GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLUKE STAND. Correspondentie. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. tot de Iken is. lor den let ,,Be- ïgehad" |ner ge- nd door eigen- hunne pder ge- dan zij „ver- |zef door fen moei- liit naam llat „ver- lover de l.vereeni- loor hun |>laus zich heid der leenigt u Ifde, want [in veilig- het door eestelijken nog een I gehouden foerd door- en ging tiiswaarts. (old de R. een alge- |l van den nen waren (Hubr. van Being* slicb- Jeden voor lekunstelde (onze R. K. pide dat. lid pende was. ld zijn. En 1 door ieder In vrienden Ivooral ook (eel te hou- Element aan Irtikel werd pdat bij ac- Jcieel regle- angenomen. Tweede Ka- Pneene stem- ru y tier; (onmiddellijk lekend werd. porzitter het laris A. Roe- lnet vreugde pzitter opge- ou dan een ten gunste lien hr. Fruij- Ing in de S. |eft. behartigd net, Christe- hristelijk mi- Itwerpen van "rzekëring tot Itter den zeer lere-voorzitter pdigheid had ordigheid had 1.1. hield de llucht" alhier uit Utrecht. I 6 ure in vrij- rde de eerste Inde ten 7.41, Ian L. Timans J De Poulprijs Ihameleau ten KE. Aan de I werd Vrijdag Id het doctoraal Idoor den heer werd.de Wed. zoodanig door |sld dat genees- en ingeroepen. I veel gekneusd, ke koe was nu I door hulp van len. erdag gehouden kap „Ovezande", ■ingelanden uit- lerde ingekomen van den heer C. Ig als secretaris Itdurende onge- llgemeene stem- etuiging voor de i het waterschap 1904,05 in ont- [itgaaf f4635,72 oedgekeurd. rg en uitgaaf op werd bepaald I worden 1 per 121. Herbenoemd testende. Gekozen |r. L. W. B. A. dhr. v. d Dries waarnem enden een gratificatie maanden salaris die betrekking lie onlangs op een kassierskantoor alhier een bankbiljet] van 100 dollars inwisselde, welk biljet later waardeloos bleek te zijn, is te Henegouwen (België) gearresteerd. OSSENISSE. De ZeerEerw. Pastoor van Hengstdijk, die altijd eenigszins zenuw achtig was, is wegens erge vermeerdering van die ziekte naar een gesticht voor zsnuwlijders overgebracht. Die verergering moet ontstaan ziju, doordat er toen hij eenigen tijd geleden op reis was, iemand naast hem door den bliksem gedood werd. NEUZEN. Donderdagmiddag waren twee jongelui in een jol de Wester-Schelde op gevaren en lieten zich meesleepen met een naar Antwerpen opvarend barkschip. Bij het ophalen is de sloep gekanteld en geraakten de jongens te water. Gelukkig was een andere sloep in de nabijheid en de daarin zittenden wisten de jongens binnen boord te halen en vervolgens aan land te zetten. IJZENDIJKE. Toen Donderdagavond ons R. K. Zangkoor hunne bus wilde openen, om den inhoud na. te zien, bleek het, dat het blok opengebroken was. Dit is nu 'de derde maal in betrekkelijk korten tijd, dat er in onze R. IC. Kerk ingebroken is. Hopen wij nu dat de politie toch eens, al hare krachten zal inspannen, om den dief waarschijnlijk steeds dezelfde te ont dekken en te straffen, want het wordt meer dan erg. Na schatting is nu 25 a f 30 gestolen. ZIERIKZEE. D van de Velde alhier, is benoemd tot buitengewoon opzichter bij het uitvoeren van baggerwerk in het Haringvliet. THOLEN. Bij Kon. Besl. is benoemd tot kantonrechter-plaalsvervanger in het kan ton Tholen, met, ingang van 15 dezer, B. A. Overman, directeur der Zeeuwsche Oestermaatschappij Bona Fides en lid