UIT DE PERS. BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. Uitslag stemming. GOES. zaaien en ernstige gedachtenwisseling on mogelijk maken. Tarief. lie „Standaard" driestar! Nog altoos poogt men de lieden met tarief af te schrikken. Maar heel de wereld, op Engeland na, heeft een hooger of zoo goed als even hoog tarief. Niet alleen de ^rootere, maar ook de kleinere landen, zooals België, Zwitser land, Denemarken en Zweden. En waar is nu de toestand van boer, burgerlui en arbeiders beter? Vraag het. aan uw kennissen in Amerika maar. Daar is nog veel, veel hooger tarief, en ze hebben geen woorden genoeg om u te zeggen, hoe goed z.e het er hebben. Frankrijk heeft ook zoo'n hoog tarief, en het volk verdient er zoo enorm veel geld, dat de spaarbanken het niet aan kunnen, en heel het buitenland bij Frank* rijk leent. De beurs van Parijs is de groo- te geldbeurs. Sterker zelfs dan die van Londen. En Duitschland, wat vlak bij u ligt, wal leert dit u? Uitvoerhandel gestegen in tien jaren van 25.9180.000 ton op 42.229.000 ton. Bijna verdubbeld. Invoerhandel gestegen in tien ia,ar van 35.167.000 ton op 51.296.000 ton. Scheepvaart, gestegen in zeven jaren van 1.969.238 registerton op 3.265.795 dito. Aantal paarden geklommen in tien jaar van 3.836.300 op 4.195.400. Aantal rund vee van 17.535.800 geklommen tot 18.939.700. Aantal varkens van 12.174.400 opgeklommen tot 16.807.000. Alles in tien jaar. De verkoopswaarde van de paarden steeg in tien jaar van 1.678.700.000 mark tot. '2.352.100.000 mark. Die van hel rund vee van 3.547.300.000 M. tot 4.182.300.000 mark. Van de varkens van 648.700.000 op 913.700.000 mark. En zoo is het in alles. Per hoofd der bevolking werd verbruikt in 1890 aan koffie 2.35 kilo; in 1903, het laatste jaar vanwaar een opgaaf is, was dit, geklommen tot 3.08 kilo. Bij de sui ker steeg het verbruik per hoofd van ruim 10 kilo in '91 op ruim 12 kilo in 1903. Natuurlijk betaalt men onder een tarief iets meer; maar wie is er het best aan toe: die moet koopen voor een gulden meer, en twee gulden meer in kas krijgt, of de man die op zijn prik staan blijft, en dan ja even duur betaalt? Het verschil is, dat de eerste een gul den overhoudt, de ander geen cent. O n d e r w ij s. Er is werkelijk niets stuitender dan het misbaar, dat in deze dagen door de oppo sitie wordt gemaakt over de zoogenaamde „bevoorrechting" der bizondere school. Wilt ge weten, hoe het met die „bevoor rechting" gesteld is? Volgens de bestaande regeling ontvangt het openbaar onderwijs voor elk kind jaar lijks vierendertig gulden uit de open bare kas. Het bizonder onderwijs zeven gulden. Het thans wet geworden ontwerp zal deze laatste bijdrage verhoogen tot veer tien gulden. De openbare school behoudt echter haar vier en dertig gulden en is dus altijd nog een heel eind voor. Maar toch zijn het de bizondere scholen, die, naar het zeggen van de tegenpartij, „bevoorrecht" worden I Kan het. valscher? („Ctr.") OORLOG. De correspondent van de Daily Chro nicle te Petersburg spreekt nadrukkelijk de pessimistische gerucht en betreffende de vredesonderhandelingen tegen. Rosen, Ruslands gevolmachtigde, vertrekt heden te hebben gemeten, liet hij mij binnen en vvees mij een deur, die zich aan het einde der gang, boven aan een kleine trap be vond. Zonder verdere aanwijzingen af te wachten, liep ik door en bevond mij weldra in een schaars gemeubeld vertrek, waar ik Gryce aan een grooten lessenaar vond zitten van buitengewoon ouderwetsch model. „Wel, wel 1 dat doet me genoegen", riep hij uit, terwijl hij keek naar de reusachtige kachel, die midden in 't vertrek stond- ,,'t Is tamelijk koud buiten, niet waar?" „Ja, 't is guur weer en mistig", ant woordde ik, hem oplettend gade slaande, om uit te vorschen, of hij in een gemoede lijke en mededeelzame bui was. „Maar om u de waarheid te zeggen, heb ik mij geen tijd gegund om den stand van het weer nauwkeurig op te nemenhet treurige ge val van den moord hield