I! 1 BUITENLAND, BINNENLAND, Van onze Eilanden. i een concentratie-ministerie onder leiding van een lid der rechterzijde even gemakke lijk denken als een cabinet d'affaires on der liberale leiding. Zonder op het oogen- blik ons er over uit. te laten of dit ge- wenscht is, mag dit wel eens gezegd zijn. Hel heeft er veel van, als men ook recht - srhe uitlatingen hoort, alsof een cabinet d'affaires per se een liberaal kabinet moei wezen, waarbij men natuurlijk van de ver onderstelling uitgaat, dat een gematigd li beraal eigenlijk de man is, die in de poli tiek de rol vervult, die men aan de open bare school vroeger op het terrein van hel onderwijs toedicht. Maar gesteld dat een liberaal door 11. M. de Koningin als kabinetsformateur werd aangewezen, dan zien wij nog niet in, waarom bij de vorming van het kabinet geen mannen van rechts zouden kunnen medewerken. Het moge voor ons gevoel aangenaam zijn de tegenpartij te laten ondervinden, hoe zij alleen niets kan, hoofdzaak moet 's lands belang zijn. tin dat dienen wij o. i. zeer zeker niet door de liberalen nog afhankelijker te maken van de socialisten dan zij reeds zijn. Het was ons ernst met de zweep van Troelstra, en daarom willen wij haar invloed verlam men zooveel wij kunnen. Alléén moet één ding daarbij vaststaan, dal een kabinetsformateur den steun van rechts zich niet verzekert, alleen door en kele mannen van rechts in zijn midden te nemen. Het moet een overeenkomst zijn op solieden grondslag, die natuurlijk reke ning houdt met het feil, dat de onzen in de minderheid zijn. De verschillende groe pen van rechts mogen daarom wel de oude banden aanhouden en vooral niet optreden tegen elkander. Men moet niet aan een formateur overlaten om er te komen door laveering, door nu eens de oud-liberalen te believen met hulp van de anti-liberale droite en dan weer de socia listen ter wille Ie zijn door de voldoening van meer democratische groepen. Het zal wel onnoodig zijn nog eens Ie zeggen, dat wij deze oplossingen, als wij ze als mogelijk geven, daarom nog niet wenschen, Integendeel, wij willen wel toe geven, dal het voor de partij op zich zelf wel het aangenaamst is alle verantwoorde lijkheid aan de tegenpartij Ie laten. Wij wijzen alleen op de andere oplossingen, tegen socialistischen overmoed. De a.-r. „Standaard" vestigt er de aan dacht op, dat de overwinning der linker zijde vooral te danken is aan liet elkaar over en weer steunen van socialisten en oud-liberalen. Het blad vervolgt dan o. 111. Zoo behaalden ze dan de overwinning maar een overwinning die aanstonds de vraag doet rijzen: „What shall they do with it?" Wat zullen zij met linn tropheeën doen Met 52 stemmen, in coalitie uit de bus gekomen, kunnen zo de verantwoordelijk heid voor het bewind niet van zich af schuiven. Ze zijn voor het bewind aansprakelijk. Een verre van benijdbare verantwoorde lijkheid, alleen te dragen door een staats man van den eersten rang. Hebben ze dien? We wachten de dingen af, die komende zijn, en bereiden ons er op voor, om onze oude rol van oppositie Ie hernemen. Toch doen we dit ditmaal niet zonder bezorgdheid voor de toekomst van land en volk. De uitspraak van deze stembus houdt een principieele verklaring in van hoogst ernstige beteekenis. Het Christelijk element heeft men uit het bewind pogen uit te drijven, en men is hierin geslaagd, zonder zelf op eigen beginsel Ie steunen, door in bond te ko men met een revolutionnair element, dat geen gering gevaar oplevert voor onze Staatkundige ontwikkeling. Het. eenige, wat nog hoop doel koeste- „0, ja, meneer, ik wilde u vertellen, dat ik op dien avond, den avond van den moord, ziet u, dien