KERKNIEUWS. Onderwijs. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Laatste Berichten. Openbare Verkoopingen. Zoo geeft ze een uitnemend voorbeeld van arbeidzaamheid en onbaatzuchtigheid. Zoo wordt Thérèse nog ter elfder ure gesteld als voorbeeld ten goede. En nu gedecoreerd De dochter van den Ameri kaan schen President. Als goe de democratie zou men haar burgeres Alice moeten noemen; hoogstens juffrouw of miss Alice. Maar algemeen luidt de titel van de dochter van den president dei' Noord-Amerikaansche Republiekprinses, onze prinses Alice. Zij gedraagt er zich naar. Zij reist nu de wereld rond, bekijkt nuf- figjes den aardbol en maakt visites aan de hoven van de souvereinen dezer aarde. Aan het hof van den Mikado van Japan gaf men haar ter eere dezer dagen een di ner. en wat nog aan geen vreemdeling vóór haar werd toegestaan, de Japansche Keizer liet haar zijn privé-tuinen zien. Alice heeft daarmee alle globe-trottende prinsessen vóór haar getroefd. De Amerikaansche kranten gewagen met moeilijk ingehouden bluf van den zegetocht van hun Alice, van hun presidentsdochter, hun prinses. Sn het dient gezegd te worden, dat zij voor een Amerik. journalist iemand is om trotsch op te zijn. 'Ziehier wat prinses Alice op haar laat- sfe reis die vijftien maanden reeds duurt, in haar zakagenda heeft bij te schrijven gehad: 403 diners, 350 groote dansfeesten, 300 avondpartijen, 680 five-o'clock, 1700 visites en dan ontelbare sportfeesten. Bovendien heeft zij in dien tijd 32.000 handen gedrukt.... Maar dat noemen de Amerikaansche bla den zoo maar langs hun neus weg; want handendrukken is presidentswerk, en 32.000 is daarbij een bescheiden cijfer, en dan is het een ook wat te democratisch aanwendsel voor een ...prinses! Een vergissing. Onlangs zou in den schouwburg te Indianapolis een gezel schap van elders optreden. Tengevolge van een vergissing was echter een groot deel der decors op een tusschenstation achter gebleven; het kon eerst met een lateren trein worden nagezonden. Zoo was het uur van den aanvang reeds verstreken, eer het benoodigde arriveerde. De komedie was stampvol en het publiek begon al spoedig op allerlei wijzen zijn ongeduld te kennen te geven. Het orkest speelde er dapper op los, het eene nummer na het andere, maar de menschen waren op den duur niet zoet te houden, en daar met de opstelling der decoratiën, die hier en daar pasklaar gemaakt moesten worden, nog minstens drie kwartier zou heengaan, was goede raad duur. Daar kwam de regisseur op een kostelijken inval. Na zich met den directeur en zijn man nen te hebben verstaan, liet hij het scherm „halen" en deelde het publiek openhartig mede, hoe het met de zaak stond. „Maar, voegde hij er bij, wij hopen u schadeloos te stellen met iets dat u zeker nog wel nimmer is vertoond. Wij zullen de decors stellen bij open doek en u zoodoende een blik gunnen in de geheimzinnige voorbe reiding eener tooneelvoorstelling". Het publiek was blijkbaar ingenomen met de schadeloosstelling en klapte harte lijk in de handen. En toen het scherm, na dat het even gezakt was, weer opging en men onthaald werd op het ten too- neele dragen vormden en men uit dien waren chaos vormden en men uit dien chaos zich gaandeweg een Oostersch pa leis zag ontwikkelen, volgde het publiek dien arbeid met zoo groote belangstelling, dat er van verveling geen sprake meer was. Integendeel, toen met de uitvoering van het stuk eindelijk kon worden be gonnen, werd eerst de regisseur uitgeroe pen, om den dank van het publiek in ont vangst te nemen voor het boeiend divertis sement, dat hij had weten te bedenken. