GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Onderwijs. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen* J. M. Rijnders alhier is met 1 Juli a.s. verplaatst naar Zaandam; in zijne plaats is benoemd de kommies C. Stoop, thans te Gouda. Bij het. examen voor kommies der di recte belastingen enz. slaagde o. a. de kom mies te water J. Bogaart alhier. RILLAND-BATH. In de Donderdag ge houden gemeenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Een schrijven van den wegwerker J. de Bokx, houdende verzoek wijziging in zijn instructie te maken, daar hij nu reeds een bedrag van f 13,50 voor het schoon houden der school uit eigen zak heeft betaald werd in handen van B. en W. gegeven ter onderzoek. Nu komt aan de orde de door B. en \Y. naar aanleiding van het in de vorige ver gadering genomen besluit uitgewerkte en gemotiveerde verordening ingevolge artikel 7 der drankwet. Ingevolge dat concept zouden de tap perijen gesloten moeten zijn op Zondag en algemeen erkende Christelijke feest dagen van des voonniddags 61/., lot 8 uur, van 9 tot ID/2 uur en des namiddags van Vf2 tot 4 uur en van 5 tot 8 uur en om 8 uur definitief sluiten. Tevens te ver bieden om op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen muziek te geven of te doen geven. De heer Van der Werft stelde voor dit besluit in te (rekken en de toestand te bestendigen zooals ze thans is. De burgemeester wees er nogmaals op dat het besluit in hooge mate de vrijheid belemmert en een grooten dwang oplegt. Met al de kracht die in hem was kwam hij nogmaals tegen het besluit op en wees er verder op dat het 't vreemdelingenverkeer in hooge mate benadeelt. De heer Blok kon thans ook met het voorgestelde niet meegaan; wel wat den Zondag betrof, doch den toestand op Christelijke feestdagen wensehte hij onj- veranderd. De heer Griep zeide dat, nu het K. B. van 4 Mei no. 133 betreffende de gemeenLe St. La.urens is gevallen, men wat wijzer is geworden en niet meer in den blinde tast. Indien het voorstel wordt aangenomen om de concept-verordening in te trekken wenscht hij omtrent de sluiting een nader voorstel te doen. De heer Boot zeide dat. men ook volgens zijne meening veel te ver met de uren was gegaan. De ver ordening door B. en W. opgemaakt naar aanleiding van het in de vorige verga dering genomexn besluit wordt thans in getrokken met. 6 tegen 1 stem (die van dhr. Butijn). De heer Griep doet nu het voorstel om op Zondag te sluiten van 9 tot 12 en des avonds om 8 uur en op Christelijke feest dagen om 10 uur des avonds en op die dagen geen muziek in .de herbergen toe te laten. De burgemeester zegt, dal toch de ar beiders op die dagen ook wel wat mogen hebben. Hij is tegen bandeloosheid doch dit komt in onze gemeente niet voor. De heer Griep zegt. dat hij iemand gaarne een genoegen gunt, maar de wijze waarop dat. feesten plaats heeft keurt hij af. Hij is tegen het, loopen van de ©ene herberg naar de andere onder het zingen van ze- delooze liederen. Hij voor zich ziet liever dat de jeugd op die dagen een reisje doet als ze zich willen ontspannen. De heer Blok wil alleen den Zondag be perkt hebben en wel van des morgens 9 12, des middags 24 en des avonds om 8 uur. De heer Butijn zegt geen haarbreed van de voorgestelde concept verordening te zullen afwijken; hij kan dit volgens zijn geweten niet doen. Het voorstel Griep wordt daarna ver worpen met 5 tegen 2 stemmen die der heeren Boot en Griep. Het voorstel Blok ondergaat hetzelfde lot met. 6 tegen 1 stem (Blok). De toestand blijft dus als vroeger. De heer Francois onderwijzer krijgt met algemeene stemmen wegens ziekte een verlof van 3 maanden voorloopig met behoud van traktement. Naar aanleiding van art. 7 