meneer Havering of Robbing, of hoe hij heeten mag, het huis heb zien binnenkomen, maar er hem, even min als iemand anders, weer heb zien uitgaan, en zoover ik weet is hij er niet uitgegaan ook". "Wat bedoelt ge daarmee?" „Zie meneer, dat zal ik u zeggen. Toen ik van miss Leonore terug kwam en aan meneer Robbins, zooals hij zich toen noem de, zeide, dat mijn meesteres ongesteld was en hem niet kon ontvangen, slapte hij, in plaats van Ie buigen en heen Ie gaan zooals andere hoeren doen, naar bin nen, liep naar de receptiezaal en ging daar zonder veel complimenten op een stoel zitten. Misschien was hij wel ziek, hij zag er ten minste erg naar uit; maar hoe het wezen mag, hij vroeg mij dadelijk om een glas water, en daar ik toen nog geen reden had om iemand in iels te ver denken, ging ik dadelijk naar beneden om het te halen, waarbij ik hem in de zaal alleen liet. Nog voor ik evenwel hel glim had gevuld, hoorde ik duidelijk dat de voordeur zacht werd dichtgetrokken. „Wat is dat?" vroeg Molly, want die stond juist bij mij. „Ik weet niet", zei ik, „misschien is 't wel die meneer, dat die niet langer wil wachten en is heengegaan". „Als hij is weggegaan, heeft ie 't water niet meer noodig", zei Ze. Ik zette dus de karaf neer en liep de trap op, en toen ik de kamer binnenkwam en rondkeek, was hij weg -dat dacht ik tenminste op dat ren, dat de uitspraak der natie eens deels onbewust e was, is te vinden in de strijdmiddelen waarmee men van links zegevierde. Dat de liberalen nu reeds in lum maag zitten met den toestand, zooals die nu is, kan blijken uit het tegenstrijdig oor deel van twee hunner organen. De oud-liberale „Nieuwe Courant" schreef„het blanco-artikel is nu in eik- geval van de baan". En in de „Nieuwe Arnh. Courant" lezen we: „het blanco-artikel is, na deze uil- spraak der stembus, een onafwijsbare eisch". Dat belooft wat voor de toekomst V: Ook verdeeldheid. Dl „Het Volk" wordt door A. Panne koek, een der socialistische inlelleclueelen, op harde manier de les gelezen aan de Redactie van „Het Volk" (den heer Tak) omdat deze in haar blad het Congres- besluit, waardoor bij de herstemmingen alleen de voorstanders van alg. kiesrecht urgentie mochten gesteund worden, heeft verdraaid, en zoodoende er aan mede schuldig is, dat de socialisten zich niet aan de uitspraak van 't Congres hielden, doch ieder tegenstander van hel Ministerie stemden. Pannekoek was van oordeel, dat de socialisten b.v. de oud-liberalen niet had den mogen steunen. Hij schrijft in „Het Volk": „Hel ergste heeft zij (de redactie van „Het Volk") het echter gemaakt, toen zij in „II. V." van Donderdagavond in (luide lijke termen opmerkte, dat wij onze stem men behoorden te gebruiken als sjagger- middel, om onze in herstemming komende partijgenooten er in Ie helpen, liet hoogste doel onzer politiek dus een paar Kamer zetels meer! Wij zullen dan ook, na afloop der her stemmingen, denken wij, met een kleine keering der oude spreuk kunnen zeggen Niets is verloren, behalve de eert En in onze juichtonen zal ook bitter heid zip. Wij hebben vroeger de vrijzinnig-demo- kralen op de kaak gesteld, die, toen hel oogenblik van pal staan kwam, om oogen- blikkelijk gewin, hel \lgomeen Kiesrecht in den steek lieten. Wij hebben daartoe geen recht gehad; wij zijn evenmin vast gebleken. Wij hebben hel honderdmaal in de verkiezingen gehad over lood om oud ijzei hel was hol geschetter. Al onze groote woorden, die de uitdrukking van een groote en grootsehe werkelijkheid kon den zijn, zijn tot holle frases geworden, die vergeten waren, toen het oogenblik kwam. toen hel eenige zelfheheersching, fierheid, karaktervastheid eischic, een