BUITENLAND, BINNENLAND. Van onze Eilanden. redactie van het socialistische hoofdorgaan wordt, geschreven, om do „clericale" kie zers tegen de liberalen in 't harnas te jagen. Men leze ,,Het. gaat tot Woensdag om klerioalisme of anti-klericalisme, en daarbij zullen bij menig anti-revolutionair de daden der li beralen den doorslag geven. De libera len zijn de mannen van de scherpe reso lutie; op hun rekening staat de anti-kle- ricale .schoolstrijd. Nog pas heeft Borge- sius voorgesteld, dat de bizondere school nooit meer dan twee derden harer kosten uit de openbare kas mag ontvangen. Te genover de historie met haar feiten missen de socialistische citaten van mr. Aal- berse en „Allemaal Socialist" het ge- wenschte gewicht, en onze Groninger schoolmotie, die de bizondere school ge heel uit staatsgeld wil betalen, mits de waarborgen worden gegeven dat zij goed zij, is van anti-klericalisme geheel vrij, en ligt juist als zoodanig in de lijn van heel ons streven, dat op maatschap pelijke, niet op filosofische doeleinden ge richt is." Zou men, dil lezende, niet in den waan komen, dat. de socialisten wars zijn van anti-clericale politiek? Zelfs de bizondere school willen zij „ge heel nit, staatsgeld betalen". Natuurlijk mits de waarborgen goed zijn. Welnu, de waarborgen zijn goed. DTt. is op zóó overtuigende wijze aan getoond, dat alleen kleinzielige oppositie- zucht hel tegenovergestelde kan beweren. En hoe was nu de houding der socia listen tegenover de schoolwet-novelle? Zij bestreden dit ontwerp met niet min der felheid dan de fanatiekste liberaal. En zij hadden zelfs een specifiek-anti- clericalen term uitgevonden, om het ver dacht te maken. Hardnekkig en sarrend werd de regee- ringsvoordracht aangeduid als een wet van „volksverdomming". Zij oreerden en stemden er tegen uil alle macht. En met een heel onschuldig a i r tracht men thans den anti-liberalen kiezers wijs te maken, dat de socialisten eigenlijk vóór het bizonder onderwijs zijn! Is het niet, huichelachtig? Is het niet onbegrijpelijk dom tevens? („Ctr.") Tegen o if d e r d o m en invalidi teit. De „Standaard" stelt nog eens helder in 't licht, hoe gunstig het thans inge diende ontwerp lot verzekering tegen ouderdom en invaliditeit afsteekt bij dat van liet vorig kabinet. Daarvoor dient gelet op het navolgende lo. Volgens het ontwerp-Lely zou de Staat betalen twee millioen gulden ge durende 50 jaar, d. i. saam één hon derd millioen. Volgens het nu ingediende ontwerp be taalt de Staat, zes millioen gedurende 75 jaar, saam dus vierhonderd en v ij f t. i g millioen, alzoo 350 millioen m e e r. 2o. Volgens het. ontwerp-Lely onlvangen de weduwen niets. Daarentegen volgens dit, ontwerp ont vangt de weduwe een rente van f104 's jaars, en bovendien van f 26 voor elk kind beneden 16 jaar. 3o. Volgens het ontwerp-Lely ontvangt een invaliede niets, zoo hij niet gedurende van 200 tot. 400 weken gestort heeft. Volgens dit. lont.wetrp1 is de wachttijd maar 150 weken, en kan zelfs hierop worden gekort. 4o. Volgens het ontwerp-Lely ontvangen zij, die nu reeds oud zijn en niels gestort hebben, niets. Volgens dit ontwerp ontvangen ook de zoodanigen eene rente van f 104. en 5o. Zijn wel de 65 jaar nu op 70 jaar gebracht, maar tengevolge van de later ingekomen ziektetafels, zoodat, al kwam het ontwerp Lely in behandeling, ook in dit ontwerp de 65 jaren in 70 jaren zouden moeten veranderd worden. het uiterlijk van dien persoon, dan dat hij nog al groot van stuk was. Ik achtte het dus geraden, 't voor dit maal hierbij te laten blijven. XVII. De aanvang van groote verrassingen. Er volgde nu een reeks van dagen, waar in ik zoo goed als geen vordering scheen te maken. Clavering, waarschijnlijk wan trouwend geworden door mij overal te moeten, verscheen niet meer op die pu blieke plaatsen, waar hij vroeger gewoon was te komen en beroofde mij daardoor van iedere gelegenheid om op ongezochte wijze met hem nader kennis Ie maken, ter wijl de avonden, die ik