KERKNIEUWS. Onderwijs. Ingezonden stukken. Landbouw en Veeteelt. posterijen. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Openbare Verkoopingen, De politie heeft later met een dreg het lijk opgehaald. Aan den Schenkweg in Den Haag werd gisteravond een 8-jarig knaapje door een automobiel aangereden. Zwaar inwendig gekneusd werd de jongen per raderbaar naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Het Nieuwsbl. voor Sliedrecht en Oinstr. meldt Dezelfde correspondent die ons het be richt uit Gijbeland zond van een gevonden schat, ter waarde van ongeveer f50.000 schrijft ons thans, dat sedert dit bericht in ons blad verscheen, reeds dozijnen oude secretaires en kabinetten, waaronder stuk ken van groote waarde, door Alblasser- waardsche boeren zijn stukgeslagen, in de hoop ook een geheim laadje en daardoor een verborgen schat te vinden. Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat de man er ons in heeft laten loopen. Wij hebben dezen onbetrouwbaren correspon dent daarom zijn congé gegeven. Te Samara schijnt een nieuw schandaal ontdekt te zijn. Eenige dagen geleden bemerkte daar een voorbijgaand slotenma ker op het zoogenaamd stationskerkhof een paar jongens, die een kist onder han den hadden. Ze hadden het deksel reeds opengemaakt en een massa papieren geld gevonden. Onder dat papier lagen gouden munten. Dadelijk werd de spoorwegpolitie in kennis gesteld met de kostbare vondst en deze ontdekte dat de kist afkomstig was uit een op een zijspoor staanden goe derenwagen. Bij telling bleek, dat de kist niet minder dan 194.000 roebel bevatte. In denzelfden wagen werden echter nog gelijksoortige kisten gevonden, eveneens gevuld met gouden munten en bankpapier, alles bij elkaar ongeveer eeu millioen roe bel. Er bleek dat de goederenwagen van Oost-Azië was gekomen en zijn lading was aangegeven als huisraad voor het Roode Kruis. De politie begon met een onder zoek, maar tot algemeene verbazing werd dit spoedig gestaakt. Een diefstal op groote schaal dus. Maar de daders zal men wel niet.willeu ontdekken. De chef der politie te Chicago heeft een eigenaardige proef genomen. Hij heeft, ge dachtig aan de groote diensten welke de gewezen misdadiger Vidocq der Fransche politie heeft bewezen, honderd dieven en moordenaars bij de politie ingelijfd. Hij heeft het volle vertrouwen op den goeden uitslag van de onderneming en wil de volle verantwoordelijkheid ervan dragen. Te Zuid-Barge had een treurig ongeluk plaats. Een meisje van den landbouwer H ging op den disselboom zitten van den iaatsten der twee hooiwagens, die aan elkaar gekoppeld waren. Onder het rijden viel ze er af, zoodat de wagen over haar heen ging. Oogenblikkelijk was ze een lijk. Te Mane-end in Bucks (Engeland) is een man van 72 jaar overleden, die zijn geheele leven in hetzelfde huis had ge woond en stierf in de bedstede waarin hij het levenslicht aanschouwde. Een van de afschuwelijkste scheepsdra- ma's, welke in langen tijd zijn bekend geworden, moet onlangs zijn voorgeval len aan boord van den schoener „Olym- pia", welk vaartuig gebezigd werd voor de uitoefening der kustvaart langs Hon duras. Het verhaal dier tragedie werd ge daan door zekere juffrouw Morgan, een meisje van 20 jaar en de eenig overle vende van een gezelschap van 12 per sonen, dat werd omgebracht door een neger, die zich aan boord had verstopt. Deze neger zeker Mc Gill welke zich vóór het vertrek van het schip in het ruim had verborgen, kwam te voorschijn, toen het vaartuig zich in volle zee bevond. Eerst vermoordde hij met een koevoet een paar niets kwaads vermoedende schepe