BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden, Niet na, maar vóór 28 Juni dient ons kiezersvolk omtrent deze dingen nauwkeu rig op de hoogte te zijn gebracht. Wij zullen afwachten, wat de liberale pers en wat de adviseerende colleges dei- liberale partij hierop zullen antwoorden. (Tijd.) De rollen omgekeerd. De „Nieuwe Arnh. Courant" schrijft over de anti-revolutionairen Opnieuw wordt bewezen dat zij (de anti revolutionairen )door eigen kracht zon der steun van hun katholieke en chr. liist. bondgenooten ondanks al hun grootspraak in nagenoeg geen enkel district hel kunnen houden. Op de staalkundige verhoudingen in de naaste toekomst zal dit ongetwijfeld van overwegenden invloed zijn. De afha kelijkheid van de anlir. fractie der coalitie van de katholieke en clir. hist, groepen is hiermede bewezen. Zet nu in plaats van „anti-revolutionair" de woorden „liberalen" en voor „coalitie van katholieken en chr. bist. groepen" de woorden „socialisten" 011 ge krijgt Opnieuw wordt bewezen dat zij (de libe ralen) door eigen kracht zonder steun van hun socialistische bondgenooten, ondanks al hun grootspraak in nagenoeg geen en kel district het kunnen houden. Op de staatkundige verhoudingen in de naaste toekomst zal dit ongetwijfeld van over wegenden invloed zijn. De afhankelijkheid der liberalen van de socialisten is hier mede bewezen. De uitdrukking van de ,,N. A. Courant" „in nagenoeg geen enkel district" lijdt aan overdrijving. Maar als men weet, dat 14 liberale zetels afhankelijk zijn van den steun der socia listen, dan karakteriseert de gewijzigde redactie van hetgeen de „N. A. Courant" schreef, den toestand. (Ctr.) tiet hart van Prof. T reu li. Mr. Treub schreef: „wanneer ik zie dat do politiek der niet-kerkclijken zich toe spitst tot liet pogen om het grootste aantal plaatsen te bezetten, niet om in 's lands vergaderzaal te doen, maar om daar te zitten en anderen het doen Ie beletten; zie, dat als de niet-kerkelijken die meer derheid mochten krijgen, het land op zijn minst vier jaren weer zal zijn begunstigd met 'n volksvertegenwoordiging zonder po sitief doel, zonder wil, zonder kracht en zonder karakter, dan draait mij het hart in het lijf om en dank ik de omstandig heden, die mij ontheffen van de taak om mij in den politieken warwinkel te hegeven, waarin vooreerst, helaas, geen orde is te voorzien". Dit kwam voor in het „Sociaal Week blad" van 15 Mei 1897 en werd geschreven over een liberaal Ministerie en pen liberale meerderheid. Waarom wordt dit thans niet herhaald? Wellicht, zegt. Prof. Fabius in de „Rot terdammer" omdat Mr. Treub's hart thans bij een politieken warwinkel minder gauw omdraait in het lijf. OORLOG. De opmarsch naar Wladiwostok is in vollen ernst begonnen. Wij kunnen spoedig vernemen dat de vesting ingesloten is. Nadat zij de Toornen overgetrokken zijn, zullen de Japanners vlak oostwaarts moe ten trekken om hun doel te bereiken. Naar de Daily Telegraph uit Tokio ver neemt, zeiten de Japanners hun zegevie renden opmarsch voort. Op beide vleu gels worden de Russen gêlieel omgetrok ken. Binnenkort wordt prachtig nieuws verwacht. De Japanners hebben ver over het half millioen soldaten in het veld. De voorbereiding tot deze krijgsverrichtingen is reeds den 20en Mei begonnen. De Times verneemt uit Tokio, dat de aanvallende beweging, den 16en door de Japanners tegen Liaojang-wopeng onder nomen, ten doel had, een groote omtrek- „De benoodigde papieren zijn daar, en hij zegt op de gewone plaats beter te kunnen werken dan ergens elders; indien gij het echter verkiest, zal ik hem beneden laten komen". Ik wilde hier echter niet van hooren en ging zelf vooruit naar de trap. Ik heb er een enkele maal over gedacht om die kamer te sluiten", ging zij haastig voort, „maar daar is iets, wat mij van de uitvoering van dat plan terughoudt. Ik kan er evenmin toe komen, als het mij mogelijk is dit huis te