BUITENLAND. Van onze Eilanden. den geboren, indien dit Christelijk mini sterie moest vallen. De vrijzinnigen we ten geen punt te vinden voor eendrachtige samenwerking. Ook dient nog rekening ge houden met. een lichaamden minister raad. Wanneer daarin verschillende hete rogene ministers bij elkander waren, zou men rare dingen beleven, 'tzou een gren- zenlooze verwarring geven. Bij de linker zijde hoort, men den nagalm nog van den kreet reeds aangeheven door den afval ligen aartsengel„N on s er v i a m", ,,ik wil niet, dienen 1" De tegenstanders zeggen, dat de tegen woordige meerderheid niet in staat zou zijn haar werk te verrichten en dat er door het ministerie niets is uitgevoerd. Alleen is volgens hen van een liberale regeering zegen voor Nederl. te wachten. Dit is onbillijk en onjuist. Dan zegt men ook nog, dat hetgeen gekomen is pas ge komen is in den laafsfen tijd. In 1901 bij 't optreden van 't ministerie, was er een gansch vreemde toestand. Ieder mi nister stond in zijn eigen departement te genover ambtenaren, gewoon steeds in andere richting werkzaam te zijn geweest. De ministers konden bezwaarlijk hun amb tenaren goed kennen, alles moest in een nieuwe richting worden gedragen. En toch heeft het. uitvoerige regeeringsprogram schier geheel zijn weg gevonden in wets ontwerpen. Dat niet alles is kunnen wor den afgedaan, is hoofdzakelijk de schuld, der Kamer zelve. Er is te veel gepraat, misschien wel om te remmen. Bij de be handeling der lager-onderwijswet heeft men kunnen genieten van do ellenlange r«d«v9prin2en met afbrekende beschouwin gen. De bezwaren hadden moeten worden kenbaar gemaakt door één persoon uit de verschillende groepen. Spr. wil alleen in hoofdpunten aange ven, de wetten, die w 1 in het Staats blad verschenen. Dat was de Christelijke wet tot beteugeling der speelzucht hij lo terijen. Men heeft hij deze wet terecht een veiligheidsklep opengelaten door het bestaan der Staatsloterij voorloopig te waarborgen. Ook de Drankwet is ge reed gekomen. Hierbij, zegt Spr., zal men moge lijk glimlachen, want die wel wordt wel eens genoemd, als 't ergste prul. Ook hij treedt niet op als een warme verdediger dier wet. Maar dat er in die wet veel lacunen voorkomen, is voor oen groot ge deelte de schuld der tegenstanders, 'die niets hebben gedaan dan afbrekenGoe man Borgesius, die in de drankwet zeer goed thuis was, heeft geweigerd de hel pende hand te bieden. Nog is afgedaan de Hooger-Onderwijswet en de Laeer On derwijswet wacht alleen nog ou de be krachtiging der Koningin. Het Hooger On derwijs is voor de Katholieken van hoog belang. Tot nu toe hebben wij aan de Universiteiten maar n Katholiek hoog leeraar. Nu hebben wij ook do bevoegdheid gekregen onze jeugd op te voeden tot we tenschappelijke Katholieken. Het Lager On derwijs komt het Katholieke kind ten goe de. De openbare school is langzamerhand verslechterd en verketterd, verschillende openbare onderwijzers zijn sociaal-demo craten. Nu zegt men wel, dat de parti culiere opinie niet in de school wordt verkondigd, maar dat gaat op den duur niet op. De mensch is niet dubbel ge schapen en een onderwijzer moot zich go ven met zijn heele ziel en onverdeeld hart. Ook besprak mr. Thijssen de dringende eisch der subsidieering van de bijzondere school. Al had onze regeering niets an ders gedaan dan deze wet ingevoerd, zij zou groote dankbaarheid verdienen. Men zegt wel eens, dat dr. Kuyper soms te heftig optrad. Maar altijd heeft hij één lijn voor oogen gehouden en dan moet men, bij trouwe volging dier lijn, wel eens wonden slaan, om het