Ingebonden stukken. UIT DE PERS. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Laatste Berichten. gevoelen was van den geneesheer, die den dood constateerde. Tot dusverre is de naam van den dren keling, die goed gekleed en een gouden horloge bij zich droeg, nog onbekend. Een 16-jarige jongen werkzaam aan de machinefabriek van l'ot.t en Ter Borg, te Groningen is in die fabriek door het. vlieg wiel gegrepen en onmiddellijk gedood. De jongen had bij de machine niets te maken. Als een staaltje van mooie zelfopoffering wordt medegedeeld, dat een dienstbode in Don Haag zich geheel vrijwillig ter be schikking stelde voor het afnemen van stukjes huid van haar lichaam, om daar mee de genezing van haar meesteres te bevorderen, die onlangs ernstige brand wonden had bekomen, welke niet wilden genezen. De operatie gelukle heel goed. Reeds meermalen is uit politiezaken ge bleken, dat het gebruik, om bij afwezigheid van huis een bordje: „niet thuis" te plaatsen ook zijn onpractische zijde heeft daar het den inbrekers een wenk geeft om juist dan hun visite te maken. In de Emmastraat in den Haag is dit weer eens gebleken. Ofschoon wel thuis had daar een dame, wier echtgenoot in den middag afwezig was, en die daarom niet wilde ontvangen, gemakshalve het bordje voor 't raam ge schoven. En het had zijn effect, want 't bleek werkelijk stil; geen belletje werd gehoord. Ongeveer drie uur evenwel toen de dienstbode ook het huis verlaten had, hoorde de dame, juist de trap afgaande, de deur met een sleutel openen. „Ben jij 't man?" riep zij. En daar stond plotseling in de gang een groote sjofele kerel, met een vreesaanjagende boeventronie van belang. De dame, haar tegenwoordigheid van geest niet verliezende, sommeerde mét luide slem den kerel heen te gaan. „Maak maar zoo'n drukte niet, je mag blij zijn, dat ik je deur, die juist openstaat sluit!" riep de man brutaal. „Kas! Kas! Kas!" riep de dame. En nu rende een jonge lobbes van een hond in volle vaart brommend en blaffend de trap af, de gang door op den kerel aan. Altijd maar blaffend en tegen den man opspringend belette hij hem de gang vorder binnen te treden, zoodat hij van zijn voor genomen visite maar afzag, en de deur achter zich dicht trok. Had niet de dame bij wijze van jokkentje het bordje „niet thuis" geplaatst, maar was ze werkelijk afwezig geweest, de in dringer zou vermoedelijk vrij wat meer succes van zijn visite hebben gehad. Op het Rokin te Amsterdam heeft Zater dagmiddag het tramverkeer een slacht offer geëischt. Door wagen no. 163, rij dende op lijn 4, Prins Hendrikkade Dam Amsteldijk, is vóór de Gapersteeg, een zevenjarig jongetje, dat de trambaan wilde oversteken, overreden. Wel stopte de wa genbestuurder onmiddellijk, maar de wa gen bleef nog eenigen tijd zijn gang be houden; de jongen werd onder het be- schermingsbord gedrukt, met 't. hoofd tegen een der voorste wieion. Nadat het tramrijtuig opgevijzeld was, kon de jongen er onder uit gehaald worden; met een ingedrukte borstkas en een hevige hoofd wonde werd hij daarop per brancard naar het gasthuis vervoerd. Bij aankomst in het gasthuis was de jongen overleden. Te Ambt-Ommen werd in een der bos- schen van het landgoed Eerde door den opzichter De Vries een vossenhol uitge graven, waarin een zevental jonge vossen. Tot bewijs van de roofzucht van een paar vossen, vooral wanneer zij jongen hebben, moge dienen, dat in en bij het hol wer den aangetroffen de overblijfselen van een drietal jonge reeën, eenige dozijnen hazen en konijnen, beuevens ettelijke kippen, tamme eenden en fazanten. Menig gezel schap jagers zou hen zoo'n collectie be nijden Bij een gevecht tusschen eenige