Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. LONDEN, 27 April. De „Daily Mail" verneemt uit Hongkong, dat de kabelver binding met Hainan is doorgesneden, men vermoedt door Russische agenten. TOKIO, 27 April. De plannen van ver dediging der Japanners tegen Rozjest- wensky's vloot worden geheim gehouden. De gezaghebbende personen bewaren het strengste stilzwijgen. De uitvaardiging van den staat van beleg op Formosa, dat in zeer krachtigen staat van verweer is ge steld, is bet. eenige bericht, dat openbaar gemaakt is. Waar Togo's vloot is, weten de menschen hier niet, daar de officieren en manschappen niet meer in verbinding staan met hun familie en vrienden. De samenvoeging der Russische vloten wordt door ambtenaren en publiek met gelijke kalmte gade geslagen. RUSLAND. PETERSBURG, 27 April. Het telegram- menbureau meldtIn verband met de aan houdende geruchten over onlusten in April en Mei, die er te Petersburg loopen, heeft de gouverneur-generaal een bekendmaking uitgevaardigd om de bevolking gerust te stellen. Volgens dit stuk zullen er geen rustverstoringen worden toegelatenelke poging tol het verwekken van onlusten zal op de meest besliste wijze worden onder drukt. ITALIË. ROME. Volgens de „Tribuna" bleek bij een gehouden bespreking tusschen den minister Tittoni en de gezanten van Frank rijk, Engeland en Rusland over de Kre- tenser-quaestie, dat deze diplomaten een stemmig waren in de overtuiging, dat on der de tegenwoordige omstandigheden de anneaxtie van Kreta bij Griekenland on mogelijk moet. worden geacht, en dat het gewenscht is deze beslissing aan prins George mede te deelen; daaraan zullen eenige raadgevingen worden toegevoegd betreffende te nemen maatregelen om de gemoederen der eilandbewoners tot. be daren te brengen. De beraadslagingen, te Rome gehouden, zullen worden medegedeeld aan de mo gendheden en aan prins George, die ervan mededeeling moet doen aan de voorloopige regeering te Therisso. Het monument, dat aan de toekomstige geslachten de grootheid van het pontificaat van Leo XIII zal mee verkondigen, zal waarschijnlijk worden opgericht in de basi liek van Lateranen. De commissie uit de kardinalen, die dit werk leidt, heeft de door den Romeinschen beeldhouwer Guilio Tadolini ingediende plannen goedgekeurd. Het geheel zal in 1906 gereed komen. Uit Het Vaticaan. Eergisteren maakten wij in het kort melding van de audiëntie, die de bekende millionnair Pier pont Morgan bij den Paus gehad heeft. In de „Osservatore Romano" vinden wij omtrent zijn bezoek nog de volgende bij zonderheden Pierpont Morgan heeft aan Z. H. een geschenk van zeer groote waarde gegeven. Pius X onderhield zich lang met hem en betuigde hem o. a. zijne volle sym pathie voor bet Amerikaansche volk. De Paus zeide, dat hij het op het punt van moderne vooruitgang het meest lib.en vooruit strevende volk vond. Toen Pierpont Morgan zijn verlangen uitdruikte om de Borgiazalen te zien, gaf Pius X aan een kardinaal bevel zijn bezoeker er rond te leiden. Aan meerdere journalisten verklaarde de millionair dat hij zeer verheugd was door den Paus ontvangen te zijn hij sprak ook zijn bewondering uit voor de goedheid en welwillende beleefdheid van Pius X. FRANKRIJK. Vruchten vanhet socialisme. Uit Dimoges waar staking is uitgebroken seinde men aan de „Patrie" „De mani festanten vernielden op het marktplein het ijzeren kruis en het hek, wat er omheen geplaatst was. Daarna trachtten zij de woning van den pastoor binnen te dringen, Geweer schoten in de lucht gelost dreven ze echter op de vluchttevergeefs poogden zij nog de poort van de kerk te forceeren". In het socialistisch stedeke heeft dus het socialisme weer eens zijn waren aard op maatschappelijk en op godsdienstig ge bied getoond; gelukkig werd echter hier voorkomen, dat het van zijn godsdiensthaat de volle consequenties toonde. Overingens is in Limoges de gewone toestand teruggekeerd. Een bisschop toegejuicht. Uit Viviers wordt