BINNENLAND. Van onze Eilanden, GEMENGD NIEUWS. <le troepen en werpen met brandend pek. Een dronken officier gelastte aan het station Widzewo, nabij Lodz, aan een pa trouille van 50 kozakken om op een pas- sagierstrein te vuren. De kozakken vuur den twee salvo's, hetgeen natuurlijk een vreeselijke paniek onder de ongelukkige passagiers verwekte. Eén vrouw werd ech ter slechts gewond, wonderlijk genoeg, maar vele liepen kneuzingen op in het gedrang der zich op den grond der wagens verbergende menschep. Te Warschau is in al de mijnen en fabrieken van liet district Dombrowa het werk gestaakt. Tot nu is het te Warschau rustig. Een onbekende heeft voor de waag een wachtmeester der politie met een re volver doodgeschoten. Het pantserschip Knajes Patemkin kwam Woensdag te Odessa aan. De matrozen brachten het tijk aan tand van Omeltsjoek, die namens de bemanning bij een officier over het slechte eten had geklaagd en door dezen met een revolverschot was gedood. De matrozen lieten niet toe, dat de over beid dicht bij het lijk kwam; zij dreigden met verzet. Op de borst van den doode was een papier bevestigd met de door de gansche bemanning gegeven verklaring, dat Omelts joek voor de waarheid was gestorven, toen hij tot den officier zeide, dat de mannen slecht voedsel ontvingen. Duizenden menschen stroomden naar de plek, waar het tijk was tentoongesteld en offerden geld voor de begrafenis. Het meest verspreid is deze lezing Omeltsjoek zeide aan een officier, dat de manschappen slechte soep kregen, waarop deze hem doodschoot. Daarop greep de bemanning den kapitein aan en de officieren, met uitzondering van acht, die gemeene zaak met de matrozen maak ten, en verdronken hen. Te Odessa aangekomen, brachten de mannen tiet lijk van Omeltsjoek aan land en deelden aan de overheid mede, dat zij zouden schieten, zoo men hen trachtte Ie .arresteeren. De roode vlag was op het pantserschip geheschen. De bemanning be gaf zich naar alle andere booten en stoom schepen en dwong de arbeiders het werk te staken. De opgewondenheid is ontzettend. Te Odessa werden gisteren den gehee- len dag op vele punten der stad schoten gehoord. Het aantal gewonden is nog niet vastgesteld. Op het Kathedraalplein had een bomontploffing plaats, waardoor een agent van politie en een bommenwerper omkwamen. De lokaaltreinen rijden onder bewaking van patrouilles. De staking in de fabrieken houdt aan. De Standard verneemt uit Odessa bi- zonderheden over de muiterij aan boord van het. oorlogsschip Knjas Potemkin Toen de bevelhebber van de stad, we gens de bedreiging van de bemanning, dat zij de stad zou beschieten, het lijk van den zeeman had laten rusten, seinde hij naar Sewaslopol om een eskader pant serschepen. Inderdaad kwam 's middags bericht, dat de bemanning van vier pant serschepen aan het muiten was geslagen. Twee zouden zelfs onderweg naar Odessa zijn om met de Knjas Potemkin samen te werken. De bemanning van dit schip had intusschen al de gewillige medewer king van de sjouwers in de stad, bij het overbrengen van 2000 ton steenkool, in beslag genomen op het stoomschip Espe- vanza, naar de Knjas Potemkin. De be velhebber der stad gelastte 's middags het werk in het, quarantainedok te staken en alle kantoren en winkels te sluiten, 's A- vonds verbrak een enorme volksmenigte het cordon soldaten rondom de dokken. Magazijnen werden geplunderd en daarna in brand gestokenzoo geschiedde ook met andere havengebouwen en vaartuigen die daar lagen. Het. leek afgesproken werk. 