GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERKNIEUWS. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen, van een mei hooi geladen wagen op hol. In volle vaart liepen de dieren den dijk af toldat de wagen in een sloot geraakte waarbij een arbeider, die op den wagen zat, onder het hooi geraakte en daar ,ran onder werd gehaald met een ernstig ge- kneusden voet. De paarden die met het losse onderstel van den wagen het dorp inrenden, sloegen in de Langeviele door de gladheid der straat tegen de wereld en werden daarna gegrepen. IERSEKE. Voor de nagelaten betrek kingen der op 13 Mei verongelukte ge broeders Koster, is ongeveer f 400 ver zameld. IIEINKENSZAND. Zaterdagmorgen is een meisje, van J. II., dat aan toevallen leed, dood op bed gevonden. Bij den landbouwer M. de J. is een koe door den bliksem gedood. 's GRAVENPOLDER. Vrijdagavond woedde hoven deze gemeente een hevig onweder. In de woning van den landbou wer Goense is de bliksem geslagen. Door het raam ingekomen, waardoor 4 ruiten verbrijzeld werden, ging ze door de ka mer, sloeg een spiegel stuk en verschafte zich verder een uitweg door den zolder en het dak. Gelukkig werd geen brand veroorzaakt en hadden er geene persoon lijke ongelukken plaats. TERNEUZEN. Naar men meldt, wordt het meer en meer zeker dat de staalfa briek aldaar, die grootsche inrichting waar van zulke groote verwachtingen werden gekoesterd, is aangekocht met het doel deze te sloopen. In de Donderdagavond aldaar door de Kamer van koophandel en fabrieken ge houden vergadering werd vastgesteld het jaarverslag over 1904. Voorts werd adhaesie betuigd aan het adres der Dtrechlsche Handelssocieteit a an de rechtbank aldaar, verzoekende eene an dere toepassing der faillissementwet, door het benoemen van commissies uit de cre diteuren, die den curator ter zijde staan, waardoor de belangen der crediteuren he ter zullen worden behartigd. TERNEIJZEN. Vrijdagavond kwam een jongmensch, v. R. genaamd en wonende alhier, met den trein van Sas v. Gent; als bagage had hij een motorfiets bij zich; aan het visitatie-station te Sas van Gent schijnt het hem met de vervulling der douaneformaliteiten niet naar zijn zin te zijn gegaan. Hij beleedigde de daar aan wezige ambtenaren en maakte zich zelfs aan mishandeling van een der ambtenaren schuldigeen en ander veroorzaakte nogal opschudding. Naar we vernemen krijgt dit muisje een staartje, in den vorm van een proces verbaal. STOPPELDIJK. Een zeer hard tippelend, onbesuisd fietser reed hier een klein jongetje zoo aan, dat een der wielen over 't. halsje van den kleine ging en diens hoofdje zoo erg opzwol, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen; de dokter kon gelukkig verklaren, dat er geen gevaar voor blijvend letsel was. Onze stalen-rosherijder maakte een ge duchte tuimeling over de- straatsteenen, doch kwam er met wat pijn en paar schrammen af. STOPPELDIJK. Bij een hevig onweder sloeg Vrijdagavond de bliksem in de groote landbouwschuur van den heer I'. Buijs- rogge, doodde een paard, en slak het ge bouw zoodanig aan, dat het tot den grond afbrandde. Hel vee werd gered, behalve een flink looppaard, dat na zijne redding terug in de vlammen liep en er den dood vond. Bij 't zelfde onweer sloeg aan 't andere einde der gemeente (bij de grens van Osse- nisse, terwijl de heer Buijsrogge tegen Hulst woont) een anderhalf uur verder, het hemelvuur op 't dak der woning van A. Feien, richtte wat verwoestingen aan, doch veroorzaakte geen brand. VEERE. Bij een kort en hevig onweder, dat zich Vrijdagavond omstreeks half tien hoven onze gemeente ontlastte, werd de vrouw van den arbeider J. B. zoodanig door den bliksem getroffen, da.t genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Ook