mijne gedachten zoozeer bezig, dat „Natuurlijk", viel hij mij kortaf in de rede, „die zaak zit mij dwars in de maag. Maar misschien ziet. gij er eenig licht in. Als ik 't wel heb, zijt gij hier gekomen om mij eene mededeeling te doen". „Dat ben ik", was mijn antwoord, „maar ik betwijfel of die mededeeling van zoo- danigen aard zal zijn, als gij misschien verwacht. De zaak is", vervolgde ik, een paar stappen nader tredende, „dat sinds wij elkaar het laatst zagen, mijne gissin gen op een zeker punt zijn veranderd in eene vaste overtuiging. Zij. die door u naar Washington, welke plaats van on derhandeling Rusland verkiest. Roosevelt zal trachten Japan tot die keuze over te halen. Volgens bericht, uit Tokio raadt een in vloedrijk blad, Japan aan, geen overdre ven vredesvoorwaarden te stellen, omdat er een schadelijke terugwerking ten bate van Rusland en ten nadeele van Japan op zou kunnen volgen. Volgens een bericht uit Washington, af komstig uit, kringen die in nauwe betrek king tot het Russische gezantschap staan, heelt Den Haag de grootste kans om de plaats van samenkomst van de Russische en de Japansche gevolmachtigden te worden, daar die stad de zetel van het internationale scheidsgerech'.shof en niet de hoofdstad van een groote mogendheid, is, zoodat. zij meer dan andere ste den van diplomatieke invloeden vrij is. Volgens een officieele mededeeling is Washington gekozen als plaats voor de v redeson derhand elingen ITALIË. Een E n g e 1 s c h werkman over Paus Pi us X. De Engelsche Trades- Unions hebben onlangs een hunner lei ders naar Rome gezonden om de werk staking der spoorwegmannen aldaar te be- studeeren. Die afgevaardigde is door den Paus in audiëntie ontvangen en geeft in de „Reynolds Newspaper", een radicaal- socialistisch blad, dat omstreeks 500000 lezers telt, daarvan het volgende zeer in teressante verslag. „Ik had eenige dagen vrij in Rome, toen een vriend mij vroeg of ik bij den Paus op audiëntie zou wenschen toegelaten te worden. Zeker, zei ik, als dat niet te moeilijk is, zeer gaarne „Daarop telefoneerde de heer Giambet- toni, die het heele Vaticaan kent, naai den dienstdoenden kamerheer, en deze gaf ons een gunstig antwoord. Den volgenden dag bevond ik mij in de anti-chambre van den Paus. „Wij waren daar met een dertig per sonen, dames en hoeren, de eersten in 't zwart, de anderen met een zwarten sluier op het hoofd, welke dracht mij het schoonste effect scheen te geven, zoowel bij de jongere als hij de bejaarde dames. Het was snikkend warm in de antichambre en reeds vroeg ik mij af, of ik voor een lire niet een beambte zou kunnen bewegen een venster open te maken, toen eensklaps de Paus binnentrad zonder ceremonieel en zonder gedruisch. Hij had geen gendarmes noch hellebaardeniers in zijn gevolg, maar alleen een jeugdig ltaliaansch priester ver gezelde hem. Wat mij het meest in de verschijning van den man in de witte soutane trof, was de beminnelijke eenvoud, waarmee hij ons aansprak. Ik was met mij zelf in tweestrijd wat te doen. Moest ik als een eenvoudig man, hem de hand drukken? Maar ik had geen lijd om er over te denken. Altijd door met elk onzer sprekende, kwam de Paus dichter bij de plaats waar ik mij bevond en daar werd ik op mijn beurt voorgesteld. On willekeurig en zonder een woord te uiten, boog ik een knie, en kuste den pauselijken ring. De Paus boog toen, richtte mij op en trok mij naar zich toe, en ik zag aan de uitdrukking van zijn gelaat, dat hij wist, dat ik slechts een werkman was, onbekend met de gebruiken en plichtplegingen, en hij zeide, mij met zijne schoone oogen aan blikkende: „Ik zegen u, mijn zoon". Op dat oogenblik zou ik mijn geheele weekloon hebben willen geven als ik maar eenige woorden ltaliaansch had kunnen spreken om hem te bedanken. Maar ik kon hem niet. antwoorden. Ik moest, mij te vreden stellen met hem ook in zijne oogen te blikken, zonder een woord te spreken. Ik ben een kwartier in de Pauselijke antichambre