GEMENGD NIEUWS. rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. Ingezonden stukken. burgerlijke stand. Marktberichten. Laatste Berichten. Openbare Verkoopingen* ADVERTENTIES SCHORE. Donderdagavond werd alhier opgericht eene afdeeling der vereeniging voor Volksweerbaarheid met 30 leden; en uit die afdeeling een gymnastiek-vereeni- ging met 17 leden. BATH. Dezer dagen is een door 83 schip pers onderteekend adres aan den betrokken minister verzonden om te trachten alhier een vluchthaven te verkrijgen, in plaats van een klaringspost te Walsoorden, wat door adressanten niet noodzakelijk wordt geacht.. In de maand Mei werden verzonden door Bergen op Zoom 4352 kg. oesters en 727 kg. mosselen, door Kruiningen-Ier- seke 22.420 kg. oesters, door Vlake 3790 kg. oesters, door Bruinisse 4705 kg. oesters en 176.960 kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 251.400 kg. mosselen. In do afgcloopen week, van 14 tot. 20 Juni j.l., kwamen in Zeeland 3 gevallen van roodvonk voor, waarvan 2 te Kruinin- gen en 1 Ie Ooslburg. Te Aarlen wierp eene vrouw, wier stoof niet goed branden wilde, petrool in de stoof. De vlam sloeg nu langs onder uit, de stoof vloog in stukken, de kleeren der vrouw vatten vuur en hare drie kinderen, die mee in de kamer waren, klampten zich weenend aan hare kleeren vast.. Tot overmaat van ramp had de vrouw nog den petroolsioop in de hand, en deze, welke ook brandde, deed het brandende vocht. op! de kleeren eter kinderen stroomen. Zonder te weten wat zij deed, nam zij het jongste kind op en liep er mee naar buiten, gevolgd door de twee anderen, die eveneens wandelende fakkels geleken. Op het vreeselijk hulpgeroep snelden de geburen toe en deze doofden de vlammen uit. De moeder bezweek echter weldra aan de bekomen wonden. De twee jongste kin deren ondergingen hetzelfde lot en hel: oudste zal, indien het blijft, leven, toch stellig het. gezicht, kwijt zijn. Het Utr. Dbl. schrijft o. m. Men zal zich herinneren hoe onlangs door de Utreclitsche politie te Utrecht is aangehouden een zekere dr. Joseph Gott- wald, alias Philipp Immiek, als verdacht, van diefstal van een bedrag van ruim duizend gulden in een hotel te Deventer. Na de arrestatie bleek weldra dat onze vriend veel meer op z'n kerfstok had dan het misdrijf hiervoor genoemd. In het 01- denburgsche waren kort te voren twee vrouwen op afschuwelijke wijze vermoord, terwijl hun woning was in brand gesto ken om alle sporen van de daad te doen verdwijnen en bovendien alles van waarde was meegenomen. De dief-moordenaar- brandstichter bleek dezelfde persoon als Immick te zijn. Na door de Nederlandsche justitie al vast lol, 3 jaar gevangenisstraf te zijn ver oordeeld, volgde zijn uitlevering aan Duitschland en thans is dit geïncarneerde monster 151617 Juni „abgeurtheilt". Het, was een opzienbarende zaak, die in het Oldenburger land veel sensatie verwekt heeft. Ongeveer 100 getuigen zijn gehoord, waaronder de hoofdinspecteur van poli tie te Utrecht, de heer J. J. v. Leeuwen, die persoonlijk de arrestatie heeft uitge voerd. Gisteren is bericht ontvangen, dat de beklaagde door de jury is schuldig be vonden en veroordeeld is tot. levenslange tuchthuisstraf, zoodat de Nederlandsche staat thans van allen last ontheven is. Men meldt uit Ede: Bij den landbouwer Blankenspoor, op den Ginkel alhier, is op klaarlichten dag ingebroken, terwijl de bewoners op het land werkzaam waren. De dief werd verrast door de komst van de vrouw des huizes, die door hem met een revolver werd bedreigd. Er wordt vermist ongeveer f80. Een gedeelte van den inboedel werd vernield. De inbreker was per fiets. De politie heeft den man nog niet kunnen vatten. Een incident uit