beter doel te be reiken. Dat Knyper soms scherp was, noemt Spr. de deugd van den man, die hoog staat. De vorige regeering bracht tot stand een Ongevallenwet. Deze wet was niet volledig, er ontbrak een belangrijke factor aan Onze regeering heeft ook op die leem te zijn blik gericht en zal de Ongevallen wet uitbreiden tot andere beroepende zeevisscherij en den landbouw. Verder werd besproken de verplichte verzekering tegen ouderdom en invalidi teit. Dit ontwerp zal den arbeider ten zeerste ten goede komen; en wanneer ooit door den werkman eerbied en hulde aan een regeering verschuldigd is, dan is het zeker aan dit ministerie. In dit ontwerp is het goede beginsel neergelegd, dat een dagdief niet zal worden gelijk gesteld met een nijver werkman; we zullen krijgen een pensionneering in verhouding tot ver richten arbeid. Dat de regeering ook op zedelijk gebied getracht heeft het volk te verbeteren, blijkt ook uit hetgeen kwam van de hand van den bekwamen minister Loeff. o. a. de be- roepswet; de strafwetnovelle, in welke zijn opgenomen regelingen tegen slechte huizen en maatregelen tot bestrijding van het N. M.maatregelen tegen oneerlijke concur rentie: tegen vervalsching der voedings middelen; verbeteringen in het militair straf- en tuchtrecht.; de kinderwetten en het schoonste, zijn levenstaakde admi nistratieve rechtspraak. Spr. trok de conclusie, dat de Christe lijke meerderheid ons eenjdaats gunt, een plaats, waar alleen wij veilig kunnen zijn. Daarom moeten wij krachtig meewerken tot behoud van ons Christelijk ministe rie. Deze regeering moet noodzakelijk wor den bestendigd, want mocht zij vervangen worden, dan zal worden ingetrokken alles wat nu is ingediend. Daarom moet rechts aan het roer blijven. Het is onze onaf wijsbare plicht voor den rechtschen can didaat de zege te bevechten, alleen om hel feil, dat hij lot de rechterzijde be hoort. Spr. spoorde allen aan vrienden en bekenden op te zoeken en hen aan te manen op 16 Juni hun plicht te doen, dan zullen we overwinnen en de gevolgen zullen zegenend zijn. .Een krachtig applaus begroette deze woorden. De voorzitter bracht den spre ker oprechten dank en hulde, en zei er van overtuigd te zijn, dat na dit bezielend woord ieder kiezer op het stembiljet zal invullen mr. Lucasse. OORLOG. De correspondent van de Daily Tele graph te Saseho weet uitvoerig (e ver tellen, hoe Rozjestwenski aan boord van de Bjedowi kwam. Den 27sten kon zijn vlaggeschip zich prachtig verweren, maar den volgenden dag werd het van de rest der vloot afgesneden en moest 'I het alleen opnemen legen hel overweldigend vuur der Japanners. De projectielen veegden het dek schoon oi' er een cycloon overheen was getrokken; hel werd duidelijk, dal hel schip naar den kelder moest. Rozjest wenski werd daarop met acht officieren van zijn staf naar den torpedojager Bjedo wi overgebracht, Ie midden van een helsch vuur. Dit vaartuigje, nu plotseling vlagge schip geworden, zocht vergeefs een ope ning tusschen de omsingelende Japansche schepen om (e ontsnappen. Toen stoomde een torpedoboot, de Sazanami onder een hevige beschieting op de Bjedowi toe en nam hem met ontredderd stuurtoestel op sleeptouw. Admiraal Rozjestwenski werd met bloedende wonden in de kolenbunkers gevonden door de Japanners. De Daily Mail merkt op dat de ernstige verliezen van de Russische vloot ten deele toegeschreven moeten, worden aan de zware zee die er ging. Bij het op en neer deinen in golven, kwamen de ongepant serde deelen van de linieschepen heneden de waterlijn boven en daar hebben de Ja panners toen hun vuur