van den gemeenteraad alhier. In de maand Mei kwamen in Zeeland 2 gevallen diphtheritis voor: een te Sas .van Gent en een te Tholen. Men meldt uit Zwolle: Alhier is gevankelijk binnengebracht de landbouwer van 't O. te Balkbrug, ge meente Avereest, wiens arrestatie eenigs zins op de wijze van een kleinen vesting oorlog heeft plaats gehad. Genoemde landbouwer woont op eenige minuten alstands van het gesticht Veld zicht in bovengenoemde gemeente. Zijn wo ning staat op eenigen afstand van het ka naal, dat overgestoken dient te worden om te komen op den weg, die langs Veld zicht leidt. Hij had, om zich een gemakkelijken toe gang tot den grooten verkeersweg te ver schaffen, over het kanaal een brug laten leggen. Aangezien dit echter zonder ver gunning was geschied, werd deze laatste op hooger gezag weder verwijderd. O. liet zich hierdoor echter niet uil het veld slaan en bouwde de brug weder op, terwijl hij daarenboven het kanaal nog versperde door een dam. Herhaalde waarschuwingen hielpen niet, en zoo kwam het, dat. Woensdagochtend eenige werklieden uit Zwolle arriveerden om op last van den officier van justitie brug en dam,'weder af te breken. Een flinke gewapende politiemacht was daarbij tegen woordig, want 't lag wel eenigszins voor de hand, datO. dit werk niet goedschiks toe zou laten. Nauwelijks was men eenige minuten aan den arbeid toen van 't. O.'s zuster met. veel gebaar naar buiten kwam vliegen, en met doodslag dreigde degenen die haar tegen kwamen. Men vond het noodig haar in verzekerde bewaring te brengen, het geen met veel moeite geschiedde. Toen 't 0., die zich in de oude woning bevond, zijn zuster niet terug zag komen en alle toegangen versperd vond, hakte hij een opening in de voordeur, nam een geweer en schoot in de richting van de werklieden. Een tweetal schoten had hij zoodoende, gelukkig zonder gevolgen, ge lost, toen, zooals te hegrijpen valt, de veld wachters zich met hem gingen bemoeien. Een der veldwachters stelde zich verdekt op in het in aanbouw zijnde nieuwe huis en loste een schot op de van een opening voorziene deur van O's oude woning. Te gelijkertijd drongen eenige andere veld wachters van achteren de woning binnen om v. 't O. te arresteeren. Nauwelijks toch had de woesteling zijn belagers be merkt, of hij grijpt een geweer, zet dit op de borst van een der veldwachters en trekt af. Gelukkig dat hij in zijn haast een reeds afgeschoten geweer had geno men, anders ware er stellig een doode gevallen. Met vereende krachten werd de man nu gegrepen en geboeid. Nu eerst bleek welk een voorzorgsmaat regelen de man genomen had. Men vond namelijk een tweeloops jachtgeweer, eenige bussen kruit en groven hagel, een beau- mont-geweer, benevens een hoeveelheid scherpe patronen. Tevens bleek nu dat het schot van den veldwachter de onderkaak had verbrijzeld van v. 't O's moeder, die ook in "den schouder een schotwond had gekregen. 