verlateneen macht die buiten mij staat dwingt mij al de ver schikkingen ervan te trotseeren. En toch", ging zij voort, „wordt ik onophoudelijk door de bangste vrees bevangen, soms i: liet nachtelijk duistermaar niet", zij zich zelve plotseling in de reden, wil u niet noodeloos verontrusten. Ik heb dat nu reeds te veel gedaan", en met een fiere beweging van het. hoofd volgde zij mij naar de trap. Bij onze binnenkomst in het noodlottig vertrek, zat de secretaris in den stoel, dien ik nimmer gedacht had door hem bezet te zullen vinden. Toen ik zijn magere gestalte zoo voorovergebogen zag op de plaats, waar zijne oogen nog kort te voren gerust hadden op het ontzielde lichaam van zijn patroon, moest, ik mij verwonderen over de koele bedaardheid van den man, die, waar zulke herinneringen hem voort durend voor den geest moesten staan, die plaats niet alleen voor eigen gebruik kon kende beweging, sedert eenigen tijd door generaal Misjtsjenko voorbereid, Ie ver ijdelen. De Russen schijnen aldus geheel verrast te zijn. Hun voornaamste afdeeling is in derhaast, door Mongolië heen, naar Tsang- tsja-toen teruggetrokken. Een van de Japansche afdeelingen in het noorden van Korea heeft Kang-song geheel bezet. Eenige duizenden Russen zijn met geschut noordwaarts teruggetrok ken naar Sjoe-song, op 20 K.M. van Kang-song. RUSLAND. In een kerk te Stawropol is een twist ontstaan tusschen oud-geloovigen en or thodoxen, zoo hevig, dal de laatstgenoem den wegens het rumoer dat zij maakten, door de politie uit de kerk gezet werden. Daarop verzamelden de orthodoxen zich op straat in zoo grooten getale, dat de troepen ontboden moesten worden. Deze gaven eenige salvo's, inet het gevolg dat elf monsehen gedood en ongeveer veertig, onder wie vrouwen en kinderen, gewond werden. De gewonden hieven verscheiden uren op straat liggen, want toen de ge- neesheeren er bij kwamen, dreigde men o]i hen te zullen schieten, als zij de ge kwetsten hulp verleenden. In de straten der stad Lodz had een groote betooging plaats, waaraan om streeks 70,00() personen deelnamen. De menigte trok met 25 roode vlaggen door de stralen. Er werden opruiende redevoe ringen gehouden. De gewapende macht was eerst niet te zien, maar kwam later tusschen heide. De soldaten maakten ge brilik van hun wapens, waarbij 18 per sonen gedood en ongeveer 100 verwond werden. Een waar gruwelstuk is in een heel anderen hoek van Rusland uitgehaald, lil. in Transkaukasië. In een dorp hij Eriwan hebben Armeniërs zes mannen, vier vrou wen en zes kinderen levend verbrand. Ar menische benden belegerden het dorp Sjoesji gedurende elf dagen, namen het in, plunderden het en staken liet in brand. Een ander dorp (Ilsji hij Karakis) werd gebombardeerdmenschen en dieren ster ven er den honderdood. De muiters zijn van moderne geweren voorzien en geheel op militairen voet ingericht. De telegrafi sche verbinding tusschen Eriwan en Tiflis is verbroken. DUITSCHLAND. Bijzondere .aandacht verdient hel vol gende gedeelte eerier rede door dr. Tri in born, laatstleden Zondag gehouden in de feest vergadering der Windthorst- bonden. Hij beantwoordde de vraag: welke is de C'entrum-gedachte (Onder „Centrum" verstaat men in Duitschland de Roomsch Katholieke volks partij.) Te meer moet die riste belangstelling wekken, waar pas door Z. H. den Paus de organisatie der üuitsche Katholieken ten voorbeeld is gesteld. Dr. Trimboom zegt dan o. a. De Centrum-gedachte isde toepas sing der christelijke wereldbe schouwing en de daaruit voort- vloeiende beginselen op het openhaar leve n. Hier scheidt zich terstond de weg van het Centrum van de socialistische en libe rale hanen. Deze beide toch maken den godsdienst tot privaatzaak; w ij willen dien niet bannen uit het openhaar leven. Aan het marktplein bouwden onze vaderen het raadhuis, doch daartegenover aan datzelf de plein de kerk en daarnaast de school. Er is geen orde mogelijk zonder