BINNENLAND. Van onze ËiEanden, de volledige onafhankelijkheid van den Paus, den Stedehouder van Christus, wiens Rijk wel niet van deze wereld is, maar in deze wereld zichtbaar bestaat en daar zich uitbreiden en verdedigen moet." Moeten onze Nederlandsche Katholieken nog een dringender aansporing tot het of feren van de geringe aalmoes, die door Z. H. den Paus van hen gevraagd wordt, den St. Pieterspenning? II. M., of de juffrouw de boel eens wilde zien, waarop met, welwillendheid werd in gegaan. Nadat nog vele buurten waren doorgewandeld, waarbij II. M. zich min zaam met den burgemeester onderhield, werd het tijd om terug te keeren. Onderwijl hadden reeds velen de vlag met oranjewimpel uitgestoken en groeide de menigte steeds aan. H. M. stapte dap per vooruit over de bruggetjes, die er op Marken zooveel aanwezig zijn en kwam, omgeven door vele inwoners, aan de plaats van afvaart aan. Onder begunstiging van het prachtigste weer en het hoera-geroep der menigte, werd de reis toen voortgezet langs Monnikendam naar Broek in Water land, waar tot veler spijt geen tijd tot af stappen was. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zullen geen gevolg geven aan Hun voorne men om in de maand Augustus eenige we ken in Dobbin door te brengen. Misschien in verband met de crisis? Onder het opschriftEen goede T ij- di n g, schrijft het Centr. Heden werd te Utrecht de acte gepas seerd voor den aankoop van een terrein, waarop, naar ons ter oore kwam, een in richting zal verrijzen, voor de ontwikke ling van het katholieke Nederland van de hoogste beteekenis. De „Arnh. Ct." schrijft: Men meldt, ons, dat de heer H. L. Druc- ker, voorzitter der vrijzinnig-democratische Kamerclub, Donderdag naar het buiten land is vertrokken. De gissing is wel niet gewaagd, dat deelneming van de vrijzin nig-democraten aan de Kabinetsformatie uitgesloten is, Aan de Tel. wordt bericht, dat mr. H. Smeenge in een gesprek medegedeeld heeft., dat aan den oud-minister mr. Cort v. d. Linden de vorming van een nieuw ministerie is opgedragen, als staande bui ten de partijen. Naar aanleiding hiervan meldt het cor respondentiebureau Ie 's-Gravenhage, dat „aan de beste bron" niets bekend is van een opdracht aan staatsraad mr. Cort v. d. Linden tot vorming van een ministerie. De minister dr. Kuyper is voornemens nog in het laatst dezer week naar Kissin gen te vertrekken met een hem te ver- leenen verlof zoolang de ontslagaanvrage van het ministerie nog aanhangig is. Na zijnaftreden is de minister van plan, een reis te maken door Oostelijk-Europa, o. a. in Zuid-Rusland en de Levant, waar mede ruim een half jaar zou gemoeid zijn, zoodat hij tegen April 1906 hier te lande zou terugkeeren. Zutphen. De gisteren te Zutphen ge houden stemming voor een lid van de Tweede Kamer (vacature door het bedan ken van mr. Borgesius) heeft, den vol genden uitslag gehad Aantal geldig uitgebrachte stemmen 6787. Hiervan verkregen de heer W. P. G. Helsdingen (soc.-dem.) 917, de heer F. Lieftinck (L. U.) 3035, de heer R. P. .1. Tutein Nolthenius 2835 stemmen. Er moet, dus herstemming plaats hebben tusschen de heeren Lieftinck en Tutein Nolthenius. Bij de stemming op 16 Juni j.l. zijn er in het, district Zutphen uitgebracht 7475 geldige stemmen, waarvan de heeren Goe man Borgesius (L. U.), van der Goes (soc.- dem.) en Talma (antir.) er respectieve lijk verkregen 3484, 623 en 3368. Bij de herstemming op 28 Juni zijn er 7613 geldige stemmen uitgebracht, waar van mr. Goeman Borgesius er 4137, ds. Talma er 3476 had. Het aantal kiezers in het district Zut phen is 8175. GOES. Gistermiddag kwamen in het ge bouw „Samuel" eenige anti-revolutionai ren uit Zuid-Bevelanil bijeen tot stichting eener pers-vereeniging tot uitgave van het anti-rev. (chr.