's Middags hadden de muiters in de stad bij menigte vurige manifesten verspreid. Een politieagent, die een der uitdeelers wilde in hechtenis nemen, werd gedood, 's Avonds laat verlichtten reusachtige vlammen den hemel bloedrood. Plotseling begon de Knjas Potemkin op de haven te schieten. Vier Kozakken, die op de zee kade de wacht hielden, werden gedood en twintig gewond. Vreemde schepen in de haven maken zich klaar tot vertrek. De vreemdelingen verwachten vreemde oorlogschepen 0111 hen te beschermen. Tot. middernacht duurden die gevech ten. Toen stonden vele gebouwen in brand, o. a. het. gerechtshof, doch troepen bevei ligden de bank en andere staatsgebouwen. De jroepen vuurden herhaaldelijk op de oproerlingen en brandstichters, van wie zij er velen doodden en verwondden. De bevelhebber van de stad heeft den staat van beleg afgekondigd. De Knjas Potem kin, alsook hare torpedoboot hebben de keizerlijke vlag neergehaald en de vlag der revolutie geheschen. Men kan wel zeggen dat de heete haven vernield is. Alle pakhuizen en vier of vijf Russische schepen zijn verbrand. Ver scheiden kozakken en ongeveer 300 op roerlingen zijn gedood. In den afgeloopen nacht zijn ook de matrozen van de te Libau thuisbehoorende oorlogsschepen aan '(muiten geslagen; zij braken het arsenaal open, maakten zicli van geweren meester en schoten op de woningen van officieren. Nog denzelfden nacht kreeg do artillerie van het garnizoen bevel naar de haven op te rukken. Er zijn kozakken en een infanterieregiment heengezonden. De laatste berichten uit Odessa melden, dat drie schepen der Oud-Russische Mij., die in de haven lagen, zijn door brand vernield. Het gebouw van het havenbe stuur en vele andere gehouwen zijn ver brand. Een menigte geloste, op de kade opgestapelde goederen staan in vlammen. Vele schepen hebben in allerijl de haven verlaten. De brandweer belet men het lilus- schingswerk. Het lijk van den matroos Omeltsjuk is door de matrozen van de Potemkin aan boord van dit pantserschip teruggebracht. De bemanning van liet transportschip Wecha, dat. hier van Nikolajef is aange komen, heeft zich, naar men verneemt, bij de muitende matrozen van de Knjas Potemkin aangesloten, 011 hun den kapi tein en de officieren van de Wecha over geleverd. In de stad wordt voortdurend geschoten. De militairen schieten op het publiek, dal in een paniek verkeert en vlucht. Hel aantal dooden en gewonden moet groot zijn. Naar verluidt, hebben de te Odessa wo nende consuls zich tot hun regeeringen gericht met het verzoek oorlogsschepen naar Odessa te zenden. Na den uitslag der Kamerverkiezingen (zulks in tegenspraak met hetgeen som mige bladen vermelden) kan meegedeeld worden dat gisteren geen buitengewone ministerraad is gehouden. Vandaag ver gadert de gewone ministerraad. Tot ont slagaanvrage is nog niet besloten zulks in verband met omstandigheden, waarvan het tijdstip van intreding van den deniis- sionairen toestand afhangt. Benoemd tot rijksontvanger te Maastricht G. Meuwissen, thans te Goes, en te Sitn- peveld G. Hemmes, thans te Hontenisse, met intrekking van zijn benoeming te Lith. Verder in dezelfde betrekking te Noord- welle J. Bekaar, thans te Stavoren te Vlissingen H. Honwink, thans te Harder wijk, en te Hontenisse J. Broeder thans te Heilo. De „St. Ct." no 160 bevat de statuten der afdeeling Goes van den ..Volksbond," Vereeniging tegen drankmisbruik. Zij stelt zich ten doel het misbruik van bedwelmende dranken te bestrij den. Welk doel zij tracht te bereiken door den sterken drank als volksdrank te be strijden door kennis te verspreiden omtrent de nadeelige gevolgen, die het misbruik van sterken drank heeft; door het bevor deren van stipte uitvoering der Drank wet door het verbeteren der volkshuis vesting en voeding en door het bevorderen van huisarbeid en het veredelen van volks vermaken. Grave De volledige uitslag der he stem ming in het district Grave is, dat uitge bracht zijn 5431 stemmen, waarvan mr. dr. D. A P. N. Kooien (r. k.) 3001 en J. J. I. Harte van Tecktenburg (r. k.) 2430 stemmen verkreeg, zoodat de heer Kooien gekozen is. Hoe druk er gestemd is in het district Zierikzee blijkt hieruit dat van 7398 kiezers er 7031 aan de stemming deelnamen. In Zierikzee kwamen er van de 1081 1050 op, in Haamstede 138 