land bouwersknechts, die Woensdagnamiddag, ter gelegenheid van den algemeenen ver huisdag der dienstboden (3 Mei), te Oude Burgsche Sluis aan het feestvieren waren, werden de messen getrokken en twee knechts levensgevaarlijk gewond, een derde bekwam eenige lichte wonden. Een van hen is voorzien van de HH. Sacramenten der stervenden. Donderdag zijn, verdachl van deze „slachting", Lwee personen, waaronder een gehuwd vader, gevankelijk naar Gent gebracht. De geheele uitzet van de aanstaande kroonprinses van Duitschland is te Parijs vervaardigd, met uitzondering van het hof toilet, dat een geschenk is van de Pruisi sche kroon. Het moet de wensch van de moeder der hertogin, groothertogin Anasta- sie, geweest zijn, dat niets in Duitschland gekocht werdde keizer en de keizerin hebben, naar het Berl. Tageblatt" ver telt, alle mogelijke moeite gedaan, om haar van meening te doen veranderen, doch het gelukte niet. Alleen de borduursels op het bruidskleed zijn in Berlijn gemaakt. De hofsleep der aanstaande kroonprinses was in de afgelcopen week een paar dagen voor het publiek ter bezichtiging gesteld. Meer dan 55 000 menschen maakten van de gelegenheid gebruik. In Halle, in Saxen, was men bij de op voering van „Fiesco" lot een der pak- kendste scènes genaderd die de harten der toeschouwers deed kloppen van emo tie, toen een flink geaccentueerd, zwaar- 'tonig snurken hoorbaar werd, dat snel groeide tot. een machtig liazuingedreun. Al spoedig klonk het rondom„Gooit hem er uit!" Edoch, de snurker trompette in alle kalmte, maar met massief geweld door. Eindelijk maakte 't hem omringende publiek een zoodanig geweld, dat men in de zaal het licht opdraaide. En wat zag menDe snurker was de commissaris van politie, belast met. de bewaking der zaal. De man werd wakker door ,t daverend De man werd wakker door 't daverend Een hevige ontploffing heeft plaats ge had in het Technicum te Winterthür (Zwitserland) tengevolge van het springen van een zuurstof-cylinder. De concierge van het Technicum werd letterlijk in stukken gescheurd, vensters en zolderingen sloe gen uiteen en eenige studenten werden gewond. De cylinder was den vorigen avond gebruikt bij een voordracht met lichtbeelden en toen de concierge hem weder op zijn plaats wilde brengen, moet hij, hetzij door vallen, hetzij door een andere oorzaak, uiteen zijn gesprongen. De bagage van mijnheer den graaf. Voor een familie-pension in de Batignolles, te Parijs, hield een prachtige automobiel stil, waaruit een chique ge- kleede heer stapte, die door den pension houder met alle onderscheiding werd ont vangen. Hij noemde zich graaf Gaëtan De la Roche, komende van Rouaan, waar hij woonde en op reis door Frankrijk. Hij wilde eenige dagen te Parijs doorbrengen en zijn intrek in het pension nemen, waar mee de houder niet weinig verheugd was, zoodat de mooiste kamer in huis voor mijn heer den graaf werd in orde gebracht. Men bracht er een zwaren koffer heen en mijnheer de graai dejeuneerde en di neerde in huis, terwijl hij 'zijn hooge tevre denheid over de tafel te kennen gaf. Na het. diner gaf hij den kellner een wissel van ÜOOÜ francs, om die voor hem bij het Crédit Foncier te gaan ontvangen, doch de kellner merkte op dat men daar na 5 uur niet meer terecht kon, tot groot misnoegen van mijnheer den graaf, die zei vanavond nog om het geld verlegen te zijn, terwijl het filiaal te Rouaan, vol gens hem, tot acht. uur 's avonds open was. De pensionhouder, vol ijver om zijn voornamen gast van dienst te zijn, bood hem daarop '2000 francs ter leen aan, die de graaf alleen wilde aannemen op voor waarde dat zijn geldschieter den wissel van 6000 francs er voor