-historische) weekblad de „Zuid-Bevelander". De vereeniging is ge constitueerd en een bestuur gekozen. Uit gevers van het. reeds sedert eenigen tijd, alhier verschijnend blad is de firma Oost.er- baan le Coin fre. GOES. Aan het programma der feestvie ring bij gelegenheid van den 25sten jaar dag van H. M. de Koningin, is het volgende ontleend Woensdag 13 September, bedeeling der armen, optocht van de kinderen der lagere scholen, bloemencorso, kinderzanguitvoe ring, volksspelen, volksconcerten. Donderdag 14 September, aankomst mu ziekgezelschappen, aanbieding eerewijn op het slot Oostende, optocht, gezamenlijke uitvoering door alle muziekgezelschappen van het „Wilhelmus" in de oude zetting. Festival, fietswedstrijden en fietsspelen, rnatiné in de sociëteit „V. O. V.'", uit reiking medailles, volksconcerten, vuur werk - Als hel. weer nu maar wil meewerken Dit bericht de „Zierikz. Nieuwsb." Daar morgen (Donderdag) eerst een definitieve vaststelling plaats heeft, is het bericht voorbarig. GOES. Door het breken van een der trapézes in het circus Libot alhier, kwa men gisterenavond de twee daaraan wer kende altisten naar beneden en vielen in het daaronder gespannen vangnet. Alles liep zonder ongelukken af. Wel veroorzaakte dit een paniek onder de toe schouwers. GOES. Morgen zal van hier een fiets tocht, uitgaande van den A. N. W. B. worden ondernomen naar Middelburg en Domburg. Een dertigtal personen zal daar aan deelnemen. MIDDELBURG. De drie oorlogsschepen, de Gelderland, Noord-Brabant en Utrecht, zullen, naar men uit 's Gravenhage seint, op de terugreis van Java naar Nederland, Tandzjer, de havenplaats van Marokko, aandoen. Zij vallen in het laatst van Au gustus niet eerst Ie Nieuwediep doch rechtstreeks te Vlissingen binnen, alwaar zooals bekend de Koningin de divisie begroet om daarna van Vlis singen over zee naar den Hoek van Hol land te varen en verder naar Het Loo terug te keeren. MIDDELBURG. Tot bureel-ambtenaar der posterijen en telegrafie is benoemd de heer W. Sutherland alhier. Hij wordt geplaatst, op het bureel van den inspecteur. MIDDELBURG. Door de assurantie- maatschappij „De Nederlanden" is f500 belooning uitgeloofd aan hem of haar, door wiens aanwijzing de vier, door middel van inbraak, uit de villa van den heer H. A. van Adrichem Boogaerl alhier gestolen schilderijen 'worden terug verkregen. Het is te hopen dat dit moge meewerken tot ontdekking van de daders 1 VLISSINGEN. Voor den gemeenteraad zijn officieel candidaat gesteld: II. Chr. Beijerman en H. J. v. d. Meer. De heer Beijerman is directeur der wasscherij „De Volharding". De heer Stuart had een can- didatuur ditmaal, en naar men zegt voor altijd, afgewezen. VLISSINGEN. De vrachtboot „Brussel" geladen met stukgoederen van Amsterdam naar Brussel, kwam op de Oosterschelde met een zeilschip in aanvaring. Beide kre gen aanzienlijke schade aan 't voorschip. De reis kon echter voortgezet, worden. VLISSINGEN. De heer C. F'. I. Dom misse, die benoemd is tot burgemeester van Sluis, is thans adjunct-commies ter gemeente-secretarie en gemeente-archivaris alhier. Hij behoort tot de anti revolutio naire partij. HEINKENSZAND. Bij het, gisteren ge houden examen voor de hoofdacte te 's Gravenhage is o. a. geslaagd de heer C. de Koeijer, onderwijzer aan de openb. school alhier. HANSWEERT. Gisteravond hield de II. K. Kiesvereeniging haar tweede ver gadering, waarin zij den naam ontving Kiesvereeniging „Leo XIII". HANSWEERT. Hel alhier in de haven liggende sleepschip „Maris Stella", schip per De Mey, werd door het aakschip „Broe dertrouw", schipper Slottie, aangevaren, Eerstgenoemd schip, geladen met grint, kreeg aanzienlijke schade, doch kon de reis voortzetten. IERSEKE. De commissie alhier die gif ten heeft ingezameld voor de nagelaten betrekkingen der op 13 Mei 1.1. verdronken gebroeders Koster, heeft totaal f433.15 ontvangen, waarbij f 81.50 uit. andere ge meenten, vooral uit. Goes en verder uit verschillende plaatsen in den omtrek en uit Middelburg en Hontenisse. Deze gelden zijn over de beide weduwen verdeeld in reden van 4 en 3 en zullen in maaridelijksche bedragen van