Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. GOES. De beruchte 15 jarige M. S. alhier werd Woensdagavond daar hij in staat van dronkenschap verkeerde door de alhier ge stationeerde officieren van het Leger des Geils tehuis gebracht; even daarna moest bij op verzoek der ouders door de politie mt de ouderlijke woning worden verwijderd daar hij dreigde alles in huis kort en'klein ,te„ sl!»a? en zijne familie met een mes te lijf wilde. GOES. Zoo brutaal mogelijk, te Jtloetmge werd Woensdag een koe voor de consumptie afgekeurd en moest daarom worden begraven. Toen de veldwachter het vleesch wilde doen begraven en onbruikbaar maken, was een groot gedeelte verdwenen, dat spoedig werd opgespoord ten huize van j te Goes- slachter van beroep, die zich daarvoor zal moeten verantwoorden. GOES. Zooals uit eene achterstaande advertentie Wijkt, kan men bij dhr. L. Walraven, Keizersdijk alhier, verschillend steenhouwwerk bezichtigen, o. a. geboet seerde en in gips gebrachte afbeeldingen. GOES. Een bedroevend figuur maakte bejaarde slager D., door Woensdagna- middag dusdanig beschonken te zijn op den openbaren weg, dat overbrenging door de politie naar het arrestanten-locaal noo- dig was. MIDDELBURG. Hel aantal kiezers voor de tweede Kamer bedraagt in het district thans 9151 tegen 7788 in 1901 of 1363 meer. MIDDELBURG. Zondag 4 Juni a. s. zal Mr. J. Thijssen van Haarlem, penning meester van den Bond van Katholieke Kiesvereenigingen, eene politieke lezing houden in het Vincentius-gebouw voor Middelburg's Katholieken. MIDDELBURG. Het gisteren door de cre diteuren in de zaak der firma van der Leijé Co. aangenomen accoord, bedraagt, naar wij vernemen 31 percent. MIDDELBURG De heer Lohman heeft bericht geen tijd meer te hebben om voor de verkiezingen alhier op te treden. MIDDELBURG. In de gistermiddag alhier gehouden vergadering van schuld- eischers van de firma Van der Leijé Co is door al de daar aanwezige en vertegenwoor- digde schuldeischers aangenomen een aan hen door de vroeger genoemde commissie aangeboden liquidatie-accoord en zijn drie leden dier commissie tot liquidateuren be noemd. VLISSINGEN. In de zitting van den ge meenteraad werd Donderdag een lang durige discussie gevoerd over het voor stel van Burg. en Weth. tot geheele of gedeeltelijke sluiting op Zondag van de lokalen waar vergunning bestaat voor den verkoop van sterken drank. De anfi-rev. leden, de heeren Blum, Bos en van dei- Meer drongen krachtig aan op inwilliging van het verzoek. Daarentegen werd van liberale zijde liet voorstel van en YV op verschillende gronden gesteund door de heeren van Raalte, mr. Smit, Rottier, Geel hoed en Winkelman, die allen meenden (lat (.u zorg van den gemeenteraad niet zoo ver mocht gaan om een ged jelte der ingezetenen van hun vrijheid te berooven. De heer van Raalte zeide als liberaal niet gaarne tot zulke maatregelen, als de kerke- ïaden verzoeken, te willen medewerken. Er zou op zoo'n wijze van andere zijde evengoed een adres kunnen komen om de kerken te sluiten, en waar zou het dan heen moeten Ook de voorzitter, de wet houder Loois (anti-rev.) steimde het voor ste] van het dag. bestuur. De heer van der Meer maakte er nu een voorstel van om bedoelde gelegenheden 's Zondags tot. 12 uur gesloten te houden, doch ook hiervan wilde geen der liberalen weten, en hoewel de heer van der Meer daarna zijn voorstel wijzigde in dien zin. zeide zij, zich bijzonder tot Gryce wen dende, „en ik vermoed dat de man, die mij het verzoek overbracht, iemand is, dien gij in uw dienst hebt. Indien ik mij hierin niet vergis, zou het mij genoegen doen, dadelijk te mogen vernemen, wat gij van mij verlangt, want ik ben zeer ver moeid en afgemat en heb behoefte aan rust". „Het spijt mij zeer, miss Leavenworth, dat ik u moet lastig vallen", zeide Gryce, zich bedaard de handen wrijvende en een blik van teedere gemoedelijkheid op den knop van de