gezag, en geen gezag, zonder onaantastbaren on- wrikbaren grondslag daarvan, zonder God. Maar gezag is niet hetzelfde als dwang tot. ontwikkeling van het ware leven is ook vrijheid noodig en deze wordt alleen nauwkeurig bepaald door de waarheid dat de mensch naar Gods beeld werd gescha pen. Geen gezond volksleven zonder dat de nemen, maar zelfs in staat, was er zijn werk met zooveel zorg en blijkbare kalmte te verrichten. Juist toen ik aldus dacht, ontdekte ik echter, dat de wijze waarop het licht in de kamer was aangebracht, juist die plaats het meest geschikt maakte, 0111 tot het door hem beoogde doel gebruikt, te worden, en terstond veranderde mijne verbazing in oprechte bewondering van het kalme plichtbesef, waarmede hier alle persoon lijke neigingen werden ten offer gebracht aan de noodzakelijkheid. Zoodra hij ons hoorde binnen komen, hief hij hel hoofd werktuigelijk omhoog, zonder echter van zijn stoel op te staan, terwijl de uitdrukking op zijn gelaat dui delijk bewees, dat hij geheel in zijn arbeid verdiept was. „Hij is met den geest geheel bij het werk", fluisterde Marie mij toe, „dat is een eigenschap van hem. „Het zou mij niet verwonderen, of hij weet niet eens wat het is, dat, hem gestoord heeft". Dit zeggende trad zij verder (1e kamer binnen en liep voor hem heen om zijn aandacht te trekken, waarop zij hem toevoegde: „Ik breng u hier den heer Raymond, die ai wensc.hte te spreken, mijnheer Harwell. Hij is zoo vriendelijk geweest in te stem men met mijn wenschen betreffende het manuscript, 'waarmee gij daar juist bezig zijl". Harwell stond, nadat hij zijn pen had afgeveegd en neergelegd, langzaam op, cel van dit organisme, de familie, gezond leeft; maar het huisgezin wordt pas een kweekplaats van deugd en geluk, wanneer (laar de godsdienst woont. Geen welvaart is mogelijk zonder eerlijk heid, erkenning van eigendom en recht. Maar harmonie tot stand brengen tusschen liet egoïsme en hel algemeen belang, dat vermag alweer (1e godsdienst alleen. Daarom willen wij den godsdienst niet tot een privaatzaak, een particuliere lief hebberij verlaagd zien. Zelfs een man als H a mac k, die niet tot de „cleric,alen" kan worden gerekend, verklaart, dat een godsdienst eerst ilan zijn taak heeft vervuld, wanneer hij werke lijk met hel heele leven, ook het openbare leven, in contact komt. Dat is de kern der Centrum-gedachte. Doch daarmee is het Centrum niet een kerkelijke, een confessioneele partij ge worden; integendeel, zij wil de politieke belangen des volks door politieke organi satie en niet langs eenigen anderen weg zien behartigd. Het volk moet één blijven en het Centrum moet de belangen der protestanten en van alle andere Duitschers evengoed behartigen als die der katholieken. De partij moet zich dus ook werkzaam toonen op gebied waar de religieuze vragen in het geheel niet aan de orde komen. Dat was ook wat Windthorst wilde. Hel onderscheid tusschen vooruitstre vend en conservatief behoort niet onmid dellijk tol de Centrum-gedachte. Of men het oude bewaren; (lair wel door iels nieuws vervangen wil is geen vraag van be ginsel maar een praktische quaestie. Het samenwerken van voorziehtige con servatieven en haastiger aangelegde voor- aangangers is steeds voor hot Centrum zeer nuttig geweest. Maar legen reactie heeft het Centrum zich steeds verzet: de wereldgeschiedenis gaat voorwaarts niet achteruit. Het Centrum wil niet een klassepartij wezen, niet eene van landbouwers, of van arbeiders of van middenstanders maar van het geheele volk. Tengevolge van nadere mededeelingen bericht, het centraal bureau voor de stati stiek dat de bevolking van hel rijk op 1 Januari 1905 bedroeg 2.730.505 m., 2.779.154 v„ te zamen 5.509.659 personen. In Zeeland waren die cijfers 111.761 ni„ 113.801 v„ Ie zamen 225.562 in woners. Kruiningen had toen 1809 m„ 1722 v. totaal 3531 inwoners, Middelburg 8902 m., 10.289 v., te zamen 19191 