Temengd nieuws. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. flDVERTENTIËN. Een nette Jongen 4 4* en dr. P. H. Schoue, hoogl. aan de Rijks universiteit te Groningen. MIDDELBURG. Door de politie alhier is aangehouden en naar het huis van be waring overgebracht zekere C. R., oud 41 jaar, koopman, gesignaleerd in het „Alge meen Politieblad" als moetende nog eenige dagen hechtenisstraf ondergaan. MIDDELBURG. Wij vernemen, dat de politieke voordracht die de heer mr. M. J. C. Kolkman voor de Katholieke kiesver- eeniging „Recht voor Allen" alhier zou houden, niet doorgaat. 'VLISSINGEN. Zaterdagmiddag werd van de werf der kon. maatschappij „De Schelde" met gunstig gevolg te water ge laten het stoomjacht „Sirocco". Het is in aanbouw voor den heer B. E. Ruys te Rotterdam. VLISSINGEN. Gisteren alhier gearri veerd, de Engelsche barge „Shamrock" kapitein Smith, van Zwyndrecht, teneinde alhier een lading cokes in te nemen, met bestemming naar Rochester. VLISSINGEN. Het bij de Kon Maatsch. „de Schelde" in aanbouw zijnde mailstoom schip „Wilis" voor de Rotterd. Lloyd zal in het begin der volgende maand te water worden gelaten en moet het schip den 19 Augustus zijn eerste reis naar Indië maken HEINKENSZAND. Tijdens het hevig onweer, dat 1.1. Vrijdagnamiddag over deze gemeente losbrak, sloeg de bliksem in den schoorsteen van een huis aan den Kraaid ijk, bewoond door C. Rijk Jz De veroorzaakte schade is niet van belang. Ook werden een tweetal boomen getroffen, o. a. een in eene weide der hofstede van P. v. d. Dries 's HEERENHOEK. Gisteren hield de Postduivensocieteit „De Vogelvlucht" alhier een wedstrijd van uit Mechelen Opgelaten te 7 uur, arriveerden de eersten als volgt le prijs: L. Timans, 10 uur; 2e pr Ph. de Hond, 10 uur, 55 min, 45 sec.; 3e pr. L. Timans, 12 u., 59 min., 13 sec. Pouleprijs Gebr. van 't Westeinde, 9 u. 30 min. KLOETINGE. Zaterdagmiddag had de zoon van den heer de J. alhier het ongeluk dat, terwijl hij in volle vaart was, de voor vork van zijn fiets brak waarvan het ge volg was, dat hij met zijn hoofd op de steenen viel en geheel het bewustzijn ver loor. Door eenige ijlings toegeschoten per sonen, werd hij hevig bloedende opgenomen en een naburige woning binnengebracht. Het duurde echter nog geruimen tijd eer men er in slaagde de levensgeesten weder op te wekken. 's HEERENHOEK. Wie had Donderdag avond de verwondering der bruilofsgasten in de achterzaal van den heer B. de Jonge aanwezig, kunnen beschrijven, toen zij het avondmaal zouden gebruiken en toen misten een schotel met boterhammen, een lekkere tulband, twee groote taarten, eieren, alsmede ook vleesch en suikergoed. Eenige personen hadden uit een raam der voorkamer, waar al het noodige voor den maaltijd gereed stond, een ruit uit gesneden, het raam opgeschoven en zoo van de tafel afgenomen wat van hun gading was. Natuurlijk hebben ze op een afgelegen plaatsje eens lekker gesmuld. RILLAND. De echtelieden Cornelia Ver- weij en Catharina de Nijs, vierden Zaterdag hun zilveren bruiloft. Des avonds werd hun door het muziekgezelschap „Vroolijk Voor waarts" uit Bath een serenade gebracht. NISSE. Zaterdagmiddag ging de vrouw van den landbouwer J. de K. als naar gewoonte om water naar een put een eind van de hofstee gelegen. De plank waarop ze stond om water te scheppen brak, waar door ze te water raakte. Op haar herhaald hulpgeroep werd ze eindelijk opgemerkt en uit haar lastige positie verlost NISSE. Hebben we dit voorjaar overal gehoord over de slechte opkomst der aard appels veroorzaakt door de vele regens, ook hier is zulks in erge mate Enkelen hebben ze dan ook voor de 2dc keer gepoot. De landbouwer v. Liore heeft het zelfs ge waagd om den 20ste" Mei j 1. nog een ta melijk groote hoeveelheid te poten, iets dat wel nooit gebeurd zal zijn. SLUIS. Met verwondering vernamen Vrijdagmiddag