af zien van oogenblikkelijk gewin, om ze tol waarheid Ie maken. Wij hebben door onze houdingen in de herstemmingen de zaak van het alg. kiesrecht achteruit gebracht; de antithese van Kuyper nieuwen steun gegeven; het klassebewustzijn der arbei ders verzwaktden afkeer van politiek onder goed-revolutionair voelende maar minder ontwikkelde arbeiders doen toe nemen; ons eigen congresbesluit verkracht en daardoor de discipline in de partij go schonden. Dal. de verkiezingsactie, voor de eerste stemming door onze partij zoo mooi en flink gevoerd, daarna tol een zoo jammerlijk tooneel geworden is, is voornamelijk de schuld van de leiding der partij, het partijbestuur en de redactie van „Het Volk". Wij behoeven niets meer toe Ie voegen oogenblik, maar wie weet, meneer of-ie misschien niet in de kamer was, en heelt ie zich verborgen gehouden, terwijl ik bezig was met sluiten". Ik gaf geen antwoord; ik was meer ont roerd dan ik wilde laten blijken. „Ik zou er niet over gesproken heb ben", ging hij voort, „vooral niet, omdat 'I iemand was die een van de jonge dames kwam bezoeken, maar we weten allemaal heel goed, dat er dien nacht iemand in huis moet zijn geweest, die mijn mees ter vermoord heeft, en daar het onmogelijk Hanna kan wezen „Je zegt dat miss Eleonore hem niet wilde ontvangen", viel ik hem in de rede, hopende dat die vraag hem misschien an dere bijzonderheden omtrent hel voorval in 'I geheugen zou roepen. „Ja meneer. Toen zij eerst op het kaartje keek, scheen ze een oogenblik te twijfe len, maar toen kreeg ze op eens een erge kleur en gelastte mij om hem te zeggen, wat ik u verteld heb. Ik zou er niet meer aan gedacht hebben, wanneer ik hem van avond niet in blakendcn welstand voor mij had gezien, en dat wel onder een an deren naam. Niet. dal ik juist iets slechts van hem wil denken, zie u, maar Molly drong er op aan, dal! ik 'I u zou vertellen, om mijn hart te ontlasten, en dal is 'I eigenlijk, weet u Toen ik dien avond thuis kwam, schreef ik in mijn zakboekje een nieuwe reeks van verdachte omstandigheden, doch nu plaat ste ik geen E er boven, maar een C. (Wordt vervolgd.) aan de verklaring van een voorman der sociaal-demokraten, die hunne taktiek bij de herstemming „een sjaggermiddel" noemde 1 OORLOG. Roosevelt heeft machtiging gegeven hol volgende bekend te maken: de Russische en de Japansehe regeeringen hadden hem medegedeeld, dat zij gevolmachtigden had den aangewezen, die zoo spoedig mogelijk na 1 Augustus zouden bijeen komen. Van beide zijden waren de vertegenwoordigers ten volle gemachtigd Ie onderhandelen en een verdrag te sluiten, onder voorbehoud van ratificatie door de beide regeerineen. Rusland's vertegenwoordigers zullen zijn Moerawief en Rosendie van Japan, Ko- inocra, minister van buitenlandsche zaken, en Takahira, gezant Ie Washington. Moge lijk zullen beide landen een of meer toe gevoegde vertegenwoordigers aanwijzen. Volgens een "telegram uil New-York wordt van geloofwaardige zijde te Was hington verzekerd, dal onderhandelingen gevoerd worden over een wapenstilstand in Mantsjoerije lot stand te brengen. Men gelooft dal Linjewitsj en Ojania de zaak trachten klaar Ie spelen. Uit Tokio wordt aan de Daily Telegraph geseindHel is volkomen zeker dat de beide vleugels van Linjewitsj' leger totaal omgetrokken zijn. De Japansehe lijnen strekken zich op aanzienlijken afstand uil. De toestand van generaal Linjewitsj is zeker vol gevaar. RUSLAND. De gebeurtenis met het slagschip Po- temkin wordt in de hooge regeeringskrin- gen beschouwd als een zaak die in de hliidige omstandigheden de ergste gevol gen kan hebben. liet feit is aan de overgroote massa van liet publiek nog onbekend, aangezien de censuur aan de dagbladen verboden heeft wat het ook zij hieromtrent mee te ileelen. 