deur slaande, „de zaak is echter, dat ik gaarne zou wenschen te weten „Iets betreffende den sleutel, dien deze man, gelijk hij u zonder twijfel zal ge boodschapt hebben, mij in hel vuur heeft zien werpen?" zeide zij, hem plotseling in de rede vallende. „Ja miss". „Dan moet ik u mededeelen, dat ik vol standig weiger u iets daaromtrent te zeg gen", hernam zij. „Gij zult mij door niets hoegenaamd van dit besluit kunnen af brengen, en het zou daarom slechts ijdel pogen zijn, dit te beproeven". Na dit ge zegd te hebben, sloeg zij op mij een veel- beteekenenden blik, waarin duidelijk eenig verwijt lag opgesloten, en verliet met lang zame schreden het vertrek. Gedurende eenige oogenblikken bleef Gryce haar met groote aandacht nastaren, en na een diepe buiging te hebben ge- dat gedurende het badseizoen dozo sluiting niet van toepassing zou worden verklaard, werd zijn voorstel met 12 legen 3 stemmen verworpen. Alle aanwezige liberalen stem den met den heer Loois tegen dil voor stel, waar-na het voorstel van B. en \Y. mol 12 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Het kohier van den hoofdelijken om slag voor den dienst 1905 werd vastge steld met een belastbaar inkomen van f2.074.525 en een belastingcijfer van f 75.927.615 en het percentage bepaald op 3.66. VLISSINGEN. Maandag 29 Mei des avonds 8V2 uur zal in het Concertgebouw- de R. K. kiesvereeniging vergaderen. Op de agenda komen o. a. voor het jaarverslag en het. stellen van een candi- daat voor de Tweede Kamer der Stafen- Generaal VLISSINGEN. Hedenmorgen alhier ge arriveerd: het Engelsche stoomschip „Kir- riemoor" komende van Mobile via Ham burg met een lading teakhout voor de Naamlooze Vennootschap „Houthandel" te Middelburg. 's HEER-ARENDSKERKE. Op de ver gadering van het Waterschap alhier, waren tegenwoordig 32 leden uitbrengende 57 stemmen. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Wordt medegedeeld dat gelegd zijn 5355 M. grintweg die gekost hebben f9255.00 en f250 aan den opzichter. De rekening van het afgeloopen jaar wordt goedgekeurd in ontvang 3312.27' en uitgaaf 3286 95-"1, goed slot f25 77. Begrooting over dit jaar ontvangst en uitgaaf op f25037.35 met een post voor onvoorzien f 1104,93. Besloten wordt een leening aan te gaan van ongeveer f 20.000, bij Gemeente-crediet zijnde een annnïteits- leening over een tijdvak van 40 jaar terug te betalen. De heer D. Vermet wordt als gezworene herkozen met 44 stemmen. Dhr. J. D. Elenbaas bekwam 12 stemmen, 2 van onwaarde. Hierna is de vergadering gesloten. HANSWEERT. Ter kennis van belang hebbenden wordt gebracht dat de kleine schutsluis van het kanaal door Zuid-Beve- land alhier in verband met den afloop der herstellingswerken, wederom voor de scheepvaart is geopend. SCHORE. Maandag a. s. zal de Commis saris der Koningin in deze provincie alhier een bezoek brengen. IERSEKE. Woensdagavond omstreeks uur viel een 69-jarig klein-landbouwer, die van zijn land thuis kwam, op de ach terplaats zijner woning eensklaps dood neer. Z. ZIERIKZEE. Het aantal kiezers in het kiesdistrict alhier bedraagt voor de Tweede Kamer 7428 en voor de Prov Staten 3983. In 1904 waren die cijfers 6461 en 3288. HENGSTDIJK. Onze nette kerk is van buiten geheel schoongemaaktook de toren met wijzerplaat is onderhanden ge nomen, en de gebruikte zandsteen zuiver afgeschuurd. Een bijzonderheid is wel, dat het werk aan toren en wijzerplaat is geschied door F. Dubois en gebr. Muller alhier, eenvou dige werklieden wel is waar, doch die deze gevaarlijke zaak wel durfden onder nemen; gevaarlijk, want Belgische werk lieden, bekend als metselaars van hemel- hooge schoorsteenen o. a., durfden onzen toren niet te beklimmen. TERNEUZEN. De gemeenteraad alhier besloot eene geldleening aan te gaan van f 6500, rentende hoogstens 4 percent. In de laatste nachten heeft het in onze provincie vrij sterk gevroren. Dit verschijn sel alsmede de hevige