aan de „Vérité Fran- gaise" gemeld: Zondag, nadat in de kathe draal de Vespers gehouden waren, had alhier een treffende betooging plaats. De bisschop, Mgr. Bonnet, had onder de plechtigheid een indrukwekkende toe spraak gehouden over de Verrijzenis en daarbij herinnerd aan de groote belofte van Christus betreffende Zijn Kerk, waar tegen de poorten der hel niets zouden ver mogen. Op het plein voor de kathedraal wachtte de bevolking den hoogwaardigen prelaat op en bracht dezen, zoodra hij uit de kerk te voorschijn trad om zich naar het bisschoppelijk paleis te begeven, een geestdriftige ovatie. Het lid van den Al gemeenen Raad, de heer Auguste Lafarge, trad op den bisschop toe, en gaf in wel sprekende bewoordingen uitdrukking aan de gevoelens der geloovigen van het bis dom, daarbij wijzende op de onverbreek bare eenheid, die de Katholieken verbindt aan hun bisschop en aan den Paus". In de porseleinfabriek van Haviland et Cie. te Limoges was Dinsdag bijna op nieuw een werkstaking uitgebroken, ('ha- dal, de directeur, liet Dinsdagmorgen twee werklieden bij zich komen, die belast wa ren met herstellingswerk, dat bijna was af- geloopen. De directeur deelde hun mee, dat zij, daar hun taak al' was, maar elders werk moesten zoeken. Het bericht van hel ontslag dezer twee werklieden ging als een loopend vuur dooi de fabriek en 's avonds werd er een ver gadering belegd door de werklieden om te beraadslagen wat er te doen stond. De beweegredenen voor het ontslag, door den directeur gegeven, geloofde niemand. De werklieden hielden dat voor een praatje, maar de ware reden was, dal de directeur wraak wilde nemen voor de werkstaking. Cassagneau, de prefect, en Labussiére, de burgemeester van Limoges, zijn op de hoogte gesteld van de gebeurtenis. Zij heb ben er bij den directeur krachtig op aan gedrongen om op zijn besluit terug te komen, en zij zijn er in geslaagd hem te overreden. De beide werklieden blijven op de fa briek van Haviland et Cie. Vrede? In de Fransche Kamer werd met 518 temen 5 stemmen het voorstel, om een crediet van 20,000 fr. voor de slachtoffers der troebelen in Limoges uit te trekken, aangenomen. De minister van Binnenland- sche Zaken had zich voor het voorstel verklaard, daar het naar zijn meening, zeer bevorderlijk zou zijn voor de herstelling van de rust. DUITS CHLA ND. De Wezer-werf heeft, in verband met loonsgeschillen, 2800 arbeiders afgedankt. Zoodoende staat het werk aan drie oorlogs schepen die daar op de helling staan, stil. WESTDORPE. Een staaltje van zeer brutalen diefstal ishedennacht voorgekomen in de pastorie alhier. Toen hedenmorgen de klokkenluider P. Fijen, om 5 uur ging luiden, zag hij dat een raam in de pastorie hoog opgeschoven stond en bemerkte bij het raam verschillende inbrekerswerktuigen, waarop hij al dadelijk vermoedde, dat er dieven in huis geweest waren. Op dat oogenblik wist men er in de pastorie nog niets van. Bij nader onderzoek bleek, dat het de dieven alleen te doen geweest is om zilver- en goudwerk, althans al het zilver dat in de kamer aanwezig geweest was, was verdwenen. Er stond o a. een vaandel in de kamerdit vaandel was be legd met goudgalon. Om nu een bewijs te leveren, dat het hun alleen te doen geweest is om zilver of goud hebben zij hiervan den galon afgetrokken en de rest als een vod op straat achtergelaten. Het crucifix op den schoorsteen was geheel ontdaan van alles wat maar zilver was en het overige lag verspreid op den vloer. Verscheidene voorwerpen waren stuk geslagen om ze gemakkelijker te kunnen ontdoen van het zilver, zoodat de kamer (wat zilver of goud betreft) geheel geplunderd was. De dieven moeten hun helsch werk zoo stil mogelijk hebben verricht, want er is niets van ge hoord, en als men weet, dat de ramen van binnen verzekerd zijn met zware ijzeren latten, mag men zeggen dat zij bedreven zijn in hun vak. Nog hedenmorgen is de politie ter plaatse geweest en hebben ver scheidene inbrekersvoorwerpen