op gericht. Naar de Times uit Tokio verneemt, heeft do Keizer: van' Japan last gegeven, admiraal Nebogatof in vrijheid te stellen, om hem gelegenheid te geven, den Tsaar een ver slag van hef zeegevecht en een lijst van de slachtoffers te brengen. De correspondent van de Daily Tele graph te Saseho zegt, dat Nebogatof bin nen enkele dagen zal vertrekken. Zaterdag bracht Togo een bezoek aan Rozjestwenski in het marinehospitaal te Saseho. Hij drukte zijn deelneming uit met Rozjestwénski's wonden en prees de dap perheid der Russen. Rozjestwenski was diep bewogen, bedankte Togo en wenschte Japan geluk met den moed en do vader landsliefde van zijn zeelieden. Hij zei, dat de wetenschap van de groote karakter eigenschappen der overwinnaars hem het verdriet over zijn nederlaag verzachtte. ITALIË. Vrijdag heeft onze H. Vader Paus Pius X zijn zeventigste jaar voleind. Ongetwij feld zal men overal op de wereld, waar Katholieken wonen, dezen dag in hel bij zonder met gevoelens van liefde, vereering, innige dankbaarheid en groot vertrouwen gedacht hebben aan den Opperherder van Christus' kudde, die Oods Voorzienigheid op den Stoel van Petrus geroepen heeft. En overal zal men een bijzonder gebed hebben doen opstijgen ten Hemel voor Hem, die ondanks de lasten van Zijn hoo gen leeftijd van Zijn bestuur en de stor men, die van zooveel zijden tegen de Steenrots opsteken, zoo krachtig en als met jeugdige frischheid de Kerk van Christus bestuurt, met het groote ideaal voor oogen„Alles herstellen in Christus". GOES. Het 50-jarig bestaan der kolf- societeit „de Prins van Oranje" werd Zon dag feestelijk herdacht met een kolf- en biljard wedstrijd De eerste ving aan te 10 uur 's morgens en de tweede te 2 uur 's middags. De heer H. Bliek won den eersten prijs, een medaille van de koningin met 138 punten. De heer G. Reijerse, 2e prijs, een medaille van de koningin moeder met 126 punten. De heer F. Q. C. den Hollander de 3e prijs, een medaille van Prins met 106 punten. De heer A. Mol hoek de 4e prijs een medaille door den hter H. Bliek geschonken met 104 punten. De heer W. J. van der Valk 5e prijs een medaille door het eere-lid den heer A. Lindhout geschonken voor Juniores met 87 punten. De heer H. Bliek 6e prijs, een medaille door mej Molhoek geschonken voor de meeste twaalven De heer H. Bliek verwierf nog een prijs een kunstvoorwerp geschonken door den oud-burgemeester den heer J. Ph. Wesse- link, voor het hoogst aantal punten. De heer C. Bypost te Dirkshorn verwierf ook een extra-prijs, een kunstvoorwerp, ge schonken door de Wethouders en de sec retaris der gemeente. Er waren slechts 3 deelnemers van elders, deze wonnen zoo wel als de 16 deelnemers uit Goes ieder nog een kunstvoorwerp in volgorde van het aantal punten. Aan den biljartwedstrijd namen 6 per sonen deel. De heer L. C. Boudeling had een eere-medaille voor het hoogst aantal punton 99, en een kunstvoorwerp. Voorts hadden de overige ieder ook een kunst. voorwerp, n. 1. de heerenC. J. de Wijs met 90, M. J. Goemans met 82, V. Boel met 77, F. Lunenburg met 64 en A. Neter met 34 punten. Onder een hartelijke toe spraak werden de prijzen door den voor zitter den heer Lunenburg uitgereikt. De zaal was bij deze gelegenheid ver sierd en de wedstrijden liepen in de aan genaamste stemming af. GOES. Aantal kiezers in het kiesdistrict Goes dienst 1905,0. Tweede Kamer 6620 tegen [6121 in 1904. Provinciale Staten 7936 tegen 7213 in 1904. GOES. Naar wij vernemen heeft de liberale kiesvereeniging „Vooruitgang" Zaterdagavond besloten op het voorstel, der drie anti-liberale