winden der laatste dagen zijn oorzaak, dat vele bloesems der vruchtboomen zijn bevroren of afgewaaid, zoodal van het vroege fruit over het alge- maakt, volgde hij haar haastig buiten de kamer. Nauwelijks was ik bekomen van de ver rassing, die deze onverwachte beweging hij mij had veroorzaakt, toen zich in de gang een gejaagde treil liet hooren en Marie met hoogrood© wangen en zwoegende naar mij toekwam. „Wat is het?" zeide zij. „Wat heeft Eleonore gezegd „Helaas I" antwoordde ik, „zij heefl niets gezegd. Dat is juist het treurigst, miss Leavenworth. Uw nicht geeft voort durend blijken van eene achterhoudend heid, die hen, welke er getuige van zijn, zeer pijnlijk aandoet. Zij moest begrijpen, dat wanneer zij op die wijze doorgaat, hiervan het onvermijdelijke gevolg zal zijn, dat „Dat wat?" klonk hare angstvolle vraag, waarbij zij nauwelijks durfde ademhalen. „Dat zij de treurige gevolgen die dit na zich zal sleepen, dan niet meer zal kunnen koeren". Gedurende eenige oogenblikken bleef Marie mij met oogen vol innerlijken angst en twijfel aanstarendaarna zonk zij achterover in een der armstoelen, bedekte het gelaat met haar blanke handen en riep uit: Waren wij maar gestorven tegelijk met hen, die ons het leven gaven I" (Wordt vervolgd). meen slechts een schrale oogst te wachten staat. Te Aardenburg kreeg een landbouwers knecht een zoo hevigen slag van een paard dat zijn neusbeen gebroken is, waardoor opneming in het gasthuis noodzakelijk bleek. Zijn toestand is goed. Naar aanleiding van het feit, dat de tneeste Belgische kooplieden, die de Sas van Gentsche veemarkt bezoeken en die verleden week geweigerd hebben hun fabelachtig hoogen aanslag in de bedrijfs belasting te voldoen, in de meening ver- keeren, dat zij beboet kunnen worden zoo zij langer in Nederland handel drijven, waren op de laatst gehouden veemarkt aldaar slechts 54 beesten aangevoerd. De gemiddelde aanvoer is 100. Genoemde koop lieden hebben gezamentlijk een request ingediend bij den minister van flnantieën. In de week van 17 tot en met 23 Mei kwamen in Zeeland voor1 geval van typhus of februs thyphoidea te Tholen, 4 gevallen van roodvonk, 1 te Philippine en 3 te Ierseke, eD 2 gevallen van dipht- heritus, 1 te St. Kruis en 1 te Sas van Gent. Te Oude Tonge had gisteren in den vroegen morgen -een treurig ongeluk plaats. De 25-jarigo A. M., was bezig aan de los plaats grind te laden, toen op eens het paard schrok van een inkomende motor boot, met hef noodlot lig gevolg, dat de voerman onder het. zware voertuig raak ti en een der wielen hem schuin over de borstkas ging. Inwendig zwaar gekneusd, werd de ongelukkige naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij korten lijd later den geest gaf. Niet te beschrijven is de droefheid der zoo zwaar beproefde ouders van den oppassenden jongeman. In den tuin van iemand te Gennep heeft een vogelenpaar zijn nestje gebouwd in den jaszak van den vogelenver schrikker. Jonge meisjes worden zeer dringend en op goede gronden gewaarschuwd zich niet naar Luik te begeven 0111 daar eene be trekking op dc Tentoonstelling of daar buiten (e aanvaarden, zonder voorafgaand deugdelijk onderzoek. Reeds zijn verschil lende meisjes, op advertenties in Nedor- landsche bladen naar Luik gelokt, bedro gen uitgekomen, daar de aangeboden be trekking niet. bestond of allesbehalve aan bevelenswaardig was. Wie vertrouwbare inlichtingen begeert, wende zich tot. het Nationaal Bureau van Informatie, Noorderstr. 