BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. 38,000 zielen tellende bevolking, hem had verzocht geen smadelijken vrede te sluiten, geantwoord heeft: Het Russische volk kan op mij vertrouwen; nooit zal ik een sma delijken, of het groote Rusland oïiwaardigen vrede sluiten. De Japanners op Sachalin hebben de Russen den 28en uit de buurt van Rykof verdreven met aanzienlijke verliezen. Zij hebben de stad genomen na een scherp en verwoed straatgevecht. Daarna hebben zij ten zuiden van Rykof 800 Russen ge troffen. Van dezen zijn er 200 gesneuveld en 500 gevangen genomen genomen. RUSLAND. De eindelooze werkstakingen in Rusland doen natuurlijk hun invloed op den stoffe- lijken toestand der arbeiders gelden. De be kende fabriek van Poetilof Ie St. Peters- burg is er zeker een, die wel het best kan meepraten over de stakingswoede. Tal- looze gezinnen, wier hoofd zijn brood aan deze fabriek verdient, zijn den kaatsten tijd uit hun huizen gezet en overnachten nu onder den blooten hemel. Een groot aantal arbeiders is gedwongen terugge keerd naar het platteland, waar zij van daan kwamen. Een en ander is niet in staat anderen af te schrikken. In de Oostzee-havens wordt er ook maar weer lustig het bijltje bij neergelegd. Sedert drie weken staken 4500 arbei ders aan de Engelsche spinnerij te War schau. Zij hebben de directie niet minder dan 32 eischen gesteld en versperden, om daaraan kracht hij te zetten, alle toegan gen tot de fabriek. Begrijpelijkerwijs werd tegenover deze geweldpleging geweld ge bruikt. Infanterie rukte uit en verdreef de stakers, zonder bloedvergieting gelukkig, van hun post. De directie overweegt niet temin in hoeverre zij aan de verlangens der arbeiders tegemoet kan komen. FRANKRIJK. De Bisschoppen en de schei- (1 i n g. De „tiaulois" zegt te kunnen mede- deelen, dat tengevolge van een gedachten- wisseling tusschen de voornaamste leden van het Episcopaat, er besloten is om dadelijk na de afkondiging van de wet, waardoor het Concordaat opgeheven en de scheiding tusschen Kerk en Staat uitge sproken wordt, een algemeene bijeenkomst te houden, van de bisschoppen in een stad, die nog niet is aangewezen. Men zal er beraadslagen over de maatregelen, die genomen moeten worden, in het bijzonder zal men er een nauwere aaneensluiting tusschen de bisschoppen tot stand brengen, opdat de beslissingen, die genomen zullen worden,'omtrent de leiding der Katholieken, meer geëerbiedigd zullen worden, juist doordat zij eenstemmig genomen zijn. In aansluiting met een kort bericht, om trent het bezoek van koning Alfons aan Lourdes, schrijft de Parijsche „Croix": Een jonge man muntte in de Grot van Lourdes uit dooi zijn groote inge togenheid en godsvrucht. Ongetwijfeld vroeg hij aan de H. Maagd hem sterkte en gezondheid te gevenzijn flinke ge stalte en vroolijk uiterlijk toonden het. Maar men gaat niet naar Lourdes voor zich alleen, men gaat er ook heen voor anderen, voor hen, die men bemint Wie is toch de jonge man? vroeg men. Het is de koning, zeide een, die Alfons in Parijs gezien had, hij bidt voor zich en zijn moeder, hij bidt voor zijn volk, mis schien ook voor zijn vrienden, die niet kunnen bidden, want hij houdt veel van Frankrijk Zoo knielde koning Alfons neer voor de beeltenis van O. L. Vrouw van Lourdes. Als koning ging hij, waarheen zijn ge loof hem leidde. De president van de Republiek zou het niet kunnen of durven doen. Op een plech- tigen dag, dien nl. der eerste H. Commu nie, durfde hij zelf zijn kind niet te verge zellen, waarheen het geloof het leidde". Als een bewijs hoe het toe kan gaan in de hospitalen, waaruit men de liefde zusters verjaagd en zo door leeken-oppas- sers vervangen heeft, berichten wij het volgende uit de „Humanité", het