de ingezetenen van deze gemeente, dat de heer J. H. Hennequin als burgemeester tegeu 1 Juni a s. zijn ontslag aangevraagd had Niemand begreep, hoe Z E Achtb. (voor wien bijna allen den 15 Mei zoo'n feest gevierd hadden) zoo plotseling afscheid van zijn gemeentenaren wilde nemen. SLUIS. De gemeenteraad heeft aan H M de Koningin bij adres verzocht het door den heer J. H. Hennequin tegen 1 Juni e, k. gevraagde ontslag als burgemeester dezer gemeente niet te verleenen. Weldra zal ook door de ingezetenen een adres van dezelfde strekking worden verzonden. TERNEUZEN. Vrijdagnacht werd alhier de brandweer gealarmeerd, die er met een spuit op uittrok. Er bleek dat een motorbootje, ten dienste der directie van de Tiaiiaalwerken, 'liggende onder eene overkapping in het kanaal aan de Sassche- poort, was in brand geraakt. Het bootje f011^ sP°edig en de overkapping ver brandde. De brandweer, die het brandende blusehte, kon weer spoedig inrukken. Als vermoedelijke oorzaak van het in brand vliegen der boot, waarmee Vrijdag nog gevaren was, wordt genoemd het warmloopen van de as. (M. C.) TERNEUZEN. Het zal er "hier deze week heet toegaan. Woensdag a.s. komt dhr. A. Roodhuijzen, lid van de Tweede Kamer, spreken met het onderwerp„De balans van dit ministerie". Nu die balans is at zoo dikwijls opgemaakt, en kloppen doet ze toch niet, indien de heer Roodhuijzen en cons, zich met de opmaking belasten. Vrijdagavond komt de heer De Wilde van 's Hage spreken, ook deze zal wel een balans overleggen, of liever gezegd, laten hooren. Blijkens een advertentie in het „Tem. Volksblad" alhier, wil men trachten eene vereeniging op te richten van „jong liberalen". Gegadigden zenden hun naam kaartje onder letter X aan het bureau van dat bla'd. Of de jong-liberalen met vrijzinnige beginselen moeten werken voor den oud-liberalen heer Hennequin? IJZENDIJKE. Verleden week had alhier de tweede verkooping plaats van den kapi talen boereninspan van den heer Ch. Ha- verbeke. 3 Merries met veulen brachten ieder op f G70. De duurste koe ging f257. STOPPELDIJK. J. de B., een 87-jarige grijsaard, wonende op 't gehucht „Vogel fort" onder deze gemeente, sliep Vrijdag nacht met zijn reeds beiaarden zoon op de kelderkamer zijner woning, toen de ver teerde balken er van braken en beiden in den kelder vielen. Na lang pogen wist de zoon zich vrij te werken; toen echter zijn va'der hulp verleend werd, bleek deze te zijn overleden. STOPPELDIJK. Tot lid van den Ge meenteraad is Zaterdag gekozen de heer P. de Blok met 93 stommen; de heer J. v. Esbroeck verkreeg er 89. Er waren 5 stemmen van onwaarde. In Oostelijk-Zeeuwsch Vlaanderen laat naar men schrijft in 't algemeen de stand der suikerbieten veel te wenschen over. De jonge plantjes slaan niet aan door gebrek aan een vochtigen bodem. Er zijn tevens vele landbouwers, die voor de tweede keer hebben gezaaid, daar het eer ste zaaisel verrot was en nu met het tweede in voornoemden ongunstigen toe stand verkeert. Door een en ander kan 1905 een on gunstig bietenjaar worden, niettegenstaan de de hooge prijzen, waarvoor is gecontrac teerd. En vooral voor degene, die, met het oog op die prijzen, duur land gehuurd heeft, kan de bietenverbouw dit jaar eene misrekening zijn. Zoo vernamen we van een landbouwer, die gehuurd had voor niet minder dan f 126 het gemet en dezer dagen heeft moeten herzaaien. In een bijvoegsel tot de „St. Ct." no. 117 is opgenomen een staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand April 1905. Daaraan ontleenen wij de volgende opgave (de cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte voorkwam)kwade droes en huidworm bij de eenhoevige dieren 3 (3); schurft bij de eenhoevige dieren en de schapen 50 (3); rotkreupel der schapen 10 (2); vlekziekte bij varkens 19 (5); milt vuur bij alle vee 50 (47), waarvan drie gevallen bij paarden. In Zeeland kwamen geen besmettelijke ziekten voor. Gedurende de week van 10 tot en met 16 Mei zijn in Zeeland voorgekomen 1 geval van pokken te Oudelande, 2 geval len van roodvonk, een te Oudelande en een te Ierseke, en een geval van diphthe- ritus te St. Maartensdijk. Te Delft is de bijna 90-jarige weduwe P. door een rijtuig overreden. Zij brak eenige ribben, waarvan er een door de longen drongbovendien bleek zij een schedelbreuk en andere ernstige verwon dingen te hebben bekomen. Zij is over leden. Door den bliksem getroffen. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur ontlastte zich boven Rotterdam een vrij zwaar on- weder. Om dien sijd wandelde onder Croos- wijk, ter hoogte van de algemeene begraaf plaats, een drietal jongelieden. Plotseling werd de in het midden loo- pende persoon, M. v. Kuyk genaamd, en wonende Oudaenstraat 15, aldaar, door een bliksemstraal getroffen en viel hij be wusteloos neer. In een nabijzijnde kuiperij binnengedragen, bleek hij ernstige brand wonden bekomen te hebben aan hoofd, hals, borst, beenen en hielen. Zijn kousen waren verbrand en gaten in zijn schoenen geslagen. De bliksem had hem getroffen in het hoofd achter de ooren, was verder over zijn borst gegaan, langs zijn beenen, door zijn kuiten en hielen en had zich verder door den grond verwijderd. In bewusteloozen toestand werd hij in een brancard gelegd en naar het zieken huis vervoerd. Ter hoogte van het Hofplein gekomen kwam hij bij, doch bleek razend te zijn, zoodanig, dat hij den brancard in elkaar trapte. Men was toen genoodzaakt hem daaruit te nemen en met den in haast ontboden politiewagen verder naar het ziekenhuis te vervoeren. Zijn toestand is hoogst ernstig. Zaterdag vertrok uit Harderwijk een trans port koloniale troepen. Hiertoe behoort ook de militair P., die reeds tot tweemaal toe in Indië deserteerde. Beide keeren meldde hij zich opnieuw aan en onderging zijn straf. Voor den derden keer ingelijfd, poetste hij reeds na twee dagen weer de plaat, had spoedig berouw en ging nu nog maals om opnieuw in Indie de gevange nis in te gaan. Valsche munter. Te Uden is V. d. H„ een koperslager gearresteerd, ver dacht valsche guldens te hebben vervaardigd. Hij had reeds verschillende geldstukken uitgegeven en was bij zijn arrestatie nog in bezit van verscheidene valsche guldens. Het randschrift ontbreekt, de kleur is iets bleeker, het gewicht iets lichter. Overi gens zijn ze goed nagemaakt. In de woning van den gearresteerde wer den verschillende gereedschappen en lood in beslag genomen. Te Enkhuizen is een rondreizend koop man in parapluies plotseling krankzinnig geworden. Hij wist zich toegang te ver schaffen tot de r.-kath. meisjes-kostschool aldaar en ging vreeselijk te keer. De hulp der politie werd ingeroepen, die den onge lukkige verwijderde en hem overbracht naar zijn woonplaats Voorschoten. Poging tot moord Door de politie te De Bilt werd in een graanakker nabij Watersteeg aldaar een persoon aangetrof fen die druipnat bleek te zijn. Hij werd medegenomen naar de politiewacht, al waar hij mededeelde, dat hij in den af- geloopen nacht was uitgeweest met twee soldaten uit Utrecht, dat een dezer hem dien morgen, na hem zijn horloge te heb ben ontnomen, tot 2 maal toe konje onder had gedompeld, doch dat hjj zich door zwemmen telkens had weten te redden. Onmiddelliik werd door den gemeenteveld wachter en den rijksveldwachter een on derzoek ingesteld en weldra waren twee personen opgespoord die gezien hadden hoe in de gracht van het fort Voordorp- Blauwcapel het boven omschreven tooneel- zich afspeelde. Nog denzelfden avond werden de beide militairen in arrest ge steld. Op een hunner werd het horloge gevonden en in beslag genomen. Een vreeselijk familiedrama speelde zich in Adlershof (Duitschland) af. Het huwelijk van den metaalwarenfabrikant