lingen, die hij op het dek aantrof; daarop posteerde hij zich aan de kajuitstrap en maakte alarm. Iedereen die de trap op kwam werd door hem neergeschoten of doodgeslagen. Toen op het laatst niemand zich meer vertoonde, ging de man naar beneden en vermoordde daar drie vrou wen en een kind, die hij in de kooien aantrof. Slechts het twintigjarige meisje bleef gespaard. De jonge vrouw sprong over boord, maar ontving alras van den neger een slag op het hoofd met een roeispaan. Uitnemend zwemster als zij was, hield zij zich dood, doch wist er voor zorg te dra gen den neus boven water te houden, al scheen zij levenloos weg te drijven. De neger roeide met de boot naar het vrij ver verwijderde strand, en ook juffr. Morgan, slaagde erin, den vasten wal te bereiken, echter niet dan na zich eerst bijna, een half uur te hebben laten drijven zonder zich te durven verroeren. Toen zij uitgeput, ziek en bijna, krank zinnig van angst de kust had bereikt, ver bórg zij zich in een boschje, waar zij later, nog levend, werd gevonden. Maar nog voor de jonge vrouw ontdekt werd, waren reeds enkele lijken aan land ge spoeld; en aan de kogelwonden had men bemerkt, dat een vreeselijke misdaad was gepleegd. Uil den mond v.an juffrouw Morgan leerde men de oplossing van het raad sel. De neger, die vóór het verlaten van den schoener de lijken van alle slacht offers, geplunderd en daar de kisten en koffers aan boord had doorzocht, had een 250 pd. st. bijeengestolen, en zich met zijn buit verborgen. Maar men was hem spoedig op het spoor; en de man bevindt zich dan ook in hechtenis. Natuurlijk wil den de bewoners van Utilla, ter hoogte v,a.n welk plaatse de tragedie zich af speelde, den neger lynchen. De Warmte. Engeland begint er nu ook onder te lijden. De gevallen van zon nesteek worden iederen dag talrijker, voor al onder de boeren, die, na 's morgens hun groenten en fruit naar Londen te hebben gebracht, 's middags naar het veld terug- keeren. In Staffordshire hebben de staalfabrieken het werk moeten schorsende arbeiders vielen er bij neer. Ook te Rome is het verstikkend warm Reeds zijn zes menschen daar ten gevolge van de warmte krankzinnig geworden. De paarden vallen bij tientallen dood voor de rijtuigen en soms vallen de vogels door de hitte dood neer uit de lucht. Wie maar even kan ontvliedt de stad om in de ber gen of aan het zeestrand verkoeling t9 zoeken. In Spanje heeft de warmte groote on- weders teweeggebracht, waardoor te Sara- gossa, Lerida en Huesca de oogst vernield is. Te Ceia, in Portugal, stortte, tijdens een onweer, een hangende brug in, die tusschen twee bergen over een stroom lag. De voetgangers stortten van een ontzettende hoogte neer. Drie mannen en twee vrouwen zijn omgekomen. In New-York is een van de gevolgen der vochtige warmte, die daar heerscht, de groote kindersterfte. Woensdagavond bijv. heeft men van 911 uur, dus in twee uur, 250 sterfgevallen van kinderen waar genomen. 's Nachts is het er trouwens even erg als overdag. Het bleef er Woensdagnacht 83° Fahr. In bed is het niet uit te houden, de meeste personen slapen op 't trottoir, op 't balcon enz.de zieken lijden verschrik kelijk. In den ondergrondschen spoorweg blijkt de ventilatie niet voldoende te zijn, zoodat men hem bestempeld heeft met den naam van gruwelkamer. Telkens worden er per sonen ziek, en verscheidene gemiddeld twaalf per dag overlijden er in de armen van hun medereizigers. De hotelhouders klagen steen en been, want niemand heeft er eetlust. Ijs is het eenige artikel dat veel afzet heeft. Men schat de hoeveelheid ijs, die dagelijks te New-York