geweest en ik verheug mij den Paus gezien, zijn stem gehoord te hebben en zijn ring gekust, te hebben. En waarom? Omdat hij een man is, die de grootste sympathie voor den werk man koestert, die met het grootste verstand verdacht wordt, is volkomen onschuldig". Ik had verwacht, dat hij bij het ver nemen van deze meening verwonderd op zou zien, maar geen zweem van verrassing was bij hem merkbaar. „Die overtuiging doet u eer aan, mijnheer Raymond", zeide hij vriendelijk, „waarlijk, zij doet u eer aan". „Ik ben hiervan zoo zeker", zeide ik, mijn teleurstelling nauwelijks kunnende verbergen, maar vast besloten hem op de een of andere manier aan het spreken te krijgen, „dat ik nu hier ben gekomen om u, in naam van al wat recht en men- schelijk is, te verzoeken, uwe nasporingen in die richting te laten varen, en met mij te beproeven, of wij niet een ander spoor kunnen vinden, dat ons nader tot de waar heid zal brengen". Weer ontwaarde ik dezelfde kalme on verschilligheid van zoo even. Ik liet mij echter niet ontmoedigen. „Be denk", ging ik voort, „dat de smet op den naam eener vrouw nooit weer geheel verdwijnt. Eleonore Leavenworth is van te edelen bloede, dan dat men in een hachelijke omstandigheid als deze, zich niet tot de uiterste omzichtigheid omtrent haar verplicht zou rekenen. Wanneer ge zoo goed wilt zijn mij aan te hooren, beloof ik u, dat u dit niet zal berouwen". „Welnu dan", zeide hij, terwijl zijn blik van de deijr afdwaalde naar de leuning van zijn stoel, „ik luister". (Wordt vervolgd.) de sociale kwesties doorschouwt; hij heeft zijn geheele leven met en voor de armen en onderdrukten doorgebracht. Hij verlangde niet naar den pauselijken troonmaar nam dien ondanks zich zeiven aan, omdat hij veel liever zou gewenscht hebben zijne dierbare Venetianen nooit te verlaten". ZWEDEN. Volgens sommige buitenlandsche bladen heeft koning Oscar een brief geschreven aan den president van het Noorsche Storthing, waarin de koning verklaart, dat de eed, afgelegd door den koning van Noorwegen bij de aanvaarding der regee ring, den vorst, noodzaakt, het niet erbij te laten, wat de verklaring van den Noor- schen Raad van Stalen betreft, aangaandp de weigering van den koning, om de con sulaal wet te sanctionneeren. De koning behandelt dan de geheele kwestie. Hij bespreekt de crisis en zegt, dal het Storthing zijn goedkeuring hechtte aan de ontslagname van de leden van den Raad van State. Het Storthing pleegde een revolutionaire daad, door te verklaren, dat de wettige koning van Noorwegen op hield te regeeren en dat. de tusschen beide rijken bestaande unie was opgelost. Hij beweert, dat thans Zweden en zijn koning der Unie beslissen moet, of het optreden van Noorwegen ten opzichte van de unie tot een wettige ontbinding dezer unie zal leiden. Reeds maakten wij melding van de tal rijke sympathiebetuigingen, die de grijze koning van overal ontvangt. Als zooda nig is ook de officieele mededeeling te beschouwen, dat koning Eduard van En geland hem benoemd heeft tot eere-admi- raal van de Engelsche vloot. Koning Oscar heeft nu naar aanleiding van die talrijke huldebetuigingen een brief openbaar gemaakt, die als volgt luidt De omwenteling, die de Raad van State en het. Storthing van Noorwegen tegen hun koning en hun broedervolk hebben volvoerd, door bezworen en heilige wet ten te schenden, heeft mijn hart een diepe en onheelbare wond toegevoegd. Onder de zorgen, welke dat onwettige optreden mij bereidt, is het mij in waarheid een onbeschrijfelijke troost geweest, duizend voudige bewijzen van trouw en liefde te ontvangen, welke mij van verre en van nabij zijn gezonden door mannen en vrou wen van eiken leeftijd, van eiken stand in het Zweedsche rijk, mondeling, schrif telijk en telegrafisch. Ontvangt hiervoor allen en elk afzonderlijk den warmsten dank van uwen bejaarden koning. Met diep bewogen hart zeg ik: God zegene mijn Zweedsche volken dit zal mijn vu rigste en innigste gebed wezen, dat