11e Keizer heeft Woensdag om 1 uur de eerste berichten ontvangen die op den vorst, zijne familie en zijne omgeving den diepsten indruk maakten. Men ziet er het bewijs in dat de Keizer en de regeering niet meer kunnen rekenen op de trouw der troepen tegen de immer veld winnende revolutie. De indruk was des te grooler, daar de muiterij bij voorbaat bedisseld schijnt met de revolutionaire elementen, die onmiddellijk na het vermoorden der officieren aan boord kwamen en de roode vlag hescben in de plaats van de St.- Andri es-vlag. Men seint, aan de Standard uil Peters burg, dat, volgens berichten uil officieele bron, te Odessa voortdurend met hommen naar de politie wordt geworpen. Rij de begrafenis van den gedoodon ma Irons Omeltsjack, die door ongeveer lien kameraden geschiedde, hebben nolitieke betoogingen plaats gehad. Rij den terugkeer der begrafenis werden de matrozen aan gehouden. liet pantserschip Knjas Potein kin vuurde daarop twee losse schoten af eu vervolgens een scherp, dat hij het op slaan een particulier gebouw trof en daar in verwoestingen aanrichtte. De matrozen werden toen vrijgelaten. De toegangen tot de haven zijn algeslolen. De haven is door troepen afgezet. Eenige kunstvaar tuigen zijn verbrand. De buitenlandsche schepen zijn onbeschadigd. Hel douane kantoor is gesloten en hel havenverkeer geslaakt. De handel in de stad slaat vol komen stil. Volgens mededeeling van Lloyd luidt een particulier telegram uit Odessa: Hel tweede pantsersehip is ook aan 'I muiten geslagen. Ik zie geen mogelijkheid op een spoedige hervatting van den arbeid. De toestand is ongetwijfeld kritiek. De Daily Mail verneemt uit Odessa: Ondanks de bekendmaking der overheid dat de Potemkin zich heeft overgegeven, verneem ik uit betrouwbare bron, dal de George Pobjedonostsef zich Dij de Potem kin heeft aangesloten. Beiden gebruiken zoeklichten in de haven als verwachtten zij een aanval. De rest, van het eskader is op 15 mijl afstand. De Standard verneemt uil Odessa dat de bemanning der Knjas-Pnlemkin de haven van Odessa geblokkeerd heeft verklaard voor Russische schepenzij staal, geen enkel schip toe binnen te komen of t.o ver trekken. Zes Russische stoomschepen wer den gedwongen te ankeren onder het he reik van hel geschut der Potemkin. Naar luid van een bericht, van het es kader heeft de bemanning van de Potem kin op weg van Tendra naar Odessa 28 Juni alle officieren gedood op vijf na. Rij een gevecht met matrozen te Libau is een adelborst gewond, twee matrozen zijn gedood en drie matrozen gewond. Aan leiding tot de muiterij der matrozen was do slechte kost. Hel gerucht gaat, dal hel grootste deel der matrozen zich verscholen heeft, nadat zij zich in hel tuighuis van vuurwapenen hadden voorzien. Er zijn ko zakken uitgezonden om ze op te zoeken. Op bet. station te Koersk beval een offi cier, die zich in een uit Kief aangekomen trein bevond, de gevangenneming van een dronken soldaat. Toen de soldaat den offi cier onbeschaamde antwoorden gaf trok deze zijn sabel en stak den soldaat over hoop. Tijdens dit voorval had zich een volksmenigte opgehoopt, die zich op den officier wierp. Het gelukte dezen in zijn wagon te vluchten. Deze werd daarop met steenen gebombardeerd, terwijl de officier verscheiden revolverschoten loste. Slechts ruet groote moeite redde hij zijn familie uit den wagon. De menigte begoot het rijtuig met petroleum en stak hei t ien in brand. De officier kwam in de vlammen om. De gouverneur en de garnizoenscom mandant snelden toe en lieten door een eskadron