landen. GEMENGD NIEUWS. Ingezonden stukken. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. |eld aan kies- meer te strij- J wèlvoorziene bok aan meer Igenooten, die leren van den laar is en die, lte omgeving, ld gebrek oor- lijds niet kan kracht, die, 1, wenschelijk, wij vra iers geen per- Tzijn, die voor ]e te voeren, overwinning, Izijde leggen? pchieden [jfering, welker Img is. Terwijl len 13033 stem- Iwisten te ver- |klom tot 38279 liun candidaten Ier dan 65743 fbij natuurlijk I in 1901 geen ivaar thans ge lzijn candidaten [ekent het, even zoogenaamde en dr. Van les. Het Hoofd- iemoeratischen i van den Bond Inningen overal Iverken voor de dient met niet perkt voor alle tegenover die |lvisschers zijn zeer tevreden in en daardoor he handel ver- losselziekte, die Iperceelen zulke ft, vertoont zich geringe vang- Izee, wordt ge in de Zeeuwsche [nde worsteling zeesterren, die brengen, zoowel Ie in cultuur ge- Iflollestelle, van jcadaster te Ap- I verplaatst naar |plaatsgenoot de der directe be- Imel, is vandaar Inet bevordering Ie. feester en Wet tend dat het eer- f het Gymnasium Densdag 12 Juli bn uur en Don- voormiddags te len zich vóór 10 lij den rector dr. |r A. Jeronimus per 100 kilo- feven voor de le- bruine boonen enissen enz. universiteit te het theoretisch Iged. de heer W. aanmerking ge- ijs doet met bij rden". iren", ging Marie lij zulk een ver- ran haar besluit root fortuin, dat len schoot is ge- een nachtmerrie Raymond. Toen an bet. testament je erfgename van is 't, of mij een borst gewenteld, lij niets kon bren- nde. Met hoe ge ns heb' ik vroeger iet gezien! Want chijnen, ging zij ort, „ik heb naar ren trots, ja, met steeds zulk een in de kleine we- Dt geworden". lordt vervolgd.) MIDDELBURG. Bij het aan het strand bij Óishock gehouden jaarlijksch prijs schieten door de scherpschutters van het bataljon infanterie, alhier in garnizoen, werden de prijzen behaald als volgt: le prijs serg. P. L. Zoomers met 53 punten, 2e prijs serg. F. C. Kamermans met 52, 3e prijs korp. L. Lux met 49 en 4e prijs korp. K. Voorhans met 48 punten. Er werd geschoten op 150 meter, ter wijl het maximum te behalen aantal pun ten 6fr is-." VL1SSINGEN. Alhier kwamen Maandag aan, beiden van Rotterdam, het Néd. stoomschip „Mizar", gebouwd aan de werf van de heeren Bonn en Mees te Rotterdam voor rekening van de firma Goudriaan en Van Nievelt, om aan de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" van stoommachine en stoomketels te worden voorzien; en H. M. kanonneerboot „Havik" die een oefeningstocht houdt met de aspirant machinisten der Kon. Ned. marine reserve. De „Havik" blijft tot Donderdag en de opvarenden zullen de verschillende werk plaatsen van „De Schelde" bezoeken. VLISSINGEN. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad werden tot leden der commissie va.n toezicht op het lager onderwijs benoemd de heeren R. Torenbeek, P. C. T. Hollingerius Pijpers en C. M. J. Koorevaar. Het percentage van den hoofdelijken om slag is, in plaats van op 3.66, bepaald op 3.65. Vervolgens werden, naar aanleiding van hunne reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht, verminderd de aansla gen van J. Poppe van f87.50 tot f62.50, W. Stofkoper van f 62.50 tot f 50, J. Clarisse van f50 tot f37.50 en van B. van Veldhuizen van f 75 tot f 62.50. De aanslag van L. Hendrikse ad f75 is ge handhaafd. In