inwoners en Neuzen 4546 m„ 4750 v. Ie zamen 9296 inwoners. Naar de „Gelderlander" uit goede bron verneemt waren de stembiljetten hij de afgeloopen stemming in het district Grave weder, in strijd met de kieswet, doorzich tig, hetgeen vermoedelijk weder grond zal opleveren tot vernietiging van de stem ming. In dal geval zou de strijd om den Graaf- sohen Kamerzetel nog lang kunnen duren. Men schrijft aan „De Tijd" „Een liberaal, die liet weten kan ver telde mij, dat. onder de liberalen in Am sterdam 111 ernstig het plan in overweging word! genomen om hun eigen Candida;11 den heer Eland, te doen vallen, ten einde het hoofd der sociaal-democraten, mr. Troelstra weer in de Kamer te helpen. Deze faktiek zou altijd volgens mijn zeer betrouwbaren zegsman, er op berekend zijn om den steun van de socialisten te winnen in districten waar de liberalen zonder deze hulp niet de meerderheid kun nen behalen". Kort geleden werd een geval van over treding van de Drankwet voor de Arrondis- sements-Rechtbank te Arnhem behandeld. De Officier van Justitie, Mr. Schaepman, hierbij echter duidelijk toonende, dat deze tusschenkomst hem inderdaad allesbehalve aangenaam was. Daar ik dit aanstonds merkte, wachtte ik niet, tot hij mij had toegesproken, maar nam den bundel pa pieren, die naast hem lag, van de tafel en zeide: „Het. schrift schijnt bijzonder duidelijk te zijn, wanneer u het goedvindt zou ik het gaarne eens inzien, om er een alge- meenen indruk van te krijgen". Hij boog beleefd onder het uiten van eenige woorden van toestemming, en zette zich, zoodra Marie het vertrek weer ver laten had, langzaam neer om «ogenblikke lijk zijn werk te hervatten. Onmiddellijk week mijne belangstelling in het manuscript en alles wat er mee in verband stond naar den achtergrond, en mijn geest werd opnieuw geheel ver vuld met den toestand van Eleonore en het geheimzinnige waas, dat (le intieme geschiedenis dezer familie scheen te be dekken. Ik zag den secretaris dus flink in de oogen en hernam „Hel doet mij zeer veel genoegen, mijn heer Harwell, dat ik in de gelegenheid hen eens een oogenhlik afzonderlijk met u te spreken, al ware het slechts om u te vragen „Iets betreffende den moord", viel hij mij plotseling in de rede. „Jabegon ik. „Dan zult gij mij wol willen veront schuldigen", zeide hij beleefd, maar vast merkte in zijn requisitoir op, dat het hem genoegen deed te coiistateeren dat de Drankwet, op welks techniek zoozeer was afgegeven, in hel onderhavige geval 1. aan duidelijkheid niet te wenschen overliet 2. een groote verbetering was op de vorige Drankwet 3. in het. voordeel was van de tappers. Dit werd gezegd door een hoog ambte naar, met de uitvoering van de wet belast. Maar toch is de Drankwet een prul en een kwelgeest volgens ile vrijzin nigen on sommige politieke tinnegieters van onbekende richting. GOES. Gisterenavond werd alhier on der politietoezicht een blinden man aange bracht, die le Ter Neuzen door den geleider was verlaten. De commissaris vond geen termen den man verder te doen transporleeren, stelde hem in vrijheid, doch gaf op zijn ver langen aan bedoelden persoon reisgeld om te Amsterdam te kunnen komen. GOES. Als gevolg van eene iu ons Vorig nummer gedane aansporing den verkiezingsstrijd in Zierikzee geldelijk te steunen, is reeds tot dat doel, naar we vernemen, een goed sommetje ingekomen. GOES. Met ingang van 1 Aug. is de heer P. D. Teehaal, landmeter van hel kadaster alhier, verplaatst naar Leiden, terwijl in zijn plaats is benoemd de heer Homix, te Kootwijk. MIDDELRURG. Met 1 Juli a. s. is be noemd tot. bewaarder 2en rang in de straf gevangenis le Alkmaar L. L. \Y. Hubregtse, thans bewaarder in het huis van bewaring alhier. MIDDELBURG. Bij de gisteren alhier gehouden jaarlijksehe paarden- en veulen- markt waren 196 dieren aan de lijn, tegen 165 het vorig jaar. De paarden waren, wal de kwaliteit be treft, over hel algemeen niet best. De veulens daarentegen waren over het geheel goed. Voor paarden besteedde men van f350 lol f500 en voor veulens van f 110 tol f 150. Er was tamelijk veel handel. Het be zoek was druk. Voor de verloting werden aangekocht een lOjarig merriepaard, een vierjarig paard, drie 3jarige, vijf 2jarige en 3 1 jarige paarden en 19 veulens. De eerste prijs bestaat, zooals men weet, uit een Walcherschen veerenwagen, be spannen met een paard. VUISSINGEN. Aan de Zeevaartschool al hier zijn geslaagd als derden stuurman hij de stoomvaart de heeren 1'. Lems en N. Dijkstra. 