GEMENGD NIEUWS, KERKNIEUWS. Onderwijs. RECHTZAKEN. Rectificatie. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND, Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. f 25.200, zoodat. do beschikbare winst be draagt f 243.427. ÏO1/^ welke ingevolge art. 17 der statuten, voor afschrijving is be stemd. SCHORE. Zaterdagmiddag sloeg het paard bespannen voor den wagen van dhr. A. Stevense op hol; bij Vlake werd het dier gegrepen. Het ongeval liep af met een paar verwondingen van het paard en lichte kwetsuren bij baas en knecht. KRUININGEN. De St. Cl. no. 140 bevat de statuten der coöperatieve boerenleen bank alhier. Haar doel is, ter verbetering van het landbouwbedrijf, aan ver trouwbare medeleden geld voor te schie ten; aan iedereen gelegenheid te geven om beschikbaar geld veilig te beleggenen een fonds te vormen. KRUININGEN.. Daar de heeren J. Ivos- tense, M. Bouwens, A. .T, Weber en A. Visser de benoeming tol lid der nieuwe leerplichtcommissie alhier niet hadden aangenomen, is in de laatstgehouden ge meenteraadsvergadering de commissie aangevuld met de heeren J. Verhage, J. Visser, D. Houtzager en M. Kole, die allen de benoeming reeds hebben aangenomen. Ook de heer A. Boot, hoofd der christelijke school, nam deze aan. IERSEKE. De heer J. Steenblok alhier is benoemd tot assistent van den agent der Rijks Verzekeringsbank. IERSEKE. De! groei en!de aanslag van de oesters zijn lot heden goed. Wanneer het zoo voort mag gaan, zuilen de oesters puik zijn. Hel is voor alles nu te hopen dat geen mosselzaad de goede verwachtingen komt teleurstellen. Wel is hier en daar een mosselzaadje te vinden tusschen het onkruid, maar dit komt elk jaar voor, in meerdere of mindere matede tegenslag van hel. vorige jaar maakt, de belangheb benden dubbel waakzaam. IERSEKE Een zesjarige knaap die Zondagavond achter op een rijtuig wilde klimmen werd door een der wielen ge grepen en rond geslingerd. Met een ge broken been werd de knaap huiswaarts gedragen. 'sHEERENHOEK. Zondag 18 Juni 11. hield de Duiven-Societeit „De Vogelvlucht" alhier een wedstrijd van uit Groningen. Do duiven des morgens ten 5 uren losgela ten zijnde, arriveerde de le duif van N. van 't Westeinde Hz. ten 2.20, de 2e van B. de Jonge Lz. ten 2.25 en de 3e van L. Timans ten 2.30. De poule-prijs werd ge wonnen door C. P. Serrarens Jr. met een duif die ten 2.35 aan kwam. HEINKENSZAND. Voor deelneming aan den schietwedstrijd door de schietvereni ging „Nimrod" alhier op 8 Juli a. s. uil- geschreven, hebben zich opgegeven de vol gende schietverenigingen„Pro Patria" te 's Heer Arendskerke, „Nimrod" te 's Heer Abtskerke, „Oranje Nassau" te 's Graven polder, „Pro Patria" ie Nisse, Schietver- eeniging te Wemeldinge, idem te Wolferts- dijk en „Oranje Nassau" te Nieuwdorp. TERNEUZEN. Het bod ad fr. 820,000 voor de staalfabriek alhier is met 10 pCt. verhoogd. De definitieve toewijzing zal nu eerstdaags plaats hebben. HULST. Alhier is een klein kind dat. bij een der buren in den stal kwam waar een hond lag vastgebonden, door dat dier aangevallen en aan het oor en in het gelaat verwond. PHILIPPINE. Alhier onlving de visscher Aug. de Mul Donderdag de droevige tijding, dat zijn 23-jarige, ongehuwde zoon Ed. de Mul, die sedert eenigen tijd werk zaam was te ZeeBrugge, aldaar Dinsdag verdronken was. Zijn lijk was tot nog toe niet. gevonden. Te Utrecht is een jongetje van omstreeks a.cht jaar in de, Viestraat door de tram over reden. De knaap wilde, toen de tram reeds dicht genaderd was, nog ijlings de rails oversteken, kwam daarbij evenwel te val len en kreeg de scherpkantige raderen midden over het lijf. Geneeskundige hulp was niet meer noodig. De ingewanden van den ongelukkigen knaap waren geheel ver