Van onze Eilanden. RECHTZAKEN. Afloop Verkoopingen. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. C. Carey ontleenden het krachtigst argu ment voor hun leer juist aan hun innig gevestigde overtuiging, dat de goederen binnenslands ten slotte goedkooper zullen worden voortgebracht. Volgens de T a r i e f v er e e n i g i n g stellen de voorstanders van rationeele be scherming zich de gevolgen van een in voerrecht aldus voor De vrijhandelsleer is slechts juist en aanbevelenswaardig als alle natiën haar toepassen; zij is niet geldig voor den af zonderlijken Staat, Eenzijdig toegepast heeft zij tot gevolg dat de voortbrenging uit haar natuurlijke baan wordt verdre ven door de beschermende maatregelen of uitvoer-premiën van het buitenland. Dientengevolge wordt in dien Staat niet geproduceerd wat er het voordeeligst kan worden voortgebracht en lijdt daar- door zoowel producent als consument scha de. Een invoerrecht op rationeele wijze als verdedigende maatregel tegenover bui- tenlandsche kunstmatige invloeden toege past, verhind ert, dat de nationale voortbrenging in minder productieve ba nen gedreven wordt, houdt het rationeele arbeidsveld in stand, brengt de op den duur goedkoopst produceerende industrie tot de grootst mogelijke ontwikkeling. Door de algemeene en wijdvertakte uit breiding, die de inlandsche nijverheid be reikt en den regelmatigen afzet, kan zij goedkooper voortbrengen dan vroeger en dus beter met het buitenland mededingen; de export neemt toe en wordt allengs grooter dan de import. Zoodoende vormt de nijverheid zich tot export-industrie. Deze redeneering wordt toegelicht met enkele voorbeelden omtrent het verschil in vooruitgang tusschen beschermde en onbeschermde industrieën in Engeland. Nederland en Duitschland. 's GRAVENHAGE. De minister van oor log, generaal Bergansius, vertrok gisteren naar Groningen, tot het bezoeken van het militair hospitaal en andere gebouwen al daar. Na dat bezoek gaal de minister voor eenige dagen met verlof naar Zwolle. Naar men uit Den Haag meldt, zal de voortzetting van de behandeling voor het Hof van Arbitrage daar van het geschil over een belastingsquaeslie tusschen Ja pan en drie Europeesche mogendheden op 15 Mei plaats hebben. DEN HAAG. Naar wij uit goede bron vernemen, is mr. W. C. Berkhout, vice- president van het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië, van wien het gerucht ging dat hij pensioen zou nemen, benoemd tot president van gemeld rechtscollege. R. K. Onderwijzers-Bond. Bij de rondvraag op het einde der alg. verg. van den R. K. Onderwijzersbond bracht de heer A. Baron, lid van hef. hoofd bestuur, een warm woord van dank en hulde aan de Regeering voor hel indienen en lot stand brengen van de regeling be treffende de pensioenen van weduwen en weezen van onderwijzers. En onder dave rend applaus werd besloten die dank en die hulde namens de gansche vergadering aan Z. E. den minister v. B. Z. over te brengen. De nieuwbenoemde Russische gezant bij ons hof, de heer Tsjarykof, wordt Donder dag 4 Mei e. k. in het Hotel den Onden Doelen te 's Gravenhage verwacht. Uit onze Oost. Een geheim genootschap. Het „Bat. Nbld." meldt, dat te Batavia in den nacht van 29 op 30 Maart j.l. door den controleur Johan, den onderschout Cress en den politieopziener Van