KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt. UIT DE PERS. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Afloop aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Laatste Berichten. merkten de helpers,dat het hun eigen koe was. Een clubje jongens te Beverwijk had een revolver gekocht om gezamenlijk te leeren schieten. Zij hielden oefening en het vuur wapen weigerde, geen van de jongens kon den haan overkrijgen. Een nam het mede, ontmoette den jongsten bediende van den winkel waar de revolver gekocht was en vroeg zijne hulp. Deze trok den haan over, de revolver was geladen, ging af en trof den eigenaar in de linkerzijde. Met hevige pijn werd hij hij den naastbijzijnden genees heer ingedragen, wien het nog niet is mogen gelukken den kogel te verwijderen. Een droevig tooneel speelde zich in de Nijhoffstraal te Arnhem af. Een bewoner dier straat ontmoette daar een rijdend artillerist, die hij eerst verdacht van dron kenschap, doch die later bleek plotseling krankzinnig te zijn geworden. Burgers en politie, waaronder vooral genoemde be woner van de Nijhoffstraat, de heer N., hadden veel moeite den ongelukkige in bedwang te houden, daar hij zich hevig verzette, een denkbeeldig wezen wilde achtervolgen en verschillende personen, waaronder ook N. beet. Zich nogmaals losgerukt hebbend drong hij in een woning door, waar hij een bejaard man vastgreep en in den keel beet. T-en slotte werd de man, naar het mil. hospitaal overgebracht. De marechaussee te Rozendaal heeft gevankelijk naar Breda overgebracht een Engelsch oplichter, die reeds eenigen tijd in het hotel de Brabant gelogeerd was en daar groote verteringen had gemaakt. Toen het eindelijk op betaling aankwam, bleek mijnheer geen geld te bezitten. Ook een goudsmid, den heer B. heeft hij voor ruim f 100 opgelicht. Eenige ringen met diamanten, die hij bovendien nog besteld had en die ook al vervaardigd zijn, waren gelukkig nog niet afgeleverd toen hij in hechtenis werd genomen. Dezer dagen werd gemeld dat de tim merman te H., te O. Pekela, dacht dat hem f 1800 uit een kabinet was ontstolen. Het geval moet zich echter volgens de „Tel." anders hebben voorgedaan. Ge noemde de II. had reeds eenige jaren ge leden zijne vrouw een som van f 800 in bewaring gegeven, welk bedrag, naar zijne echtgenoote beweerde, geklommen zou zijn tot f 1780. De H. kocht dezen winter voor een bedrag van f 2200 aan vaste goederen en deze koopsom zou dezer dagen bij den notaris gequiteerd worden. Maar wat gebeurt? Donderdagmorgen was de kast open, de achterdeur ook en het trommeltje met het geld was ook verdwenen. De H. spoedt zich naar de politie om aangifte te doen, doch de dader werd niet gevonden. Maar wel is gebleken, dat het geld niet thuis is geweest en al lang niet meer is geweest, doch dat in plaats van vermeerdering van het bedrag, de contanten opgeteerd zijn. Juffrouw de H. had 'tvoor de huishouding gebruikt en manlief had zooveel vertrou wen in zijn ega gesteld, dat hij nooit had gevraagd of alles nog klopte. Uit Rijssel (Frankrijk) wordt een eigen aardige schaking gemeld. Een inwoner van Comines was gesnapt bij het smokkelen van tabak en had bij die gelegenheid een been gebroken. De douane-beambten brachten hem eerst naar het ziekenhuis te Comines; later zou hij naar de ge vangenis te Rijssel worden overgebracht. Maar zoover hebben zijne vrienden het niet laten komen; in den nacht van Maan dag op Dinsdag is hij van zijn bed gelicht, en sedert heeft men geen spoor van den smokkelaar kunnen vinden. De pleegzus ter, die zich een poosje van de ziekenzaal verwijderd had, vond 's morgens om 2 uur het bed leeg. Een zesjarig jongetje, dat naast het bed van den gewonden smok kelaar lag, vertelde, dat er 's nachts drie mannen waren gekomen, die den man heel handig hadden opgetild en door