verband met reclames tegen aan slagen in den hoofdelijken omslag zijn de aanslagen van C. F. Maas en F. .1. Missuwe van de 20e kl. teruggebracht naar de 4e. KRUININGEN. De firma Bensdorp Co., chocoladefabrikanten te Amsterdam bereidde dezer dagen den leerlingen der chr. school alhier eene aangename ver rassing. Eene der leerlingen had n. 1. eigenhandig namens de anderen de firma gefeliciteerd met de onderscheiding die haar te beurt gevallen was voor de in zending op de tentoonstelling te Dantzig. Eenige dagen later werd een kistje cho colade aan de school gezonden, welks in houd heerlijk beviel. SCHORE. De landbouwer J. Lepoeter alhier, kwam tot de onaangename ontdek king, dat 15 zijner kuikens dood werden gevonden, vennoedelijk door ratten ge dood. TERNEUZEN. Voor de a„ s. raadsver kiezing alhier, waarbij aftreden 1 liberaal en 3 anti-revolutionairen, is in eene door Roomsch-Katholieke kiezers gehouden ver gadering candidaat gesteld de heer G. A. Standaert, en aan het comité opgedragen op deze candidatuur samenwerking te zoe ken met de liberale kiesvereenigfig. TERNEUZEN. De heer J. Friederich alhier is benoemd tot commies le klasse voor den post en telegraafdienst in Ned.- Indië. HULST. Prof. Treub heeft zijn tegen standers uitgedaagd tot een openbaar de bat ter bestrijding zijner financieële plan nen. Notaris Van Dalsum alhier heeft zich telegrafisch tot hem gewend met de mede- deeling da.t hij den handschoen opneemt behouden enkele voorwaarden. Het. debat zal Vrijdag te Amsterdam plaats hebben. ZUIDDORPE. Ter gelegenheid van de kermis maakten twee jongelingen van Westdorpe Zondag 1.1. het zoo bont, dat de politie ze weldra inrekende en ze 's nachts meenam naar Axel, waar ze vrij logies kregen. Na in een paar herbergen zonder de minste aanleiding twist gezocht te heb ben, namen zij bij drie herbergiers ach tereenvolgens weg: een kaas, een kistje sigaren en eenige fleschjes spuitwater. De ze laatste gebruikten ze later als projec tielen, om de ruiten en dakpannen van een schoenmaKer te verbrijzelen. WESTDORPE Toen Zaterdag de land bouwer Ch. Verhoozel naar 't veld klavers ging halen, werd hij bij het onweder dat hier toen woedde door den bliksem getrof fen en viel bewusteloos ten gronde Hij was aan den eenen kant geheel verschroeid en de kleeren waren van het lijf gerukt. Er moest voor den ongelukkige geneeskun dige hulp worden ingeroepen. Men zegt dat zijn toestand nu beter is. STOPPELDIJK. Als beschamend voor beeld voor alle kiezers die niet gestemd hebben, kan zeker onderstaand bericht dienst doen De 81-jarige heer Dierick, rustend land bouwer alhier, ging te voet naar Ossenisse zijn kiezersplicht vervullen. Wanneer men nu bedenkt, dat die grijsaard dus een af stand van circa drie en een half uur liep om den man zijner keuze te stemmen, moet men zeker respect hebben voor zoo'n veteraan. BRUINISSE. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden 800 tonnen mosselen na-ar België ad f2 tot f 1.50 per ton naar kwaliteit. De aanvoer van Zui- derzeeseh mosselzaad heeft 1600 tonnen bedragen, meest voor eigen consumptie; In de laatste helft der vorige maand werden langs de grenskantoren van Zeeuwseh-Vlaanderen naar België gezon den 119 melk- en kalfkoeien en wel langs Clinge 80, langs Sas van Gent 25 en langs Veldzicht (gem. IJzendijke) 14 stuks. De uitvoer langs al de 12 grenskantoren be