GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Ingebonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten, Markfberichfen. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. Haasbroek [vordering, d nog ge- toepassing ftoelage en de verga- in de rhand min- nerrust in volgend en wan en goeden gelschman van zijn ïgen naar de over- zijn in het besmetheid op de afgege- langzamer- puik, mooi het seizoen 'S en be- vooruitzicht. ondag gehou- ïsvereeniging leden tegen- rgadering en de Voor- 3zing van en gaf Bestuur in de heeren wederom werd be stellen van ingeteekende waarvan op M. J. v. Iwaar- Pz. 1, P. n. Zoodat de heeren Braamse Haarde de eroa werd ier Lzn. is als burge- hield de alhier, (Frankrijk), kwam de 'esteinde ten afstand van waren gis te- hield de een strijd 3. van den strijdperk oclameerd, -sociëteit ïeld Zondag tan Verdonk en won hef Zeeuwsch- zich meer gemeen te- jeger geen ter voor- worden de ingeroepen, 'te stellen, de gelegen- mrden. Ook nadeel in anders op gevormd Zuidzande. lgen. Amsterdam heeren prof. kondigde dat barsting kon neiging om door Éleo- schreeuwen et satijn be- armoede de eken en de hoop, dat wat ik zoo Maandag- igaan, waar id aan het en zorgvol lad gegeven week van is nu over- a de woning ts meer te n bewusten schilligheid, sinds den een vreem- van jammer «deren van de ongeduldig de ware zij elk nam ik een op haar toe- avenworth?" vervolgd.) nir. M. W'. F. Treub en H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, naar aanleiding van de door den eerste in de „Vragen des Tijds" ontwikkelde denkbeelden over de vermeer dering van 's rijks inkomsten. De vergadering was vrij goed bezocht. Het onderwerp was bij onderling goed vinden aldus uitgebreid: „De belasting plannen van prof. Treub, de belastingvoor stellen van de regeering, alsmede de wijze van bestrijding in deze verkiezingsdagen". Als eerste spreker trad de heer van Dalsum op. Hij gaf eene uiteenzetting van het standpunt, door hem en zijn tegen standers ingenomen, en wees er op dat de successiebelasting nu al hoog genoeg is. Ze kan gaan tot. 138/io Pct-> en met inbegrip van effecten en schuldvorderingen tot 16 pet. De methode van prof. Treub leidt tot onteigening, doet geweld aan het eigen domsrecht. Het erfrecht is natuurrecht, en opheffing er van zou leiden tot luiheid en verkwisting eenerzijds, en verbreking van den familieband anderzijds. Spr. meende ten slotte dat de belasting voorstellen van prof. Treub onaannemelijk zijn, en dat de houding van den hoogleer aar ten opzichte van de belastingvoorstel len der regeering ongerechtvaardigd is. De heer Treub verdedigde op de bekende gronden het door hem ingenomen stand punt en zijne plannen. HONTENISSE. De heer E. van Leuven alhier (Groenendijk) heeft dezer dagen aan de Akademie te St. Nicolaas den eersten prijs behaald in het decoratie-schilderen. In een der meest'bekende café's te Amsterdam kwam een heer binnen, die de volgende niet alledaagsche bestelling deed„Brengt u mij een kop koffie in een kopje met het oortje aan den linkerkant. Ik ben links en kan geen ander kopje ge bruiken". „Best mijnheer, „antwoordde de kellner. De kellner ging naar den „ober" en even later kwam de oberkellner naar den bezoeker toe met de vraag: „Wat voor kopje wensc.ht mijnheer?" „Een kopje met hef oor aan den linker kant. Ik ben links", zeide de gast kalm. De „ober" verdween en keerde weldra ietwat bedremmeld terug. „Het kopje, dat u wenscht", begon hij aarzelend „Wat?" riep de gast