GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Correspondentie. Marktberichten. Laatste Berichten. Afloop Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. HEINKENSZAND. Herkozen de heeren Braamse met 204 en Van Iw aarde met 144 stemmen. De heer De Jonge had er 130. (Z.) KRUININGEN. Herkozen tot leden van den gemeenteraad de heeren J Nieuwen- huijze met 292, J. Wondergem, wethouder, met 270, J. Kostense met 236 en H. A Markusse met 227 van de 379 geldige stemmen. Aantal kiezers 496. 'S-GRA VENPOL DER Alhier leverden 125 van 154 kiezers geldige biljetten in. Herkozen werden de heeren J. Risseeuw met 74, S. Paul met 78 en L Schouten met 107 stemmen. ELLEWOUTSDIJK. Stemming gemeen teraad. Uitgebracht 89 stemmen, van on waarde 2. Herkozen dhr. van der Bent met 67, Huijsen met 53 en Nieuwenhuijse met 48 stemmen. De heeren Bruijnooge en Koole verkregen resp 29 en 35 stemmen. ZIERIKZEE. Stemming gemeenteraad. Uitgebracht C40 stemmen, van onwaarde 10. Gekozen jhr. J. F. Schuurbeque Boeije met 496 st De heer B J. Joppe verkreeg 134 stemmen. Moord op de kleine Heideonder V e n 1 o. Men zal zich herinneren, dat in den ochtend van 8 September 1904 aan de kleine Heide te Venlo in een boschje het lijk gevonden werd van een vrouw, genaamd Van de Ruhr geb. Hazenmans, uit Viersen, met een strik om den hals Onmiddelijk viel toen de verdenking dezer misdaad op den bewaker der bedelaars en landloopers te Brauweiler, Hub. Ittenbach, die met een woonwagen nabij Bracht bij een stoomwals werkzaam was. Deze werd toen gearresteerd en bevond zich sedert in voorloopige bewaring te Keulen. Deze zaak werd op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag der vorige week voor de gezworenen van het Landgericht te Keulen gedagvaard. De beklaagde werd ter zijde gestaan door twee verdedigers, zooals wij reeds in een vorig nummer mededeelden. Het waren de advocaten Buhr en Van Köln uit Keulen. 50 getuigen onder wie verschillende deskundi gen werden gehoord.Van deze vermelden wij de volgende Nederlandersmr. Regout, olfi- cier van justitie te Roermond, dr. Dubois arts te Venlo en de majoor der gemeente politie te Venlo, Wijnen, enz. De bekl. ontkende alle schuldaanvan kelijk ontkende hij zelfs, in den nacht van den moord uit zijn woonwagen te zijn geweest, hetgeen hij evenwel later, toen dit door getuigen bewezen werd, moest toegeven. Hij had zich verward in een net van leugens en tegenstrijdigheden, waaruit hij zich niet meer los kon werken. Zeer merkwaardig was in deze zaak het bewijs, dat door het onderzoek van den deskundige een dokter in de chemie te Dusseldorf, geleverd werd. De officier van justitie te Roermond had op den dag na den moord doen in beslag nemen de kleeren vau het lijk, de strik, waarmede de vrouw gewurgd was, haren, welke zich op den mantel der vrouw bevonden en het vuil uit hare na gels. De politie te Kaldeukirchen en Bracht had het vuil uit de nagels van bekl. in beslag genomen. Uit het chemisch en miscropisch onder zoek bleek, dat in het vuil der nagels van beide lieden draadjes van een der kleeding- stukken van de vermoorde en vezels van den strik aanwezig waren, terwijl haren van den bekl. op de kleeren van de ver moorde en haren der vermoorde op de kleedereu van Ittenbach gevonden werden. De deskundige had de draadjes en pluis jes touw photographisch eenige duizenden malen vergroot, zoodat ook een leek zien kon, dat de mededeelingen van den des kundige volkomen juist waren. Tussohen de in beslag genomen voor werpen bestond over en weer de meest volledige overeenstemming. Door dit des kundig onderzoek vooral werd het bewijs van Ittenbach's schuld geleverd Itten bach werd schuldig verklaard aan moord en ter dood veroordeeld. (N. Koer.) Een eigenaardig geval deed zich te Apel doorn bij de zitting van het