1ERSEKE. Een schipper alhier heeft aan boord van zijn vaartuig een wekkerklokje dat hem reeds jaren achtereen den juislen lijd heeft aangegeven, doch in den laat- sten tijd liet de geregelde gang nog al eens Ie wenschen over, zoodat eene ope ratie noodig bleek. Om evenwel hoogo on kosten te voorkomen, zou de man die operatie zelf maar eens verrichten. Een ketel water werd aan 't koken ge bracht, daarna een stukje Sunlightzeep er hij gevoegd en toen de klok er in. Na een half uur te hebben gekookt, werd het. werk afgewreven en begoten met petroleum. Aan den gang gemaakt, bleek het, dat de operatie uitstekend gelukt was, want de vuiligheden waren zóó goed verwijderd, dat hel klokje een uur por dag vóór loopt. 1ERSEKE. Een tienjarig meisje wilde door de Kaaistraat gaande, een roos pluk ken in een aan die straat grenzenden tuin. Daartoe hoog zij zich met het bovenlijf over liet. scherp gepunte hek met liet ge volg dat. zij uitgleed en een der ijzeren pinnen in het bovenlijf kreeg. Hevig bloe dend werd zij opgenomen en huiswaarts besloten. ,,lk vind dat onderwerp te on aangenaam, om er meer dan volstrekt noo dig is over te denken of te spreken". Ontmoedigd, en zelfs ten volle over tuigd, dal het onmogelijk zon zijn van dezen man slechts de minste inlichtingen te verkrijgen, liet ik terstond mijn po gingen varen, nam het. manuscript nog maals ter hand en zette mij aan 't werk om een algemeen overzicht te verkrijgen van den inhoud. Nadat ik boven verwach ting hierin geslaagd was, vroeg ik hem nog eenige bijzonderheden, en daar ik mij nu overtuigd hield, dal ik zou kunnen volbrengen, wat miss Leavenworth van mij verlangde, nam ik afscheid van hem en begaf mij opnieuw naar de receptiezaal. Toen ik een uurtje later het luiis ver liet, was ik ten minste op één punt ge rustgesteld zoo ik niet slaagde in de uit voering mijner plannen, zou het ten min ste niet zijn, omdat mij de gelegenheid had ontbroken, de bewoners van het huis van nabij te bestudeeren. XVI. Het testament van een millionair. Den volgenden morgen bevatte (le „Tri bune" een kort overzicht van hel testa ment van den heer Leavenworth. Het be vatte iets dat mij niet weinig verwonderde; hoewel, naar de algemeene verwachting, het leeuwen aandeel van het ontzaglijk ver mogen aan Mar)' was te beurt gevallen, zoo bleek toch uit een voor ongeveer vijf gedragen, waarna onmiddellijk geneeskun dige hulp werd ingeroepen. („Z.") IERSEKE. De handboogschutterij „St. Bastiaan" alhier zal op Vrijdag 30 Juni a. s„ bij gelegenheid van de Kruiningsche kennis, een buurtschieting houden waar voor de uitnoodigingen werden verzonden. Als Inzonderheid dient daarbij te worden gemeld, dat na afloop der schieting aan heeren deelnemers een mosselfuif zal worden aangeboden. Deze handboogschutterij schonk aan het muziekgezelschap „Mozart" f 10 voor aan koop van een nieuw vaandel. Bij het jongste festival te Zierikzee maakte het vaandel van onze muziek een zoo treurigen indruk, dat (1e handboog meende den eersten stoot te moeten geven, om in 't bezit te komen van een nieuw vaandel. Verscheidene giften volgden reeds. IERSEKE. Het valt in dezen tijd van het jaar meermalen voor, dat werklieden uit deze gemeente elders werk gaan zoe ken, wat zeer begrijpelijk is, als men weet, dat in de maand Mei de oestercampagne weer afgeloopen is. Echter