sloeg de bliksem nog op den toren der Groote Kerk, evenwel zonder brand te veroorzaken. Voor de premiekeuringen werden Vrij dag te Kruiningen aangegeven en gepresen teerd 13 veulens van 1905, 5 merries van 1904, 3 hengsten van 1904 en 1 hengst van 1903; van de 14 aangegeven merries van 38 jaar werden er 12 voorgebracht. Te Goes waren aangegeven 1 veulen van 1905, dat niet werd voorgebracht, 1 merrie van 1904 die werd gepresenteerd, 5 hengsten van 1904 waarvan er een werd voorgebracht, 2 hengsten van 1903, heide gepresenteerd, en 13 merries van 3—8 jaar, waarvan er 10 verschenen. Te Kortgene waren aangegeven 3 veulens van 1905, waarvan er 2 opkwa men, 2 merries van 1904, die beide ver schenen, 1 hengst van 1904, die niet werd gepresenteerd, en 3 merries van 3—8 jaar, die allen opkwamen. Bij de uitdieping van het kanaal Ter- neuzenTerdonck, heeft de baggermolen verschillende fragmenten van het geraamte van een voor-historisch beest bovengebracnt. Men gelooft hier te doen te hebben met mammouth beenderen. De juistheid dezer hypothese zal moeten worden uitgemaakt door een onderzoek van deskundigen. Eigenaardige vondst. Een tim merman te Sneek, bezig bij een klant den vloer eener kamer op te breken, vond daar onder een flesc-h, waarin een muis met haar jongen. Zondagavond laat, terwijl de regen bij stroomen neerviel, bleken er op het balkon van een tram op den Dam te Amsterdam meer personen te staan dan het reglement veroorlooft. Maar niemend wilde erkennen de laatstgekomene te zijn. De politie kwam er bij te pas, maar kon de quaestie ook niet oplossen en zette toen de passagiers van het balkon in den regen. Door de machine gegrepen. In het werklokaal eener boterfabriek te Leeuwarden is men bezig veranderingen aan te brengen. Daartoe behoort o. a. ook het verplaatsen van de as. Dat werk is opgedragen aan den timmerman S., wiens knechts reeds eenige dagen daaraan bezig zijn. Zoo kwamen twee van dezen in het werklokaal, waar de machine in beweging was. De eigenaar der inrichting gaf hun te verstaan, dat ze beter zonden doen, later, als de machine stil stond, terug te komen. Maar het antwoord was, dat ze slechts een oogenblik noodig hadden, ze waren zóó klaar en ze moesten even de lengte van iets opnemen. De eigenaar lette toen niet meer op hen Ze stonden elk aan een eind van het lokaal met een lat in de handen. Plotseling hoorde de heer v. W. een schreeuw, en zich omkeerende, zag hij een van de timmermansknechts, den 27-jarigen R. B. achterover liggen over de draaiende as, op den rug in den melkbak, met de voeten omhoog en de kleeren voor een goed deel van het lichaam gereten. Onmiddellijk werd gestoptmen zond naar het ziekenhuis om een brancard en weldra was de ongelukkige opgenomen en werd hij verbonden. Er bleek een been gebroken, terwijl het hoofd vrij ernstig verwond was bovendien werden ontvellin gen geconstateerd. Internationale zakkenrollersbende. Reeds herhaaldelijk is gebleken dat de spoorwegstations en treinen tusschen Roo sendaal en Rotterdam als operatieveld werden gebruikt door zakkenrollers. Om die reden wordt sedert eenigen tijd door speciale treinrechercheurs toezicht gehou den. Hoe nuttig die maatregel is, mocht Donderdagavond blijken. Even voorbij Roo sendaal werd door twee rechercheurs in den trein op heeterdaad betrapt een Span jaard, die poogde een mede-reziger te rol len. Terstond werd de hand op hem gelegd en de verdachte gevankelijk naar Dord recht overgebracht, om daar aan den com missaris. van politie te worden overge geven. Het vermoeden bestond echter dat de gearresteerde niet alleen werkte, maar be hoorde tot -een'internationale bende, en al spoedig bleek dan ook dat nog twee ver dachte personen, een heer en een dame, den trein hier hadden- verlaten en de stad waren ingegaan. Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld om ook dit tweetal op te sporen, met het gevolg, dat zij aan het spoorwegstation werden aangehouden, op het oogenblik dal zij daar terugkeerden om Dordrecht weer te verlaten. Te Amsterdam sloeg de bliksem in een wagen der electrische tram, die door de Hohbemastraat reed. Het rijtuig was ietwat beschadigd, moest buiten dienst worden gesteld en werd naar de remise vervoerd. De reizigers kwamen met den schrik vrij. Gisteren is ter hoogte vaa St. Janskerk hof bij Laren door de Gooische stoomtram een heer uit Amsterdam, L. V. H. ge naamd, overreden, doordat hij, uit de tram, die nog niet geheel stilstond, willende stappen, viel. In de R. Kath. Ziekenver pleging is hij omstreeks één uur overleden. Kaartlegster aan huis. Dat veel last door de ingezetenen aan hunne wo ningen wordt ondervonden door marskra mers, vermomde bedelaars, enz., is alge meen bekend. Maar iets nieuws onder de zon is zeker, dat een armoedig gekleedo vrouw dezer dagen zich in een deftige buurt te Haarlem aanmeldde, met de vraag, of ook de dames of dienstboden wenschten om de kaart te worden gelegd. Zij verslond haar vak uitstekend. Door het inslaan van den bliksem is Vrijdagnacht te Gastel, nabij Rozendaal, de hofstede van A. Jansen met den geheelen inboedel en levende have door het vuur vernield. De bewoners konden ternauwer nood het lijf bergen. Assurantie dekt ge deeltelijk de schade. Op het station te Rozendaal is men eenige uren van het electrische licht ver stoken geweest, daar de bliksem op de hoofdgeleiding was geslagen. Met lantaarns en kaarsen heeft men in den dienst moeten voorzien. Moord te Moresnet. Iloe meer er bekend wordt van de moord -op 't neutraal ge bied, waarvan wij reeds iets mededeelden, hoe geheimzinniger 'I wordt. De zaak zit, lol zoover bekend, nl. zoo: Schoeffers, een oppassend werkman en steun van zijn oude moeder, een weduwe, was des avonds gaan wandelen met 't fabrieksmeisje Marie Kirch. Midden op den landweg kwamen hen in den laten avond twee individuen tegemoet, van welke de éen een lucifer aanstak, om te zien wie hij voor had. Schoeffers zeide toen: „je behoeft, voor ons geen lucifer aan te steken!" Op het zelfde oogenblik trof hem -een stoot en viel Ttij- neer. Marie Kirch was er van door gegaan en de twee individuen vluchtten een andere kant op. Doch nu komt 't zon derlinge. Marie Kirch gaat kalm naar huis en gaat te bed. Den volgenden morgen, als geregeld, naar de fabriek gaande, komt zij iemand tegen, die het lijk van Schoef fers gezien had. Zij gaat met dezen naai de plek en verklaart dat zij gedacht had dat Schoeffers sliep. En deze zonderlinge getuigenis hield zij vol tegenover de leden van 't Akensch en Vemersch parket, die ter plaatse waren gekomen, terwijl zij er bijvoegde, dat zij de kerels niet had herkend, daar '1 zoo donker was. De opgeroepen dokier conclu deerde dat .Sch. met een mes diep in 't hart is getroffen, en onmiddellijk moet zijn dood geweest. Van de daders geen nader spoor. Wel heeft men -een zekeren Conraad gearresteerd, doch hem hebben moeien vrijlaten. Ook alle jongelieden, die omgang met Marie hadden gezocht, zijn verhoord, doch allen konden hun alibi bewijzen. De minstens genomen verdachte houding en het verhaal van Marie werpen een be denkelijk licht op de zaak. In Hongarije moet een Tsigeunerbende gevat zijn, die kinderen stal en ze opat. Op de kar van die kannibalen vond men nog stukken vleesch. Achttien kinderen moeten op die wijze gekookt en opgege ten zijn. Te Ahrensburg bij Hamburg zijn Woens dag drie turfwerkers, die voor het onweder in een hut schuilden, door een bliksem