droeg 410 stuks, tegen 818 stuks in de eerste helft van de maand Mei. In de lijm- en gelatinefabriek Delft te Vrijenban werd de werkman van G. door een riem gegrepen en tusschen deze en de poelie doodgedrukt. De ongelukkige was 46 jaar en laat vrouw en negen kin deren na. Aan een onzer stembureau's. „En hier heb je een stembiljet; maak nu een der drie hokjes zwart en werp het dan in de bus". Na. deze woorden, door een lid van het stembureau gericht tot een nieuw bakken kiezer, steekt deze zijn biljet in den zak en begeeft zich naar den stern- lessenaar, waar hij met arendsblikken elk hoekje doorzoekt. Eindelijk komt hij zeer terneergeslagen weer te voorschijn en zegt „Ik heb overal gezocht, maar nergens een hokje kunnen vinden om zwart te maken". Tableau I Gisteren werd te Eibergen door de politie een landlooper geboeid naar Zutphen overgebracht, die in een dronke mansruzie een schareslijper met een bijl zoodanig in 't hoofd heeft gehakt, dat deze voor dood in een sloot aan den weg werd gevonden. De gekwetste werd naar het ziekenhuis overgebracht en daar verbon den. Er schijnt nog hoop op herstel te bestaan. De gewezen vaandrig Hussener, de man die zijn „harden soldateplicht" meende te vervullen door een infanterist aan zijn degen te rijgen, is uit de vesting Weichsel- munde vrijgekomen. Hij is te Neuwied bij zijn familie. De keizer der Sahara Jacques Lebaudv, is zoek. Men vermoedt, dat hij naar Italië is getrokken. Hij heeft te Triest een aantal schulden gemaakt, maar het bedrag der door hem achtergelaten voorwerpen van waarde is groot genoeg om alles te dekken. Het ergste zijn er aan toe de keizerin, op wier verzoek de politie den woestijn monarch eens aan den verstandkies voelde, en de ongelukkige kamcelen uit de keizer lijke stallen, voor wier onderhoud de vorst bij zijn overhaast vertrek vergeten heeft te zorgen. Verdiende straf. In een der dorpen van het Loire-gebied hadden een paar gods diensthaters plan opgevat een groot kruis beeld aan den weg omver te halen. Voor hen was het maar een kleinigheidje; een zou zich met hek'verhrijzelen van de armen belastendan zou het overige vanzelf wel volgen. Fluks klom de roekelooze tegen het kruis op en begon een der armen te vernielen. Plotseling echter viel een groot stuk steen van den arm naar be neden, sleepte den ongelukkige mede en bracht hem verschillende gevaarlijke won den toe. Na zulk een verdiende straf zal het den heeren voor het vervolg wel aan lust ontbreken om nog meerdere kruisbeelden te vernielen. Dezer dagen kwam in een der Berlijn- sche ziekenhuizen een vrouw, die voort durend klaagde over schrikkelijke pijnen in de maag. Zij scheen zeer ziek te zijn. De oorzaak lag, naar zij mededeelde, in het feit, dat zij in den afgeloopen nacht een paar van haar valsche tanden had ingeslikt. Niettegenstaande de vrouw meer malen met Röntgen-stralen onderzocht werd, ontdekten te geneesheeren de ver miste tanden niet. Toen in den loop van den dag de echtgenoot der vrouw kwam opdagen om te informeeren naar den aard der ziekte, stuurde de dokter hem naar huis om de tanden te zoeken. En zie ze werden gevonden. Wat men zich al niet verbeelden kan. Een beschonken Berlijner klom dezer dagen in een trein van den noordelijken ceini.uurspoor, om zich naar het station Friedrichstrasse te begeven. Tegen twaalf uur 's nachts werd de man op het station Gesundbrunnen