ik ge durende het leven, dat mij nog rest, tot den Allerhoogste zal opzenden. GRIEKENLAND. Dinsdag is de Grieksche minister-pre sident Delyannis vermoord. Een slecht bekend staand persoon, Ghc rakanis geheeten, die indertijd al 18 jaar gevangenisstraf heeft ondergaan wegens moord op zijn vrouw, heeft Delyannis, toen hij in de Kamer wilde binnen gaan, een messteek in het onderlijf gegeven, waar door zulk een ernstige wonde ontstond, dat de getroffene 's avonds overleed. De daad heeft blijkbaar geen politiek karakter. Men zoekt als beweegreden ach ter de daad een zucht tot wraakneming wegens de sluiting der speelhuizen. De bevolking is zeer ontdaan, en als de dader niet dadelijk was opgeborgen, zou hij ge lyncht zijn. EERSTE KAMER. Zitting van 14 Juni. Kinderwetten. De heer Kist, hoewel verklarende, zjjn stem niet aan het ontwerp te zullen ont houden, opperde toch eenige bedenkingen. Hij gaf in overweging, de rechterlijke col leges te versterken. De heer Van den Biesen vreesde eveneens veel last en omslag van kinder berechting en oordeelde, dat men de uit voering der wet gerust aan den minister kan overlaten. De heer Van Houten had bezwaar tegen de aangevraagde credietverlenging voor de vermeerdering van het ambtenaars- personeel, vooral omdat de Tweede Kamer geen gelegenheid heeft gehad het ontwerp te onderzoeken. Hierdoor is het ontwerp in strijd met de Grondwet, die een vooraf gaand onderzoek eischt van een paar maan den. Uitstel is dus gemotiveerd en spr. zal daarom tegen het ontwerp stemmen. Minister Loeff bestreed de opvatting des heeren Van Houten en kwam op tegen de aanmaning tot vertraging van de zijde van hen, die steeds op spoed aandrongen. Aan de voorbereiding van het ontwerp heeft niets ontbroken. Een bestuursmaat regel betreffende de aanwijzing van ge stichten, de instelling van een voogdijraad enz, zal weldra worden bekend gemaakt. Na repliek, waarbij de Minister aan den heer Van Houten het recht ontzegde, om als censor van de „Handelingen der Tweede Kamer" op te treden, werd het ontwerp aangenomen met 37 tegen 1 stem. Vervolgens werden nog aangenomen het ontwerp tot aanleg van een verbindings kanaal van de Zuidwillemsvaart met Mark en Amer en het ontwerp betreffende het merken van boter, afkomstig van aange slotenen bij onder Rijkstoezicht staande botercontröle-stations. Dit laatste ontwerp verdedigden de Minister vanW aterstaat en de heer Dojes tegenover opmerkingen van den heer de Jong. De Kamer is uiteen gegaan. l'rov. blad no. 59 bevat een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland betref fende de rijksbijdrage aan gemeenten in de kosten van het herbalingsonderwijs. Daarin wordt medegedeeld dat de minis ter van binnenlandsche zaken met ge noemd college van oordeel is, dal geen aanspraak bestaat op de in art. 45bis der lager onderwijswet bedoelde rijksbijdrage voor uren waarop herhalingsonderwijs is gegeven, buiten de in art. 17 dier wet bedoelde verordening en dat dan ook de bijdrage voor sommige in het schooldi strict Goes gelegen gemeenten door dat college terecht is beperkt tot de uren waar op binnen den in de verordening aange geven tijd herhalingsonderwijs gegeven is. Lohman, 508; Troelstra, 75; v. Oyen 391 onwaarde 13, blanco 6. GOES. In de Raadsvergadering van Dins dag, onder voorzitterschap van dhr. Burge meester, was afwezig met kennisgeving de heer Temperman. Nadat de notulen dei- vorige vergadering zijn voorgelezen en on veranderd vastgesteld, worden ter tafel gebracht en voor kennisgeving aangeno men de goedkeuring van H.H. Gedepu teerde Staten op de raadsbesluiten tot het geven van grond in erfpacht aan de firma G. van der Hock en A. E. Janssen en af koop van cijns door ovengenoemde firma. Met. gunstig advies van B. en W. en de financieele commissie wordt zonder hoof delijke stemming goedgekeurd de voorge stelde wijziging in de begrooting over 1904 van het Gasthuis als voren af- en over schrijving op de gemeentebegrooting