kiesvereenigingen ge daan in te gaan, en bij de a.s. gemeente raadsverkiezing, tegenover het a. r. aftr. lid de heer A. S. J. Dekker, geen candi- daat te stellen, onder de voorwaarden hunnerzijds gedaan, tegenover de aftr. lib. heeren, D. D. van der Bout, Jac. Z. Risch en J. C. H. Holimann geen candidaat te stellen. GOES. De commissie der (Economische spijsuitdeeling hield Zaterdagavond zitting in het lokaal boven de spijskokerij, ten einde voor belangstellenden rekening en verantwoording te doen over den afgeloopeu winter. Alvorens daartoe over te gaan nam de voorzitter de heer B. M. den Boer het woord en zeide het op hoogen prijs te stellen, dat het Dagelijksch bestuur dei- gemeente door hare tegenwoordigheid op nieuw blijk gaf belang in de zaak te stel len. (Het Dagelijksch Bestuur was vertegen woordigd door de wethouders en den sec retaris; de Burgemeester was uit de stad.) De voorzitter zeide, dat de commissie weer in staat was gesteld om minder bedeelde natuurgenooten tot steun te zijn. waartoe de burgerij ten zeerste medewerkte, zelfs zoo, dat nog drie extra bedeelingen kon den plaats hebben. Het was den voorzitter zeer aangenaam te kunnen mededeelen dat alle commissie leden zich weer beschikbaar stelden voor het volgend seizoen. Het deed hem echter leed te moeten mededeelen, dat de heer S. J. J. de Jonge Mulock Houwer aan een ernstige ziekte lijdende is, welke bezorgheid haart; dat de heer Houwer, die sinds 1889 met ijver werkzaam en steeds trouw op zijn post was, wellicht daartoe niet meer in staat zal zijn. (Intusschen vernemen wij, dat de heer Mulock Houwer is overleden. Red.) Aan het verslag ontleenen we het volgendede winter was bijzonder zacht, en het uitzoeken van erwten en boonen gaf ook nog aan vele arme menschen ver dienste, zoodat de omstandigheden rnele- hraeliten dat de nood makkelijk kon worden gelenigd. De bedeelingen waren op 2en Kerstdag begonnen tot einde Maart en driemaal 's weeks warme erwtensoep. Dank zij de welwillende extra bjjdragen van gulle stadgenooten kon er tot 3 malen toe nog een Zondagsmenu van brood en spek worden uitgereikt. Dit vooral was de com missie zeer welgevallig, waartoe zij voor het volgend seizoen de instelling vriendelijk aanbeveelt. De bedeelingen werden begonnen met 196 portiën aan 104 gezinnen, welke op 7 Jan 1905 werd uitgebreid met 127 portiën en 41 gezinnen dus tot 323 portiën en 145 gezinnen, waarmede tot het einde is voortgegaan In het geheele tijdvak werden uitgedeeld 12608 portiën tegen 13171 vorige campagne, ongerekend het brood en spek der extra bedeelingen. Voor het een en ander werd gebruikt28Vs H.L. groene erwten, 7441,i! K.G. inlandsch spek, 519 K.G. brood, 100 K.G. rijst, 171 KG, gort en verdere specerijen. De rekening over 1904/5 wijst aan een ontvangst van f 1399.75 en een uitgaaf van f1266 51, alzoo een goed slot van f 133 24, tegenover een goed slot van f131975 vorigen dienst. De samenstelling der commissie onderging deze verandering, door het uittreden van den heer D. D. van den Bont was een vacature, in diens plaats werd benoemd de heer J. C. Holimann. De heer D. D. van den Bout, de oudste wethouder, brengt namens het gemeente bestuur zijn dank aan de commissie, maar inzonderheid aan den secretaris penning meester, den heer I. D. Fransen van de Putte, voor diens accurate administratie. Het deed hem leed het gehoorde omtrent den treurigen toestand van den heer Hou wer, maar het was hem aangenaam te ver nemen, dat alle commissieleden zich weer beschikbaar stelden om de zaak te helpen voortzetten. Ook de steun der