blad van Jaurès, dus wel een op dit punt in alle opzichten onverdacht getuige. Het hospitaal Lariboisière is hot tooneel geweest van schandelijke voorvallen, waar van de verantwoordelijkheid op den direc teur Fost terugvalt. Een zieke, die haastig door een dokter naar het gebouw gezonden was, bleef juist zes-en-dertig uren zonder eenige verzorging, zonder zelfs bezocht te zijn. Het slachtoffer en haar man heb ben de feiten zelf aan het blad gemeld. Lijdend aan appendicitis werd zij 's mor gens, 24 Juli, naar het hospitaal gebracht. Den volgenden dag kwam haar echtgenoot haar bezoekenhet bleek, dat men haar juist had verpleegd, om 6.50 's avonds. Uit haar mond hoorde hij tot zijn groote ontsteltenis, dat niemand haar bezocht had, hoewel haar toestand onmiddellijke verzorging vereischt had. De man begaf zich naar den directeur en protesteerde heftig: dadelijk liet hij zijn vrouw weer naar huis terugbrengen. Dat. zijn de gevolgen van het wegstu ren der liefdezusters. Ergerlijk Socialistische waarheidslief- d e. Tien maanden geleden, zoo meldt „De Nederlander", schreef dr. J. van den Brink, geschorst R.-K. priester en strijder voor het socialisme te Breda, eene brochure. waarin hij beweerde zijne zaak in hooger beroep naar Rome gezonden te hebben. Later heeft hij dit meermalen herhaald, maar nu heeft, blijkens oen thans te Breda Verspreid strooibiljet, de redactie van het „Dagblad van Noord-Brabant" de zaak on derzocht, en is gebleken, dat te Rome geen zoodanig hooger beroep is ingekomen. Zouden hier ook „deugd en ondeugd stuivertje gewisseld" hebben? Zoo iemand is toch wel een vertrouwbaar volksleider? Nader schrijft men aan de „Neder lander" Ik zond u een bericht over „socialisti sche waarheidsliefde" waarin ik u bericht te hoe dr. J. v. d. Brink ontmaskerd is. Later werd een strooibiljet verspreid waar in dr. v. d. B. verklaart tweemaal gepro testeerd te hebben, op 10 Sept 1904, we gens het weigeren van alle levensonder houd door den bisschop, en op 17 Sept. 1904, wegens zijne schorsing. Dit laatste stuk moet door dr. Corstens (leeraar aan het Gymnasium, en algemeen geacht Kat holiek) zijn nagezien. Ik ging daarom op informatie uit, allereerst naar dr. Corstens, die mij zeer welwillend ontving. Hij deelde mij mede, dat. dr. v. d. B. op zekeren dag geheel ontdaan bij hem kwam, verklarende geschorst, te zijn, op beschuldiging van socialisme, (dr. v. d. B. nam toen Griek- sche les bij dr. Corstens) en verklarende te willen protesteeren. Den volgenden dag kwam hij terug, met een Latijnschen brief, dien hij dr. C. liet lezen, en die vol fouten stond; dr. C. corrigeerde hem toen. Dit bewijst echter volstrekt niet, dat de brief ook verzonden is, maar wel de brutaliteit van dr. Van den Brink, die eene dienst vaardigheid vergeldt, met het misbruik ma ken van iemands naam. Dr. Corstens heeft dan ook dadelijk een protest laten drukken. De redacteur van het „Dagblad van Noord-Brabant" deelde mij toen ik ook hem interviewde, mede, dat hij de over de zaak gevoerde correspondentie heeft overgelegd aan notaris Verschraage te Bre da die in „Het Dagblad" verklaart dat de mededeelingen van het v. N. Br." op volkomen betrouwbare gegevens berusten. Deze gegevens schijnen de eenige verkla ring te wettigen dat 't protest niet is inge zonden, maar van dr. v. d. Brink, zich herinnerde dat dr. Corstens dien brief heeft gezien, zich nu achter hem wil verschuilen om zijn leugen te dekken. Maar wat te ver wachten van een man die in Concordia verklaarde, sedert 7 jaar de diepgewortel de overtuiging te hebben dat alleen het socialisme redden kan, en nu openlijk ver klaart in Sept. 1904, dus nog geen jaar geleden geprotesteerd te hebben we gens het weigeren van levensonderhoud door den