't Oude mensch was echter nog moord- lustig genoeg, om, toen de veldwachters van t O. onschadelijk hadden gemaakt, ijlings een geweer te grijpen en daarmede te dreigen. Met moeite werd haar dit af handig gemaakt. Zaterdagochtend te half zes vervoegde zich te Arnhem aan het. politiebureau in Klarendal zekere S. Zijn hals was half afgesneden, wat, zooals hij zeide, zijne vrouw gedaan had, met een scheermes. De man is naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw, die ook verwondingen had, is met haar kind naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht. Te Maastricht hebben twee kinderen, 5 en 8 jaren oud, uit een vuilnishoop een fleschje opgeraapt en van den inhoud ge dronken. Eenige uren later werden zij, onder verschijnselen van vergiftiging, in het hospitaal Calvariënberg opgenomen. Hun toestand is zorgwekkend. De dame die voor eenige weken te Haar lem logeerde in hotels eerste rang en in- koopen deed zonder te betalen, en die daarvoor preventief gevangen zit, is in de gevangenis krankzinnig geworden. Door de justitie en politie is te Assen een nader onderzoek ingesteld naar de schending van den grafkelder en de daar in bijgezette lijken van den heer Valken- steyn en zijn echlgenoote d' Arenay. De kist der laatste met looden omkleedsel bleek met beitels opengebroken, doch de sprei of het kleed met de fraaie franjes bleek, hoewel het ruw was afgerukt, nog aanwezig te zijn. Alles was nagenoeg tot stof vergaan, alleen de beenderen der overledene werden aangetroffen. Deze laat ste zullen in een nieuwe kist worden over gebracht en weder bijgezet. Aan de kist van 't lijk van Valkensteyn werd geen bij zonders waargenomenhet verkeert in bijna ongeschonden staat.. Te Offenbach heeft een glazenmakers vrouw met haar zwager een 11-jarig meisje vermoord, dat gelden ophaalde voor een coöperatieve brandstoffenvereemgmg. Zij beroofde het. kind, nadat ze het had ge worgd, vau de 87 mark, die het bij zich had. De moordenares is gevangen genomen en bekende; haar zwager is voortvluchtig. Geen pleziertochtje! Er is reden om aan te nemen, volgens een telegram uit Sjanghai, dat de bemanning van het Engelsche stoomschip Oldhamia, ter hoog te van Formosa door de Russische Oost- zeevloot in den grond geschoten, door een Russisch slagschip aan boord genomen is, en den tocht naar de straat van Korea en vermoedelijk dus ook den zeeslag! heeft meegemaakt. De gebroeders L. B. en J. B. uit Rhoon hebben bekend zich aan opzettelijke brand stichting, waardoor het huis met schuur van J. B. in de asch is gelegd en de toren uitbrandde, te hebben schuldig gemaakt- De beide beklaagden zijn naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Te Londen zijn aangekomen om te kijk te worden gesteld zes menschen van het Afrikaansche dwergvolk, dat laatstelijk door "Stanley's re'is weer ter sprake is gekomen. Het woon't verspreid iri de reus achtige, ontoegankelijke boschwereld, die ten W. van de Roewenzori begint, is zeer schuw en wordt geacht tot de onbeschaafd* ste menschenrassen te behooren. Zij zijn ook geheel-onthouders, zoo leest men in een Engelsch blad; of ze dat bljjven zul len na t.e Londen met de beschaving in aanraking te zijn gekomen, is de vraag. De verslaggever van een Engelsch blad heeft de zes schepsels gezien aan boord van het schip, waarop zij uit Egypte zijn aangevoerd Een Arabier is hun tolk. Het zijn vier mannen en twee vrouwen Hun kleur is die van donkergeel elpenheen. Het haar is zwart, en 't groeit in plukken. Zij lijken veel ouder dan zij zijn. Gemeen lijk zijn deze dwergen op achtjarigen leef tijd volwassen, en op 40-jarigen leeftijd zien zij er uit als aartsvaders. De kleinste dwerg, 18 jaar oud, is