den verkiezingsstrijd Op een weiland aan den Nieuwen Bin nenweg te Rotterdam staat een reclame bord ter aanbeveling van de candidaluur- Plate in district IV. Met het oog op de her stemmingen was nien gisterenochtend be zig het. opschrift op dit bord eenigszins te wijzigen. De in de wei aanwezige koeien lieten de schilders zonder eenig verzet begaan. Gisterenavond is het echter tot een verwoeden aanval gekomen; een acht tal dezer dieren trok met. vereende krach ten tegen het bord op en bonsde en stomp- to met de horens net zoolang tot de woor den „den besten verdediger uwer belan gen" in de lucht, fladderden. Triomfante lijk renden zij daarna weg. Blijkbaar trok ken de koeien partij tegen den liberalen candidaat. Reeds gedurende een drietal Weken prijkt, het reclamebord op dit land. De eerst daarop grazende koeien hadden het bord met rust gelaten. Zij waren blijk baar niet zoo politiek-sfrijdlustig als haar zusteren, die gisteren daar haar domicilie hadden. Een onzer redacteuren, die vannacht nog iets op het bureau had te verrichten gehad, keerde omstreeks half 4 huis waarts. Mooi weer, mooie stad! Alles zoo rustig. Geen menschen, geen stof. Heerlijk licht,'staalblauwe lucht boven donkergroene hoornen. Langs heel den weg filomeelen-concert. van het musschcnkoor, met leeuweriken, lijsters en kwartels als solisten. Geen wanklank meer, alles cleri- caal, alles zuiver religieuze muziek, mu ziek, gezongen a capella, zonder dirigent. Op een brug over de Keizersgracht een man, een heer, pickfijnl.jes met rotting en sl.roohoed. Een kiezer, die naar huis ging. Begrijpelijk, dat. hot zoo laat was gewordenimmers, hij nam niet den rech ten weg, maar ging zigzagsgewijs, langs een kronkelend, krullend voetpad, zwe vend van de uiterste rechter- naar de uiterste linkerzijde. Met de punt van zijn stok maakte hij op het asphalt nog de witte stippen zwart en steunde dan een paar stonden op zijn candidaat, om dan weer verder te scharrelen. Eindelijk hield hij zich vast aan de leuning en keek in het groene sop. Daar zag hij ze:... „VervlKuy- perianen, vervl.Kuyperianen" en verder voortzwaaiend, pikte hij overal met zijn rotting als met het. kiezerspotlood. Ein delijk had hij het gewonnen. En een helling afrollend, vleide hij zich neer op een Imo gen stoep en zat weldra met de ellebo gen op Üe knieën te peinzen over de politieke toekomst van ons dierbaar vader land. De vogels zongen maar doorl („De Tijd".) Een milicien van het korps ponton niers te Dordrecht is een ernstig ongeluk overkomen. Bij de zwemoefening in de gamizoens-zwemplaats bemet-kte de serge ant-zwemmeester dat genoemde milicien op eenigszins vreemde wijze dook. Een ongeluk vreezende, sprong de sergeant on middellijk t.e water en vond den ponton nier met het. hoofd in den modder steken. Hij bracht den man boven water en hoe wel deze slechts een paar seconden onder water was geweest, was hij reeds bewuste loos. Hij kwam spoedig hij, maar bleek ge deeltelijk verlamd, tengevolge van een inwendige kwetsuur aan de halswervels, waarom hij in het militair hospitaal werd opgenomen. Hier is hij overleden. De man behoorde te Rotterdam thuis en was sedert eenige weken gehuwd. Omtrent, het afschuwelijke drama., dat Dinsdag in de gemeente Hei en Boeicop is afgespeeld, meldt men nog dat de dader, die gearresteerd is, hekend heeft. Bij het lijk van zijn slachtoffer staande, bleef hij koel en uiterst kalm. De dader is iemand van 53 jaren en is meermalen aan waan zin lijdende geweest, maar scheen nu blijk baar allang iets tegen den verslagene te hebben. De verslagene was iemand waarop niets viel te zeggen; hij had den leeftijd van 22 jaren en was het eenige kind van den heer