BisschopHet is in één woord brut a a 1. Naar het „Centr." thans uit goede bron verneemt zouden de pogingen van mr. Goe man Borgesius, om een vrijzinnig concen tratie-Kabinet saam te stellen, niel zijn geslaagd. Men verwacht nu een „cabinet d'affaires", met. liberale tint. Ongeveer 14 dagen zouden, volgens het blad, nog ver- loopen, eer het. nieuwe Kabinet definitief zal gevormd zijn. BONI. De landing benoorden Badjowa is gelukt. De versterking is opgeruimd en in onze handen vielen 260 gesneuvelde Boniërs. Aan onze zijde is gesneuveld lui tenant Pothastgewond zijn twaalf min deren. GOES. Door den kruidenier J. A. Ste- ketee alhier, werd bij de politie gedepo neerd een valsch guldenstuk, door hem tusschen ander pasgeld aangetroffen. GOES. Gisterenavond werd een reeds bejaard Arnemuidenaar, J. Ziereveld, door de politie wegens openbare dronkenschap in arrest gesteld. GOES. Door Hosanna en Euphonia is be sloten op 2 Aug. den verjaardag der Ko ningin-moeder een volksconcert te geven op de Groote Markt, 8'/4 tot O1/., Eupho nia, 91/, tot 10'/4 Hosanna. GOES. Op de algemeene vergadering der sociëteit van „Landbouw en Handel", Za terdagmiddag gehouden, werd besloten de najaarstentoonstelling van zaaigranen te houden op Dinsdag 12 September a. s. Voorts wenl in de vacature van bestuurslid voorzien door de verkiezing van den heer G. Luijk te Vlake en zulks wegens het vertrek van den heer A. J. Hendrikse. GOES. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in afwijking van ons vorig bericht, door de werkliedenvereniging „Eigen Hulp" is ontvangen f353.20 en uitgegeven Z225. MIDDELBURG. Omdat de mogelijkheid bestaat dat tijdens de Middelburgsche ker mis de heeren ook hier hun slag zullen trachten te slaan, vermelden wij dat van politiewege de aandacht wordt gevestigd op J. I. Huisman, geb. te 's Gravenhage den 7 Juni 1866, koopman, wonende al daar, J. F. Kruiskamp, geb. te 's Graven hage den 15 Sep. 1881, koopman, wonen de aldaar; M. Blokpoel, geb. te Sittard 16 Dec. 1870, antiquaar, wonende te Sit tard. Deze drie personen reizen de kermissen af en trachten, door met 3 kaarten valsch te spelen, op arglistige wijze het publiek geld afhandig te maken. Huisman speelt met de kaarten, Kruiskamp en Blokpoel winnen steeds van hem, terwijl de andere spelers verliezen. Bij de komst van politie heeft Huis man steeds een ander spel, terwijl de twee anderen dan op uitkijk staan. Zij houden zich alsof zij elkander hoe genaamd niet kennen. MIDDELBURG. De tweede persoon, die uit het huis van bewaring alhier ont vluchtte, is gevat. Hij werd Vrijdag te Kapelle bij Goes door dim rijksveldwachter Buteijn van Wemeldinge aangehouden en en gaf zich gewillig over. Hij was zeer vermoeid, zag er ellendig uit en vooral zijn voeten verkeerden in deerniswaardigen toestand. De man is weder naar Middelburg over gebracht. MIDDELBURG. Uit het jaarverslag dezer gemeente over 1904 blijkt, dat de bevol king in dat jaar in het geheel is vermin derd met 22 personen en op 31 December 1904 bestond uit 191,84 personen, n.l. 8900 mannen en 10284 vrouwen. Het getal hu welijken bedroeg 138 of 6 ineer dan in 19ü3. Er overleden 151 mannen en 151 vrouwen, totaal 302 personen, of 17 min der dan in 1903. Er werden geboren 256 kinderen van het mannelijk geslacht en 206 van het vrouwelijk, totaal 431 of 46 minder dan in 1903. Uit de statistiek blijkt, dat het aantal geboorten voortdurend vermindert. In 1895 had één geboorte plaats op de 32 zielen, in 1896 één op de 34, 1897 één op de 35, 1898 één op de 36, 1899 één op de 37, 1900 één op de 37, 1901 één op de 38, 1902 één op de 38, 1903 één op de 40, en 1904 één op de 44. Voor het archief werd van den heer A. W. J. J. baron van Nagell te Barneveld ten geschenke