doorbracht hij miss Leavenworth slechts rijk waren aan treu rige herinneringen en sombere overleg gingen. Wat het manuscript aangaat, dit ver- eischte minder zorg dan ik verwacht had, daar de heer Leavenworth tot die men- schen scheen behoord te hebben, die nooit hun werk half afgedaan ter zijde leggen. Terwijl ik echter enkele veranderingen en aanvullingen maakte, die mij onontbeerlijk schenen, had ik ruimschoots gelegenheid tot. nadere bestudeering van 't karakter van den ijverigen secretaris. Ik leerde hem kennen als volkomen geschikt voor zijne betrekking. In zichzelven gekeerd, weinig spraakzaam, ja somber, was hij vervuld met een levendig plichtbesef en week nimmer voor zijn laak. Dit nam mij al- De berekeningen door minister Lely ge maakt, steunden op gegevens, die nu ge bleken zijn geheel foutief te wezen. Bovendien, in den regel kreeg, volgens het ontwerp-Lely, iemand dan alleen rente op 66-jarigen leeftijd, indien hij 1248 we ken, d. i, 25 jaar lang, gestort had, alleen met een uitzondering bij de grens van 46 jaar. Naar het nu ingediende ontwerp kan men ook zonder zoo lange storting rente krijgen, al is men pas 50 of 55 jaar. OOBLOG. De Morning Post verzekert, dat president Roosevelt een nieuwe poging gedaan heeft, om een wapenstilstand teweeg te brengen, voordat in Mantjoerije weer een groote slag geleverd kan worden. De President zou den Tsaar op het hart gedrukt hebben, dat een wapenstilstand niel alleen uiterst ge- wenscht was uit een oogpunt van menseh- lievendheid, maar ook in 11 [island's belang. Of de Tsaar, die naar men zegt van Linje- witj nog pas een advies in tegengestelden zin onlvangen heeft, gevoelig zal zijn voor Roosevelt's argumenten, valt te betwijfe len. Wel seint ook de Petersburgsche cor respondent der Echo de Paris, dal Rusland besloten'heeft, om Roosevelt's tusschen- komst te verzoeken voor een wapenstil stand; de Tsaar zou graaf Lamsdorf op gedragen hebben, den Amerikaanschen ge zant Meyer in dien zin Ie schrijven, en de inhoud van dien brief zou reeds naar Amerika overgeseind zijn, „zoodat een wapenstilstand binnen eenige dagen waar schijnlijk is". Maar tegenover al zulke be richten past wantrouwen. Opmerking verdient, dal volgens een be richt uit Washington de voorloopige be sprekingen tusschenj Rusland en Japan ver traagd zijn wegens ongesteldheid Van graaf Lamsdorf. De Ja,pansche bladen bevatten berichten uit. Mantjoerije die gewagen van scherpe gevechten in de streek van Jing-tseng. De Japanners verdreven een Russische strijd macht van drieduizend man en bezetten Nansan-tsjentsoe, ten N, van Wankou- tsoekou. Naar 't heet, lieten de Russen veertig dooden op het veld liggen. Van de Japanners werden er slechts twee mail gedood. RUSLAND. Te Lodz kwam het Vrijdag tot schrik kelijke straatgevechten. Rarrikaden werden opgeworpen, welke door de soldaten stor menderhand genomen werden. Er zijn 50 dooden en 200 gewonden. Er heerscht een algemeene werkstaking. De staat van beleg zal afgekondigd worden. Het volk wierp 's ochtends barricades op en slingerden bommen in de kazernes, waarhij twintig soldaten gedood en gewond werden. Om elf uur staakten de fabrieken het werk. Kort daarna deden de troepen een aanval op de menigte en vuurden. Het volk antwoordde met revolvers. Uit ven sters, gangen en van de daken goot men vitriool op de hoofden der soldaten. De strijd duurde den heelen dag door. Men gelooft, dat. er meer dan. 2000 gesneuvelden en gewonden zijn, maar het is nog on mogelijk om de juistheid hiervan na te gaan. Het schieten hield ook den geheelen nacht, aan; de soldaten schoten op ieder, die zich op straat vertoonde. Naar de Kurjer Warsehawski uit Lodz verneemt over de straatgevechten, begon daar het gevecht op twintig plaatsen in de stad, nadat aan alle fabrieken de werk staking was uilgebroken. Op die twintig plaatsen waren barrikaden opgericht, die zoo hoog waren als huizen van twee ver diepingen. Hier vochten 60,000 gewapende arbeiders, tegen