kantongerecht voor. Een getuige, wien door den kanton rechter werd verzocht, den vereischten eed af te leggen door het opsteken van de voorste twee vingers der rechterhand, miste niet alleen die rechterhand, maar ook den duim en de voorste twee vingers der linker, zoodat hij den eed aflegde, terwijl hij den ringvinger en den pink der linkerhand op stak. Als een staaltje van de hartelijkheid van H. M. de Koningin verhaalt men, volgens de Ned., thans te Breda het vol gendeToen H. M. verleden week bij haar bezoek aan de academie de practische oefeningen der cadetten bijwoonde, viel aan de overzijde van den Singel een meisje in het water. Dadelijk riep H. M. een hoofd officier, en verzocht hem te informeeren, naar den toestand van het meisje. Een cadet m een giek roeide over, om te informee ren en bracht op last van zijn chef H. M. persoonlijk de gewenschte inlichtingen. Maandagavond had aan de Hembrug een droevig ongeval plaats. De heibaas Michels uit Utrecht, die de leiding had van het heiwerk voor de nieuwe Hembrug en in dienst was van den heer van Hattum, nam voor een oogen- blik de bediening van de handel der loco mobiel op zich, waaabij hij plotseling werd aangegrepen door de poeli ,het touw, waar aan het heiblok hangt en dat om den ronsel loopt) waardoor hij eenige malen in de ronde werd geslingerd met het treurige gevolg, dat de man aan de bekomen ver verwondingen heel kort daarna is over leden. De ongelukkige, die ongeveer 50 jaar oud is, laat een vrouw met 10 kinderen achter. Gistermorgen is te Kampen overleden mevr. AbrahamsWijnberg, die den leef tijd bereikte van 106 jaar en 3 maanden. Zondagavond omstreeks 71/2 uur was het in de legerplaats bij Zeist een geweldig noodweer. Het felle licht en de daarop volgende donderslagen waren ont zettend. De regen viel met stroomen neder en weldra was het geheele kamp, waar het regiment genietroepen gelegerd is, één waterplas. De milicien W. de Boer en de geniesol daat G,. Giesen, hadden,een wandeling naar Zeist gemaakt en waren daarvan juist in hun legertent teruggekeerd. Na eenigszins te zijn uitgerust, zeide Giesen tegen De Boer: ik leg mijn sabel in mijn kist, doe dat ook, je weet nooit wat er gebeuren kanwaarop De Boer ook aanstalten maak te om zijn sabel in de kist te bergen. Op hetzelfde oogenblik echter sloeg de blik sem in de tent, waarin De Boer en Giesen gezeten waren. De milicien De Boer werd getroffen en was na eenige oogenblikken overleden, ter wijl de geniesoldaat Giesen, die licht ge troffen werd aan handen en voeten, dooi den geweldigen schok uit de tent werd geslingerd. Daar zijne handen en voeten krachteloos waren, kroop hij op ellebogen en knieën verder de Compagniesstraat in om hulp te roepen. Het geheele kamp was weldra op de been. Na eenige oogenblik ken kreeg Giesen de kracht in handen en voeten terug. Het is ontzettend hoe de bliksem in be doelde tent heeft huis gehouden. De aan wezige kisten, geweren en sabels werden letterlijk stukgeslagen en gespleten; kort om alles werd vernield, terwijl bet ligstroo in brand sloeg, doch onmiddellijk werd gebluscht. En niet alleen in deze tent, maar ook in de op 15 M. afstands tegen overliggende tent heeft, de bliksem ver woesting aangericht; geweren en sabels vernield. Gelukkig dat op dat oogenblik in deze tent niemand aanwezig was. In de Speelmanstraat te Rotterdam woont de boter- en kaashandelaar P. Landegent oud 30 jaar. In een vertrek .achter zijn winkel sla pende, werd hij Zaterdagnacht omstreeks 1 uur wakker, doordat hij geritsel vernam. Onraad in zijn huis vermoedende, sprong hij het bed uit om een onderzoek in te stellen. In zijn winkel komende, stond hij plotseling tegenover een inbreker, die zich door het tuimelraam toegang had ver schaft. Zonder aarzelen loste de inbreker a bout portant een