scheurd en de dood trad bijna onmid dellijk in. Per brancard geschiedde over brenging naar het hoofdbureau van politie. De verongelukte luchtreiziger, die met de overblijfselen zijner ballon bij Scheve- ningen werd opgehaald, is Engelhert Ool- 'mer, die met den jongen ingenieur Flögel, tweeden Pinksterdag 's morgens om half zeven uit Remscheid is gestegen met een geheel nieuwe ballon. Het was, volgens de „Köln. Zeil.", de eerste reis, die de amateur-luchtreiziger zonder leiding van een bekwamen luchtschipper ondernam. Een tweede ooggetuige deelt over den val van de luchtballon in zee nog mede,, hoe er van uit. de mand twee schoten op de ballon, toen deze- zeewaarts dreef, werden gelost in de ijle lucht zichtbaar als twee kleine witte rookwolk jes door een doffen knal gevolgd en hoe de ballon daarna als vaneen gescheurd in zee plofte. Met een kijker kon men waarnemen, dat twee personen zich in het net hadden vastgeklampt om zich zoodoende boven water te houden. Daar de ongelukkigen ongeveer l1/, K.M. van het. strand ver wijderd waren, was het zonder levensge vaar niet, mogelijk hen zwemmende te be reiken. Pogingen om een reddingsboot te telephoneeren bleken vruchteloos, omdat er door den Zondagsdienst geen intercom munale verbinding mogelijk was. De ballon dreef in zuid-westelijke richting langs het strand, was eenige oogeriblikken geheel uit het gezicht verdwenen, maar kwam later weer aan de oppervlakte. Vrijdagavond is aan het strand te Sc-he- veningen, ter hoogte van de heerenbaden, aangespoeld het lijk van een manspersoon, in 'een mand van een luchtballon. De tou wen waren aan de mand bevestigd. Vermoedelijk is dit het lijk dat van den persoon, die op Tweeden Pinksterdag, in den namiddag le Kijkduin gezien is, in een luchtballon, die eenige honderden meiers van de kust in zee is gestort. Zaterdagnacht vertrok met do Noordam naar New-York de heer T. A. van Son, een grijsaard van 85 jaar, om in Buffalo eens zijn kinderen te gaan bezoeken. De stoere Hollander denkt, over een paar maanden weder naar Holland terug te komen. V r e e s e 1 ij k ongeval. Te W asse- naar heeft een vrceselijk ongeval plaats gehad. Twee kinderen, 4 en 8 jaar oud, kwamen door het landgoed van den land bouwer van V. Daar liep een varken. Zoo dra dit de kinderen gewaar werd, liep het op hen aan en beet hen verschrikkelijk, 't Jongste kind moest in 't ziekenhuis wor den opgenomen. Eén oog was geheel uitge- stooten, hoofd en lijf geheel met gaten overdekt. Aan de bloedsporen op den grond kon men zien, hoe het woedende dier de klei nen had meegesleurd. Gelukkig, dat ,op het geschrei der klei nen mensehen kwamen toegeschoten, die nog het ergste voorkwamen. De dokter meent aan de sterke kleederen, die de kin- Meren droegen, het behoud der kleinen te moeten toeschrijven. Iemand te Ec.hteld werd met afgesneden hals gevonden. Hoewel men eerst aan zelf moord dacht, heeft de justitie uit Tiel toch een onderzoek ingesteld en de vrouw van V. Z. aan langdurig verhoor onderworpen, terwijl een drietal dokters het lijk schouwden. Het moet namelijk gebleken zijn, dat de man is gestorven tusschen 9 en 10 uur 's morgens, terwijl de vrouw eerst de hulp van een arts inriep 's mid dags om 1 uur. Voor dien tijd vertelde zij niemand iets van haar treurige ont dekking. De stemming der. dorpelingen is haar niet. gunstig. Door den sneltrein 80 van Vlissingen is Zondagochtend op het emplacement te Roosendaal overreden de arbeider W. van Loenhout. Het hoofd en een been waren geheel van het lichaam gescheiden. De man was gehuwd en laat een weduwe met kinderen achter. Een kindje van den stukadoor V. L. te Tiel, slikte eene naald in. De tweejarige kleine overleed tengevolge daarvan kort