H. de With, gemeente-ontvanger enz. De afschuw van het ontzettende feit en de deelneming met de betrekkingen zijn algemeen. De wijnkooper Anton Rocca te Pirri op Sicilië had in zijn kelder een reuzenbak gevuld met 2000 hectoliter wijn. Dezer dagen moest een arbeider wijn aftappen, maar daar er niets uit de kraan kwam, boog hij zich over den rand en porde met een slang in den bak. Plotseling werd hij bedwelmd en viel voorover in het drui vensap. Een kameraad snelde toe, maar onderging hetzelfde lot. Een tweede insge lijks. De twintigjarige zoon van Rocca slaagde er in een der arbeiders, die nog bij bewustzijn was, te redden, maar viel zelf naar heneden en verdronk evenals de twee andere werklieden. Een later ingesteld onderzoek bracht aan 'tlicht, dat uit den wijn opstijgend kool zuur de menschen het bewustzijn had doen verliezen. De hoofdprijs in de Oostenrijksehe staats loterij is ten deel gevallen aan een armen boer te Schalkhof bij Nanders, een zekeren Johan Kurz. Fortuna schijnt hier uit haar oogen te hebben gekekende gelukkige winnaar is een vader van vijf kinderen en had onlangs bij het houthakken een been verloren. Een 3-jarig kind te St. Jansteen had dezer dagen het ongeluk achterover in een ketel met kokend water, die op den vloer der kamer stond te vallen, waarbij het zoo deerlijk gebrand werd, dat het thans aan de gevolgen is overleden. Kantongerecht te Middelburg. Woensdag zijn veroordeeld wegens: laten staan van een trekdier op den openbaren weg: W. D., Sint Laurens, W. C., Biggekerke, tot f2 b. s. 1 d. h.; overtreding jachtwet: .T. J., Meliskerke, tot 2 maal f 10 b. s. 3 d. h. iedere b., met verbeurdverklaring van het geweer, hevel tot uitlevering of betaling der geldswaarde ad f3 b. s. 2 d. h. zoeken van eieren van waterwild: I. W., A. W., Oostkapelle, tot f 1 b. s. 1 d. h. met verbeurdverklaring der eieren, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad 24 et. s. ld. h.; delven naar konijnen op eens anders grond: P. D. Sz., Vrouwepolder, tot 3 dagen h.; rapen van schelpdieren in het kanaal door Walcheren: L. C. C„ Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; overtreding drankwet: G. v. d. H., Mid delburg, tot 10 dagen h.; schuren van de straat: A. d. IC, vr. v. W. v. B., Middelburg, tot f0.50 b. s. ld. h. rijden met een middel van vervoer over een klinkerzijpad: P. B., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h„ H. A. M„ Gapinge, tot f 1 b. s. ld. h. rijden met een rijwiel over een klinker zijpad: A. H., Middelburg, P. B., Vlissin- gen, L. G., Ivoudekerke, W. S., zonder be kende woon- of verblijfplaats, tot f2 b. s. 1 d. h.; rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: J. M., J. v. G., J. V. T. M. G„ C. L„ J. M„ J. L. J. S., M. H., Middelburg, tol. fl b. s. 1 d. h. noodeloos schreeuwen op de straat: C. W. A. A. S., P. J. P., Middelburg, tot f0.50 b. s. ld. h.; een paard op de straat ter bewaking toevertrouwen aan een persoon beneden 16 jaar: C. H., Vrouwepolder tot fl b. s. ld. h. het anders dan stapvoets rijden met een niet op riemen of veeren rustend voer tuig P. d. B., Sint. Laurens, tot f 1 b. s. 1 d. h.; plaats nemen op een met een hond be spannen voertuig: J. A. J. S., J. W., J. D., Middelburg, tol fl b. s. ld. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie L. d. P., Middelburg, C. P. G., Vlissingen, J. S., Amsterdam, tot £0.50 h. s. 1 d. h.; zijn trekhond zonder muilkorf laten los- loopen op de straat: J. A. d. W., tot fl b. s. ld. h. als marskramer zijne "waren ten verkoop aanbieden zonder hiervan kennis te heb ben gegevenC. V., Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h.; uitslaan van een karpet op de straat: W. C. S. de V., vr. v. C. L., Middelburg, tot f0.50 b. s. ld. h. zijn hond zonder muilkorf laten losloo- pen op de straat: G. B., Vlissingen, tot f 3 b. s. 1 d. h. zijn waakhond doen bevinden op den openbaren weg: J. v. G., Vlissingen, lot, f1 b. s. 1 d. h. wegens dronkenschapC. W. A. A. S., P. J. P., Middelburg, tot f 2 b. s. 2 d. h., L. 0., Vlissingen, tot f3 b. s. 2 d. h„ .1. F., Vlissingen, tot 1 week h. "Vrijgesproken is: S. J., Nieuw- en St. Joosland, beklaagd van niet behoorlijk zorgdragen om te beletten dat de hond die men bij zich heeft wild opspoort in het veld. Het verzet aangeteekend door P. S., Vlis singen, tegen een vonnis van 17 Mei jl., is door niet verschijning van den beklaagde vervallen verklaard. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de bekende aldaar gepleegde diefstallen, en werden J. v. Z., 25 jaar, rijwielhersteller en J. F., 21 jaar, leurder, beiden te Middelburg en aldaar in hech tenis, ter zake van diefstal, overeenkomstig de vordering van hel O. M. veroordeeld ieder tot eene gevangenisstraf, de eerste voor 1 jaar en 6 maanden en de tweede voor 1 jaar, beiden met mindering der doorgebrachte hechtenis, terwijl F. W. A., 28 jaar, muzikant en N. B., 20 jaar, bak kersknecht, beiden te Middelburg en mede aldaar in hechtenis, ter zake van heling, respectievelijk werden veroordeeld tot 4 en 3 maanden gevangenisstraf met minde ring der doorgebrachte hechtenis. De vor dering was respectievelijk 6 en 4 maanden. Voorts werden IC V., 30 jaar, winkelier en A. W., 31 jaar, bierhuishouder, beiden te Middelburg, beklaagd van heling in verband met bovengenoemde zaken, die hij de behandeling hunner zaken in vrij heid werden gesteld, thans vr ij gespro ken. De vordering was voor ieder hunner 8 maanden gevangenisstraf. Meineed. De rechtbank te Middelburg veroordeelde heden A. A. d'H., 40 jaar, koopman te Graauw, beklaagd van voor het kantongerecht, te Hulst in een civiele zaak een valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd, tot 9 maanden gevange nisstraf. Verder werd nog veroordeeld wegens diefstal: P. G. d. W., 33 jaar, schoen maker te Goes tot 4 maanden gevange nisstraf; mishandeling: J. J., 28 jaren, werkman te .Goes tot f 5 boete, subs. 5 d. h. beleediging van een ambtenaar: P. B., 28 j., werkman te Goes, tot 14 d. gev. Uit Zuid-Beveland schrijft men: De kersenoogst zal dit jaar in deze stre ken verre beneden het. middelmatige blij ven; er zijn zelfs boomgaarden die op de dezer dagen te houden veilingen door de geringe aanwezige vrucht onverkoopbaar zijn. Vooreen boomgaard, die 'tvorige jaar- ruim vijfhonderd gulden opbracht, werd nu f215 bedongen. Door de schaarschte van de vrucht rekent men dan ook op duurte, want zij worden tegen een gulden per mandje, d. i. tegen 12 cent per kilo, aan ,t hout verkocht. Met den arbeid en de ricico mogen de kersen dan wel mins- stens 20 cent per kilo opbrengen. Vijftien boomgaarden uit Goes en ver schillende gemeenten, aldaar Dinsdag ge veild, brachten slechts f 2006 op. Hieronder zijn ook pruimen begrepen, maar deze soort is nog schaarscher dan de kersen. Het mag wel in den landbouwalmanak geboekstaafd worden dat er op het lang ste van de dagen om en bij St. Jan nog oude aardappelen worden gezonden naar Duitschland. Hoe na zoo'n lange reis en het ver sjouwen dit volksvoedsel nog eetbaar kan zijn, is ons onverklaarbaar. Gelukkig voor de bezitters van dit aardgewas dat er nog kooplust voor is en wel tegen f 2.75, waarlijk nog een stevigen prijs. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan den heer Hubrecht de Priester, Onderwijzer a/d 0. L. School te Borsele. Mijnheer. De onhebbelijkheden, door u in 't pu bliek uitgebracht tegen het R. K. bijzonder onderwijs, met name dat van 's Heeren- hoekde woorden verder, welke gij ons in den mond hebt gelegd, hebben ons aanleiding gegeven een enkel woord tot u te richten. Volgens u, zouden wij gezegd hebben, dal het onderwijs op de R. IC. Bijz. School te 's Heerenhoek volstrekt niet deugde en dat wij' onze jongens gaarne bij u in Bor sele (waar het onderwijs natuurlijk zonder gebreken is) op school zouden doen, alswe maar durfden. Verder hebt gij 't laten voorkomen, als zoude het gevolg van dusdanige handel wijze kunnen zijn, dal onze jongens niet zouden worden aangenomen, en wij en de 'leden van. ons gezin van de 'sacramenten zouden verstoken blijvenWant, o, die „dwang der geestelijken!".... Zie, waarde heer, wij. vinden dit alles wel een beetje verregaand, en zouden u willen vragen, ons, liefst ook in dit blad, tijd en plaats te noemen, wanneer en waar wij op T 11. IC bijz. onderwijs te 's Heeren hoek gesmaald hebben, daar wij er ons geen van beiden iets van kunnen her inneren. Dal de school te Borsele, gelijk gij be weerd hebt veel beter is, en zelfs een soort van modelschool kan genoemd wor den, durven wij betwijfelen, al was liet alleen maar om het feit, dat g ij er éen der onderwijskrachten van uitmaakt. Wat gij verteld hebt op onzen naam, dus niet wij, van het R. IC bijz. onderwijs te 's Heerenhoek, laten wij ons volstrekt niet welgevallen, maar protesteeren hier tegen met al de kracht, die in ons is. 0. i. laat het onderwijs aan de R. IC school te 's Heerenhoek, waar wij de eer hebben onze kinderen heen te zenden, niets te wenschen over. Wij voor ons vinden op die school juist wat wij zoeken. Hier immers wordt, naast het aanleeren dier kundigheden, noodig om door de we reld te komen, het zaad van den gods dienst en van christelijke deugd in de harten der kinderen gelegd. Bovendien hebben wij' geen van heiden, noch op het hoofd der school, noch op een der bij staande onderwijzers, iets af te dingen. Wat eindelijk de dwang van den Pastoor- betreft, hieromtrent, kunnen wij te uwer geruststelling mededeelen, dat de geeste lijken van onze R. IC Kerk niet onder ons worden gezonden en daar ook vol strekt niet zijn om dwang uit te oefenen, doch slechts om de hun toevertrouwde kudde te leiden op den. goeden weg. Van dwang kan er echter volstrekt geen sprake zijn. Maar, die dwang der geestelijken ligt in den mond hestor ven ven zeker soort menschen, die men betitelt met den naam van „roode li e e ren". Hierbij willen wij het laten, doch blijven niettemin uw antwoord afwachten. Den heer redacteur danken wij bij voor- haat voor de verleende plaatsruimte en verzoeken hem beleefd, u een exemplaar van dit nummer te willen toezenden. Na groeten, J. M. v. 't WESTEINDE, Borsele. D. v. d. DRIES, Ovezand.. Van 2123 Juni. GOES. 22, OndertrouwdJohannes Ni- colaas de Jonge 27 j. jm. te Schaerbeek- België en Ida van Leussen 24 j. jd. te Goes. Getrouwd: 22, Samuël Wisse 24 j. jm. te St. Philipsland en Neeltje Pieternella de Jager 24 j. jd. te Goes. Geboren: 21, Gerarda Wilhelmina d. v. Geerard Verrijzer en Wilhelmina Holle mans. 22, Cornells Jacobus, z. v. Bas- tiaan Pieter de Munck en Blazina Janse. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. Si- monse 20 j. jm en A. 0. Acda 21 j. jd. Getrouwd; P. J. Buys 23 j. jm. en C. J. P. Petiet 22 j. jd. A. Willems 24 j. jm. en M. Cooman 24 j. jd. Bevallen: J. Vermeulen, geb. de Witte z. J. C. de Ruyter, geb. Verstelle d. H. G. Boone, geb. Jonker d. A. van der Putte, geb. Cornelissen z. OverledenA. Floresse, 6 weken z. P. E. Zwigtman, 12 weken d. C. Bel laars 1 dag. Van 1623 Juni. IERSEKE. Geboren20, Laurina Pie ternella d. v. Marinus Jacobus van Steve- ninck en Cornelia Vleugel. 