medegeno men. Het is te hopen, dat deze gevaarlijke individuen spoedig ingerekend worden. WESTDORPE. In de naburige gemeente Selzaete (België), is hedennacht een man van omstreeks 30 jaar, zekeren G. de B., aan de pokken overleden. De kameraad van de B. had de pokziekte, waarop de B. hem een bezoek bracht. Bij dit bezoek heeft hij de ziekte in zoo hevige mate opgedaan, dat hij enkele dagen nadien aan de gevolgen overleed. De andere is bijna genezen. Bij Kon. Besl. is goedgekeurd, dat C. J. Boogerd, burgemeester der gemeente Kerk- werve, is benoemd tot secretaris dier ge meente. In de nog nieuwe haven aan den Schelp- hoek (Zuid-Schouwen) is aan de beschoei ing een ernstige calamiteit ontstaan. Eenige der palen zijn gebroken en gescheurd door de werking van den grond en van de twee kleine gemeenten Noordwelle en Seroos- kerke, die toch reeds ongeveer f 11.000 de som waarmede de uitvoering van't werk de raming overtrof moesten bijbetalen, zal de voorziening in dit malheur een be langrijk offer eischen. In October 1901 had een dergelijk onge luk plaats in de toen ook nieuwe haven te Scharendijke (Noord-Schouwen.) (M. C.) Op de lijn Brouwershaven - Steenbergen zijn met Paschen, Zaterdag, Zondag en Maandag, vervoerd 3336 passagiers. In de week van 19 tot en met 25 April kwamen in de provincie Zeeland voor twee gevallen van roodvonk, te Middelburg en te Zaamslag, en een geval van diphteritis te Aardenburg. Men schrijft aan de „Noord Brabanter" Menig gemeente ambtenaar heeft wel eens de moeilijkheid ondervonden, om de in komende rekeningen te sorteeren naar ge lang zij tot dit of dat hoofdstuk, afdeeling en artikel der gemeente-rekening behooren. Zoo heb ik telken jare moeite met de advertentiën betreffende de oproeping van onderwijzers. Moeten de rekeningen daar voor vallen onder de rubriek „schoolmeu- belen", dan wel onder lie van „schoolbe- hoeften", met andere woorden, is een onderwijzer een meubel of een behoefte in de school? Wij moeten daarmede rekening houden, want anders worden we door 't Gouvernement op de vingers getikt. (Booze tongen zeggen, dat de ambtenaren een kwartje krijgen voor iedere opgemerkte fout). Ten einde raad wendde ik mij tot den Arrondissements-schoolopziener en die school-autoriteit een bevoegd gezag ten deze rangschikte den onderwijzer onder de rubriek school behoeften. Met verruimd hart maak ik nu mijn bevelschriften op en meen goed te doen de vele gemeente-ambtenaren, lezers van uw blad, met die uitspraak op de hoogte te stellen. Te Amsterdam heeft de „lieve jeugd" weer eens een aardig stukje uitgehaald de inhoud der brievenbus op de Oude schans stond dezer dagen in brand. De brandweer heeft gepoogd zooveel mogelijk te redden. Is het tijd de baldadigheid der straat jeugd behoorlijk aan banden te leggen of niet? Te Delft is Woensdagavond inhetProv. kanaal, ter hoogte van het z. g. Duivelgat, een naar schatting 60 jarig onbekend man te water geraakt en verdronken. Misbruik van sterken drank moet aan het ongeval niet vreemd zijn. Het lijk is nog niet ge vonden, wel een pet. Uit Vollenhove wordt aan de ,,Zw. Ct." gemeld dd. 25 dezer: Hedennacht is alhier een vreeselijk dra ma afgespeeld. Toen hedenmorgen de hof- slede „de Roleoate" gesloten bleef, heeft men zich door inklimming toegang ver schaft. De bewoners Harm de Vries en zijn zuster, werden zwaar gewond op den vloer gevonden. Bij nader onderzoek bleek de Vries reeds overleden, maar de zuster gaf nog teekenen van leven. Voor baar be houd wordt echter gevreesd. Nader wordt gemeld Op de boerenhoeve „De Relocate" wo nen de 42-jarige Harm de Vries en zijn 55-jarige zuster Naatje de Vries. Toen de melkrijder van de boterfabriek De Vol harding geen melkbussen aan den weg vond slaan, die De Vries daar gewoon lijk neerzette en trols herhaalde signalen geen gehoor kreeg, werd door hem en enkele inmiddels gewaarschuwde familie leden een onderzoek ingesteld. Door in klimming wist men zich toegang