revolverschot op Lan degent, die door een kogel in den buik getroffen werd. Landegent zakte ineen en de inbreker zag kans nog vóór hulp kwam opdagen door het tuimelraam te ontvluch ten. De buren door het leven gewekt, kwa men ter hulp en L. werd levensgevaarlijk gewond per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Tijdens de inbraak moet nog een ander persoon op den uitkijk gestaan heb ben. Van beide personen is het signale ment vaag bekend. Landegent is reeds ge storven. De landbouwer B. te Gijbeland (Alblas- senvaard) heeft een echt buitenkansje ge had. Toen bij een oude en bijna vermolmde secretaire tot brandhout hakte, viel uit een geheim laadje een stuk lei, waarop nog duidelijk leesbaar gegriffeld stond „Soek in de hoek van de kelder". B, die van deze woorden eerst niets begreep, ging zijn gewonen gang en stapte, toen het bedtijd werd, naar kooi. Slapen ging echter niet; hij dacht maar steeds aan de woordenSoek enz. Eindelijk ging hem een licht op. Er kon wel eens geld in den kelder verborgen liggen. Hij kleedde zich aan, stak een stallantaarn aan en be gaf zich naar den kelder. In den eersten den besten hoek dien hij onderzocht, door een paar tegels los te maken, ontdekte hij een ijzeren plaat, en toen hij nog tien tegels weggenomen had, bleek hem, dat het een ijzeren luik was met een ring er aan. Niet zonder moeite lichtte hij het luik op, hield zijn lantaarn in de hoogte en keek toen in een diep gat, een ruw ge metseld keldertje, waarin op zij, onder aan, weer een deurtje was. B. 'liet zich in het keldertje zakken, opende gemak kelijk het deurtje en zag eenige steenen trappen, die naar een nog lager gelegen kelder voerden. Niet zonder moeite ging hij naai- omlaag; de lucht was hier duf, maar de wand en de vloer waren kurk droog. Er lag vermolmd hout op den vloer en in een hoek stonden negen steenen kannetjes, die allen tot boven toe gevuld waren met oude gouden munten. Men zegt dat deze schat een waarde van ongeveer f50,000 vertegenwoordigt. Verkiezingsvaria. De klokkenist te Dwin- gelo (Drente) wordt beticht op den stem mingsdag de dorpsklok 10 minuten vooruit gezet te hebben, waardoor sommige kie zers te laat bij de stembus zijn gekomen. Het schijnt in Zuid-Limburg bij de ver kiezingen eigenaardig toe te gaan. Men be weert da,t in een der gemeenten van dat deel van ons land een kiezer, die zijn stem kwam uitbrengen voor de verkiezing van den gemeenteraad, door een aftredend raadslid-stemopnemer, vóór het stemmen even terzijde werd genomen en het vol gende gevraagd„Ik ben hetaftredend raadslid en vraag beleefd om uw stem". De kiezer antwoordde dat hij er om den ken zou. Daar is het voor een aftredend raadslid van belang om zitting te hebben Te Rome brak brand uit in een benzine depot aan de via Marco Minghetti, ter wijl een bediende van het depot, Duilio Piermatei genaamd, zich in het magazijn bevond, waar de vlammen hem den terug tocht afsneden. Het magazijn lag op de benedenverdieping en was door een tralie venster van de straat gescheiden. De on gelukkige Piermatei snelde naar dit ven ster en trachtte tevergeefs het traliewerk te openen en onder de oogen van een ontzette menigte, die niet bij machte was hem hulp te verleenen, bereikten de vlam men hem reeds. Getuige van dit afgrijse lijk schouwspel was o. a. de kappersbedien de Giovanni Camerini, die den in doods gevaar verkeerende toeriep moed te hou den, daar hij hem te hulp zou komen. Hij baande zich een weg door de vlammen en trad door de deur het depot, binnen. Weldra zag men hem eveneens achter het tralievenster en nu wendden hij en Pier matei vereende krachten aan om dit te openen, maar ook nu nog weerstond het hun pogingen, terwijl bovendien het ijzer heet. werd en zij die pogingen staken moes ten. Eerst zonk Camerini, daarna Pierma tei