uit. „Denkt u dat u me kunt wijsmaken, dat er in een eerste rangs-restaurant geen kopje te vinden is met het oor aan den linkerkant? Onzin! Ik kan niet uit een ander drinken. U moet toch veel van die kopjes hebben?" „Zeker", zei de „ober", we hebben er ook gewoonlijk wel, maar het spijt me u te moeten zeggen, dat het laatste juist van morgen gebroken isl" Iets nieuws in ons land is de verkie- zings-totalisator. Blijkens een advertentie is in de hoofdstad ergens een kantoor geopend, waar men wedden kan, wie na afloop dpr herstemmingen voor de Ka mer op 28 Juli de meeste zetels zal ver kregen hebben, de rechter- of de linker zijde. Totalisator i2.50. De dienstbode van een bewoner van de Laan van Meerdervoort, in den Haag, verloor een bankbiljet van honderd gul den, dat haar ter wisseling was meege geven. Het meisje ging nog eens terug naar den winkel, waar zij het laatst geweest was en daar hoorde zij, dat een werkman was komen vragen, of er ook iemand in den winkel was geweest, die 100 had verloren; hij had een bankbiljet van dat bedrag gevonden, en zou vandaag nog wel eens komen hooren Inderdaad vond het meisje, na terug komst, het biljet bij den winkelier gede poneerd De eerlijke vinder, werkman bij de ge meente-telefoon, werd mild bedacht. Ontmaskerd. Op de jongste kermis te Suameer (Tietjerksteradeel) was een negerin van 17V2 jaar te zien. Na een der voorstellingen des nachts nam de Rijksveldwachter Rienkema, die de zaak niet te best vertrouwde, nog eens een kijkje bij den woonwagen van de negerin, en toen bemerkte hij, dat. zij bezig was zich te wasschen. Zij verbleekte heelemaal en, wat meer is, zij veranderde in een zuiver Nederlandschen jongen. Natuurlijk dat de spulleman er nu spoedig van door ging- Te Culemborg, wapr men bezig is voor de kermis de tent voor de hippodrome van den heer W. B. Overmeer, van Breda, vp te stellen, viel de 33jarige werkman W. Deener, van Amsterdam, van een lad der. Per brancard naar het St. Barbara- gesticht gebracht zijnde, is hij kort daar na overleden. Zaterdagavond omstreeks zeven uur kwam de groentehandelaar H., van Eg- mond aan Zee, met een wagen volgela den met allerlei groenten en vruchten, van Alkmaar rijden. Onderweg komt hem een stoomfiets tegemoet en vliegt hem in volle vaart voorbij. Het paard schrikt en springt van den weg in de sloot. De voer man en zijn jongen springen van. den wagen, maar de wagen stort op het paard. De man kon den wagen niet lichten, zoo dat het paard in den modder stikte. Wa gen stuk, paard dood en een groot ge deelte van de groente weg. De bestuurder van de stoomfiets is niet bekend. Zaterdagmiddag had te De Werken een vreeselijk ongeluk plaats. Een 31-jarig werkman, die juist gegeten had en even ging fietsen, stortte plotseling van zijn rij wiel en bleef onbewegelijk liggen. De ge neesheer, die spoedig ter plaatse was, con stateerde dat. de man den nek had gebro ken en direct was overleden. De man laat eene weduwe met vijf kinderen achter. Een treurig ongeluk overkwam te Schijn- del den ploegbaas G. Smulders, in dienst der N. Spoorwegmaatschappij. Op zijn werk zijnde, kwam men hem boodschappen, dat zijne oude, gebrekkige moeder in 't gasthuis alhier overleden was. Hij wilde zich daarop naar zijne vrouw begeven, die het eerste wachthuis in de richting Boxel bedient, en moest daarbij uitwijken voor een trein, die hem tegemoet kwam. Hierbij merkte hij den trein niet, die hem van achter opkwam, en voordat iemand duidelijk kon verklaren hoe het