burgerij werd door den heer Van den Bout niet vergeten. GOES. Door de deurwaarders Holimann en Verhoek werd Vrijdag voor den heer A. J. Hendrikse, op de hofstede „Klein Frankrijk" de belangrijke boereninspan- verkooping gehouden, die veel volk trok. De veiling ging vlug van de hand en het een en ander vond gretige koopers. De 8 paarden brachten f 1841 op en golden het, hoogst f 450, het Jaagst f 265. De 11 melkkoeien f2116, ue hoogste f245, de laagste f230. Vaarzen het. hoogste f 110 en het laagste f78. Kalve ren f 64 het. hoogste en f 18 het laagste. Tijdens de verkooping die van 's morgens half 10 tol 's avonds half 7 duurde was er nog al wat drukte. („Z.") MIDDELBURG. Zaterdagnamiddag is alhier in de Langeviele door de tram een 5-jarig jongetje middendoor gereden. („VI. C.») MIDDELBURG. Het is gebleken dat de 16-jarige zoon van G. wiens kleeren aan het kanaal waren gevonden niet is verdronken. Hij moet een nieuw pak hebben gekocht en zoo naar Rotterdam zijn ver trokken, terwijl hij zijn oud pakje aan den kanaaldijk heeft gelegd. MIDDELBURG. Burg. en Weth. stellen den gemeenteraad voor, ten behoeve van den aankoop van gasmeters aan te gaan een geldleening van f 30 000, tegen een rente van 4 pet. of zooveel minder als zal kunnen worden bedongen, met 10 jaarlijksche aflossingen van f3000, begin nende in 1906 De vereeniging „Vergunning" heeft aan den gemeenteraad verzocht terug te komen op het door den raad genomen besluit, dat op de lotiugsdagen voor de nationale militie de vergunningslocalen moeten ge sloten zijn. De vereeniging meent dat dit een zeer onbillijke verordening zou zijn voor een categorie van handeldrijvende personen en zij zet dit in het adres nader uiteen. („VI O.") MIDDELBURG. Gisteren werd het eerste Zondagavond-concert in dit seizoen gegeven door het muziekkorps der d.d. Schutterij. De tuin was als altijd overvol en deze concerten zijn dan ook bijzonder populair. Nadat het 7e nummer gespeeld was be trad de commissie van de „Z. A. C." met den heer F. C. M. Boenders de tent en overhandigde deze laatste den directeur van het corps, den heer Jan Morks, een lauwerkrans in de eerste plaats voor het 10-jarig bestaan van deze concerten en tevens als een herdenking aan het 90-jarig bestaan van het Middelburgsche Schutterij- muziekkorps. Aan den krans was een lint bevestigd waarop stond: „18961905 en namens vele bezoekers der „Z. A. C." Het korps beantwoordde deze attentie met de gebruikelijke fanfares. VLISSINGEN. De milicien-soldaat M v. Svan het 4e bat. alhier, die op 13 Juni 1904 is gedeserteerd en zich op dien zelfden dag heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel te Middelburg, heeft zich vrijwillig te Bergen op Zoom aangemeld en is ter beschikking gesteld van den auditeur militair. VLISSINGEN Gisterenavond alhier gearriveerd De Engelsche barge „Mary Kate" komende van Sandwich, teneinde alhier een lading cokes in te nemen voor Rochester. Hedennacht alhier gearriveerdHet Engelsche stoomschip „Buccaneer" komende van Londen met telegraafkabels voor het Nederlandsehe Gouvernement. Het s.s. wacht alhier verdere instructies af. VLISSINGEN. Donderdagavond 1 Juni hield de R. K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel alhier en omstreken, onder Patronaat van den II. Willebrordus hare jaarlijksche algemeene vergadering en wel in de schoone en ruime zaal der St. Jozefs kring te Middelburg, tot dat doel gratis afgestaan. Om zich eenig denkbeeld te vormen van het vele nuttige en aangename, dat daar gesmaakt is, kunnen het best de woorden dienen, waarmede de