van de 144, in Noordwelle 85 van de 86, Eikerzee 98 van de 100, Ellemeet 73 van de 76, Brou wershaven 253 van de 260, Zonnemaire 168 van de 173, Duivendijke 102 van de 103, Kerkwerve 125 van de 129, Noord- gouwe 140 van de 142, Nieuwerkerk 240 van de 241 en Ouwerkerk 138 van de 141. In Reuesse en Serooskerke stemden alle kiezers. Gemeen teraads - verkiezin gen. Gekozen verklaard Katten d ij k e. De aftredenden M. van Damme, M. Karelse en L. Korstanje. Kor tg ene. De aftredenden J. de Korte, A. G. C. Danckaerts en J, v. Malde- gem. Wolfertsdijk. De aftredenden J. Kal leman, M. de Kater en J. M. Parhan. Scherpenisse. De aftredenden G. Botier, C. A. Geuze en C. Hartog. Oostburg. M. M. Meijer (aftr.), J. A. Weisfeit (aftr.) en Iz. Bisseeuw de Bruijne. Aagtekerke. De aftredenden Joh. de Visser, A. v. d. Vate en Jac. Moens. Stemming noodig: Rilland-Bat h. F. M. Bool, A. Bu- tijn, J. J. v. Gorsel (allen aftr.) en A. Hirdes. Oost- en West-Souburg. I. de Pagter en S. de Pagter (beiden aftr.), W. N. Jobse, A. Arendse, H. W. Huson en A. Melis. Nieuw- en St. Joost and. J. Mesu Sr., W. S. de Vlieger, J. de Vogel en A. van Waarde (beiden aftr.) St. Laurens. P. A. Abrahamse, J. Kwekkeboom Jz., L. Melse en Wil- lemse Sr. Cad zand. Iz. de Bruijne Adrz., P. van Cruyningen (aftr. lid), J. A. Leen- houts en A. Risseeuw J.Az. (aftr. lid). De heer I. de Hullu (aftr. lid) wenschte niet meer in aanmerking te komen. St. A una land. E. J. Gunst Jbz., A. van Luijk Cz. jr., J. van Luijk Nz,, 1,. Polderman Hz., (aftr. lid) en J. Zandee. Kerkwerve. C. Boot, J. v. d. Hoek, G. v. d. Sluis en H. Viergever. GOES. Bij de heden alhier gehouden merrie-keuring van het ,Ned. Paarden stamboek waren aangevoerd 16 stuks, waarvan er 8 zijn goedgekeurd. GOES. Op een groot transparant werd Woensdagavond aan ons bureau de uit slag bekend gemaakt der herstemmingen. Dit bracht een groote menschenmenigle bijeen. De Lange Vorstslraat wemelde van nieuwsgierigen. Met de portretten der leden van het koninklijk Huis en stadsgezichten werd de bekendmaking van de namen der candidaten, afgewisseld. GOES. Donderdagmiddag reed de heer Snijder alhier, met zijn motorfiets te 's Heer Hendrikskinderen van den weg af in een hoop zand, en werd van het snelloopend voertuig afgeworpen. Door zijn vat werd een arm en schouder beleedigd en door het voortschuiven op den weg werden dekleeren van den heer S. zeer gehavend. Het on geval liep gunstig af. De machine leed geringe schade. MIDDELBURG. De vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" is voornemens den 25sten jaardag van 11. M. de Koningin op feestelijke wijze te vieren. Zij heeft daarom aan de ingezetenen om financieelen steun verzocht. Op het programma komen 0. a. voor uitvoering van „Marcia C'aslagnole" (kleppermarsch) gecomponeerd door den heer Jan Morks; btoemen-corsomuziek uitvoeringen door het muziekkorps der d.d. schutterijuitvoering van lichtbeelden op do Markt en fakkeloptocht en vuurwerk. MIDDELBURG. Woensdagmiddag kwam op den Nieuwen Vlissingschen weg een voerman uit Vlissingen met zijn met bloem geladen wagen in aanraking met de tram. Een paar ruiten van laatstgenoemd mid del van vervoer braken en van den wagen werd de draaiboom vernield. Het voor den wagen gespannen paard werd aan de voorpooten eenigszins geschramd. MIDDELBURG. Bij de gisteren alhier gehouden premiekeuringen werden gepre senteerd 4 veulens, geb. in 1905, 8 merries geb. in 1904, 1 hengst geb. in 1904, 6 hengsten, geb. in 1903 en 12 merries van 3 tot 8 jaar. VLISSINGEN. Mei den aanleg van de haan voor de stoomtram van hier naar Domburg is men reeds zoo ver gevorderd, dat over drie weken ze gereed zal zijn tot het vervoer van ballast, die daar aan de binnenhaven 111 groote hoeveelheid is aangevoerd. 