ongeveer 1 Meter hoog, de langste een twaalf duim lan ger. Ofschoon zij in wol gekleed waren en bovendien noe een trui en een dikke overjas droegen, hadden zij 't koud Te Stolwijk is door een onbekende oor zaak brand ontstaan in het woonhuis van den winkelier .1. N., in de buurtschap 'tBeiersche. Het achterste gedeelte van het huis stond spoedig in lichte laaie en een naastgelegen woonhuis lieg mede gevaar, door de vlammen te worden aangetast. Wat krachtsinspanning vermag, hebben de bewoners dier buurt toen getoond; een dubbele menschenketen, zooals dat in de middeleeuwen bij brand gebeurde, werd gevormd van de wetering ,tot op het dak van het woonhuis, massa's water wer den in de vlam geworpen en vóór de spuit van het dorp gearriveerd was, had men den brand onder de knie: het achterhuis alleen is met zjjn inhoud totaal verbrand. Bij de herstellingswerken der puinen van Crêve-Coeur bij Dinant, hadden aarde werkers een kanonskogel opgegraven. Zij voerden het voorwerp, dat 50 lot 60 kilo's wegen kon, op een wagentje weg. Eens klaps viel de kogel men weet niet hoe van het voertuig en rolde met groote sprongen van den berg af. Een honderdtal meters verder trof de kogel een meisje, dat daar bloemkens plukte, in den rug en doodde het kind qp den slag. Kantongerecht Goes. In de zitting van 3 Juni 1905 zijn ver oordeeld wegens overtreding leerplichtwet: J. N., 'sHeer Arendskerke, f0,50 b. s. 1 d. h., J. van 't W., Ovezande, G. N., Hoedekenskerke, ieder f 1 b. s. 1 d. h., Ph. M. de V., Hoe- dekenskerke, f2 b. s. 2d. h. jagen zonder consent en vergunningM. de W., 's Gravenpolder, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 s. ld. h. en verb, verkl. haas jagen zonder acte en vergunning: II. W., Ovezande, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 s. 1 d. h., P. F. N. R., Philippine, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h., verb, verkl. geweer niet beletten dat hond wild drijft: Ph. P., Goes, J. van E., 's Heerenhoek, ieder f2 b. s. 2d. h. met strik wild bemachtigen: H. D., 's Heer Abtskerke, f 5 b. s. 3d. h., bevel vernietiging strik; in April eieren zoeken van waterwild P. P. Coljjnsplaat, f2 b. s. 2d. h. straatschenderij: C. F., Hansweerd, f5 b. s. 3 d. h.; nachtelijk burengerucht: M. V., Wissen- kerke, P. B., M. de K„ Goes, P. P., Ph. J. B„ E. S., L. M., P. S., Ierseke, C. G. J., C. L., J. V., A. O., Ellewoutsdijk, ieder f2 b. s. 2d. n.; niet uitvliegend pluimgedierte op eens anders grond laten loopenP. v. B., Drie wegen, f.3 b. s. 2 d. h.; loopen over eens anders grondTh. v. G., Cortgene, W. II., M. B., Kapelle, ieder f3 b. s. 2 d. h.; loopen over grond met verboden toe gang: V. M. II., Goes, f0,50 b. s. 1 d. h.; afgekeurde hengst bij tot dekking gereed staande houden: G. H., Wolfertsdijk, f2 b. s. 2 d. h. boksbeugel bij zich hebben en dronken schap: M. de K., Goes, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., bevel verniet, boksbeugel; rijden tussehen Oude Singel, Oostsingel en OostwalE. J., L. J., Goes, ieder f 0.50 b. s. 1 d. h.; te Goes niet naast aangespannen hond gaan: P. B., Goes en P. J. R., Kloetinge, ieder fl b. s. 1 d. h.; dood paard niet begravenW. N. van L., Ovezande, f6 b. s. 3 d. li.; loopen over spoorweg: A. den D., Schore, f3 b. s. 2d. h. rijden met. motor: J. C. B., Amsterdam, f3 