in pand hield. Aldus geschiedde en dien avond ging mijn heer de graaf nog een ritje maken met de automobiel maarkeerde niet terug. Den volgenden morgen liet de pensionhou der den wissel presenteeren op het bureau van het Crédit Foncier, maar daar kende men geen graaf De la Roche en weigerde men dus betaling. Eindelijk snappende dat hij was beetgenomen, liet de pensionhou der den koffer openen, die nog op de kamer van mijnheer den graaf stond en daarin vond men eenige steenen en vijftig aardappelen. Een vijftal inbrekers van het le klasse type, hebben Woensdagmorgen in de vroegle in Gilberlsville (staat New-York) de bank in de lucht laten vliegen. De in woners (het is een stadje van 1500 zielen) werden tegen twee uur 's nachts uit hun slaap wakker geschrikt door eenige hevige ontploffingen. Zij, die zich op straat waag den, bemerkten dat hot bankgebouw bijna geheel vernield was. Maar veel tijd om te zien hadden ze niet, want vijf gemas kerde mannen bevalen hun onmiddellijk naar huis te gaan, op straffe van doodge schoten te worden. Een van de burgers gaf echter geen gehoor aan het bevel, en wist ook andere aan te sporen met hem de inbrekers aan te vallen. Deze schoten echter met hun revolvers en hielden zoo de bevolking op een afstand, totdal. zij konden ontsnappen op paarden die ook al gestolen waren. Ze gingen bij dien terugtocht zeer voorzichtig te werk, telkens van den eenen post naar een volgenden terugtrekkend, en steeds op hun hoede voor flankbewegingen. Het bleek, dat zij een buil van ongeveer 15000 gld. aan gemunt geld hadden meege nomen. Vóór zij de bank binnendrongen, hadden ze alle telephoon- en lelegraaf- draden afgesneden. Ze hadden voor dit vernielen van het bankgebouw nitro glycerine gebruikt. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van uw artikeltje „Allerzielen in den gemeenteraad van Goes", en de ingezonden stukjes in uw courant van 4 en 6 Mei 1905, geteekend M. A. Stieger, „eenige eerlijke kooplieden" en „een abonné", een plaatsje vragen voor bet onderstaande? Zijn er onder al dezen geen mannen, die eene openbare vergadering met debat willen beleggen, en mij daar ter verant woording willen roepen over mijn gedrag in den gemeenteraad Ik zal hun dan tevens bewijzen, dat ik van onvermengd, zuiver Oud-Hollandseh Roomsch-Katholiek bloed ben, en tevens waarom ik den bur gemeester van Goes niet erken als R.-Katholiek zielverzorger, en zoo en passant dhr. M. A. Stieger, hoe hij de uitdrukking „kinderschoenen" moet op vatten, om het niet beleedigend te doen zijn voor Katholieken, maar hem juist het tegendeel te bewijzen. Ik zou zoo'n ver gadering met debat wenschen, mijnheer de Redacteur, niet omdat ik bang ben voor het gemis van Katholieke stemmen bij mijn verkiezing (want men heeft heel goed geweten, wie ik was, bij vorige verkiezingen), maar om u en anderen de on-katholieke daad te besparen van iemand verdacht te maken van niet goed Katholiek te zijn, omdat hij juist niet in uw politiek schuitje vaart Het zal mij hoogst aangenaam zijn spoedig plaats en datum van u of andere Katholieken te vernemen, en hoop dan tevens gelegenheid te geven mij te beschuldigen van on-katho lieke daden, waaraan ik mij gedurende mijn raadslidschap heb schuldig gemaakt. In de hoop spoedig iets te vernemen, Uw. dn. J. F. v. d. Leeuw. Goes, 7 Mei 1905. [De heer van der Lee uw wenschte dus eene openbare debatvergadering. Dat moge nu heel ridderlijk klinken, wij voor ons willen op zoodanige wijze niet in het strijdperk treden. Waar zou het heen gaan, wanneer wij met iedereen, die zich gepiqueerd voelt of waant, of zich verongelijkt acht, in het openbaar moesten debatteeren Dan