straal gedood. Boven-ltalië heeft het dit jaar buitenge woon zwaar te verantwoorden. Vrijdag is er in het oostelijk deel weer een nood weer neergekomen, dat in de provincie Ferrara geen dorp onbeschadigd liet. De oogst is totaal vernield. Alleen in deze provincie schat men de hagelschade op 30 millioen. De hagelsteenen, zoo groot als kippeneieren doodden 6 menschen en een massa vee. Te Watkinsville in Georgie hebben honderd gemaskerde en gewapende blanken de stedelijke gevangenis opengebroken en acht negers gelyncht, die beschuldigd werden van moord op een blanke en diens vrouw en van andere misdaden. In Duitschland is een beweging gaande om in de steden een kattenbelasting in te voeren. De voorstanders achten de heffing vooral gewenscht wegens de schade, welke de katten in stadstuinen en de slachting welke zij onder de nuttige vogels aan richten. Zij achten het nut, der katten veel geringer dan dat der bijna overal belaste honden. In het Saksische stadje Sebnitz bestaat een kattenbelasting, welke goed werkt, o. a. blijkens de vermeerdering van nuttige vogels. Van 30 Juni3 Juli. GOES, Geboren 30, Johannis Marinus, z. v. Hendrikus Schrijver en Agatha Jacoba van Oosten 1, Marianne Elisabeth Susanna, d. v, Josephus Joannes Octavius Watelet en Elisabeth Susanna Goemans 1, Cornelia d. v. "Wouter Mange en Anna Danielse 1, Willem z v Arend Fou- draine en Jacoba CorneliaMathildaTheewis. MIDDELBURG. Bevallen: A. Vader geb. Poppe, z. A. Schaalje geb. Francke, d. M. v. Pufifelen geb. den Hollander, d. M. Compeer geb. De Wolf, z. H. A. Sutherland geb. Rems, d. C. M. Vethof, geb. Hendrikse, z. M. K. Pleyte, geb. Dirkse, d. L L. M. de Wolfif geb. van Zoom, z. Overleden: H. E. Scboonman, 78 j. wed. v. J. J. Bellingwout. J. Franse. 63 j. man van C. Marijs Van 28 Juni1 Juli. VL1SSINGEN. Ondertrouwd: J. M. H. Fanoij, wedr. 43 j. en L. A. G. Betist, jd. 30 j.; J. Polderman, jm. 32 j. en E. .1. J. Schoonis, jd. 32 j.; I. T. Geelhoed, wedr. 47 j. en C. C. Wijnberge, jd. 33 j.; II. van Vlijmen, jm. 24 j. en M. J. Verhoeff, jd. 26 j.; G. .1. de Jong, jm. 35 j. en C. A. Bartelt, j.d. 30 j.; R. Romkema, jm. 26 j. en Corré jd. 21 j. Getrouwd: W. Nieuwenhuize, jm. 24 j. en N. Kooman, jd. 20 j. Bevallen: ,1. Houmes, geb. Zuijdwegl, z.; M. Huiszoon, geb. Kaland, d.C. Dierickx, geb. Van Vlijmen, z.; T. van Putte, geb. Willems, z. Overleden: J. den Hollander, d. 2 m. Over de maand Juni 1905. IIEINKENSZAND. Gehuwd: 1. Paulus Paardekooper, 22 j. j.m., te Kloetinge en Maria Mallekoole, 23 j. j.d.; 29. C-ornelis Rijk, 29 j., j.m. en Pielemella Faes, 31 j-, j-d. Geboren16. Adriaan, z. v. Basfiaan Janse en Pieternella van den Dries; 22. Elisabeth, d. v. Pieter Hoonderl en Maria Verdonk; 27. Adriaan, z. v. Markus op 't Hof en Jacoba Pieternella Hirdes; 27. Adriaan, z. v. Adriaan Huisson en Nccllje van de Plasse; 30. Johanna Celia, d. v. Benjamin Weststrate en Celia Lokerse. Overleden25. Katarina van Boven, 72 j., vrouw v. Jan Stoel. Over de maand Juni 1905. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 1, Willem Conielis Roose, 25 j. jm. te Amemuiden en Louisa Henderika Jacobussen, 29 j., jd. te Krabbendijke. Geboren: Elizabeth, d. v. Pieter Dees en Leunlje Meeuwsen; 7, Maatje, d. v. Marinus de Smit en Wilhelmina van den Berge; 12, Cornells, z. v. Willem Pol derman en Cornelia Karelse; 14, Cornelia Catharina, d. v. Conielis van '(Leven en Cornelia Geertje Zuidweg; 15, Marinus, z. v. Adriaan Weststrate en Neelt.je Kaal. Overleden: 3, Marinus Willem, z. v. Jacob Weststrate en Johanna Verhulst; 9, Pieter, 8 mnd., z. v. Jacob Traas en Janna Kastelein; 22, Maria Dieleman, 74 jaar, wed. van Leenderl van den Berge. 