b. s. 2d. h.; door spoorbrug varen terwijl schepen van andere zijde reeds in waren: D. V., Rotterdam, f 10 b. s. 5 d. h. gesloten spoorbrug dichter naderen dan 50 M.M. K., Bruinisse, f 10 b. s. 5 d. h. fietsen zonder bel of hoorn: B. S., Ier seke, fl b. s. 1 d. li.; fietsen zonder licht: H. C. B., Krui- ningen, D. I'. G., Kattendijke, ieder fl b. s. 1 d. h.; idem en zonder bel of lioorn: W. v. K., Ierseke, 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: M. P., Ierseke, f2 b. s, 2d. h. Schelde bevisschen zonder vergunning: J. M. D., Ierseke, £3 b. s. 3 d. h., A. M., J. G., Ierseke, iéder f 2 b. s. 2 d. h„ P. M., Ierseke, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d.h., C. W. K., Ierseke, f3 b. s. 3 d. h.; zeesterren over boord gooien: D. D., Hansweerd, 15 b. s. 3d. h. visschen met vaartuig met onduidelijk letterteeken en nummer: M. P., Ierseke, f5 b. s. 3d. h. graven binnen 500 M. enz.J. van G. en J. van G., Grauw, ieder f5 b. s. 3 d. h.; schelpdieren rapen aan werken zeedijk: J. C. v. H., Goes, f5 b. s. 3d. h. dronkenschapA. K., Kloetinge, J. Th. M., Hansweerd, H. B., M. Z., Mar. Z., L. v. H., Goes, P. D., M. D., Wolfertsdijk, M. S., J. D., 'sHeer Abtskerke, J. C., Heinkenszand, C. K., 's Heerenhoek, C. v. d. B., A. P. v. L., J. W., Wissenkerke, ieder f2 b. s. 2 d. h., .J K., Wissenkerke, f 10 b. s. 3d. h. dronkenschap ha betaling)maximum boe-* te: J. de R., Biezelinge, f5 b. s. 3 d. h.; idem elfde herh. 2 maalA. V., Krui- ningen, 28 dagen hechtenis. Vrijgesproken werden: A. de L., J. W., Kapelle, beklaagd van overtreding der leerplichtwet. Voorts werden bekrachtigd 2 verstek- vonnissen dd. 22 October 1904, waarbij E. M. te Ierseke, wegens overtreding der leerplichtwet werd veroordeeld tot 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h. De Zeereerw. heer A. Schellekens ple baan te Breda, beklaagd volgens art. 449 van het Wetboek van Strafrecht, (kerke lijke plechtigheden te hebben verricht be trekkelijk het huwelijk, alvorens dit voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand was gesloten) is door den kan tonrechter van alle rechtsver- ging ontslagen. De Hooge Baad verklaarde niet ontvan kelijk het revisie-verzoek van A. 0. His- seghers, wegens doodslag te Koewacht, door de rechtbank te Middelburg en het Hof te 's Hage in 1900 veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf. Van 25 Juni 1905. GOES. Eerste Huw.afk.4, Andries Willcma, 24 j jm. Middelburg en Maatje Kooman, 24 j. jd. Goes Geboren 2, Cornells Maria d. v. Jacobus Heinsdijk en Dingena van der Poel. 3, Pieter Jacob, z v. Leendert Johannes de Jong en Bastiana Johanna Bek. 5, Jan, z. v. Cornelis Knuist en Neeltje Heijns- dijk. 4, Maria Vez-onica Wilhelmina, d. v. Willem van Erp en Veronica Maria In- noeentia Tichelaar. Overleden: Marinus, 11/3 j. z. v. Willem de Jonge en Maria Kramer. 