werkend Gezin, GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. UIT DE PERS. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Correspondentie. Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. Zit- en Slaapkamer met pension, op WOENSDAG 28 JUNI 1905 Bouw- en Weilanden 's HEERENHOEK. Zondag hield de Duiven-societeit „De Vogelvlucht" alhier een wedstrijd van uit Zwolle. De duiven ten 6 uren des morgens losgelaten zijnde kwam de eerste duif van R. de Jonge Lz. ten 8.20 aan, de tweede van Gebr. van ,t Westeinde ten 8.21 en de derde prijs- winner van C, P. Serrarens Jz. ten 8.25. De poule-prijs werd gewonnen door J. Cbame- lea.u met 8,21. Maandag van uit Creyl (Frankrijk) des morgens half zes uren in vrijheid gelaten zijnde, arriveerde de eerste prijswinner van Gebr. van 't Westeinde te 11.30, de tweede en derde van L. Timans te 11.40 en 11.50. De le en 2e poule-prijs werd gewonnen door Gebr. van 't Westeinde en G. Serrarens Jr. om 4.15, en de 3e poule- prijs door J. A. Joosen om 11.30. („Z.") HEINKENSZAND. Zondagnamiddag werd alhier door het schuttersgilde „Siranus" de gewone jaarlijksehe koningsc.hieting ge houden. Tengevolge van het opkomend on weer werd besloten de wedstrijd niet uit te strekken tol. het gewone getal punten, en werd ten slotte koning geschoten door den heer P. Pielers alhier met zes punten. In de avondvergadering werd besloten bij gelegenheid der kermis op 10 Juli a, s. een concours te houden op den lossen vogel. HEINKENSZAND. Tijdens het hevig on weer dat Zondagnamiddag boven deze ge meente hing, sloeg de bliksem in den molen van J. L. van Vessem alhier, met gevolg dat een der wieken tot bij den kop der molen geheel werd afgeslagen en op een perceel bouwland in de nabijheid te recht kwam; ook de kop van den mo len werd beschadigd, er ontstond evenwel geen brand. NIEUWDORP. Maandag tegen den avond werd in den Jacobpolder onder het sloe een bijna voltooide graanschuur van de heeren Van Nieuwenhuijze door den bliksem getroffen en binnen een paar uur tijds in de asch gelegd. Het bouwen der schuur was in Februari door een aannemer uit Goes aangenomen voor f 12.020. De schade wordt door assu rantie gedekt, maar de in de schuur aan wezige gereedschappen der werklieden waren niet verzekerd. De brandweer van Nieuwdorp deed wat ze kon om het vuur te blusschen, maar zonder succes. M. C. OUD-VOSSEMEER. De kermisvreugde werd Zaterdagmiddag op eenmaal gestoord door een vreeselijk onweder, zooals in jaren niet heeft gewoed. De toren der Ned. Herv. Gem. werd door den bliksem getroffen, zonder brand te veroorzaken; in 1890 had hetzelfde plaats. Naar men ons verzekert, is door den hevigen stort regen en den hagelval voor duizenden guldens schade berokkend aan de land bouwgewassen; vlas, bruine boontjes en bieten, die nog zeer teer zijn, hebben het meest geleden. De straten in het dorp stonden blank van den zwaren regenval. BIERVLIET. Van het treurig voorval al hier voorgevallen, meldt men ons: In deze gemeente werden twee broers, de gebroeders Corin, door den bliksem dood geslagen. Docfr het plotseling opkomen van de onweersbui waren vele arbeiders op het veld aanwezig, die allen een goed onder komen of schuilplaats trachtten te be reiken. De twee broeders, van 21 en 23 jaar, een kwartier buiten 't dorp, op weg naar huis, werden midden op den weg dood geslagen. Een landbouwer, die een voer klavers op den akker laadde, was aanschouwer van dit ontzettende ongeval; hij had de jongens zien ter neerslaan. Algemeen was de ontsteltenis, toen beide broeders op een wagen