BELANGRIJKE VERKOOP! Bekwame Timmerlieden Limonades en Mineraalwater Magazijn „BITTER" does. Ie kwal. Edammer Graskaas. alom geroemde WANMOLENS, Onderwijs. RECHTZAKEN. Ingezonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Laatste Berichten. Openbare Verkoopingen. ADVERTENTIËN, op DINSDAG 4 JULI 1905, Kost en Inwoning N». 1839. G. STAM, Heeren Landbouwers PLEIZIERREIS met de Salonboot Zijpe op ZONDAG 9 JULI 1905. Drinkt Spoor's C. W. DE JONGE, Waschmachines De tandarts Regensburg moeienis, liet den boomtak los en viel van tien meter hoogte op den grond. Zij werd opgenomen met ontwrichten linker elleboog en zwaar gewonden rechterpols. Miss Polly daalde een uur daarna nabij Idstein neder. Politie-zaken. De kantoorbediende Martin Lange, te Berlijn, had, toen een inspecteur van politie hem aanmaande, door te loopen, geantwoord: Je ziet toch dat ik al ga! Daarop riep de inspecteur: Houd je mond! Lange riep terug: Houd zelf je mondHet gerechtshof beschouwde dit als een zware beleediging van de po litie, en veroordeelde Lange tot '200 mark boete; voorts had hij nog 10 Mk. te be talen, „daar hij zoo langzaam weggegaan was, dat de ambtenaar dit had kunnen opvatten als stilstaan." Beide partijen kwamen van dit vonnis in hooger beroep. Lange's verdediger be toogde dat als „Houd je mond", een zware beleediging was, zijn cliënt slechts een hem aangedane beleediging beantwoord had, en dus volgens art. 199 niet straf baar was; een inspecteur van politie had ook geen recht, iemand te beleedigen. De strafkamer vernietigde het vonnis in eerste instantie gewezen, en sprak Lange vrij. Het eindexamen aan de openbare han delsschool te Amsterdam is o. a. afgelegd door de heeren T. van Heel van Goes en J. C. den Boer van Middelburg. Aan de Hoogeschool te Leiden promo veerde tot doctor in de rechtswetenschap mej. J. N Japikse, geboren te Middelburg, met proefschrift, getiteld Een strijd tegen de gebruikscoöperatie. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer A. van Maanen, arts, geb. te Oud Vossemeer. Kantongerecht te Middelburg. Woensdag zijn veroordeeld wegen: strooperij P. K., Middelburg, tot fl b. s. 1 d. h.; nachtrumoer: A. R. M. H. vr. v. P. M. d. M„ Vlissingen, tot ft b. s. 1 d. h.; overtreding veiligheidswet: B. P., Mid delburg, tot fob. s. 2d. h. overtreding leerplichtwet: W. W„ Oost en West-Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h„ A. F. D„ Middelburg, tot f2 b. s. 2d. h.; zijn aangespannen hond niet voorzien van een muilkorf: L. P., Koudekerke, tot f 1 b. s. ld. h. rijden met een velocipède zonder licht: P. D„ Arnemuiden, tot. f 1 b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer over wandelweg: C. J. S., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h„ W. d. W„ M. A. M„ H. A. P., Middelburg, W. C. v. P„ Koude kerke, P. P., C. F. M. H., Goes, tot fl b. s. 1 d. h. rijden met een rijwiel over een klinker zijpad A. H„ H. T. T„ Middelburg, tot f 2 b. s. ld. h. als marskramer zijne waren ten verkoop aanbieden zonder biervan kennis te hebben gegevenJ. J. C., Leiden, tot f 0.50 b. s. 1 d. h„ J. J„ J. S„ vr. v. J. J., Goes, tot f 1 b. s. ld. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der poli tie: J. d. B„ Middelburg, A. J„ Arne muiden, tot f0.50 b. s. 1 d. h. berijden van een openharen weg met twee aan elkander gekoppelde wagens: A. T„ Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. zijn trekhond zonder muilkorf laten los- loopen op straat: J. S„ Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. plaats nemen op een met honden be spannen voertuig: A. B„ Middelburg, F. v. E„ Oost- en West-Souburg, A. A„ .1. B., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h. het uitslaan van een karpet