Hasselt in een huis, verborgen achter Klenteng, een geheim Chineesch genootschap is overvallen, op het oogenblik dat 110 leden een bijeenkomst hielden. Bij die overvalling gelukte het de politie beslag te leggen op een aantal boeken, tijdschriften en papie ren, die voor het verder onderzoek der zaak van belang kunnen zijn. 0. m. werd gevonden een nummer van het tijdschrift „Der Feme Osten", waarin een artikel voorkomt van een geheim genootschap in China, dat daar plannen smeedt tegen1 de regeering. De ontdekking van een der gelijke yereeniging hier is van belang, om dat zij bewijst, dat onder de Chineezen een beweging bestaat van verzet. In welke richting zich die verspreidt en hoe ver zij zich uitgebreid heeft, dat zal het onderzoek moeten uitwijzen. De 110 Chineezen zijn des morgens op de politierol gebracht, daarna zijn zij in preventieve hechtenis gesteld. H. M. de Koningin en Z. IC. H. de Prins der Nederlanden hebben het voornemen hun jaarlijksch bezoek aan Amsterdam te brengen van 25 lot 31 Mei. De Minister van Builenlandsche Zaken ontving eergisteren aan zijn departement de leden van het corps diplomatique. De Minister van Buitenlandsche Zaken zal aan zijn Departement voor belangheb benden te spreken zijn des Vrijdags tus schen 2 en 3 uren 's namiddags. Jhr. mr. W. M. van Weede is op ver zoek eervol ontslagen als lid-voorzitter der commissie voor consulaire examens, onder dankbetuiging, en als zoodanig benoemd mr. baron Gericke vair Herwynen, onze gezant te Londen. De Minister van Financiën nraakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen uit Woubrugge f 1 aan postzegels en uit Rotterdam, namens N. N. per postwissel f 1, beide bedragen ter vol doening van te weinig betaald successie recht. DEN HAAG. H. M. de Koningen- Moe der ontving Woensdag bericht van het overlijden van prinses Emma van Bentheim, de dochter van Vorst en de Vorstin van Bentheim-Steinfurt. De Vorstin van Bentheim is een zuster van Koningin Emma. GOES. De gebruikers van banken en wandelaars op de wallen mogen zich wel in acht nemen en geen gesprekken van intiemen aard aanknoopen, alvorens zich te hebben vergewist, dat de kust veilig is en geen persoon zich in hunne nabijheid in struiken of onder banken verborgen heeft, om die gesprekken enz te kunnen beluisteren, daar een brutale jongen zich daarop toelegt. Het is te hopen dat die brutaliteit hem spoedig worde afgeleerd. GOES. Op Koninginnefeest alhier zal bij genoegzame deelneming een optocht gehouden worden; wij vertrouwen dat ve len zich daarvoor zullen aanmelden en verwijzen voor verdere bizonderheden naar de annonce in dit blad voorkomende. MIDDELBURG. De heer De Wildetreedt IC Mei teMiddelburg, 17 Mei te Koude kerke 18 Mei te Vlissingen en 26 Mei te Neuzen op. MID DELBURG. De J aar vergadering van de vennootschap Houthandel voorheen Al berts, vertegenwoordigd door 350 aandeelen, uitbrengend 46 stemmen, heeft het dividend voor 1904 bepaald op 7%% of 75 gulden per aandeel, betaalbaar vanaf 15 Mei. MIDDELBURG Door wijlen mevrouw wed. J. C. de Brijn-Boddaert is aan de diaconie der Ned Herv. Gemeente alhier een gift van 2000 gulden geschonken. MIDDELBURG Donderdagmiddag werd op plechtige wijze voor het front van den troep de zilveren medalje voor 24 jaren trouwen dienst uitgereikt aan