BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. OORLOG. Blijkens telegrammen uit Tokio begroet <le Japansche pers de benoeming der Rus sische vredesonderhandelaren ais een be trouwbaar bewijs van Rusland's werke lijke verlangen naar vrede. Het sluiten van vrede is nu waarschijnlijk geworden, zegt zij. Japan zou thans bereid zijn een wapen stilstand te sluiten. RUSLAND. De bemanning van de Potemkin heeft de volgende verklaring tot de vreemde mo gendheden gerichtDe beslissende strijd tegen de Russische regeering is begonnen. Wij deelen dit aan alle vreemde mogend heden mede. Wij achten het onzen plicht, verklaren dat wij de veiligheid van vreem de schepen die zich in de Zwarte Zee ophouden, volstrekt waarborgen, en even zoo die van de niet-Russische havens der Zwarte Zee. Op sommatie van de Potemkin hebben zich vertegenwoordigers der stad Foodo- sia aan boord van het pantserschip be geven, waar zij in de admiraalshut wer den ontvangen door de commissie, die be vel voert op het schip. Deze eischte de levering van 500 ton sleenkool, vleesch, vet, runderen, minerale olie, tabak, luci fers, enz. binnen 24 uur, gedurende welken tijd de equipage aan boord zal blijven. Ingeval van niet voldoening aan het vet zoek zullen de inwoners gewaarschuwd worden om de stad te verlaten, die dan zal worden gebombardeerd. De commissie stelde voorts den burgemeester voor om aan de bevolking een proclamatie over te brengen, waarin staking van den oorlog wordt geëischt en bijeenroeping van een zemstwo, terwijl het volk wordt uitgenoo- digd zich bij de revolutionairen aan te sluiten. De verontruste bevolking verlaat de stad. De opgewonden arbeiders ver langen dat aan de eischen van de Potem kin zal worden voldaan. De gemeenteraad besloot in een buitengewone zitting om de levensmiddelen te verschaffen, maar geen kolen, omdat de stad die niet heeft. Op last der overheid heeft de bevolking de stad verlaten, met uitzondering van de militairen en de ambtenaren. Men ver wachtte dat de Potemkin 's avonds de stad zou beschieten. Een oud-admiraal der Russische vloot heeft den correspondent gezegd dat er naar zijn meening groot gevaar bestond voor een algemeenen opstand onder de bemanning der Russische vloot, indien de Potemkin nog lang blijft varen. Men is niet voornemens, de Potemkin kalm te laten rondvaren. Zoo noodig wil men het schip in den grond boren, maar aangezien de bemanning der groote sche pen niet betrouwbaar genoeg geacht wordt, heeft men vier torpedojagers met die taak belast, men meent op de bemanning van die booten vast te kunnen vertrouwen. Uit Odessa wordt aan het Parijsche Jour nal gemeld, dat 52 matrozen van de Pobje- donostsef gefusilleerd zijn, omdat zij den eed van trouw niet willen afleggen dien men van hen eischte toen zij zich over gaven. Evenzoo is te Cherson het doodvonnis voltrokken over de soldaten van het straf- hataljon die hun kolonel doodgestoken hebben. De muiterij breidt zich uit, men heeft ze tot dusver niet kunnen bedwingen. Te Odessa is bericht ontvangen dat de Knas Potemkin bij Feodosia in de lucht is gevlogen. ITALIË. Nu uit de Buitenlandsche anti-clericale pers allerlei averechtsche beschouwingen over de jongste Encycliek van Z. H. over waaien naar de liberale couranten hier te lande, is men gemachtigd uit authentieke bron de volgende mededeelingen te doen Vooral omtrent de houding, die PiusX ten opzichte van de gewichtige Romeinsche quaestie aanneemt of aannemen zal, doen in de liberale bladen allerlei dwaze geruch ten de rondte Meestal heet bet, dat Pius X „afstand doen zal van alle vroegere aanspraken op een wereldlijk gezag in Italië". Maar begrijpt men dan niet dat de H. Stoel op zich zelf geen aanspraak maakt „op een wereldlijk gezag" Heel iets anders daarentegen is, dat men tot dusver nooit nog een andere en betere manier heeft kunnen uitdenken om de geestelijke Sou- vereiniteit van den Paus en Zijn