Ie ver schaffen lol de overigens op gewone wijze gesloten woning. In een der vertrekken vond men loen De Vries in een uiterst verwrongen houding voorover op den vloer liggen. Het hoofd was aan de rechter zijde geheel in elkander gedrukt, terwijl een groote plas bloed van ongeveer een meter omvang rond om hem heen lag. De weeke hersenmassa kwam uil de won den Ie voorschijn. Hel slachtoffer hield de gebalde vuisten krampachtig tegen de borst gedrukt, de knieën waren opgetrok ken, de rechtervoet was ontbloot. Niel alleen de vloer, maar ook de muren en zelfs de zolder waren mei bloedvlekken bespat. Alles stond op zijn gewone plaats, geen stoel was verzet. Een groole worste ling of iets dergelijks schijnt dus niet te hebben plaats gehad. Op de tafel lag een mes, dat echter niet gebruikt schijnt te zijn. Eenige meters verder lag de zuster in bewusteloozen toestand. Aan het hoofd had zij een 12-tal wonden, terwijl indruk ken van vingers aan den hals werden waargenomen. Haar toestand is ernstig, doch geeft hoop op herstel, hetgeen drin gend wenschelijk is met hel oog op te geven inlichtingen. Allerlei geruchten doen de rondte, doch niets kan er met zeker heid worden vastgesteld. Aan zelfmoord valt niet te denken. Wel veronderstelt, men, dat de man op het hoo- ren van gerucht is ontwaakt en zijn hoofd om de deur heeft gestoken, waarna hij direct de doodelijke wonden (schot of slag) heeft ontvangen. Doch dit is slechts ver moeden. Buitenshuis is alles gewoon en van inbraak of geweld is verder ook niets te bespeuren. Het parket van Zwolle was spoedig ter plaatse. Het lijk is naar het ziekenhuis te Zwolle gevoerd. Heden zal aldaar de sectie plaats vinden. L e e 1 ij k aangereden. Zatermor- gen, tegen 10 uur, werd op de Ceintuur baan bij den Amsteldijk een tramwegwer ker door een in snelle vaart voortgaande automobiel aangereden. De man werd eeq eind door de auto voorlgeschoven en ern stig gewond. O. a. had hij verscheiden bloedende kwelsuren aan het hoofd. Geheel ontdaan werd hij een café-tje binnengedragen waar hij voorloopig ver bonden werd. Daarna werd hij naar hel O. L. Vrouwe-Gasthuis gebracht, waar men zware inwendige kneuzingen constateerde. De eigenaar van de automobiel is onbe kend gebleven. Men meldt ons uil Haarlem: Het vreemdelingenbezoek was hier met Paschen bijzonder groot. Bij duizenden werden door de treinen bezoekers aange bracht; reeds te 2 uur werd hun aantal op goed 20.000 geschat. Zelfs de goede renwagens waren zoo nu en dan vol. De Vereeniging tot verfraaiing gaf kosteloos gidsen uit van Haarlem en omstreken aan haar informatiebureau aan het spoor. Een eigenaardig verzoek je li r i f t.. „De Winkelier" bevat het volgende typi sche stukje: Het volgende adres werd dezer dagen verzonden Aan de straatjeugd, alias straatbengels der gemeente Amsterdam. Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, allen win keliers en neringdoenden te dezer stede; dat zij met klimmende belangstelling de bewonderingswaardige volharding hebben gadegeslagen, waarmede gij u er op toe legt, hunne spiegelruiten te bekrassen, en hunne puien le verminken en te bescha digen, door er met uwe kleine zakmes jes stukken af te snijden; dat zij, in aanmerking genomen hebben, dat. gij voor hunne zuurverdiende belasting penningen wordt onderwezen en misschien weldra voor diezelfde belastingpenningen zult worden geschoeid, gekleed, gevoed en gebaad; dat zij overwogen hebben, hoe gij, wan neer zij u aan de Justitie overleverden, ook nog zoudt worden gehuisvest op hunne kosten. Redenen waarom zij zich met aandrang tot U wenden met het eerbiedig verzoek: lo. om, wanneer hunne spiegelruiten het moeten ontgelden, voor uw verheven doel in 't vervolg gebruik te maken van het stukje zeep van de waschtafel uwer ouders zooals dezer dagen door een veél- belovenden kleinen vriend met schitterend succes werd bewerkstelligd; 2o. om het spuwen tegen de winkel ruiten na te latenniet omdat deze uiting uwer belangstelling door requestranten niet hoogelijk wordt gewaardeerd, maar omdat uwe koslbare gezondheid door dat spuwen zeer wordt benadeeld, zoodat. gij ten slotte ook nog op hunne kosten naar een sanatorium voor longlijders zoudt moeten worden gezonden. Requestranten roepen daarom, o, feeder geliefde straatjeugd, Uwe hooggewaar deerde clementie voor hunne spiegelruiten en winkelpuien in. 