GEMENGD NIEUWS, KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. Ingebonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Door verschillende mosselvisschers uit de visscherij-gemeenten in Zeeland zal een adres aan de regeering vvorden gericht, waarin verzocht wordt het mosselzaad vau de zeeweringen in de Noordzee op Neder- landsch grondgebied kosteloos te mogen weghalen Het adres wordt druk geteekend. Waar ook in Belgie aan de visschers door de regeering dit recht is toegestaan, vertrouwen adressanten dat ook hier daar tegen geen bezwaar zal bestaan Gemeenteraadsverkiezingen. BRUINISSE. Bij de heden gehouden ver kiezing voor drie leden van den gemeen teraad werden uitgebracht 396 stemmen (464) kiezers. Hiervan verkregen de heeren Z. Hoogerheide, a.-r. (aftr.) 273, C. Hage, ai.-r. (aftr.) 238, L. Zoeter, a.-r. 146, W. Jumelet, lib. (aftr.) 184, M. Jumelet W.Sz,, lib. 152, M. K. Krepel, lib. 133. Herstem ming tusschen. W. Jumelet (aftr.) en M. Jumelet beiden lib. HULST. Raadsverkiezing. Volstrekte meerderheid 142. Herkozen Mr. J. Adriaan- se met 166, Mr. P. v. Alphen met 153 en F. Hombach met 144 stemmen. Voorts bekwamen de heeren L. Fricot 85, Em. V. W.aesberghe 73 en C. L. de Cock 58. HONTENISSE. Raadsverkiezing. Meer derheid 217. Herkozen E. B. Dumoleyn met 311, C. L. v. Mol met 293, E. Kuypers met 273 en P. Vereeefcen met 261 stemmen. De heer Jos. Buijsrogge bekwam 207 st. TERNEUZEN. Stemming gemeenteraad: Aantal uitgebrachte stemmen 1193. On waarde 10. Hiervan verkregen: D. J. Dees (ait, antirev.) 584, J. A. de Jonge id. 568; L'. de Koeijer, id. 552; J. K. de Masier (1.) *566; W. A. de Ridder (1.) 507; G. A. Standaert (k.) 516; A. Visser (1. aftr.) 747. Volstrekte meerderheid 592, zoodat gekozen is A. Visser, tusschen de anderen herstemming. KOUDEKERKE. Uitgebracht 387 geldige stemmen. Gekozen P. Boone (antir. aftr.) 325 stemmen. Gekozen Abrm. de Lange (1.) 215 en P. de Witte (1.) 195, F. Bras ser (antir.) verkreeg 190 en Janis Maas 179 stemmen. OOST-SOUBURG. Aantal kiezers 392. Opgekomen 326. Van onwaarde 4, her kozen I. de P.agter met 195, S. de Pagf-er met 228, en gekozen H. N. Jobse met. 162 stemmen. Voorts bekwamen H. W. Huson (antir.) 142, Arendse (antir.) 114 en A. Melis (antir.) 99. Te HOEDEKENSKERKE stemden 144 van de 183 kiezers met geldige biljetten. Herkozen werd de heer W. C. Groene- wege met 98 en gekozen de heer J. Jasper- se met 89 stemmen. Herstemming tus schen de heeren J. Thomson, die 70, en A. Walraven, die 67 stemmen verkreeg. (M. C.) Te KRABBENDIJKE stemden 288 van de 315 kiezers met geldige biljetten. Her kozen is de heer J. Welloman met 176 stemmen. (M. C.) Te RILLAND-BATH leverden 232 van de 295 kiezers geldige biljetten in. Herkozen werden de heeren F. M. Boot met 148, A. Butijn met 181 en J. .1. van Gorsel met 183 stemmen. De heer A. Hir- d'es bekwam 92 stemmen. (M. C.) Te WEMELDINGE kwamen 200 van 209 kiezers met geldige biljetten ter stembus. Herkozen werden de aftredende heeren K. Dominicus met 106 en J. Nijssen Pz. met 107 stemmen (M. C.) STOPPELDIJK. Verkiezing gemeente raad 8 Juli. Aantal kiezers 217; uitge bracht 167onwaarde 4. Herkozen de lib. P. de Waal met 114, J. Staal met 108, V. Boeding met 111 en .1. Stallaert met 56 stemmen. Diefstal van een Frans Hals Een bezoeker van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen in Den Haag heeft Vrijdag van een onbewaakt oogenblik gebruik ge maakt om de spijkers, waarmee een kleine schilderij van Frans Hals bevestigd was, om te buigen, bet schilderij uit de lijst te nemen en onder zijne kleeren mee te nemen. De diefstal werd ongeveer om kwart voor elven ontdekt, toen enkele bezoekers, die in dat oogenblik in dat museum aanwezig waren, zich nog herinnerden het schilderijtje dien ochtend ter plaatse te hebben gezien Het stuk voorstellende een mansportret met grooten zwarten hoed en rijk versier den kraag, is op paneel geschilderd. Het behoort tot de jongste aanwinsten van het museum, aangezien het in 1898 te Amster dam werd aangekocht. De waarde ervan wordt op f20.000 ge schat Een zeer droevig ongeval heeft te Dord recht plaats gehad. Het driejarige kindje van Z. is aan de Merwekade in de Maas gegleden. Een schippersknecht die het ongeluk zag, sprong het onmiddelijk na, doch de snelle stroom sleepte het onher roepelijk mede en het verdronk. Eerst drie kwaitier later werd het lijkje opge- vischt en bij de ouders thuis gebracht. Doodgeslagen. De voerman R. van Akkeren te Voorburg heeft zulk een he vige slag van een paard, dat hij uit de weide ging halen, gekregen, dat hij bewusteloos neerviel en onder het naar huis brengen is overleden Gevraagd: Een blanco man, zonder parlementaire of politieke antecedenten van den P. G. voor het baantje van eerste Minister. Vereischten zijn: grondige be kendheid met het vak van strijken en plooien en onaandoenlijkheid voor de be handeling van pers en meetings, zooals die meer en meer gebruikelijk wordt. Aanbiedingen kunnen gericht worden aan de heeren D. de Klerk, Roessingh en Van der Zwaag. De ondraaglijke hitte eischt in Italië nog steeds nieuwe slachtoffers. Te Vene tië werd midden op de lagune een gondelier door een zonnesteek getroffen. De man was oogenblikkelijk dood. Bij het passeeren van den Appenijnen- tunnel bij Pracchia werden een aantal pas sagiers in den sneltrein RomeMilaan ten gevolge van de hitte door verschrikkelijke krampen bevangen en wilden uit het raam springen. Ook in Florence en omgeving zijn tal rijke gevallen van zonnesteek voorgekomen. De meteorologen verklaren, dat 't sedert zeventig jaren te Rome niet zoo heet was als dezen zomer. Een Spaansche vrouw, wonende in een dorp bij Burgas, moet ontwaakt zijn uit een slaap, die 31 jaren heeft geduurd. Zij heeft de gebeurtenissen in haar leven van vóór 31 jaren versch in het geheugen be waard, als waren die eerst gisteren voor gevallen. Tot haar groote verwondering vond zij haar familieleden zeer verouderd en zij wilde in 't geheel niet gelooven, dat haar bewustzijn zoo lange jaren had stil gestaan. Van alle kanten komen genees- heeren om haar vragen te stellen en waar nemingen te doen. In de Deensche hoofdstad wekt het vol gend geval gerechtvaardigd pijnlijk op zien: In den nacht van Zondag op Maan dag sprong te Kopenhagen uit wanhoop een jonkman van een brug in 't water. Noch zijn broeder, noch eenig ander, die er bij stond,, konden zwemmen, waarom zij' om hulp roepend door de straten liepen. Een der voorbijgangers geliefde nu den broeder van den in het water gespron- gene voor krankzinnig te verklaren, andere voorbijgangers waren het hiermede eens en een aangeroepen politieagent nam hem in hechtenis. De prolesteerende pogingen