huiswaarts ge bracht werden. De gansche bevolking wap op de been en in menig oog blonk een traan. Twee jongens in de kracht van het. le ven, oppassend en ten deele kostwinners voor 't gezin, plotseling van het ouderen- paar weggenomen; daarnevens de vader, door schrik en droefheid overstelpt, zich nauwelijks kunnende bewegen, en een moeder over beide zonen gebogen. Terwijl bij den een de borst even open gereten was, had de andere broeder geen enkel teeken van verwonding. Aan geen der kleeren was iets te bespeu ren en hun horloge was nog in vollen gang als te voren. Reeds den volgenden dag zijn de lijken om sanitaire redenen ter aarde besteld. HONTEN1SSE. Op de hofstede van den landbouwer Th. V. alhier is in den Kruis polder een jongen van circa 16 jaren door een noodlottig toeval zoo zwaar gekneusd, dat onverwijld geneeskundig^ hulp moest worden ingeroepen, die echter wel niet meer baten zal. Het. hoofd werd bijna ver brijzeld en de -patient is voortdurend be wusteloos. Het ongeluk had plaats door dat. de knaap met een volwassen persoon een zwaren balk moest wegdragen waar bij hij het ongeluk had te struikelen en de balk hem op het hoofd viel. (M. C.) AXEL. Zondagavond is alhier een man, die te hard had geloopen, om vóór de zware onweersbui thuis te zijn, dood neer gevallen. Toen hij onderweg in een wagen huis op een hofstede zich nederzette, gaf hij na eenige oogenblikken den geest. Dp geneesheer, die in allerijl was geroepen, kon slechts den dood constateeren. OSSENISSE. Bij hei gehucht Campen werd een schaap, dat in het schor liep te grazen, in de nabijheid van den herder door den bliksem gedood. OSSENISSE. De bliksem is op den toren der R. K. kerk te Rapenburg gevallen en heeft er eenige leien afgeslagen. Den 13 Mei 1898 werd deze toren eveneens getroffen. Toen werd er voor ruim f 300 schade veroorzaakt. TERNEUZEN. 't. Zal er deze week op politiek terrein nog warm toegaan; Maan dag den 2en Pinksterdag hebben we Mi'. Hennequin gehad. Heden, Woensdagavond zal voor de liberale kiesver. optreden Jhr. mr. Smissaert van 's Hage; naar we ver nemen zal door dezen spreker hoofdzake lijk de tariefwet worden behandeld of wel mishandeld. En tot slot zal Donderdag avond voor de anti-rev. kiesver. Ds v. d. Kamp van Axel nog optreden. Er wordt door beide partijen hard gewerkt. SLUIS. Op verzoek is eervol ontslagen als burgemeester van Sluis, onder dankbe tuiging, de heer J. Hennequin. WESTDORPE. Naar we vernemen zal op a.s Donderdagavond 7 uur in de mu ziekzaal van P. Gijsel eene politieke le zing gehouden worden van de Katholieke zijde, waarin als spreker zal optreden de WelEerw. Heer P. Onghenae, kapelaan te Axel. Het ware gewenscht dat alle kiesgerech tigden bij deze lezing tegenwoordig waren, want zeker is het, dat er hier nog veel kiezers zijn, die niet overtuigd zijn dat ze de partij boven den persoon moeten stel len, en als Katholiek wel degelijk verplicht zijn hunne stem te geven aan den Cliriste- lijken candidaat Den heer BLUM. Emile Scharz, een Oostenrijksche Jood, 22 jaar oud, te San Francisco, ging op reis naar New-York, waar zijn ouders wo nen. Te Laramie, Wyo, kwam hij op het denkbeeld, dat de spoorwegmaatschappijen te veel geld maakten -en het veel goed- kooper voor hem zou zijn als hij den rit stal. Hij zocht derhalve een plaatsje in een ijswagen en wachtte geduldig tot de tocht aanving. Het was wel koud, doch bij op en neer loopen kon hij warm blijven. Te Cheyenne werd de wagen echter op een zijspoor geplaatst, en kwam hij tot de ontdekking, dat de deur gesloten was en hij