vier regimenten infante rie, een regiment, kozakken en een regi ment dragonders, aangevoerd door gene raal Exten. De barrikaden werden door de troepen bestormd met behulp van sap- peurs. Er is een divisie infanterie en eava- lengs zoo voor hem in, dat hij mij hoe langer hoe meer vriendschap inboezemde, die echter, hoewel hij steeds beleefd en voorkomend bleef, niet door hem werd be antwoord. De naam van Eleonore Leaven worth kwam nimmer over zijn lippen, en hij bewaarde een zoo hardnekkig stilzwij gen omtrent de familie en hare weder waardigheden, dat ik op 'I laatst de over tuiging begon te koesteren, dit deze terug houdendheid dieper lag dan in zijn wer kelijke natuur en hij voor zijn sombere eenzelvigheid een of andere bepaalde re den moest hebben. Het. spreekt van zelf, dat sinds dil vermoeden in mij wakker werd, ik meer dan ooit mijn waakzaam heid verscherpte; ik kwam er allengs toe om hem in de oogenblikken, waarin hij zich onbespied waande, nauwlettend gade te slaan maar tk kon nooit iets anders in of aan hem ontdekken dan hetgeen ik reeds dadelijk had opgemerktdat hij een flink en nauwgezet werker was. Dit vruchteloos vechten legen windmo lens, gelijk ik hel mij zelf bestempelde, begon mij op 't laatst ondragelijk Le wor den. Clavering schuw en de secretaris on genaakbaar, hoe zou ik met die gegevens ooit, iets kunnen uitrichten? De korte ge sprekken, die ik op dit. punt met Marie had, brachten mij ook al weinig verder. Trotsch en terneergeslagen, kalm en koort sig opgewonden, dankbaar en toch on tevreden, deed zij mij terugschrikken van ieder vertrouwelijk onderhoud, hoe sterk lelie te Lodz aangekomen lol versterking van hel garnizoen. Een troep rustverstoorders le Warschau trok met een rood vaandel door de Grzv- bowskastraat, en vond haar weg versperd door gendarmes le paard. Een der rust verstoorders wierp met een hom naar de gendarmes. Er zijn drie gendarmes gewond en verscheiden paarden. Ook is er een algemeen? werkstaking aangevangen. Okrzeje, die 26 Maart op de binnenplaats van het politiebureau in de voorstad Praga een bom heeft laten springen, is ter dood veroordeeld Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der vereeniging „Zeevaartschool" te Vlissingen om een provinciaal subsidie voor een aan die Zeevaartschool te ver hinden machinistencursus, zeggen Gedep. Staten dat h. i. ook deze inrichting uit de provinciale kas 'behoort te worden ge steund. Intusschen achten zij de verhouding van de gevraagde bijdrage van do provincie tot die van de gemeente minder juist. Ook zijn zij van oordeel, dal het belang der gemeente in zoodanige mate hij de zaak betrokken is, dal van haar eene hoogere bijdrage mag worden gevraagd, dan in het adres is aangegeven. Zij meenen daarom, dat de bijdrage van de gemeente op niet minder dan f 600 en die van de provincie op het dubbele van dat bedrag, dus f 1200, kan worden gesteld. Er blijft dan nog een bedrag van f 50 ongedekt, dat het bestuur zal moeten trachten te vinden, hetzij door bezuiniging op de uitgaven, hetzij door bijdragen van elders. Voorts schijnt hel raadzaam, het subsi die te doen ophouden op denzelfden dag, waarop het voor de school reeds verleende subsidie eindigt. Met ingang van 1 Juli a. s. zijn door den Commissaris der Koningin in Zeeland voor den lijd van 1 Juli 1905 tot 1 Juli 1910 in de gezondheidscommissiën voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetels hebben te Veere, Zierikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Oostburg, Hulst en Ter- neuzen, tot lid benoemd respectievelijk de heeren H. van Gorsel, jhr. R. R. E. de Muralt, mr. J. Piel, dr. G. H. Leignes Rakhoven, M. van Harmden, mr. T. J. N. van Dam, 'dr. J. E. Callenfels en A. .1. Klaassen en voor (1e gezondheidscommis siën le Middelburg en te Vlissingen de heeren jhr. mr. W. 11. Snouck Hurgronje en W. E. Huson, allen aftredende leden, tevens met. benoeming van de heeren jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje, mr. J. Plet