ongeluk gebeurde, was Smulders leeds een lijk. Een hoofdwondje was slechts zich- baar. Het ongeval had plaats dicht hij de plek, waar de vrouw op wacht stond, zoodat. zij wel bijna het allereerst tot de vreeselijke ontdekking kwam, dat zij plot seling weduwe was geworden. Ook een reden tot schoolver zuim. Geachte heer. Willem kan van middag niet op de school komen, omdat hij zijn hoofd door de stijlen van de trap leuning heengewrongen heeft, en wij hem er niet uit kunnen krijgen. Drama in de lucht. De commissa- saris van politie in de 3e afdeeling te 's Gravenhage (Scheveningen) verzoekt burgemeester en commissarissen van poli tie in de provincie Zuid-Holland een nauwkeurig onderzoek te doen instellen in hunne gemeenten omtrent, het lijk van een verongelukten luchtballonreiziger, ge naamd Floegel, wiens reisgezel E. Volnier, 16 Juni j. 1. aan het, strand te Scheveningen met den ballonkorf dood is aangebracht. Uit verschillende waarnemingen van ooggetuigen van den ballontocht zou kun nen worden opgemaakt dat. genoemde Floe gel, alvorens de ballon de Noordzee be reikt had, daaruit geworpen, of er mis schien uitgesprongen is, en dan op het land is omgekomen. Zijn lijk is althans tot heden nog niet aan de kust aange spoeld. Een onderzoek in bosch en duinen zal daarom wenschelijk zijn, en wordt bij ont dekking telegraphisch bericht ingewacht. De reizigers zijn vermoedelijk 12 Juni jl. omgekomen, toen de ballon in zee ver dwenen is. De vader van Floegel, genaamd George Floegel, zeepfabrikant te Remscheid, heeft eene groote belooning toegezegd bij de ontdekking van zijn zoon. Op het randje af. Twee jongens uit Den Bosch, Piet Ritselaar en Herman Elshout, laatstgenoemde uit Rotterdam af komstig, waren Donderdag j.l. roeiende op de Dieze toen hun bootje door den golf slag der voorbijvarende stoomboot van de firma Van der Schuijt omsloeg en beiden te water geraakten. Elshout kwam daarbij kort. aan den wal terecht en was spoedig op het droge, maar Ritselaar zou zon der tijdige hulp van Schipper Thijs Len- sen ongetwijfeld zijn verdronken. Nu kon den door dr. Wolft', die sjpoedig ter plaatse aanwezig was, de levensgeesten nog wor den opgewekt, waarna de drenkeling per rijtuig naar het huis zijner ouders in de Korenstraat werd vervoerd en als gered kon worden geacht. Verkiezingsvar ia. De heer C. A. A. Dudok de Wit. kwam expres voor de verkiezingen uit Brussel te Amsterdam terug; de heer Rud Lohman, consul van Griekenland aldaar, kwam er voor van Parijs, waarheen hij weer terugkeerde en dr. A. Bredius, de directeur van het Mau- ritshuis te 's Gravenhage, kwam heel uit Milaan, uitsluitend om zijn kiezersplieht te vervullen. Aan het. stembureau te Jubbega heeft de politie, naar gemeld wordt, proces verbaal opgemaakt tegen een kiezer, die een anderen kiezer belemmerde zijn stem in 't geheim uit te brengen. Hij fluisterde nl. den naam van een der candidaten en wees diens naam op 't stembiljet aan. Het vreeselijke ongeluk dat een expres- trein bij Mentor is overkomen, schijnt aan boosaardig opzet geweten te moeten wor den. Deze trein tusschen New York en Chicago was de snelste „op de lange baan" van de heele wereld. Drie kwar tier van tevoren was een sneltrein zon der bezwaar over denzelfden wissel bij Mentor gereden. Dadelijk na het ongeluk ontdekte men dat de wissel was vastge zet, zoodat elke trein die voorbijkwam, van de hoofdlijn op het doode spoor moest loopen. De locomotief werd in een sloot ge slingerd, een gedeelte van