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van de weeshuizen te Rotterdam den Weleerw. heer A. G. van den Berg, kapelaan te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie); tot pastoor te Woerden den Weleerw. pater A. J. M. Looijaard 0. M. en tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ont.) den Weleerw. pater J. G. Tesser 0. M. De uitslag van het eindexamen der hoo- gere burgerscholen in Zeeland is dat van de vierde ploeg zijn geslaagd: J. H. van der Bel, H. C. A. Detmar, J. C. Dom, J. W. van Harmeien, P. Hasselbach, S. W. F. Hendrikse, A. M. Kools, H. M. J. Motké en J. C. Schuilwerve. Eén candidaat heeft zich teruggetrokken. Het examen is hiermee afgeloopcn. Wi. J. Cremer te Lamswaarde. Eindexamens H. B. S. in ZeelandDerde ploeg. Geslaagd: P. A. Butler, M. P. Doo- renbos, I. P. Hildernisse, J. W. van 'tHoff, J. Janszen, C. A. Koppejan, J. B. van Milaan, J. C. Nijland, A. A. W. Franssen van de Putte, J. A. A. Fransen van de Putte en A. W. Tapper. RILLAND. De heer A. van Dijke, onder wijzer aan de openbare school alhier, werd Zaterdag als zoodanig benoemd te Dub beldam. NIEUW EN ST. JOOSTLAND. Voor het examen-apothekersbediende slaagde moj. E. Dingemanse, geboren alhier. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 31 Juli 1905 zijn ver oordeeld wegens: overtreding leerplichtwet: C. P. te Ka- pelle f 1 b. s. 1 d. h., C. V. te 's Heer Arendskerke, C. M., A. de B. te Wissen- kerke, D. v. d. V., P. H„ P. 11., A. B. te Heinkenszand, ieder f 2 b. s. 2 d. h., K. D., A. T., D. H., P. D., J. V. te Hein kenszand, J. de N., te 's Heer Arendskerke, C. F. te Wissenkerke, ieder f3 b. s. ,2 d. h., J. F., A. de B., te Wissenkerke, A. B. te Hoedekenskerke, H. B. te Wolferts- dijk, ieder f4 b. s. 3d. h., W. J. S. te Wissenkerke, D. K. te Colijnsplaat, ieder fö b. s. 3d. h. jagen zonder machtiging en vergunning M. H. te Kapelle, 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 b. s. 1 d. h., A. V. te Heinkenszand, 2 maai '1'3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 s. ld. h., C. K. te 's Heer Arendskerke, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. uitl. ge weer of f 3 s. 2 d. h. jagen zonder vergunning: A. de W. te 's Heer Arendskerke, 2 maal f 5 b. s. '6 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer en haas of f 1 en f 0.75 s. 2 maal 1 d.h. zich met geladen geweer in veld be vinden zonder consent: P. A. V. te Hoede kenskerke, fö b. s. 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f2 s. 1 d. h. zonder consent in veld pogen wild te dooden: J. v. d. V. te Kloetinge, f 1 b. s. 1 d. h., verb, verkl. haas; met strik wild bemachtigen: P. d. V. te Kapelle, f5 b. s. 3d. h., bevel verniet, strik; eieren zoeken van wildJ. M. te Ierseke, f2 b. s. 2 d. h.; visschen zonder acte en vergunning: J. v. H. te Goes, 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., bevel verniet. 