ontvangen de oorspronkelijke or donnantie van het metselaarsgild te Mid delburg van het jaar 1506, afkomstig uit de papieren van mevrouw de wed. Rlugge, een belangrijk archiefstuk, de meest be kende ordonnantie van dat gilde, zelfs niet in afschrift op het archief aanwezig. Met het restaureeren van den voorgevel van het raadshuis ging men geregeld voort. Het gevelvlak hoven den hoofdingang kwam gereed, met uitzondering van de aldaar te plaatsen rand van glas in lood, welke niet tijdig genoeg gereed konden zijn. Het uurwerk in den stadhuistoren, het welk reeds lang in een zeer slechten toe stand verkeerde, werd door een nieuw ver vangen, in verband waarmede de wijzer- borden werden voorzien van uur- en mi nuutwijzers, welke werkzaamheden wer den aangenomen en uitgevoerd door de firme B. Eephout te Assen. De gasfabriek leverde een batig saldo op van f 18265.58; de ontvangsten bedroe-, gen n.l. f 124.053.02, de uitgaven f 105.787.44. Op 1 Januari 1905 bedroeg het aantal gasverbruikers 1108 met 11381 meters, terwijl bovendien nog 637 munt gasmeters in gebruik waren. Over de me ters werd geleverd 1.039.653 M3. gas; in het geheel werden 1.326.515 M3. geprodu ceerd. Op 31 December 1904 werd de gemeente geacht f 152.817.29 van de gasfabriek te vorderen te hebben. Aan de gemeente-duinwaterleiding wa ren op 31 December 1904 2423 perceelen aangesloten. Deze tak van dienst leverde in 1904 een batig saldo op van f6181.17. De inkomsten bedroegen f 29401.60, de uit gaven f 23220.43. MIDDELBURG. De justitie en politie al hier beijveren zich nog steeds om klaar heid te brengen in de duistere geschiede nis van de inbraak bij den heer Boogaert alhier. Zij stuit daarbij op zeer veel moeilijk heden, want de personen, die men met grond verdenkt zijn zeer handige indivi duen, die herhaaldelijk van naam veran deren. Het onderzoek heeft ondermeer aan 't licht gebracht dat de onder den naam Ver meulen gesignaleerde en als zoodanig hier goedbekende persoon de vader is van den aangehouden Nijs en genaamd E. Nijs. Hij is ook een zeer ongunstig bekend staand man, die in België nog vijf jaar ge vangenisstraf heeft te boeten. MIDDELBURG. In verband met de aan houding alhier van een persoon, verdacht betrokken te zijn bij den diefstal van do schilderij van Frans Hals, zijn tegen Maan dag drie personen in deze gemeente gedag vaard als getuige voor den rechter van instructie in Den Haag. VLISSINGEN. De heer J. M. de Witte is benoemd tot buitengewoon opzichter over de werken ter voltooiing van den aan legsteiger aan de zuidzijde van het ver breed kanaal ten dienste van het loodswe zen en de betonning alhier. VLISSINGEN. De dagmadboot „Duitsch- land" der maatschappij „Zeeland" is we der in den geregelden dienst opgenomen. De „Duitschland" heeft voor het innemen van nieuwe ketels en het verrichten van verschillende reparatiën ongeveer 4 maan den opgelegen. VLISSINGEN. De vrijzinnige kiesvereeni- ging Algemeen Belang heeft in hare Zater dagavond gehouden vergadering tot candi- daat voor de Prov. Staten in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Bos Az.' gesteld den heer C. A. Kalb- fleisch, wethouder alhier. (N.R.C.) VLISSINGEN. Naar aanleiding van een van den minister van financiën ontvangen afschrift van een schrijven van den Engel sche g zant betreffende een int mationale regeling inzake overlading van met hout geladen schepen, zal namens de Kamer van Koophandel alhier een rapport wor den ingezonden, waarin wordt medege deeld dat het noodig is, dat met hout gela den schepen geen te grooten deklast zul len hebben en dat de hoogte van de dek last worde bepaald naar de tonnenmaat, hoogte en bouw van het schip. IERSEKE. De directeur-generaal der pos terijen en telegraphie maakt