BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. rekenen, juist zooals die meerderheid uit de stembus-actie is voortgekomen; en die meerderheid is niet 45, maar 52. Daar hooren de Socialisten bij. Niet op zichzelf, maar omdat de heer Borgesius ze in zijn stembus actie er op zettelijk bij heeft gehaald. Immers, stelt men de zeven socialisten ter zijde, dan is de meerderheid in het cijfer niet Links maar Rechts, en gaan niet de 45 vóór de 48, maar de 48 boven de 45. De „Nieuwe Courant'' ;s niet gestieht over dit driestarretje, waarin het blad „eene niet al te ver van de werkelijkheid af wijkende voorstelling" meent te mogen zien „van wat er, aangaande de crisis en haar oplossing omgaat in Dr. Kuiper's brein". Het oud-liberale orgaan vraagt: Welken kant wil dit uit Naar een aanblijven van het demissionai* e kabinet, totdat „de 52" het een parlemen taire nederlaag toebrengen? En wat dan? Naar een koninklijke weigering van dr. Kuypers verzoek om ontslag en een voor- loopige bestendiging van den door de kiezers veroordeelden Kuyperkoers? Wijzen dergelijke waarschuwingen er niet op, dat het tijd wordt niet langer de pogingen te rekken tot vorming van vrijzinnig - concentratie-kahinet. dat geen levensvatbaarheid zou bezitten, wijl het óf zou moeten rekenen op iets volmaakt on berekenbaars n,l. den steun der sociaal democraten, óf op avontuur zou moeten zeilen in hope op de gratie van nu eens deze dan gene partijen rechts? Nadert thans het oogenblik niet, dat een staatsman, die bij den stembusstrijd niet op den voorgrond heeft gestaan, zou kun nen beproeven hoever hij het kon brengen met een poging tot vorming van een Kabinet, hetwelk, uit elementen van rechts en links samengesteld, de „neutrale zóne" zou beploegen en rust gunnen aan de „antithese", die bij de stembus veroordeeld werd. De „Nieuwe Courant" zij niet bevreesd schrijft „de Tijd": Een Ministerie-Kuyper met of zonder Kuyper - is wel het laatste, waaraan door iemand ernstig ge dacht wordt. Als m 0 g e 1 ij k kan zulk een Ministerie alleen gedacht worden in de veronderstelling, dat elk ander Ministerie 0 n m 0 g e 1 ij k is Zou „De Standaard" tot het laatste besluiten op grond van de zaer groote waarschijnlijkheid, dat Borge sius pogingen, om een levensvatbaar Ka binet samen te stellen, tot dusverre gefaald hebben? Zulk een besluit zou op zijn minst voorbarig zijn en daarom achten wij de uitlegging, welke de „N.C." aan de woorden van „De Standaard" geeft even eens voorbarig en hoogst onwaarschijnlijk. Waarom de pogingen van den heer Borgesius tot dusver niet geslaagd zijn? In de kantteekeningen van het Haagsche blad vinden wij wellicht een voorname niet de eenige reden, waarom de ver moedelijke Kabinetsformateur tot hiertoe geen succes had. Aangezien het orgaan der Manifest-liberalen immers duidelijk te ver staan geeft dat het van een „vrijzinnigen concentratie kabinet" niet weten wil, ligt het vermoeden voor de hand, dat aan de vorming van een Linksch Ministerie dezen niet willen meedoen en den vernuftigen uitvinder van de blanco-combinatie in den steek laten. OORLOG. Sato, een van de leden van de Japansche vredescommissie, verklaarde Woensdag in een onderhoud, uit naam van Komoera, overtuigd te wezen dat de onderhande lingen zouden slagen. Japan zal geen bui tensporige cischen stellen, het wenseht vre de, maar geen vrede tot eiken prijs. Het heeft enkel de deur in Mantsjoerije open willen houden. RUSLAND. De „Gaulois" bevat een bericht over een wijdvertakte samenzwering in Rus land, gericht tegen de Romanof-dymna- stie. De vorige week Donderdag werd toe vallig beslag gelegd op een aantal revo- lutionnaire proclamaties, die verpakt wa ren tusschen schilderijen. Een onderzoek bracht der overheid de draden in handen van de samenzwering, waarvan het doel was Tsaar Nikolaas af te zetten en de grootvorsten en hoofden van politie ge vangen te nemen; op hetzelfde tijdstip zou dit alles plaats moeten hebben. Al de leiders der samenzwering bevinden zich