2 aalkorven, P. L., M. E., J. M. de J., M. C. B. te Goes, ieder 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. kruisnet of f 1 s. ld. h. straatschenderijJ. D. te Wemeldinge, J. M. te Rilland-Bath, G. de H. te Krab- bendijke, ieder f 2 b. s. 2 d. h. loopen over eens anders land: P. B. te Goes f 1 b. s. 1 d. h., A. K., C. M. F. beiden te Rotterdam, J. VV. van S., C. de G;., J. de G. te Goes, ieder f 2 'b. s. 2 d. h. niet naast aangespannen hond gaan: J. M. te Goes, ieder f 2 b. s. 2d. h. afwezig blijven bij oefening brandspuit: L. A. P. te Wolfertsdijk f 2 b. s. 2 d. h., J. D. te Kattendijke f3 b. s. 1 d. h., C. E. te 's Heerenhoek f 3 b. s. 2d. h. loopen over spoorweg: C. S. te Goes f3 b. s. 2 d. h.; fietsen zonder licht: P. D. te Goes, W. B. te Kapelle, I. O. te Kruiningen, C. Ch. IS., J. D, te Schore, A. V. te Dord recht, J. M. f. te Krabbendijke, ieder f 1 b. s. ld. h. overtreding ScheldereglementI. de G., B. N., M. S., te Santvliet, J. P. Pz., J. P. Pdz., Cl S. te Ierseke, ieder f 2 b. js. 2 d. ji. krabben vangen in Schelde zonder con sent: J. M. te Ierseke, f0.50 b. s. 1 d. li.; schelpdieren rapen aan werken zeedijk W. L., S. den H. te Wemeldinge, ieder f2 b. s. '2 d. li., M. G. te Ierseke, f5 b. s. 3 d. h., H. W., W. B., te Sint-Annaland, ieder f 10 b. s. 5 d. h.; 's nacht zeilen zonder lichtJ. N., W. R. te Ierseke, ieder f b. s. 3 d. h.; 's nachts geankerd liggen zonder licht: M. P., L. L. B. te Ierseke, ieder f2. b. s. 2 d. h.; dronkenschap: M. P. v. H., C. van F., N. C. te Goes, A. v. d. P. te üudelande, J. B. v. d. W. te Heinkenszand, M. J. W. en A. v. d. B. te Ierseke, ieder f2 b. s. 2 d. h., A. W. te Ellewoutsdijk, f3 b. s. 2 d. h. Vrijgesproken werden: J. de N. te Goes, L. B., J. K., P. de F., te Colijnsplaat, allen beklaagd van overtreding leerplicht wet, A. B. en J. S., te Hoedekenskerke, be klaagd van straatschenderij. Ontslagen van rechtsvervolging: J. v. d. D., D. R., H. V. te Heinkenszand, B. B. te 's Heer Arendskerke, allen beklaagd van eene onbewoonbaar verklaarde woning doen bewonen. kundige hulp werd onmiddellijk gehaald. Het slachtoffer is zijn oog kwijt en zijn lijden is verschrikkelijk; men vreest voor eene hersenaandoening. De onvrijwillige pleger van dit ongeluk is wanhopig van droefheid. Zondagavond brak een felle, uitslaande brand uit op den Nieuwcndijk, hoek N. Z. Armsteeg te Amsterdam. Het vuur was ontstaan op de eerste verdieping; hier woont, de weduwe, Brouwer, die op 't oogen- blik uitstedig is. Haar dochter was juist thuisgekomen en had door het omgooien van een brandende petroleumlamp den brand veroorzaakt. Gelukkig wist zij nog bijtijds buiten te komen om alarm te ma ken, waarna ze spoorloos verdwenen is. De bewoners van de tweede verdieping, de familie Paluschka, konden nog bijtijds beneden komen, doch erger verging het hun commensaal, den 60-jarigen kleerma ker Pennink, die 3-hoog woonde. De vlam men, die bijna terstond de trap versperden, beletten hem hierlangs te vluchten, en daar het vuur reeds spoedig ook de derde ver dieping had aangetast zagen de buiten staancien hem voor de ramen daar is de hoogte radeloos heen- en weerloopen. Ter stond werd door de brandweer het vang zeil uitgespannen en riep men den man toe naar omlaag te springen, maar lot drie, viermaal toe deinsde hij, hoewel zijn klee- ren reeds vlam