bekend, dat met ingang van 7 Augustus 1905, het Rijks- telephoonbureel alhier en de eventueel aan dit bureel rechtstreeks aan te sluiten per ceelen en openbare spreekcellen worden opgenomen in het telephoonverkeer met de Duitsche plaatsen welke tot de gemeen schap met Goes zijn toegelaten. Op dit verkeer zullen van toepassing zijn dezelfde tariefsregelen, welke voor het algemeen Nederlandsch-Bu'tsih telephoon verkeer vastgesteld en in den Itijksgids voor den telephoondienst vermeld zijn. IERSEKE. Zaterdagmorgen stond een jongeling per abuis een uur te vroeg op. Hij besloot op te blijven, stak de lamp aan en ging zitten lezen. Maar hij viel in slaapen toen hij wakker werd, ont waarde hij tot zijn schrik, dat de kamer in brand stond. l)e lamp was n.l. omge vallen. De huisgenooten konden den brand blusschen, doch er was nog al wat schade aangericht. Gelukkig was de inboedel ver zekerd. HANSWEERT. Het aakschip „Huber- dina", schipper Verschure, is vlotgesleept door de sleepboot „Siegfried" en in zin kenden staat alhier binnengebracht. Het schip is hier op het droge gezet. SCHORE. Benoemd tot rijksveldwachter jachtopziener ter standplaats Rhenen, H. G. Verhoef, thans onbezoldigd rijksveld wachter alhier. BORSSELE. Tot candidaten voor den gemeenteraad (vacature J. Rottier) zijn ge steld dhr. P. Polderdijk, B. do Vos en L. van de Wal. 's HEER ARENDSKERKE. Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 31 Juli 1905. Voorzitter de Burgemeester. Te genwoordig 11 leden en de Secretaris. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder goedkeuring van vroe ger genomen raadsbesluiten, wordt de Ge meenterekening over het jaar 1904 aan geboden in ontvang op f 25645.04 en in uitgaaf op f25461.98, alzoo met een goedl slot van f 183.06. In de Commissie tot onderzoek dier rekening worden benoemd de heeren Nijsse, van der Poel, en B. Remijn I'z. Vervolgens wordt goedgekeurd een door den Gemeenteontvanger overge- legden staat van restanten en oninbare posten van den Hoofdelijken Omslag over het jaar 1904 tot een bedrag van f 174.745 en één van de Hondenbelasting, eveneens over 1904, tot een bedrag van f 4. Daarna worden de geloofsbrieven van de tot leden van den Raad gekozen heeren K. Janse, B. Remijn Pz., B. de Jager en Nic. Remijn in handen gesteld van eene Commissie tot onderzoek en de vergadering eenige oogenblikken geschorst. Na ophef fing der schorsing wordt door de Com missie bij monde aan den heer Vermet medegedeeld, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Hierna wordt zonder eenige beraadslaging, met algemeene stemmen, tot toelating der benoemden besloten. Een verzoek van het bestuur van den Koningspolder om vrijstelling van los- en laadgeld voor aan te voeren grind aan de haven van den Zuid-Kraaijertpolder tot verharding van in dien polder in deze gemeente gelegen wegen, wordt ingewil ligd. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier wordt met algemeene stemmen be noemd dhr. Th. A. Maat te IJzendijke, op eene jaarwedde van f500. Een voorstel van B. en W. tot onder- handschen aankoop van een perceel bouw land, groot 38 A„ gelegen aan den Stelle- hoekschen weg voor de som van f 1070, en dienende voor eventueele uitbreiding van de thans bestaande begraafplaats al hier (Ouddorp) wordt met algemeene stem men aangenomen. Evenzoo wordt aangenomen een voor stel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening, groot, f 1070, rentende hoog stens l'/j pCt„ aflosbaar in een termijn op 1 November 1915 tot dekking der kos ten van aankoop van voormeld perceel. Nadat nog eenige wijzigingen in de Ge- meentebegrooting voor 1905 waren aan gebracht, wordt ten slotte nog besloten de opcenten op de hoofdsom der Perso- neele Belasting te