een raam aangereikt aan andere mannen, die in den tuin van het ziekenhuis gestaan hadden. Deze tuin grenst aan de Lys; waarschijn lijk heeft er een boot, klaar gelegen, waar mee de smokkelaar op Belgisch grondge bied gebracht is. In den Prater te Weenen is Zaterdag de automobiel van graaf Schönborn tegen een telegraafpaal en een boom opgeloopen. Er zaten drie personen in den wagen, die er alle drie uitgeslingerd werden. De in genieur Jurszky bleef op de plaats dood; een monteur werd doodelijk gewond, ter wijl de chauffeur, die het rijtuig bestuurde, er met lichte wonden afkwam. De paarl en de oester. Men ging tot besluit van een prettig doorgebrachten avond ergens in een oesterhuis te Berlijn, oesters eteneen van het gezelschap vond een paarl in zijn schelp. Het was een zeldzaam geval hoewel eigenlijk zoo zeldzaam niet voor ieder, die weet waar paarlen groeien. Toch was het geval zeldzaam genoeg om tot een proces te voeren: de dame, die de paarl gevonden had, beweerde dat zij haar eigendom was; de eigenaar van het oestersalon beweerde, dat zij zijn eigendom was. De advocaten van beide partijen hadden een dankbare keus van argumenten; er werd veel en zwaar gepleit. Zelfs buiten de rechtzaal wordt er over- en-weer zwaar betoogd over het geval de paarl is 3000 mark waard en de quaes- tie is curieus. Professor Garein meent, dat de oester- verkooper wel de oester, maar niet de paarl daarin verkocht heeft, dus mag hij èn schelp èn paarl behouden. Hoe het op Kreta staat blijkt duidelijk uit, een bericht als dit: In het dorp Boekolies, eenige uren van Chania verwijderd, waren den 28en April den Griekschen Goeden Vrijdag tal van ge wapende opstandelingen onder de kerk gangers opgekomen. Daar de mannen wei gerden, te voldoen aan het bevel van den commandant der gendarmerie om de wapens af te leggen, ontstond er een bot sing, waarbij 5 opstandelingen gedood en 12 gewond werden, terwijl van de gendar men er 3 sneuvelden en 4 gewond wer den. De gendarmerie, die in de minderheid was en bovendien door het volk bedreigd werd, moest terugtrekken, waarna de op standelingen den gendarmeriepost in brand staken. Te Breda overleed Maandag, de zeereerw. pater Antonius, Guardiaan van het klooster der eerw. paters Capucijnen, aldaar. De zeereerw. pater Antonius, in de wereld Cornelis Mattheus Martnes, werd geboren te Ulvenhout den 14en September 1865 en behoorde sinds 22 jaren tot de orde der Capucijnen. Waardoor een blinde zelfs het Kalijebrek moet zien. Onlangs had ik in een landbouwvereeni- ging een lezing gehouden over het gebruik der verschillende meststoffen en de be hoefte van de verschillende grondsoorten aan stikstof, kali en phosphorzuur, toen een oud boertje naar mij toekwam en mij de opmerking maakte: „Dat is nu allemaal goed en wel, mijnheer, maar hoe kunnen we nu weten of het land kali noodig heeft. Stikstof en phosphorzuur hebben wij in deze streken al lang gege ven. En we weten nu ongeveer wel, welke planten chili en super moeten hebben. Maar ik kan toch van mijn verschillende meten geen monsters nemen, om die te laten onderzoeken om zoo te weten te komen, hoe het met de kali staat." De man had gelijk en ik zei hem ongeveer het volgende„In het algemeen is de beste manier, om te onderzoeken of een grond gebrek aan kali heeft, of ten minste kali zou kunnen gebruiken, eens probeeren of met de bemesting, zooals men die gewoon lijk geeft, vermeerderd met. de een of ande re kalimest, de opbrengst hooger is dan gewoonlijk. Wanneer ge dus van een akker of van grootere uitgestrektheden gronds wilt weten, of een kalibemesting er voor- deelig zou werken, dan gaat gij zelf zoo genaamde proefvelden aanleggen. Ge ver deelt alles in tweeën. De eene helft bemest ge met en de andere zonder kali. Zoo ge voordeel in de kalibemesting ziet, dan gaat ge