den schoen maker F. H. J. Good van 't 2e bat. 3e reg. inf. alhier. MIDDELBURG. Gisteren vertrok de Russische driemastschoener „Betty" van hier met bestemming naar Hamburg. MIDDELBURG. De zitting van den gemeenteraad werd Woensdag door 13 leden bijgewoond. Onder de ingekomen stukken was een kon. besluit houdend herbenoeming van den burgemeester. De heer van de Ree wenscht als oudste lid den heer jhr. mr. Schorer geluk met deze herbenoeming, waarna deze dank zegde. Zeer langdurig werd gediscussieerd over het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot het brengen van wijzigingen in de bouwverordening, naar aanleiding van verschillende door Gedep. Staten gemaakte opmerkingen. Met 7 tegen 5 stemmen werd, overeenkomstig advies Ged. Staten, besloten tot intrekking van het aanvankelijk door den raad genomen besluit, om geen nieuwe gebouwen op te richten, zonder deze aan de waterleiding aan te sluiten. Met 10 tegen 3 stemmen werd toestem ming verleend tot het houden van konijnen en met 8 tegen 4 stemmen tot het houden van uitvliegend pluimgedierte. Na breedvoerige discussie werd aan genomen een voorstel dat het houden van dieren buitenshuis door B. en W. kan worden verboden zoo voor anderen daar door hinder van ernstigen aard ontstaat. Met 9 tegen 4 stemmen werd verworpen het voorstel der commissie van de strafver ordeningen, dat het gebruik van tonnen in bestaande woningen wordt verboden. Naar Burg. en Weth. werd gerenvoyeerd om daarover nader te adviseeren het ver zoek van de stoomtram „Walcheren" om spoorstaven te mogen leggen in denBlau- wendijk en de Loskade. Aan den onderwijzer D. W. Louis werd weder voor een jaar vergunning verleend om des nachts te Vlissingen te vertoeven. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot niet-inwilliging van een verzoek van L. van der Weele en anderen om op de Groote Markt kiosken te mogen plaatsen. Verworpen werd een voorstel van den heer Snouck Hourgronje, waarmede de com missie van de strafverordeningen zich ver- eenigde om op de openbare straat luidkeels te colporteeren of met zoodanig reclame middel rond te gaan, dat daardoor de openbare orde verstoord of bedreigd of aan de goede zeden aanstoot gegeven wordt. De heer Kruin hield een krachtig plei dooi om de herbergen des Zondags en op lotingsdagen gedurende een gedeelte van den dag te sluiten. Hij vond,voor w at den Zondag betreft, slechts steun bij de heeren De Rijcke en Verhage, doch voor wat de lotingsdagen betreft, werd in beginsel zijn voorstel aangenomen. Behalve de voorstel lers waren vóór de heeren van Teijlingen Van Dunne, de Rijcke, Verhage, Schorer en Gratama. De rest van de agenda moest wegens het late uur onafgedaan blijven tot een volgende vergadering, welke de voorzitter voornemens is spoedig bijeen te roepen. VLISSINGEN Wegens groote drukte zullen, de werkuren aan de werf „de Schelde" alhier met één per dag worden vermeerderd en wordt voortaan tot des avonds 8 uur gewerkt. VLISSINGEN. De Nederlandsche loods- schoener no. 10 is gisteren op den oostberm geloopen. Een sleepboot vertrok voor assistentie. Men denkt dat de schoener met hoog water vlot komt. Nader vei nemen we; De Nederl. loods- schoener No. 10, welke gisteren in de buitenhaven aan den grond zat is tegen den avond met behulp van een sleepboot