over 1905 tot een totaal bedrag van f291,555. Ingewilligd worden de aanvragen inzake afschrijving van Hoofdelijken Omslag tot een totaal bedrag van f 120,85. Idem hon denbelasting f 4 en idem schoolgeld f 15. Naar aanleiding van het verzoek van A. Neter e. a. om ontheffing te verzoeken van het verbod vervat in art. 43 le alinea der drankwet, d. w. z. om het mogelijk te maken dat personen heneden 16 jaar mo gen worden toegelaten in localen met ge combineerde winkelnering, wordt op voor stel van R. en \V. zonder hoofdei, stem ming besloten de ontheffing aan H, M. de Koningin te verzoeken. De reclame van .1. .1. Koens tegen zijn aanslag in het ver gunningsrecht, wordt op voorstel van B. en W. afgewezen. De heer Hollmann geeft te kennen dat hij eerst hel idee had om het verzoek in te willigen, omdat de omvang van "het bedrijf van Koens in de laatste jaren is afgenomen, doch nu hjj kennis heeft ge nomen van het uitgebreide advies van den schatter der dranklokalen kan hij zien geheel met nel voorstel van B. en IV. vereenigen. Een gelijk adres van L. J. Snijder wordt voor kennisgeving aangenomen aan gezien dit te laat is ingediend. Bij het voorstel tot voorloopige goed keuring der Schutterijbegrooting dienst 1905, vraagt (le heer Dekker wat onder voorloopige goedkeuring wordt verstaan, waarop de voorzitter te kennen geeft (lat Il.IL Ged. Stalen de defenitieve goedkeu ring moeten verleenen. De heer Dekker zegt verder onze schut terij is rustende geworden waarvoor moe ten nu nog uil gaven worden gedaan als voor salaris auditeur, officier, bode enz. Is het de bedoeling die bedragen uit te geven. De heer Pilaar (commandant der schut terij) zegt, dat de schuttersraad lang heeft gedraald hoe de begrooting samen te stellen, doch te kort geleden gegeven voorschriften eischen dat voorloopig audi teur, bode enz. blijven, terwijl eveneens het kader blijft gehandhaafd, zoodat de uitgaven zijn gewettigd. Hierop wordt de begrooting in ontvang en uitgaaf voor loopig vastgesteld op f 314.05. Bij het voorstel lot verkoop van oude schutterij uniformen en equipementstuk- ken, vraagt de heer Dekker wat er verkocht zal worden, waarop de voorzitter de noo- dige toelichting geeft. De heer v. (1. Leeuw vraagt of er eene advertentie is geplaatst van den verkoop met 't oog op rederij kerskamers enz. terwijl de heer Hollmann eene publieke verkooping in overweging geeft. De voorzitter zegt dat het een klein bedrag zal beloopen en vindt dat de Raad dit best aan B. en W. kan over laten. Hierop wordt zonder hoofdei, stem ming overeenkomstig het voorstel besloten. Tengevolge het genomen ontslag door den heer Van Lis als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, aan wien dank wordt gebracht voor de bewe zen diensten, wordt in diens plaats be noemd de heer A. G. van Dijk met 8 stemmen tegen 4 stemmen op den heer J. A. Wilton van Keede. Door den Minister zijn bezwaren ge maakt tegen de goedkeuring van de wij ziging der verordening tot heffing van schoolgeld voor school A, omdat er thans niet uit blijkt, hoeveel het schoolgeld be draagt voor leerlingen van de 7e klasse wier ouders of verzorgers zijn aangeslagen in den Hoofdei. Omslag naar een inko men van meer dan f2350; aan het be zwaar wordt tegemoet gekomen. Naar aanleiding van het adres van de afd. Goes der Zuid-Bevelandsche vereeni. „het Groene Kruis", houdende verzoek om een gedeelte gemeentegrond in gebruik te mogen nemen voor het doen aanbren gen van een regenbak, stellen B. en W. vóór, kosteloos af te staan een strook grond ten noorden van school B groot 31.86 M2. en te vergunnen dat het regen water van de daken der vijf aan (1e west zijde van het terrein gelegen schoolloka len naar den regenbak wordt afgevoerd, verder o. m. onder de voorwaarde dat het drinkwater kosteloos wordt verstrekt aan min- en onvermogenden, terwijl gedurende de schooluren, geen toegang tol den regen bak zal worden verleend. De heer Donner juicht het idee om oen