en 11 dei- Drankwet wordt thans eene verordening gemaakt, waarbij het maximum der ver gunningen in onze gemeente zal bedragen onafhankelijk van het getal bewoners van de wijken of buurten. In wijk A één, wijk B 3, wijk C één, wijk D 2 vergunningen en wijk E één vergunning, met dien verstande dat wanneer bij toeneming der bevolking het aantal vergunningen meer mag bedra gen dan 8, de raad zich een nadere vast stelling voorbehoudt. Ook wordt nog eene verordening ge maakt op de openbare straten enz. Achter art. 7 kwam 7a, waarbij het verboden is behalve in het geval van uitwijken met bespannen rij- of voertuigen, hetzij met. heel of half wagenspoor, buiten de kunstbermen der wegen te rijden. De geleiders van rij- of voertuigen zijn ver plicht bij het ontmoeten van rij- of voer tuigen de linkerzijde van de baan over de helft vrij te laten door van de hand te wijken. Eveneens moeten zij op kenbaar ge maakt verlangen voor achlerkomende rij- of voertuigen op zijde wijken door rechts aan te houden en de linkerhelft, vrij te laten. Daarna sluiting. C>Z.") KRUININGEN. In de laatste gemeente raadszitting waren afwezig de heeren A. v. d. Ende en J. Elsman. Ingekomen was een schrijven van de heeren J. Kostense, A. J. Weber, A. Visser en M. C. Bouwens, dat zij bedankten voor hunne benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en van den heer A. Boot, dat hij benoeming als zoodanig aannam. Tengevolge daarvan had opnieuw de be noeming plaats van 4 leden van genoemde commissie, t. w.1 voor de eerste cate gorie, 2 voor de tweede en 1 voor de vierde. Aangeboden werden de navolgende dubbeltallen: M. Kole Jz. en D. van der Peijl, J. Verhage Mz. en M. E. Pruissen, J. Visser en A. Visser, D. Houtzager en C. .1. Oele. Bij stemming werden gekozen M. Kole Jz. met 7, .1. Verhage Mz. met 9, J. Visser met 7 en D. Houtzager met 6 stemmen. Alzoo was de commissie, bestaande uit 5 leden, weer volledig. Daarna had de benoeming plaats van de leden van het stembureau voor de ge meenteraadsverkiezing te Krtiiningen en te Hansweerd. Voor dat op het dorp werd tot plaatsvervangend voorzitter ge kozen J. Wondergem en tot leden C. Dek, L. Nieuwenhuijse en J. Bouwens, lot plaats- verv. leden J. Kostense en H. Markusse. Voor dat te Hansweerd lot voorz. en plaatsv. voorz. A. v. d. Ende en J. Won dergem, tot. leden .1. Elsman, J. Nieuwen huijse en J. v. d. Brink, tot leden plaatsv. Van den Berge en Koek. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter na rondvraag de vergadering. BORSSELE. Woensdag had de dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuze waterschap „Ellewoutsdijk-Borssele" te be handelen het verzoek van het calam. wa terschap „Ellewoutsdijk" om vrijverkla ring. De dijkraad besloot gunstig te ad- viseeren. Op voordracht, voor een lid van het dijksbestuur, wegens gewone aftreding va,n den heer J. Bruggeman, plaatste de dijk raad. het. aftredend lid no. 1 en verder de heeren M. de Dreu en W. van Loo beiden leden van den dijkraad. Ten slotte besloot de dijkraad tot de openbare verpachting van de inlaag van 1883 te Borssele voor 7 jaren. THOLEN. Alhier sloeg de bliksem op vier plaatsen in. Van een paar hoogaarzen werden de vlaggen met vlaggestandaard weggeslagen, terwijl groote spleten in de masten zichtbaar zijn. Verder werden 3 schapen doodelijk getroffen iep is de schoor steen van een boerenwoning totaal weg geslagen, benevens een partij pannen van het dak IJZENDIJKE. Te Mariapolderdijk (Wa- tervliet-België) ontstond Maandag tusschen de twee broeders Versluys twist. In woede ontstoken, schoot de een den ander van zeer nabij dood. De dader meldde zich vervolgens bij de- politie te Watervliet aan, die hem ar resteerde. In Zeeland kwamen gedurende de voorgaande week van 7 tot en niet 13 Juni, 5 gevallen van diphtheritis voor, waarvan 2 te Breskens, en te St. Maar tensdijk, Sluis en Zouteiande respectieve lijk 1. Er is in Den Haag een grappenmaker aan bet werk geweest. Nauwelijks waren gisteren de papegaaien buiten gehangen in de hoofdlaan van den Dierentuin aldaar, of het bleek dat zij, zes aan zes, voor electorale doeleinden waren afgericht. Kiest LIMBURG 1 Kiest DOLK Kiest JANSEN! schreeuwden de Lorre's en de Polley's tegen elkander in. 