er mee door en ik verzeker je, dat in de meeste gevallen het voordeel duidelijk in 'toog springt." „Ja maar" antwoordde de boor me -„ja maar zoo meen ik het niet. Kan men, wanneer de grond werkelijk gebrek aan kali heeft, dat niet van builen aan de planten zien?" „Zeer zeker kan men dat," antwoordde ik, „nemen we b.v. de aardappels. Aard appels op kaliarmen grond, blijven ge woonlijk klein. Zij rijpen vroeg en hebben een laag zetmeelgehalte. De bladeren dei- plant blijven klein en zijn verschrompeld. Ze vertoonen kleine roestkleurige vlekken, krullen op en maken geheel den indruk van half verdorde, oudachlige plantendee- Ien. Wat het graan betreft, dit ziet er bij kaligebrek, in het voorjaar eenigszins geel uit. Het stroo blijft op lateren leeftijd slap en het vertoont neiging om gemakkelijk te legeren. Ook bij boekweit is het kali gebrek van den bodem waarin de plant geteeld is, soms zeer duidelijk waar te nemen. Ook hier vertoonen zich geelachtig bruine vlekken, die weldra een witachtig aanzien krijgen. De bladeren krullen zich op en verschrompelen evenals bij de aard appelplant. Zeer duidelijk is dit ook te zien bij de koolrapen, knollen, suikerbie ten enz. De oudste bladeren vertoonen het eerst bruine, geelachtige vlekken, die later witachtig worden. De knollen zelf blijven klein. „En is dat nu altijd zoo," ging mijn ondervrager voort, „is dat nu altijd zoo, als er te weinig kali in den grond is?" „Ik zal niet zeggen, dat al deze ver schijnselen zich voordoen," was mijn ant woord weer, „als er te weinig kali in den grond is, doch als de hoeveelheid kali bepaald onvoldoende is, of geheel af wezig, dan doen zich zeker bovengenoem de verschijnselen voor. Intusschen kan het wel eens gebeuren, dat gij al die ver schijnselen niet zoo duidelijk kunt waar nemen en dat gij u toch zeer veel voor deel kunt doen met een kalibemesting. Dat kunt gij ontdekken door proeven te doen, zooals ik straks heb aangegeven." En dat laatste zeg ik ook tot de lezers van dit opstel. Alleen door zelf proefvel den aan te leggen, door twee akkers op verschillende wijzen te bemesten en de uitkomsten te vergelijken, kunt gij weten, wat uw akker mankeert. Doch dit is zeker, als de gewassen bovengenoemde verschijnselen vertoonen, kan zelfs een blinde zien, dat er kali ontbreekt. Jan van der Mark. In denzelfden geest zooals wij onlangs schreven, driestart nu „De Standaard", het arbeidscontract besprekende Een der pijnlijkste teekenen, die aan geven tot wat peil het politiek debat daalt, is wel de bewering in de oppositiepers, dat bij de niet-behandeling van het Arbeids contract de oppositie vrij uitgaat Hoe stond de zaak na het winterreces? Men had toen drie en een halve maand voor zich. Tijd dus te over om Hooger Onderwijs, Pensioenwetten, Lager Onder- wijs-novelle en Arbeidscontract af te doen. Rekende men Hooger Onderwijs. Pensioenwetten. Novelle 1 week 2 weken 3 weken Samen 7 weken, dan schoten er voor het Arbeidscontract nog tenminste 7 van de 14 beschikbare weken over. Bij dien stand van zaken was het aan vankelijk volmaakt onverschillig, welke van de twee laatste ontwerpen voorging Maar toen de Pensioenwetten al gerekt werden en dwaas veel tijd in beslag namen, begon men lont te ruiken Er kwam ver moeden op, dat de Linkerzijde wel eens zoolang in het arbeidscontract kon snuffe len, dat de Novelle er bij inschoot. Bij dien stand van zaken maakte de meerderheid wettig gebruik van haar recht, om de Novelle voorop, en daarna het Ar beidscontract te plaatsen. Betere regeling van de arbeidsovereen komst weegt ook haar op het hart, maar de conscientievrijheid is en blijft een onderwerp van hooger oidede cons cientievrijheid van den arme bovenal De vraag was toen, of de Linkerzijde het arbeidscontract wilde of niet. Had ze het gewild, dan kon ze de No velle