gevangen zat. Al zijn schreeuwen, trappen en klop pen baatte niets; niemand hoorde hem. Na, een paar uren werd de reis weer voortgezet. Overal waar de trein stilhield schreeuwde hij uit. al zijn macht, maar het hielp niet. Na. vijf dagen sporen liep de trein eindelijk te Omaha binnen, en werd de wagen geopend. Uitgeput van hon ger -en dorst, bijna half bevroren en meer dood dan levend van angst werd hij ge vonden en naar het hospitaal overgebracht. Beide zijn beenen zijn bevroren en deze zullen wellicht afgezet moeten worden. Verleden week stierf te Egregy in Hon garije een oude man, Simon Koess, die een aanzienlijk vermogen moest hebben bijeengegaard. Hij was een knorrig oudje en niet bemind. Zijn bloedverwanten ver heelden hun blijdschap, dat zij nu te erven zouden komen, niet. De grijsaard had ver zocht in zijn lievelingskleedingstuk, een oude gekleede jas, te worden begraven. Met. genoegen vervulde de familie dezen bescheiden wensch. Doch welk een schrik was het voor hen, toen bij lezing van het testament bleek, dat de gierigaard in die jas zijn vermogen zan 700000 kronen had opgeborgen. Fluks werd de toestemming van het ge meentebestuur verzocht om het graf te ope nen, en tot hun groote vreugde vonden de bloedverwanten het geld, dat zorgvuldig tusschen de voering en de stof genaaid zat. Ter gelegenheid van de begrafenis van den voor een paar weken overleden beken den financier baron A. de Rothschild, te Parijs, stond vjoor de deur van het sterf huis een bedelaar, die hartverscheurend snikte. Toen zijn droefheid maar geen einde nam, kwam er een bediende bij hein en zeide „Waarom ben je zoo bedroefd man? Wij hielden ook veel v,an onzen heer, maar zooveel misbaar maken wij toch niet. En familie kun je toch niet. zijn". „Juist daarom ben ik zoo bedroefd", zei de bedelaar, terwijl hij opnieuw in snik ken uitbarstte. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is Vrijdag 12.51, in den besten welstand met. zijn reisgezelschap in Haarlem uit Rome teruggekeerd. De geheele geestelijkheid vau Haarlem had zich in het Bisschoppelijke Paleis verzameld om Monseigneur te ver welkomen. Een „Middens tand s par tij". In de liberale pers loopt een bericht omtrent het plan, dat zou zijn geopperd, om een politieke middensfandsparlij" op te richten. De beweging daartoe heet uit te gaan van Rotterdam, maar in Amsterdam zou ze nog weinig sympathie vinden. Men behoeft geen profeet te zijn, om te voorspellen, dat zulk een „beweging" in 'tzand verloopen moet. Een „politieke middenstandspartij" is gewoonweg een onding. De middenstanders vormen een stand, geen partij. Of acht men de leden van dien stand zóó onnoozel, dat zij geen oog hebben voor de groote strijdvragen van onzen tijd, en zóó weinig „politiek", dat zij zich tot een hopeloos allegaartje zullen laten op een jagen? De „beweging" voor de oprichting van zulk een „politieke partij" doet onwille keurig denken aan de actie, welke onlangs van liberale zijde op touw werd gezet, om een d o k te r in de Kamer te brengen. Het eind was, dat men in een „cleiï- caal district een liberaal candideerde. Aan de middenstanders zal dit trucje nog wel niet uit het geheugen zijn gegaan. En zij zullen bovendien beseffen van hoe groot belang het ook voor hén is, dat de Rechterzijde aan 't bewind blijft. Reeds heeft de regeering een commissie benoemd, om na te gaan door welke oor zaken die stand het meest wordt gedrukt. En wanneer het kabinet aanblijft, zullen ongetwijfeld op dit verzoek daden vol gen, den Middenstand ten zegen. (Cl.r.) Arrondissements-Recktbank