's HEEHENHOEK. Donderdag gaf de Handboog-societeit „Concordia' alhier een wedstrijd naar den lossen vogel, waaraan 120 schutters van verschillende sociëteiten deelnamen. De Hoofdprijs (meeste losse vogels ad f 25, werd behaald door .1. Raas van ooruitgang te Kwadendamme, de 2e idem ad. f 17.50, door Job Vermue van Victoria Kwadendamme, de 3de idem ad. f 12.50 door C. Goense van Concordia 's Heerenhoek. De zijvogels ad. f 15 door C. Boonman van Concordia en W. de Jonge van de Vrije Schutters te 's Heerenhoek. De bovenkallen ad f5 door H. Rijk van Concordia en J. Rijk Mz. van Willem Teil te Ovezaude, en de lagere kallen ad f 2.50 door A. Knuit van Soranus (e Heinkens- zand en E. Serrarens van St. Sebastiaan te IJzendijke. Terwijl de 2de zijvogels, die er later zijn opgezet, ad f 7.50, gescho len'zijn door B. Raas en C. Remijn, beiden van Concordia. IERSEKE, Gauw candidaat uit. De candidaat voor de Gemeenteraadsver kiezing van de Kiesvereeniging „Vooruit" alhier heeft per advertentie bekend gemaakt dat die candidaatstelling geheel zonder zijn medeweten heeft plaats gehad en dat hij volstrekt zich niet gestemd wil zien en vriendelijk verzoekt aan alle kiezers hem toch niet te stemmen. IERSEKE. Gedurende het jaar 1904 zijn op het station KruiningenIerseke van en op den trein gestapt 19620 personen. Het goederenvervoer bedroeg wat de verzending betreft 7665 ton of 7665000 K G. terwijl de geloste goederen bedroegen 6654 ton of 66550 )0 K.G. Onder de aangevoerde goederen waren 2882 ton brandstof. 12 wagons werden aangevraagd voor vee- vervoer naar het buitenland. TERNEUZEN. Woensdag had te Brussel de definitieve toewijzing plaats van de staalfabriek alhier met het losse en vaste materieel, die was ingezet, met inbegrip van opbod, op francs 902.000. Kooper werd, voor een bedrag van 1.300.000 francs, de heer Lambeau, make laar in effecten te Brussel. HULST. In de Dinsdag alhier gehouden raadszitting werd tot tweede onderwijzeres in handwerken aan de O. L. school met 4 stemmen benoemd mej. E. M. Eeckhout aldaar. 2 stemmen waren op mej. R. de Neijs en 1 op mej. R. de Wolf uitgebracht. Tot. lid der commissie tot wering va.n schoolverzuim werd benoemd de heer C. de Wolf en tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer .1. A. Meerschaert. Aan het verzoek der vereeniging „De Ambachtsschool te Hulst" werd voldaan en besloten tot het geven van f700 sub sidie per jaar, een geschikt bouwterrein in opstal af te staan, de gemeenle-teeken- school kosteloos te laten gebruiken en voor den houw der school eene leening le slui ten van f 20.000 onder verplichting van aflossing en rentebetaling. WESTDORPE. Heden, op den feestdag van St. Petrus en Paulus trokken de pa rochianen van Westdorpe, ten geiale van omstreeks 400 personen op ter bedevaart naar O. L. Vrouw van Lourdes te Zuid- dorpe, met het voornaamste doel om dooi de voorspraak van de Allerh Maagd Ma ria de genezing te bekomen van onzen geliefden herder, den Zeereervv. Heer Pastoor. Indrukwekkend was het, zoo'11 lange rij van voertuigen te zien optrekken. Voor de zen tocht werden gebruikt '25 rijtuigen en 10 groote wagens, terwijl er nog vele voet gangers waren. Aan de kom van Zuiddorpe werden wij opgewacht door het muziek korps aldaar, om processiegewijze naai de koj-k 'e worden geleid. Na al de ver- eischte voorwaarden te hebben volbracht, werd de groote stoet wederom uitgeleide gedaan 0111 gezamenlijk de terugreis te aanvaarden. Mogen we hopen dat we door Maria's hulp de genezing van onzen ijverigen Pas toor hierdoor bekomen, welke een ieder in onze gemeente toch ozoo graag her steld zou zien, om zijn ijverig werken voor zijne parochianen te kunnen voort zetten. ZIERIKZEE. Te Utrecht is geslaagd voor het practisch apothekers-examen de heer P. Steenmeyer, geb. alhier. BRUINISSE. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden 1600 tonnen mosselen naar Holland en België ad f2.50 tot f 1.80 per ton, naar kwaliteit. Hel aan gevoerde Zuiderzeesch mosselzaad, half was, bedroeg 1300 tonnen voor eigen consumptie. In de afgeloopen week, van Woensdag 21 tot Dinsdag 27 Juni, kwamen in de provincie Zeeland twee gevallen voor van febris typhoïdea te Thoien. 