hadden gevat, voor den hoogen sprong terug. Eindelijk moest het toch; meer glijdend dan springend kwam (1e ongelukkige omlaag in een wolk van vlammen en werd hij met brandende klee- ren in het zeil opgevangen, dat onmid dellijk om hem dichtgetrokken werVl. Met ernstige brandwonden werd hij in beden- kelijken toestand naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Twee jongens van 13 en 18 jaar, die te Langeveen, gemeente Tubbergen, bij den landbouwer Sch. aan het hooien waren, gingen in het hooiland aan het spelen. -De jongste trof bij ongeluk den ander met de hooivork aan den slaap in het hoofd. Een uur later was deze reeus overleden. Toen de landbouwer v. B. te Amersfoort met zijn vrouw huiswaarts reden, sloeg het paard op hol. Door het hevige schok ken van den wagen viel de vrouw v. B. er af en werd tusschen het voertuig en een muur, waartegen de wagen werd ge slingerd, bijna onmiddellijk doodgedrukt De Antwerpsehe correspondent van het „H.blad" seint: De gestolen „Frans Hals" werd terug gevonden hier ter stede. Een rijk inge zetene had hem een achttal dagen ge leden gekocht niets wetende van den oor sprong van het doek. Hij werd ingelicht door de dagbladen. Niet wetende wat te doen, vroeg hij den heer Max Rooses, conservator van het Museum Plantijn, om raad. Dcor tusschenkomst van den lieer Rooses werd de politie op de hoogte ge bracht van dit belangrijke feit. Op het bericht van het „Handelsblad" een ambtelijk bericht was nog niet in gekomen dat de Frans Hals te Antwer pen teruggevonden is, heeft de directeur van het Mauritshuis, dr. Bredius, zich eer- gisterochtend onmiddellijk naar Antwerpen begeven, teneinde de noodige maatregelen te nemen in het belang van den terugkeer van de schilderij in het museum. Het „Hbld. v. Antw." geeft de volgen de bijzonderheden Verleden Woensdag bood een welgekleed heer zich aan ten huize van een rentenier kunstliefhebber te Antwerpen', en bood hem te koop eene oude schilderij, in de welke de liefhebber eene occasie zag, te meer daar hem voor het stuk maar 1000 fr. werden gevraagd. Hoe het nu gegaan is, en of er iemand den kooper opmerkzaam heeft gemaakt op den in den Haag gepleegden diefstal, wij weten het niet; in alle geval, reeds Woens dagavond was de kooper ten huize van advocaat Roost, om hem zijn geval te vertellen. De heer Roost seinde Donderdag aan den heer Bredius, conservator van het Mauritshuis, welke onmiddellijk een ver zoek stuurde aan dr. Max Rooses, con servator van 't Plantijn-museum, zich te gaan vergewissen of de schilderij in kwes tie de gestolen Frans Hals was en, desge vallend, er de som voor te betalen, die de kooper er voor betaald had. Gisteren nu heeft de heer Max Rooses, ten huize van advocaat Roost, de schilde rij onmiddellijk herkend en aan den koo per de som uitbetaald, die hij er aan ge geven had. Men begrijpt met welke vreugde de heer Bredius eergisterenmiddag 't telegram van den heer Max Rooses heeft ontvangen, en het nieuws, dat het aan zoo goedkoopen prijs terug naar Den Haag zou keeren. Het kunstwerk is nog eergisterenavond door vertrouwde handen terug naar Hol land gebracht. De politie was tot nu toe niet eens ingelicht over het geval en het zal dus nog al moeilijk vallen, het spoor der da ders terug te vinden. Bij het