volkomen vrijheid van handelen te waarborgen, dan een zekere uitgestrektheid van wereldlijk gebied. Hierover zou zeer veel te schrijven zijn, zell's Katholieken begrijpen soms dit punt niet goed. De Paus kan van niemand onderdaan wezen, kan op financieel gebied van geen enkele volksvertegenwoordiging afhankelijk zijn, moet vrij met de regeeringen onder handelen kunnen en zich persoonlijk overal vrij kunnen bewegen. Dit zijn slechts enkele hoofdpunten, die den Paus beletten afstand te doen van rechten, die Zijne voorgangers op wettige wijze verkregen hebben. Maar een heel andere vraag is het, of de Paus om grootere nadeelen te voor komen, in zekere omstandigheden het voor de Kerk minder nadeelige kan aannemen. Pius X moet zelf beslissen of een zekere „toenadering" of „verzoening" of hoe men het anders noemen wil met de rechten en de plichten van het Pausschap vereenig- baar is of niet. Nog eens moet er echter den nadruk opgelegd, dat tot dusver geen aannemelijke wijze, waarop die toenadering plaats vinden zou, gevonden is. In het „Hbl. v. Antw." lezen we o. a. over de jongste encycliek van den Paus De indruk, door de encycliek in Italië gemaakt, is overgroot en schijnt niet spoe dig te zullen verminderen. Van den kant der katholieken is er eene duidelijke strek king tot aaneensluiting en tot het vergeten der vroegere oneenigheden. Aan den kant der niet-katholieken is de indruk ook zeer groot en zeer eigenaardig om na te gaan. Het „Giornale d'Italia" levert onder dat opzicht zeer suggestieve interviews. Wat vooral treft als een weinig geruststellend ver schijnsel, is dat de uiterste partijen een beroep doen op de aaneensluiting tot vor ming van een anti-clerikaal bloc, naar 't voorbeeld van Frankrijk. De radikaal Sacchi schrijft een heel programma voor van werking tegeu de Kerk, dat, zegt hij, alle rechtzinnige liberalen moet doen mee- gaaD. De republikaan Colajanni spreekt in zelfden toon. I)e socialist Badolo roept uit, dat de nieuwe houding der katholieken de socialisten meer dan ooit zal verplichten het verbond dei- burgerpartijen tegen de Kerk na te streven. Bij kon. besluit is benoemd tot notaris te Vlissingen, dhr. J. Paap, eandidaat-no taris te Voorschoten. Voorts zijn benoemd tot gezworene van den Oostnieuwlandpolder J. MolteWolfaarts- dijk van den Molenpolder A. Zuidweg te Iersekevan den Deurloopolder G. Geluk te Tholen van den Jacobapolder L. Wisse te Wissenkerke; van het waterschap Oud- Wolfaartsdijk A. op 't Hof te Wolfaarts- dijkvan den Nieuw Olzendepolder E de Jonge te Ierseke van het wat. Kruiningen C. van Iwaarden te Kruiningen van den polder Loven en Willemskerke W. Geel- hoedt te Hoekvan den Van Lijudenpol- der A. Scheele te Boschkappelevan het Waterschap de Vereenigde polders van Ossenisse P. Verdunnen te Ossenissevan het Waterschap Groede en Baanst J. de Vlieger te Groedetot plaatsvervangend Dijkgraaf van v,d Johanna Mariapolder J. Zandee te St. Annaland van den lteigers- bergschen [older A. Butijn te Rilland; van den Noord-Kraaijert polder J. Dekker te 's Heer Arendskerke van den Zuid- Kraaijert polder C. Schipper te 's-Heer Arendskerke; van den Westerlandpolder H. van Strien te Wolfaartsdijkvan den Westkerkepolderü Heijnsdijk te Wolfaarts dijk. H. M. de Koningin ontving gedurende de laatste dagen op Het Loo, tot het houden van conferentie, de navolgende staatslieden Jbr. Van Karnebeek, Jhr. de Savornin Lobman, Mr. Pierson, generaal Rooseboom, Prof. Drucker en Jhr. Ruys de Beerenbrouck. GOES. De heer 1'. C. den Herder al hier, slaagde aan de Polytechnische sehoo' te Delft voor 't examen B, 2e gedeelte art. 6ti. („M. CL") MIDDELBURG. Hel bestuur van den polder „Walcheren" besloot gisteren tol het aangaan eener geldleening van pl. m. f 25000 voor de onderzeesche oeververde diging aan de Oost watering. MIDDELBURG. In de Woensdag alhier gehouden raadszitting is meegedeeld dat de Koningin afwijzend