moesten we eerst nog een tijd bij Demosthenes in de leer. Het voorstel echter bekomt een ietwat belachelijk tintje, wanneer men bedenkt, dat wij gaarne, gedachtig het hoor en wederhoor, den heer van der Leeuw de gelegenheid zullen geven om zich in onze courant te verdedigen. Wij hebben in ons blad gemeend een en ander over hem te moeten zeggen, welnu, de zuivere weg is dan ook, dat hij zijn verweer plaatse in ons blad, ofschoon wij voor ons de meening hebben dat het hem gaan zal als de man, die in drijfzand ge raakte hoe meer hij er zich wou u i t- werken, des te dieper werkte hij er zich in. De heer van der Leeuw beschuldigt ons „hem verdacht gemaakt te hebben van niet goed Katholiek zijn", en dan volgt een „omdatje" risum teneatis „om dat hij niet in ons politiek schuitje vaart." Weet de heer van der Leeuw dan niet, dat de quaestie evenveel met de politiek te maken heeft als een vlag met een knollenschuit? Wij hebben gezegd, dat ieder Katholiek van „zuiveren bloede", Allerzielen on voorwaardelijk heeft te verwerpen Daarom stellen wij den heer van der Leeuw deze pertinente vraag: Verwerpt gij Allerzielen ja, dan neen? En zoo het antwoord hierop ontkennend luidt, ja dan beweren wij, dat de heer van der Leeuw is een Katholiek van onznive- ren bloede. En dan is het niet te bewijzen, dat hij zijn zou van onvermengd, zuiver, oud- Hollandsch, of nog wat, Roomsch-Katholiek bloed. Red.] Per fas et nefas. De stemming in de Kamer wordt er niet beter op. Links verliest haar zellbeheersching, en vervalt almeer in een toon, die dusver in onze Staten-Generaal ongekend was. De heer Treub dorst zeggen, dat de Regeering haar wissels int uit het depo sito, dat ze van den man op wien ze trekt, in kas heeft. Hij, en nog anderen, klaagden de Re geering aan van onoprechtheid. Maar het ergst maakte het de heer Van Raai te. Deze Rotterdamsehe afgevaardigde brandmerkte de Novelle als een „partij- wet van de ergste en ergerlijkste soort". Hij klaagde de Rechterzijde aan, van n e r fas et nefas, d, w. z. zonder zich aan het Goddelijk recht te storen, haar wil door te drijven. En om het nog bonter te maken, voegde hij er bij, dat de Rechterzijde handelde uti non dec et, en sprak alzoo uit, dat ze handelde tegen beter weten in. Eén misdadige opzet, waartoe ze alleen kwam uit geldzucht, uit inhaligheid, uit belustheid op buit Natuurlijk is hij hierover terecht gezet door den Minister, en toen heeft hij nader verklaard, geen handelen tegen beter we ten bedoeld te hebben; maar zonder zijn uti non d e c e t in te trekken. En wat nog hinderlijker was, onderwijl de Minister sprak van dat „handelen tegen beter weten in", zonder zich aan men- schelijke of Goddelijke rechten te storen, zat de heer Ferf, het lid voor Hoorn, op in het oogloopende wijs, maar aldoor van j a te knikkenwat niet anders kon be duiden, dan dat hij er dit voor hield. Waar zoo de toon zonk en de houding min werd, is het als een geluk te beschou wen, dat de beraadslagingen eindelijk afliepen. Angst vervult blijkbaar de Linkerzijde, dat de openbare schooi schade zal lijden. Maar wat beduidt dit nu anders, dan dat ze overtuigd is, dat er een massa Christen ouders zijn, die nu alleen gedwongen hun kinderen naar de openbare school zenden. Doch dat wil dan zeggen, dat deze ouders, en vooral de armen onder hen, tot dusver in hun consciëntievrijheid wor den aangerand. En terwijl nu Regeering en Rechterzijde die conciëntievrijheid herstellen willen, is het daartegen, dat de oppositie zich mol alle macht verzet. Zoo valt het masker! (Standaard.) Van 5—8 Mei. GOES. 1ste huwelijksafkondiging. 