gewekt. Daar bleek dat hij zeven uren aan een stuk om Berlijn heen was gereden. Hij moest vijf maal het volle tarief voor een rondreis betalen. De beruchte inbreker Immink, onder den valschen naam Joseph Godwald in ons land heter bekend, die ruim een jaar ge treden te Hengelo f2000 stal bij den loge menthouder Eulderink, heeft verleden week te Oldenburg terechtgestaan, ver dacht van dubbelen moord op een we duwe en hare dochter te Oldenburg. Bij de terechtzitting kwam aan het licht, dat hij vele diefstallen, waaronder een van 12000 mark heeft begaan. Ruim 100 ge tuigen moesten in deze zaak gehoord worden. Te Ledeberg, nabij Gent, kwam een tim merman dronken thuis en begon met zijn vrouw te twisten. Eindelijk raakte hij zoo in woede, dat hij haar met een keukenmes achtervolgde. Twee uren lang moest de ongelukkige tegen den dronkaard haar leven verdedigen. Toen ging hij naar boven en met een revolver torugkeerend, mikte hij op zijn vrouw. Deze sprong op hem toe om hem te ontwapenen. Maar in de worsteling ging het schot af en de dronk aard kreeg den kogel in de hersens. Hij werd bewusteloos naar het gasthuis ge bracht, waar men hem poogt te redden. De Sun van New-York meldt, dat een nieuwe godsdienstige sekte, die in den Amerikaanschen staat Michigan een tal rijken aanhang heeft, te Benton een reus achtige ark wil laten bouwen, aangezien hun profeet Benjamin voorspeld heeft, dat er in het jaar 1906 een nieuwe zondvloed zal komen. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Gun ondergeteekende s. v. p. een plaatsje in uw geëerd blad. Het spijt mij, te moeten constateeren, dat uwe bestrijding ver van ridderlijk is. U Dacht mij beweringen in de schoenen te wringen, die beslist door mij niet zijn geuit, en w.aar ik met klem meen te mogen en te moeten op komen. Hoe 'tnu in vredesnaam moge lijk is, dat u, naar aanleiding van 'tdoor mij gesprokene, kunt schrijven, dat ik heb gezegd, dat de R. K. Caféhouders hun stem moeten uitbrengen op den liberaal; dat ik heb gezegd, dat ik ben Liberaal- Katholiek; dat ik heb gezegd te willen de- bateeren is mij totaal onbegrijpelijk. Uwe insuniatie, dat ik door 't uitbrengen van mijn stem op den liberaal mijzelven niet heb gebaat, is vergaande. Op welken grond durft u zoo iets schrijven? Kunt u bewijzen, dat ik heb ge stemd op den liberalen candidaat? Zoo niet, dan moet ik u beschuldigen van een daad, een redacteur van een R. K. hlad onwaardig. Dat u mij verwijst naar uw hoofdartikel Drankwet-onzin, slaat, om uw eigen woor den te gebruiken, als een tang op een varken. Door mij is noch Liberaal, noch Anti revolutionair, noch Christelijk-Historisch, noch Sociaal-democraat aanbevolen, als zijnde de reddende engel voor de R. K. Caféhouders. U levert door verwijzing naar uw hoofdartikel 't bewijs, dat niet bij mij, maar bij u 'tgebrek aan onder scheidingsvermogen tusschen 't begrip van 't passende en het niet te pas komende aanwezig is. Dat bezwaren dienaangaande uitsluitend thuis behooren op de vergade ringen der R. K. kiesvereeniging, waar ze gaarne worden aangehoord en besproken, zal ik laten voor 't geen het is, en schrijf dat gaarne toe, aan uwe onbekendheid met 't verleden van de vorige R. K. kiesver eeniging. Dat 't een kwaad is, dat tinnegieters op politiek gebied verdeeldheid trachten te zaaien, en ernstige gedachtenwisseling on mogelijk maken, ben ik, u