heeft beschikt op het bekende verzoek inzake art. 43 der drankwet. Besloten is dat ook in het vervolg de man met. den stok voor de tram zal blij ven loopen. Er was voorgesteld dien maatregel op te heffen. Het voorstel van burg. en weth. tot inwilliging van het verzoek van J. I. van Wuijckhuise om lokalen in de burger avondschool te mogen gebruiken, is goed gekeurd, alsmede het voorstel van burg. en weth. tot wijziging van de verorde- nigen op de heffing en invordering van schoolgeld op de lagere scholen. Voor de stemming voor de gemeente raadsverkiezing in district III is als voor zitter van het stembureau aangewezen de heer v. Dunné. En bij eventueele her stemming de heer Ermerins. Van de heer Alberts is een. schrijven ingekomen, houdende bericht dat hij den gemeentegrond niet wenscht te koopen voor den door den raad gei'-ischte som, maar verzoekt dien grond in erfpacht te mogen ontvangen. Het schrijven is gesteld in handen van burg. en weth. om advies, evenals het verzoek van A. van Dorst, om een stuk gemeentegrond aan het Seisplein in eigen dom te bekomen; en van J. den Boer en de andere agenten van politie, om ver betering hunner jaarwedden, welk laatste adres ook gesteld is in handen van den burgemeester om advies. Op voorstel van burg. en weth. wordt goedgevonden laan A. van der W eel in huur af te staan een stukje grond in het Schud- debeursstraatje voor fO.10 per Ma en per jaar'. Eindelijk komt ter tafel liet voorstel van burg. en weth. om aan den met 15 Augs. eervol te ontslaan agent van politie le kl. J. van Wezel een pensioen toe te ken nen van f306.60 per jaar. De voorzitter deelt mede dat Van Wezel nog een jaar nachtwaker geweest is en dus het pensioen lot f321.20 dient te wor den verhoogd. De heer Tak meent dat die kwestie thans niet aan de orde is. Hier geldt het alleen de kwestie van de pensioenregeling. De lieer Snouck Hurgronjc heeft veel medelijden met Van Wezel, die om ge zondheidsredenen den dienst moet ver- verlaten. De man zal nu op 54-jarigen leeftijd f320 pensioen krijgen. Zou het niet moge lijk zijn hem tot 31 December in dienst te houden? De voorzitter zegt niet den commissaris van politie overleg gepleegd te hebben, maar tiet is beslist noodig dat Van Wezel den dienst verlaat. Zijn doofheid maakt hem onbetrouwbaar. Hierop wordt hel voorstel van burg. en weth. aangenomen. Daarna is de vergadering gesloten. VLISSINGEN. Met de nachtmailboot „Koningin Wilhelma" werden hedenoch tend verwacht Prins (Instaat' Adolf van Zweden met gevolg, die met den aan- sluitenden mailtrein de reis naar Hamburg zullen vervolgen. VLISSINGEN. Hel Belgische stoomschip „Scheldestad" arriveerde gisteren alhier van Pomaron, om den kolenvoorraad aan te vullen, en vertrekt daarna naar St. Petersburg. Gistermiddag is van Middelburg vertrok ken het Duitse he stoomschip „Capella", na aldaar een lading balken le hebben gelost. De „Capella" vertrok naar Methil. VLISSINGEN. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur is een Kon. besluit ingekomen, waarbij is beslist dat aan de school in de Glasisstraat alhier van het Roomsch katholiek kerkbe stuur over 1904 een rijksbijdrage, is toe gekend van f2307.83H, voor welke school Ged. Stoten van Zeeland de bedoelde bij drage hadden bepaald op f 2392 83^. VLISSINGEN. Als een bijzonderheid vermelden wij, dat door een ingezetene alhier den 31 Augustus 1891 een brief werd verzonden uan zijn broeder, varende op de Noorsohe bark ..Nathanael", bestemd naar Haiti (West-Indië) Deze brief is nimmer aan ziju adres bezorgd. Hoe dan ook, weet men niet. Doch den 17 Juni 1905 werd hij aan het adres van den afzeuder terug bezorgd, nadat hij ongeveer 11 jaar op het post kantoor te Haiti bewaard was gebleven De Noorsche bark bleef zeker zoo lang weg, dat men dacht, wij zullen den brief nu maar terugzenden. Op het adres leest men dan ook „Return to Vlissingen". KLOETINGE. Donderdagmorgen had een