wordt verbruikt, op 12000 ton. De spoorwegcondueteurs behoeven slechts één reis per dag te doen. De deftigste heeren loopen in hunne hemdsmouwen voor de luchtigheid. De hitte is zoo overweldigend dat het aantal ziektegevallen, tengevolge van de hooge temperatuur, niet meer te controleeren is. De hospitalen worden door vrouwen belegerd, die de artsen bidden en smeeken hun naar lucht snakkende kinderen te helpen. Het aantal ziekenwagens in de stad is absoluut ontoereikend. In den nacht van Donderdag op Vrijdag vielen twee mannen die op een dak sliepen, op straat. De eene bleef voor dood liggen, de andere werd zwaar gewond. Een in de hooge Duitsche kringen wel bekende graaf, een hartstochtelijk avon turier, zond dezer dagen een telegram aan een hotelhouder te Carlsbad, waarin hij hem zijn aanstaande komst meldde en ver zocht een kamer voor hem gereed te 'hou den, en tevens een stal voor z'n lieve lingsdier. Vermoedend dat de graaf er een paard op na hield, liet de hotelhouder een fraaien stal inrichten, met palfrenier, een wel voorziene ruif enz. enz. Maar men stelle zich zijn verbazing en schrik voor toen hij den graaf zag ver schijnen, vergezeld van een prachtigen leeuw, heel jong weliswaar, maar met reeds onrustbarend groote klauwen. De welp is overigens heel zachtzinnig en toen de eerste schrik voorbij was, werd hij de lieveling der hooge kringen van Carlsbad; zoo nu en dan veroorlooft hij zich een klein onschadelijk uitstapje, waar bij1 hij op zekeren dag, toen men hem ner gens zag en op ging sporen, in een nabu rige boerderij gevonden werd, op den vloer eener stal ingeslapen, bijna tusschen de pooten van een enorm varken. Retraites te Steil. De retraites voor Nederlanders (heeren) zullen plaats hebben: I. 14—17 Augustus (Maandag Donderdag)II. 1518 September (Vrij dagMaandag Begin 3 uur middagmaal, 5 uur Veni Creator en inleiding Einde op den Iaatsten dag omstreeks 8'/3 uur 's morgens. Op de eerste retraite is na het middag- en avondeten recreatie en vrij spreken, op de tweede met inachtneming van stilzwijgen. Op deze wijze kunnen allen naar believen hunne keus doen, zij worden echter vrien delijk verzocht, met het oog op anderen, deze bepalingen in acht te nemen. Aanmeldingen gelieve men op te zenden Aan het Missiehuis te Steil bij Tegelen. Steil ligt 20 minuten van 't station Te- gelen. Aan 't station Venlo vertrekt11.50 een tram, die 12,35 te Steil, 1,45 een tram, die 2,25 te Steil en 3,50 een tram, die 4,30 te Steil bij 't Missiehuis aankomt. In 1904 namen aan de retraites te Steil 84 Nederlanders en 3595 Duitschers deel. Voor hen, die nog inlichtingen verlangen of nog geen retraite kennen, moge het volgende dienenOp eene retraite wis selen meditaties, conferenties en andere godsdienstoefeningen af met vrijen tijd, dien elk in het huis of in den schoonen en grooten tuin van het Missiehuis mag doorbrengen. De hoofdzaak is na te denken over het einddoel des levens, en zich tot het afleggen eener goede biecht voor te bereid eD. De retraitanten genieten in het Missie huis kost en inwoning, waarvoor zij eene vergoeding volgens hunnen stand geven, die echter niet minder dan f'6 bedraagt. Het rooken is gedurende den vrijen tijd slechts op de kamers geoorloofd. Na gehouden examen zijn toegelaten tot de eerste klasse van school G. te Middelburg M. H. Callenfels, 0. M. Een hoorn, W. P. v. d. Harst, D. J v. d. Harst, H. J. Hassling, C. H. Hoeufft, O. M. de Meester, C. W. Riviere, G. Sybolts en Anna Romeijneen candidate werd afgewezen. Bevorderd zijn: van de eerste naar de tweede klasse: E. Bauer, J. Dronkers, M. v. d. Hell, A. Hoeufft, H. Holm. C. v d. Kreke, W. Kro nenberg, C. de Meester, M Minderhout, G. Pilger, C. v. d. Weele en J. Francke; niet bevorderd is één leerling van de tweede naar de derde klasse: M. G. H. Broekema, A. J. M. Callenfels, K. Hattink, A. J. Hoeufft, A. Kok, A. W. S Polman Kruseman, M. Roldanus, A. C. van Straten en L. H. C. Wijnne; van de derde naar de vierde klasse M. Bijlo, C. Boes, A. Dronkers, B de Jong, A. Jongepier, M Wiener en G Hessling; van de vierde naar de v ij f d e klasse M. E Belderok, H. Bolle, J. J A. P. Callenfels, E. Dronkers, C. Goetbals, C. V. J. van Holthuijzen en S M. Melse. Aan vijf leerlingen der vijfde klasse werd het eind diploma uitgereikt, nl.Se- line Boasson, Sophie Boasson. J. G. C. van der Hart. W. Proos en J. G. M. Quist. Aan de Rijks hoogere land- tuin- en boschbouwschool te Wageningen is voor Indischen landbouw geslaagd de heer W. B. Topma te B i e z e 1 i n g e. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Dat het besluit van. 7 Juni 1.1. zou ge wijzigd zijn in de openbare raadsvergade ring van G Juli, kan den voriger inzender geen ernst geweest zijn. Immers ware dat besluit in die vergadering genomen, dan zou het mosterd na, den maaltijd eten geweest zijn. (Omdat de verkiezing plaats had op 5 Juli. R e d.) Laat ik echter den geachten inzender eens even uit den droom helpen. Een paar dagen na de stemmingen is mij ter oore gekomen, dat op Maandag namiddag 3 Juli j.l. in aller haast een raadsvergadering is gehouden. En in die vergadering, wij mogen het vermoeden, (want 'tis nog altijd het geheim der go den) moet dan de wijziging van 't, 7 Juni-besluit hebben plaats gehad. Maar zal men zeggen, 't was toch een openbare vergadering, waarom komt men dan zoo niet eens eventjes luisteren O, maar de vosjes zijn zoo slimOf wisten zij niet, dat op dien namiddag Z. D. H. Mgr. Gallier aan een 120-tal kin deren het H. Vormsel moest komen toedie nen, dat dus de belangstelling voor hun gemeenteraadsvergadering 't wel geheel zou moeten afleggen voor die in den hoo- gen Kerkvorst, die voor 'teerst 's Hee- renhoek bezocht. Maar wat moet men zeggen van een verslaggever, die bevreesd is voor publi catie. 'tls waar, er komen wel eens din gen voor, die men liever niet ,aan de groote klok ziet gehangen. Maar als een besluit van een gemeenteraadsvergadering, zooals een verandering in het stembureau, niet met de eerlijkheid of welgemanierdheid in strijd is, waarom mogen dan de gewone stervelingen niet weten, wat de goden heb ben gedacht en beslist? Zie, mijnheer de Redacteur, ik kom al langer hoe meer tot de overtuiging, dat het hoogst noodzakelijk is, dat de open bare vergaderingen steeds worden bezocht, niet door één, maar door meerdere per sonen. Mocht men toch het groote nut hiervan op 's Heerenhoek eens willen begrijpen. Openbaarmaking moet er plaats hebben, juist omdat Izij zoo gevreesd wordt. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende ruimte, blijf ik met de meeste hoogachting, UEd. dw. dienaar, A. ROELOFS. 's Heerenhoek, 17 Juli 1905. (We hebben onzen corresp. op het ver zuim attent gemaakt. Red.) Mijnheer de redacteur. Alhoewel niet genegen mij iets aan te trekken van al het geschrijf omtrent de verkiezing te 's Heerenhoek enz., meen ik nu de wettigheid van het stembureau wordt verdacht gemaakt, ditmaal te moe ten mededeelen dat de gedane 'benoeming van een stem bureau voor de raadstemming op dato 7 Juni 1905, in eene behoorlijk gepubliceerde en op 3 Juli 1905 gehouden openbare raadsvergadering is ingetrokken, na de mededeeling der daartoe geldende