van den ongelukkige om zich los te werken versterkten allen in hun meening. Onder- tusschen verdronk de broeder. Den ande ren morgen werd door de ouders der beide vermisten navraag gedaan en toen ver nam men bij de politie dat de eene ver dronken was en de andere in de krank- zinnigenafdeeling van het gemeentelijk ziekenhuis verbleef. De levende werd nu wel aanstonds vrijgelaten en ook een ge rechtelijk onderzoek beloofd, maar zal het wonder wezen wanneer het slachtoffer van voorbijgangers-bemoeizucht ten slotte wer kelijk krankzinnig geworden zal blijken? Een lugubre proef. Dr. Beaurieu, van het hospitaal te Orleans, houdt zich al gerui- men tijd bezig met de vraag, of het leven dadelijk eindigt als de bijl der guillotine is gevallen. Hij beweert, dat de terecht gestelde nog eenige minuten na zijn ont hoofding leeft en heeft thans een proef genomen, die zijn bewering zou bevestigen. Aldaar zou een moordenaar, Languille ge naamd, worden onthoofd. Dr. Bearieu wist zich met den veroordeelde in verbinding te stellen en maakte een afspraak met hem. Daarop woonde hij de terecht stelling bij en toen de bijl gevallen was, nam hij het hoofd uit den mand en vroeg „Languille, verstaat gij mij Het hoofd antwoordde, zooals de afspraak luidde, door tweemaal met de oogen te knippen. De dokter publiceerde den uitslag van zijn proefneming, maar men hecht er niet veel waarde aan en een der bladen, een bewijs gevende, hoe de Franschen met alles den draak steken, vraagt hoe men nog waarde kan hechten aan het getuigenis van iemand „qui a tellement perdu la tête" letterlijk „die zoozeer het hoofd verloren heeft; de Fr.ansche uitdrukking: „die niet weet wat. hij doet". Den 2en Juli werd er in de St. Jacobus kerk te Leuven met buitengewonen luister een feest gevierd, dat ook voor de lezers van de „N. Z. Crt." op bijzondere wijze merkwaardig is. Het was 't eeuwfeest der overbrenging van het H. Sacrament van Mirakel of van het Mirakuleuze Vleesch. De heer Jos. Wils, bibliothecaris aan de hooge school van Leuven en bekend geschiedkundige, heeft den oorsprong na gespoord, van de devosie voor het. II. Sacra ment v,an Mirakel en de uitkomst zijner onderzoekingen meegedeeld in een zeer lezenswaardige brochure. Wij ontleenen er aan het volgende: Het was in het jaar 1374, den eersten Zondag van de Vasten te Middelburg. Een huisknecht van een deftige en brave dame naderde tot de H. Communie, zon der te biechten. Toen de priester de H. Hostie in de mond van den zondaar bracht, veranderde de Gedaante van brood en de H. Hostie nam ook de gedaan te aan van werkelijk vleesch; en bloed vloeide uit den mond van den heilig schenner op de communiebank. De pries ter bemerkt het, neemt het „Wonderbaar Vleesch" weer terug en legt het in een gewijde kelk. Op hetzelfde oogenblik werd de heiligschenner met blindheid geslagen en bleef blind tot dat hij onder duidelijke teekenen van levendig berouw zich had bekeerd. In het jaar 1374 werd het „Wonderbaar Vleesch" van Middelburg naar Keulen overgebracht en bleef daar eerst in de Kathedraal, daarna in het kloooster der Pa ters Augustijnen. Eenige jaren later ver kreeg de Eerw. Pater Bagrem verlof om een gedeelte van het „Wonderbare Vleesch" over te brengen naar het klooster der Augustijnen te Leuven, waarvan hij prior was benoemd. Het andere gedeelte bleef te Keulen