vlot gekomen en naar binnen gebracht. VLISSINGEN. Aangaande de loopende geruchten, betreffende het failleeren van een bookmakerskantoor alhier, kunnen wij niededeelen, dat dhr. Paterson, eigenaar van genoemd kantoor, al zijn schuld- eischers heeft opgeroepen en betaald en daarna, na behoorlijke afwikkeling zijner zaken, is vertrokken. Wel schijnt zijn zoon veel schuld te hebben gemaakt, doch dit zijn privé-uitgaven, die met de zaak niels te maken hadden. ZIER1KZEE. 12 Juni, tweede Pinkster dag, zal voor Zierikzee een vroolijke dag zijn. Het Festival toch, dat op dien dag hier ter stede zal gehouden worden, be looft, naar het zich laat aanzien, luister rijk te worden. Niet minder dan zestien muziekcorpsen, komende van heinde en verre, zullen aan het Festival deelnemen. De muziekcorpsen zullen door de feest- commissarissen van bool en tram wor den afgehaald, en zich op een nader aan te wijzen terrein reünieeren, alwaar aan de deelnemers ververschingen zullen wor den aangeboden. Daarna zal een groote optocht met ba nieren door de geheele stad worden ge houden. Op het Havenplein zal een grool ensem- blesl.uk door de 400 deelnemers worden uitgevoerd. Dit muziekstuk is door den heer S. Klimmerboom alhier belangeloos gecomponeerd. Des middags en des avonds zullen op verschillende plaatsen der stad muziekuit voeringen gegeven worden. Een exl ra-con cert, opgeluisterd door illuminatie, en be sloten met een groot watervuurwerk, zal door de schutterijmuziek van Middelburg onder leiding van den heer Morks des avonds in Parklust worden gegeven. ZIERIKZEE. De S. D. A. P. heeft thans den heer W. H. Vliegen te Amsterdam definitief candidaat gesteld. HEINKENSZAND. De werkmans-ver- eeniging „Vreest God eert den Koning" hield j.l. Woensdag alhier hare jaarverga dering. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek dat aan contributie was ontvangen f80, aan col lecten f2.01, terwijl van begunstigers f7.75 was ontvangen. De uitgaven bedroegen f 19.50 (met inbegrip eener uitkeering aan een zieke van f3.Het goed slot be draagt f 124.90. Gekozen werden tot vice-voorzitter dhr. W Nijsse Wz., tot leden van bijstand de hh. D. Oosthoek en M. IJzerman en is als penningmeester herkozen dhr. Jacs Ver- schiere. KRUININGEN. Dinsdagavond ging de koopman O. S. uit Goes, van hier naar het station. Daar het reeds zeer donker was, geraakte hij tot aan zijn midden in de slootdaar de kanten van de sloot nog al stijl waren kon hij er niet uitkomen Toen hij zoowat een half uur in de sloot gelegen had, kwam de post voorbij, die hem er uit haalde en bij een ingezetene inbracht. KLOETINGE. Toen gisterenmorgen de zoon van den landbouwer N. alhier naar het station Kapelle-Biezelinge reed, schrok het paard, waarna het op hol sloeg. De zoon viel van het paard en bezeerde zijn been zoodanig, dat hij per rijtuig huis waarts gebracht moest worden. HONTENJSSE. Naar men ons meldt, zal voor dit Kamerdistrict een derde candi daat gesteld worden, n.l. Dr. J. van den Brink te Breda. WESTDORPE. Heden (Donderdag) her dacht de heer I. Dellaert, brouwer alhier, zijn 40-jarige echtverbindtenis. Des mor gens woonden de jubilarissen en familie de plechtige H. Mis bij, welke tot dank baarheid gecelebreerd werd. Na den dag in feesttooi te hebben doorgebracht werden de