f4 en f3 worden uitgekeerd, waarbij in aanmerking moet genomen worden dat de vrouwen, een ongevallen-pensioentje genieten. De on derstand van de commissie kan rmm 5 jaar duren. IERSEKE. Er is ernstig sprifke van een geregelden dienst per automobiel van hier naar het station Kruiningen. IERSEKE. In de Maandag gehouden raadsvergadering waarin 8 leden tegen woordig waren, en die door den burge meester werd gepresideerd, werd aller eerst het procesverbaal van kasopneming op 26 Juni voorgelezen. In kas was en moest zijn f6441. Ingekomen zijn ken nisgevingen van de herkozen raadsleden, dat zij hunne benoemingen aannemen, en van (led. Sl. de goedkeuring van eenige raadsbesluiten, o. a. het. kohier van het schoolgeld. Op een adres van P. Mieras voor den aanleg van een riool langs zijn woning en die van .1. Nieuwenbuize werd beschikt, dat hel door B. en W. zal wor den onderzocht en dat deze het verzoek zoflt ,noodig| zullen ten uitvoer leggen. Daarna werd de gemeenterekening aan geboden. Zij bedraagt, in ontvangst f 35533,015 in uitgaaf f29416.676, goed slot alzoo f6116.34. De heeren Sauer, Polderman en Schipper werden benoemd om haar na te zien. Tot het nazien der van het. Burgerlijk Armbestuur ingeko men rekening en begrooting wees de voorz. aan de heeren Van der Burgt, Oirpéry ien Wesdorp, die zich dit lieten welgevallen. De geloofsbrieven der her kozen raadsleden werden onderzocht en m orde bevonden, waarna lot hunne toe lating werd besloten. In de schoolver- zuimcommis4ïe zijn 2 vacatures ontstaan. Deze werden aangevuld door de benoe ming der heeren t'. van der Endt. en W. Bom Sr. Nog moest een commissie be noemd worden voor mogelijke bezwaar schriften tegen aanslagen in den hoofd, omslag. De keuze viel op de heeren Sauer, ('upéry en Wesdorp. Het laatste punt oj) de agenda was de behandeling van een adres van 16 bewoners van den weg onder langs den havendfjk om be strating van dien weg. Dit is de eenige straat, plie niet in het stratenplan was opgenomen. Omdat de aannemingssom daarvan zoo zeer is meegevallen, dat. aan het. verzot'k kan voldaan worden zonder de ibegrooting van het oorspronkelijke plan te overschrijden, werd tot inwilliging van het verzoek, waarvan de kosten op f 1193.58 geraamd zijn, besloten. Bij de laatste rondvraag vroeg de heer Wesdorp inlichtingen naar aanleiding van veie nem ter oore gekomen klachten over ongelijkmatigheden in den aanslag in het havengeld. Be voorz. wilde die gaarne geven. De klachten hebben haar grond in de om standigheid dat de meeste visschers met een Belgischen meetbrief varen, die ge- DUITSCHLAND. In verschillende bladen loopt het gerucht dat Keizer Wilhelm, Rusland, Zweden en Denemarken, zou trachten over te halen om van de Baltische zee een „Mare Clan sum", gesloten zee te maken. De Engelsehe pers protesteert heftig en het Engelsehe gouvernement heeft een es kader gezonden ®m de kusten van de Bal tische zee te bezoeken in afwachting van het te nemen besluit. Omtrent de gegrondheid van het bericht valt natuurlijk nog niets zekers te zeggen. Wel zou men de reis van Wilhelm II aan de verschillende staatshoofden van die landen in het. te brengen bezoek aan Ko- penhagen(er medei in verband kunnen bren gen. Waarschijnlijk zal men wel te doen hebben met veronderstellingen van zekere persbladen, die niet alle geweld aan het bezoek van het Engelsch eskader een bij zonder tintje, wil geven. Zooals „het Centrum" opmerkt schijnt het anders dat. er weinig dingen zoo gemak kelijk zijn als het maken van quaest- ties; het. lijkt soms of er een geheim ge nootschap tot werkverschaffing aan werk- looze diplomaten bestaat, welks leiders op de kaart van Europa en Azië, van de ge- heele wereld zitten te turen of niet nog wat te veranderen is. En zie, hun oog viel op de Oostzee. Dat is een heel gewone zee, met zout water en 's winters ijs, ook visschen, oorlogsschepen en badgasten zijn er en al wat bij een fatsoenlijke zee be