den trein te pletter geslagen boven op de locomotief en de wrakhoop ging grootendeels in vlam men on. De verschrikkingen werden ver dubbeld door dien brand. De trein was stampvol. v.oo goed als alle plaatsen waren bij zijn vertrek uit Chicago bezet. Hij was over tijd en liep met een vaart van tusschen de 95 en 110 K. M. om het oponthoud in te halen. De meeste van de geredden waren zoo ver doofd door den schok dat zij hun naam en woonplaats niet konden opgeven. - Een oogenblik nadat de trein vast was geloopen, sprong de ketel met vervaar lijk geweld, en de heete uitstroomende stoom maakte het voor de in de wagens ingeknelde reizigers, die gespaard bleven, onmogelijk, om naar buiten te gaan. Het was een donkere nacht, maar de vlam men gaven genoeg licht, om bij te wer ken. De gekwetsten werden in een am- bulancetrein gezet en naar een hospitaal gebracht. Het aantal slachtoffers is 24 dooden en meer dan 40 gekwetsten. Twee bruids partijen in den trein, die naar New York gingen, bleven ongedeerd. Weer een brand in Noorwegen, niet zoo groot als te Aalesund, maar toch van belang. Te Porsgrund, aan de Zuidkust, dicht bij Skiën, brak gisteren brand uit in een bewaarplaats van hout. Het vuur greep ras om zich heen en binnen eeni- ge uren werden vijftig huizen in de asch gelegd. Vijfhonderd menschen zegt het telegram zijn dakloos. Te Zoeterwoude is de nieuwe kapel van het gesticht „De Goede Herder" door Z. I). H. Mgr. A. J. Callier geconsacreerd. Tegenwoordig waren de Hoogeerw. heer P. J. Thunnissen, kanunnik, de Zeereerw. leden van de bisschoppelijke commissie van het liefdewerk des Goeden herders, de Z.eerw. deken en de geestelijkheid van het dekenaat Zoeterwoude, de Weleerw. rec toren der verschillende huizen van „De Goede Herder" en enkele belangstellende priesters. Bij de wijding der kapel en van het altaar waren diaken en subdiaken de Weleerw. heer G. van den Burg, rector te Haarlem en de Weleerw heer J. Klompé, als can- tores fungeerden de Weleerw heeren W. J van Hooff, pastoor te Nootdorp, en J. A. Hendrix, kapelaan van Stompwijk, ter wijl de andere functies door Eerw. heeren kapelaans uit het dekenaat Zoeterwoude werden waargenomen. Z. D. H. de Bisschop werd bij het op dragen der pontificale Hoogmis geassis- treerd door den Zeereerw. deken F. C. H. Mosmans, als presbyter assistens, de Zeer eerw. heeren J. M. van Erven Dorens en P. L. Dessens, als troondiakens, en de Zeereerw. heeren G. H. Stoffels en H. A. Pel als diaken en subdiaken. Na de H. Mis richtte Mgr. een hartelijk woord lot. de Eerw. zusters en de kinderen. Te Drunen is plotseling overleden de Zeereerw. heer E. P. Chijsens, deken en pastoor van Drunen. Zijneerw. werd dood in zijn stoel gevonden. De Zeereerw. heer W. C. Koevoets, pas toor te Kethel werd j.l. Dinsdag, tijdens de conferentie der geestelijkheid door eene beroerte getroffen. Reeds is Zijneerw. van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan de heeren J. M. van 't Westeinde te Borsele en D. v. d. Dries te Ovezande. M. Ml Tot mijne verbazing zag ik, dat het aan mijn adres gerichte „ingezonden stuk" in dit blad, het nummer van Zaterdag 1.1. door u was onderteekend. U beiden hebt vernomen, dat ik zou gezegd hebben, wat u daar neerschrijft. Laat ik beginnen met te zeggen, dat ik van geen van u, waarde heeren, heb gesproken. Uwe verontwaar diging is mij echter alleszins verklaar baar, indien men u voor waarheid heeft verteld, \vat gij hebt geschreven. Ik begrijp, dat elk katholiek aan