te Geldermalsen zoogenaamde anusschenkeeren van een graanveld, had een droevig ongeval plaats. Een jonger Broertje van den keerder, ook eens wil lende schieten, trof zich in den buik. Di recte opneming in het ziekenhuis te Utrecht achtte de dadelijk ontboden geneesheer Uoodzakeliik De toesland van den getrof fene werd aldaar zeer bedenkelijk be vonden. Telegrammen uit Indië maken melding van een vreeselijke ramp, die voor twee dagen het district Admedabad heeft getrof fen; een hevige cycloon, die in die streek woedde, verwoestte alles wat op zijn weg lag, honderden huizen werden omverge worpen, de stukken einden ver weg ge slingerd en een groot aantal menschen ge wond. Men schat de geleden schade aan goederen op 100.000 pond sterling. De „Locomotief" vernam dat de prijs van f 100.000, gevallen op no. 8557 in de loterij voor het Roomsch-katholiek Weeshuis te Semarang, nog niet is afge haald. Vindt de gelukkige dit sommetje der moeite van het innen niet waard, of wil hij den prijs schenken aan het weeshuis en de andere instellingen, te wier behoeve de loterij werd uitgeschreven? vraagt het blad. Het laatste acht de „Javabode" waar schijnlijker dan het eerste, en het zou in Indië niet de eerste maal zijn, dat op zoo bescheiden wijze een groote weldaad werd bewezen. Een tragisch voorval bracht Woensdag avond de Belgische gemeente Melsele in opschudding. Zekere J. v. G. aldaar, een gehuwd persoon, wierp zich onverhoeds op z'n vrouw met 'tdoel haar te dooden en bracht haar twee diepe messteken in de dij en twee in den hals toe. Hoewel de vrouw veel bloed verloor, verdedigde ze zich wanhopig, waardoor de aanvaller het geraden achtte de vlucht te nemen. Hij poogde zich hierop in een plas in de buurt te verdrinken, maar werd geredintus- schen was de politie gewaarschuwd, die Van G., welke onmiddellijk bekende, in arrest nam. De toestand der vrouw baart zorg. Ge neeskundige hulp werd direct ingeroepen. Donderdagavond is er aan het station Holl Road, op den spoorweg van Lancas hire naar Yorkshire, in de buurt van Liver pool aan de Mersey, een vreeselijk onge luk gebeurd. Een electrische sneltrein kwam er in botsing met een leegen trein. Twintig reizigers zijn gedood en nog ve len gewond. Het ongeluk schijnt, veroorzaakt door dat deze op een verkeerd spoor liep. De bestuurder van den eersten wagen, die verpletterd werd, is dood, zoomede de meeste reizigers in dien wagen, onder wie vrouwen en kinderen. De meeste lijken zijn onherkenbaar verminkt; verscheiden zijn onthoofd. Op de kermis te Blairgourie, in Schot land, is gedurende de voorstelling een leeuwin uit een beestenspel ontsnapt. De toeschouwers snelden heen in wilden haast, waarbij verscheidenen onder den voet geraakten, zonder echter letsel te be komen. Buiten vluchtten de menschen naar alle zijden in winkels en huizen voor het wilde dier, dat ruim een kwartier rond liep en ten slotte werd neergeveld. Bij het schieten op de leeuwin werden twee menschen gekwetst. Het voorbeeld van Hugo de Groot is gevolgd door een moordenaar in de ge vangenis te Suben bij Passau. In een kist, waarin boeken, door de gevangenen gebon den, werd door toeval de gevangene ont dekt, die, voorzien van kleercn en een dolk, zocht te vluchten op deze wijze. Het mislukte echter. De beruchte