en mr. T. J. N. van Dam tot voorzitter hunner commissie. De uitgaven voor den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde be liepen in 1904 f 93.402.98, terwijl de ont vangsten besomden f 197.004.055, zoodat de gewone dienst een goed slot heeft op geleverd van f 13.601.075. De totale kosten van den dienst waren f 18.S6S.S15 en de ontvangsten f 107.004.055, zoodit het nadeelig saldo f 11.864.75 bedraagt. Het aantal vervoerde personen was 156.857, die aan passagiersvracht betaal den f 73.276.90 terwijl wegens vervoer van goederen en vee f 20.750.55 ontvangen werd. Blijkens de nota door de commissie van toezicht op den prov. stoombootdienst op de Westerschelde aan de Prov. Staten van Zeeland overlegd, was de waarde der vier stoomschepen op 1 Januari 1904 f 182.168. Over het jaar 1904 werd daarop afgeschre ven f 17457, zoodat de waarde dezer sche pen op 31 December 1904 f 164.711 was. GOES. Bij gehouden examen voor Apo- ik daar soms ook naar haakte. Hel was duidelijk, dat. zij een inwendigen strijd voerde, die haar verschrikkelijk deed lij den. Vaak, wanneer zij meende alleen te zijn, zag ik haar angstig de handen wrin gen, als wilde zij een dreigend gevaar afweren, of een naderend schrikbeeld be zweren. Eens ook kreeg ik haar te aan schouwen, terwijl zij het fiere hoofd Iroos teloos liet zinken, haar handen onmachtig neerhangen en geheel haar geslalle zwak was, alsof zij na lang, maar vruchteloos pogen, zich gedwee terneer boog met uit geputte krachten. Maar dat was ook slechts ééns. Gewoonlijk droeg zij haar leed met fiere berusting, en hoewel haar oogen sche nen te smeeken om medelijden, hield zij zich streng statig, zonder een oogenblik blijk le geven van half bezwijkende kracht. Zelfs op een avond, toen zij met den heeten koortsgloed op de wangen mij in het portaal tegemoet trad, blijkbaar op 't punt om lucht te geven aan haar harte- wee, maar zich even snel bedacht, terwijl zij zich plotseling hield alsof zij mij slechts toevallig ontmoette, legde zij een kracht van wil en waardigheid aan den dag, die onwillekeurig een diepen indruk op mij maakten. Hat achter dil alles het een of ander geheim verborgen lag, hiervan hield ik mij vast overtuigd en ik schoorde dan ook mijn zwaar beproefd geduld niet de hoop, dat. zij zou eindigen met den een of den anderen dag haar hart geheel uil thekersbediende Ie Breda op Zaterdag j.l., slaagde o. a. Mejuff. Anna van Kalmthout alhier. GOES. Rij kstelegraafkantoor Met het oog op het bekend worden van den uitslag der herstemmingen, zal het kantoor alhier op 28 dezer tot middernacht geopend zijn. GOES. De persoon van C. S. alhier is heden morgen gevankelijk naar Middelburg overgebracht, wegens diefstal van konijnen onder Kloetinge in den afgeloopen nacht. MIDDELBURG. Daar noch van anti revolutionaire noch van sociaal-democra tische zijde in het 11e district een candidaat voor den gemeenteraad wordt gesteld, zal 'taftredende liberale lid, de heer J. H. C. Heijse daar dus zeer waarschijnlijk wel hij candidaatstelling gekozen worden, lil hel Ie district moet stemming plaats heb ben, daar naast de aftredende liberale le den, de heeren L. K. van der Harst J.Jz. J. F. van Dunné, een sociaal-democraat wordt gesteld, nl. mr. G. W. Sannes. In het JHe district, waar de heeren mr. A. A. de Veer en mr. P. Dieleman, beide anti- rev., aan de beurt van aftreding zijn, zal nog al wal strijd zijn daar behalve de aftredenden ook van liberale en sociaal democratische zijde candidaten zullen wor den gesteld. MIDDELBURG. Bij de gehouden trekking voor de paardenloterij \iel de hoogste prijs op no. 9336. De volgende hoofdprijzen vielen op de nommers 9022, 4440, 8409, 6155, 9933, 4743, 5112, 3406, 4448, 1780, 985 en 1756. MIDDELBURG. Vrijdag geraakte alhier aan de Rouaansche kaai een paard van den vrachtrijder achteruitgaande, te water. Het heest werd door eenige mannen in roeibooten van daar naar een paarden- trap aan de Maïsbaai gesleept en