21, Catharina, d. v. Jan Hoogesteger en Jannetje de Smit MIDDELBURG, 22 Juni. Wegens de heden gehouden paarden markt was er totaal geen aanvoer van granenon is er dientengevolge geen noteering. Boter f0.53 a f0.59 per halve kilo. Eieren f3.40 per 100 stuks. VLISSINGEN, 23 Juni 1905. Boter fl,20 a f 1.10 per kilo. Eieren f3,80 a f0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 22 Juni 1905. Boter f 0,40 a f 0,60 per pond. Kipeieren f0,62i a fl, Kleine eieren f0.ii f0.de 25 stuks. Eendeieren f 1,12° ii f0,de 25 stuks. VLISSINGEN. Wij vernemen dat hel voornemen beslaat, ook van katholieke zij de een candidaat te stellen voor den ge meenteraad. De heer Timanse, die was aangezocht zich daarvoor beschikbaar te stellen, heeft evenwel op voor hem over wegende redenen bedankt. TER NEUZEN. De commissie uil den ge meenteraad alhier, die hij den Minister- van Waterstaat op audiëntie is geweest in verband met de voorziening van los- en laadplaatsen voor de zeevaart aldaar, heeft medegedeeld dat naar haar inzicht de zaak niet hopeloos staat. TER NEUZEN. Het bod van 820.000 francs voor de staalfabriek alhier, dal. eerst met 10 pet. was verhoogd, is nu weder op nieuw met 10 pet. verhoogd, zoodat het bod thans, in het geheel 984.000 francs beloopt.. De volgende week heeft de vei ling plaats. MIDDELBURG. Met. de booten der pro vinciale stoombootdienst op de Wesler- schelde werden in 1904 vervoerd 156857 passagiers; de ontvangsten bedroegen f 1070.04, de uilgaven f 11.88.68, nadeelig saldo ruim f 118,64. Maandag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Dinsdag 27 Juni. MIDDELBURG, ook Woensdag, Rouaan- sche Kade, inboedel, brandkasten, bed- en tafellinnen, antiquiteiten. Woensdag 28 Juni. GOES, bij L. Rijk, „Zouterstuin", door not. van Campen voorde familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 HA. 's HEERENHOEK. Afbraak Hollmann en Verhoek. Ritthem, uur door not. Loeff, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Hosang 2 huizen, Punt- poortstr. Q 200 en 211. Een pakhuis met bovenwoning Spuistraat. En een huis Schuddevischstraat G 65. 's Heer Arendskerke, voor ex-ven Min- naard door not. Pilaar uur hij de Ruyter lo een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland in Arendskerke, 'sHeer Abls- kei-ke en Heinkenszand. Vrijdag 30 Juni. MELISKERKE, 10 uur hij Matihijsse door not. Loeff 8 perc. houw- en wei land en sprink; veldvruchten en hooi-, et- en nagi-as voor Janis de Korte. GRIJPSKERKE, 1 uur hij Van Eenen- naam door not.. Hosang het huis van J. Poppe, landbouvvgcrei, meubelen en boeken. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Woensdag 5 Juli. WESTKAPELLE, bij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe rampaarden 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaarzen, 2 bij de i-ekening, 5 vaar zen; springs tier 16 maanden (Hollandseh ras), mestputloopers, 40 kippen en 1 haan, )menwagen met. toebehooren, veerwagen, jdriewielskar, tilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedschappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" velvruchten, 1 uur door not. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz. Zondag 25 Juni hoopt onze geliefde Vader JAN ZUIDHOF, te Kwadendamme zijn 70sten geboortedag te herdenken' Zijne dankbare kinderen P. HOONDERT en Eohtoenoote. lei-seke, 23 Juni 1905. Bij deze brengen wij onzen hartelijken dank aan vrienden en buren, voor de hulp en opoffering, ons gebracht gedurende de ziekte en overlijden van onzen dierbaren Vader MARINUS CORNELISSE DE BAAR, overleden den 14<len Juni 1.1. Namens de Familie: JAC. DE BAAR Mz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3