en wordt vereerd in de parochie kerk van Saint-Alban. Bij de aankomst, van het H. Sacrament yin Mirakel te Leuven werd eene processie gehouden, waaraan de geheele stad deel nam. Het H. Sacrament van Mirakel werd naar de kerk van de Eerw. Paters Augustij nen gebracht, waar het. meer dan vier eeuwen werd vereerd. Den 20 October 1803 werd het H. Sacra ment van Mirakel op bevel van den Kar dinaal-Aartsbisschop uit de kapel van het hospitaal, waar het eenigen tijd was be waard, overgebracht naar de St. Jacobus kerk, waar het nu nog wordt vereerd. Nog wordt deze wonderbare gebeurte nis genoemd„het Mirakel van Middel burg". Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft een nieuwe parochie opgericht onder den titel van parochie van den H. Joseph te Wijkeroog (gem. Velsen) en tot eersten pastoor dier parochie benoemd den Weleerw. heer F. W. de Rooij, laatstelijk kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) Kantongerecht Goes. In de zitting van 8 Juli 1905 zijn ver oordeeld wegens: overtreding leerplichtwet: J. V. te Ier- seke, f0.50 b. s. 1 d. h., C. K., te Kn- pelle, A. B., J. v. d. M. t.e Wissekerke, J. M. te Colijnsplaat, C. G. en C. V. te Heinkenszand, A. B., II. W. te Rilland Bath, P. J. L. te Goes, G. C. S. te Cats, ieder f 1 b. s. 1 d. h., H. v. S. te Wemel- dinge, A. v. d. D. te Ovezande, P. V., J. S. te Cats, P. F., G. C. V., P. J„ J. G. te Wissenkerke, G. de F. te Colijnsplaat, P. V. te Hoedekenskerke, ieder f2 b. s. 2 d. h., P. v. G., M. E. S., P. M„ A. v. d. H., J. H., H. B„ A. de S. te Wissen kerke, H. M. te Rilland-Bath, P. V. te Cats, H. W. te Goes, ieder f3 b. s. 2 d. h., P. D., A. D., A. V., G. C.V. te Wissen kerke, J. S. te Hoedekenskerke, I. P. te Colijnsplaat, G. H. en J. W. te Rilland Bath, ieder f4 b. s. 3 d. h., J. B. te Kruiningen, 2 maal f4 b. s. 2 maal 3 d. h., M. R. te Rilland-Bath, f 5 b. s. 4 d. h., G. M„ C. O. te Rilland-Bath, J. S. te Goes, ieder f 6 b. s. 4 d. h. jagen zonder machtiging en vergunning C. D. te Baarland, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 b. s. 1 d. h., J. B. te 's Heerenhoek, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 5 b. s. 3 d. h.; in gesloten jachttijd wild vervoeren: A. M. te Kapelle, f 1 b. s. ld. h. patrijseieren rapen: J. M. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. 17 eieren of f 1 b. s. 1 d. h. straatschenderij;: A. B. en M. L. te Hoe dekenskerke, ieder f 10 b. s. 3 d. h. trekdier onbeheerd laten staanJ. P. R. te Schore, f2 b. s. 2d. h.; loopen over eens anders grond: W. K., C. ,D„ J. J. S. te Hansweerd, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. II. te 's Gra.venhage, J. D. V. D. te Wolfertsdijk, ieder f 1 b. s. 1 d. h.; sterken drank toedienen zonder vergun ning G,,L|. te Driewegeni, f 15 b. s. 10 d. |h- i mestvaalt hebben zonder vergunning van B. en W.C. M. te Hansweerd, fö b. s. 3d. h. op straat, met centen spelen: C. W., W. S., D. v. W„ A. J. S., J. A. S„ J. R. te Kattendijke, ieder f 1 b. s. 1 d. h. met. handkar rijden over kerkhofplein: A. M. te Goes, f0.50 d. s. 1 d. h.; fietsen tusschen Oude-Singel, Oostsin. gel en Oost.walM. C. v. Z. te Goes, f 0.50 b. s. ld. h.; fietsen zonder licht: J. L. te Wemel- dinge, f3 b. s. 2d. h.; sloot niet op bepaalde breedte en diepte houden: P. V. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent: A. C. te Santvliet, M. T. B. te Beirendrecht, A. K., G. IC., C. G. K. te Ierseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h., M. S., M. B., K. B„ M. L. B. te Beirendrecht, A. v. W. te Santvliet, G. V., F. O., C. V. allen zonder bekende woonplaats, ieder f 2 b. s. 2d. h., M. v. S., te Ierseke, f2 b. s. 2d. h. Schelde bevisschen zonder vergunning: L. R., F. E., C. E. te Philippine, W. de M. te Beirendrecht, J. O. te Ierseke, C. de G. te Biervliet, ieder f 2 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent en vergunning: I. D. te Ierseke, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., T. v. d. V. te Beiren drecht, f0.50 en f 1 b. s. 1 en 2 d. h.; G. I'. en P. W. te Ierseke, ieder 2 maal f 0.50 b. s. 2 maal 1 d. h„ P. J. v. S. en :A. M. te Ierseke, ieder f0.50 b. s. 1 d. h.; schelpdieren rapen aan voet zeedijkW. de M. en T. v. d. V. te Beirendrecht, ieder f 10 b. s. 5 d. h.; dronkenschap: .1. S. te Baarland f2 b. s. 2 d. h.; idem bij le herh.J. D., M. S. te Goes, 3 d. h., J. v. 'tW. te Baarland, fö b. s. 3d. h. idem bij 4e herh. 2 maalF. D. te Heinkenszand, 20 d. h. Vrijgesproken zijn: A. v. d. IC., C. V. le Wissenkerke, M. IC. te Rilland-Bath, Ei. B. te Hoedekenskerke, A. G. te Colijns plaat, J. de B. te Wemeldinge, M. de D. te Ierseke, beklaagd van overtreding leer plichtwet, J. de D. te Ierseke, beklaagd van overtreding Scheldereglement, Ontslagen van rechtsvervolging: M. S. te Driewegen, beklaagd van het betrekken van een nog niet droge woning. Voorts werd bekrachtigd het verstek- vonnis d. d. 24 Sept. 1904, waarbij E. M. te Ierseke wegens Schelde bevisschen zon der vergunning werd veroordeeld tot f 4 b. s. 3d. h.het verslekvonnis dd. 22 April 1905, waarbij P. J. D. te Middelburg wegens dronkenschap bij 2e herh. werd veroordeeld tot 3 d. h. en het verstekvon- nis dd. 3 Juni 1905, waarbij A. V. te Kruiningen wegens dronkenschap bij elfde herhaling 2 maal gepleegd, werd veroor deeld tot 28 dagen hechtenis. MIDDELBURG. In de Zaterdag gehou den openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg had uitspraak plaats in zake het beroep, ingesteld door C. D., te Rotterdam, tegen de beslissing van het bestuur der Rijksverzekeringsbank van 22 April 1905; waarbij klagers vordering werd ontzegd. De Raad was op grond der processtukken en na bezichtiging van de getroffen hand ter terechtzitting, van oordeel, dat klager op 27 Februari 1905 weer geheel geschikt was lot werken, overeenkomende met zijn krachten vóór het ongeval en met zijn bekwaamheden; dat deze opvatting ook steun vindt in de uitlating van den getuige, deskundige Van der Peijl, die heeft verklaard dat klager zijn werk weer even goed kon verrichten als voor het ongeval, en dat hij bij hem weer voor hetzelfde werk en voor het zelfde loon in dienst kon komen als vóór het ongeval. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Verlangend zag ik uw blad van Zaterdag tegemoet. Als geboren 's Heerenhoeker, grijp ik altijd het eerst naar de „Nieuwe Zeeuwsche", hoeveel te meer thans, nu ik vernomen had, hoe enkele weldenkende gemeentenaren, brekend met den ouden sleur, er zich hadden voorgespannen om bij de aftreding van drie raadsleden (waar onder Burgemeester en oudste Wethou- houder, wat frisch bloed te brengen in het soezerige bestuurs-lichaamEen drietal be voegde mannen was (gelukkig