verhoogen en te bren gen van 35 op 50 opcenten. KRABBENDIJKE. In een vergadering, gehouden door de feestcommissie, is een programma vastgesteld, bestaande uit feestelijkheden voor de kinderen der open bare en bijzondere school. Volksspelen, op tocht van fietsen, een eerewacht en vuur- werk. Een en ander zal opgeluisterd wor den door muziek en zang. Om tot hun doel te geraken, verzoeken zij de burgerij om een milde bijdrage. OSSEN'ISSE. Een jongetje van den schip per van Kouteren van Zeedorp had gis terennamiddag de onvoorzichtigheid van over het water te gaan hangen aan den steenen duiker voor ons dorp. Toen hij zich weer op vasten bodem wilde begeven, was hem dit niet meer mogelijk, zelf niet met behulp van een drietal kameraadjes, die hem aan de armen trokken. Het kind stond op het punt van in het water te storten, toen een wandelaar door het geschrei der kinderen opmerkzaam gemaakt, toeschoot en er in gelukte het kind uit zijn benarden toestand te verlossen. SAS VAN GENT. Een werkman in de spiegelfabriek alhier, wonende te Assenede (België), had zich Donderdag na afloop van den nachtdienst in zijne woning te slapen gelegd, toen zijn vrouw, welke aan toevallen lijdt, hem in zijn slaap met een mes een ernstige wonde aan den hals toe bracht. De terstond ontboden geneesheer constateerde dat de wonde zeer ernstig is, en verleende terstond heelkundige hulp. HULST. In de Donderdag alhier gehou den raadszitting werd een verzoekschrift van P. v. d. Walle om rioleering van ge meentewege aangehouden met het oog op de uitbreidingsplannen van het riool stelsel. Op het voorstel der gezondheidscommis sie te Hulst om met andere gemeenten, in 't district dier commissie liggende, een deskundige te benoemen om de nakoming te controleeren der bepalingen van de wo ningwet en de bouwverordening, werd, na discussie, besloten niet in te gaan. In de eerste helft van deze maand wer den langs de grenskantoren van Zeeuwsch- Vlaanderen naar België gezonden 91 melk en kalfkoeien, en wel langs Veldzicht (gem. IJzendijke) 13, langs Sas van Gent 29 en langs Clinge 49 stuks. Langs al de grens kantoren werden uit ons land naar België gezonden 498 melk- en kalfkoeien tegen 445 in de laatste helft der vorige maand. Langs Hoogcruts en Eijsden (Limburg) be droeg de invoer nihil, langs Roosteren 179, langs Roozendaal station en Nispen) 103. Zaterdag is mr. R. van Zuidlaren, toen hij wilde uitwijken voor een houd, op den rijksstraatweg achter Haren met zijn auto mobiel tegen een boom gereden. De boom knapte bij den grond af. De moeder van den eigenaar werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Groningen gebracht. De overige inzittenden, de eigenaar en de chauffeur kregen slechts lichte verwon dingen. De vrachtrijder v. H. te Haarlem kocht op de jaarpaardenmarkt van Woensdag een mooi jong paard, dat hoewel aan '1 ga reel nog niet gewoon, gisteren reeds in dienst gesteld was op de Nieuwegracht te Haarlem schijnt het paard geschrikt te zijn, het liep met wagen en al van den steilen kant in 't water en verdronk. Ook de schade aan de goederen is aanzienlijk. Men meldt uit Eindhoven De geschiedenis van de 13jarige slaap wandelaarster, waarvan de vorige week melding is gemaakt, is een stukje fantasie geweest. Het blijkt nu, dat het meisje het pensionaat te Oerle is ontvlucht. Tusschen 9 en 10 uur 's avonds, het uur waarop de pensionairen gewoonlijk naar bod gaan, moet 't meisje door een openstaand raam haar kamer hebben verlaten. Kruipende over hout en steenen, heeft zij door een nieuw in aanbouw zijnd gedeelte weten te ont vluchten. Ware men niet met bon wen bezig geweest, zij zou onmogelijk hebben kunnen buitenkomen. In den donkeren nacht is het meisje toen geloopen naar Veldhoven, een