4 van roodvonk, waarvan 3 te Goes en 1 te Kruiningen, 10 van diphtheritus, waarvan 6 te Aarlen- burg, 1 te Sfc Jansteen en 3 te Oosterlaud. Men schrijft uit het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Viaandereu De vlasverkoop is voor dit jaar geëin digd. Al het te velde staande vlas is aan Belgische handelaars verkocht, behalve enkele perceelen, waarvan het vlas door de eigenaars zelve bewerkt zal worden. Het vlas is over het algemeen niet van uitstekende hoedanigheid, hoewel het door het gunstige weder der laatste dagen veel verbeterd is. Er is echter veel kort vlas. De prijzen waren dit jaar voor den land bouwer zeer bevredigend. Voor uitstekende partijen werden tot fr. 450 per geniet be taald. Gewone soorten golden 300 tot 400 francs. Enkele perceelen waren geheel on verkoopbaar. In sommige plaatsen van Waterland (N. H.) worden tegenwoordig vele kikvor- schen gevangen. De meeste daarvan wor den naar Parijs gezonden waar de „kikker boutjes" goed worden betaald. E r g e r 1 ij k. Dezer dagen was een der dragers bij eene begrafenis te Helmond zoo dronken dat hij bij het laten zakken van de kist zelf in den kuil rolde. Op den ochtend van de herstemming ontving de burgemeester van Z. per post van een afwezige in zijne gemeente tehuis behoorende kiezer het volgende briefje: Mijnheer de burgemeester! Ik kan niet komen, kies u voor mij Tahoa (Volgt de onderteekening.) Eenige dagen geleden werd te Breda onder hevig verzet een man gearresteerd, die wegens dronkenschap door de politie was aangehouden. Hij had den agent die hem wilde arresteeren met een mes ver schillende wonden aan het hoofd toegebracht en een tweeden agent lichter met zijn wapen verwond. Thans evenwel is door vijf burgers en een officier bij de recht bank een protest ingediend tegen de wijze, waarop de eerste politieagent den arrestant behandelde. Het protest vermeldt dat de politieagent den inan zoo barbaarsch mis handelde, dat het, hoewel niet verschoon baar. dan toch verklaarbaarisdatdearrestant in blinde woede van zijn mes gebruik maakte. Maandag, tijdens den rijtoer van Z. K. H. den Prins en de heeren van de Heide-Maat- schappij, naar den z. g. Hoogen Duivel hij Apeldoorn brak de as van den Prinselijken jachlwagen. Z. K. H. en de andere inzit tenden kwamen daardoor te vallen, ge lukkig zonder zich te bezeeren. Uit een jonge den werd spoedig een nieuwe as samengesteld, mei behulp waar van de jachtwagen zijn weg kon vervolgen. De Prins had blijkbaar veel pleizier in het vermakelijk ongeval. Even buiten Goor is in een sloot het lijk gevonden van den bakker T., uil Mar- kelo. Hij moei toen hij met paard en wagen huiswaarts keerde, te water zijn geraakt Misbruik van sterken drank zal wel de oorzaak zijn van het ongeval. Het zesjarig zoontje van L. M., le Best, dat op een as onder een wagen was ge klommen, geraakte tusschen een der wie len beklemd, en vond zoo den dood De relletjes t.e S t e e 11 w ij k. Over de relletjes, die na de eerste ver kiezingsuitslag te Steenwijk plaals had den, schrijft de Meppeler Ct. nog het vol gende „Onder de mannen die verdacht wer den gestemd te hebben op den heer Duy- maer van Twist, werd gerekend een der bakkers. Bij dezen werden dan ook de ruiten ingeslagen, evenals bij zoovele anderen. Zijn vrouw, bevreesd voor erger, trok naar haar ouders te Wanneperveen, maar hijzelf bleef bij z'11 zaak en bezorgde den volgenden morgen getrouw zijn broodjes bij de klanten. Tol deze laatste behoorde een winkelvrouwtje, wonende achter de kerk. Ook haar bloedde hel hart, dat de heer Tromp Meesters, was gevallen te genover iemand, die Steenwijk niet kent en die door Steenwijk niet gekend wordt. Zij zon op wraak. En wat gebeurde Heel