jubilarissen des avonds vereerd op eene ovatie door de fanfaren. Na het plechtig Wien Neêrlandsch Bloed werd er eene op hun passende toespraak gehouden door den heer Directeur der fan faren, waarop de heer Dellaert dankte voor de hem bewezen eer. Hierna werden de werkende leden in verschillende her bergen mild onthaald op het lekkere bier van onzen brouwer. Zie vervolg in het eerste blad. De internationale effectendiefstal. Bij de Haagsche rechtbank werd aangebracht de vordering van den Belgischen Staat tegen den griffier der rechtbank tot afgifte van de ter griffie berustende effecten, die indertijd te Brussel uit een postwagen waren ge stolen. De Belgische Staat had den bestolen eigenaars de waarde vergoed en vordert nu van de justitie alhier de gestolen effec ten terug. Voor den Staat is procureur Jhr. Mr. E. N. de Brauw. ROTTERDAM. Door A. W., rijwielher steller te Kethel en Spaland, door de Recht bank alhier wegens het vervaardigen van valsehe kwartjes, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, is heden hooger beroep aangeteekend. Kantongerecht te Middelburg. Woensdag zijn veroordeeld wegens: straatschenderijA. C., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h. rijden met eene velocipede zonder licht L. F., Oostkapelle, tot fl b. s. 1 d. h.; spelen om geld op de straat: P. M., L. V., A. If., C. J. P., C. F., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. plaats nemen op een met een hond be spannen voertuig: P. W„ Koudekerke, tot f 1 b. s. ld. h.; andere rijden dan stapvoets met een niet op riemen of veeren rustend voertuig J. H„ Grijpskerke, tot. f 1 b. s. 1 d. h. wateren buiten de bakken: C. V., Mid delburg, C. A. K., J. W., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. wegens dronkenschapJ. C. B„ Mid delburg, tot. f 2 b. s. 2 d. h„ A. K. Vlis singen, tot 2 maal f 2 b. s. 2 d. h., iedere b., J. A. H„ Goes, lot f3 b. s. 2 d. h., C. K., Vlissingen, tolt 3 d. h„ D. W. B., Middelburg, tot 5 d. h. Vernietigd is de uitspraak, gedaan bij vonnis van 8 Maart j.l., tegen P. .J. v. G., Middelburg, legen welk vonnis de be klaagde was gekomen in verzet, en ver oordeeld tot 2 dagen h. Bekrachtigd is bet vonnis, gewezen den 15 Maart j.l. tegen J. de V., Domburg, waartegen den beklaagde was gekomen in verzet. Diefstallen te Middelburg. Bij bevelschrift der rechtbank te Middel burg zijn naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen: le J. F., 21 jaar, leurder, geboren en wonende te Mid delburg; 2e J. v. Z„ 25 jaar, rijwielher steller, geboren te Londen, wonende te Middelburg, ter zake van diefstal van kra- merijen, rijwielen, rijwielbenoodigdheden, enz.; 3e A. W., 34 jaar, bierhuishouder, geboren te Goes, wonende te Middelburg; 4e C. V., 30 jaar, winkelier, geboren te Westkapelle, wonende te Middelburg; 5e N. B., 20 jaar, bakkersknecht, geboren en wonende te Middelburg en 6e F. W. A., 28 jaar, muzikant, geboren en wonende te Middelburg, ter zake van heling van bovengenoemde voorwerpen. Alle beklaag den zijn te Middelburg gedetineerd. Aan de eerste 2 beklaagden is mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, ambts halve als verdediger toegevoegd en aan de andere beklaagden mr. ÏI. Oele, mede ad vocaat te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft heden J. H.j 22 jaar, opperman te Terneuzen, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van spoorwegmateriaal te Ter- neuzen, veroordeeld lot 4 maanden gevangenisstraf, met bevel tot zijn gevan genhouding. Vrijgesproken werd C. W„ 26 jaar, broodbakker en winkelier te Schore, be klaagd van dierenmishandeling. NIEUWDORP. Heden is voor de erf genamen van W. Karelse en G. de Regt, ten overstaan van notaris Joh. Pilaar uit Goes, in perceelen verkocht de hofstede in de gem. 