reden; dat in die vergadering (waarin nog meer behandeld is) een nieuw stembureau is benoemd voor de stemming op 5 Juli en zoo noodig op 12 Juli; dat ik in dat stembureau, zonder daartoe benoeming te behoeven (art. 62, 2e lid kieswet) als voorzitter wilde fungeeren, stond aan mij te beoordeelen; dat na voorlezing van het procesverbaal van den uitslag der stemming op 5 Juli niemand der aanwezige kiezers bezwaren heeft ingebracht; en dat ik alle bezwaren omtrent de wet tigheid gerust zal afwachten. Nog (en deze berichtende, dat ik ter stond na de vermelding in uw blad van 8 Juli van het foutieve bericht eener raads vergadering op 6 Juli, uw correspondent daarop opmerkzaam maakte. Dankend voor de plaatsruimte. I. G. P. TIMANS, Burgemeester, 's Heerenhoek, 15 Juli 1905. (Met deze twee stukken sluiten wij de gedachtenwisseling. Uit het schrijven van den burgemeester blijkt dus, dat onze correspondent een raadsvergadering die gehouden is op 3 Juli, en waarin de verandering van het stembureau werd vastgesteld, dateerde op 6 Juli derzelfde maand, een datum op welken de gemeenteraadsverkiezingen reeds hadden plaats gehad; en of de bur gemeester hem al op het foutieve der vermelding attent maakte, daar schieten wij en onze lezers geen steek mee op. En wij zijn dus zoo vrij uit de feiten te concludeeren, dat men daardoor den s c h ij n aanneemt bevreesd te zijn voor publicatie. De s c h ij n ook moet verme den worden, anders wordt wantrouwen gekweekt. Een voorzitter heeft amblshalve recht, ook al wordt hij niet benoemd, in het stembureau zitting te nemen. En „dit stond aan mij te beoordeelen", schrijft de heer Timans. Zeer zeker. Maar de vrijheid om over een „oordeel" een oordeel uit te spreken bestaat niet minder, en daarom oordee- len wij het oordeel van den edelachtbaren burgemeester van 's Heerenhoek, minder passend, omdat het ons erachtens in het algemeen geen pas geeft, dat een aftre dend en te herkiezen raadslid, zelfs al is hij voorzitter, de stembus opent, de stemmen opleest, en deze dan worden ge controleerd, o. a. door een aftredend lid, dat ook moet herkozen worden! Het is dan ook wij schreven het reeds in 'talgemeeil een gewoonte, dat aftr. leden geen plaats innemen in het stembureau; een gebruik, wat door ieder onbevooroordeelde zal worden geschat als zijnde overeenkomstig de goede opvatting van eigenwaarde. En hiermede stappen wij van de zaak af. R e d.) Uitvoer van vee naar België. In het tijdvak van 1-15 Juni ji. zijn volgens de door den Minister van Finan ciën verstrekte inlichtingen naar België uitgevoerd 3238 stuks vee, als: 1481 stieren, ossen, koeien en vaarzen, 331 hokkelingen en kalveren, 129 varkens, 896 schapen en 401 lammeren. Op 15 Juni jl. zijn langs de grens- kantoren van Zeeuwsch-Vlaanderen naar België gezonden slechts 58 stuks melk vee; langs Clinge 33, Sas van Gent 9 en Veldzicht 16. De uitvoer langs al de grenskantoren bedroeg 445 stuks. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, gedurende de eerste helft der maand Juli 1905, verzonden door het post kantoor te: MIDDELBURG. Brieven. J. Danielse, H. Hagendoorn, Amster dam, Mev. A. W. v. 