loodgieter uit Goes, die op tiet dak der kerk alhier werkzaam was, het onge luk, dat hij van een vrij aanzienlijke hoogte op een stelling kwam te vallen. Een wonder mag het heeten, dat de ijlings ontboden geneesheer kon constateeren, dal hem geen ernstig letsel was overko men. Behalve eenige pijn in de ledematen kwam hij met den schrik vrij. WOLFAARTSDIJK. Woensdag had al hier eene vergadering plaats voor het leest te geven bij gelegenheid der 25sle jaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Hel feest zal gehouden worden op Zater dag 2 September. Bij inteekening was een bedrag ingekomen van pl. m. f 200. Op het nader uit te werken program staat o. a. kinderfeest, volksspelen, optocht niet gekroonde fietsen enz. Bij nadere kennis geving zal gelegenheid bestaan zich voor een en ander aan te melden. HEINKENSZAND. Terwijl Donderdag middag eenige kinderen op eene hofstede aan 't spelen waren brak de 7-jatige M. K. een arm, doordat hij met een steen gooide. HEINKENSZAND. Werd uit meerdere plaatsen gemeld, dat de aardappelziekte zich in het loof vertoont, in deze gemeente werden door enkele ingezetenen reeds zieke knollen gevonden 's HEERENHOEK In de gemeenteraad, gehouden den 6 Juli 1.1., waren aanwezig de burgemeester en alle leden, behoudens eene vacature van wijlen M. de Baar. De Voorzitter bracht eenige woorden van hulde toe aan de nagedachtenis van M. de Baai', voor hetgeen hij geweest was tijdens zijn lidmaatschap, voor de gemeen te en voor zijn collega's. Na het lezen der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, en de inge komen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen, kwam de gemeente rekening over 1904 ter tafel, die door den raad voorloopig werd goedgekeurd met een ontvangst van f 8955.64 en een uit gaat van f8235.555, dus met een goed slot van f720.085. De armenbegrooting voor 1906 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 676.525 met subsidie uit de gemeente kas van f 650. SCHORË Het zoontje van A. Bruins- hoofd had hij het haasje-over-springen het ongeluk, zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak en onmiddellijk heelkun dige hulp moest worden ingeroepen SCHORE. Woensdag is een treksluit- boom van een overweg van de Staatsspoor in den Noordweg onder deze gemeente stuk gevonden. Vermoedelijk door wagens af- of stuk gereden. De politie doet onder zoek naar dader of daders. SCHORE. Woensdagavond vergaderde de gemeenteraad; voorzitter de heer burge meester. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen, komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit lot vleeschkeuring. De Voorzitter stelt voor toch een keur meester te benoemen, maar geen geëxa mineerde, wegens de te hooge kosten voor de gemeente. Hij stelde voor er een te be noemen op een jaarwedde van f 150, ii f200,—. De lieer Karelse zegt 'I toch goed te vinden, dat er in een dorp een keurmeester is, omdat er anders toch te veel geknoeid wordt, met van elders ingevoerd geslacht vee. De lieer Verhaage spreekt zijn spijt uit, dal dit niet eerder ter overweging is ge bracht aan de leden van den Raad, dan kon alles heter uit elkander worden ge legd. Bijv. ik koop een geslacht of levend ziek rund en breng dat in onze gemeente om aan de ingezetenen uit te deelen, dan is dit volgens de voorgelegde verordening niet aan de keuring onderworpen. De Voorzitter zegt dat do bedoeling is dat alleen vleesch hij slagers en niet Lij particulieren zal gekeurd worden. De heeren Verhaage en Karelse vinden dit onzin. De heer Verhaage toont aan dat ook wel goed vleesch goedkoop kan of moet worden geleverd; bijv. wanneer '«Zater dags een slager een koe slacht en 't vleesch 's avonds nog weg moei zijn, opdat het 's Maandags niet bedorven zij. De Voorzitter betwist dit eenigszins. Wij wonen niet in Amsterdam. De lieer Verhaage: Amsterdam of Scho re, wet is wet. Bij stemming wordt het artikel „aan