'sHEERENHOEK. Gehuwd: 15, Basti- aan Rijk, 24 j. jm. en Sara Remijn, 32 j. wed. van Jan Boonman; 28, Hubregt Bos, 62 j., jm. en Margaretha Kopmels, 24 j- jd. Gebo'ren: 4, Johanna Cornelia Maria, d. v. Cornelis Behage on Maria Johanna Kos ter; 7, Jan, z. v. Willem Westerweele en Jozina Boonman; 10, Jozina, d. v. Cornelis Boonman en Jozina Goense; 14, Edmun- dus Antonius, z. v. Pieter Jacobus Spelier en Rosalia Maria Serrarens17, Petronella, d. v. Paulus Paree en Maria Alegonda de Wit. Overleden14, Marinus de Baai', 66 j., wedn. van Apollonia Rijk; 17, Petronella, 1 d. d. v. Paulus Paree en Maria Allegonda de Wit; 23, Jacomina de Koning, 74 j., ge huwd met Johannes Baptist Verhaegen. DRIEWEGEN. Geboren: 2. Jan, z. v. Willem Bende rik de Rijgei' en Wilhelmina Matthijsse; 8. Jacomina, d. v. Marinus Karman en Maria Karelse; 11. Leuntje, d. v. Jan Schaalje en Tannetje de Korte. Overleden19. Jan de Rijger, 17 dagen. GehuwdCornelis Leendert Nelisse, 29 j. J.m. en Cornelia Koole, 21 j., j.d., bei den Driewegen. 's HEER ABTSKERKE. Geboren14 Mei Johanna, d. v. Cornelis Vermaire en Tan- netje Hoogstraten; 20 Mei Izaak, z. v. Izaak Reijerse en Anna Weststrate; 30 Mei, Walrand Cornelis Lodewijk, z. v. Isaak Philip Francois van de Plassche en Lamberta Wilhelmina Bronsveld; 29 Juni Izaak, z v. Izaak Luteijn en Catharina Goeman. OVEZAND. Geboren: 10, Cornelia, d. v. Joannes Rijk en Pieternella Priem; 20, Maria, d. v. Jan Adriaanse en Catharina Konings; 30, Jacob Jan, z. v. Jan Job Mol en Sloffelina van Wingen. NISSE. Geboren4, Antonia, d. v. Jaco bus de Punder en Maria Huigo; 7, Magda- lena Cornelia, d. v. Cornelis Fierloos en Adriana van Boven; 22, Bastiaan, z. v. Matthijs Kegel en Jacoba Vroonland. RILLAND-BATH. Ie en 2e Huwelijks afkondiging Wilhelmus Theuns 56 j wedn. en Maria Rentmeester 47 j. wed. Geboren: 10, Maria d. v. Kornelis Oele en Pieternella Schipper 13 Johannis, z v. Hendrik Weststrate en Cornelia Minnaard. Overleden: Maatje, 15 j. d. v. Jacob Fhilipse en Neeltje de Witte 28 Adri aan Cornelis, 9 rund. z v. Johannes Moer dijk en Elisabeth Lobbezoo. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen we gens de toediening van liet H. Vormsel. Met zekerheid kan worden medegedeeld dat de ontslagaanvrage van het ministerie thans in handen is van de Koningin. Men seint aan het „Handelsblad" uit Batavia: De Vorst van Boni heeftal onze eischen afgewezen. 's GRAVENHAGE. Benoemd tot Grif fier bij het Kantongerecht te Zierikzee, Mr. .1. Roosenbui'g, thans substituut-grif fier bij de rechtbank te Amsterdam. ST. PETERSBURG. Alle arbeiders aan de Petersburgsche havens staken. Alle verkeer staat stil. Uit Kroonstadt heeft naar verluidt heden nacht een linieschip zonder officieren zee gekozen. MIDDELBURG. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallen-verzekering had uitspraak plaats inzake het heroep, ingesteld door C. J. te Middelburg, tegen de beslissing der Rijksverzekeringsbank van 3 Mei. Het beroep werd niet ontvankelijk verklaard, op grond dat gebleken is dat klager, toen het ongeval hem trof, werk zaam was bij1 het lossen van een schip met kolen; dat hel: bedrijf van handel in steenkolen niet is een verzekeringsplichtig bedrijf en dei'halve hij niet was verzekerd. VLISSINGEN. Wij vernemen dat hij de gehouden onderhandsche aanbesteding door het departement van marine, het minst was ingeschreven door de scheeps bouw- en werktuigen-fabriek „Feijen- oord" te Rotterdam voor £812.000. Rotterdam, 3 Juli 1905. Buitenlandsche granen vast; Meel prijs houdend; Prima f 12.50 aflekwal. f 10.75 a f 11.25; Tarwe*) f9.25 a f9.80; Rogge f 5.60 a f 6.N. Wintergerst*) f 0 af 0.Zomergerst f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.Haver*) f7.70 a f8,Witte Boonen f 0.a f 0. Bruine Boonen f9.50 a f 10.50; Erwten