hoort. Maar die Oostzee heeft wel één bijzon dere eigenschap, dat ze erg binnenlands ligt en slechts een zeer nauwen toegang bezit. Men weet zelfs te vertellen dat de reis van den burgemeester naar den veld wachter, van keizer Wilhelm naar Dene marken, niets anders zou bedoelen dan een bevel tot sluiting te geven: niemand er in, ook geen Engelsehe vloot. De radicale Morgenpost meent, dat de Engolsche vloot zich kan vergewissen van den goeden toestand der Duitsche kust- verdedigingswerken in de Oostzee. Men zou ook de Engelschen wel eens een plei- ziertje kunnen doen, door een Duitsch smaldeel oefeningen te laten houden in deIersche wateren. Ja, dat zou heel aardig wezen! H. M. de Koningin op Marken. Tot vreugde van de bewoners van het eiland Marken hebben Maandagmiddag H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en groothertogin Marie van Mecklenbure per stoomboot een bezoek aan Marken ge bracht. Daar het bezoek onverwacht was, werd het kleine gezelschap dames en hee ren, allen zeer eenvoudig gekleed, aanvan kelijk niet herkend. Zij gingen gewoon hiel en daar een winkel binnen, om eenige inkoopen te doen. Maar lang duurde het incognito niet. Onze Koningin werd het eerst herkend en als een loopend vuurtje ging het, door de plaats, dat. II. M. op het eiland was. Toen het gezelschap tot bij de kerk genaderd was, was de toeloop van belangstellenden reeds zeer groot. Eerst wilde het. meerendeel nog niet gelooven, dat d zeer eenvoudig gekleede dame h. M. was, maar toen de burgemeester zich bij het gezelschap voegde, en daarmede kerk en scholen ging bezichtigen, raakte men overtuigd. De menigte groeide steeds aan. Het eerst werd een eenvoudig huisje bezocht en de huisvrouw vroeg er aan genoemden predikant te F een stadje op ongeveer zestien mijlen van R waar hij in den echt werd verbonden met een jonge dame van buitengewone schoonheid. Bewezen uit. het getuigenis van Thinio- theus Cook, die destijds in dienst was van den, heer Stebbins, en door hem uit den tuin naar binnen is geroepen, om dienst te doen als getuige en een document te teekenen, dat door hem verondersteld wordt een huwelijks-acte te zijn geweest". „31 Juli. Clavering vertrekt per stoom boot naar Liverpool. Bewezen uit de op datum verschenen nieuwsbladen". „September. Eleonore Leavenworth is ten huize van haren oom te New-York in doen en laten dezelfde als vroeger, maar is bleek en eenigszins zenuwachtig in hare beweging. Bewezen uit het getuigenis der boden, die vroeger in haar dienst waren. Henry Clavering in Londenziet gretig uit naar de mail uit. Amerika, maar ontvangt daarmede geen brieven. Bewezen uit-eene geheime correspondentie uit Londen". „November. Miss Leavenworth nog in het huis haars ooms. Haar huwelijk op geenerlei wijze publiek gemaakt. Clavering in Londen; geeft blijken van onrust. Be wezen op dezelfde wijze als boven". „17 Januari 1876. Clavering terugge keerd naar Amerika, huurt kamers in het hotel Hoffman te New-York". „1 of 2 Maart. De heer Leavenworth ontvangt een brief, geteekend Henry Cla vering, waarin hij zich beklaagt, onbehoor lijk behandeld te zijn door een der beide nichten van gezegden heer. Sedert dien tijd is het gezin blijkbaar niet 7.00 gelukkig pil tevreden als te voren". „4 Maart. Clavering vervoegt zich onder een valschen naam aan huis van den heer Leavenworth, en wenscht toegelaten te worden tot miss Leonore. Bewezen uit het getuigenis van Thomas". „Den vierden Maart?" riep Gryce hier plotseling uit. „Dat was dus op den avond van den moord?" „Ja; die zekere heer Le Roy Robbins, die gezegd wordt zich in dien avond bij Eleonore te hebben laten aandienen, was niemand anders als Clavering". „19 Maart. Miss Marie Leavenworth er kent in den loop van een gesprek dat. zij met mij heeft, dat er een geheim is in de familie, en is juist, op het punt den aard van dat geheim te openbaren, als Cla vering op bezoek komt. Na zijn vertrek verklaart zij volstandig, dat