20 te Amsterdam, onlangs door de verschillende vereenigin- gen in Nederland, die zich bescherming van minderjarigen ten doel stellen, op gericht. Door dit nationaal bureau worden der gelijke inlichtingen gaarne kosteloos ver strekt. Uit Assen schrijft men aan de Zw. Crt. Eergisteren zou een reparatie aan den grafkelder van den heer Valkenstijn, in 1871 bij het overlijden zijner echtgenoote genaamd L. d'Areneeij op het bui tengoed Valkenstijn gesticht, plaats hebben, toen ontdekt werd, dat daar ingebroken was, maar wanneer is moeilijk te gissen, daar de opengebroken plaats weder was dichtgemetseld en bepleisterd. Allerhande fantastische verhalen doen daardoor de ronde, omdat de overledene van een aan zienlijke familie uit Frankrijk afstamde en zelfs ten doop was gehouden door den keizer van Frankrijk, die daarbij een zeer fraaie doopsprei had geschonken. Deze nu zou met haar begraven zijn, terwij! ook andere groote waarden, als ringen, bjj het lijk zouden zijn verbleven Hoe het zij, de begrafenis zoowel van haar echtgenoot, die zeer eenvoudig leefde en een groot zonderling was, als de vermelde omstan digheid van mevrouw, gaf daartoe wel eenige aanleiding. Sedert 1882 was de V. bijgezet en kwam het landgoed in handen van de r.-k. gemeente alhier, aan wie het vermaakt was. Kort na middernacht ontstond Woens dag brand in de drukkerij van den heer H. Haarmans te Amstelveen, De vlammen grepen zoo snel om zich, dat de bewoners met moeite zich zeiven in veiligheid kon den stellen. Van redden van den inboedel was geen sprake. In korten tijd sloegen de vlammen aan alle zijden uit, zoodat de dorpspuit, die spoedig ter plaatse verscheen, zich beperkte tot het nat houden van de belendende woning van den heer Koudijs, een manufactuurwinkel. Deze werd dan ook behouden. Eerst na het verschijnen van een tweede spuit, die van de Hand naar Leiden, kon gedacht worden aan het bestrijden der vlammen, welke men dan ook spoedig meester was. Toch is het ge heele gebouw uitgebrand en kon pas om half vijf worden ingerukt. 'tWas gelukkig stil weer. Met een Noordwester als voor enkele dagen had Amstelveen eenzelfde ramp kunnen treffen als Vriezenveen. Thans bleef het bij dat eene gebouw met eenige gesprongen rui ten van nabijliggende woningen. Verzekering dekt de schade. Het onder de gemeente Doornspijk aange spoelde lijk is herkend als dat van D. K., van Zaandam, den knecht van schipper Schuurman, van Meppel, wiens vaartuig van 6 op 7 Januari in de Zuiderzee nabij den Doornspijker berg is gezonken. Schipper, vrouw, kinderen en knecht, die eene weduwe met zes kinderen in armoedige omstandig heden achterlaat, zijn daarbij omgekomen. Donderdag vierde een echtpaar te Kerk- driel de zilveren bruiloft. Een 19-jarig buurtgenoot van het bruidspaar loste een vreugdeschot, waarbij het geweer sprong, de rechterhand verbrijzeld werd en een stuk van den loop hem tusschen de oogen in hel voorhoofd drong. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Te Antwerpen is de bestuurder van een electrischen tramwagen plotseling krank zinnig geworden. Hij liet de machine met alle kracht werken. De wagen vloog in duizelingwekkende vaart alle halten voor bijMaar gelukkig werd hel eind der lijn bereikt zonder dat er iets was be schadigd of iemand ©enig letsel had be komen. De krankzinnige werd onverwijld in verzekerde bewaring gebracht. D e schoenendiefstal. Te Ham burg gebeurde het, dat een jongeman in een schoenwinkel een paar schoenen kwam passen. Nadat hij een paar had uitgezocht, trok hij het aan en liep er een paar maal den winkel mede op-en- neer, om te zien, ol' ze gemakkelijk zaten; plotseling rukt hij de deur open en holde de straat op. Schoeiienkoopman en winkel bedienden hem achterna. Maar eer de dief het eind van de straat bereikt had, liet een zool van een der nieuwe schoenen los. En nauwelijks had de schoenenkoop man dit ontdekt, of hij liet zijn personeel de jacht staken en onmiddellijk rechtsom keert maken. Maar de dief had het ongeluk een agent in de armen te loopen. En 1111 doet zich het eigenaardige geval voor, dat de politie den bestolene moet zoeken, want de schoenenkoopman, een verstandig man, houdt zich stil; en ook de dief, erkentelijk tegenover zijn schoen leverancier al was de qualiteit onvol doende weigert het adres op te geven. Oog om oog. Een