4, Johannes Brouwer, 74 j. gehuwd met Elena van de Looij. MIDDEL BURG. Ondertrouwd D. Jan- se, 34 j. jm. en T. Otte, 45 j. jd. J. de Vlieger, wedr., 50 j. en G. J. Moorman, 4* j jd- Bevallen: J. P. J. Julianus, geb. Van Dijk, z.J. L. A. Klemkerk, geb. Groe- nendaal, d.A. Visser, geb. de Beca, z.C. Meeuwse, geb. Sturm, z. Overleden: W. Joziasse, 56 j., d.; J. Gecis, 47 jman van E. J. Legemaat M. Francis, 27 j., d.; W. van Hemert, 2 j., d.W. van Üije, 76 j., man van J. G. Jansen. Van 31 Mei 3 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. Stout- hamer, jm. 27 j. en S. M. Geervliet, jd. 21 j. J. de vlieger, wedr. 50j. enG. J. Moorman, jd. 44j. H. L. de Vries, wedr. 32j. en J. M. van Hoepen, jd. 26j. Getrouwd: W. Jochem, jd. 35 j. en J. C. 0. Kroon, jm. 21 j. Bevallen H. L. Wancket geb. Decraemer, d. L. de Ridder, geb. Olijslager, z. H. A. M. ten Hacken, geb. De Reeper. d. E. S. Laport, geb. Van der Hooft, z. T. Steeher, geb. Wouterse, d. C. P. de Buck, geb. Pruijtier, d. A. Willemse, geb. Van der Stad, z, M. W. Heijdens, geb. Scheepers, d. A. J. C. den Teuling, geb. De Leijer, d. Overleden: A. Oudshoorn, z. 21j.E. M. Woltering, d. 8 m. C. M. Hoogland, vrouw van A. van de Grijp 69 j. M. Wolse, z. 19 j. Over de maand Mei 1905. OVEZAND. Geboren: 28, Maria, d. v. Wilhelmus van Loenhout en Johanna Kaas. Overleden: 9, Jacomina Priem, 72 j. wed Jan de Jonge 9, Maria van den Dries, 3 j. Gehuwd: 12, Jacob Rentmeester, 36 j. jm. en Clasina Josephina Adriaanse, 21 j. jd. 12, Jan van Bremen, 36 j. jm. 's Heer Arendskerke en Maria Catharina de Kooning, 34 j. weduwe Marinus van de Plasse. 26, Pieter Vermue, 29 j. jm. en Magrieta Westdorp, 27 j. jd. NISSE. Gehuwd10, Jan van der Hiele, 26 j. jm. en Wilhelmina Paauwe, 25 j. jd. 10, Jozias Boone, 27 j. jm. Borsseleen Paulina Nieuwenbuijse, 22 j. jd. Nisse. Geboren10, Pieter, z. v. Jacob Bosman en Geertruida Catharina Hundersmarck. 21, Maria Suzanna Adriana, d. v. Gerar- dus Pranciscus Bendrikus Luwema en Elizabeth Dronkers. Overleden 4, Jacomijna Hoezee, 80 j. wed. v. Maarten Hoogesteger. DRIEWEGEN. Geboren: 25. Pieter, z. v. Pieter Servaas en Katharina den Broe- kert; 29. Maatje, d. v. Jacob Krijger en Maria. Mol. :i. - Overleden: 17, Anthonij de Waal, 28 j., man van Catharina Meulbroek. HEINKENSZAND. Geboren 1, Jacoba Pieternella, d. v. P. Nijsse en P. Zandee 2, Jan, z, v. J. Nijsse en J. Zuidweg 3, Jan, z. v. A. de Winter en A. Baas; 8, Jacoba Pieternella, d. v. L. Moelker en M. Karelse; 12, Marinus, z. v. M. IJze- man en C. Karelse; 26, Anna Elisabeth, d. v. G. van Garsel en J. Menheere. Gehuwd: 4, Johannis Hollestelle, 28 j. jm. en Catharina Marits, 21 j. jd., Kapel le; -18, Pieter Koens, 24 j. jm., te 's H.-Arendskerke en Maatje Driedijk, 20 j. jd.25, A. Baas, 24 j. jm. en Elizabet van 't Westeinde, 28 j. jd. Overleden 2, Jacoba Johanna de Regt, 8 w., d. v. J. en C. Meeuwse; 5, Elisa beth Comtin, 7 mud., d. v. M. en J. de Winter; 17. Pieter Johannis Vroonland, 20 mnd., z. v. C. en A. Everaard18, Jasperina Langebeke, 78 j, ongehuwd. 378ste Staatsloterij. Trekking van 5 Juni. Ve Klasse. Prijzen van f 1000: 2963 3628 4640 6137 13162 14116 15298 17058 f 400: 1848 8367 8789 14124 f 200: 182 1011 3601 5431 7411 8549 13166 20588 f 100: 939 1261 2072 3567 3727 4538 5674 7861 9588 10548 10981 20838 12048 14718 16652 20793 f 70: 1723 1767 1768 1790 1814 5269 7258 11858 17194 Nieten 70 1253 1257 1284 1708 1711 1754 1787 1800 2207 2245 3743 5189 5218 5231 5239 5274 5281 6214 6222 6233 6252 6264 6300 6318 7140 7141 7154 7158 7186 7204 7218 7234 12328 16720 17156 A. R. 's Heerenhoek. Zie het medege deelde op de eerste pagina. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de 2e helft der maand Mei 1905, POSTKANTOOR GOES en de daaronder behoorende Hulpkantoren Harienanbels, Brugge. Ch. Seger, Antwerpen. M. de Waal, Etten. R. Maas, Dirksland. POSTKANTOOR MIDDELBURG. C. J. W. v. Rompu, Amsterdam. W. Koster, Hellevoetsluis. J. P. Koole, Kolijnsplaat. J. Brand, Hilversum. Mej. A. Vilpy, Rotterdam. A. Hesling, Duitschburg. Mej. N. v. d. Loo, Brussel. Mevr. G. Keff, Parijs. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde beden den koffiemakelaar, Van der Kaaij, verdacht van vergiftiging tot 8 jaar ge vangenisstraf. De eiseh was 15 jaar. ROTTERDAM, 4 Juni. Tarwe f9.1/.! a flO.Rogge f5'/4 4 f53/4Haver f8.a f810; bruine boo- nen f 10.a f 11.Karweizaad f15. a f 151 /4Kanariezaad f 14.a f 15l/o Mais f126.— a 127— KRABBENDIJKE. Voor het verbouwen van de graanschuur in den Oostpolder, bewoond door A. P. Wouterse, werd in geschreven door de heeren C. Videier, Bergen op Zoom f 3290A. Jacobs, Goes f3245 L. van Doorn, Krab- bendijke f 3223A Goedemondt, Hansweert f3180; J. J. Dronkers, Kapelle f 3175 J. P. Panny, Krabbendijke f3150; Jac. van de Sande, Rilland f 2990J. van de Sande, Krabbendijke f2985. (Z.) WISSEKERKE. Gisteren werd aanbe steed het verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan den cal. Vliet- polder. Minste inschrijver dhr. P. Dronkers te Kapelle (Z.-B.) voor f7500. Vrijdag 2 Juni. Zierikzee, bij Adriaanse door hel visch- bestuur 12 uur verpachten het recht tot, weghalen van mosselzaad van de hoofden nabij de Oude Hoeve in 8 perceelen tot 31 Maart 1906. Goes, half 10 door deurw. Hollman Verhoek inspan en huisraad. Vlissingen, door den burgemeester de opstal van 1 gebouw Z 19 Vlissingsehe Zandweg. 26 Mei, 30 Mei en 2 Juni te zien 1012 uur. Dinsdag 6 Juni. Grijpskerke, door not. Hosang 1 uur bij v. Eenenaam het hofsteetje. Donderdag 8 Juni. Oudelande_, door not. Overman en v. d. Kloesuur huizen en inboedel. Vrijdag 9 Juni. WOLFERTSDIJK door not. Pilaar 1 uur bij Korstanje de hofstede Johannesburg in Heerenpolder en Wilhelminapolder 65,78 H.A., den dijk tussehen die polders 2,2106 H.A., en het oude veerhuis 634 c.A. Woensdag 14 Juni. Wolfertsdijk, 5 uur bij Korstanje ver pachting voor het burgerlijk armbestuur voor 7 jaar 16 perc. bouwland. Donderdag 15 Juni. MIDDELBURG, 8 uur, in de Vergenoe ging, door not. Struve en Verstegen, het hotel „De Zeeuw". Vrijdag 23 Juni. WOLFERTSDIJK voor erven wed. Tho- renaar door not. Overman en Pilaar 10 uur bij Korstanje een hofstede 51,8350 H.A. in Wolfertsdijk en 'sHeer Hendriks kinderen. Vrijdag 26 Juni. Driewegen, huis, schuurtje, landbouw en inboedel. Woensdag 28 Juni. Ritthem, uur door not. Loeit, hof stede, landen, hooigras en klavers van A. Jobse. Donderdag 29 Juni. 's Heer Arendskerke, voor erven Min- naard door not. Pilaar uur bij de Ruyter lo -een huis met schuur, 2o 4 huizen, 3o een tuin, 4o 12 perc. bouw en weiland. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Woensdag 5 Juli. Westkapelle, door not. v. Nimwegen de veldvruchten. Woensdag 12 Juli. WESTKAPELLEuur door not. v. Nimwegen, bij Jopse, inspan en veld vruchten. Juli of Augustus. Goes, door not. v. Campen voor de familiën Joostens en Daviduur de hofstee van S. Adriaenssens Schengepol- der 86.8770 H. Woensdag 2 Aug. Ritthem, uur door not. Loeff, bij A. Jobse, inspan en veldvruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3