7, Pieker Oele, 24 j. j.m., Kloetinge, en Jan netje van Maldegem, 23 j. j.d., Goes. GeborenG, Aaltje Elisabeth, d. v. Piet Polderman en Cornelia Maria Kloosterman. Overleden6, Wilhelmina Meijler, 35 j., gehuwd met Johannes Lodewijk Cense. Van 36 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. A. Bouman, 31 j. j.m. en E. H. Fearon, 31 j. j.d.; D. H. Everse, 28 j. j.m. en H. II. Willemse, 27 j. j.d.II. Nieuwvat, 26 j. j.m. en D. A. Maandag, 30 j. j.d.; .1. Vandaalen, 25 j. jm. en A. Duine, 23 j. jd. Bevallen: J. Leijnse, geb. Minderhoud, z.M. A. Pluijmers, geb. Scharders, d. VLISSINGEN. OndertrouwdD. II. Ever- se, j.m. 28 j. met H. H. Willemse, j.d. 27 j.; A. G. Stormmesand, j.m. 42 j. met C. E. van Osch, jd. 42 j.; B. de Melker, j.m!. 25 j. met A. II. van Aartsen, j.d. 25 j. GetrouwdI. Vos, j.m. 26 j. met P. Verschuren, j.d. 44 j.; A. Peters, j.m. 23 j. met P. de Poorte, j.d. 23 j. Bevallen: C. E Lako, geb. Van 'tHof, d.S. P. Pelle, geb. Guillaume, d. Overleden: J. B. Knijpers, wedr. van W. M. M. de Ruijter, 63 j. IJZENDIJKE. Ondertrouwd; Franciscus Adrianus Clarijs, 27 j. j.m. te 's Heeren- hoek en Eliza Coleta Maria Dellaert, 25 j. j.d. te IJzendijke; Eduardus de Smit, 35 j. .jm. en Leonie de Betuê, 34 j. j.d., beiden te IJzendijke; Carolus Marie Joseph de Jaeger, 30 j. j.m. en Marie Josephine Del laert, 28 j. j.d., beiden te IJzendijke; The odoras van Gisbergen, 38 j. j.m. te Aren- donck (België) en Henriette Jacoba Marie van de Warenburg, 26 j. j.d. te IJzendijke; Eduardus Barnardus Vermeersch, 27 j. j.m. en Clementina Francisca Scherbeijn 25 j. j.d., beiden te IJzendijke; Carolus Bernardus Calon, 44 j. j.m. en Emma Cornelia de Witte, 37 j. j.d. beiden te IJzendijke; Franciscus Josephus Rooze, 29 j. j.m. te Hoofdplaat en Elodie Marie van Pammelen, 20 j. j.d. te IJzendijke; Leo- poldus van Zeele, 23 j. j.m. van IJzendijke en Paulina Seraphina Roseleun, 23 j. j.d. te Hoofdplaat. Rotterdam, 8 Mei 1905. Buitenlandsche granen vastMeel vast, met redelijke aanv. 78h. f 10.75 a f 11.50; le kwal. f 10.75 a f 11.—Tarwe*) f9.— a f9.75; Rogge f 5.25 a f 5.50; N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.— Haver*) f7.70 a f8.Witte Boonen f 0.a f 0. N. Bruine Boenen f 10.50 a f 11.60 Erwten f0.a f0.Kookerwten f0.afO. Kroonerwten f0.a f0.Kanariezaad fl2.1/2 a 14. VjjKarwijzaad flSs/i a f 0.Lijnzaad, f 0afO.Maïs f115 k f116; Stoomend f113 af 114. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f4.a f 4.10; Bonte f4a f 4.10; Zeeuwsche Poters f0.a f0.flak- keesche blauwe f 0.a f 0.Gelder- sche blauwe f3.60 a f3.80; Poters fl.80 a f2.—; Watte f0.a f 0.Eigen heimers f180 a f2 10. Pnarels f 0, a f0.Brielsche Kralen f0.- a f0. Zeeuwsche Eieren f3.40 a f3 60. Vrijdag werd aan het bureau van den sectie-ingenieur der staatsspoorwegen te Breda aanbesteedhet uitvoeren van her- stellings en vernieuwingswerken met bij- levering der materialen aan gebouwen, kunstwerken en inrichtingen, behoorende tot de lijn VlissingenBoxtel. Daarvoor werd het minst ingeschreven door den heer Hanewinkel, te Vlissingen, voor f5650. RILLAND-BATH. Uitslag aanbesteding gemeentewerk 1905. le Perceel Timmer werk. Ingeschreven doorJ. v. d. Sande alhier f 242, G. Windhorst idem f 230. Gegund aan dhr. G. Windhorst. 2e Perceel Verfwerk. Door de inschrij vingen op ongezegeld papier waren, allen ongeldig verklaard. 3e Perceel Straatwerk en rioleering aan de kade. Ingeschreven doorG. Windhorst 1075 met trottoir f 335 meer is f 1410, J. v. de Sande f 1045 met trottoir f 375 meer is f 1420. Niet gegund. Te veel bo ven de begrooting. 