regenbak te maken zeer toe. Bij droogte is het. van groot nut, terwijl goed drink water van veel belang is. Spreker vraagt verder aan B. en W. of er geen bepaling kan worden gemaakt, dat hij eventueelc opheffing van de vereeniging „het Groene Kruis", de bak kan vervallen aan de ge meente. De voorzitter zegt (lat hij niet bij de conferentie van het dagel. bestuur met het bestuur van de vereen, het Groene Kruis is tegenwoordig geweest waarop de heer v. d. Bout mededeelt dat het bestuur van eene dergelijke bepaling niets heeft willen welen maar uitdrukkelijk de vrije beschikking wil houden over alles wat in den grond komt. De heer de Witt. Hamer sluit zich bij het gezegde van den heer v. d. Bout aan, doch zegt verder dat hij de conferentie niet is gesproken over eene eventueele opheffing der vereeniging, wat spreker doet vermoeden dat daarom tegen eene dergelijke bepaling als door den heer Donner bedoeld geene bezwaren zullen worden gemaakt. Hierop wordt goedgevonden dat de onderwerpelijke bepaling alsnog door B. en W. onder (1e voorwaarden wordt op genomen. Besloten wordt tot intrekking der ver ordening bedoeld bij art. 1 der woningwet en dezelve opnieuw ongewijzigd vastge steld. Hierdoor wordt het mogelijk de verordening te kunnen afkondigen, zoo wel óp de wijze als in art. 1 van het K. B. van '28 Juli 1902, St.hl. no. 160, voorgeschreven als op de wijze in art. 173 der gemeentewet bepaald. Hiermede de agenda afgehandeld zijnde, geeft de heer Hollmann iu overweging in de ver ordening op het stapvoets rijden in de stad met rijtuigen, eene beperkende be paling op te nemen voor rijwielen, motor rijwielen en auto's. De voorzitter zegt, dat dien aangaande eene wet. aanhangig is, waarom hij het wenschelijk acht, te wachten tot deze wet in werking treedt, waf z. i. binnen kort is te verwachten. Nadat de heer Van der Leeuw nog een paar klachten heeft geuit over verstopte riolen, en op voorstel van den voorzitter is vastgesteld het 1ste suppletoir-kohier honden-belasting in totaal op f 48, wordt de vergadering gesloten. GOES A.s. Zaterdag, 17 Juni, hoopt „Euphonia" des avonds 81/i ure een volks concert te geven in de tent op de Groote Markt alhier MIDDELBURG. W. A. Graaf van Lijn den, lid der Ged. Staten heeft wegens ge zondheidsreden eervol ontslag als zoodanig genomen. Sedert 9 Maart 1892 was graaf Van Lijnden lid van het college van Ged. Staten; tevens nam hij ontslag als voor zitter van het provinciaal college op het beheer der kerkelijke goederen. MIDDELBURG. De Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland" houdt volgende week Woens dag '21 Juni alhier hare algemeene ver gadering. Er is eene afdeeling Driewegen-Ovezand opgericht die 36 leden telt en waarvan het bestuur bestaat uil de heeren: .1. de Vries, W. Noels, Mol, C. de Jager, J. de Muijnck en M. de Dreu. VL1SSINGEN. Een juffrouw van hier (leed hij de marechaussee te Neuzen aan gifte dat haar Dinsdagochtend, vermoede lijk in den trein tusschen Antwerpen en Neuzen, een porlemonnaie met ruim 100 francs aan bankpapier en goud is ontrold. VLISSINGEN. Alhier is door de politie aangehouden een 21-jarige Amsterdammer, die uit de ouderlijke woning ongeveer 3000 gulden had meegenomen en met de mail boot naar Engeland wilde vertrekken. VLISSINGEN. De loodssehipper le kl., N. Stofkoper, van het Nederlandsche loodswezen alhier, zal met 1 Juli den dienst met pensioen verlaten. VLISSINGEN. Do stoombooten „Walche ren" en „Zeeuwsch Vlaanderen" van den prov. stoombootdienst op de Wester-Schel- de zijn in het droogdok opgenomen gewor den om schoongemaakt en geschilderd te worden. VLISSINGEN Er is sprake van, dat de divisie, die morgen onder bevel van den Schout bij-nacht Snethlage de terugreis uit Indië naar Nederland zal aanvaarden, in het laatste van Augustus ter reede van Vlissingen een bezoek zal ontvangen van H M. de Koningin. HANSWEERT. De kommies-verificateur

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2