door den rook bedwelmd neer en bei den werden een prooi der vlammen. De Londensche- croesus Kessler gaf de zer dagen in het „Savoy hotel" aan 24 gasten een diner, dat 83 pd. per hoofd en in zijn geheel dus f 24000 kostte. De gastheer wilde zijne gasten in den waan brengen, dat zij in Venetië dineerden. Daartoe was de binnenplaats van het hotel in een bassin veranderd, waarop eene witte gondel met de gedekte tafel rond dreef. De muren van de binnenplaats wa ren beschilderd door een Italiaanschen kunstenaar en stelden de Campanile en de Lagunen bij maanlicht voor. Op eene andere gondel zaten beroemde zangers en zangeressen, die, door man dolines en guitaren begeleid, Italiaansche liederen zongen. Heusche zwanen, eenden en visschen zwommen om de gondels. Eene reusachtige taart werd naar de gondel gebracht op den rug van Jumbo junior, een kleinen olifant, die door het water waadde, enz. enz. enz. Het geheel doet denken aan de dwaze verkwistingen uit den vervaltijd van het Romeinsche keizerrijk. Het openbaar ministerie bij de Haagsche rechtbank vorderde tegen Marius Brouwers, verdacht van den bekenden moord in de Scheveningsche boschjes op mevrouw Kriiseman-Pot, na verhoor der deskun digen die tot ontoerekenbaarheid conclu deerden, ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd van hoogstens 1 jaar. Kunstmest in den Tuinbouw. 2. Met hoeveel kunstmest moet de tuinier zijn bedden bemesten? Laat ons eerst de kalk nemen. Om de twee jaar moet de tuinier aan eiken vierkanten meter 2 ons landbouwkalk geven, in het voorjaar uit te strooien en onder te werken. Wat de andere vier aangaat, de hoeveel heid, die men daarvan geven moet, hangt natuurlijk af van den aard van de vrucht. Gij begrijpt wel, dat koolsoorten, als roode kool, witte kool enz. eenigszins andere be hoeften hebben da» =ien, peetjes, sla enz., toch is er wel efci gemiddelde aan te geven, dat men zoo ongeveer altijd nemen kan. Dat gemiddelde is: Chilisalpeter 1/2 ons per vierk. M- Patentkali 1/2 Superphosphaat 1/2 Kaïniet 2 .Vergis u echter niet: waar gij patent kali geeft, behoeft ge geen kaïniet te geven en omgekeerd, als gij kaïniet op de bedden gestrooid hebt, kunt gij de patentkali mis sen. Ik zal dat aanstonds nader uitleg gen. Alvorens echter verder te gaan, wil ik u eens wat zeggen. Gij zult misschien voor de verschillende tuinbouwgewassen, die gij in uwen hof verbouwt, wel eens wat meer in bijzonderheden de bemestings- wijze willen leeren kennen. Dat is gemak kelijk. Er bestaan boekjes, waarin alles, wat gij er van weten moet, tot in kleinig heden beschreven staat. En het mooiste van de zaak is, dat gij die boekjes voor niets krijgen kunt, als gij er om vraagt. Gij neemt daartoe een gewone briefkaart van 3 ets. Op de adreszijde schrijft gij het volgende Landbouwkundig Bureau Utrecht, Oude-Gracht 48bis. En op de .andere zijde„Zend mij s.v.p. de boekjes over de bemesting van de tuin vruchten". En daaronder natuurlijk uw naam en uw beroep en uw juist adres. ff )i if if Uit die boekjes kunt gij met juistheid leeren, hoe alle gewassen in bijzonder heden moeten behandeld worden. 3. Nu zal ik nog met een enkel woord zeggen, wanneer het chilisalpeter, de patentkali, hel. kaïn iet en het superphosphaat moet gegeven wor den. Van de kalk toch hébben we dat reeds gezegd. Onder de eigenlijke tuingewassen zijn er slechts weinig, die het best met k a n i e t bemest worden, zoo onder an dere de koolsoorten. Men geeft dit kaïniet aan het land gedurende den winter ':of in het voorjaar. De bemesting van het ikoolland kan niet gauw te sterk zijn. Er is Igeen gewas, dat zulk een vruchtbaren 'igrond eischt. Alle andere meststoffen dus 'chilisalpeter, patentkali, en superphosphaat, geeft men, bij het laatste bereiden van de bedden, dus kort voor het zaaien. Eerst de pa tent kali, dan het superphosphaat en het laatste het chilisalpeter. Het chilisalpeter kan men ook, als de planten reeds uitkomen, tus- schen de plantjes voorzichtig uitzaaien. 