op de open bare straat: J. FL, Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.; zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kentee- ken: C. B., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.; speten om geld op den openbaren weg: S. P„ C. J. P., J. S., J. S„ Middelburg, J. B„ J. V., J. J„ Vlissingen, tot fl b. s. 1 d. h. des Zondags met een rijwiel rijden op den NoordzeeboulevardD. d. R„ Vlis singen, tot fl b. s. ld. h.; rijden met een rijwiel op een trottoir: W. d. W„ Vlissingen, tot f2 b. s. 1 d. h. doen bvinden van een trekhond en een waakhond op den openbaren weg niet vast gehouden aan een stevig touw of ketting J. N., W. A. P. d. K„ wed. D. J. B„ Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.; dronkenschap: H. J. S„ Middelburg, A. R. M. H. vr. v. P. M. de M„ M. V., Vlis singen, H. M. M„ Koudekerke, tot. f2 b. s. 2 d. h., .1. d. K„ Middelburg, J. F. E. V., I. H„ Vlissingen, tot f3 b, s. 2 d. h„ P. K„ Domburg, tot f5 b. s. 3 d. h., J. P. S„ vr. v. J. P., Middelburg, tot 2 dagen h„ H. J. v. H„ Middelburg, P. K„ Domburg, lot 3 d. h., C. v. E., Mid delburg, tot 5 dagen h., C. v. B., Mid delburg, tot 14 dagen h. Ontslagen van rechtsvervolging: T. P., Middelburg, beklaagd van rijden met een rijwiel over een wandelweg. Bekrachtigd is het vonnis gewezen den 3 Mei j.l. tegen H. J. v. H., Middelburg, waartegen de beklaagde was gekomen in verzet. Het gerechtshof te 's Gravenhage ver minderde do gevangenisstraf van één jaar, door de rechtbank te Middelburg opge legd, wegens diefstal van zilveren voor werpen, aan L. C. T„ slagersknecht al daar, -tot negen maanden. De rechtbank te Middelburg heeft heden wegens het openlijk met vereenigde krach ten geweld plegen tegen personen en goederen en mishandeling, D. J„ 20 jaar, .1. M. v. D„ 24 jaar, J. C. d. F. en A. S. H„ 23 jaar, bootwerkers te Terneuzen, allen te Middelburg gedetineerd, ieder ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering der doorgebrachte hechtenis. Vrijgesproken werd A. J. d. C„ 36 jaar, veekoopman te Sint Jansteen, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van vee, met. last tot zijn invrijheidstelling. Vanwege het 0. M. was 2 jaar gevange nisstraf gevorderd. Ter griffie der rechtbank te Middelburg is heden, namens A. A. d'H., 40 jaar, koopman te Graauw, hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis dier rechtbank van 23 Juni 1.1., waarbij genoemde d'H. terzake van meineed werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De officier van justitie teekende tegen voornoemd von nis mede hooger beroep aan. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Den heer S. Verwer te Goes. M. In de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" van Dinsdag 27 Juni '05 lees ik in een ingezon den stuk van collega de Priester van Borsele het volgende: „De heer Verver zou een feit noemen (nml. dat de bijzondere school op onwaar dige wijze belasterd en bare onderwijzers door het slijk gehaald werden) en behoefde daarvoor niet verder te gaan dan naar Goes zelf, terwijl hij de namen „Van Schelven" en „Van Aartsen" noemde, van welke twee heeren de laatste zijne woor den in eene openbare vergadering zou hebben teruggetrokken". Naar aanleiding daarvan zou ik u de volgende vragen willen stellen le. Is dit door u gezegd, mijnheer Verwer 2e. Waar is door mij ooit de bizondere school op onwaardige wijze belasterd en zijn haar onderwijzers door mij door bet slijk gesleurd? 