zij zich nooit meer omtrent dat punt wil uitlaten". „En uit. deze feiten maakt gij de gevolg trekking, dat Eleonore Leavenworth de vrouw is van Henry Clavering?" zeide Gryce, het document bedaard terzijde leg gende. „Ja". „En dat, daar zij zijn vrouw is „Het niet dan natuurlijk kan geacht wor- worden, dat zij haar best deed om alles te vernietigen dat tot bewijs zou kunnen strekken van zijn schuld". „Altijd aannemende, dat Clavering in eenig opzicht zich van schuld bewust was". „Natuurlijk". „Welke laatste veronderstelling gij nu gereed zijt te rechtvaardigen?" „Welke laatste veronderstelling wij nu moeten trachten in het juiste daglicht te stellen". „Dus kunt gij voor de schuld van ('la- vering niets anders aanvoeren?" vroeg Gryce, terwijl de rimpels op zijn voorhoofd eensklaps verdwenen. „Ik zou meenen, dat het feit van de betrekking, waarin hij als echtgenoot staat tot do van schuld betichte, nog al iets te zeggen heeft". „Het bewijst nog niet met zekerheid, dat hij de moordenaar is van den heer Leaven worth, zou ik denken". „Met, zekerheid wordt dat bewijs daar door niet geleverd", was ik genoodzaakt te erkennen. Maar ik ben in staat, om aan le toonen, dat er voor hem wel degelijk een beweegreden bestond tot het begaan van de misdaad, en evenzeer, dal 't niet slechts mogelijk, maar zelfs waarschijnlijk kan heeten, dat hij op het tijdstip van den moord zich in het. huis heeft, bevonden". „Zoo, kunt ge dat?" vroeg Gryce, een weinig uit zijn mijmering ontwakende. „De beweegreden tot. den moord was, zooals gewoonlijk, die van eigenbelang. De heer Leavenworth stond in den weg en was oorzaak dat Eleonore hem niet. openlijk kon erkennen als haar echtgenoot, daarom moest de oom uit den weg worden geruimd". „Een zwak argument". „De beweegredenen tot een moord zijn dikwijls zeer onbeteekenend". „De beweegreden ging Gryce voort. tot. dezen moord was niet alleen eigenbe lang. Er blijkt, uil alles niet slechts veel berekening en doordachtheid, maar de ge- heele manier, waarop de misdaad werd uitgevoerd, getuigt van te groote kalmte en koelbloedigheid, dan dat de hand die haar pleegde door iets anders zou zijn bestuurd, als door de sterkste hartstocht of de meest vratige hebzucht". „Hebzucht?" „Men moet nimmer de oorzaken nagaan, die kunnen geleid hebben tot het verderf van een welgesteld man, zonder daarbij rekening te houden met een der meest algemeene eigenschappen der menschelijke natuur". „Maar „Laat. nu hooren wat gij hebt mede te deelen omtrent Clavering's tegenwoordig heid in de woning, op het oogenblik van den moord". „Hm, zeide ik, „wanneer gij mijn laatste argument reeds zwak vond, vrees ik, dat. gij over dit niet veel beter zult denken". E11 ik vertelde hem, wat Thomas de botte lier, mij gezegd had omtrent Claverings bezoek op den bewusten avond en de waarschijnlijkheid, dat bij, gelijk men toen vermoedde, daarna het huis niet had ver laten. „Dat. is nauwelijks vermeldenswaardig", zeide Gryce tot besluit. „Het is geheel on geschikt als bewijs, dat hij iels met den bleken zijn niet betrouwbaar te wezen. De visschers geven de voorkeur aan zoo'11 meetbrief, omdat zij in België kleiner ge meten worden dan in ons land. Die meet brieven zijn wel internationaal maar spr. vindt het toch oorbaar, dat Nederlandsche schippers met een Nederlandschen meet brief varen. Als dat algemeen geschiedde kon het havengeld misschien wel 20 cent per ton lager worden en dan kwam het. op hetzelfde neer. Ten slofte herinnerde de heer Cupéry er aan, dat. er in de vorige vergadering de verkoop van een stukje grond op de hofstede van M. Boogaard is aangehouden. Hij vraagt of deze zaak vergeten is, en of B. en \Y. daaromtrent een nieuw voorstel hebben. De laatste vraag werd ontken nend beantwoord en na eenige gedachten- wisseling werd tot bedoelden verkoop be sloten togen denzelfden prijs en onder dezelfde voorwaarden. 