in minder dan een maand mee helpen afdoen, en alzoo tenminste 6 weken voor het Arbeidscontract in petto hebben gehouden. Maar dit deed ze niet. Door gansch noodelooze discussies ver morste ze den nationalen tijd van 13 Maart tot 9 Mei. Ze nam alzoo het dubbele van den tijd voor de Novelle, die op zijn ruimst gerekend noodig was, en maakte hierdoor de afdoening van het Arbeidscontract onmo gelijk. De rechterzijde daarentegen zweeg, be kortte, drong op spoed omdat zij het Arbeidscontract metterdaad wilde. De schuld, de volle schuld, zonder zweem zelfs van verontschuldiging, voor de n i e t- afdoening van het Arbeidscontract rust alzoo op de heeren Links. Ze hebben het onmogelijk gemaakt. En ze verergeren hierbij hun schuld, door zelfs nu nog, tegen de klare feiten in, te willen volhouden, dat ze by de Novelle niet het goud draad-trekken in toepassing hebben gebracht. Evenals bij vorige verkiezingen zal ook ook nu weer door sommige tegenstanders getracht worden verdeeldheid te zaaien onder de verbonden Christelijke partijen om zoo, het „verdeel en heersch" huldi gend, de meerderheid en het ministerie- Kuyper met. sucoep te bestrijden. De eerste teekenen zijn er al. In de dagbladen en brochures wordt ons Katholieken op allerlei wijze voorge houden, dat anti-revolutionairen en Chris- telijk-hislorischen toch eigenlijk onze bond- genooten niet kunnen zijndat we daar door zelfs gevaar loopen de „welwillend heid'^ 1) der liberalen te verbeuren. Dat de verbonden Christelijke partijen te za- men den strijd voeren tegen het steeds meer voortwoekerend ongeloof, wordt, ver zwegen of misvormd tot de bewering, dat de meerderheid en dr. Kuyper aan alle personen, die niet tol. de rechterzijde behooren, den naam van Christen ont zeggen. Dat er in Nederland echter nog vele Christenen zijn, die de noodzakelijkheid van dit front maken tegen het in wetten en landszeden meer en meer doordrin gend ongeloof nog niet inzien, weten en betreuren we. Terwijl nu de stevige grondslag, waarop het verbond der Christelijke partijen rust, genegeerd wordt, vestigt men de aandacht op allerlei vroegere oneenigheden tusschen de bondgenooten, op aan de Katholieke Kerk vijandige uitlatingen van protestan ten, om zoodoende de Katholieke kie zers te waarschuwen voor een dreigend gevaar? Och neen, om zelf de macht weer in handen te krijgen. Dit te beproeven is natuurlijk het volle recht der tegenpartij, mits men het niet late voorkomen, alsof belangstelling in de Katholieke partij de aanleiding is tot. hun schrijven. Daar wij voorzien, dat deze pogin gen tot het zaaien van verdeeldheid nog zullen toenemen, naarmate de stemmings dagen naderen, zullen we alles doen wat in ons vermogen is om de Katholieke kie zers daartegen te wapenen. Wij raden hen dan ook ten sterkste aan, alle beschou wingen van deze strekking in de dagbladen en vooral in brochures der tegen partij, met de meeste reserve te behan delen. De tactiek is overigens doorzichtig genoeg en zal door ieder helderziend kie zer worden begrepen. Ook een ander stembusverschijnsel is niet uitgebleven, We bedoelen het welbekende „Room- sche spook". Reeds maakten we kennis met een bro chure, gericht tot de anti-revolutionairen, waarin, natuurlijk zonder onderteekening, zooveel lasteringen tegen de Katholieke Kerk bijeengebracht zijn, als maar met mogelijkheid in zestien bladzijden kunnen worden opeengehoopt. Dat dit geschrijf op de meesten, vooral op de ontwikkelden onder onze bondge nooten niet den minsten invloed meer heeft, spreekt van zelf. Zelfs zullen velen van hen, op het zien der middelen, waardoor men tracht, de vrees voor Rome weer opgeld te laten doen, nog met meer ijver en vuur de kiezers opwekken, voor het ministerie-Kuyper ter stembus te gaan. Dat intusschen de verspreiding van der gelijke lectuur in