te Middelburg. Tegen, J. F., den dader van de diefstallen van ijzerwaren uit kisten van H. Merisson en Dollee waardoor hij dezen voor honder den guldons benadeeld heeft, werd door het O. M. een jaar gevangenisstraf met mindering geëischt. Teglen J. v. Z., beklaagd van den diefstal van rijwielen en onderdeden van rijwielen bij firma Wijlenburg werd een jaar en 6 maanden gevorderd met mindering. An dere personen beklaagd van heling in deze diefstallen hoorden tegen zich eischen als- volgt: de 20-jarige bakkersknecht N. B. 4 maanden; F. W. A., 28 jaar muzikant 6 maanden; C. V, 30 jaar winkelier en A. W., 34 jaar bierhuishouder, elk 8 maanden; allen met mindering. De heer mr. H. Oele verdedigde de 5 laatste be klaagden. Uitspraak 23 Juni. Do invrij heidstelling van de in voorloopige hech tenis gehoudenen werd gelast. De rechtbank te Middelburg deed he den (Vrijdag; uitspraak in de zaken tegen lo. P. S., 35 j., geboren te Vlissingen, ex-fotograaf, thans klerk te Middelburg en aldaar gedetineerd, die schuldig werd ver klaard aan„het zonder koopman te zijn in staat van faillissement verklaard te zijD, ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers eenig goed aan den boedel onttrokken hebben" en deswege veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met in mindering brenging der doorge brachte hechtenis. De vordering van het O. M. was 1 jaar en 6 maanden gevan genisstraf met mindering; 2o. a J. B 44 j., meubelmaker te Mid delburg, welke schuldig werd verklaard aan „het iemand, die geen koopman is en in staat van faillissement is verklaard, op zettelijk behulpzaam zijn bij en gelegenheid en middelen verschaffen tot het ter be driegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers eenig goed aan den boedel onttrokken hebben" en b. A. v. D32 jaar, broodbakker te Middelburg en die schuldig werd verklaard aanhet iemand, die geen koopman is en in staat van faillissement is verklaard, op zettelijk gelegenheid en middelen verschaf fen tot het ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers eenig goed aan den boedel onttrokken hebben" en beiden, overeenkomstig de vordering van het O. M., veroordeeld ieder tot 3 maanden gevangenisstraf Bij bevelschrift der rechtbank te Mid delburg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen, de stoker J. J. K. uit Vlissingen, thans te Middelburg, die Vrijdag 1.1. als getuige in een strafzaak gehoord zich aan meineed heeft schuldig gemaakt. Van 810 Juni. GOES. Geboren10, Martina Maria, d. v. Christiaan van Fraassen en Cornelia Slimmens. Overleden: 9, Hendrik, 9 j. z. v. Pieter Eversdijk en Johanna Magdalena Molhoek. MIDDELBURG. BevallenA. S. van de Vijver, geb. Contant, d.J. van Wil ligen, geb. Louwerse, d.J. Janse, ge Jobse, z.;S. M. C. Hubregtse, geb. Van Houte, d.; E. Nederhand, geb. de Jon ge, d.E. Barentsen, geb. Bosschaart, d.M. O. Arendse, geb. Gideonse, z. S. Geilman, geb. Geervliet, z.S. Suur- land, geb. Bordin, d. Overleden: M. Leferre, 6 maanden, d. Van 714 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdA. Meul- meester, 30 j., wednr. <en P. de Ridder, 19 j., jd.; F. P. Lauwereins, 29 j., jm. en M. S. A. Brakx, 23 j. jd. Bevallen C. C. Gijselman, geb. Frenks, d.; II. H. Vermeulen, geb. Coop- man, d.; W. Woltering, geb. Slaals, d.; J. Kievit, geb. Nieuwenhuize, d. Overleden: J. E. Robers, wed. van J. E. de Jonge, 8.3 j.; M. Stroo, 3 m., d.; J. E. Schmelzer, man van C. Blok, 31 j.; A. C. Meert, 11 d., z.; P. F. C. Debra, man van L. M. Zwertvagher, 21 j..1. A. Daane, d. 2 m.N. Meulmeester, d. 5 j. Wegens