Hölzel was niet van de gelukkigste. Toen achteruitgang in de zaken daarbij kwam, werd de vrouw zwaarmoedig. En toen de man 's middags thuis kwam, vond hij zijn vrouw met z'ijn jongste kind op den schoo't en de twee ouderen op de canapé, allen dood. De vrouw had blijkens een op tafel staand kopje met arsenicum haar kinderen vergiftigd, en na ze op de canapé gezet te hebben, zichzelf. Hölzel was zoo bui ten zichzelf, dat hij aan zijn inmiddels uit scfiool teruggekeerde oudste dochtertje voorstelde, nu ook samen maar den dood in te gaan. Hij kwam eerst eemgszins tot kalmte toen het kind dit beslist weigerde. Het vergift werd gebruikt in de zaak van Hölzel. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Belang r ij ke aanhouding te Brussel. Vijf jaar geleden werd te Na pels in een hotel, ten nadeele van een reiziger, een diefstal van diamanten ge pleegd, ten bedrage van 200,000 tot 250,000 francs. De vermoedens vielen op den tolk, die op dat oogenblik plotseling verdween en bij zijn indiensttreding gezegd had, Brisi te heeten. Uit een onderzoek bleek echter, dat hij Mingozzi heette, 45 jaar oud was, en reeds meermalen veroordeeld was geweest. Zijn signalement werd rondgestuurd, doch vruchteloos. De vermoedelijke dief werd niet gevonden. Nu eenigen tijd geleden vernam men, dat een deel der gestolen juweelen te koop was aangeboden te Wecnen, door een per soon, die als zeer achtbaar te Brussel gekend is. Het parket van Weenen onder vroeg den verkooper en deze verklaarde te handelen voor M. S., 'n Italiaan, die een zeer weelderige woning te Brussel betrok. De magistraten zochten verder en kwamen tot de overtuiging, dat de Italiaan in kwestie niemand anders was dan Min gozzi of de valsche Brisi. Hij werd dus aangehouden. Mingozzi is scheikundige van beroep en tevens taalleeraar. Tijdens den diefstal was hij secretaris van het Hotel de Geneve te Napels, en in die hoedanigheid bezat hij de sleutels van de brandkast, waar de reizigers hun waarden in te bewaren ga- van. In den nacht van 14 op 15 Juni van gezegd jaar ontvreemdde hij twee zakjes diamanten en 5000 fr. in geld, toebehoo- rende aan reizigers. Te Brussel woonde hij in de Franklinstraat, en zijn weelderig leven deed voor hem gemakkelijk de salons der rijken openen. Ziebier wat tot zijn ontdekking leidde: M. Alfred Daniels, van Schaarbeek, make laar in diamanten, was verleden Zaterdag' te Weenen, waar hij M. Torzcyner, een der bestolenen van Napels, paarlen ter waarde van 20,000 fr. aanbood. M. Torc- zyner herkende de paarlen, die hem ont stolen waren, en de Ooslenrijksche justitie werd met de zaak bekend gemaakt. M. Daniëls verklaarde te handelen voor den heer Serra, een Italiaan, te Brussel woonachtig, en die van zijn kant de ver tegenwoordiger was van een pandleenhuis te Londen, dat de niet afgehaalde kost baarheden te gelde wilde maken. Het Oostenrijksche gerecht hield M. Da niëls in verzekerde bewaring, terwijl er per telegraaf inlichtingen werden ge vraagd. Middelerwijl toonde men aan Da niëls het portret van den uit Napels ont vluchten Brisi en deze herkende in hem zijn lastgever Serra. Verder onderzoek heeft ook nog doen ontdekken, dat Serra vroeger nog onder een anderen naam te Brussel heeft geleefd, dat hij te Rome heeft verbleven als pries ter vermomd, en dat hij nu te Brussel verblijf hield, zich als een geleerde uit gevende, die nu en dan uit liefhebberij juweelenhandel dreef. Gedurende de Paaschweek, van Zater dag voor Paschen tot Zaterdag in albis depositis, draagt de Paus een bizondere kleeding. Men gelooft gewoonlijk, dat het wit de kleur van den Opperpriester is en men zou meenen aan de étiquette te kort te doen, als men bijv. aan Pius X een werk aanbood dat niet in wit moiré ge bonden was. Dit is een dwaling, maar men moet bekennen, dat een valsche verklaring een gewoonte heeft in 