't Welk doende, enz. (Volgen de handteekeningen van een duizendtal winkeliers). Verduistering. W oensdagmiddag is te Groningen zwaar geboeid binnenge bracht Joh. D., vroeger boekhouder bij de sedert ontbonden Cooper. Landbouwver- eeniging te Groningen, verdacht van ver duistering van gelden van bovengenoemde vereeniging. In verband met de arrestatie van de vier beruchte inbrekers J. W. G. W., C. G. G., B. S„ en P. v. D„ verdacht van diverse inbraken in winkelhuizen te Rot terdam, tijdens afwezigheid der winkeliers in den regel des avonds, verneemt men, dat. de beruchte inbreker C. G. G. die pas 7 jaar had ondergaan, voor den rechter van instructie eene volledige bekentenis heeft, afgelegd in verband tol de inbraak Zondagavond 16 April bij den winkelier L. C. Kuipers aan de Zomerhofstraat, al waar een kistje met f 800 werd ontvreemd. Twee der medeplichtigen zijn K. gevolgd, loen deze met zijn gezin uitging op bezoek in de Pijnackerstraat en vatten daar post, terwijl de beide anderen den inbraak deden. Vóór dat de buit gedeeld werd in de woning van W. in de Hamelstraat, moot W. eerst tersluiks een bedrag van f 600 uit hel geldkistje genomen hebben en daar door zijne medeplichtigen te kort gedaan. Zaterdagavond ten 9 uur werd te Rot terdam in het benedenhuis van pand no. 18 in de Goudsche straat, bewoond door den heer J. F. R. een lek in de gasleiding vermoed, omdat het er geducht naar gas rook. Met een brandende kaars ging men in een achterkamer een onderzoek inste len. Plotseling volgde er een ontploffing, met het gevolg dat in dat vertrek het plafond grootendeels wegsloeg, terwijl in de daar boven gelegen keuken van de eerste ver dieping, bewoond door den heer M M., de glasruiten werden verbrijzeld. De schade is vrij groot. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. F.enige spuiten, benevens de reddings brigade waren uitgerukt, doch behoefden geen hulp te verleenen. Op het Spui, bij het Rokin te Amster dam, zag men volgens het N. v. d. D. dezer dagen een aardig tafereeltje. Aan den eenen kant een reusachtige verhuis wagen en aan den anderen kant bij „Arti" was een stofzuiger aan het poefen en zuch ten. Toen kwam er van de Kalverstraat zoo'n zware bierkar aan met twee heel dikke paarden er voor. Die schrikken hevig van „le netto;, age par le vide" en begonnen geweldig te stampen en te springen, zoodat iedereen de wijk nam. Op dit oogenblik kwam er een fietsend juffertje aaD, heel jong en tenger. Fluks wipte zij van haar rijwiel, zette het tegen een muur en zonder een oogenblik te aarzelen ging zij naar de groote trappelende paarden, pakte ze kalm en bedaard bij een rien en onmiddellijk be daarden de dieren en reden met den zwa- ren wagen Rokinwaarts. Wip zat het juffertje weer op haar fiets en verdween, 't Was in een oogenblik af- geloopen en de omstanders zagen het spra keloos aan, maar een kruier vertolkte die verbazing met den uitroep „Nou, die mot een ekipaosie hebben!" AMSTERDAM. Door de politie alhier is iemand aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van 25 hor loges ten nadeele van een grossier aldaar. Amsterdam. Woensdag 8 uur is alhier in do Raadhuisstraat een oude vrouw over reden door een zwaar geladen kar, waar van het paard op hol sloeg. De kar ging over het lichaam van de vrouw en de on gelukkige was onmiddellijk een lijk. Het lijk werd in een nabijzijnd huis gebracht en later per brancard vervoerd, De koest sier bekwam slechts eenige schrammen aan het hoofd. Middelharnis. Maandagmiddag versprei de zich het gerucht dat de 