overvloed van copy, met het oog op de verkiezingen van Vrijdag, zijn vele berichten moeten achterwege blijven. G. K. Vlissingen. Wij zijn het met u -eens dat het „het sprekertje wèl was". Toch meenen wij, dat opname van uw stukje bij sommigen verbittering zou kun nen wekken. En dit moet vooral deze laatste dagen zorgvuldig vermédiën,. GOES, 13 Juni 1905. Uithoofde van den feestdag geen notee ring van granen. Versche Boterf0,90 a f 1,00 per KG., mid- denprijs f0,48, part. f 0, Eieren f 3,20 a f 3.30 per 100, middenprijs f0,80, part. f0, Afwijkende kwaliteit van boter verkocht voor 80 cent de K.G. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. ROTTERDAM, 13 Juni 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 1740 runderen, 590 vette, 178 nuch tere kalveren, 320 schapen, 109 varkens en 0 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 52 cent; kalveren hoogste 90, laagste 68 cent; schapen hoogste 60, laagste 54 cent; varkens hoogste 51, laagste 42 cent; alles per kilogram. GOES. Voor de verbouwing van het post- en telegraafgebouw alhier en onder houd lol 1908 is 't. minst ingeschreven door dhr. M. Buitendijk alhier voor f 16438. MIDDELBURG. Door het Polderbestuur van Walcheren is alhier aanbesteed: lo het verlagen van den vloer van duiker no. 63 in de westelijke boezemkade der Zuidersluis; en 2o het bouwen van een sluiswachterswoning aan de Zuid-Wate ring. Ingeschreven voor het eerste perceel J. J. Krijger, Vlissingen, f1965; W. Dek ker, Veere, f 2040H. J. Keulemans, Mid delburg, f2087; H. Jansen, idem, f2100; F. N. de Rooij, Vlissingen, f2112; A. Hanewinkel, idem, f 2240 en Feij en Stroo, idem, f2385. Voor het (weede perceel: W. Dekker, Veere, f3010; J. J. Krijger, Vlissingen, f3080; J. v. Hek ken, Souburg, f3113; Feij en Sfroo, Vlis singen, f3116; F. N. de Rooij, idem, f3326; A. Hanewinkel, idem, f3350 en H. J. Keulemans, Middelburg, f3585. WEMELDINGE. Afloop van de op 10 Juni jl. gehouden aanbesteding van den verbouw van het gemeentehuis aldaar. In schrijvers de heeren: I. van Baal, Wemel- dinge, f4825; A. Jacobs, Goes, f4500; W. F. van Riet, Goes f4475; J. Cop- poolse, 'sHeer Hendrikskinderen, f4444; J. C. Hariot, Vlissingen, f4400; II. Kosten, Wemeldinge, f 4139A. Foudraine, Goes, f4095; W. v. d. Linde, Kattendijke, f4090; A. Luijk, Goes, f4089; J. Heinsdijk, Goes, f 3989; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f3925; J. R. Koch, Hans weert, f3889; J P. Parniy, Krabbendijke, f3400; J. J. Dron- kers, Kapelle, f 3385. Gegund aan den laatsten. RILLAND. Door het bestuur der Water- keering van den calnmiteuzen Zimmerman- polder werd heden aanbesteed Bestek No. 16. Dijkverbetering (verzwaring en verhoo ging over 1365 M lengte van den zeedijk vanaf dijkpaal 34 tot den Emmanuelpolder Raming f 8785. Ingeleverd 8 biljetten, waarvan de hoogste inschrijver is J. B. Koch Hansweert f 10240, laagst P. C. Langeveld Hardingsveld f 9100. GOES. Bij de gisteren alhier door de veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" ge houden veiling brachten 5000 kilo kruis bessen f562.50, 5000 dito f575 en 100 bloempotten f 12.46 op. OUDELANDE. Ten overstaan van de notarissen Paardtkooper Overman en Van der Kloes is Donderdag voor de wed. en erven van dhr. P. N. Dikkenberg alhier in het openbaar verkochtle. Een woonhuis en erf aldaar, groot 160 cA. aan dhr. P. van Damme Mz. te Baarland voor f902, benevens f 10 voor losse goederen; 2e. een dito, groot 240 cA. aan dhr. A. j. Mol te Oudeland© voor f412 en 3e. een dito, groot 30 cA. aan dhr. H. Dane te Oude- lande voor