buitenslands. Uit Russisch-Armenië wordt aan de „Fr. Zeit." bericht: De nieuwe gouverneur-generaal van Eri- wan, prins Napoleon, heeft, nadat hij eeni ge vergeefsche pogingen in het werk had gesteld, 0111 de orde te herstellen, zijn toe vlucht genomen tot een politiek van onder drukking. De Armenische dorpen, die zich hebben verdedigd tegen de aanvallen der Tartaren, lijden thans onder een wreede vervolging. In Voewa, Asjtorak en andere Armenische dorpen zijn honderden Kozak ken ingekwartierd, die zich daar schuldig maken aan 't schromelijke machtsmis bruik. De Armeniërs worden in grooten ge tale ontwapend en gevangen genomen, maar de Tartaren, zelfs zij die deel heb ben genomen aan plunderingen en moor den, worden niet in het minst lastig ge vallen. Aangemoedigd door dit optreden van den prins hebben de Tartaren hunne gruweldaden weder hervat. De Kozakken vervolgen iederen gewapenden Armeniër. FRANKRIJK. Verdiende onderscheiding. Terwijl de anti-godsdienstige kliek in Frankrijk de zusters uit gasthuizen ver drijft. als nuttelooze wezens, en ze door leeken vervangt, wordt zij toch soms ge dwongen haar schitterende verdiensten te gen wil en dank te erkennen. Op zijn reis naar Saint-Jean-de Losne heeft minister Etienne een bezoek gebracht aan het hospitaal van die stad en het kruis van het Legioen van Eer overhan digd aan de zuster-overste mej. Chevillard. Slechts een feit uil haar leven zij ver meld. In 1870 zouden twee gijzelaars in handen der Duitschers gefusileerd wor den. Zonder een oogenblik zich te heden- ken ging de zuster te voet op weg, hoe wel de sneeuw op alle wegen dik opge stapeld lag. Achtereen legde zij 30 kilo meters af om bij prins Karei lijfsbehoud te vragen voor de twee ongelukkigen. Zij deed het met zooveel zachtheid en over tuiging, dat de prins haar wensch toestond. Aan minister Etienne, die haar geluk- wenschte, gaf het zustertje slechts ton ant woord, dat zij geen belooning verdiende, dat zij niets gedaan had dan haar plicht; ze was geheel onthutst. Zou men de gedecoreerde heldin nu wel toestaan haar laatste dagen in het hospitaal te slijten? TURKIJE. Via Weenen komt een bericht, dat de pleger van den aanslag op den Turkschen sultan gearresteerd zou zijn. Volgens 't relaas in de „Frf. Ztg." zou de aanslag gelukt zijn, indien de ontplof fing een halve minuut later geschied was. Er ontstond een paniek, en men kan zon der overdrijving beweren, dat de toestand, die een oogenblik hachelijk was, alleen gered werd door de standvastigheid van den sultan. Als deze niet zoo kalm was gebleven, hadden er erger dingen kunnen gebeuren. Met een huivering zagen de vreemde toeschouwers op het terras, hoe de Albaneesche troepen daaronder hun re peteergeweren met scherp laadden. In den Haag is bericht ontvangen, dat van de reis van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins naar Dobbin voorloopig is afgezien en de Koninklijke familie 3 Augustus van Soestdijk op het Loo terug keert. Dit zal vermoedelijk in verband te brengen zijn met de ministerieële crisis, welks op lossing op zich laat wachten. De Graa-fsche Kamerzetel. In antwoord op het telegrafisch verzoek van de Geld. aan mr. dr. Kooien, om het blad te wil len inlichten over de waarde der geruchten, die in het kiesdistrict Grave rondloopen over een hem toegeschreven voornemen om het Kamerlidmaatschap neer te leggen, ontving het blad gisteravond het volgende draad-antwoord Interlaken, 26/7 '05. Bericht natuurlijk totaal uit de lucht gegrepen. Kooien. De Staatscourant bevat een ko- ninklijk besluit waarin onder meer voor schriften zijn opgenomen betreffende de dienst- en rusttijden van de beambten en bedienden der spoorwegdiensten. De gezamenlijke duur der diensten per etmaal mag niet meer dan 10 uren bedragen voor beambten met „onafgebroken inspan- nenden arbeid"; niet meer dan 12 uren voor seinhuiswachters, wisselwachters en rangeerders met „inspannenden arbeid"; niet meer dan 16 uren voor wegbewakers. Ten opzichte van alle overige beambten en