't Leek een papegaaien-meeting vol op gewondenheid De volgende ofticieele geestigheid haalt „Het Volk" uit het afdeelings verslag van de Tweede Kamer over de Tariefwet „Gedroogde pruimen. Tegen verhooging van het recht op dit gezonde volksvoedsel bestond bezwaar. Het artikel scheen meer geschikt voor ontlasting dan voor belasting." „A 11 e" August. De heer August Kamps, candidaat voor de Tweede Kamer in 't kiesdistrict Sittard, beveelt zich bij zijne kiezers in de volgende advertentie aan WelEdele Heeren Kiezers, Door een massa kiezers candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, deel ik UEd, mede, dat ik deze candidatuur aanvaard en beveel mij beleefd in uwe gunst Als fatsoenlijk Sittarder burger, in 1849 uit brave eerlijke handelslieden geboren, dus geen kind of onervaren snuiter, en katholiek zoo goed als de beste, maar geen huichelaar, rondborstig en open van ka rakter, die voor de goede zaak en uwe goede rechten onbevreesd durft uit te ko men, kan ik UEd. verzekeren, dat, indien u mij kiest, u er geen uil of stokvisch naar toezend, maar een man van ervaring, die zorgen zal de eer van ons geloof en van ons dierbaar Limburg hoog te houden en voor te staan. Wij kennen immers hier niets van liberalen of socialisten en ver zeker UEd. dat ik dan steeds de steun van onze katholieke Kamerleden zal zijn met hart en daad. Hoogachtend groetend, Aug. Kamps, „Alte." Maandagavond is een automobilist uit Eindhoven met zijn bestuurder en een heer en jonge dame, uit Beek, aan een groot gevaar ontsnapt. Op weg naar Nijmegen voortsnorrend, ontmoette zijn voertuig bij de waschinrichting van den heer Th. Jan sen de stoomtram; de chauffeur niet we tende dat de tram daar dwars over den weg gaat, zag zich plotseling tusschen de keuze geplaatst: óf tegen de tram aan, óf den berm af. Hoewel de berm een meter of drie hoog is, koos hij natuurlijk het laatste. De automobiel stortte omlaag en kwam in een moestuin terecht. De inzit tende heer en dame kwamen er met den schrik af; eveneens de bestuurder; doch de eigenaar zelf liep een verwonding aan zijn been op, die hem noodzaakte den nacht te Beek over te blijven. De automo biel was niet meer bruikbaar. Den anderen ochtend is de gekwetste per rijtuig moeten vertrekken. Op Pinkstermaandag in de Wagenstraat te 's Gravenhage, 'tis elf uur 'savonds. Een kreupel gebocheld jongetje strompelt moeilijk, steunend op een stokje op het trottoir, zoekend weg te komen van een troep straatjongens, die hem jouwend en joelend achtervolgen, spottend om zijn mis maaktheid, zooals Hollandsche straatjon gens dat doen kunnen. „Belangstellende" toeschouwers, vol deernis met don armen kleine, vol verontwaardiging over zijn wreede plagers, loopen mee, geen hand uitstekend om hem te helpen Ten leste barst de mismaakte kleine in tranen uit. Snikkend loopt hij verder. Een heer komt medelijdend nader, drukt hem een geldstuk in de hand, wat gretig wordt, aangenomen. „Loop door jongens, laat dat. kind met rust!" De jongens wij ken morrend een eindje terug. Het is nu vlak voor Scala. Het arme, gebochelde, kreupele ventje loopt sneller door, blij van zijn vervolgers af te zijn, loopt harder en harder, hij richt, zich opis niet gebrekkig en niet kreupel meer en rent in volle vaart de Burgwal op, waar hij weldra uit het gezicht der verbaasde toe schouwers verdwenen is Woensdag werd in de stoomhoutzagerij van de firma P Stoffel Czn., te Deventer, een jongen bij het verleggen van een drijf riem, door deze gegrepen en vreeselijk verminkt De jongen was terstond een lijk. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in de Groote Dokstraat te Antwerpen in een logement een der gasten, de 43- iarige J. B. K., slapend opgestaan, en voortgeloopen tol aan 't venster zijner ka mer, gelegen op de 3e verdieping. Hij ver loor het evenwicht en viel er uit. De man viel het hoofd te pletter op de steenon der achterplaats. De dood was oogenblik- kelijk. Een echtpaar uit Grenoble (Frankrijk), de heer en mevrouw d' Albi, gaat een fiets tocht maken naar Konstantinopel, waar mee het 9000 pond sterling (f 108.000) verdienen kan. Er is namelijk in de Turk- sche hoofdstad een excentrieke oom van hen gestorven, die hun deze som heeft vermaakt, onder de voorwaarde, dat. zij per tandem naar Konstantinopel moeien rijden om het legaat in ontvangst te ne men. De afstand bedraagt ongeveer 2400 kilometer. Eenigen tijd geleden werd bij Winz aan den Roer het lijk van een werkman uit Bochum opgehaald. Alles wees er op, dat er een moord was gepleegd en de verdenking viel op den bakker Anton Müller, die in hechtenis genomen werd. Müller kon echter bewijzen, dat hij op bet uur, waarop de moord moest zijn begaan, in het noordelijk gedeelte van Bochum een grooten diefstal bedreven had. De aanklacht wegens moord kon alzoo worden ingetrokken „Een eetbare courant. In een der Fransche bladen lezen wij bet volgende nieuwtje: „De Hollanders hebben, zoo schijnt het, het middel uitgevonden, om een eetbare courant, die zeer versterkend en goed-verteerbaar is, uit te geven Het papier voor (het nieuwe orgaan wordt uit geperste aardappelen gemaakt. De smaak er van moet nu juist niet aanlokkelijk wezen, maar het blad is toch te genieten vele arbeiders in de provincie Groningen moeten van die industrie leven." Het is wel te merken, dat in Frankrijk geen verkiezingen op handen zijn, anders zou er geen plaats voor iets dergelijks wezen. Keizerlijke vergeetachtigheid. In de bui- tenlandsche bladen doet onderstaande anecdote, die zich bij het huwelijk van den Duitschen kroonprins afspeelde, de ronde. De galawagen met. de keizerin en herto gin Cecilia, de jonge bruid, was de paleis poort binnengereden. De kroonprins com mandeerde op het. slotplein het. eerste gar deregiment, dat. als eerewaeht dienst deed. Volgens het program zou hij, wanneer de hertogin uitgestapt was, het regiment, voor haar laten defileeren. Maar daar gebeurde iets onverwachts. De keizer voor de eerste maal van zijn leven ongetwijfeld vergat, in zijn blijde opgewondenheid het. voorgenomen militaire vertoonreikte de prinses, tóen de eerste begroeting afge- loopen was, den armen verdween met zijn gevolg in het paleis. Nu, dat. is wat moois, zeide de kroon prins tof. eenige officieren in zijn nabij heid, nu ontvoert Zijne Majesteit mij mijne bruid! En waar blijf ik nu? Toen er een-ige minuten verliepen, zon der dat de keizer en de hertogin terug kwamen, maakte men den kroonprins er opmerkzaam op, dat hij misschien goed zou doen naar binnen te gaan: hij zou „boven" misschien gemist worden. Neen, dat gaat niet aan, antwoordde de kroonprins, vooreerst, kunnen zij daar boven niets zonder mij beginnen, want op stuk van zaken moet ik toch trouwen en bovendien opdracht is opdracht. Ik moest de garde laten defileeren en moet dus op de hertogin blijven wachten. En hij bleef. Intusschen had men den keizer op de hoogte gebracht.. Lachend verscheen hij met de jonge bruid aan het venster, zoo dat nu het, militaire eerbetoon gebracht en de kroonprins zijn opdracht vervullen kon. Tijdens den dienst in de Katholieke kerk te Nieuwerkerken op Zondag 1. 