4. H o e de kunstmest gegeven moet wor den Het is reeds gedeeltelijk gezegd, doch ik wil er nog een enkel woord bijvoegen. Het is niet noodig, dat het chilisal peter, het superphosphaat en het patentkali worden uitgezaaid of uit gestrooid. Men kan de vereischte hoeveel heid (zie onder no. 2) ook uitgieten. Maar dan moet men de genoemde stoffen na tuurlijk eerst oplossen in water. Men neemt daartoe b.v. acht dagen voor het zaaien de patentkalidie men noodig heeft, en lost die op in zooveel emmers water (van 10 Liter) als men onsen noodig heeft. Is de grond erg droog, dan is het geen bezwaar, de hoeveelheid water grooter te nemen. Is het zout goed opgelost dan giet men de oplossing over het zaaibed, of over het bed, waarop men poten of planten moet. Op dezelfde wijze doet men vier dagen voor het zaaien of planten met het super phosphaat. Doch de chilisalpeter oplossing giet men in drie porties over het bed. Het eerste gedeelte een dag na het zaaien, het tweede gedeelte, als de plantjes goed en wel uitgekomen zijn, en het derde ge deelte eenige weken later. Wanneer de hoeveelheid water aan den aard van den grond geen schade doet, kan men de op lossingen een weinig verdunnen. De oplos sing van het chilisalpeter mag echter niet te veel verdund worden. En nu de voordeelen van deze be mesting? Behalve de reeds genoemde nog deze: Op den duur is het goedkooper. Het be drijf wordt gemakkelijker en zindelijker ge voerd. Allerlei ongedierte, worm, vlooi, luis enz. "Hie bij het gebruik van stal- en straatmest, en vooral bij beer zoo vaak ae tuinvruchten beschadigen en verme ien, zffllen veel minder voorkomen. Mij dunkt voordeelen genoeg. Men neme de proef. JAN VAN DER MARK. Van 10-12 Juli. GOES. Geboren: 11, Pieternella, d. v. Pieter Johan Labeur en Cornelia Adriana Botbijl. MIDDELBURG. Bevallen: C. Petiet, geb. Grootjans z. W. Melis, geb Cop- poolse d. OverledenG. C de Vries 48 j. d. VLISSINGEN. OndertrouwdA. J. Kamermans, jm. 24 j. met W. G. Bern- wald, jd. 27 j. Bevallen: M. Beun, geb. van Gijs, d. S. M. C. Haaze, geb. Wanner, d. P. van Belzen, geb. Mulder, z. M. C. Braeki geb. Schiffer, d. A. van den Driest, geb. de Pagter, z. E. I. P. Landmeter, geb. Slabber, d. H. M. Maeser, geb. Velghe, z. Overleden: J, M. J. de Poortère, d. 6 j. Een geboren 's Heerenhoeker. Uw ingezonden stuk plus noot komt in 't volgend nummer. Rf.d. GOES, 11 Juli 1905. Er ging in granen bijna niets om, en de prijzen onveranderd. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,50 - 7,80 Rogge- 5,25 - 5,50 Wintergerst per 100 K° - - Zomergerst Haver Bruineboonen Paardenboonen - - Koolzaad- - Groene Erwten - - Kroonerwten - Karwijzaad - - Versche Boter f 1,05 f 1,20 per KG., mid- denprijs f0,57, part. f 0, Eieren f 3,40 a f 3.60 per 100, middenprijs f 0,875, part. f 0,95. De aanvoer van boter was tamelijk, van eieren ruim. ROTTERDAM, 11 Juli 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 1773 runderen, 646 vette, 189 nuch tere kalveren, 913 schapen, 324 varkens en 94 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 52 cent; kalveren hoogste 85, laagste 62 cent; schapen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 49, laagste 40 cent; alles per kilogram. 