dragonders liet volk uiteenjagen. ITALIË. De voorbereidende maatregelen lot het .samenstellen van een nieuwe volksver- eeniging gaan rustig voort. Aan prof. Toni- oio is opgedragen een adres aan Z. H. samen te stellen om hem namens allen, die belang stellen in de Katholieke Actie, Ie danken voor zijn encycliek „U fermo propositi)". In de volgende maand zal een vergadering, waarschijnlijk te Florence, ge houden worden, om de voorbereidende be sprekingen, die gehouden zijn, in daden om te zetten. Zeer spoedig zal een afdee- ling gevormd worden, die zich met het regelen van algemeen,1 en bijzondere ver gaderingen met het verspreiden van vlug schriften en met hel houden van voorbe- reidiiig.scursnssen zal bezig houden. Een tweede afdeeling voor de Volksvereeniging zal de verkiezingsorganisaties leiden en er voor zorg dragen, dat een samengaan van de Katholieken bij de administratieve en politieke verkiezingen mogelijk is. Een derde afdeeling zal de inrichting van arbei dersvereenigingen, boerenbonden en onder steuningskassen ter hand nemen. De Comité's van deze drie afdeelingen met het Comité van de Nationale Ver- eeniging zal gezamenlijk een Comité vor men voor het bijeenroepen van Nationale Vergaderingen of Katholieke dagi n. Naar men verneemt heeft H M. de Ko ningin gedurende de laatste dagen ten paleize bet Loo conferenties gehouden met de presidenten van de Eerste en Tweede Kanier der Staten Generaal en met den vice- president van den Raad van State, in ver band met den uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer. Naar men verneemt is reeds door vijf gekozen Kamerleden aan dr. Kuyper bet openmaken van een district aangeboden. Ook in het district Loosduinen, zoo wordt ons gemeld, loopen geruchten, dat de heer Brummelkainp zal bedanken, om plaats te maken voor dr. Kuyper. In bet district Sneek loopt het gerucht, dat mr. Okma bedanken zal om daar de verkiezing van dr. Kuyper mogelijk te maken. Naar de O. Haarl. (Jt. verneemt, heeft de heer mr. H. Goeman Borgesius, te Zutfen en Enkhuizen tot lid van de Tweede Kamer gekozen, voor laatstgenoemd district ge opteerd. E e r s t e z w e e p s 1 a g. Een „oud-liberaal" gaf aan het „Ilbld." het volgend lijstje van mogelijk nieuwe ministers op LELY, Waterstaat; CORT v. n. LINDEN, Justitie; GOEMAN BORGESIL'S, Binn. Zaken; GREMER, Koloniën; PIERSON, Financien BEAUFORT, Buit. Zaken ELAND, Oorlog; ELLIS, Marine; „Het Volk" ziel in dit lijstje hof bewijs, dat er liberalen zijn, die zulk een com binatie mogelijk achten, en wordt in die meening bevestigd door de „Nieuwe Cou rant", die schrijft„Van de overige minis ters zouden wij den heer Ellis ongaarne zien heengaan". „Het Volk" schrijft woedend: „Ellis, de man der dom-drieste vervol ging van den inarinematrozenbondl Dal zou een liberaal verraad zijn aan de vrij heidsleuzen, met wier geschal men de meerderheid gehaald heeft". Minister Ellis is uit de nieuwe combi natie al weggezweept In de „Kampioen" is nu het definitieve programma opgenomen van den Bonds- tocht, door den „Alg. Ned. Wielr. Bond" dezen zomer naar Zeeland te organiseeren. Donderdag 8 Augustus komt men samen in Goes met den trein van 11.14 v.m., eu na daar koftiie gedronken te hebben, wordt dien dag een tocht gemaakt door Zuid- Beveland en dan over den Sloedam naar Middelburg. Vrijdag 4 Augustus wordt een rit door Westelijk Zeeuwsch Vaanderen gemaakt met IJzendijke als plaats van koffiedrinken Dan weer terug naar Middelburg Zaterdag 5 Augustus is aan Walcheren gewijd. Eerst bezichtiging der Abdijge bouwen, dan rit naar Veere, en van daar over de Oranjezon naar Domburg en over Serooskerke terug' De tocht