bedienden geldt het volgendeGeen diensttijd mag meer bedragen dan 16 uren. 3. In elk tijdvak van 14 achtereenvol gende etmalen mag de gezamenlijke duur van de diensttijden niet meer bedragen dan een 168 uren. Aan de beambten en bedienden moet tusschen elke tweede opeenvolgende dienst tijden een onafgebroken rusttijd worden gelaten van ten minste 10 uren. Op de door den minister te bepalen stations, halten, baanvakken of posten kan voor de door hem aan te wijzen beamten of bedienden die onafgebroken rusttijd tot ten minste 9, onderscheidelijk 8 uren worden beperkt. Aan de beambten en bedienden moeten boven deze rusttijden, gedurende den diensttijd de noodige korte rustpoozen voor het gebruiken van de maaltijden worden toegestaan. Deze bepaling is niet van toe passing, indien de diensttijd niet meer dan 6 uren bedraagt. Het is verboden een vronw tusschen 10 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags te laten dienst doen als wachteres. De beambten en bedienden genieten, hetzij elke tweede week des Zondags een rustdag van ten minste 24 uur, waarvan ten minste 18 uur vallen binnen het et maal van den Zondag, en in het laatste geval bovendien ten minste 9 rustdagen, elk van ten minste 30 uur in het jaar. De Crisis. Naar ons uit vertrouwbare bron wordt bericht, hebben de staatslieden, behoorende tot de zoogenaamde oud-libera len, die aangezocht zijn zitting te nemen in het Kabinet dat in wording is, gemeend daaraan geen gevolg te moeten geven. Onder bijvoeging evenwel, dat zulks geens zins de geneigdheid uitsluit om aan een te vormen vrijzinnig Kabinet steun te verleenen, wat trouwens voor de hand ligt, nu men bij de verkiezing te zamen tegen het huidige Kabinet is opgetreden. („Hbld.") Naar we vernemen, is er geen sprake van dat dr. Kuyper nu reeds zijn voor genomen reis zou ondernemen. Van medi sche zijde is hem een reeds te lang uit gestelde kuur in een Duitsche badplaats voorgeschreven, waartoe hem als minister de tjjd ontbrak, en die hij nu hoe eer hoe beter denkt aan te vangen. Als de op lossing der crisis zich nog lang laat wachten, zou vertrek, hangende de crisis, zelfs nood zakelijk kunnen worden. („Stand.") GOES. Het. was een goed idee van de commissie, aan welks hoofd de heer A. S. .1. Dekker staat, om mei de knapen- vereeniging der Geref. gemeente een boot tocht naar Antwerpen te ondernemen. En of de jongens er Donderdag van genoten hebben, terwijl het juist samen viel met des Konings komst aldaar per zeiljacht. Niet alleen de dierentuin maar verschil lende bezienswaardigheden werden door het gezelschap, waarbij nog andere Goese- naven aangesloten waren, bezocht. Het was een heerlijke dag. Een vaartochtje van drie uren uit het kanaal van Vlake naar Antwerpen is heerlijk. Zeven uren ging men des morgens met den trein van Goes om des avonds half tien terug te koeren,. GOES. Donderdag 27 Juli hield de Werk liedenver. „Eigen Hulp" haar gewone drie- maandelijksche vergadering in de leeszaal van mej. de wed. Markusse. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er gedurende dit kwartaal was ontvangen f 225zoodat er meer was ont vangen dan uitgegeven f 128.20; het saldo van 't vorige kwartaal was f3182.92, zoo dat. er op 30 Juni in kas was f3311,12. Aan 14 leden werd uitkeering gedaan, tot een bedrag van f 172.50; aan een wed. van een overleden lid f 30 en aan bodeloon f 22.50. GOES. De heer IJ. M. v. d. Linde, die onlangs het diploma verwierf aan de am bachtsschool alhier, en thans werkzaam is aan de Roomseh Kath. Kerk te Bergen op Zoom, had Donderdag het ongeluk van de ladder te vallen, met dit gevolg, dat hij zijn been brak. Geneeskundige hulp was direct ter plaatse. I11 het ziekenhuis aldaar koif reeds des namiddags het been worden gezet. Het ongeluk liep dus betrekkelijk nog goed af. GOES. Vergadering van den raad op Donderdag 27 Juli 1905, 's nam. 8 uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met. kennisgeving de heeren Dekker en Risch. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en onveranderd vastgesteld, worden ter tafel gebracht en voor kennis geving aangenomen de volgende ingeko men stukken: 1. Proces-verbaal van kasopneming van 17 Juni 1905; 2. Verzoek Bestuur IJselsteen-fabrikan- ten inzake voorschriften in de Bouwver ordening met, betrekking tol gebruik van IJselsteen 3. Goedkeuring raadsbesluit 13 Juni 1905 inzake ingebruik geving van gemeen tegrond 4. Goedkeuring raadsbesluit 13 Juni 1905 lot af- en overschrijving, dienst 1905. Vastgesteld wordt het 1ste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag in totaal op f 336.46. Afschrijving van hoofdei, omslag wordt verleend t tot een totaal bedrag van f 129,25b Idem hondenbelasting f 18. Op het verzoek van J. P. Magielse en W. den Boer 0111 aanwijzing van rooilijn en het verleenen van uitweg voor Ie bouwen woningen aan den Westsingel, stellen burg. en weth. voor de rooilijn te bepalen van den voorkant van perceel E 462 lot idem van perceel E 467 en de retributie voor f 1 per uitweg per jaar. Het laatste met. gunstig advies van de financieele com missie. De heer Pilaar vraagt of ook in behan deling komt den toevoer van vestwater door een buis, voor Magielsevoor de op te richten werkplaats voor viltbewerking. De heer van der Leeuw vraagt of vol doende zekerheid bestaat dat het vuil wa ter van de verf van Magielse niet in de vest komt. De voorzitter zegt dat dil behoort bij burg. en weth., omdat de op te richten inrichting door Magielse valt onder de Hinderwet. Hierover wordt overeenkomstig het voor stel besloten. Naar aanleiding van hel verzoek van N. de Jonge om goedkeuring van een stra tenplan en aanwijzing van rooilijn voor te bouwen perceelen op een strook grond tus schen den Westsingel en den 's Heer Hen- drikskinderendijk, kadastraal bekend sec tie C no. 830, stellen burg. en weth. voor de straatbreedte te bepalen op 6 meter, benevens trottoirs aan weerszijden 1 me ter breed en verder de hoogte overeenkom stig straathoogte van den Westsingel daar ter plaatse. De heer Pilaar vraagt of voldoende zekerheid bestaat dat de straat er zal komen. De heer De Witt Hamer antw. dat dit in de bouwverordening is bepaald. De heer Hollman vraagt of de straat in beheer blijft bij de Jong of later aan de gemeente komt. De voorzitter zegt dal de straal, wan neer ze geheel klaar is, door de gemeente kan worden overgenomen. De heer Kakebeeke geeft in overweging de gasleiding vooraf te leggen, om te voorkomen dat de straat opgebroken moet worden. Te meer dringt spreker op het leggen der leiding aan omdat de West singel-bewoners thans daarvan zijn verslo ken. De straatverlichting aldaar is nu treurig. De menschen hebben daar wer kelijk te weinig licht van de petroleum- lantaarns. De voorzitter zegt dat liet de gewoonte is, dat niet uit eigen beweging tot gas- aanleg wordt overgegaan maar alleen op verzoek van de bewoners; bovendien is de bedoelde aanleg kostbaar. De heer van den Bout, wijst er op dat de aanleg niet voor rekening van de ge meente maar van de gasfabriek gaat. De kosten zijn niet gering. De vernieuwing van de buizen in de 's Heer Hendriks kinderenstraat en de verlenging tot de 's Heer Hendrikskinderendijk heeft het vorige jaar o. a. f2400 gekost. De heer Kakebeeke zegt geen besluit te willen uitlokken maar hij wil alleen de wenschelijkheid van aanleg ter sprake brengen. i. zijn de kosten nu niet zoo groot, omdat er thans geen straat opge broken behoeft te worden. Mocht de gas fabriek geene termen kunnen vinden 0111 het te doen, dan zou hij het wenschelijk achten dat de gemeente er in voorziet. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Duvekot wil gaarne het idee van den heer Kakebeeke ondersteunen, liet komt hem voor dat de aanlegkosten niet zoo hoog zullen zijn, nu er van straat- opbreken geen sprake is. De heer Hollman vraagt of de Jong de gcheele straat direct moet maken of zoo langzamerhand, naar gelang van de te bouwen perceelen. Om voor 2 a 3 huizen gasleiding te maken, vindt spreker niet goed, daarvoor is het te kost baar. De heer van der Leeuw zegt. dat het in andere groote steden de gewoonte is dat eerst de straat wordt aangelegd, en daarna wordt gebouwd, zooals het hier de be doeling is, kan men niet spreken van straataanleg. De voorzitter wijst er op, dat het hier betreft een stratenplan. Ook geven de heeren Temperman en Donner in overweging voor te schrijven, dat allereerst de geheele straat moet wor den aangelegd. Nadat eindelijk deze bepaling door R. en W. is overgenomen, wordt hel voorstel aangenomen. Aangenomen wordt de gemeenterekening over het dienstjaar 1904, als eindcijfer aanwijzende: ontvangsten f 164,490,455, uitgaven f 159,039,62s, saldo f5450,83. Hierop wordt, voor het onderzoek der geloofsbrieven de vergadering geschorst. Nadat, de geloofsbrieven van de her kozen leden vaar den Raad, de heeren D. D. van den Bout, A. S. J. Dekker, J. C. H. Hollnrann en J. Z. Risch, door eene commissie bestaande uit de heeren Fransen van de Putte, Duvekot en Janssen, zijn onderzocht, wordt de vergadering heropend, en hij monde van den heer Janssen rapport uitgebracht, strekkende tot. toelating van al de leden; aldus besloten. Thans komen in behandeling de adres sen van M. Labeur en de Weerbaarheids- vereeniging „Koningin W'ilhelmina" te Goes, houdende respectievelijk het verzoek 0111 ontheffing van pacht van een gedeelte gemeentegrond en het weder in pacht uit geven van dien grond. Ter bekoming van rijks-subsidie is het noodig dat de Weerbaarheidsvereeniging aan Zijne Excellentie den heer Minister van Oorlog overlegt het bewijs dat zij gedurende 25 jaren van genoemd terrein voor schietbaan verzekerd is. Aangezien het hier betreft een zaak van algemeen belang en het niet wenschelijk is dat. de Weerbaarheidsvereeniging een lioogerc pacht betaalt dan de tegenwoor dige pachter, stellen Burgemeester en Wet houders voor de verzoeken in te willigen en de pacht te bepalen op f20 per jaar. De heer van der Leeuw vraagt of het B. en W. bekend is dat de schietbaan ge vaar oplevert voor hel publiek. De kogels vliegen over den dijk. De heer De Witt Hamer zegt dal het bekend is dat 't vorig jaar een kogel is terecht gekomen in de tuin van Van Wie- ringen a. d. Polder. Gevaarlijk blijft het altijd eenigszins, doch spreker meent dat. dit miniem is, bovendien is de baan door deskundigen van het leger onderzocht en in orde bevonden. De heer Hollman zegt dat het gevaar lijk is aan den kant der haven. Was de borstwering aan dien kant doorgetrokken dan was het in orde geweest. De heer Duvekot vindt het niet billijk tegenover den heer Janssen die onlangs grond in erfpacht heeft ontvangen dat de Vereeniging geen hoogere pacht behoeft te betalen. De Voorzitter wijst nog eens op het algemeen belang, waarna overkomstig het voorstel wordt besloten. De heer van der Leeuw geeft in over weging de hoornen aan het Roosjeshof te verkoopen. De hoornen groeien niets, ter wijl niemand iets aan het tegenwoordig terrein heeft. Spreker is van gevoelen dat van het terrein, voor erfpachtsgrond meer geld is te maken. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Van der Leeuw brengt met '1 oog op de a.s. Koninginnefeesten ter sprake het afsteken van klein vuurwerk, wat z. i. een onschuldig vermaak is, en 't vorig jaar door de politie is verboden, terwijl wel een jaar te voren vergunning werd ge geven om groot vuurwerk af te steken met de tentoonstelling. Vroeger bij bur gemeester Hamer werd altijd permissie gegeven tot het afsteken op de Kade en Groote Markt. De heer van den Bout zegt dat de re deneering van den heer van der Leeuw grootendeels op hem neerkomt omdat hij het vorig jaar den 31 Aug. waarnemend Burgemeester was. Spreker zegt dat het. afsteken van voetzoekers lang niet zoo onschuldig is als de heer v. d. Leeuw denkt, en haalt een paar voorbeelden aan, van een verbrande broek enz. Na nog een uitvoerige discussie tusschen beide heeren, zegt de voorzitter eindelijk met de a.s. feesten naar omstandigheden te zullen handelen. De heer Donner