1. ging, doordat een priester met een bran dende kaars te dicht kwam bij het kleed van het beeld der Heilige Maagd, dit in brand, waardoor in een oogenblik al de altaarkleederen, draperiën en versieringen door de vlammen verwoest werden, De kerkgangers vluchtten in groote wanorde de kerk uit en groote onheilen zouden te betreuren zijn geweest, indien de organist niet met spelen ware doorgegaan. Inmid dels is de geleden materieele schade zeer aanzienlijk. Aan het Dinsdag, Woensdag en Donder dag gehouden eindexamen van het gymna sium te Middelburg hebben deelgenomen 6 leerlingen der hoogste klasse en eene extranea. Geslaagd zijn de heeren A. W. Bastiaanse, J. J. Koopmans, A. Hymans, mej. H. O. M. Ghijsen en de extranea mej. A. J. van der Pauwert. Een candidaat heeft zich tijdens het examen teruggetrokken, terwijl een ander een her examen werd opgelegd. Met 1 September komt. open de betrek king van leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de R. H. B. S. met. 5j. cursus te Goes. Het aantal wekelijks te geven lesuren bedraagt voor den loopenden cursus 21. Aanmelding vóór 25 Juni bij den insp. van het middelb. onderw. K. ten Bruggen- cate te 's Gravenhage. Kantongerecht te Middelburg. Woensdag zijn veroordeeld wegens: overtreding drankwet: II. A. W., Mid delburg, tof. f 10 b. s. 3d. h. overtreding arbeidswet: E. v. 0., Mid delburg, tot f 10 b. s. 3 d. h. en lot f 3 b. s. ld. h. berijden een weg met twee aan elkander gekoppelde voertuigen: B., Vlissingen, tot f2 b. s. ld. h. als schipper van een zeilend vaartuig, bij het. naderen van eene brug, de vaart niet verminderen of de zeilen niet te heb ben gestreken: J. d. V., Breskens, tot f 10 b. s. 2 d. h. rijden met eene velocipede zonder licht: II. J. J., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.J. v. d. B., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. 1).; rijden met een rijwiel over een klinker zijpad: S. v. S., J. W. M. v. d. B., A. E. R., Middelburg, tot f 2 b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer op de verhoogde klinkerbestrating van de Markt: L. v. A„ Vlissingen, tot. fl b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: P. H. B„ Oost- en West- Souburg, tot 10.50 b. s. 1 d. li., J. L., Middelburg, tot 11 b. s. ld. h. noodeloos schreeuwen op straat: L. B., J. II. F., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie: P. 1. R. A. D. B., Middelburg, tot, f0.50 b. s. 1 d. h., P. v. H., Middelburg, tot f 1 b. s. ld. h. zijn trekhond zonder muilkorf laten los- loopen op de straat: J. M., Middelburg, tot f 1 b. s 1 d. h.; uitoefenen van zijn bedrijf van muzikant langs de straat: L. G., Middelburg, tot f3 b. s. 1 d. h.; spelen met muntspeciën op den open baren wegJ. J. v. V., G. v. G., P. C., J. d. N., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. werpen van vaste zelfstandigheden in een riool: II. J. B., Vlissingen, tot. fib. b. s. ld. h. als tapper zijnde voor het publiek toe gankelijke lokalen t.e middernacht niet heb ben gesloten en ontruimd: H. J. B., Vlis singen, tot. fö b. s. 3 d. h.; als bezoeker van eene tapperij zich niet vóór of op het sluitingsuur daaruit verwijderen: H. B„ F. P.B., Vlissingen, G. B„ G. B., Gent, tot f3 b. s. 1 d. h.; wegens dronkenschapA. L., Middel burg, L. d. N., Arnemuiden, B. M. G., Dordrecht, tot f2 b. s. 2d. h., L. IC., A. S., Arnemuiden tot f 3 b. s. 2 d. h., K. v. d. G., Arnemuiden tot 3 d. h. Van 1416 Juni 1905. GOES. Getrouwd 15, Adriaan