stelling keurmeester" met algemecne stem men verworpen. Hierna komt in behandeling een ver zoekschrift der heeren Dielemun en Over heeke, om een weg, die achter liet kerhof le Ylake ligt dicht hij hunne woning, op de ligger van wegen en voetpaden te brengen. De voorzitter acht 't gewenscht eerst met het polderbestuur er over te spreken of zij dien weg willen verharden, want dat is hel. doel van de verzoekers. De heer Verhaage: Als wij dien weg op de ligger plaatsen, en liet polderbe stuur beschikt er afwijzend op en laat den weg niet verharden, moeten dan die menschen maar in de slik blijven zitten? I)e heer Rottier zegt uit goede bron te hebben vernomen dat het polderbestuur den weg wil verharden. De voorzitter stelt thans namens B. en W. voor eerst in overleg te treden met het polderbestuur, dal dan de kosten kun nen vallen ten laste van den polder, wijl wij reeds de bestaande wegen ternauwer nood onderhouden kunnen. Met algemeene stemmen, met uitzon dering van die van dhr. Verhaage, wordt dit voorstel aangenomen. De voorzitter leest een schrijven voor van den heer schoolopziener, in verband met het voorstel van den heer Verhaage in de vorige vergadering, om in de verorde ning te bepalen dat de geoorloofde school verzuimen kunnen plaats hebben naar keuze der ouders. Uit het schrijven van den schoolopziener blijkt, dat deze de zienswijze deelt van B. en W., namelijk dat de verzuimen kun nen plaats hebben in den zin der wet, mits de autoriteiten er in worden gekend. De voorzitter deelt nog mede dat be zwaarschriften zijn ingekomen legen den hoofdelijken omslag van C. Gerrit.se, wed. Chr. Kole, wed. M. Stols, B. Glerum, N. Mieras en .1. Sinke, en stelt voor deze aan te houden tot wellicht nog meerdere zijn ingekomen. De heer Verhaage verklaart zich hier tegen, aangezien het jaar zoo ver verstre ken is en alzoo de belasting zou zijn betaald, die hij inwilliging der verzoeken dan weer zou moeten worden terugge geven. WESTDORPE. Ook voor onze jongste jeugd wordt er jaarlijks op onze kermis voor een extra dag gezorgd. Op den der den kermisdag n.l. wordt hier de plechtig heid van het genootschap „De H. Kinds heid" gevierd. Des morgens om 8 uur ver gaderden al de kleinen (waaronder zeer vele kinderen, verkleed in Chineesjes) aan de gemeenteschool, om vandaar door de dames zelatrices van het genootschap naar de kerk te worden geleid In de kerk ge komen, zongen de kinderen, 248 in ge tal, een toepasselijk liedje. Het was ver rukkend al deze kleinen zoo netjes te hoo ren zingen. Wanneer men weet dat de vereeniging voor een drietal jaren nog geen 109 leden telde en nu reeds g 'klom men is tot 248 en wel door hel ijverig werken van de hoofdzelatrice Mej. Cla- risse Hetters, mag men hier een woord van lof aan genoemde juffrouw niet ont houden TER NEUZEN. Het blad „Les nouvel- les", uitgegeven te La Louvièrc, schrijft omtrent de staalfabriek te Neuzen„Naar wij vernemen, is kooper geworden de sena- teur Gustave Boël le La Louvière voor 1.350.000 francs. De fabriek is bestuurd geweest door den heer Ricke, oud-directeur der staalfabrie ken Roët te La Louvière. „Dit is zegt het blad een mooi buitenkansje voor de werklieden van La Louvière en het centrum, die daar ginds alsnu werk zullen vinden, dat hun alhier zoude kunnen ontbreken." Naar gemeld wordt neemt de aardap pelziekte in Zeeuwsch-Vlaanderen steeds toe. Zoowel uit hel Oostelijk als uit het Westelijk gedeelte worden daaromtrent on rustbarende geruchten gemeld. Gemeenteraadsverkiezingen. VLISSINGEN. In het Ie kiesdistrict wer den uitgebracht 635 geldige stemmen, zoo dat de volstrekte meerderheid 318 bedroeg. Van onwaarde 4. Hiervan verkregen de heeren M. Geelhoed (lib.) 369, A. Huson (anti-rev.) 230, J. W. Jaeobze (lib.) 342 en 11. J. van der Meer (anti-rev.) 273 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren Geelhoed en Jaeobze. in de vacature-Gewin waren uitgebracht 624 