zulke taal, als mij in den mond wordt gelegd, zich ergert en ik zal mij dan ook wel wachten, om te spreken, zooals ik volgens uw zegsman heb gedaan. Thans wil ik, in 't publiek, vertellen, wat is voorgevallen en wat m. i. de aanleiding is van uw schrijven, om aan te toonen, dat de tot mij gerichte be schuldigingen gansch onverdiend zijn. Mijne zusters en ik zaten Maandagavond 19 Juni, in het hotel „Zoutkeet" te Goes. In de zaal waren ook aanwezig: de hotel houder dhr. Venver, een heer uit Rot terdam, die zich, naar ik meen, van Manen noemde, een mij onbekend heer en een bediende. De heer Verwer sprak met den Rotterdammer heer over de politiek enz. en zei o. a„, dat men op onwaardige wijze de bijzondere school en hare onderwijzers had door het slijk gehaald, ze belasterd had. Het was niet beleefd van mij, dat erken ik, om me daarop in dit gesprek te mengen, doch ik deed dit. Ik vroeg den heer Verwer feiten te noemen, terwijl ik hem als mijne meening te kennen gaf, dat niet de bijzondere, maar de openbare school en'bare onderwijzers in den laalsten tijd waren belasterd en door het slijk ge haald. De heer Verwer zou een feit noe men en behoefde daarvoor niet verder te gaan dan naar Goes zelf, terwijl hij de namen „Van Schelven" en „Van Aartsen" noemde, van welke twee heeren de laatste zijne woorden in eene openbare vergade ring zou hebben teruggetrokken. Nadere verklaringen daarvan wilde dhr. Verwer niet geven en na mijne herhaalde vraag om feiten te .noemen, verklaarde hij niet ver der te willen gaan, dan in Goes zelf. Daarop wees ik op de feiten, in ver schillende' bladen vermeld, die niet weer sproken konden worden en die dus de waarheid mijner bewering aantoonen. En nu ontspon zich een gesprek over de vraag: Wat is beter, openbaar of bijzon zonder onderwijs Daarin mengde zich ook de genoemde Rotterdammer heer, die zich als voorstander van het bijzonder onder wijs deed kennen. Ik wees op de algemeen bekende argumenten, die de voorstanders der O. S. aanvoeren ter verdediging van hun meening, dat het openbaar onderwijs in 't algemeen 'beter moet zijn dan het bijzondere. De opmerking van den heer Verwer, „dat de kinderen uit een godsdien stig boek evengoed lezen kunnen leeren, als uit een gewoon boek", liet ik onbe antwoord, doch toen hij verklaarde, dat er door de openbare onderwijzers ten on rechte was gesproken van dwang, die de geestelijkheid uitoefent op de ouders om hunne kinderen naar de bijzondere school te doen zenden, noemde ik dit onwaar, daar ook, wat. dit betreft, weer onweer- spreekbare feiten, door dhr. Ketelaar o. a. in de Tweede Kamer, zijn genoemd. Waar de heer Verwer beweerde, dal de bijzondere sJhool beter is, dan de open bare, zei ik, dat niet alle Katholieken dach ten, als hij. Ik noemde daarop eerst mijn naam, tevens den naam van de plaats, waar ik werkzaam ben en den naam van het hoofd der school, opdat de heeren inlichtingen konden inwinnen, indien ze dat noodig achtten. Dat alles zou Ik toch niet gedaan hebben, indien ik het plan had gehad, te zeggen, wat mij wordt in den mond gelegd, want een lasteraar, (ik zou er één zijn indien ik genoemde be schuldigingen had uitgesproken), doet zoo iets niet, als het niet noodig is en hij zich onbekend weet. Ik vertelde, dat te Borsele Katholieke ouders hun kinderen naar de openbare school hadden gezonden, doch dat deze kinderen naar de school te 'sHeerenhoek gingen, zoodra de tijd kwam, dat ze zou den worden aangenomen, dat er van die ouders