Madame Humbert ziet kans om, zelfs van achter de dikke muren van de vrouwen-gevangenis te Hennes, nog van zich te doen spreken. Maar dan dient er in één adem te wor den bij vermeld, dat het één doorloopend getuigschrift is van uitnemend gedrag, dat van haar wordt overgelegd. Ja, men zal het bijna niet willen gelooven, maar haar gedrag, sedert haar binnentreden in de ge- genis, was zóó voorbeeldig, dat men Thé rèse heeft gedecoreerd 1 Hetgeen iets is, waartoe de gewikste millioenen-goochelaarster, toen zij nog in vrijheid rondliep, nimmer in staat is ge weest. Zij is gedecoreerd met het „Kruis van den Arbeid". Zoo bescheiden, zoo vriendelijk, zoo be hulpzaam, zoo medelijdend, zoo eenvoudig als zij isEn welk een weldoende invloed van baar uitgaatEn zoo goed als zij is voor haar medegevangenen! De eerste weken van haar verblijf in de gevangenis was zij ziek; zij kon niet tegen het harde gevangenisleven. Toen kwam zij in het hospitaal, en herstellende hielp zij de andere verpleegden, en ze deed dit zoo zorgvol, dat ze er nu vast is aangesteld. Als zoodanig heeft zij recht op beter voedsel; maar dat wil zij niet voor zichzelf behou den, want geregeld schenkt zij haar portie aan een der andere gevangenen. Thérèse hielp in haar vrijen tijd ook mee aan de wasch; daarvoor verdient ze één franc per dag, waarvan zij zelf veertig cen times mag houden, doch, waarvan nog eens de helft moet worden afgedragen voor haar uitgangskas tegen den tijd, dat zij haar straf heeft uitgezeten. Thérèse-aux-millions ontvangt dus één dubbeltje per dag, en daarvoor mag ze worst of kaas koopen in de gevangenis- cantine, wanneer ze ten minste haar dage- lijksch penninkske niet afstaat aan een der andere gevangen vrouwen. Mejuffrouw C. A. Dhont te Middelburg is benoemd tot onderwijzeres bij het O. L. onderwijs te Hillegersberg. De voordracht voor onderwijzeressen te Bruinisse bestaat uit de dames Ribbens, te Zierikzee, Flohil te Anna Jacoba-polder, Goedbloed te Kerkwerve, en Van Bende- gom te Nieuwerkerk. Te 'sGravenhage is geslaagd voor akte Engelsch 1. o. de heer J. Schotsman, Mid delburg. Voor de hoofdakte slaagde daar de heer GOES. Geboren: 29, Francina, d. v. Francois Harinck en Pieternella Adriana Verrijzer. Overleden: 29, Elisabeth, 14 d. d. v. Engel Barbier en Jacomina Noels; 30, Willemina Maria Steutel, 19 j. ongehuwd. Levenl. aangegeven: 29, een kind van het mannel. gesl. van Pieter van der Hoeff en Elisabeth Josepha Jacoba van Hoof. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. Schuiit, 22 j. jm, enj J. Bosschaart, 19 j. jfl. C. Louwerse, 30 j. jm. en F. J. Wisse, 25 j. jd. Bevallen: J. J. Dierikx, geb. den Boer, d.; A. Nillisse, geb. Stouthamer, z.; M. C. de Vlieger, geb. de la Vienne, z. Overleden: C. Snijders, 71 j., man van A. P. Hollen; J. Jobse, 80 j., wed. van J. C. Dekker; J. Mulder, 78 j., man van A. C. G. de Raadt. Van 26—29 Juli. VL1SS1NGEN. Ondertrouwd: A. .1. L. Hanssen, jm. 25 j. en M. Laurct, jd. 24 j. A. G. de Groot, jm. 27 j. en J. Ver- berne, jd. 26 j. L. E. A. Scheijbeler, jm. 32 j. en C. J. Kooning, jd. 17 j. A. J. Schuit, jm. 22 j. en. J. Bosschaart, jd. 19 j. M. van Boven, jm. 24 j. en P. J. Raamsdonk, jd. 25 j. BevallenP. de Rijcke, geb. Roose, d. M. W. de Joode, geb. van der