3e. In welke openbare vergadering zijn door mij woorden teruggetrokken? Op die vragen verzoek ik van u een rechtstreeks antwoord, zonder praatjes er omheen Indien u, naar ik vermoed, op de eerste vraag bevestigend moet antwoorden en op de tweede en derde vraag het antwoord schuldig zult moeten blijven, zal ik zoo vrij zijn u als leugenaar en lasteraar te signaleeren. U, mijnheer, de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. J. J. v AARTSEN Goes, 27 Juni '05. [Uit het door deu heer Verwer aau den beer de Priester gerichte stuk blijkt, dat dhr. V. slechts gezegd heeft iu het alge meen, „dat destijds van die bewering de heer V. A. beticht werd". Hij zelf betichtte dus niet dhr. v. A., maar vermeldde alleen eene destijds loo- pende bewering. Red.] Aan den heer H. DE PRIESTER te Borsele. Naar aanleiding van uw ingezonden stuk acht ik miji tot antwoord verplicht. Terecht merkt u op, dat het minder net was van u zich te mengen in een gesprek, dat ik met een ander voerde. Er "werd ge sproken over de betere verhouding, die het lager onderwijs tegemoet gaat, door de billijke subsidieering der bijzondere school. Toen kwam u er tusschen met te zeggen da.t het zoo gemeen was, dat de bijzondere school de openbare belasterde en dat de bijz. scholen slecht waren; o. a. de bijz. school te 's Heerenhoek. Daar wa ren, volgens u, boeren, die hun kinderen liever te Borsele op school deden en u noemde toen als die boeren dhr. v. 't Westeinde en van den Dries, nog wel met de bijvoeging„die zal u wel kennen, want, zij komen geregeld ter markt". Mijn bediende zei toen„die kennen wij wel" en hielp u zelfs nog aan de voornamen. Maar 't gebeurt meer, dat men zich iets niet meer herinnert, wanneer het niet te pas komt. Mijn antwoord was toen verder u te zeggen, dat. ik niet begreep, waarom zij hun kinderen dan niet te Borsele ter school zonden. Dit nu was volgens u juist ge legen in den dwang, die de bijz. school uitoefent. Ik zei daarop, dat hetzelfde van onze bijz. school te Goes ook gezegd is, maar dat het gebleken was geheel be zijden de waarheid te zijn, en dat des tijds van die bewering de heer van Aartsen beticht werd. Verder heb ik zijn naam niet genoemd. Ik heb voornoemde boeren gevraagd, of het bijz. onderwijs, volgens hen, te 's Heerenhoek slecht was en of zij hun kinderen liever te Borsele naar school zonden. Daarop is ingekomen het oordeel der hr. v. ,t Westeinde en v. d. Dries in een ingez. stuk, waaruit bleek, dat zij juist van andere meening waren. Verder is 't mijn plan op verder ge schrijf niet in te gaan. Achtend, S. VERWER. Van 28—30 Juni. GOES. Geboren29, Janna Sopbia d v. Frans Gerardus Cornelis Rothuizen en Sopbia Aardse. OverledenAdriana Korstanje 55 j. ge huwd met Marinus Krijger. MIDDELBURG. OndertrouwdH. van Vlijmen 24 j. jm. en M. J. Verhoeff 26 j. id. A. Muck 25 j. jm. en A. H. van 't Veer 27 j. jd. BevallenL. C. Groen geb. Ooms d. Van 24—30 Juni 1905. IERSEKE. Geboren 25, Maria Jo hanna, d. v. Cornelis Pekaar en Adriana Kole. 29, Johannis Cornelis z. v. Pieter Priem en Adriana Oranje. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de 2e helft der maand Juni 1905. POSTKANTOOR GOES, en de daaronder behoorende Hulpkantoren Mej F. Keizer, Rotterdam. J Doelemans, Rome. J Nieuwenbuize, Z. America. P. Blink, Grand Rapids W. Kuiler, Hamburg. Mevr. Aalheuhagen, Rhöndorf. M. Pauwels, St. Amands. Godelska, Krakau MIDDELBURG, 29 Juni 1905. Ter graanmarkt van heden bestond de de aanvoer uit Walcheren alleenlijk uit tarwe, welke 10 cent hooger werd ver handelt. De noteering ervan is f7 50 tot f7.70 per mud. Overige artikelen opgeruimd. Boter f 0.60 a f0.62 per halve kilo. Eieren f3.60 per 100 stuks. VLISSINGEN, 30 Juni 1905. Boter f 1,25 a f0.per kilo. Eieren f 3,80 a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 29 Juni 1905. Boter f0,473 a f0,60 per pond. Kipeiereu f0,65 a f 1, Kleine eieren f0.50 ii f0.de 25 stuks Eendeieren f 1,12° a, fl,25 de 25 stuks. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Zimmermanpolder werd Woensdag te Rilland aanbesteed: lo het maken van zinkstukken ter ge zamenlijke oppervlakte van 12,384 M- en bet. leveren en storten van 68710 scheeps- ton steenbestorling raming f38.45. '2o het leveren en storten van 14.800 scheepston steenbestorling, raming f 38.650 Minste inschrijver was voor perceel 1 de heer H. de Kluiver, Slied echt, voor f36.048, en voor perceel 2; de firma Peil en Hooijkaas, Rotterdam voor f 32.580, aan wie, behoudens goedkeuring van Ged. Staten het werk is gegund. Voor perceel 1 schreven verder in de heeren: B. Exter van den Brink, Krabben- dijke, f38.550; J. Bourgraaf, Wemeldinge, f38.334; C. de Wilde, Kattendijke, f37.800; K. Volker Tz., Sliedrecht, f37.633; J. van der Plas, Hardinxveld, f37.000 en J. B. Koch, Hansweert, f36.894; voor perceel 2 werd nog ingeschreven door den heer J. B. Koch voor f34.970. voor de massa schreven in de heeren: J. W. Roeloffs, Papendrecht, f80.700; W. Dekker, Veere, f79.999; J. Roskam, Dord recht, f78.545; H. de Kluiver, Sliedrecht, f74.760; Jacs. Jansen, Neuzen, f73.000; J. B. Koch, Hansweert, f 71.760 en P. A. v. d. Velde, Neuzen, f70.863. (M. C.) 's HEER ARENDSKERKE. Gisteren wer den alhier ten overstaan van not. Pilaar, publiek verkocht: le perc. een woonhuis, schuur en erf te 's Heer Arendskerke, groot 0.06.60 H.A. voor f2160 aan W. Boogaard te 's Heer Arendskerke2e. perc. een woon huis, aldaar, groot 41 cA. voor f400 aan P. de Jonge te 's Heerenhoek; 3e. perc. een woonhuis aldaar, groot 74 cA. voor f276 aan L. Minderhout te Hoedekenskerke4e. een woonhuis en erf aldaar, groot 45 cA. voor f 400 aan Pieter Paardekooper te 's Heer Arendskerke; 5e. perc. een woon huis en erf aldaar, groot 55 cA. voor f 504 aan denzelfde; 6e. perc. een tuin aldaar, groot 0.04.30 H.A. voor f 410 aan Joh. v. d. Poel, aldaar; 7e. perc. bouwland aldaar, groot 61 A. voor f 2100 per H.A. is den hoop f1281 aan Jb. Katte, aldaar; 8e. perc. bouwland en watergang, aldaar, groot 0.41.99 H.A. voor f 1805 per H.A. is den hoop f757.92 aan Anth. Pladdet te 's Heer Hendrikskinderen9e. perc. bouwland, aldaar, groot 0.38.23 H.A. voor f 2520 per H.A. is den hoop f 963.40 aan Govert Ofte te 'sHeer Arendskerke; 10e. en 11e perc. samengevoegd, bouwland, al daar, groot 0.75.20 H.A. voor f2310 per H.A. is den hoop f 1737.12 aan P. de Jonge, voornoemd; 12e perc. bouwland, aldaar, groot 38 A. voor f2595 per H.A. is den hoop f986.10 aan dhr. Jhr. J. E. Lewe van Nijenstein te Goes; 13e en 14e. perc. samengevoegd, bouwland in de gem. Heinkenszand, groot 0.74.65 H.A. voor f1760 per H.A. is den hoop f 1313.84 aan Corn. Goense, wed. Mar. Vermeu te Hein kenszand 15e. en 16e perc. samengevoegd, bouwland en watergang, in de gem. 's Heer Abtskerke, onder Baarsdorp, groot 1.26.90 H.A. voor f2080 per II.A. is den hoop f 2639.52aan, K. de Dreu| te Goes; 17e perc. weiland, aldaar, groot 1.38,00 H.A. voor f 1730 per H.A. is den hoop f 2387.40 aan C. Raas Mz. te Heinkenszand; 18e perc. weiland in de gem. 'sHeer Arendskerke, onder 's Heer Hendrikskinderen, groot 50 A. voor f 1760 per H.A. is den hoop f880 aan Joh. Dekker te 's Heerenhoek. Totaal opbrengst f 16997.30. WOLFAARTSDIJK.De hofstede in den Schengepolder, bewoond door dhr. Adri aansens, is heden geveild. Geheel gecom, bineerd is zij in bod geweest voor f 1406.07- doch werd niet gegund. VLISSINGEN. Met de nachtmailboot wordt Zaterdagmorgen alhier verwacht II. K. II. de Hertogin van Albany, die met den aansHiitenden mailtrein van 5.23 waar in een salonrijtuig zal worden geplaatst, de reis naar Soestdijk zal voortzetten, al waar II. K. H. eenige dagen zal vertoeven bij H. M. de Koningin-Moeder. VLISSINGEN. Heden werd