verklaarden, spijt te gevoelen hunne kinderen naar 's Heerenhoek te moe ten zenden, doch ik zei niet, dat ze ge dwongen waren door den Heer Pastoor, maar wel, dat het. naar „de Vraag" gaan te 'sHeerenhoek en tegelijk op de school te Borsele niet kon samengaan. Ik noemde toen niet den heer J. M. van 't Westeinde, die, naar ik meen, nog geene schoolgaande kinderen heeft, noch den heer D. v. d. Dries, van wien nooit kinderen op de school te Borsele hebben gegaan. Ik ver zeker echter thans nogmaals, dat ik na men kan noemen en sterk sprekende fei ten, om aan te toonen, dat het openbaar onderwijs alhier door sommige Katholie ken en dat ook mijn onderwijs, ook we der door Katholieken, niet zoo laag wordt geschat, als u, onderteekenaars van het bewuste stuk, meenen te mogen doen op „hooren zeggen". Van „niet worden aan genomen", van „verstoken blijven van de sacramenten", van „het R. K. bijz. onder wijs te 'sHeerenhoek", van „de deugde lijkheid der school te Borsele", ik heb er in 't geheel niet van gesproken. Wat het laatste aangaat, ik heb gezegd, dat aan mijn onderwijs veel ontbreekt, dat. ik tel kens ondervind, dat ik mijne leerlingen niet zoover kan brengen, als ik gaarne zou willen, door verscheidene omstandig heden, door o. a. schoolverzuim. (In Alen winter 2 volle klassen, waarin samen een 50-tal leerlingen en in den zomer in die zelfde klassen samen een 20-tal leer lingen.) Dat u, mijne beschuldigers, mij onder de „roode heeren" rekent, blijve voor uwe rekening, doch ik rangschik mij er niet onder en ik verzoek u beleefd voortaan niet meer zoo spoedig alles te gelooven, wat men u voor waarheid vertelt. Dat uw zegsman zich zal verdedigen, hoop ik ten zeerste. H. de Priester, onderwijzer a. d. O. L. School te Borsele. Van 2325 Juni. GOBS. Ondertrouwd23, David de Graaff 28 j. jm. en Dina Pieternella Oele 31 j. jd. Geboren: 24, Susanna, d. v. Hubrecht Landman en Jacoba Schipper. 25, Adriaan Hendrikus, z. v. Pieter Cornelis van Sprang en Pieternella Schrijver. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. D. Dekker, 24 j. jm. en A. A. Boers, 27 j. jd M. J Moens, 21 j. jm. en M. van den Broeke, 21 j. jd. C. C. Nolf, wedr. 42 j. en H. Andriessen, wed. 40 j. G. M. Feij, 26 j. jm. en J. Heuseveldt29j. jd. Bevallen J. A Murk, geb. Roth, z. E. C. P. Schellings, geb. Dierix, z. 's GRAVENHAGE. De Hooge Raad verwees naar het hof te 's Gravenhage de zaak van J. Weerdestein stationchef te Krabbendijke, die door de rechtbank te Middelburg en het kantongerecht te Goes veroordeeld is tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis, wegens als stationchef van den spoorweg niet seinen aan den lijnwachter de komst van den trein drie minuten te voren. KOPENHAGEN. Het Deensche parti culier opleidingsschip, Georg-Stage is hedennacht in de Hollandsche diepte bij Kopenhagen door een Engelsche stoom boot uit Leith aangevaren. Het opl.-schip zonk 11a anderhalve minuut. Twee en twin tig cadetten verdronken en 57 werden gered. VLISSINGEN. De Anti-rev. Kiesver- eeniging beeft tot candidaat voor den ge meenteraad gesteld in district I de heeren H. J. van der Meer (aftr.) en A. Huson en in de vacature-Gewin, de heer P. Merckens. In het He district de aftredende leden de heer J. H. Blum (autireven O. A. Kalbfleisch (lib.) In het IIIe district de heeren A. Hnson en P. Merckens. OSSENISSE. Volgens den voerman van den melkwagen der Coöperatieve Boter- fabriek te Kloosterzaude, heeft, het. heden nacht tusschen 1 en 2 uur te Lamzwaarde zoo geregend, dat het aan een wolkbreuk gelijk was. Geheele straten stonden onder water, uit een winkel spoelden de winkel waren de deur uit en op de omliggende velden lag de oogst plat. tegen den grond geslagen. Rotterdam, 26 Juni 1905. Buitenlandscke granen vast; Meel prijs houdend; Prima f 11.50 A f 12.50 le kwal. f 10.75 a f 11.25 Tarwe f 9.25 a f 10.