op het droge gebracht. Hef paard had geen letsel. MIDDELBURG. De heer H. J. van Poel voorde van hier, slaagde te Delft voor technoloog. MIDDELBURG. De eerste prijs in de paardenloterij is Vrijdag alhier gevallen, lte gelukkige winner was een handelaar in vee. MIDDELBURG. Bij de directie van den provincialen Stoombootdienst bestaat naar men verzoekt (e melden het plan, om den passagiers, die met kiio- meterboekjes op de Staatsspoorwegen rei zen, gelegenheid te geven, hunne boekjes, mits behoorlijk ingevuld, aan boord door den conducteur te doen afstempelen. Het lange oponthoud aan hel loket der Staatsspoor te Vlissingen, waarvan het missen van den trein dikwijls het gevolg is, komt daardoor te vervallen. De reizigers kunnen dan aan het loket ter plaatse van aankomst hun kilometer boekjes ter afrekening aanbieden. MIDDELBURG. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering van de rijkspolitie- vereeniging werd de heer Van Waning, periodiek aftredend, eenstemmig tot pre sident herbenoemd, terwijl warme hulde werd gebracht voor al zijn arbeid ten bate der politie en van de vereeniging. Het vraagpunt„gebruik woningen rijks veldwachters voor dienstzaken" is aan gehouden voor een nader onderzoek. Het „meetellen van dienstjaren als on bezoldigd rijksveldwachter voor pensioen" A'erd billijk geoordeeld. Eveneens zal aan gedrongen worden op vol pensioen na der tig dienstjaren voor rijksveldwachters die niet langer dienst kunnen doen. Wenschelijk werd geacht een voorstel dat de rijksveldwachters van hunne verba len slechts summiere inhouden toezenden aan de burgemeesters en dat die inhoud geheim blijft. Opnieuw werd de noodzakelijkheid aan getoond van de verstrekking van wetten en voorschriften van rijkswege, waar de Drankwet nog steeds niet ter kennis van het korps is gebracht door het Algemeen Politieblad. te storten, 't Was toch niet waarschijnlijk, dat die bevende lippen altijd zouden ge sloten blijven; het geheim, van welks openbaring de redding afhing van haar nicht Eleonore, zou eenmaal ontsluierd worden door haar zelf, of door iemand anders. (Zelfs de herinnering aan die zonderlinge, zoo niet wreede beschuldiging, die ik haar had hooren uiten, was niet genoeg om de hoop op zulk een afloop geheel te ver nietigen. Zoo gingen de dagen voorhij, ter wijl ik den tijd kortte door met Harwell te werken in de bibliotheek of korte bijeen komsten had met Marie, totdat de onver stoorbare secretaris begon in te zien, dat hij eigenlijk de helft van den werktijd met ledige handen zat. Maar de dagen werden allengs weken en de Maandag van de derde week brak aan, zonder dat ik nog iets verder was gekomen met de oplossing van het raadsel dan den eersten (lag, toen ik een vertrouwd gast werd in de sombere woning. Daar binnen werd het onderwerp van den moord zelfs niet aangeraakt, en over Hanna werd in '1 geheel niet gesproken, hoewel de cou ranten, die eenig nader nieuws konden bevatten, zoowel door de dienstboden als door hun meesteres als 't ware verslonden weiden. Ik kreeg van dit alles een zeer vreemden indruk. Het was, als zag men een groep mensclien eten, drinken en sla pen aan den mond van een vulkaan, die nog lauw was van de jongste uitbarsting Na een rede van den heer Haasbroek over art. 8 Wetboek van Strafvordering, die luide werd toegejuicht, werd nog ge sproken over de verschillende toepassing van voorschriften inzake woningloelage en toelage voor rijwielen, waarna de verga dering werd gesloten. IERSEKE. De werkzaamheden in de oesterloodsen worden langzamerhand min der. De oesters gaan huil zomerrust in om kalm voort te teelen tol het volgend seizoen. De kansen staan mooi en wan neer alles zoo blijft, gaan we een goeden tijd tegemoet. Wie weet is de Engelschman zoo langzamerhand genezen van zijn oestervrees en zal het verlangen naar the real Dutch Oysters de over hand krijgen. Voor de campagne 1904—05 zijn in het geheel 885 certificaten van onbesmetheid door het bestuur der