naar Schouwen die op Zondag was gesteld, is vervallen. Men zal zich dan bepaien tot een rit over Koudekerke naar Ylissingen, waar gedejeuneerd zal worden De deelnemers hebben dan den tijd om 's avonds nog weer met den sneltrein naar Amsterdam of waar ze wonen terug te keeren. GOES. Op een weiland in den Poel lie pen een zevental runderen van den land bouwer S. Wisse uil Dijkwel bij Biczelinge, Ie grazen. Hel hevige onweer van Vrijdag avond heeft er twee van getroffen en gedood. GOES. Hel onweer dat Vrijdag hier woedde was zeer lievig en ook plas regende het. Aan de voormalige garancinefabriek aan de Oosthavenzijde, die thans voor erwten- bergplaats wordt gebruikt, sloeg de blik sem op den band van den onderbouw van den groolen schoorsteen, ten gevolge waarvan deze gedeeltelijk scheur de en door de uilgcrukte steenen een deel van hel dak vernield werd. Een groot deel van de schouw zal nu wegens bouwvalligheid afgebroken inoefen worden. Te W o 1 p h a, arts il ij k werd op de hof stede „Mon Plaisir" een boom getroffen en een koe gedood. Bij den heer I'. Koeman sloeg de blik sem in den schoorsteen die geheel bescha digd werd. Van een theepotje, dat op een petroleumstel in de kamer stond, werd hel deksel afgenomen. Ook Dij den landbouwer J. Smallegange werd een boom midden door gespleten. Te V lissin gen ging hel hevig on weer gepaard met krachtigen wind en een regenbui, die een wolkbreuk geleek. Hier en daar woei oen ruil in en stonden de straten blank. De bliksem sloeg in bij een bewoner van de Joost de Moorstraat, kwam het voorhuis binnen en ging achter weer uit, alleen een tafeltje beschadigende. Terwijl bet al regende en onweerde, ruk ten toeii een paar compagniën soldaten uit. Een ervan keerde spoedig terug, maar de andere profiteerde van (le gehoele bui. De telegraafdraden waren Zaterdagmor gen nog stuk, waardoor niet naar Holland kon getelegrafeerd worden. GOES. Zondag vergaderden bij den lieer Maarlense de leden der St. Jozefs-ver- eeniging. De notulen werden goedgekeurd, evenals de rekening van den penningmees ter. Over tiet tweede kwartaal 1905 be droegen de inkomsten 189 en de uitgaven aan zieke leden f61, aan drukwerk 15, zoodat er een batig slot was van f23. Het getal der teilen bleef hetzelfde. MIDDELBURG. De Vereeniging lot be vordering van bel vreemdelingenverkeer in Walcheren alhier heeft, op een daartoe tot haar gericht verzoek, besloten het ini tiatief te nemen voor de oprichting van een Museum van kunstnijverheid hier ter slede. MIDDELBURG. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor hef theoretisch ge neeskundig examen 2e ged. de heer \V. P. v. d. Harst, alhier. iMIDDELBU RG. Ged. Staten stellen aan de Prov Staten voor, de jaarwedde dei- leden van Ged. Staten te bepalen op f'2000 en voor de leden op Walcheren f200, bui ten Walcheren f600 per jaar toe te staan. MIDDELBURG. De commissie voorde strafverordeningen heeft, naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad, dat de vergunningslocaliteit op lotingsdagen voor de nationale militie gedurende een ge deelte van den dag gesloten moet zijn, voor gesteld in de verordening van algemeene plaatselijke politie, een artikel in te voegen, luidende: „Op de dagen, bestemd voor de loting voor de nationale militie in voor bet publiek toegankelijke localiteiten, waarvoor vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor zoo veel daarin op de overige dagen die drank wordt verkocht voor gebruik ter plaatse van verkoop, bezoekers toe te laten of te hebben tusschen des voormid lags 8 uur en des namiddags 4 uur Hiervan is uit gezonderd de wijk V." (In deze wijk is bet station de