liefjes nam ze de mand met brood jes harde bolletjes -- van den „fijnen" bakker aan, maar 't scheen dat ze nog geen „projectielen" genoeg had, althans zij bestelde nog zoo'n mand vol, zoo spoe dig mogelijk te leveren. De bakker, ver heugd over deze extra bestelling, loopt vliegensvlug naar zijn bakkerij om nog een mand vol te halen, en 't winkel vrouwtje maakt inmiddels alarm, waar door in een ommezien tallooze buurvrou wen kwamen toeschieten. I11 een oogwenk legt ze dezen haar plan de campagne voor, hetwelk levendig wordt toegejuichf, en in een ommezien staan alle buurvrouw tjes gewapend, met een bolletje, in het straatje opgesteld. Daar kwam de bakker, 't Vrouwtje laat hem binnen, aanvaardt met dankbare blik ken de nieuwe amunitie en geeft het. sein tot den algemeenen aanval met de woor den: „Nu zullen we jouw eens „Duy- maer van Twisten"." Dat de harde pro jectielen hem op vele plaatsen gevoelig troffen, behoeft zeer zeker geen betoog. Het vangen van gekaakte haring. Art. 10 van het ontwerp-Visscherijwet luidt„Aan de belanghebbenden wordt voortdurend de gelegenheid gegeven 0111 gekaakten haring, mei visschersvaartuigèn gevangen, op hun kosten te doen keuren. In het bij onze grenzen liggend Moresnet (neutraal gebied) liep zekere Scheufers met een meisje te wandelen, toen plotse ling een individu op hem toesprong en hem doodstak. De kerel, die zijn wandaad door naijver gedreven, volvoerde, is ont snapt. De justitie is reeds ter plaatse ge weest en 't lijk is naar Allenburg ver voerd. I11 een kerk in de omstreken van Merse- burg zouden een aantal kinderen gedoopt worden. Onder de doopelingen was ook een jongetje van vier jaar. Toen de dominé aanving het voorhoofd van het kind nat te maken, verweerde het. kind zich uit alle macht, roepende: „Moeder heeft mij al gewasschen". Alle aanwezigen lachten en ook de geestelijke kon slechts met moeite den ernst bewaren. In een plaatsje in het Zuiden van En geland werd onlaags een dorpswoning be trokken door een nieuwen huurder, wien het hinderde dat in de klimop aan het huis zooveel vogels hun nesten hadden. Hij gaf den tuinman last, de nesten zooveel mogelijk te verwijderen. De man, die werd bijgestaan door zijn vrouw, deed wat hem was opgedragen. In een der eerste nesten, die verwijderd werden, vonden zij een stuk papier, dat een gescheurde bladzijde uit een bijbel bleek te zijn. De bladzijde was half doorgescheurd, en de eerste tekst welke er 111 zijn geheel op voorkwam, was Spreuken XIV :1. „Elke wijze vrouw bouwt haar huis; maar die zeer dwaas is, breekt hel at met haar handen". De nestuithalers begaven zich onmiddel lijk met hun vondst naar den huurder; en deze was zoo getroffen door het merk waardige toeval, dat hij last gaf de overige nesten te sparen en de vogels ongestoord te laten. Koning Edward van Engeland, zegl „Tit Bits", ontvangt dagelijks niet minder dan 3000 couranten en 1000 brieven. De Czaar en Keizer Wilhelm ontvangen ieder tusschen de 600 en 700 brieven per dag. De Koning van Italië ontvangt er ongeveer 500 en Koningin Wilhelmina heet er 100 a 150 te krijgen. Maar al de Vorsten worden in dit opzicht in de schaduw gesteld door den Paus, die eiken dag tusschen 22,000 en 23,000 brieven ontvangt. De luchtreizigster miss Polly, die in Duitschland dikwijls luchtvaarten doet, steeg dezer dagen te Wiesbaden op in gezelschap van mevrouw Doerz. Weldra kwam de ballon boven een bosch, begon te dalen en de mand geraakte 111 de boom takken verward. Miss Polly, die vreesde, dat de ballon zou scheuren, verzocht mevrouw Doerz uit te stijgen. Deze slaagde er in een boomtrak te grijpen, en de ballon, aan merkelijk lichter geworden, begon snel te stijgen. Inmiddels waren toeschouwers aangesneld om mevr. D. uit haar hache- lijken toestand te verlossen. Doch de arme vrouw, uitgeput door ontroering en ver-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2