afstand van een half uur, en de weg is geheel door dennenoosschen omgeven, van Veldhoven naar Eindhoven gekomen, waar zij omstreeks half drie in den nacht aankwam. Een kras stuk voor een 13jarig meisje! Te Wilhelmoord, gem. Emmen, begaf de wed. Kooistra zich even naar een buur vrouw. Eenige minuten later stond de wo ning in brand, die tengevolge van den he- vigen wind geheel afbrandde. Een kind van plm. 20 weken kwam in de vlammen om. Er was niets verzekerd. Een gruwelijk drama is Donderdag ge beurd te Beveren bij Oudenaarde. Een jon geling, Remi de Brabant, zoon van een spoorwegwerkman, heeft zijn moeder met eene schop bijna doodgeslagen. Twist had aanleiding gegeven tot dit ijselijk schelm stuk. Na zijne misdaad heeft hij zich in de gendarmerie gevangen gegeven. Door den onderzoeksrechter ondervraagd, verklaarde hij, niet geweten te hebben wat hij deed. Een later bericht meldt dat de moeder in den namiddag overleden is. Een droevig voorval deed zich voor te Klausenburg (Kolosvar) in Zevenbergen. Eenige dronken artilleristen misdroegen zich, waarop een patrouille werd geroepen, die hun beval hun sabels af te geven. Een hunner wilde daarvan niet hooren en greep den korporaal, die aan het hoofd der pa trouille stond, aan. De korporaal comman deerde daarop„Steek toe", en in het vol gende oogenblik was de aanvaller door vier bajonetten doorboord en bleef dood liggen. Zondag namiddag waren te Bommers- hoven nabij Hasselt eenige boogschutters: bezig met roosschieten. Plotseling uitte een' der schutters een snijdenden gil; een pijl was hem, in volle vaart, in het oog ge drongen en stak er zeer diep in. Genees* kundige hulp wc Het slachtoffer lijden is verschri eene hersenaand pleger van dit o droefheid. Zondagavond 1 brand uit op den Armsteeg te Am ontstaan op de woont.de weduwe blik uitstedig is. thuisgekomen en van een brandc brand veroorzaak bijtijds buiten te ken, waarna ze se De bewoners vj de familie Palusc beneden komen, hun commensaal ker Pennink, die men, die bijna tei beletten hem hierl; het vuur reeds sj dieping had aan; staanÜen hem vo hoogte radeloos h stond werd door zeil uitgespannen toe naar omlaag t< viermaal toe dein: ren reeds vlam hoogen sprong te toch; meer glijde de ongelukkige o vlammen en were ren in het zeil dellijk om hem ernstige brandwo kelijken toestand vervoerd. Twee jongens te Langeveen, gen landbouwer St'h. gingen in het hi -De jongste trof de hooivork aan Een uur later w Toen de landb( met zijn vrouw het paard op hol- ken van den wa; er af en werd een muur, waar slingerd, bijna De Antwerpse „H.blad" seint: De gestolen gevonden hier zetene had hem leden gekocht ,m sprong van het door de dagblad' doen, vroeg hij conservator van raad. De or tussc Rooses werd de bracht van dit Op het bericht een ambtelijk gekomen -dat pen teruggevondei van het Mauri tshu gisterochtend oum hegeven, teneinde te nemen in het van de schilderij Het „Hbld. v. de bijzonderheden Verleden Woe heer zich aan te kunstliefhebber hem te koop ee welke de liefhei meer daar hem fr. werden gevr Hoe het nu g: den kooper opm. den in den Haag weten het niet; in dagavond was advocaat Roost, vertellen. De heer Roost den heer Bred Alauritshuis, we zoek stuurde aa servator van 't gaan vergewissen tie de gestolen F vallend, er de de kooper er v Gisteren nu l ten huize van a rij onmiddellijk per de som uit] geven had. Men begrijpt Bredius eergiste den heer Max R( het nieuws, dat prijs terug naar Het kunstwerk door vertrouwdi land gebracht. De politie w ingelicht over nog al moeilijk ders terug te Bij het te Gi imusschenkeeren «'en droevig on Broertje van de lende schieten, lecte opneming i achtte de dadt Hoodzakeliik De

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2