duizenden exemplaren volstrekt ongevaarlijk zou zijn, durven we niet voor vast aannemen. En het zal, dunkt ons, dan ook drin gend noodig zijn, dat. ook bij de anti- revolutionnairen en Christelijk-histori- schen door de voormannen in pers, in vergaderingen en bij huisbezoek ernstig voor dit gevaar worde gewaarschuwd. Dit worde niet opgevat, alsof wij meen den, dat zulks tot nu toe niet gebeurt. Integendeel, wij weten, dat ook de propa- ganda-vergaderingen der bondgenooten, ook hij vorige verkiezingen, reeds op loyale samenwerking met de Katholieken in het belang des vaderlands herhaaldelijk werd aangedrongen, en het „Roomsche ge vaar' als eenvoudig niet bestaand werd voorgesteld. Maar de meening kon hebben post ge vat, dat dit „Roomsche spook" nu zoo zachtjes aan wel zou hebben afgedaan, en we kunnen nu minder dan ooit ons veroorloven de strijdmiddelen van som mige tegenstanders te onderschatten. Iedereen onder de verbonden Christe lijke partijen zij op zijn 'hoede. (Msb.) Van 810 Mei. GOES. Geboren: 9, Cornelia Wilhelmina, d. v. Hendrik Kouwenberg en Maria Sara van de Pas; Geertruida Centina, d.v. Leendert Mange en Leuntje van Liere Jacoba Pieternella, d.v. Jan Zegers en Cornelia van Zweden; Johan Cornelis, z.v. Alexander Karei Zweede en Johanna Cornelia Broeder Overleden: 9, Antoinetta Maria, 16 j., d.v. Johannes Verdonk en Jacoba van de Weert. MIDDELBURG. Getrouwd: C. Holt- huijzen, 24 j. jm. en J. Boone, 21 j. jd. Bevallen G. C. Allewijnse, geb. de Jon ge, d C. E. P. Goedbloed, geb. van Zoom, z. OverledenJ. Klavier, man van T. Beek man, 44 j.; A. B. Snoodijk, vrouw van W. Tazelaar, 70 j.Levenloos aange geven een dochter van A. Joosse en A. S. van Houte. Van 610 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. G van Calmthout, jm. 26 j. en E. Buise, jd. 23 j. Bevallen J. F Smit, geb. Vlekke, d. J. C. van Zalen, geb Kooij, d. M. J. Maldeghem, geb. Goes, z. G. de Rooij, geb. de Quellery, d. Overleden: A. P. Dommisse, z., 6 j. GOES, 9 Mei 1905. De aanvoer van granen was gering. Erwten en bruine boonen werden hooger verkocht. Haver komt bijna niet meer voor. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,10 - 7,40 Kogge- 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K° - - Zomergerst Haver Bruineboonen - 10,25 - 10,75 Paardenboonen Koolzaad- - Groene Erwten - 7,20 - 7,40 Kroonerwten - 7,40 - 7,75 Karwijzaad - - Versche Boter f 0,90 it f 1,06 per KG., mid- denprijs f0,49, part. f Eieren f 2,80 a f 3.20 per 100, middenprijs f 0,75, part. f0,85. De aanvoer van boter en eieren was ruim. 5? 5) 11 GOES. Dinsdag werd ten overstaan van notaris Mulock Houwer publiek verkocht een woon- en winkelhuis en erf alhier a. d. St. Jacobstraat, bewoond door B. J. de Kok, kooper de heer S. van Eenennaam alhier, voor f 1560. VLISSINGEN. In het koffiehuis „Ad miraal de Ruijter" van den heer George Kotte, werden gisterenavond ten overstaan van den notaris W. S. Bosch in het open baar verkocht: 3 huizen en erven teVlis- singen aan de Gravestraat, wijk K 98b, 98c en 98d, groot resp. 95, 85 en 78 cA Deze perceelen werden gecombineerd toegewezen aan den heer Q. A. Harder alhier voor f 6287. WEMELDINGE. Maandag j 1, werd door not. Joh. Pilaar te Goes voor de familie Luijk verkocht: een woonhuis en erf aldaar, groot 45 cA., kooper dhr. A. Lindenbergh q.q. aldaar, voor f350.; To Hanswoord: een woonhuis en erf aldaar, groot 1 A. 4 cA. kooper dhr. A. H van den Endo q.q. te Kruiningen voor f370; Een woon huis en erf aldaar groot 84 cA. kooper dhr. Hendrik Lavooy q.q. te Kruiningen voor f 195Een woonhuis en erf aldaar, groot 74 cA. kooper dhr. Th. D. S. de Reu te Ertvelde voor f312; Bouw- en wei land in de gemeente Scbore, onder Vlake groot 97 A. 90 cA. kooper dhr. G. Roo- zendaal te Vlake voor f870 per H A. in den hoop f851.73; Bouwland aldaar, groot 1 H.A. 14 A. 80 cA. kooper dhr. Joh. Glerum Christz. te Schore voor f 1620 per H.A. in den hoop f1859 76; Bouwland aldaar groot 52 A. kooper dhr. Corn'. Rijk te Kruiningen voor f2320 per H.A. in den hoop f 1206.40; Bouwland aldaar en in de gemeente Ierseke groot 1 H.A 74 A. 60 cA. niet toegewezen. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur vau Zeeland alhier werd heden aanbesteed 1°. het aanbrengen van versterkingen en het doen van vernieuwingen aan de draaibrug met toeleidende vaste brug over den oostelijken kanaalarm te Terneuzen. Raming f 10450. Minste inschrijver de heer A. Tholen te Terneuzen, voor f8789; 2°. het opruimen van zeven dukdalven en het plaatsen van negen dukdalven in de buitenhavens te Hansweerd en te We- meldinge en in het kanaal door Zuid-Beve land. Raming f13500. Minste inschrijver de heer Mees Visser, te Papendrecht, voor f10170 3°. het herstellen van den bekleedings- muur langs de Zuidzijde van den spui- boezem der haven te Veere Raming f7600. Minste inschrijver de heer Bougraaf, te Wemeldinge, voor f6746; 4°. het verrichten van bestratingen op de rijks groote wegen der 1° klasse nl. 3 op Walcheren en op Zuid-Beveland, in twee perceelen. Raming voor het eerste perceel f1400, tweede perceel f1300. Minste inschrijvers dhr. W. Dekker, Veere, f1320: dhr. F. Duijnhouwer, Goes, f1069. Donderdag 11 Mei. GOES bij Tas door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. Amerik. greenen houtwaren. MIDDELBURG 10 uur Schuttershof, door not. Struve voor Polak en Gobets, voortzetting meubelen. Vrijdag 12 Mei. NIEUW- en ST. J00SLAND bij Kake- beeke 2 uur door not. Hosang het hof- steetje „Vrederust". Koudekerke, Zoutelande 15 Mei. Sint Laurens 16 Mei. Woensdag 17 Mei. WEST-SOUBURG door not. de Marei Tak bij Mink 10 uur 6,2628 H.A. hooi- en weiland in Souburg, en 1,0660 II.A. bouwl. in Vlissingen. Donderdag 18 Mei. MIDDELBURG door not. Verhulst 8 uur in de Vergenoeging, het buiten „De Parel", Ouden Vliss. weg en 2 huizen Winter- straat. Te zien 17 en 18 Mei 1012 en 24 uur. TWEEDE KAMER. Aangenomen is het wetsontwerp tot sa larisverhooging voor lager post- en telegraaf personeel. Door overneming der desbetref fende amendementen zal de verhooging niet met October maar reeds met Juli in gaan. Na tweede lezing zijn zonder stem ming aangenomen de onderwijzers-pensioen wetten. Daarna werd het wetsontwerp tot herziening der wet op het lager onderwijs (onderwijs-novelle) aangenomen met 56 tegen 38 stemmenzuiver rechts tegen links. Aangenomen zijn verschillende wetsont werpen. 0. a. voor den kanaalaanleg ter verbinding van de Zuid-Willemsvaart met de Amer; dat betreffende de merken van boter afkomstig van aangeslotenen bij een onder rijkstoezicht staande botercontrole- station. Bij de behandeling van het wetsontwerp houdende bepalingen op de loterijen, oor deelde dhr. Drucker den inhoud van het ontwerp niet in overeenstemming met den weidschen opzet. Het ontwerp doet niets ter beteugeling van de speelzucht; dat het bescherming tegen bedrog verleent, keurde hij goed. Dhr. Malefijt en Heems kerk zagen in het ontwerp wel degelijk een aanmerkelijken stap tot bestrijding van den speelhartstocht. De minister nam over een amendement van dhr. Drucker om ook als loterij aan te merken, een onderneming, waarbij de winners geen overwegenden invloed op de .winst hebben. MIDDELBURG. Akte-examens L. O. Geslaagdde dames J. C. Snijders te Mid delburg; M. Verhage te Zuidzande; E. J. Vissers te Hontenisse; M. de Vlieger te Zuidzande; A. M. Vorhout te Oostburg; L. E. Woittiez te Breskens. VLISSINGEN. De te Leiden gebouwde stoomboot voor den dienst Hansweert Walsoorden, is heden voormiddag om 10 uur gearriveerd. De boot wordt niet vóór Juni in dienst gesteld. ■f

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3