houde mij deze hatelijkheid ten goede, maar met de maat, waarmede men meet, zal men weder ge meten worden, als 't op uwe capaciteiten als verslaggever slaat, volkomen eens. Mijn hartelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, U C. C. FUKKEN,-„Café Tol", Kloetinge. (Wij hebben eenige reden van dankbaar heid voor de toezending van bovenstaand ingezonden stuk. Immers, doordat de heer L. Fukken b e- slist ontkent datgene, wat wij ten zijnen aanzien schreven, blijkt het, dat hij niet de bedoeling gehad heeft te zeggen wat hijzeide. W,ant wat wij schreven, werd wel dege lijk gezegd; het trommelvlies onzer ooren is niet dik genoeg om ons daaromtrent aan vergissing schuldig te maken. Wel is onze schrijvershuid voldoende hard, om de scherpepijlen van insinuatie (niet van „insuniatie" zooals de in zender schrijft) die hij er op richt, volko men te doen afschampen. De heer Fukken noemt „verregaande" onze beschuldiging, alsof hij door het uit brengen van zijn stem op den liberaal zich zelf niet zou hebben gebaat. Als genoemde heer ons betoog nog eens wil nalezen, kan hij mogelijk ontdekken, dat wij bedoeld hebben wat duidelijk in den zin ligt opgesloten dat, wan neer de heer F. op den liberaal zou stemmen hij zich zelf geen baat zou brengen. Wij schreven „den liberaal", 't kon ook „den socialist" zijn. Het betoog van den heer F. was, zooals ook te lezen is in het korte verslag der „Goesche Courant" een opkomen voor de belangen der café houders, die door deze regeering 'bij de Drankwet zijn benadeeld! Van zoo iemand is dan ook niet te verwachten, dat hij een stem zou uit brengen, 'die „deze regeering" zou helpen steunen. Wij waren ten volste gerechtigd hem te verwijzen naar ons hoofdartikel „Drank wet-onzin", waarin men lezen kon, dat onder liberaal bewind vroeger te dien op zichte nog scherper bepalingen waren voorgesteld. Wij nemen dus aan, dat de heer F. een andere bedoeling in zijn woorden heeft willen leggen. Minder hoffelijk vinden wij, dat de in zender de veertjes, waarmede hij gekitteld werd onze woorden overneemt, en ze zonder aannemelijke reden ons als degenstooten wil retourneeren. Dat is niet erg hoofsch en in dit geval aanmatigend. jRed.) Onb e treurd. De „Gelderlander" schrijft o. m. Wij voor ons verheugen ons over Staal- man's val van harte; niet uit eenigerlei persoonlijke overweging, maar om deze reden Indien het ministerie eene meerderheid krijgt zonder hem, dan heeft, het hem niet noodig; en 'tis beter dat de rechterzijde een zetel zwakker is, dan dat Staalman's tweespalt zaaiend streven in den lande steun en invloed put. uit zijn Kamerlid maatschap. Konde het ministerie slechts een meerderheid vormen met hem, dan ware 't beter geweest van de regeering af te zien, wijl de man toch niet te vertrou wen is, of zoodanige eischen hadde gaan stellen, dat het Kabinet van zijne zonder linge opvattingen geheel afhankelijk ware geworden. En daarvoor zouden, minst ge nomen, de Katholieken en de christelijk- historischen al zeer spoedig bedankt heb ben. Dan ware de crisis toch gevolgd. Djs komende premier. De „Standaard" schrijft: Goeman Borgesius is de eenige woord voerder der oppositie, die als aanslaand Kabinets-formateur is genoemd; altoos zoo er een Kabinet te formeeTen valt. Toch had hij bij deze stembus geen geluk. In 'Zutphen bracht hij het niet verder dan tot herstemming, met 3484 