geldige stemmen en was de volstrekte meerderheid 613. Gekozen de heer .1. I'. Vermaas (lib.) met 378 stemmen. De heer P. Merckens (anti-rev.) verkreeg er 246. lie kiesdistrict. Uitgebracht 525 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 263. Van onwaarde 2. Uitgebracht op de heeren A. Kalb- fleisch (lib.) 423, J. 11. Blum (anti-rev.) 250 en J. M. Stuart 258 stemmen, zoo dat gekozen is de heer Kalbfleisch en her stemming moet plaats hebben tussehen de heeren Blum en Stuart. Hie kiesdistrict. Uitgebracht 595 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 298. Uitgebracht op de heeren A. Huson (anti- rev.) 185, 1'. Lucieer (lib.) 335, P. Merckens (anti-rev.) 226 en J. G. van Niftrik (lib.) 351 stemmen, zoodat gekozen zijn de hee ren Lucieer en Van Niftrik. 's HEERENHOEK. Op de Woensdag ge houden stemming voor den gemeenteraad zijn de aftredende leden herkozen. Uil- gebracht 137 stemmen. Geldige 136. Dhr. Timans 80, Serrarens 71 en Thomaes 71. (Door nalatigheid van onzen corres pondent kunnen wij het aantal stemmen der drie andere candidaten niet ver melden. Wij maken er hem tevens op merkzaam op, dat begrijpelijkerwijze te legrammen, die 's avonds 8 uur van 's Heereuhoek verzonden worden niet meer opgenomen kunnen worden. Om 8 uur is onze courant reeds afgedrukt. Red.) DRIEWEGEN. Uitgebracht 95 stemmen. Hiervan bekwamen de heeren: Brugge- man 52, de Jager 45, C. Mol 46, J. L. Mol 46, Van Oosten 46, Westveer 45, zoo dat gekozen is J Bruggeman en herstem ming voor 2 plaatsen noodig is tussehen de 5 overige (Z.) SCHORE Aantal kiezers 124, uitge bracht 116 stemmen, meerderheid 59 De heeren W in 'I Anker en J. Ver- hage (aft.) bekwamen ieder 60 stemmen. Gekozen dhr. W. in 't Anker als oudste in jaren. De heer M. Karelse werd lierko- met 67 stemmen. De heer J. W. Laven be kwam 29 stemmen. ST. MAARTENSDIJK. Uitgebracht 313 geldige stemmen. Gekozen de drie aftre dende leden A. Elenbaas met 164, I. P. Rage met 186 en M. P. tlroenewege met 173 stemmen. De heer W. M. Rijnberg verkreeg 159. Te MELISKERKE, waar van de 130 kiezers 118 geldige biljetten inleverden, zijn de aftredende leden herkozende hee ren A. Janse Az. met 78, J. de Keyzer met 97 en F. Louws met. 72 stemmen. Op den heer J. Jakobsen waren 44 en op den heer .1. de Korte Ez. 42 stemmen uitgebracht. IERSEKE. Bij de gisteren gehouden stemming van 3 Raadsleden werden uit gebracht 362 stemmen, waarvan 5 van onwaarde. Daarvan werden uitgebracht op heeren J. C'. v. d. Burght 295, 11. Schip per 197, A. E. Sauer 184; W. Bogaards 100, J. L. Bom 85, J. M. Bles 83 en M. Lindenbergh II stemmen. Herkozen de heeren J. C. v. d. Burght, D. Schipper en C. A. E. Sauer. WESTDORPE. Do uitslag der alhier ge houden stemming voor drie leden van den gemeenteraad is als volgtaantal kiezers 248. Uitgebrachte stemmen 192. Van on waarde 1. Hiervan verkregen de heeren D. B. van Acker 89, C. Dellaert 134, F. Ingels 88, G. 1. Kamoen 86 en A. L. Munck 54 stemmen. Alzoo gekozen de heeren C. Dellaert, aftr. lid. Verder zal er herstemming plaats hebben op Maandag 17 Juli a.s. voor de lieer D. B. van Acker, Fr. Ingels, G. I. Kamoen en A. L. de Munck. IJZENDIJKE. Bij de alhier gehouden stemming voor twee leden voor de ge meenteraad is herkozen Dhr. J. Th. Hen driks (aftr. lid) met 237 stemmen. G. Cort- vriend. had 142 en J. Leenhouts 153 stem men zoodat herstemming tussehen laatst genoemde heeren moet plaats hebben. Te NIEUW- EN ST. JOOSLAND stem den 139 vuil de 195 kiezers met geldige biljetten. Herkozen werden de heeren J. de Vogel met 107 en A. v. Waarde met 85 stemmen. Te N1EUWERKERK namen van de 216 196 kiezers met geldige biljetten aan de stemming deel. Herkozen werden de aftredende heeren C. van Oeveren met, 157 en D. A. Labrijn met 145 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tus sehen de heeren P. N. van Nieuwenhuijze,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2