blijven die werkzoekers in den regel in Zuid-Beveland en zelden hoort men er van dat in hol buitenland werk wordt gezocht. Evenwel, heden ging een arbeider uit deze gemeente er wat verder op uit. De man vertrok hedenmorgen naar Rot terdam om vandaar via Berlijn en St. Petersburg naar Kroonstad le gaan, en daar in dienst te treden van een Neiler- landschen aannemer, die aldaar de uit voerder is van een groot waterbouwkundig werk. WEMELDiNGE Openbare vergadering van den Raad der gemeente alhier op Woensdag 21 Juni 1905, des voormiddags 9 ure. Tegenwoordig alle leden, voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom in het lijdelijk in gebruik zijnde nieuwe gemeentehuis. De notulen der vorige vergadering worden na lezing onveranderd goedgekeurd. Hierna geschiedt, voorlezing van de ingekomen stukken. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten wordt besloten de algemeene politieverordening en de ver ordening tot heffing van schoolgeld voor de bewaar- en nuttige handwerkschool te wijzigen en opnieuw vast te stellen. Hel besluit tol het aangaan eener rente- looze geldleening voor restauratie en ver grooting dokterswoning wordt mede ge wijzigd vastgesteld. De rekening van het Burgerlijk of Algemeen Armbestuur over 1904 wordt ter onderzoek opgedragen aan eene commissie, bestaande uit de heeren F. Wabeke Az„ K. Dominicus en J. Nijssen. Verder wordt besloten in de gemeente- begrooting, dienst 1904, op eenige posten af- en over Ie schrijven. Voorts wordt nog meegedeeld, (lat bij de laatst gehouden heropening een bedrag aanwezig was en moest zijn van f3235.32, dat het Bur gerlijk Armbestuur oen bijdrage van f 100 por jaar zal vcrlcenen als vergoeding voor onvermogende kinderen, die de bewaar school zullen bezoeken. Ten laatste wordt besloten het brand spuithuis in te richten voor arrestanten- lokaal en hol koetshuis van den dokter in te richten voor brandspuithuis, bestemd voor 2 spuiten. Hierna wordt de verga dering gesloten. HANSWEERT. De ledige lioogaarls Br. 13, schipper Olree, geraakte alhier met opkomend water onder ecu paal, waardoor zware averij aan hel achterschip ontstond. Daar de opvarenden nog bijtijds wakker werden, is een groot onheil voorkomen. KRUININGEN. Te Oostdijk, onder deze gemeente, wilde een jongetje een merrie van zijn grootvader over den kop strelen, liet heest, wat kwaad van aard, hapte de liand naar binnen en verwondde al de vingers zoodanig, dat hel kind er wellicht voor goed, doch zeker heel lang, veel letsel van zal hebben. jaren hij het testament gevoegd stuk, dat Eleonore niet, geheel was vergeten, maar ook haar een aardig legaat was vermaakt. Na met mijn compagnon over een en ander nog eens gesproken te hebben, be gaf ik mij naar de woning van Gryce, teil einde te voldoen aan zijn verzoek, om na. de opening van het testament hem zoo spoedig mogelijk te bezoeken. „Goeden morgen," zeide hij, toen ik hij hem binnentrad, en ik vermoedde, dat hij het tegen mij moest hebben, hoewel hij met alle aandacht zat te kijken naar een der hoeken van mijn schrijftafel. „Neem plaats," voegde hij er bij, mij met een eigenaardige beweging van het hoofd een stoel wijzende. „Ik hen zeer nieuwsgierig te weten," zeide ik, terwijl ik dicht bij hem ging staan, „wat uw oordeel is over het tes tament en den invloed dien het kan heb ben op den gang onzer zaken." „Wat zoudl gij er van denken?" „Ik zou denken, dat. de inhoud ervan de publieke opinie slechts zeer weinig ge wijzigd heeft. Zij, die vóór dien tijd Eleo nore voor schuldig hielden, zullen zich nu in dat geloof aanmerkelijk versterkt vinden, en zij, die tot dusver aarzelden om haar te verdenken, zullen van oordeel zijn, dal de zucht naar T bezit van het betrek kelijk kleine bedrag, dat zij te erven had, haar zou hebben kunnen aanzetten tot het bedrijven van een zoo afschuwelijke daad." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2