stemmen tegenover 3991 door twee opponenten be haald. In Tietjerksteradeel ging hij Talma wippen, -en kreeg slechts 1916 stemmen, tegen 3853 op het lid dat hij poogde le verjagen. Alleen in Enkhuizen -haalde hij het hooge cijfer van 4504, en bleef slechts 80 stemmen onder het zittend lid. Dit nu is daarom zoo uiterst bedenke lijk, omdat hij thans noch in Zulph-en noch in Enkhuizen kan gekozen worden, dan met behulp van de sociaal-democratische stemmen. Als het op 28 Juni omgaat, zijn we dus reeds zoover in Nederland gekomen, dat de aangewezen Kabinetsformateur op de been zal zijn gehouden door een partij, die openlijk de revolutie in haar vaandel schrijft.. Rare dingen. Men merkt aan „De Nederlander" op, dat dezen zomer nog rare dingen te be leven zijn. Ondderstel waartoe zeker redelijke kans bestaat dat de Rechterzijde Sneek, Sliedrecht en Kampen behoudt. Onderstel dat ten slotte niet absoluut uitgesloten is dat de linkerzijde alle overige herstemmingen wint. Dan zal het staan 49 rechts tegen 51 links, waaronder minstens zes socialisten. Onderstel, dat dan in het linksch Mini sterie optreden de heeren Borgesius, Lely en Pierson, die ook in het vorig Kabinet der Linkerzijde zaten. Dan zal een nieuwe stemming moeten plaats hebben in Enkhuizen (Borgesius), Amsterdam II (Lely) en.Gorkum (Pierson(. D. w. z. in de allerzwaarste districten welke links dan zal gewonnen hebben. De mogelijkheid is zeker allerminst af gesneden, dat deze districten dan. weer rechts uitvallen. Maar dan zal het staan 52 rechts tegen 48 links. De pas opgetreden ministers zullen dan waarschijnlijk weer hun ontslag indienen. Zoo kan men dezen zomer nog rare dingen beleven. Men verzekert, dat kardinaal Gotti, pre fect van de Propaganda, de meest belang rijke waardigheid in het bestuur van de Kerk na die van Z. H., het voornemen heeft om zich wegens gezondheidsredenen terug te trekken. Den 4 Juli e.k. zal Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, te Vlissingen het H. Sacrament des Vormsels toedienen. Mgr. Callier is een geboren Vlissinger en komt als Bisschop voor het eerst in zijne geboorteplaats. Mgr. zal ook denzelfden dag te Middelburg het H. Vormsel komen toedienen en verder dat doen door gansch Zeeland. Van 1921 Juni. GOES. Getrouwd21, William Laurens Bastianus Johannes Dekker, 27 j. jm. Rot terdam en Barbera de Jonge, 24 j, jd. Goes. MIDDELBURG. OndertrouwdH. Lode- ma 28 j. jm. en J. J. Kosten 24 j. jd. GetrouwdJ. Daalhuijzen 30 j. jm. en D. I. H. Kuypers 30 j. jd.J. de Vlieger 50 j. wednr. en G. J. Moorman 44 j. jd - A. H. de Wolff' 25 j. jm. en H. H. Lamie 24 j. jd. Bevallen B. C. Bellaart geb. Maandag d. A. Corstanje geb. Otte d. Overleden: A. J. de Wijs 84j. weduwe van P. J. de Lepelaar. Van 1721 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: D. Koels, wedr. 38 j. met C. P. van der Meer, jd. 30 j.; P. J. G. den Outer, jm. 22 j. met S. E. Buijs, jd. 22 j. Bevallen: W. van Eek, geb. Dekker, d. C. Groen, geb. Vos, z.; C. de Bruijne, geb. Vis, d.D. Vos, geh. Tomstra, d.; M. S. Braem, geb. Grunewakl, z.; G. Huiszoon, geb. Baak, d. Overleden: F. M. Uiterschout, d., 6 m. J. de Nijs, vrouw van J. Sponselee, 40 j.; M. de Vries, wed. van J. A. Ilolh, 82 j.; C. Sutherland, wedr. van M. E. ICIaijsen, 79 j.C. Krijger, man van E. Straaijer, 74 j. VLISSINGEN. Bij het grindlossen aan de binnenhaven, dat met stoom geschiedt met groote ijzeren bakken, is een werkman tusschen een bak bekneld geraakt en ern stig gekneusd. Hij moest naar het R. Kath. weeshuis vervoerd worden. GOES, 20 Juni 1905. De zeer geringe aanvoer van granen werd tot onveranderde prijzen verkocht. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,50 - 7,70 Rogge- 5,25 - 5,50 Wintergerst per 100 K°- Zomergerst - Haver - Bruineboonen - - Paardenboonen - Koolzaad - Groene Erwten - - Kroonerwten - Karwijzaad - - Versehe Boterfl,04 f 1,15 per KG., mid- denprijs f0,55, part. f 0,60. Eieren f 3,40 k f 3.50 per 100, middenprijs f0,85, part. f0,60. De aanvoer van boter en eieren was gering. ROTTERDAM, 20 Juni 1905. Ter veemarkt van beden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2226 runderen, 760 vette, 254 nuch tere kalveren, 734 schapen, 551 varkens en 162 biggen. Runderen hoogste prijs 72, laagste 52 cent; kalveren hoogste 88, laagste 64 centschapen hoogste 56, laagste 52 cent; varkens hoogste 50, laagste 42 cent; alles per kilogram. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland alhier werd heden aanbesteed lo. het verlengen en verbeteren van strandhoofd no. 27 aan de Oud-Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f90000. Minste inschrijver de keer P. Vink, Noordgouwe f8974. 2o. het verrichten van baggerwerk op het Nederlandseh gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhaven te Ter Neuzen. Raming f 6500. Minste in schrijver de heer I. van de Velde Azn., Papendrecht f7000. 3o. het onder profiel brengen van het oostelijk sluisplateau met bijkomende werk zaamheden op de sluisterreinen te Hans- weert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 3500. Minste inschrijver de heer A. v. d. Straaten, Hansweert f3440. 4o. het vernieuwen en ouderhouden van het verfwerk aan aanlegplaatsen, gebouwen, kunstwerken enz., behoorende bij het kanaal door Walcheren, in twee perceelen. Raming eerste perceel f 2400, tweede perceel f 1600. Minste inschrijvers de heerenle perceel H. Pieterse, Middelburg f2620; tweede perceel A. J. van Miert, Middelburg f 1480. GOES. Gisteren werden alhier, in het Café „Boudeling" ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht de kersen, pruimen, frambozen en bessen in diverse boomgaarden te zamen voor f 2005. Bij beslissing van den Minister van oorlog is de levering van de benoodigde boter ten behoeve van het garnizoen te Middelburg gedurende het derde kwartaal van dit jaar toegewezen aan den heer L. Dekker, alhier, tegen fl.20 per K. G. Gisteren werd te Wissekerke door het bestuur van den cal. polder Anna Friso aanbesteed het uitvoeren eener steenbe- storting aan den oever van genoemden polder, dienst 1905/6. Minste inschrijver was de heer J. de Bree, Neuzen, voor f3830. Vrijdag 23 Juni. WOLFERTSDIJK, 10 uur bij Korstanje voor erven wed. Thorenaar door not. Overman en Pilaar de hofstede 482230 en 3,6120 H.A. weiland „Weltevreden". Maandag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Dinsdag 27 Juni. MIDDELBURG, ook Woensdag, Rouaan- sche Kade, inboedel, brandkasten, bed- en tafellinnen, antiquiteiten. Woensdag 28 Juni. GOES, bij L. Rijk, „Zouterstuin", door not. van Campen voorde familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 HA. 's HEERENHOEK. Afbraak Hollmann en Verhoek. Ritthem, uur door not. Loeff, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3