Marinus Karelse, 30 j. jm. eu Maria Boeij, 28 j. jd.. Franciscus Schrijver, 29 j. jm. en Maria Magrita Schrijver, 23 j. jd. Leendert Vermeule, 26 j. jm, en Johanna Catharine de Wolf, 26 j. jd. Geboren 15, Marinus z. v. Willem Schrij ver en Adriana Passieux Overleden 16, Oornelis Anthoniiis, 13 m. z. v. Cornells Luijks en Maria Hoogenbos. Hendrik, 5 j. z. v. Hendrik Gunst en Susanna Kriekaard. IERSEKE. Geboren: 15 Hendrik Die- derik, z. v. Maarten van Harmeien en Louisa Wilhelmina Heber. Overleden12 Maatje van de Velde, 71 j., echtgenoot van Jan Wijnand. MIDDELBURG, 15 Juni 1905. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren van alle granen zeer gering. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe f 7.40 a f 7.60; haver f4.paardeboonen f 7.a f7.10; kroonerwten f8.20 a f8.40. Overige granen opgeruimd. Boter f 0.50 a f0.55 per halve kilo. Eieren f 3.30 per 100 stuks. VLISSINGEN, 10 Juni 1905. Boter f 1,15 a f0.per kilo. Eieren f 3,80 a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 15 Juni 1905. Boter f 0,45 a f 0,60 per pond. Kipeieren f 0,65 a f 0,90. Kleine eieren f0.50 a f0.de 25 stuks. Eendeieren f 1,k f0,de 25 stuks. Woensdag werden te Wolphaartsdijk voor het Burgerlijk- of Algemeen Armbe stuur te Wolphaartsdijk, ten overstaan van notaris Pilaar, aan diverse personen, pu bliek verpacht 16 perceelen bouwland, sa men groot 4.62.31 H.A. voor f 751.27. DRIEWEGEN. Heden werd alhier door not. van der Kloes van Ellewoutsdijk voor de erven wed. v. Houto in het openbaar verkocht lo. Een huis, schuur, tuin en bouwland, onder Driewegen, groot 4250 c.A. aan dhr. H. Felius te Driewegen voor f 2200 den hoop; 2o. 2770 c.A. tiendvrij bouwland in Coudorpe, aan dhr. C. Mol te Drie wegen voor f 1060 per gemet. Onkosten 87a PCI. Maandag 19 Juni. VEERE, 2 uur, afbraak van de voor malige gereformeerde kfsrk door not. v. Nimwegen. Vrijdag 23 Juni. WOLFERTSDIJK, 10 uur bij ICorstanje voor erven wed. Thorenaar door not. Overman en Pilaar de hofstede 482230 en 3,6120 H.A. weiland „Weltevreden". Vrijdag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Woensdag 28 Juni. GOES, bij L. Rijk, „Zouterstuin", door not. van Campen voor de familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 HA. 's HEERENHOEK. Afbraak Hollmann en Verhoek. Rittliem, uur door not. Loeft, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. 's Heer Arendskerke, voor erven Min- naard door not. Pilaar uur bij de Ruyter lo een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland in Arendskerke, 's Heer Abts- kerke en Heinkenszand. Juni. MELISICERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Woensdag 5 Juli. WESTKAPKLLE, bij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe rampaarden 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaarzen, 2 bij de rekening, 5 vaar zen; springstier 16 maanden (Hollandsch ras), mestputloopers, 40 kippen en 1 baan, menwagon met toebehooren, veerwagen, driewielskar, tilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedscliappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Woensdag 12 Juli. WESTICAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" velvrachtqn, 1 uur door not. v. Nimwegen op landen van A. Jobse Wz. Donderdag 18 Juli. SEROOSKERKE, half 2 bij Melse door not. v. Nimwegen een huis en schuur, Vrouwepolder; 3753 cA. bouwland, boom gaard en sprink; 7916 cA. Te zien 17 Juli 912 en 25 uur. En 18 Juli 912 uur de gehouwen. De bouwlanden elkeu werkdag. Juli of Augustus. Goes, door not. v. Campen voor de familiën Joostens en Daviduur de hofstee van S. Adriaenssens Schengepol der 86.8770 H. Woensdgg 2 Aug. Ritthem, uur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3