daarna. Over de door den bliksem getroffen ijzer gieterij van den heer J. W. Haverkamp te Almelo wordt nader medegedeeld, dat het. gebouw, hetwelk eene lengte heeft van 25 bij éene breedte van 9 meter, als het ware is ineengezakt. Een gedeelte van den oostelijken zijmuur is blijven staan. Op merkelijk is het, dat de draaierij, die door een t.usschenmuur van de gieterij is ge scheiden, bleef gespaard. Beide gebouwen met. inventaris zijn tezamen verzekerd voor f 9000 bij de assurantiemaatschappij De Nederlanden te Zutphen. Onder de puin- hoopen bevinden zich een groot aantal voorwerpen, die ter aflevering gereed lagen. Gelukkig vielen er geen persoonlijke on gelukken voor: even voor de ramp plaats vond, hadden de laatste werklieden de fa briek verlaten. De instorting geschiedde bijna onhoor baar. In de Roomsche kerk te Schwerin aan de Warthe schoot een arbeider gisteren tijdens de mis op den hoogeerw. deken, die de H. Mis celebreerde. De kogel raakte hem niet en drong in het altaar Do arbeider is gevat. De overleden baron Nathaniel Rothschild heeft zijn broeder baron Albert tot uni verseel erfgenaam benoemd, maar meer dan 20 millioen kronen voor een inrichting voor onbemiddelde .zenuwpatiënten gelega teerd. Ter onmiddelijke verdeeling onder de armen van Weenen, zonder onderscheid van geloof zijn 40.000 kuonen bestemd. Een luchtreizigster, Mile Neilla, die te Pontypool (Engelsch graafschap Monmouth) met haar ballon was opgestegen, is bij het nederdalen met een parachute neergekomen in den top van een hoogen eik. Zij bracht daar ongeveer een uur door, tot zij eindelijk, met behulp van drie aan eengebonden ladders, uit haar gevaarvolle positie werd bevrijd. Eens heeft eene verkeerd geplaatste komma, naar men verhaalt, der regeering van de Vereenigde Staten f 4.800.000 ge kost Toen de Tariefwet werd opgemaakt, wer den in eene der afdeelingcn de artikelen opgesomd, welker invoer vrij zou zijn en daaronder: „alle buitenlandsche fruit- boompjes" De vergissing werd te laat ontdekt Ze kon eerst een jaar later worden hersteld, en al dien lijd werden sinaasappelen, ci troenen, bananen, druiven en andere vruchten uit het buitenland vrij ingevoerd, hetgeen voor de Staatskas een schade op leverde van f 4.800.000. De Engelsc.he dokter Havelock zegt in zijn jaarverslag van het koninklijke krank zinnigengesticht. Montrose: Twee men- schen zijn bezweken aan een nieuwe ziels ziekte, bekend als motor-manie, een toe stand die naar men zegt het gevolg is van de inspanning van mechanisch voort gedreven voertuigen langs te wegen te be sturen. Te New-York is een verschrikkelijk auto- mobielongeluk gebeurd. Richard Sayer, een rijk koopman, was in een groote auto mobiel waarin ook zijne vrouw, zijn twee zoontjes en een neger-chauffeur zaten, 's avonds op weg naar het huis van zijn schoonbroer, toen een snel rijdende goe derentrein op een overweg de automobiel greep en verbrijzelde. Sayer, zijn vrouw en een van zijn zoontjes werden gedood, het andere kind is doodelijk gewond. De chauffeur werd een eindweegs weggeslin gerd, kwam' op zijn hoofd neer, maar bleef ongedeerd. Hij zegt dat zijn meester hem aangezet had, om nog, voor den trein heen, den overweg over te rijden. Een Amerika ansch dagbladdirecteur heeft, onlangs, naar men verhaalt, een brief gezonden aan Keizer Wilhelm, waarin hij den keizer verzocht, een arti kel ter grootte van een kolom te schrijven over de gevolgen van den Russisch-Japan- schen oorlog. Hij voegde er een chèque van 10.000 dollars (f25000) bij, als ho norarium. Maar hij ontving, gelijk wel te verwach ten was, al zeer spoedig de chèque terug, met een kort briefje van 's keizers secre taris, dat Z. M. tijd noch lust had in cou ranten te