege- loopen, roepend Houdt, hem, 'tis mijn velol Dit gebeurde. De aangehoudene verklapte zijne gezel len en deze werden in den nacht door de politie geknipt. Te Montjean, nabij Anhers, ging een slotenmaker, Jules Lemonnier, zwemmen in de Loire met zijn zoon Eugène en zijn neefje, Jean Mesiet. Eensklaps verdwenen de beide jongens in de diepte. Lemon nier riep om hulp en zwom gelijktijdig naar de plaats, waar de knapen gezon ken waren, doch ook hij verdween. Reeds kwamen schippers met een roeiboot, maar zij slaagden er slechts in de lijken op te halen. Er was daar ter plaatse een diep gat in den bodem der rivier en alles wat in de nabijheid kwam, werd met kracht naar omlaag gezogen. Zelfs voor kleinere vaartuigen schijnt deze plek niet. ongevaar lijk te zijn. In het arena te Duramp, Mexico, had Siverio Chic.o, een der beste stierenvech ters van het land, reeds vijf stieren ge dood en vocht nu met een zesde, dien hij bijna overwonnen had. Reeds maakte hij zich gereed het dier den doodelijken steek toe te brengen, toen de degen aan zijn hand ontglipte. De stier sprong op Chico toe en drukte hem zijn geweldige horens diep in de borst, zoodat hij onmiddellijk den geest gaf. Wijnuiteen welpomp. In de Pfalz zou een vrouw een emmer water halen uit een welpomp. Groot was haar verba zing toen do pomp een rood vocht op leverde, dat naar wijn rook en toen zij er van proefde, inderdaad wijn bleek te zijn. Zij vertelde het, geval terstond aan de buurvrouwen en in een oogwenk was de pomp omringd door vrouwen met emmers, die lustig met. wijn gevuld werden. Maar de wijrr werd aldoor slapper en ten slotte gaf de pomp weer gewoon water. Een onderzoek loste het raadsel op. Nabij' de wel was een wijnkelder en daarin was een groot vat oude wijn gesprongen, zoodat. de kelder ondergelooperr was met wijn, 'die ook in de wel geraakt was. In de centrale, gevangenis te .Stein (Ne- der-Oost.enrijk) waar 1500 veroordeelden opgesloten zitten, is Vrijdagnacht brand uitgebroken. De vlammen, ontstaan irr een werkplaats vlak bij het hoofdgebouw, werden aange wakkerd door een hevigen wind en de machinezaal, welke een groote hoeveelheid ontplofbare sloffen bevatte, liep groot ge vaar. Alles sliep in de gebouwen. Maar een teringlijder, die in de ziekenzaal lag, ont waakte door den gloed en hij maakte on middellijk alarm. De directeur gaf toen last, dertig ver oordeelden, die zich door goed gedrag on derscheidden, te laten helpen bij het blus schen. Die mannen snelden naar de ma chinezaal en met levensgevaar gelukte het hun met, inspanning van alle krachten het gebouw voor een geweldige ontploffing te bewaren. Terwijl de gevangenen aldus werkten, waren zij geheel zonder toezicht. Maar geen van hen dacht er aan daarvan mis bruik te maken om te vluchten. De directeur* vroeg voor alle dertig ver oordeelden gratie of vermindering van straf en verlof om den teringlijder, die alarm maakte, onmiddellijk vrij te laten. Irr de oostelijke staten van Amerika heeft. Zondag een verschrikkelijk onweer gewoed. Op Coney Island zijn zes Duit sche jongelingen, aan het. strand, door den bliksem gedood, terwijl ongeveer twintig anderen gekwetst werden, van wie er ver- scheidenen wel niet van hun wonden zul len opkomen. De Duitscher-s waren zoo onvoorzichtig geweest, om naast een hoo- gen vlaggestok te gaan staan. In Connecticut brak een dam door, ten gevolge waarvan een heel dorp onderliep. Bij het Staten Eiland is een roeiboot met zes menschen erin gezonken. Te Cleveland alleen heeft de donder iets goeds teweeggebracht. Daar werd juf frouw Melville Morton in den vroegen ochtend wakker van een zwaren donder slag. Op hetzelfde oogenblik hoorde zij beneden in huis loopen, zij ging de trap af en vond hajar vader, die door inbrekers gechloroformeerd was. Zij wekte de buren en met hun hulp kon de oude man bij gebracht worden. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft, benoemd tot kapelaan te Poeldijk den Wel- eerw. heer J. J. Vollering, tot kapelaan te Heer Hugowaard den Weleerw. heer J. J. M. Boele, assistent te Maassluis, en tot kapelaan te Schiedam (O. L. Vr. Visi tatie) den Weleerw. heer H. B. J. Warnink, die kapelaan was te Berkenrode. Op last van hooger autoriteit is de offi cier van justitie bij de Haagsche recht bank in appèl gegaan van het vonnis ge wezen tegen Marius Brouwers, ontslagen van rechtsvervolging en geplaatst in een rijkskrankzinnigengesticht voor den proef tijd van ten hoogste een jaar, terzake van den doodslag in de Scheveningsche bosch- jes. Dit. hooger beroep houdt verband met de omstandigheid, dat de medische overwe gingen een voornaam aandeel hebben ge had in het gewezen vonnis, waarom het van belang wordt geacht deze zaak ook aan het oordeel van een hooger rechts college te onderwerpen. GOES. Geboren1, Nicolaas, z. v. Nico- laas Leijs en; Tannetje Hoogstrate; Abra ham Jacob, z. v. Louis Versé en Jozina Goetheer. MIDDELBURG. GetrouwdJ. A. L. Boumans, 27 j. jm. en M. P. Castenmille, 21 j. jd. Bevallen: S. M. Schets, geb. Vendeville, d.; J. Vader, geb. Giffard, z.J. Bos- sclraar, geb. Huibregtse, d.H. W. S. Mesu, geb. Krijger, z.; B. Klercq, geb. Visser, d. 29 Juli tot 2 Aug. VLISSINGEN. Bevallen: M. J. Ludik- huize, geb. Bormewel, z.; E. S. Benthein, geb. Billoot, d.V. Everaerts, geb. Ver- meesch, d.J. van Dijke, geb. Wouterse, d. Overleden: J. A. de Vos, ongeh. d. 80 j.; A. van Oorschot, d. 6 m. Over de maand Juli 1905. 's HEERENHOEK. Overleden, 6, Johan na Cornelia Maria, 1 m. d. van Cornelis Behage en Maria Johanna Koster; 27, Ca- tharina Adriana, 3 m. d. van Adriaan Ver meulen en Apolonia Nuiten; 28, Pieter Bos, 70 j., gehuwd met Jozina Janse. Levenloos aangegeven21, een kind van het mannel. gesl. van Cornelis van Weele en Cornelia Almekinders; 25, een kind van het vrouwel. gesl. van Paulus Fran- ciscus Polfliet. en Maria Theresia Bal. HEINKENSZAND. Geboren: 15, Corne lia Jacoba, d. v. Anthonie van de Reepe en Cornelia Beenhakker; 20, Cornelia Lu- dovika, d. v. Pieter Hoondert en Anna Catharina Martens. Overleden: 1, Jacoba Behage, 26 j./op- gehuwd; 13, Adriaan, 16 d., z. v. Markus op 'tHof en Jacoba Pieternella Hirdes; 29; Jan van(Weelte, ,72 j., wedn. van Wilhel- mina P. Verhage. OVEZAND. Geboren: 16, Maria, d. v. Joannes ,Marcus Clarijs en Margaretha Huige. Overleden: 2, Aalbrecht Ars, 2 m. NISSE. Geboren4, Pieternella, d. v. Jacobus Kloosterman en Jeleijntje van Driel; 14, Elizabeth Jozina, d. v. Geerard Nieuwenhuijse en Geertruid Kloosterman; 23, Neeltje, d. v. Willem Bosman en Mar- grietha Hoek van Dijke. DRIEWEGEN. Geboren: 3, Adriana, d. v. Adriaan de Korte en Cornelia Looij 27, .Cliristiaan z. v. Cornelis Allemekin- ders en Katharina Johanna de Reijger. Overleden1, Jacobus Jan Kaaisteker, 9 m.18, Jan de Bue, 90 j., wedn. van Dina Oranje. Levenloos aangegeven: 5, een kind van Kornelis de Witte en Jannetje Moerdijk. RILLAND-BATH. Huwelijksafkondiging 2 Juli, Huwelijksvoltrekking 20 Juli, Ma- rinus de Punder, 35 j. j.m., met Johanna Ars, 27 j. j.d. Geboren: 12. Johannes Jacobus, z. v. Petrus Jacobus van Wijk en Johanna Hen- drika van Gemert; 13. Adriana Johanna, d. v. Maarten Lobbezoo en Marina Hen- nekij; 17. Adriana, d. v. Henricus Jacobus Plompen en Maria Begga Catharina Aerts; 20. Marinus, z. v. Gommert Vette en An- thonia Zeevaart; 27. Julina, d. v. Mattheus Augusteijn en Magrieta Hoogstrate; 31. Jannetje Maria, d. v. Jan van de Griek en Lena Kalle. Levenl. aangegeveneen kind van het mannel. geslacht van Jannis Abraham Colpaart en Pieternella van Velzen. Van 2429 Juli. ZIERIKZEE. BevallenH. M. Ridderhof, geb. Van Duin, z.; J. P. Roggeband, geb. Soeters, d. (levenl.); S. de Regt, geb. Bil, z.; P. K. Verhage, geb. Manni, d. Overleden: C. Beil, ongeh. d., 72 j., P. C. Kommer, z., 8 d. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de 2e helft der maand Juli 1905. POSTKANTOOR GOES en de daaronder behoorende Hulpkantoren S. Koopmans, Enschede; P. Reijnhout, Neuzen; mej. Dipourske, Bruxelles. POSTKANTOOR VLISSINGEN en de daaronder behoorende hulpkantoren Seid Beukelman, Amsterdam; P. d. S., Bergen op Zoom; Wed. Terbeck, Rot terdam. Briefkaarten: K. Hoeksma, Middelburg; P. E. Miound en S. Polt, Rotterdam; Jo hanna Piser, Scheveningen. Uit het buitenland terug ontvangen: Victorine Gulatam, Antwerpen; Mad. C. Leblanc, Brussel; M. Loele, New-York. Briefkaarten: Bierstraeten, Brussel; R. Küchler, Dresden; P. Selser, Entlartet; J. Wolf, Essen; Solgout, Genweiler, Ernstine; Bichels, Kiel; Else Tonas, Pleschin; L. Beek, Lobbinck. NOVOROSSIK. Aan het station alhier had een bloedige botsing plaats van sta kende spoorwegarbeiders. De kozakken vuurden op de stakers. Bij een charge op de menigte vielen vele dooden en ge wonden. GOES, 1 Aug. 1905. Tengevolge van de oogstwerkzaamheden was de aanvoer onbeduidend. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,50 - 7,70 Rogge Wintergerst per 100 K° - 7,25 - 7,70 Zomergerst - Haver - Bruineboonen - Paardenboonen - - - Koolzaad- 8,50 - 8,90 Groene Erwten - Kroonerwten - - Karwijzaad - 14,50 - 14,90 Versche Boter f 1,20 f 1,32 per KG., mid- denprijs f0,64, part. f 0. Eieren f 3,60 a f 0.per 100, middenprijs f 0,90, part. f 0.925. De aanvoer van boter was gering die van eieren tamelijk. Rotterdam, 31 Juli 1905. Buitenland8che granen stil; Meel kalm prijsh.; Prima f 11.25 flekwal. fl0 50 af 11.25; Tarwe*) f9 25 af 10.- Rogge f 5.25 a f 5.75; N. Wintergerst*) f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.a f 0.f Chevalier*) f0.a f0.Haver*) f0.— a f 0.Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f 0.a f 0.Erwten f0.a f0.Kookerwten f0.afO. Koolzaad f 8 25 a f9.20; Kanariezaad f 14.25 a f 14.i/2 Karwijzaad f 14.75 a f 15.Lijnzaad, f0afO..Maïs f134 k f 135Stoomend f 134 k f Per 100 kilo. Aardappelen Brielsche f3.a f 3.50. overigens onveranderd. Zeeuwsche Eieren f3,60 a f3,70 ROTTERDAM, 1 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd: 2062 runderen, 559 vette, 129 nuchtere kalveren, 1682 schapen, 461 varkens en 104 biggen. Run deren hoogste prijs 74, laagste 50 cent, kalveren hoogste 88, laagste cent; scha pen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 49, laagste 40 cent; alles per Kg. Donderdag 3 Aug. GOES, verfwerk aan de Ambachtsschool half 4. 's HEERENHOEK, 10 uur, door not. Van Cleef, bij Clarijs, verpachting 28.54.60 H.A. tiendvrij bouw- en weiland in den West en N. Craaijerlpolder. Vrijdag 4 Aug. GOES, door not. Pilaar 10 uur de hof- stde „Vredenhoef" en het tiendrecht. Woensdag 9 Aug. ZIMMERMANPOLDLR door deurw. Holl- mann en Verhoek veldvruchten. Zaterdag 12 Aug. BORSSELE, verpachting inlaagkade van 1883 in 2 perceelen door dep polder „Elle- woudsdijk-Borssele. NIEUWDORP, huis door not. v. Cleef. Woensdag 16 Aug. KAPELLE, 7 uur bij Hanson door not. Mulock Houwer, de oppervruchten in Ka- pelle, Biezelinge en Scfrore. KAPELLE, 6 uur, bij Hanson door not. v. Campen de oppervruchten te Kruinin- gen, Schore, Hoedekenskerko en Kloe- tinge. Donderdag 17 Aug. KLOETINGE, 2 uur, bij Akkenaar door not. Mulock Houwer de oppervruchten in Goes, Kloelinge, Kapelle, Eversdijk, Nisse, Baarland, Hoedekenskerke, 's Gravenpol der, 'sHeer Abtskerke, 'sHeer Arend- kerke. En voor dhr. Stieger oppervruchten in twee boomgaarden op Hoedekenskerke Nieuwe Hoondert.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3