eenige-localiteit, waarvoor vergunning is verleend.) YLISSINGEN. Door hel overlijden van den heer .1. Bos Az. is een vacature ont staan in de Provinciale Slaton voor hel district Ylissingen. De heer Bos was in 1907 aan de beurt van aftreding. Yoor de gemeenteraad had Dij zilling voor bel lie kiesdistrict en was daar even eens in 1907 aan de beurt van aftreding. VLISSINGEN. Het groote badhotel, bo- hoorende aan de maatschappij lol exploi tatie van gronden, zal binnenkort publiek worden verkochl. Ninr ons ter oore kwam moet er reeds een combinatie gevormd zijn die voornemens is lol aankoop van dit zoo prachtig gelegen hotel. VLISSINGEN. Zaterdag word op de werf der Koninklijke Maatschappij ,,l)e Schelde" (1e kiel gelegd voor hel door haar te bou wen derde stoomschip, type „Ophir", ge naamd „Rindjani", voor rekening der „Rotterdamsche Lloyd" le Rotterdam. Het stoomschip is bestemd voor den maildienst op Java en moet in Juli 1906 iu de vaart zijn. De onderzeescho torpedoboot, in aan bouw bij dezelfde Maatschappij, zal Zater dag 8 dezer te water worden gelaten. HONTENISSE. Vrijdag werd alhier een schuur door den bliksem getroffen waar door 6 sinks hoornvee in de vlammen om kwam. 1ERSEKE. Vrijdagavond geraakten op den oudendijk alhier een span paarden oor 13 van een met hooi In volle vaart liep af totdat de wagen waarbij een arbeid zat, onder het hooi onder werd geliaal kneusden voel. l)e losse onderstel var inrenden, sloegen de gladheid der s en werden daarna IERSEKE. kingen der op broeders Koster zameld. HE1NKENSZAND. meisje, van J. 11., dood op bed gevo Bij den landboi koe door den blil 's GRAVENPOL woedde boven (lez onweder. In de wo iver Goense is de het raam ingekom verbrijzeld werden, nier, sloeg een spi( zich verder een n en liet, dak. Gelul veroorzaakt en har lijke ongelukken p TERNEUZEN. N bet meer en meer briek aldaar, die gr( van zulke groote gekoesterd, is aan deze te sloopen. In de Donderdag Kamer van koophi houden vergadering jaarverslag over 1 Voorts werd adt adres der Utrechtse de rechtbank aldaai dere toepassing der bel benoemen van diteuren, die den waardoor de belang ter zullen worden TERNEUZEN. V jongmensch, v. R. alhier, met den tr als bagage had hij aan het visitatie-st schijnt hel hem r douaneformaliteiten z'j" gegaan. Hij b< ivezige ambtenaren! aan mishandeling vf schuldig; een en auj opschudding. Naar muisje een staartjel proces verbaalf STOPPELDIJK, onbesuisd fietser jongetje zoo aan, dl 't halsje van den[ hoofdje zoo erg opzl hulp moest wordenl kon gelukkig verklal voor blijvend letsef Onze stalen-rosbl duchte tuimeling (I doch kwam er mf schrammen af. STOPPELDIJK. sloeg Vrijdagavond landbouwschuur v; rogge, doodde een bouw zoodanig aanl afbrandde. Het vee een flink looppa aril terug in de vlamnnl vond. Bij 't zelfde onwil einde der gemeentel nisse, terwijl de I Hulst woont) een anl hemelvuur op 't dal Foien, richtte wat vl veroorzaakle goc-n l| VEERE. Bij een dat zich Vrijdagavol boven onze gemeen vrouw van den aij (loor den bliksem kundige hulp moes Ook sloeg de blik] der Groote Kerk, te veroorzaken. Voor de premiela dag te Kruiningen al teerd 13 veulens val 1904, 3 hengsten van 1903; van de van 38 jaar wercl Te Goes waren! van 1905, dat nietf merrie van 1904 d| 5 hengsten van 190 voorgebracht, 2 he] gepresenteerd, en jaar, waarvan er Te K o r t g e n el veulens van 1905,1 men, 2 merries v.aj schenen, 1 hengst gepresenteerd, en I jaar, die allen opl| Bij de nitdiepin] neuzenTerdonck, I verschillende fragrnl van een voor-li istori Men gelooft hier mammouth beendei hypothese zal moei door een onderzoekl

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2