schrijven. Bij een storm op Pinksterzondag zijn te Konstantinopel twaalf mensehen gedood, de meesten verdronken, en ongeveer 180 gewond. Dertig huizen zijn ingestort en honderden meer of min beschadigd. De overige schade is nog niet bekend, maar groot. Een hagelstorm is Maandag de tuinen en velden nog eens komen teisteren. Duizenden ruiten zijn ingehageld. Bij de roeiwedstrijden te Cambridge is een ernstig ongeluk gebeurd. Er stortte een bruggetje in, waardoor ruim twintig menschen in de rivier raakten. Dadelijk sprongen verscheidene jongelui te water en zij brachten de meeste drenkelingen be houden op het droge, maar drie jonge dames, die met hun verloofden de wed strijden bijwoonden, zijn verdronken. Twee van haar waren verward geraakt in ijzer- draad. Geen kleinigheid. Senator Clark heeft te New-York een huis laten zeiten van 36,000,000 gulden. De grond en de meubelen zijn in dit prijsje begrepen. Het huis werd in den stijl van Lodewijk XIV gebouwd. Om zich dien goed eigen te niaken gingen de architecten eerst, eenige maandjes naar Parijs. Het kasteel heeft 140 kamers; een paar kamers ont vingen een plafond, dat uit een oud Fransch slot gekocht en over den Oceaan gebracht is. In de muziekzaal vindt men een orgel dat iedere kerk lot. sieraad zou strekken, 't, Spreekt van zelf, dat het huis ook een theater-zaal heeft; het tooneel kan door electrische kracht, hooger en lager gemaakt worden. In de kelder-afdeeling bevinden zich 15 badkamers. Elke badkamer heeft f4800 gekost. Voor zvvemlustigen bevat dezelfde afdeeling een flink bassin. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Zeer Eerw. Heer A. A. Verbeek, deken van Rotterdam, benoemd tot geestelijk adviseur der afd. Rotterdam van de Ver- eeniging tot bescherming van meisjes. Te Breda overleed de hoog-eerw. mgr. Gerardus van Spaandonk, pastoor der paro chie van den H. Anthonius, kamerheer van Z. H., proost van het kathedraal kapittel en ridder in de orde van Oranje Nassau. De hooggeschatte herder werd geboren te Terheiden den 15 April 1830 en be reikte dus een ruim 75-jarigen leeftijd. Hij werd priester gewijd den 26en Februari 1854 en mocht dan ook verleden jaar onder algemeene deelneming zijn gouden priesterfeest vieren. Na een 6-tal jaren èn als kapelaan te Bergen-op-Zoom èn als secretaris van het bisdom te zijn werkzaam geweest, volgde 13 December 1870 zijn aanstelling tot pastoor van Prinsenhage van waar hij vier jaar als plebaan naar de kathedrale kerk van Breda verplaatst werd (de St.Anthonius- kerk was toen nog kathedraal.) Den 3en December 1899 mocht Z.hoog-eerw. dan ook zijn zilveren pastoorsjubilé herdenken Benoemd tot onderwijzer aan de bijzon dere school te Oud-Beijerland de heer C. H. Rijkse uit Middelburg, die deze benoe ming heeft aangenomen, na bedankt te hebben voor die te Monnikendam en te Zevenhoven. Kantongerecht Goes. In de zitting van 17 Juni 1905 zijn ver oordeeld wegens overtreding leerplichtwetP. M. te Wissen- kerke, W. B. te Colijnsplaat, M. C'. W. le Krahbendijke, ieder f 1 b. s. 1 d. h„ J. V. te Kruiningen, f 1.50 b. s. 1 d. h., M. IC. te Kruiningen, B. v. E. te Hans- weerd, C. P. te lerseke, J. de J. te Hoe- dekenskerke, ieder f2 b. s. 2 d. h., P. de L„ L. de V., C. J. B. te Cort.gene, A. L„ J. v. H., J. K., Krahbendijke, J. v. IC. te Waarde, E. de B. te Kruiningen, ieder f3 hi s. 2 d. h., A. S. te Kruiningen, P. O. te Wolfertsdijk, M. de P. te Goes, P. de V. te Borsele, ieder f4 b. s. 3 d. h„ M. v'. H. te Waarde, J. v. B. te Kruiningen, iedef f5 b. s. 4 d. h. jagen zonder machtiging en vergunning M. de B. te Wemeldinge, 2 maal f 3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer en haas of f 3 en f 1 s. 2 en 1 d. h., C. v. D. te 's Heer Arendskerke, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. ge weer en haas of f 3 en f 1 s. 3 en 1 d. h. eieren vervoeren van waterwild: J. v. 0. te Driewegen, f3 b. s. 2 d. h„ verb, verkl. bevel uitl. 10 eieren of f 1 s. 1 d. h.