f7 40 a f0 Kookenvten f7.75 a f0. Kroonerwten f 0.a f 0.Kanariezaad f14.a f 15. y,Kanvijzaad f15.a f 15.25 Lijnzaad, f0.afO..Maïs f139 k f140; Stoomend f134 af Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f3.60 a f3 50. De hofstede in den Schengepolder, be woond door dhr. Adriaenssens, op 28 Juni j.l. ten overstaan van Not. Vau Oampen geveild en niet gegund is thans, naar wij vernemen uit de liand verkocht aan dhr. W. F. K. Lenshoek te Kloetinge. Woensdag 5 Juli. WESTKAPELLE, bij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe rampaarden 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaarzen, 2 bij de rekening, 5 vaar zen; springstier 16 maanden (Hollandsch ras), mestputloopers, 40 kippen en 1 haan, menwagen met toebeliooren, veerwagen, idriewieïskar, lilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedschappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Donderdag 6 Juli. 'slleer ARENDSKERKE, bij v. Eijkeren door nol. v. Campen, 1 uur, veldvruchten en kanlhooi. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Balavia" veldvruchten, 1 uur door not. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz. NIEUWDORP, 10 uur, voor erven Ka relse door not. Pilaar, 4 perc. erwten; 2 perc. wintergerst 1 perc. rogge 1 perc. zomergerst; 9 perc. tarwe; 4 perc. haver. BIGGEKERKE, door nol. Loeff bij Jan de Korte, paarden, koeien, wagens, land- houwers-, melkers- en zoldergereedschap, huisraad, veldvrucht grasgewas, 1 uur. Donderdag 13 Juli. WOLFERTSDJJK, hij Korstanje, voor wed. Overbeeke, door not. Overman, half 2, veldvruchten. Vrijdag 14 Juni. 's IIEER ARENDSKERKE, door not. Pi laar 3 uur bij de Ruiter een huis 440 cA. bewoond geweest door 'L. de Koning. RENESSË, door not. Camp 7 uur bij Kappers, een iiuis schuurtje en tuin en een landbouwschuur met tuin daarachter verhuurd aan) J. v. d. (Werf samen 4,64 H.A. Maandag 17 Juli. IIEINKENSZAND, tiendenverhuring door not. Pilaar en v. Campen voor Ovezand, 's Heer Arendskerke en Heitikcnszand, bij Allemekinders. 's GRAVENPOLDER, half 12 hij Verbeek tiendenverhuring voor 's Gravenpolder, Hoedekcnskerke, Nisse en 's Heer Abts- kerke. En om 2 uur voor Driewegen, Elle- woutsdijk, Baarland, Oudelf.nde. Dinsdag 18 Juli. GOES, 9 uur, tiendenverhuring in liet Slot, voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borsele en Wolfaarlsdijk. Donderdag 18 Juli. SEROOSKERKE, half 2 bij Melse door nol. v. Nimwegen een huis en schuur, Vrouwepolder; 3753 cA. bouwland, boom gaard en sprink; 791.6 cA. Te zien 17 Juli 912 en 25 uur. En 18 Juli 912 uur de gehouwen. De bouwlanden eiken werkdag. Woensdag 19 Juli. WEMELDINGE, 9 uur, hij Korstanje voor Wemeldinge en Kaltondijkc, Nissen- hoek en Waardhoek tiendenverhuring. En om half 11 Iorseke hij Klaasse; en om 1 uur te Kruiningen in de Korenbeurs en om half 4 le Kapelle bij llanson. ZOUTELANDE, lü uur in de Roodo Leeuw, door nol. Loef een hofstede 10,85210 H.A. en het hooigras. Te zien 18 Juli. Vrijdag 21 Juli. WESTKAPELLE, door not. Ilosang, in span, veldvruchten, hooi en nagras, 9 uur op de hofstede „De groote Prelaat", bij W. Verhage. Woensdag 26 Juli. VEERE, door not. Hosang 10 uur bij wed. Kasse, inspan. Juli. RILLAND, door not. v. d. Kloes voor dhr. H. A. v. Weel, 32 H.A. boomgaard ZimmermanspoldeT. Woensdag 2 Aug. Ritthem, uur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten. ZIERIKZEE, door nol. Camp 12 uur voor dhr. H. v. d. Zande te Bruinisse in hel Huis van Naussau 2,8710 H.A. en 3,1380 H.A. bouwland ondaer Oosterland en Nieuwerkerk; en 3,9690 H.A. weiland onder Ellemeet. Vrijdag 4 Aug. GOES, door not. Pilaar 10 uur de hof- stde „Vredenhoef" en het tiendrecht.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3