f 152. Onkosten 81/a pCt. Donderdag 15 Juni. MIDDELBURG, 8 uur, in de Vergenoe ging, door not. Struve en Verstegen, het hötel „De Zeeuw". Vrijdag 16 Juni. DRIEWEGEN, half 10 bij v. Strien voor erven wed. v. Houte, door not., v. Kloes lo een huis, schuur, tuin, bouwland, 4250 cA. En 2770 cA. tiendvrij bouwl. in Coudorpe. Daarna aan 't huis meubelen. Maandag 19 Juni. VEERE, 2 uur, afbraak van de voor malige gereformeerde kerk door nol. v. Nimwegen. Vrijdag 23 Juni. WOLFERTSDIJK, 10 uur bij Korstanje voor erven wed. Thorenaar door nol. Overman en Pilaar de hofstede 482230 en 3,6120 H.A. weiland „Weltevreden". Vrijdag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Woensdag 28 Juni. GOES, bij L. Rijk, „Zouterstuin", door not. van Campen voor de familiën Joostens en David, 12 uur, de hofstede van S. Adriaenssens, Schengepolder, 86.87,70 HA. 's HEERENHOEK. Afbraak Hollmann en Verhoek. Ritthem, uur door nol. Loeff, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. 's Heer Arendskerke, voor erven Miu- naard door not. Pilaar uur bij de Ruyter lo een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland in Arendskerke, 's Heer Abfs- kerke en Heinkenszand. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Woensdag 5 Juli. WESTKAPELLE, hij A. Jobse door not. v. Nimwegen, 10 uur, 2 blauwe merries, 10 jaar en 15 maanden, 1 zwarte merrie 15 jaar met veulen, 2 blauwe ruinpaardeu 17 en 2 jaar, 1 bruine merrie 15 maanden, 5 kalfvaarzen, 2 bij de rekening, 5 vaar zen; springstier 16 maanden (Hollandsch ras), mestpuHoopers, 40 kippen en 1 haan, )menwagen met. toebehooren, veerwagen, )driewielskar, tilbury, eggen, enz., land bouw- en melkgereedschappen, meubelen huisraad, hooigras, enz. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLE, in „Het kasteel van Batavia" velvruchten, 1 uur door nol. v. Nimwegen op landen van A. .Tobse Wz. Donderdag 18 Juli. SEROOSKERKE, half 2 bij Melse door not. v. Nimwegen een huis en schuur, Vrouwepolder; 3753 cA. bouwland, hoorn- gaard en sprink; 7916 cA. Te zien 17 Juli 912 en 25 uur. En 18 Juli 912 uur de gebouwen. De bouwlanden eiken werkdag. VLAKE. Aan het concours alhier werd deelgenomen door 22 schutters. De hoofd vogel werd geschoten door A. Markusse te Kats, de zijvogel door G. Luijk te Vlake, idem door A. de Poorter te Vlake, hoofdkal door C. en L. Rijk te Ierseke, kleine kal door II. Jonhein te Groenendijk, idem W. Bakker te Vlake. Ondertrouwd JOHANNES BENEDICTUS MARTEIN en HENRIËTTE ELISABETH TE WITT. Amsterdam I Juni 19Q5 Javastraat 13i Huwelijksvoltrekking 28 Juni a.s. Een R.-K. heer VRAAGT te Middelburg. Prijsopgaaf met inbegrip van bewas- sching onder letter P, bij den agent dezer courant, Onde Kerkstraat B 78, Middelburg. GEVRAAGD, tegen Augustus, een paardenknechts voorkeur; woning beschik baar, bij J. L. MOL, Driewegen. des middags 12 uur, te Goes, in het Koffiehuis „Zouterstuin", bewoond door L. Rijk, ten verzoeke van de Familiën JOOSTENS en DAVID (België), ten over staan van den Notaris W. VAN CAMPEN te Goes, van eene Kapitale in de gemeente Wolfaarfsdijk, bewoond door S. Adriaensens, bestaande o. a. in: Woonhuis, Keet, Varkenshok, Vetstal, Beestiaalschuur, Graan schuur, Wagenhuis, Erf, Tuin en Boomgaard, met uitmuntende TIENDVRIJ E in de gemeenten Wolfaarfsdijk en 's-Heer Arendskerke, alles in den Schengepolder, samen groot 86 87.70 Hectaren. Te veilen in 16 perceelen en combinatiën. Catalogi met kaart zijn te bekomen ten kantore van Notaris VAN CAMPEN te Goes, Groote Kade 29.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3