Z.eerw. heer ltengs als Pastoor der plaats, waar de spoor- en trammannen vergaderden, den spreker, den heer Helmonds bedankte. Deze avond, aldus Pastoor Rengs, bracht ons eene teleurstelling, maar ook eene verrassing. Een teleurstelling: toen wij hef telegraphisch bericht ontvingen, dat de Weleerw. heer Donders en nog wel om gezondheidsredenen verhinderd was dezen avond als spreker op te treden, want wij hadden ons zulk een hoog en grootsch denkbeeld gevormd van den Wel. eerw. heer Donders en van de kracht, die van zijne woorden uitgaat. Nu zou de voorzitter der spoorwegver- eeniging te Bokstel de heer Helmonds de plaats innemen van den Weleerw. heer Donders, en ziedaar inderdaad de verras sing, welke deze avond ons bracht. Dit bleek al aanstonds, toen wij uit sprekers eigen mond vernamen, hoe hij zoo plotse ling onder de spoorwegmannen van Ylis- singen en omstreken optradde Weleerw. heer Donders had hem een dag te voren gezegd: Wilt ge mij een pleizier doen? Jawel, eerw. als ik kan. Ge kunt als ge wilt, ga dan voor mij naar Middelburg spreken. Neen, eerw. dat doe ik niet maar als ik zeg, dat ge moet dan ga ik, en de heer Helmonds ging en sprak; een gehoorzaam mensch behaalt de over winning en zijn succes was buitengewoon. Want met duidelijke woorden, toegelicht door pakkende, soms kluchtige voorbeel den, wist de heer Helmonds zijne hoorders een juist en scherp denkbeeld te geven van „organisatie" wat „vereeniging" ver mag, hoe in haar wordt verwezenlijkt en tot zijn volle recht komt het „eendracht maakt macht". Dat heeft onze organisatie getoond vooral in de dagen der troebelen, die helaas met bloedige letters in de ge schiedenis van 1903 staan opgeteekend. Toen vooral heeft zij bewezen, hoe alleen de professioneele en niet de neutrale ver eeniging weerstand kan bieden aan de verleidelijke en leugenachtige voorstellen van gewetenlooze volksleiders. Onze vereeniging heeft gevoeld, en mis schien is het ook daarom, dat zij nu nog beter „hoort" dan voorheen. Met woorden aan Paus Leo XIII, z. g. ontleend bewees hij, dat het woord ver eenigt u" als een bazuinklank van het Valicaan de wereld ingestooten, ook tot de spoor- en Iramwegmannen gesproken is. Vereenigt u, is een plicht voor den Christen, wiens goddelijke leeraar het „Be mint elkander gelijk ik u heb liefgehad" bovenaan plaatste in de rij Zijner ge boden, en die plicht wordt verzuimd door hen, die uit koude en gevoellooze eigen liefde oog en hart sluiten voor hunne medebroeders, die wellicht in minder ge lukkige omstandigheden verkeeren dan zij zeiven. Ten slotte werd aan de stelling: „ver eenigt u", niet weinig kracht bijgezet door liet weerleggen der opwerpingen en moei lijkheden, die spreker zelf maakte uit naam van lien, die nog altijd meenen, dat „ver eeniging" uit den booze is. Mooi was zijne overwinning over de gemaakte bedenkingen togen „vereeni gen", zoodat alle aanwezigen door hun herhaaldelijk en liiidklinkend applaus zich gewonnen gaven voor de waarheid der stelling van den heer Helmonds. „Vereenigt u" is (dicht, vereenigt u onder de banier van geloof en liefde, want daar alleen zijn onze beginselen in veilig heid, bewaakt als zij zijn door het door God gestelde gezag van den geestelijken Adviseur. Daarna werden de aanwezigen nog een uurtje alleraangenaamst bezig gehouden met eenige tooneelstukjes, uitgevoerd door eenige leden der SI. Jozefskring, en ging ieder ten 11 ure overvoldaan huiswaarts. 