't leven geroepen, waar aan thans zich niemand ontlrekt. Het wit is dus in de praclijk de pauselijke kleur. Maar geheel anders is de liturgie en de pauselijk© traditie; door die te volgen moet men zeggen, dat het rood de eigenlijke kleur van den Opperherder is. De eerste maal, dat men melding maakte van zijne witte kleederen, is bij hét cere monieel der pauskeuze van Victor II in 1086, maar men kan niet achterhalen op welk tijdstip precies het wit definitief het rood in den pauselijken toog heeft ver vangen. Het invoeren van deze nieuwe kleur heeft niet stand gehouden, ook draagt de Paus altijd een rooden hoed; de camauro, de groote mantel gedurende den winter en bet schoeisel zijn rood. Zijn mozetta is ook rood, van fluweel met hermelijn doorweven in den winter, van rood satijn zonder hermelijnen inleg- sels in den zomer. Gedurende de Paaschweek draagt de Paus de mozetta van wit damast met hermelijn des winters en als hij zijn ca mauro draagt is deze van dezelfde kleui- als schoeisel en stool. Zelfs bij deze gelegenheid blijft de hoed altijd rood en van dezelfde kleur is de groote mantel met dubbelen val, dien hij over de schouders werpt. De pelgrims zijn in de Paaschweek bizonder talrijk en de geloovigen hebben den Paus in deze kleedij kunnen zien, die slechts een week in het jaar gedragen wordt. Een berin diende te Londen als getuige, of als overtuigingsstuk, bij een geding voor den burgerlijken rechter. Een zékere Boyle had een nieuwe manier bedacht om voor 'teen of ander reclame te maken. Hij zou met Madame Batavia, aldus heette de berin, in een automobiel plaats nemen en zoo naar de beurs rijden. Waarom juist naar de beurs, weten wij niet. Boyle kocht een auto op afbetaling en stortte alvast 70 pd. st. Toen de wagenmaker echter hoorde, waarvoor de auto moest dienen, eischte hij eerst het volle bedrag van -de koopsom, vreezende, dat Madame Batavia de auto beschadigen zou en de rest van de koopsom wel eens kon uitblijven. Boyle had 'tgeld niet, of wilde 'tniet ge ven, en nu eischte hij de 70 pd. st. terug. Madame Batavia stond buiten de gerechts zaal, rijk gekleed in een zijden gewaad met zilver opgelegd en een sierlijken muts op. De gezworenen moesten maar eens gaan zien of deze manierlijke berin niet best in een auto kon. Aldus deden de eezworenen. Madame Batavia zat op haar achterste pooten, schudde het hoofd en keek lieftallig. De gezworenen waren over tuigd. Boyle kreeg zijn 70 pd. st. terug. 't Biechtgeheim. In den te Buenos- Ayres verschijnenden Argentinischen Volksfreund van 23 Maart 1905 wordt medegedeeld, dat een vijftigtal godsdienst haters, die in het theater Lirico bijeenge komen waren om een geëxcommuniceerden prester op Paus en Bisschoppen te hooren schimpen, een vreeselijk lot trof. De apostaat had beloofd, pikante bizonderheden te zullen verhalen omtrent de biecht, die een diep gevallen zondaar bij hem gesproken had maar juist op het oogenblik, toen de schending van het biechtgeheim zou be ginnen, stortten de tribunes ineen en zes honderd personen lagen onder de brok stukken vijf werden er gedood en vijf- en-veertig zwaar gewond onder uitgehaald. Van 1922 Mei. GOES. Geboren22, Agnes Christina, d.v. Hubertus Marinus Bruggeman en Pe- tronella Johanna Seller. Huw.-afk. 21, David Pieper, 26 j. jm., Kattendijke en Susanna Adriana de Hond, 26 j. jd Goes;Cornelis Reijerse, 25 j, jm., Kattendijke en Adriana van de Plasse, 20 j. jd Wemeldinge, onlangs Goes. Overleden19, Cornelis Mol, 61 j.. ge huwd met Catharina Donga; Marinus Hoogesteger, 72 j., geh. met Pieternella Bonze. MIDDELBURG. Ondertrouwd L. Roose, 22 j- jm. en M. Kesteloo, 23 j. jd. A. H. de Wolff, 25 j. jm. en H. H. Lamee, 24 j. jd. BevallenJ. Roose, geb. Gemier, d. M. de Jonge, geb. Vanwestens, z.M. Kosten, geb. Vandevelde, z. Van 17—20 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. F. C. De- bra, jm. 