ditmaal „bij t.ijds") gecandideerd. Ik stel veel be lang in het streven der goedgezinden en met vreugde heb ik die eerste levensuiting begroet 1 Het dorpje, zoolang verstoken van de gewenschte openbaarheid der gemeente zaken; zoolang bestuurd door raadslui, die in onder-onsjes maar beslisten over de belastingpenningen der ingezetenen en veelal een laat-maar-waaien-stelsel toe pasten het dorpje was eindelijk wakker geschut uit de dommeling van gedwongen rust. Ik zag het wakkere 's Heerenhoeksche kiezerscorps opgaan ter stembus, om als één man het krachtige driemanschap te steunen Helaashet blad van Zaterdag meldt mij de herstemming der drie „aftredende leden"; maar nog niet het stemmencijfer der tegen-candidaten, doch dat ligt hem niet bij u, heer Redacteur, maar blijkens uw noot aan de nalatigheid van uw cor respondent, op wiens „mededeelzaamheid" dan ook, vooral in gemeenteraadsverslagen heel wat valt aan te merken. Hebben, de tegencandidaten niet de meer derheid behaald; dit evenwel troost mij: de goede geest is bij velen vaardig ge worden. Twee der .aftredenden hebben slechts 2 stemmen boven de volstrekte meerderheid kunnen behalen. Wat dit zeg gen wil? Niets minder dan dat de meer derheid des volks genoeg v.an hen krijgt! Immers zonder de vijf of zes stemmen hunner mede-raadsleden, (deels gegadig den, deels onderteekenaars hunner can- didatenlijst) waren zij thans niet herko zen geworden. Maarmaar veel is van invloed op zoo'n dorpje. Wie dorpstoestan- kent, weet, dat bijv. Piet een vriend van Jan is, en deze, zijn kruidenier door zijn klandizie onder den duim houdt. Nu is het natuurlijk te billijken, dat ieder strijdt voor zijn partij; maar bet moet geschie den met eerlijke middelen. Ik hoop voor s' Heerenhoek, dat het zijn eerlijkheid door geen verkiezings-trucjes heeft geschonden. Nog een andere „maar" komt mij te binnen: „Wie zaten in het stembureau?" Dat kan uw blad wel zeggen. Een der vorige couranten stelt mij „gelukkig ge- gerust"; ik lees daar in het raadsverslag de samenstelling van het stembureau en de sub-commissie. Ik spreek van „gerust stelling", want ieder dorpsbewoner zal het met mij eens wezen, als daar eens „betrok ken raadsleden" lid van geweest waren, had dien invloed niet minder groot kunnen zijn dan eerstgenoemde. Of het o n w e t - t i g zou zijn, dat „candidaten" zitting in het stembureau hebben betwijfel ik; maar of het ongepast zou wezen, dat behoef ik niet te vragen. Maar gelukkig is dit slechts een onderstelling. Hier zet ik dus een punt. Ik eindig met de „driemanschap" èn hun kiezers toe te voegen: Ende despereert niet!" Wel hebt ge den eersten slag verloren, maar de eer behaald niet zonder succes gestre den te hebben en geleerd door de onder vinding zult ge bij elke volgende stemming met meer geoefende manschappen terug- keeren en zegevieren. Mijn dank aan den heer Redacteur voor de verleende ruimte. 'Een geboren "sHeefenhoeker. In het no". 