26-jarige D. P., uitgegaan om een zeiltochtje te maken, in de haven verdronken was. Al spoe dig bleek het gerucht waarheid. Het ran ke vaartuigje was tengevolge van een rukwind omgeslagen. Het zoontje van L. dat zich mede in het bootje bevond werd gered door den heer v. d. Berge, die die zich gekleed te water had begeven. D.P. werd eerst na een kwartier tijds op gehaald, maar de pogingen om de levens geesten op te wekken waren vruchteloos. Men meldt uit Haarlem dd. 26 dezer Een 6-jarig meisje, J. V. genaamd, dat gisterennamiddag schrok van een voorbij komenden stier en daarvoor op zeide sprong, kwam daardoor onder de electrische tram op den Kleinen Houtweg. De tram ging over de borst van het kind. Het was da delijk dood. Vreeslijk ongeluk. Bij eenen feeststoet in Murcia geraakte de Bacchuswagen door de ontploffing eener acctyiecnlamp in brand. Een meisje dat eene godin verbeelde, kon niet vluchten, daar zij aan het vat was vastgebonden. Eindelijk werd zij door eenige werklieden met levensgevaar gered, maar hare beenen waren reeds heelemaal verkoold. Andere personen kregen brandwonden of braken zich de beenen. TunnelteHilversum. Het rapport der commissie, uit den Hilversumschen Raad benoemd ten einde een onderzoek in te stellen naar de beste wijze waarop een verbeterde gemeenschap tusschen de beide gedeelten der gemeente, van elkaar ge scheiden door de spoorlijn, kan worden tot stand gebracht, is verschenen. Daarin worden drie plannen aan de hand gedaan. Tegen hel derde, een tunnel met trappen, harl de H. IJ. S. M. geen bezwaar. De geraamde kosten van dit plan, f 20.000, waren evenwel te laag. Een som van f 50.000 a f 60.000 is daarvoor noodig. Te Parijs heeft deze week een merk waardige diefstal plaats gehad. Een jonge, Fransche baron, eenige jaren geleden be faamd om zijn buitensporige levenswijze, stal bij een juwelier, met. wien bij aan 't onderhandelen was, juist toen deze hem even den rug toekeerde, een kostbaren armband en snelde daarmee den winkel uit. De juwelier liep den dief achterna, haalde hem in, en bracht, hem naar het politiebureau, alwaar hij bekende. Hoewel de baron in verzekerde bewa ring wordt, gehouden, is hem toegestaan in correspondentie met zijn ouders te blijven. Het. bleek dat hij in vijf jaar het bagatelletje van Tl/3 millioen franc had opgemaakt. In de pers hebben onlangs berichten geslaan over de 115-jarige vrouw Magel- haens te Oporto, die de oudste vrouw van Europa, heette te zijn. Uit Munchen wordt thans gemeld dat niet Portugal, maar Bei eren er zich op kan beroemen, de oudste vrouw van Europa te bezitten, een Josepha Edler, die in 1787 geboren is en te Spit- zendorf bij Fürsteneck woont. Uit bestje is nog zoo gezond dat zij, ook in den loop van den vorigen winter, op vele dagen barrevoets liep. De. prins-regent van Bei eren heeft kortgeleden nog van zijne be langstelling voor haar blijk gegeven, door haar ie Dittling te laten fotografeeren. Te Therosiopol zijn een glazenwasscher, zekere Franz Boni, en zijne vrouw aange houden. Het is bewezen dat Boni aan het hoofd stond van een moordenaarsbende, die zeven sluipmoorden en twaalf pogin gen tot plunderen op het geweien heeft. In hel. huis, waar Boni woonde, werden voel geweren en 300 patronen gevonden. Te Waitzen zijn Woensdagavond twee medeplichtigen van Boni aangehouden. De Belgische regeering heeft bij een Brusselschen juwelier een bestelling ge daan van 3500 eeret.eekens, uit te deelen tijdens de tentoonstelling van Luik. Een drankstrijd van zeer bizonderen aard wordt uit. de Ver. Staten gemeld. Te Hampstead, een stad in Texas, ont stond na een vergadering van geheel-ont houders een gevecht met tegenstanders dezer beweging. Er volgde een hevige schietpartij, waarbij het congreslid Pink- ney, zijn broeder en nog een leider der geheel-onthouders en een anti-onthouder, advocaat Brown, doodgeschoten en vele anderen gewond werden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2