vraagt of B. en W. een bijzondere aanleiding hebben gehad 0111 verlof te geven lot het, plaatsen van het circus. De voorzitter antw. ontkennend, de heer Libot heeft vergunning gevraagd en ver kregen 0111 op 31 Juli 1, 2 en 3 Aug. voorstellingen te geven. De heer Donner geeft zijn leedwezen te kennen dat de tent de Groote Markt ont sierd, vooral met 't oog op de a.s. Kermis. De heer van der Leeuw vraagt of B. en W. niet aan de spoorwegdirectie kunnen verzoeken 0111 een klok te plaatsen in den gevel van het stationsgebouw. Er is daar voor wel een gat in den muur maar het uurwerk ontbreekt. De voorzitter zegt B. en W. gaarne aan hei verzoek zullen willen voldoen. Hierop wordt de vergadering gesloten. MIDDELBURG. Vergadering van den Raad der gemeente alhier op Woensdag 26 Juli 1905. Voorzitter jhr. mr. L. Schorer. Afwezig de heeren de Veer, Verhage, Tak en Schorer met kennisgeving. De Voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der herkozen leden de heeren van Dunné, v. d. Harst, Heijse en de Veer en het gekozen lid den heer P. J. Boogaard en noodigt de heeren Fruin, v. d. Ree en van Teijlingen uit zich hiermede te belasten, en worden de genoemde heeren toegelatendaarna gaat de zitting over in eene met gesloten deuren, de vergadering heropend zijnde doet de voorzitter voorlezing van een schrijven van het bestnur der Godshuizen, waarin zij berichten aan het besluit der raad ge volg te zullen geven. Thans is aan de orde de benoeming van een onderwijzeres aan school B benoemd wordt mej. M. S. Bourdrez op eene jaarwedde f 1300, be noemd wordt tot onderwijzer bij het herha- lings onderwijs de heer G. Geertse met 8 stemmenop den heer J. W. Happee worden 3 stemmen en op den heer A. Dekker 1 stem uitgebracht Wordt benoemd tot onderwijzer aan de burgeravondschool de heer P. C. de Does met algemeene stemmen. Tot tijdelijk on derwijzer aan de burgeravondschool W. K. Kuiler. Tot tijdelijk leeraar aan de burgeravondschool wordt benoemd E. Bouma evenals de heeren J. A. Z. Bou- mans H. v Diftelen, J. H. Vervenne en de heer P. W. van Milaan. Voorstel tot wijziging der bouw verorde ring wordt zonder stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aanstellen van een tijdelijk leeraar aan de burger avondschool wordt op voorstel van B. en W. aangehouden, de verhooging met f50 voor de heeren Hasselbach en Nuijs aan genomen zonder stemming. Voorstel van B. en W. tot het aanbren gen van veranderingen in eenige lokalen in de burgeravondschool en het aanschaffen van benoodigbeden aangenomen. Rekening Schutterij 1904 werd goedge keurd Begrooting der. Schutterij voor 1906 goedgekeurd. Voorstel B. en W. naar aanleiding van het vei zoek van de firma Bosman en van Goozen om de gebouwen der voormalige meestoof te mogen koopen, en een amende ment van de heeren v. Dunné, Fruin en v. d. Ree en een van den heer Gratama stelt de voorzitter voor terug te zenden naar B. en W. voor advies. De heer Ere na erin s wijst er op dat het beter is het terrein niet voor zoo langen tijd in huur af te geven. De heer v. Dunné licht het amende- mend toe er op wijzend dat denkelijk de ambachtschool in die buurt word gebouwd en er dan door herbouwing, aan genoemde firma het licht zou benomen worden. De heer Gratama licht ook zijn voor stel toe daarna wordt het voostel van B. en W. aangenomen. De voorzitter sluit de vergadering. MIDDELBURG. Woensdagmiddag, on geveer drie uur, zijn uit het Huis van bewaring alhier twee gedetineerden ont vlucht. Zij zijn over den muur van de groote wandelplaats geklommen, terwijl de schild wacht zich aan de andere zijde bevond. Zij waren op die plaats aan het witten en maakten van de gelegenheid, dat zij een oogenblik buiten toezicht waren, gebruik om door middel van een ladder, bij het werk gebezigd, over den muur te klimmen en het hazenpad te kiezen. Beiden zijn langs het kanaal naarVeere gegaan en daar de sluizen overgestoken om op den weg naar het Sloe te komen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2