koetsier heeft te Parijs terecht gestaan omdat hij een van zijn medemenschen een oog heefl uitge slagen. De vergoeding, die daarvoor den eenoogige toekomt, is nog niet vastgesteld, maar waar over gesproken is, de koet sier mag zijn beide oogen behouden. Het is zoo gegaan Een Parijsche dameskap per moest naar een dinétie en had veel haast. Hij sprong in een rijtuig op straat. De koetsier legde de zweep op het jpaanl, maar het. paard schrikt ergens van, en weigert. De koetsier werkt met de teu gels en de zweep. Pats, pats. De dames- kapper, die zoo'n haast heeft, kijkt uit het portier en krijgt een waai ffiet de zweep net in zijn oog. De doktoren hebben het oo£ niet kun nen redden, de dameskapper moet het in het vervolg van zijn leven met één oog stellen. De koetsier is gisteren veroordeeld tot 100 francs boete door den correctioneel! n rechter. Dit wat het strafrechtelijke aan gaat. Wat het burgelijk recht betreft is hij veroordeeld tot schadevergoeding. Het bedrag der schadevergoeding is voorloo- pig gesteld op 5000 francs. Deskundigen zullen uit te maken hebben op welk be drag het oog van den dameskapper moet worden geschat. De eisch van den kapper is 100.ÓÜ0 francs. Dat de koetsier allicht niet in staat zal zijn zooveel geld voor zijn zweepslag te betalen, is geen bezwaar. De rijtuigmaat schappij is voor de schadevergoeding ver antwoordelijk gesteld Overrede 11. Van een oplichter, wien het minder goed verging, vertelt een Pa- rijsch blad het volgend avontuur. Een kantoorbediende zonder werk en zonder inkomsten kwam ter oore dal, on langs een van zijn kennissen ten gevolge van een automobiel-overrijding een scha devergoeding van 30.000 frs. had ont vangen. Dat was een kans voor den armen drommel, en zonder aarzelen liet onze vriend zich op den boulevard Saint Michel voor een aansnorrende pracht van een automobiel op straat vallen. Toen het zware voertuig behoorlijk de verlangde taak had vervuld, raapten omstanders en agenten den overredene in niet al te deer- niswaardigen slaat opzijn rechterbeen slecht was gebroken. Ik ben rijk! dacht het slachtoffer, toen hij in zijn kribbe in het ziekenhuis Hotel Dieu lag. Maai' de ontgoocheling was schril. De chauffeur van <le pracht-automobiel was een dief, die zoo juist den wagen gestolen had; en noch de dief die èn wegens diefstal èn wegens onvoorzichtig rijden achter de tralies werd gezet noch de bestolen eigenaar van de automobiel ble ken geneigd, het slachtoffer één cent scha devergoeding te betalen. Er zijn arme drommels die pech hebben Een uiL Berlijn gekomen kellner bracht eergisteren te München, in de stedelijke bank van leening een rok, dien hij blijk baar gestolen, maar niet voldoende door zocht hadin een der zakken vond de lommerdbeambte een hrierentasch met een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. De be ambte waarschuwde de politie, en de kellner werd in hechtenis genomen. Hij is in 't bezit van heel wat inbrekersge- reedschap gevonden, en men denkt, (dat lui een beruchte internationale inbre ker is. Don Carlos en zijn gemalin hebben aan Z. H. den Paus een prachtige met 28 edelsteenen versierde massief gouden ki lk ten geschenke gegeven, vervaardigd in de ateliers van den bekenden goudsmid Paliotti te Venetië. De markies van Queensberry heeft hij den politierechter van West-Louden aan zoek gedaan om vergunning voor het dra gen van een geladen revolver, teneinde zich te verdedigen tegen automobilisten. Tweemaal was hij 111 rle laatste dagen hij 't oversteken van den weg bijna over reden door auto's, die zonder waarschu wend geluid in vliegende vaart kwamen aanrennen. Ik ben anders voor geen klein tje vervaard, zeide de markies. Ik heb op de vloot gediend, en veel gereisd en ge woond in afgelegen doelen van Afrika, Noord- en Zuid-Amerika, Australië, Rus land en Siberië. Ik ben een vreedzaam mensch en heb op al die reizen nooit wapenen gedragen, maar