's HEERENHOEK. Gisteren hield de R. K. Par. kiesvereeniging alhier een alge meene vergadering in het lokaal van den heer A. van den Bulek. Opgekomen waren een zeventigtal leden. De heer Hubr. van 't Westeinde 'opende de vlergadtering» Stel de zich als voorzitter aan de leden voor en wekte hen in eenvoudige ongekunstelde Woorden op tot aansluiting hij onze R. K. Par. kiesvereeniging. Spreker zeide dat lid zijn der vereeniging niet voldoende was. Men moest ook een ijverig lid zijn. En die ijver kan getoond worden, door ieder in zijn omgeving te trachten zijn vrienden op te wekken lot aansluiting, vooral ook tot trouwe opkomst hij eventueel Ie hou den algemeene vergaderingen. Hierna kwam het concept-reglement aan (le beurt. Tegen geen enkel artikel werd eenige bedenking gemaakt, zoodat hij ac clamatie. het concept als officieel regle ment der R. K. Par. K. werd aangenomen. Als candidaat voor lid der Tweede Ka mer der S. (i, werd met algemeene stem men gesteld de heer P. F. Fruytier* waarna de candidafenlijst onmiddellijk door 45 bevoegde kiezers geteekend wérd. Eindelijk werd door den voorzitter hel woord gegeven aan den secretaris A. Roe- lofs. Spreker zeide, dat hij met vreugde de laak, hem door den voorzitter opge dragen, aanvaard had. Hij zou dan een woord spreken van opwekking ten gunste van den gestelden candidaat den hr. Fruij- tier, die nu reeds 4 jaren lang in de S. G. onze belangen met ijver heeft behartigd en omdat hij een man is met Christe lijke beginselen. Die het Christelijk mi nisterie steunen zal om de ontwerpen van ouderdoms- en invaliditeitsverzekering tot wet te brengen. Ten slotte dankte de voorzitter den zeer eerwaarden heer Pastoor, eere-voorzitter dering met zijn tegenwoordigheid had dering met zijn hoop tegenwoordigheid had willen vereeren. 's HEERENHOEK. Zondag 1.1. hield de Duivensocieteit „De Vogelvlucht" alhier nogmaals een wedstrijd van uit Utrecht. De duiven des morgens ten 6 ure in vrij heid gesteld zijnde, arriveerde de eerste duif van .gebr. van 't Westeinde ten 7.41, terwijl de 2de en 3de, die van L. Timans ten 7.45 ure aankwamen. De Poulprijs werd gewonnen door J. Chameleau ten 7.41. 'sHEER ARENDSKERKE. Aan de rijksuniversiteit te Leiden werd Vrijdag met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de geneeskunde door den heer L. Smit, van hier. NISSE. Vrijdagavond j 1. werd.de Wed. v. B., landbouwster alhier, zoodanig door een harer koeien toegetakeld dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De hand was inzonderheid veel gekneusd. De anders zoo gemakkelijke koe was nn zoo woest, dat de vrouw door hulp van anderen bevrijd moest worden. OVEZANDE. In de Zaterdag gehouden vergadering van het waterschap „Ovezande", waren tegenwoordig 16 ingelanden uit brengende 16stemmen Onderde ingekomen stukken was een verzoek van den heer C. Risseeuw om eervol ontslag als secretaris penningmeester, door voortdurende onge steldheid. Het werd met algemeene stem men verleend onder dankbetuiging voor de vele diensten door hem aan het waterschap bewezen. De rekening over 1904 05 in ont vangst op f9093.575, in uitgaaf f 4635,72 goed slot f542.145 werd goedgekeurd. De begrooting in ontvang en uitgaaf op f5053,84 Het dijkgeschot werd bepaald op f3 per H. A. Vroonen worden f 1 per H. A. Onvoorzien f 145,21. Herbenoemd tot gezworen M. van't Westende. Gekozen tot ontvanger-griffier dhr. L W. B. A. Mulder met 9 stemmen, dhr. v. d Dries verkreeg 7 stemmen. Den waarnemenden ontvanger-griffier werd een gratificatie verleend van f50 en 3 maanden salaris voor het waarnemen van die betrekking gedurende een jaar. HULST. De persoon, die onlangs op een

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2