'S-GRAVENHAGE. Dhr. Ds. Talrna, kamerlid voor Tietjerksteradeel, is heden naar 't Loo vertrokken. GOES. Door het bestuur van den Spie ringpolder (Noord-Beveland) werd gisteren in de sociëteit V. O. V. alhier aanbesteed het uitvoeren van zink- en stortwerkeu tot uitbreiding van het oeverwerk voor ge noemden polder. Raming f20.000. Hiervoor werd ingeschreven door de heerenB. den Exter van den Brink, Krabbendijke, f19.800; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f19.745; J. B. Koek, Hans- weert, f19 660; W. Volker, Sliedrecht, f19 540; J. Roskam Cz., Dordrecht, f19.131; P. van Velde, Neuzen, f18.960, G. Dekker, Sliedrecht. f 18.896; K. Volker Fz Sliedrecht, f 18 819Cor- de Wilde Az., Kattendijke, f 18.690 en J. de Bree Tz Neuzen, f 17.835. Het werk is aan den laagsten inschrijver GOES. Door de heeren Gebrs. Molhoek, werd Dinsdagavond in de „Prins van Oranje" aanbesteedhet bouwen van een open wagenhuis op het plein van de „Prins van Oranje". Zes biljetten werden ingeleverd van de heeren Jb. Dekker, Kloetinge, voor f 760 J. C. Hariot, Vlissingen, voor f 695firma W. J. van de Weert en Zonen, Goes, f 685 W. van der Linde, Kattendijke, f660; A. Luik, Goes, f 592 en Jac. Coppoolse 's-Heer- Hendrikskinderen f552 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Donderdag 13 Juli. WOLFERTSDIJK, bij Korstanje, voor wed. Overbeeke, door not. Overman, half 2, veldvruchten. Vrijdag 14 Jui i. 's HEER ARENDSKERKE, door not. Pi laar 3 uur bij de Ruiter een huis 440 cA. bewoond geweest door L. de Koning. RENESSE, door not. Camp 7 uur bij Kappers, een huis schuurtje en tuin en een landbouwschuur met tuin daarachter verhuurd aan J. v. d. Werf samen 4,64 II.A. Zaterdag 15 Juli. Ierseke door not. Houwer 16 perceelen hooigras, Breedschen dijk, 5 uur. Maandag 17 Juli. HEINKENSZAND, tiendenverhuring door not. Pilaar en v. Campen voor Ovezand, 'sHeer Arendskerke en Heinkenszand, bij Allemekinders. 's GRAVENPOLDER, half 12 bij Verbeek tienden verhuring voor 's Gravenpolder, Hoedekenskerke, Nisse en 's Heer Abts- kerke. En om 2 uur voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland, Oudelande. Dinsdag 18 Juli. GOES, 9 uur, tiendenverhuring in het Slot voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borsele en Wolfaarlsdijk. SEROOSKERKE, half 2 bij Melse door not. v. Nimwegen een huis en schuur, Vrouwepolder; 3753 cA. bouwland, boom gaard en sprinlf; 7916 cA. Te zien 17 Juli 912 en 25 uur. En 18 Juli 912 uur de gebouwen. De bouwlanden eiken werkdag. Woensdag 19 Juli. WEMELDINGE., 9 uur, bij Korstanje voor Wenmldinge en Kattendijke, Nissen- hoek en Waardhoek tiendenverhuring. Ën om half 11 Ierseke bij Klaasse; en om 1 uur te Kruiningen in de Korenbeurs; en om half 4 te Kapelle bij Hanson. ZOUTELANDE, 10 uur in de Roode Leeuw, door not. Loef een hofstede 10,85210 H.A. en het hooigras. Te zien 18 Juli. COLIJNSPLAAT, door deunv. Gelner 2 uur bij v. Splunter voor dhr. de Wilde, veldvruchten. WISSENKERKE in de Kroon door not. Noordijke, 1 uur een winkelhuis Voor straat A 11 en een schuur Achterweg van P. J. de Kam, 350 cA. NIEUW- en ST. JOOSLAND, 6 uur bij Kakebeeke voor 7 jaar verpachten door not. Hosang, 416 A. bouwl. in 3 perc. En verkoopen 15 perc. veldvruchten. Donderdag 20 Juli. MIDDELBURG, 2 uur, in de Vergenoe ging door not. Hosang het hofsteedje van Jan M attel 161 Aren. E11 14150 cA. bouw en weiland achter de hofstede van wed. Brouwer; 12860 cA. weiland bij den Veerschen weg; 8255 cA. weiland en sprink aan den Ilavendijk. Vrijdag 21 Juli. WES I KAPELLE, door not. Hosang, in span, veldvruchten, hooi en nagras, 9 uur op de hofstede „De groote Prelaat", bij W. Verhage. Maandag 24 Juli. ZOUTELANDE bij Adriaanse Kz. door not. Loeff 10 uur paarden, melkvee en gereedschappen. Woensdag 26 Juli. VEERE, door not. Hosang 10 uur bij wed. Kasse, inspan. MELISKERKE, bij Malthijsse door nol. Loeff 10 uur 31 perc. bouw- en weiland en sprink verhuren voor het Burg. Arm bestuur aldaar. En 25 perc. voor hef Dia conie Armbestuur in Bigge-, Melis-, Grijps- en Aagtekerke en Domburg. Juli. RILLAND, door not. v. d. Kloes voor dhr. H. A. v. Weel, 32 H.A. boomgaard Zimmermanspolder.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3