24 j. met L. M. Zwertvogher, jd. 21 j.; W. Jochem, jm. 35 j. met J. C. C. Kroon, jd. 21 j. Getrouwd: D. II. Everse, jm. 28 j. met H. H. Willemse, jd. 27 j. Bevallen: P. van Zweeden, geb. Luit- wieler, z.; P. Daane, geb. Koster, z.; E. Deen, geb. Vet, d.; D. P. Anemaet, geb. De Landmeter, d.A. Meuldijk, geb. Kaas hoek, z.; E. Duijvekot, geb. Geldof, z.; C. A. C. Balmakers, geb. Blaakmans, z.; J. Bok, geb. Buurman, z. Overleden: H. M. Antonisen, d. 16 d.; G. Kievit, vrouw van Q. Crombouw, 62 j.; C. Aarnoutse, wed. van A. Joziasse, 86 j.; F. W. Keppler, gehuwd, 50 j. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Oudewater den Weleerw. pater H. C. J. van Oerle O. M., tot kapelaan te Amsterdam (II. Domini- cus) den Weleerw. pater N. G. Orie en tot kapelaan te Rotterdam (H. Domini- cus) den Weleerw. pater B. A. J. 'M. Siemes. Z. D. H. mgr. Callier, bisschop van Haarlem, werd Vrijdagmorgen te elf uur door Z. H. den Paus in particuliere audiën tie ontvangen. EERSTE KAMER. Na replieken van dhr. Van Houten en den minister en nadat de heer Rengers het standpunt der liberalen had verdedigd is de hooger onderwijswet aangenomen met 27 tegen 15 stemmenzuiver rechts tegen links Nog eenige kleine wetsontwerpen zijn aangenomen. MIDDELBURG. Donderdagmiddag wordt alhier een vergadering gehouden van cre diteuren in de zaak Van der Leije. Er zijn schulden tot een bedrag van f 280000, de baten bédragen f90374, waaronder f 43825 aan dubieuse posten. Familieleden hebben vorderingen van f119000, waar van zij afstand doen, wanneer de credi teuren besluiten geen faillissement aan te vragen. MIDDELBURG. De Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering heeft heden niet ontvankelijk verklaard de ingestelde beroepen door personen uit Sluis en Vlis- singen, op grond zij niet hadden voldaan aan een verzoek van den voorzitter, om een door hen gepleegd verzuim tijdig te herstellen. MIDDELBURG. Aan de vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsche hypo theekbank wordt voorgesteld over 1904 6 percent uit te keeren. VLISSINGEN. Volgens de thans defini tief vastgestelde [kiezerslijsten bedraagt het aantal kiezers alhier voor de Tweede Kamer, Prov. Staten en gemeenteraad resp. 2403, 2366 en 2206. RILLAND. Circa 12 uur bracht de Commissaris der Koningin in deze pro vincie een bezoek aan onze gemeente. Na. anderhalf uur op het gemeentehuis te hebben vertoefd, verliet Z.Exc. weder de gemeente. Van de openbare gebouwen en ook uit de huizen van enkele particulieren woei de driekleur. DEN HAAG. Herbenoemd tot lid dei- commissie van de rijkslandbouwproefsta tions, dhr. J. Kakebeeke te Goes. Op de aanbevelingslijst voor kantonrech ter te Brielle komt mr. C. de Wilt Hamer, griffier van het kantongerecht te Zierikzee als eerstvoorgedragene voor. Rotterdam, 22 Mei 1905. Buitenlandsche granen vast; Meel kalm prijs houdend; Prima f 11.25 af 12.le kwal. f 10.75 a fll.— Tarwe f9.20 af 10.— Rogge f 5.25 a f 5 60N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.— a f 0. Chevalier*) f0.a f0.— Haver*) f7.70 a f8.10; Witte Boonen f 0.a f 0. N. BruineBoonen f 10.50 af 11.25 Erwten f0.a f0.Kookerwten f0.afO. Kroonerwten f 0.a f 0.Kanariezaad f13.a f 15. Y2Karwijzaad fl4V+ a f 14'/o Lijnzaad, f 0afO..Maïs f118 a f119; Stoomend f116 af 117. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f 2 90 a f3.40; Bonte f3— a f3.30; Zeeuwsche Poters f0.a f0.—ïlak- keesche blauwe f 0.af 0.Gelder- sche blauwe f2.80 a f2.95; Poters fl.30 a fl.50; Watte f0.a f 0.Eigen heimers f2 - a f2 50. Paarels f 0, k f0.Brielsche Kralen f0.a f0. Veel aanvoer, tamelijke vraag. Zeeuwsche Eieren f3.35 a f3.45. kan geplaatst worden ter opleiding in het vak. Aanmelding aan het Piano- en Orgel magazijn van A S. J. DEKKER, Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3