's Heer-Arendskerke in den Noord-Kraaijertpolder, groot 17.90.95 B..A. Zij bracht op f32166,62. 's GRAVENPOLDER. Ten overstaan van Not. Paardekooper Overman is Donderdag alhier voor dhr. L. Kole aldaar in het openbaar verkocht: lo. Een hoefje met tuin en boomgaard, groot 0.46.10 H.A. aan dhr. C. G. Kolff voor f 3110; 2o. boomgaard groot 0.25.70 H.A. aan dhr. J. de Koster voor f 1083.93; 3o. dilo groot 0.15.95 H.A. aan denzelfden voor f 489.90; 4o. dito groot 0.15.95 H.A. aan dhr. Johs. Eckhardt. te Hoedekenskerke voor f 417.04 en 5o. 0.39.40 H.A. bouwland aan dhr. J. Hooge- steger Mz. voor f 1034.20. De koopers, waarbij geen woonplaats, zijn te 's Graven polder woonachtig. Onkosten 8l/2 pCt. 's GRAVENPOLDER. Ten overstaan van Not. Paardekooper Overman is Donderdag alhier in het openbaar verkocht: a. voor dhr. J. Valkier Lz. te Wolfaartsdijk een dubbel woonhuis met erf en tuin aldaar, groot 0.08.54 H.A. aan dhr. C. Zuidweg te Heinkenszand voor f 1392.en een woonhuis en erf groot 0.01.35 H.A. aan dhr. W. Westveer te 's Gravenpolder voor f365; b. voor mej. de wed. A. Verhage aldaar een dubbel woonhuis en erf groot 0.03.60 H.A. aan dhr. P. de Koster aldaar voor f 502. Onkosten 8V2 pCt. 's GRAVENPOLDER. Ten overstaan van Not. Paardekooper Overman en Pilaar is Donderdag alhier voor de erven wed. Tho- renaar in het openbaar verkocht: lo. een heerenhuis met erf en tuin aldaar groot 0.17.70 H.A. aan dhr. J. Woutersen voor f 3050 benevens f 10 voor aardappelen en 2o. een huis met erf en tuin aldaar groot 0.03.94 H.A. aan dhr. A. C. C. van Over- beeke voor f 1050. Onkosten 81/2 pCt. 's HEERENHOEK. Gisteren werd voor den heer J. B. Werri alhier, aanbesteed het bouwen eener nieuwe graanschuur en varkensstal. Architect dhr. A. le Clercq te Kruiningen. Ingeschreven als volgt M. Knuit, Hansweerd, f8449; A. den Hollander 's Heerenhoek, f 8005C. L. Ma- let. te Hansweerd, f8700; J. de Mol te Heinkenszand, f 8883J. B. Koch, Hans weerd f 8589L. Peelers Kwadendamme, 7955G. Faes 's Heerenhoek, f 7978 Gebr. Engelbert 's Heerenhoek f8169; J. Hoppenbrouwers Steenbergen £9283; A. Karelse Borsele £9050; D. van Maris Ka- pelle f8313; A. Janse Nisse f7991; P. J. Brandt 's Heerenhoek f8399; A. Hubrecht- se Heinkenszand f7955; L. Hubrechtse 'sGravenpolder f 8230J. Coppoolso 'sHeer- Hendrikskinderen f8610; J. Burggraaf We- meldinge f8985; F. D. Chamuleau 's Hee renhoek f8442; A. Jacobs Goes f8660; A. Goedemond Hansweerd f8798; D. Priem Ovezande f8420. Het werk is gegund aan de beide laagste inschrijvers, L. Peeters en A. Hubrechtse. Na afloop daarvan zijn nog ingekomen twee inschrijvingsbiljetten, te weten van G. van Riet te Goes f9800 en W. F. van Riet te Goes f 9795. VLISSINGEN, 28 April 1905. Boter f 1.20 a f 1.15 per kilo. Eieren f3 40 af per 104 stuks. MIDDELBURG, 27 April 1905. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren van alle granen zeer gering. Zomergerst was 10 ot. hooger en tarwe was 10 ct. lager. Overigens on veranderd. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe f 7.20 a f 7.30; rogge en winter- gerst niet getoondzomergerst f 4.90 a f5.00; haver f3.75 a f4,Walch. witte- boonen f 16,50 a f 17 nom.ronde bruineboo- nen f 10,50 4 f 11,lange dito f 10,50 a f 11,paardenboonen f 7.a f 7,10 tuinboonen f 6,50 a f 6,60kroonerwten f 7,25 4 f 7 50. Boter f 0.56 4 f 0.62 per halve kilo. Eieren f3.10 per 100 stuks. Vrijdag 5 Mei. BREDA, bureau sectie-Ingenieur dei- Mij tot Expl. van S. S. 2 uur herstelling en vernieuwing gebouwen enz., behoorende tot de lijnen VlissingenBoxtel; Roosen daalBelgische grens Tilburg-Belgische grens met zijlijnen naar Goirle. Bestek fl.en de voorwaarden f0,25. Aanwij zing 26, 27 en 28 April. Dinsdag 2 Mei. VLISSINGEN, inspan door not. de Maiet TAK, 10 uur, bij Jan Louwerse. VLISSINGEN, 10 uur door not. Bosch de werktuigen uit de smederij Korte Noord straat. Te zien 28 en 29 April 1012 en 25 uur. MIDDELBURG, uur bij Caljouw Veer- sche weg door not. v. Nimwegen, loop varkens, 3 geiten, 15 kippen, kiekenren en meubilair. VLISSINGEN, Kerkstraat P 32 door not. de Maret Tak 10 uur inboedel. Dinsdag 2 en Woensdag 3 Mei. MIDDELBURG door not. Verhuist No tarishuis inboedel, goud en zilver, anti quiteiten, dames- en confecliegoederen. Telkens 10 uur. Woensdag 3 Mei GOES, door deurw. Hollmann en Ver hoek in de Prins van Oranje 10 uur ven dutie van meubelen, horloges, geëmail leerde goederen enz. MELISKERKE, bij wed. Dekker, door not. v. Nimwegen, 10 uur, 1 blauwe merrie 15, 1 bruine 17, 1 bruine ruin 2 jaar, 6 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 3 weivaarzen 20 maanden, 3 vaarzen 10 maanden, 2 schapen met lammeren, marktwagen op veeren, 1 veerwagen, 2 menwagens met toebehooren, landbouw- en melkgereed- schappen enz. NIEUWDORP, 9 uur door not. Pilaar hof stede wed. Karelse, inspan als6 paarden, 6 melkkoeien, kalfvaars, runderen, 5 kal vers, 2 vette varkens, zeug met biggen, 3 loopvarkens, 80 kippen, 10 eenden, 2 honden met hokken, landbouwwerktuigen, brandhout, mest, inboedel enz. Donderdag 4 Mei. KRUININGEN, door not. Pilaar in de Korenbeurs 11 uur boomgaard „Fruithof" groot 5180 cA. Woensdag 10 Mei. WESTKAPELLE door not. v. Nimwegen 10 uur de hofstede A. Jobse 7,8209 H.A. 's HEER ABTSKERKE. Openbare ver pachting van 8.58.11 H.A. Bouw- en Wei land, te 's Heer Ablskerke en Nisse, ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur te Goes, door not. v. Campen, 2 uur, bij Jan Konings. Vrijdag 12 Mei. NIEUW- en ST. JOOSLAND bij Kake- beeke 2 uur door not. Hosang het hof- steetje „Vrederust". Woensdag 17 Mei. WEST-SOUBURG door not. de Maret Tak bij Mink 10 uur 6,2628 H.A. hooi- en weiland in Souburg, en 1,0660 H.A. bouwl. in Vlissingen. Dinsdag 23 Mei. GOES, 8 uur op het Slot door not. Pilaar een winkelhuis van dhr. Joosse 152 cA.j een huis, schuur, tuin en hoveniering 3750 cA. met erfpachtsrecht van 54 cA. uitweg Oostsingel. 7 Juni. WOLFERTSDIJK, hofstede, door not. Pilaar. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: Juli. WESTKAPELLEuur door not. v. Nimwegen, bij Jopse, inspan en veld vruchten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 7