door de gc- gamizoens-commandant herbesteedde levering van aardappelen voor het gar nizoen alhier van 16 Juli tot en met 31 October 1905. Er was slechts één biljet ingekomen en wel van dhr. A. Bolting voor f 2.85 per H. L. Woensdag 5 Juli. WESTKAPELLE, bij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe ruinpaarden 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaarzen, 2 bij de rekening, 5 vaar zen; springstier 16- maanden (Hollandsch ras), mestputloopers, 40 kippen en 1 haan, )menwagen met toebehooren, veerwagen, )driewielskar, tilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedschappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" velvruchten, 1 uur door not. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz. Donderdag 18 Juli. SEROOSKERKE, half 2 bij Melse door not. v. Nimwegen een huis en schuur, Vrouwepolder; 3753 cA. bouwland, boom gaard en sprink; 7916 cA. Te zien 17 Juli 912 en 25 uur. En 18 Juli 912 uur de gebouwen. De bouwlanden eiken werkdag. Woensdag 2 Aug. Ritthem, luur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank. J B. MARTEIN. H. E. MARTEIN -te Witt. Amsterdam, 30 Juni 1905. Javastraat 13'. Hartelijk dank aan allen die mij op 25 Juni blijken hunner belangstelling gaven. J. ZUIDHOF. 's Gravenpolder, 30 Juni 1905. door vertrek naar elders 's avonds 8 uur, in het te verkoopen café van het koffiehuis met bierbottelarlj „Admiraal de Ruijter" te Vlissingen, be vattende ruime zaal met tooneel, twee af zonderlijke bovenwoningen en uitgestrekte erve, kad. grootte 5 aren 25 centiaren. Inlichtingen ten kantore van Notaris DE MARET TAK aldaar. aangeboden. Naar verkiezing vrije kamer. Adres te bevragen bureau van dit blad. GEVRAAGD voor geruimen tijd werk. Bouw R.-K. Kerk en Pastory te Goes. Aanmelding op het werk. Drinkt steeds de uit de fabriek van J. A. PIETERS, firma Davidse Co. Onder bacteriologische controle van den beer G. K. A. Nonhebel. De vierde Naaimachine is toe gewezen op Steeds voorhanden: Turfkaai, Middelburg. worden opnieuw attent gemaakt op de spoedige bestelling is gewenscht door de enorme drukte bij A. DE TROIJE, te Middelburg. P. S. Om alle bedrog en misleiding te voorkomen gelieve men vooral op den voor naam te letten. ÜHf* Ter gelegenheid der groote feesten naar ANTWERPEN, Prijs le kl. f 1.25, 2e kl. f 1 retour. vertrek van GOES 's morgens 5 uur. ANTWERPEN 's avonds 5 uur. Kaarten verkrijgbaar tot uiterlijk CJull bij den ondernemer C. A. SCHUURVELD en bij Y. TALSMA en P. J. CARDON. in zes verschillende soorten verkrijgbaar bij GOES. Witte Paardenstraat. «;P£glAl2J T CJ T ifsi R E 'l S^RTJKËf1E=N v J.J.CEÏULÈN A.IOI LANGEj DEXFT 'A.IOli MIDDELBURG GROOTE SORTEERING O ia t3 ïft— ft- c o •00 o ft- ft- 3 O o ia u ic 3 ia c ftt O Ckr iD Ck. O als MAAIMACHINES, HOOIHARKEN, HOOISCHUDDERS en ook alle andere HANDGEREEDSCHAPPEN, als VOR KEN, ZEISEN, SIKKELS, enz. enz. Ook ruime keuze in bij L. DE BRUIJNE, Middelburg. N.B. RIJWIELEN vanaf f50 met volle garantie. voor yi;i»i:hi,wi», gevestigd te Groningen. Maatschappelijk kapitaal f 1.000.000. Verstrekt gelden op eerste hypotheek naar billijke voorwaarden; geeft uit 4 °/0 pandbrieven aan den koers van 100 °/0 in stukken van flOOO.f500.f100. en f50. Inlichtingen geeft voor Zeeland, behalve de agenten, sub-agenten en correspon denten, Mr. P. DIELEMAN te Middelburg, commissaris der Bank. De Directie M. BROUWER. Mr. W. SWITTERS. F. J. BOLT. VISITEKAARTEN in meer dan 30 soorten van de goedkoopste tot de fijnste I ter drukkerij van dit blad. is iederen Dinsdag van 124 uur te consulteeren of te ontbieden voor alle MONDZIEKTEN, KUNSTTANDEN enz., bij den heer Schneider, St. Jacobstraat, Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3