'van de „Nieuwe 'Zeeuwsche Courant." dd. 10 Juni jl. komt voor een verslag van den gemeenteraad van 7 Juni 1905, waarin wij lezen, dat P. van Stee was benoemd lot voorzitter van het stembureau voor de verkiezingen van den raad, tot stemopnemers M. v. d. Meulcn en J. B. Werry en tot 4e lid .1. P.arée. Maar zie, de dag der stemming is daar. Als burgers, aan onzen plicht getrouw, gaan we naar het stembureau om onze stem uit te brengen op die candidaten, welke wij meenen volgens plicht en ge weten te moeten steunen. Met het besluit van 7 Juni in ons hoofd kwam het ons nu erg vreemd, ja, zonder ling voor, dat wij daar het aftredend lid, en candidaat, J. G. I'. Timans aantroffen als voorzitter. Nog zonderlinger werd de stemmingsdag gesloten. De voorzitter, aftredend lid en candidaat opent de bus en leest de stemmen op, welke door den heer Ser- raxens, ook aftredend lid en can- didaat worden gecontroleerd. Waar blijft nu 't besluit van 7 Juni, en waar wordt ons verandering van dit besluit medegedeeld?... Hoe 'took zij; wij noe men de handelwijze op den stemmingsdag zonderling. De lezer oordeele verder zelf. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent hoog achtend, Namens zeer vele kiezers, A. ROELOFS. 's Heerenhoek, 9 Juli 1905. Van 811 Juli. GOES. Geboren 8, Leendert Adriaan, z. v. Pieter Kornelis van den Broek en Petronella van Lith. 9, Cornelia Catha- rina d. v. Anthonius Bruel en Cornelia Cooman. MIDDELBURG. Bevallen Th P. van Sluijs geb. van den Brink, z. Overleden P. Midavaine, 3 dagen d. W. Midavaine 4 dagen d. W. S. Glacer 41 j. d. W. Bakker, 86 j. man v. B. Lahr. Levenloos aangegeven: eene d. v. J. F. Heeren en M. L. van den Bergen. Van 58 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd C. F. Lau- ret, jm. 23 j. met E. L. van Sorge, jd. 21 j. L. J. Versnel, jm. 24 j. met J. W. Waltz, jd. 23 j. A. Vroljjk, jm. 25 j. met J. M. Engels, jd. 28 j. Getrouwd W. Schmidt, jm. 25 j. met H. M. de Haan, jd. 22 j. A. Meulmeester, wedr. 31 j. met P. de Ridder, jd. 19 j. D. Koets, wedr. 38 j, met O. P. van der Meer, jd. 30 j. F. Janse, jm. 21 j. met J. C. Krijger, jd. 20 j. P. Post, jm, 26 j. met N. de Vos, jd 25 j. Bevallen M. de Nooijer, geb. De Haan, d. A. Borgers, geb. Depauw, d. M. L. Sterzenbach, geb. Van Maasbommel, z. Overleden A. C. van Akkeren, d. 1 d Rotterdam, 11 Juli 1905. Buitenlandsche granen vast; Meel vast stil; Prima f 11.50 af 12.50; lekwal. f 10.50 a f 11.25; Tarwe*) f9.— af9.80; Rogge f 5.50 a f 6 25; N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.Ha ver*) f7.50 a f8.Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f 9.50 a f 10.50Erwten f0.a f0.Kookerwten f0.afO. Kroonerwten f0.a f0.Kanariezaad f14.a f 15.1/2Karwijzaad f15.a f Lijnzaad, f0afO.—Maïs f 138 a f140; Stoomend f134 af Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f3.60 a f3.50 De levering van aardappelen voor de soldatenmenages te Vlissingen gedurende het tijdvak 16 Juli31 Oct. 1905, is dooi den minister van oorlog wegens teboogen inschrijvingsprijs (f 3.43 per H.Lniet ge gund. De aardappelen, voor dat tijdvak benoodigd, moeten uit de hand worden aangekocht. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" veldvruchten, 1 uur door not. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz. NIEUWDORP, 10 uur, voor erven Ka- relse door not. Pilaar, 4 perc. erwten; 2 perc. wintergerst 1 perc. rogge 1 perc. zomergerst; 9 perc. tarwe; 4 perc, haver. BIGGEKERKE, door not. Loeff bij Jan de Korte, paarden, koeien, wagens, land bouwers-, melkers- en zoldergereedschap, huisraad, veldvrucht grasgewas, 1 uur. Donderdag 13 Juli. WOLFERTSDIJK, bij Korstanje, voor wed. Overbeeke, door not. Overman, half 2, veldvruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3