Klooster, z. N. J. Lansen, geb. Post, z. J. C. Meijer, geb. Touw, z. S. E. C. Brasser, geb. Beun, d. L. Gonsales, geb. Hoor- naert, z. G. H. Oortgijsen, geb. Gil lissen, d. (tweel.) T. W. van de Grijp, geb. Adamse, d. Overleden: H. J. M. Vlekke, d. 10 m. N. Abrahamse, vrouw van A. de Rijcke, 28 j. J. J. van Boven, man van C. E. Erasmus, 33 j. GOES. Door het bestuur der vereeuigiug het „Groene Kruis", werd Vrijdagmiddag 3 uren inde .Prins van Oranje" aanbesteed, het bouwen van een regenbak met filter op een terrein nabij school B. Acht biljetten werden ingeleverd van de heeren M. Buitendijk voor f 1088 A. Jacobs voor 960Firma W. J. v. d. Weert en Zonen voor f863; A. Foudraine voor f810; W. Kok voor f793; J. Heijnsdijk voor f753; A. Luik voor f749; W. F. van Riet Jr. voor f698. Gegund aan den laagsten inschrijver. Alle inschrijvers wonen te Goes zooals vooraf bedongen was. GOES. Donderdag werd aanbesteed dele vering der benoodigde eikenhouten ban ken voor de in aanbouw zijnde R. K. Kerk alhier, in 2 perceelen. lste perceel betalende zitplaatsen: H. Clement, Goes, f5529; Margry- Snickers, Rotterdam, f 5775, Siemons-Wal- raven, Goes, f 6382. 2e perceel gratis zitplaatsen: Margry-Snickers, f450; H. Clement f550; Siemons-Walraven f657.50. Gegund aan de laagste inschrijvers: n.l. Ie perceel, H. Clement, Goes; 2e perceel, Margry-Snickers, Rotterdam. Op Woensdag 23 Augustus zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteedhet bou wen van een ijzeren ileurenloods met bij- hoorende werken op het middensluispla- teau te Hansweert, behoorende tot de wer ken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 15000. Donderdag zijn te Groede ten behoeve der erven wijlen den heer J. de Vlieger, door den notaris Hammacher verkocht de volgende perceelen: 2.3455 het. bouwland aan J. B. Risseeuw voor f2960; 1.9660 heet. idem aan J. Ph. Risch voor f 2500 1.7365 heet. idem aan C. Manneke en A. Risseeuw Johz. voor f2120; 2.1830 heet. idem aan A. Brakman te Sluiskil voor f3060 5.2040 heet. idem aan J. B. Becu te Breskens voor f 57256.3260 heet. idem aan J. de Vlieger voor f5310; 10.4230 heet. idem aan J. de Vlieger c. s. voor f9000; en 3.0590 heet. idem aan J. B. Becu Jz. voor f 3660. De koopers, wier woonplaats niet genoemd wordt, wonen te Groede. SCHORE. De uitslag van het concours te Vlake is, dat behaalden de meeste klep pen M. Rijk te Uvezande, opvolgende klep pen J. v. 't Westeinde te Kwadendamme, hoofdvogel P. Rijk te Ovezande, 1 zijvo gel Jac. Westraate, te Ierseke, 2 zij vogel C. Boonman te 's Heerenhoek, 1 kal W. Bakker te Vlake, 2 kal G. Luik te Vlake, 3 kal C. Boonman te 's Heerenhoek, 4 kal Jac. Westraate te Ierseke. WESTDORPE. Zondagavond werd ons alhier een eigenaardig straattooneeltje op- gedischt, veroorzaakt door een leurster in galanteriën, afkomstig uit België. De vrouw had heel wat te veel aan Bacchus geofferd en bedreigde, als een bezetene, met een groot mes elkeen die ze maar in handen zou hebben kunnen krijgen. Dit bracht een groot tumult te weeg, en het volk jouwde haar voort tot aan het huis van den veldwachter, die de sukkel naar den Burgemeester bracht. De burgemeester verschafte haar een kosteloos logement in zijne schuur. Woensdag 2 Aug. Ritthem, uur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3