- eieren van waterwild zoeken en rapen G. de F. te Colijnsplaat, f 1 b. s. 1 d. h., verb, verkl. 30 eieren; trekdier onbeheerd laten staan: H. D. te lerseke, f2 b. s. 2 d. h. niet uitvliegend pluimgedierte op be planten grond laten loopen: J. de B. te Driewegen, f3 b. s. 2 d. h. loopen over eens anders grond: D. S. te Kruiningen, J. I). te lCapelle, C. v. B. te Wemeldinge, J. L. te Kattendijke, A. G. te ICloetingei ieder f2 h. s. 2 d. h.; overtreding drankwet: J. de "W. te Goes, 3 maal 12 b. s. 3 maal 1 d. h.; rooken in een niet-rooken afdeeling van spoorwegrijtuigIC. V., te Vlissingen, M. D. de P. te Terneuzen, ieder f2 b. s. 2 d, h. zonder vergunning verloting houden: J. V., zonder bekende woonplaats, f5 b. s. 2 d. h. niet naast aangespannen hond gaan: C. v. d. R. te Goes, f 1 h. s. 1 d. h. fietsen zonder bel of hoorn: A. S. te Goes, fl b. s. ld. h.; Schelde bevisschen zonder consent: A. v. d. G. te Santvliet, f 1 b. s. 1 d. h„ M. T. v. d. N„ P. V., te Santvliet, J. M. le Putten, J. P., E. M. te lerseke, ieder f 2 b. s. 2d. h. Schelde bevisschen zonder vergunning: P. v. V., J. v. A. te Krahbendijke, L. P. en P. C. te Clinge, C. P., Ph. P. te lerseke, ieder f 3 b. s. 2 d. h„ W. P. D. en C. W. IC. te lerseke, ieder £2 b. s. 2 d. h.; visschen met vaartuig zonder vereischt letterteeken en nummer: II. v. I. te Krah bendijke fö b. s. 3 d, h.; schelpdieren rapen aan kanaal Z.-B. M. v. H., C. v. B. te Wemeldinge, ieder f2 b. s. 2d. h.; dronkenschap: C. S. te Goes, J. v. d. E., Heinkenszand, F. v. B„ 'sHeer Arends kerke, D. J. G., M. M. en J. J. W. G. te Rotterdam, ieder f2 b. s. 2 d. h., F. S. te lerseke f8 b. s. 3d. h. idem bij le herh.M. S. te Goes, 2 d. h. idem bij 5e herb.J. V. te Hansweerd, 5 d. h.; dronkenschap en wateren, buiten uri noirs: J. E. L. te Goes, f2 en f 1 h. s. 2 en ld. h. Vrijgesproken werden M. L. v. G., IC. M., M. V. te Rilland-Bath, G. IC., P. de F. te Colijnsplaat, M. W. te Kruiningen, allen beklaagd van overtreding leerplichtwet, J. IC. te Kruiningen, beklaagd van hel; breken van een raam in een spoorwegrijtuig. Ontslagen van rechtsvervolging: J. S. te Kattendijke, beklaagd van hel rapen van patrijseieren. Kiezerslijst Heinkenszand. Ter terechtzitting van den Hoogen Raad van 16 Juni 11. heeft de advocaat ge neraal in zake het cassatieberoep van J. B. te Goes tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Goes van den 15 Mei 1.1. geconcludeerd tot verwerping van dat be roep. Uitspraak 30 Juni e.k. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de caféhouder Fukken, van wien sprake was in ons vorig blad, is de heer L. Fukken JOEROWSKA. In het gouvernement Jekaterinoslaw had een mijnongeluk plaats, in de mijn van de Iwan Russo Donez-maatschappij er moeten vijfhonderd menschen zijn omgekomen. GOES. Naar men ons meldt, zal de R. IC. Vereeniging van Spoorwegpersoneel „St. Willibrordus" alhier, binnenkort eene propaganda-vergadering houden, waarin een Weleerw. Pater Capucijn als spreker zal optreden. Tijd en plaats zal nog na der worden bekend gemaakt. Deze ver gadering zal voor R. Katholieken toegan kelijk zijn. MIDDELBURG. In het derde district zal tegenover het aftredend anti-rev. lid mr. P. Dieleman, van liberale zijde voor den gemeenteraad worden gesteld P. J. Boo- gaert, MIDDELBURG. In de zomervergadering der Prov. Staten zullen behandeld worden voorstellen va,n Ged. Stalen tot afwijzing terzake het verzoek van hel. gemeentebe stuur van Zierikzee om subsidie voor de avondschool