nu moet ik een revolver hij me hebben. I11 Indië en Afrika wordt een amokmaker als een dolle hond doodgeschoten, en ik zie geen onderscheid tusschen den motorduivel en den amok maker. Voorloopig kreeg de markies zijn revolverbriefje nog niet, maar dongevallen, waarover hij klaagde, zouden onderzocht worden. In den Amerikaanschen staat Oregon is een wet uitgevaardigd, volgens welke een man, die zijn vrouw slaat, tot een straf aan den lijve moet worden veroordeeld. De maximum straf is twintig slagen met een riem. De wet is de vorige week voor de eerste maal toegepast. Twee veroordeel den werden op het binnenplein van de gevangenis te Portland gebracht, waar de afrossing ten aanschouwe van een klein publiek plaats vond. Er werden geen vrou wen bij toegelaten. Een pootige gerechts- bediende deelde de slagen uit. Barry, een der mooiste St. Bernhard- honden, die den laatsten winter op den grooten St. Bernhard verscheidene men- schenlevens gered heeft, is gestolen. Het dier is vermoedelijk naar Italië gebracht. Men verdenkt van den diefstal een vroe- geren bediende uit het klooster waaraan de hond zeer gehecht was. De monniken gelooven niet, dat een vreemdeling den schranderen hond meegelokt zou kunnen hebben. Verleden jaar is er uit het klooster op den Simplon een hond gestolen, waarvan men later alleen gewaar geworden is, dat hij naar Amerika is gegaan. Een hardvochtig schocnma- k e r. Een huismoeder, die reeds elf jaar gelukkig met. haar man getrouwd was en hem vier kinderen had geschonken, kwam oenigen tijd geledon bij 'n schoenmaker in de Beerenstr. te Amst. een paar pantoffels voor haar 10-jarig zoontje koopen. Zij vond hij de haar voorgelegde pantoffels geen keus, en terwijl zij aan het zoeken was, wist zij een paar pantoffels 011 der haar schort, te verbergen. Kort nadat zij met haar zoontje den winkel verlaten had, be merkte de schoenmaker, dat hij een paar kinderpantoffels miste. Hij verdacht oogen- blikkelijk de huismoeder van dezen dief stal en ging haar achterna. Toen hij haar ingehaald had, sprak hij haar aan met de woorden geeft, u het recht, mijn pantoffels mee te nemen?" - Och, mijnheer! Genade! Maak mij niet ongelukkig! Ik zal ze betalen, zegt u maar wat zij kosten. Ik heb leergeld genoeg betaald, en maak er een politiezaak van. Denkt u toch as-jeblieft aan mijn huisgezin, hier hebt u geld en mijn gou den oorbelletjesmaak mij niet onge lukkig. Ik geef het aan, geef op mijn pan toffels. De huismoeder gaf in haar angst de pantoffels niet, doch gooide ze weg en op deze woordenwisseling, die vrij luid werd geuit,, kwamen allerhande metischen aanloopen, die zich met hel geval bemoei den. ledereen had medelijden mol de vrouw, en een heer, die op het standje was aangeloopen, deed nog moeite den schoenmaker tol andere gedachten te bren gen, Niets hielp; hij bleef hij zijn een maal gegeven antwoord en zou de vrouw aanklagen. Zij werd hij "de politie gehoord en later door den rechter-commissaris, waar zij eene volledige bekentenis aflegde. Eergisteren moest zij zich voor de recht bank verantwooPSen. Zij trilde op haar beenen, toen zij de rechtszaal binnenfraT! 011 klappertandde van angst, nu zij voor de edelachtbare heeren moest verschijnen. Zij droeg een kleinen, blozenden, dikken jongen op haar schoot, (lie insluimerde, toen zij in het bankje der beklaagden had plaats genomen. Op een vraag van den president, mr. G. W. baron Van Imhoff, of zij het haar teil laste gelegde bekende, zeide zij nooit of te nimmer rle gedachte gehad te hebben, den armen schoenmaker de pantoffels te ontstelen. Zij kon het feil niet loochenen, doch eene dievegge was zij niet. Gedurende haar verhoor kwamen de waterlanders voor den dag en de vrouw begon lang zamerhand hevig te huilen. De kleine jon gen werd nu wakker, kraaide het uit van de pret en keek haar met zijn blauwe

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2