's GRAVENPOLDER. In de gisteren ge houden raadsvergadering waren slechts vier leden aanwezig. Afwezig dhrn. Ris- seeuw, Woutersen en Verhulst. Na voor lezing der notulen van de vorige vergade ring en mededeeling van weinig belang rijke ingekomen stukken, werd de rekening over 1904 den Raad aangeboden. Deze sloot in ontvang op f 8355,04s en in uit gaaf op f 8346.16, met een goed slot van f 8.88s. De geloofsbrieven van het herkozen lid van den Raad, dhr. J. Risseeuw, wer den daarna onderzocht en na onderzoek tot zijne toelating besloten. Wegens het on voltallige van den Raad werd het onder zoek van de geloofsbrieven van dhr. L. Schouten en S. Paul aangehouden tot een volgende vergadering. KRABBENDIJKE. Maandagmiddag om 2 uur vergaderde de gemeenteraad. In deze vergadering werd de rekening over 1904 met een ontvang van fl 6758.84s en uit gaaf van f 16676.94 aan den raad aan geboden. Deze benoemde uit haar midden de heeren Nieuwenhuize en Vogelaar, om dezelve na te zien en hiervan later ver slag uit. te brengen. Daarna werden de geloofsbrieven van de gekozen raadsleden Jac. Welleman en J. P. Krijger onderzocht en met algemeene stemmen tot toelating besloten. Voorts werden de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1904 en de. be grooting over 1906 behandeld en goodge keurd met een ontvangst en uitgaaf van f 724.66s en werd een subsidie verleond van f 180, zijnde f 60 meer dan het vorige jaar. Vaststelling van een verordening voor het herhalingsonderwijs en een instructie van het. hoofd en de onderwijzeres aan de gemeenschappelijke openbare school te Oostdijk werd aangehouden tol '11 volgende vergadering. Voorts werd met alg. st. besloten aan H. M. de Koningin te verzoeken om het maximum der in deze gemeente te ver leunen vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein te brengen o)> zeven, inplaats van op acht, welke de wet zou toelaten. Er komt dan een ver gunning bij, waarschijnlijk le Oostdijk. KRABBENDIJKE. Ter viering van den 25sten verjaardag van H. M. de Koningin, bestaat ook hier een feestcommissie, on der eere-voorzil terschap van den Burge meester den W.E.Achtb. Heer Elenbaas. In deze commissie werden gekozen de heeren: Jac. Welleman, voorz., G. J. van Hoek, seer., J. P. Krijger, penningm., M. Tollenaar, J. Frelier, J. M. Verlare, Jan J. Verlare, A. van de Sande, N. Kurvink en L. van Driel. SCHORE. Heden voormiddag had Ja- bus Gunst, geleider der petroleum-auto- maat uit Goes het ongeluk dat, toen hij een zijner afnemers zou helpen, de paar den schrokken, waardoor de kar over zijn roet. ging, zoodat verder gaan onmogelijk was en hij naar zijn woning te Goes moest worden vervoerd. TER NEUZEN. Als een 'bijzonderheid moord heeft. uit. te staan, en als een ver dachte omstandigheid zou 't zelfs van zeer weinig gewicht zijn". En op den gestren- gen toon, dien hij tot nu in zijn onderhoud met. mij had aangeslagen, ging hij voort,: „Weet gij wel, mijnheer Raymond, dat alles wat gij hebt aangevoerd, het vermoe den tegen Eleonore Leavenworth meer ver sterkt. dan verzwakt?" Ik was bij het hooren van deze woor den slechts in staat een krec'l van ver wondering en schrik te slaken. „Gij hebt. aangetoond, dal zij onoprecht en geslepen, sluw en berekenend, en in staat is tot miskenning van hen, aan wie zij 'tnauwst verbonden was: haar echt genoot en haar weldoener". „Gij neemt, 't al zeer kras", zeide ik, het groote onderscheid voelende, dat er bestond tusschen deze beschrijving van Eleonore's karakter en die, welke ik mij aanvankelijk daarvan had voorgesteld. „Niet. krasser, dan waartoe ik door uw eigen gevolgtrekkina uil deze geschiedenis gebracht, wordt", hernam hij. En terwijl ik, in gedachten verzonken, sprakeloos voor mij bleef staren, ging hij voort„Wanneer haar zaak aanvankelijk reeds zeer zwak stond, zoo is dit nu dubbel het geval, wan neer moet. worden aangenomen, dat. zij werkelijk de echtgenoote is van Henry Clavering". (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2