Visscherrjen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen afgege ven. De handel in mosselen wordt langzamer hand drukker. De jonge viseh is dit jaar puik, mooi blank en, naar den tijd van het seizoen gerekend, vol. Voor de liefhebbers en be langhebbenden dus een goed vooruitzicht. HEINKENSZAND. Op de Zondag gehou den vergadering der R. K. kiesvereeniging „Ons Recht" alhier waren 60 leden tegen woordig. Na, opening der vergadering en goedkeuring der notulen, bracht de Voor zitter ter sprake de a. s. verkiezing van 2 leden voor den Gemeenteraad en gaf hij de vergadering namens het Bestuur in overweging de aftredende 'leden, de heeren J. Braamse en H. v. Iwaarden wederom te candideeren. Na eenige gedaéhtenwisseling werd be sloten over te gaan tot het stellen van candidaten hij gesloten en ingeteekende briefjes. Ingeleverd werden 60 briefjes waarvan 2 in blanco. Uitgebracht waren op M. J. de Jonge 48, J. Braamse 43, H. v. Iwaar den 8 stemmen, J. v. d. Dries Pz. 1, P. Rijk Lz. 1, A. Verdonk 1 stem. Zoodat als candidaten zijn aangewezen de heeren M. J. de Jonge (R.-K.) en J. Braamse (A. R.). De heer De Jonge verklaarde de candidatuur te aanvaarden. Hierna werd de vergadering gesloten. BORSELEN. De heer J. Rottier Lzn. is op zijn verzoek eervol ontslagen als burge meester alhier. 's HEERENHOEK. Zondag hield de Duiven-societeit „De Vogelvlucht alhier, een wedstrijd van uit Orleans (Frankrijk). Des morgens losgelaten zijnde kwam de de duif van Gebr. v. 't Westeinde ten 3V2 uren te huis, zijnde een afstand van 610 K. M. De overige duiven waren giste ren avond nog niet gearriveerd. 's HEERENHOEK. Zondag hield de Handboog-societeit „Concordia" een strijd om het Koningschap, waarbij D. van den Dries als overwinnaar uil het strijdperk trad, en als Koning werd geproclameerd. 's HEERENHOEK. De Handboog-societeit „De vrije Schutters" alhier, hield Zondag Koningsehieten. De schutter Jan Verdonk behaalde de meeste punten, en won hef Koningschap. IJZENDIJKE. In Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen de kiezers zich meer en meer te interesseeren voor gemeente raadsverkiezingen. Werden vroeger geen of een enkele candidaat. gesteld ter voor ziening in eene vacature, thans worden de kiezers door een comité bijeengeroepen, om een zeker aantal candidaten "te stellen. Op die wijze wordt ieder in de gelegen heid gesteld candidaat te worden. Ook heeft men minder gevaar van nadeel in nering en bedrijf, zooals dat anders op het platteland vaak voorkomt. Dergelijke comité's zijn reeds gevormd te Schoondijke, Oostburg en Zuidzande. Meerdere plaatsen zullen volgen. HULST. Vrijdagavond is te Amsterdam het debat gevoerd tusschen de heeren prof. en waarvan het rommelen aankondigde dat elk oogenblik een nieuwe uitbarsting kon volgen. Ik gevoelde een sterke neiging om deze akelige stilte te verbreken door Eleo nore's naam luidkeels uit te schreeuwen in die schitterende zalen en met satijn be hangen vestibulesik zou in armoede de vloeren hebben kunnen opbreken en de wanden rameien in deze dwaze hoop, dat ik daardoor zou ontdekken, wat ik zoo vurig verlangde te weten. Dien Maandag avond echter was ik voorbijgegaan, waar Eleonore verblijf hield en had aan het venster terloops het zoo zacht en zorgvol gelaat gezien, dat mij kracht had gegeven tot. doorleven eener gansche week van angst en teleurstelling. Ik was nu over tuigd, dat van Jnijne 'bezoeken! in de woning der familie Leavenworth niets meer te hopen viel, en ik trad er op den bewusten avond binnen met een onverschilligheid, zooals ik nog niet had gekend sinds den eersten dag, dat ik ophield een vreem deling le zijn onder dat dak van jammer en ellende. Toen ik echter hij het naderen van de receptiezaal zag, (lat Marie ongeduldig de kamer op en neer liep, als ware zij elk oogenblik iemand wachtende, nam ik een stoutmoedig besluit en vroeg, op haar toe tredende „Vind ik u alleen, miss Leavenworth?" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2