van vakonderwijs. Idem ver zoek van het gemeentebestuur te fioes voor subsidie, voor de avondschool voor ambachtslieden. Idem verzoek van hel. ge meentebestuur van Vlissingen om subsidie voor de avondschool van handwerkslieden en tot het verleenen jaarlijksche subsidie van f 1600 aan de ambachtsschool te Goes. Voorts tot toekenning van subsidies aan de ambachtschool te Middelburg en Hulsl tot toekenning van een jaarlijksche sub sidie van f 1200 voor de Zeevaartschool te Vlissingen, tol hel oprichten van een machinistencursus le Middelburg. Van 1619 Juni. GOES. Geboren: 17, Apolonia, d.v. Ja cobus van Hemert en Adriana Minderhoud. Overleden: 16, Leendert Meijler, 7G j., weduwnaar van Pieternella Jacoba Heij- man17, Maatje Reijnhout, 70 j., wed. van Hendricns Kiters. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. Ver hage, 22 j. j.m. en A. Jobse, 25 j.jd. F. Janse, 21 j.jm. en J. C. Krijger, 20 j.jd. Bevallen: J. Deurloo, geb. Bommeljé, d.M. van Moolenbroek, geb. Tilroe, z. S. C. Snoep, geb. Bal, z. Overleden: W. J. Tenckinck, 64 j., man van N. de Jong. ROTTERDAM, 19 Juni. Buitenlandsche granen vast. Meel prijs houdend. Prima f1150 a f 12,50 le kwal f 10,75 a f 11,25: Tarwe f9,25 a f 10. Rogge f 5,40 f5,90Haver f7,80 a f8 10 Nieuwe bruine boonen f 9,50 a f 10,50 Erwten f 7,40 a f 0.Kookerwten f 7,75 Kanariezaad f 14,a f 15,50; Karwei- zaad f 15.k f 0,Mais f132 ft f 133 stoom end. AardappelenZeeuwsche blauwe f 2. a f2,50; Bonte f2a f2,50. Zeeuwsche eieren f 3.40 a f 3.50 p. 100. HANSWEERT. Vrijdag werden alhier ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht le Het Koffiehuis en erf genaamd „De Tram" alhier, groot 76 c.a. aan dhr. J. de Wolff, te Middelburg voor f 1500. en 2e Een tuin, aldaar, groot 3 aren 18 c.a. met het recht van erfpacht tot 1 Juni 1930 van den uitweg, groot 48 c.a. aan dhr. Jac. van Acker, en P. de Jonge, beiden alhier voor f231. Vrijdag 23 Juni. WOLFERTSDIJK, 10 uur bij ICorstanje voor 'erven wed. Thorenaar door not. Overman en Pilaar de hofstede 482230 en 8,6120 H.A. weiland „Weltevreden". Maandag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Dinsdag 27 Juni. MIDDELBURG, ook Woensdag, Rouaan- sche ICade, inboedel, brandkasten, bed- en tafellinnen, antiquiteiten. Woensdag 28 Juni. GOES, bij L. Rijk, „Zoutersluin", door not. van Campen voor de familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 IIA. 's HEERENIIOEIC. Afbraak Ilollmann en Verhoek. Ritthem, uur door not. Loeff, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door nol. Ilosang 2 huizen, Punt- poortstr. Q 200 en 211Een pakhuis met bovenwoning Spuistraat. En een huis Schuddevischstraat G 65. 's Heer Arendskerke, voor erven Min- naard door not. Pilaar uur bij de Ruyter lo 'een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland in Arendskerke, 'sHeer Abts kerke en Heinkenszand. Vrijdag 30 Juni. MELISKERKE, 10 uur bij Malthijsse door not. Loeff 8 perc. houw- en wei land en sprink; veldvruchten en hooi-, et- en nagras voor Janis do Korte. GRIJPSKERKE, 1 uur hij Van Eenen- naam door not. Hosang het huis van J. Poppe, landbouwgerei, meubelen en boeken. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Woensdag 5 Juli. WESTKAPELLE, hij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe ruinpaarden 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaai'zen, 2 hij de rekening, 5 vaar zen; springstier 16 maanden (Hollandsch ras), mestpuHoopers, 40 kippen en 1 haan, )menwagen met toebehooren, veerwagen, jdriewielskar, tilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedsehappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" velvruchten, 1 uur door nol. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3