— Rogge f 5.60 a f 6N. Wintergerst*) f 0 a f 0.Zomergerst*) f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.— Haver*) f7.70 a f8.Witte Boonen f 0.a f 0. N. Bruine Boonen f9 50 a f 10.50; Erwten f740 a f0 Kookerwten f7.75afO. Kroonerwten f 0.a f 0.Kanariezaad f14.a f 15. i/2Karwijzaad f15.a f 15.25 Lijnzaad, f0.afO.—Maïs f 136 h f140; Stoomend f134 af Per 100 kilo. Zeeuwse be Eieren f3.40 a f3 60 VLISSINGEN. Door de directie van den stoomtram- „Walcheren" werd Zaterdag alhier aanbesteed het maken van een elec- trische geleiding langs de lijn Middelburg VlissingenDomburg. Minste inschrijver: de heer F. A. Knebel te Rotterdam voor f4904. BORSELE. Zaterdag werd door het waterschap EllewoutsdijkBorsele aanbesteed de werken aan 't waterschap. Raming f 16204,33. Inschrijvers: II. Verschelling f17535, F. N. v. Rooij, Vlissingen f17517, J. J. Drijgers, 'sHeer Abtskerke f17236, J. Geluk, Tholen f 16230, B. den Exter v. d. Brink, Krabbendijke f 16204, J. B. Koch, Hansweert, f 16170, J. de Jonge, Middel burg f 16160, P. Dronkers, Kapelle f 16100, A. de Wilde Goes f 16100, C. Bolier, Scherpenisse f 16100, II. J. Keulemans, Middelburg £16000, J. F. Polfliet, Wal- zoorden f 16000, C. de Wilde, Kattendijke f 15985, A. Foudraine, Goes f 15950, J. Kambier f 15945, W. Dekker, Veere f 15890, J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 15780, J. M. v. d. Sande, f 15760, A. de Vos, f 15700, J. P. Panny, Krabbendijke f 15650, A. Burggraaf, Wemeldinge f 15646, J. de Bree, Terneuzen f 15558, A. Wis- kerke, Nieuwdorp f 15500, A. Karelse, Borsele f 14879. WESTDORPE. Zaterdag had alhier ten overstaan van den notaris Drogmans, ten verzoeke van den L. Steppe, de verkoop plaats van een woonhuis, aanhoorigheden, erf, tuin en weiland, groot 33 aren 32 centiaren eigen grond, en de helft, onver deeld ip het recht van erfpacht tot 31 Dec. 1934 op 2 aren 18 centiaren grond, eigendom van mevr. de wed. Prins te Haarlem, alles in de kom der gemeente. Hoogste bod werd gedaan door den heer Ed. Waelput van Zuiddorpe, n.l. f3525, waarvoor de koop nog niet werd toege wezen. Dinsdag 27 Juni. MIDDELBURG, ook Woensdag, Rouaan- sche Kade, inboedel, brandkasten, bed- en tafellinnen, antiquiteiten. Woensdag 28 Juni. GOES, hij L. Rijk, „Zouterstuin", door not. van Campen voor de familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 HA. 's HEERENHOEK. Afbraak Hollmann en Verhoek. Ritthem, uur door nof. Loeff, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Ilosang 2 huizen, Punt- poortslr. Q 200 en 211. Een pakhuis met bovenwoning Spuistraat. En een huis Schuddevischstraat G 65. 's Heer Arendskerke, voor erven Min- naard door not. Pilaar uur bij de Ruyter lo een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland in Arendskerke, 'sHeer Abts kerke en Ileinkenszand. Vrijdag 30 Juni. MELISKERKË, 10 uur bij Matlhijsse door not. Loeff 8 perc. bouw- en wei land en sprink; veldvruchten en hooi-, et- en nagras voor Janis de Korte. GRIJPSKERKE, 1 uur bij Van Eenen- naam door not. Ilosang het huis van J. Poppe, landbouwgerei, meubelen en boeken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3