'tLindenhout, Haar lemmermeer, Secte'aris Vreemdelingen Verkeer, Leersum, en Mej. G. Clarbach, Warnsveld. Briefkaarten. J. Beijnen, Amsterdam, Mev. v. d. Aa, Domburg, Wed. Geers, Goes, L. v. d. San- de, Rotterdam. Buitenland Brief. L. Davidse, Duisburg. VLISSINGEN. Brieven. W1. v. Oeveijen, Kortgene en J. de Grooth, Vlissingen. Briefkaart. Mej. W. Cornelissen, Amsterdam. Buitenland. Brief. Bureau van Informatie, Luik. Briefkaarten. P. Hoffmann, Mej. Houtenbeek, MUe Marie en H. Gramge, alle vier Antwerpen, G. Sprenger, Brussel, II. Preijs, Fosses, Lint Denrmo, Romp, en M. Dingemanse, KRABBENDIJKE. De uitslag van de herstemming voor een lid van den Ge meenteraad is als volgt: uitgebrachte gel dige stemmen 266. H. Houtekamer (aftr.) verwierf 121 stemmen en J. P. Krijger 145 stemmen, zoodat dhr. Krijger is gekozen Yan 18—19 Juli. GOES. Geboren: 18, Adriana Geertruida, d v Johannes Sinke en Cornelia de Dreu Auke, z.v. Hendrikus Hermanus Somer en Leintje Francina Jongbloed. Overleden18, Johanna Melio, 25 j. gehuwd met Jacob Zwartepoorte. MIDDELBURG. Getrouwd: G. M. Feij, 26 j jm. en J. Heuseveldt, 29 j. jd. Bevallen: P. Reijnoudt, geb. de Hamer, d. E. Danielse, geb. Bogaard, d. Van 1015 Juli. ZIERIKZEE. GetrouwdJ. Stoel, jm. 29 j met H. Haek, 27 j. jd. Bevallen: A. J; van Meteren, geb Ocht- man, z. S. Blankert, geb. Verton, z. D. Peute, geb. Van 't Noorderde, d. OverledenF. Berwald, man van Arend- se, 74 j. M. v. d. Werf, wedn. van A. Hogerheijde, 80 j. GOES, 18 Juli 1905. Tarwe was ruim prijshoudend. Rogge werd aan vroegere prijzen verkocht, van het nieuwe gewas werden enkele monsters Kar- wijzaad verhandeld tot genoteerde prijzen. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,50 - 7,80 Rogge- 5,25 - 5,50 Wintergerst per 100 K° - -,- Zomergerst - Haver - - Bruineboonen - Paardenboonen - - - Koolzaad- - Groene Erwten - - Kroonerwten - - Karwijzaad - 14,- 14,50 Versche Boterf 1,12 a f 1,26 per KG., inid- denprijs f0,60, part. f 0, Eieren f 3,20 a f 3.60 per 100, middenprijs f 0,875, part. f 0,925. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. ROTTERDAM, 18 Juli 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd-) waren aan gevoerd 1848runderen,610 vette, 172 nuch tere kalveren, 940 schapen, 410 varkens en 120 biggen. Runderen hoogste prijs 72, laagste 48 cent; kalveren hoogste 88, laagste 62 centschapen hoogste 56, laagste 52 cent: varkens hoogste 48, laagste 40 cent; alles per kilogram. Donderdag 20 Juli. MIDDELBURG, 2 uur, in de Vergenoe ging door not, Hosang het hofsteedje van Jan Wattel 161 Aren. En 14150 cA. bouw en weiland achter de hofstede van wed. Brouwer; 12860 cA. weiland bij deu Veerschen weg; 8255 cA. weiland en sprink aan den Havendijk. Vrijdag 21 Juli. WESTKAPELLE, door not. Hosang, in span, veldvruchten, hooi en nagras, 9 uur op de hofstede „De groote Prelaat", bij W. Verhage. Maandag 24 Juli. ZOUTELANDE bij Adriaanse Kz. door not. Loeff 10 uur paarden, melkvee en gereedschappen. Woensdag 26 Juli. VEERE, door not. Hosang 10 uur bij wed. Kasse, inspan. MELISKERKE, hij Malthijsse door not. Loeff 10 uur 31 perc. bouw- en weiland en sprink verhuren voor het Burg. Arm bestuur aldaar. En 25 perc. voor het Dia conie Armbestuur in Bigge-, Melis-, Grijps- en Aagtekerke en Domburg. Juli. RILLAND, door not. v. d. Kloes voor dhr. H. A. v. Weel, 32 H.A. boomgaard Zimmermanspolder. Woensdag 2 Aug. Ritthem, uur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten. ZIERIKZEE, door not. Camp 12 uur voor dhr. H. v. d. Zande te Bruinisse in het Huis van Naussau 2,8710 H.A. en 3,1380 H.A. bouwland ondaer Oosterland en Nieuwerkerk; en 3,9690 H.A. weiland onder Ellemeet. Donderdag 3 Aug. 's HEERENHOEK, 10 uur, door not. Van Cleef, bij Clarijs, verpachting 28.54.60 H.A. tiendvrij bouw- en weiland in den West en N. Craaijertpolder. Vrijdag 4 Aug. GOES, door not. Pilaar 10 uur de hof- stde „Vredenhoef" en het tiendrecht. Woensdag 9 Aug. ZIMMERMANPOLDER door deurw. IIoll- manri en Verhoek veldvruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3