'S-HEER-ARENDSKERKE. Bij de heden gehouden openbare aanbesteding inzake het verlengen van de suatiesluis met bijkomende werken aan de haven van den Zuid-Kraaijertpolder alhier, werden 13 biljetten ingeleverd. Ingeschreven werd door: C. Minderhoud, alhier voor f3100; J. Vriend, id. voor f 3050W. Baljé, id. voor f2980; H. Steenblok, id. voor 2898; J. J. Dronkers, teKapelle voor f2875A. Karelse, Borssele voor f2870; J. P.Bannij Krabben- dijke, voor f2849; Jacs. Coppoolse alhier, voor f2832; A. Foudraine te Goes, voor f2695; G. van Riet te Goes, voor f2640; W. F. van Riet te Goes, voor f2650; M. van Baaien te Nieuwdorp, voor f 2509 en Jacs. de Burggraaf te Wemeldinge, voor f 2466, Aan den laagsten inschrijver gegund VARIA. Raak! Een jonge man van beperkte geestvermogens spreekt spottend over za ken van den godsdienst, en noemt hen, die nog aan godsdienst doen, ezels. „Er is ook een ezel geweest kreeg hij van iemand, wien dat zinloos geleuter begon te vervelen, ten antwoord er is ook een ezel geweest, die spreken, en wellicht ook spottend balken kon; dat was de ezel van Balaam". „Balaam?! wie was Balaam?" vraagt de spotter, zijn schouders ophalend. „En het merkwaardigste is wel ging de ander bedaard voort dat de heden- daagsche sprekende ezels dien zeer merk- waardigen ezel óf niet kennen, óf hem trachten te verloochenen". Onder studenten. Joolman: Vandaag is de deurwaarder bij je geweest, Bramsen. Bramsen: Iloe weet je dat? JoolmanWel, ik heb 'm met een begra fenisgezicht om den hoek van de straat zien gaaner viel natuurlijk niks bij je te halen 1 Dinsdag 9 Mei. GOES 2 uur bij Den Hond door deurw. Hollmann Verhoek, de statieschuit „Vrouw Maria" 45 ton met inventaris. Woensdag 10 Mei. WESTKAPELLE door not. v. Nimwegen 10 uur de hofstede A. Jobse 7,8209 II.A. RILLAND 11 uur en KRABBENDIJKE half 3 door deurw Hollmann &Verhoek houtwaren. 'sHEER ABTSKERKE. Openbare ver pachting van 8.58.11 H.A. Bouw- en Wei land, te 'sHeer Abtskerke en Nisse, ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur te Goes, door not. v. Campen, 2 uur, bij Jan Konings. KOUDEKERKE, op Lammerenburg, door not. Loeff 10 uur, paarden, hoorn vee, Landbouw-, Zolder-, Melk- en Stal- gereedsehappen, huisraad enz. MIDDELBURG 10 uur in het Schutters hof door not. Struve voor Polak en Gobets meubelen. Donderdag 11 Mei. GOES bij Tas door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. Amerik. greencn houtwaren. Donderdag 11 Mei. MIDDELBURG 10 uur Schuttershof, door not. Struve voor Polak en Gobets, voortzetting meubelen. Vrijdag 12 Mei. NIEUW- en ST. JOOSLAND bij Kake- beeke 2 uur door not. Hosang het hof- steetje „Vrederust". Koudekerke, Zoutelande 15 Mei. Sint Laurens 16 Mei. Woensdag 17 Mei. WEST-SOUBURG door not. de Maret Tak bij Mink 10 uur 6,2628 H.A. hooi- en weiland in Souburg, en 1,0660 H.A. bouwl. in Vlissingen. Donderdag 18 Mei. MIDDELBURG door nol. Verhulst 8 uur in de Vergenoeging, het buiten „De Parel", Ouden Vliss. weg en 2 huizen Winter- straat. Te zien 17 en 18 Mei 1012 en 24 uur. Dinsdag 23 Mei. GOES, 8 uur op het Slot door not. Pilaar een winkelhuis van dhr. Joosse 152 cA.j een huis, schuur, tuin en hoveniering 3750 cA. met erfpachtsrecht van 54 cA. uitweg Oostsingel. Vrijdag 26 Mei. GOES half 9 op het slot door not. Pilaar voor wed. Luijk 610 cA. bouwgrond en water tegenover het station. WOLFERTSDIJK voor erven wed. Tho- renaar door not. Overman en Pilaar 10 uur bij Korstanje een hofstede 51,8350 H.A. in Wolfertsdijk en 's Heer Hendriks kinderen. Vrijdag 9 Juni. WOLFERTSDIJK door not. Pilaar 1 uur bij Korstanje de hofstede Johannesburg in Heerenpolder en Wilhelminapolder 65,78 H.A., den dijk tusschen die polders 2,2106 H.A., en het oude veerhuis 634 c.A. Juli. WESTKAPELLE uur door not. v. Nimwegen, bij Jopse, inspan en veld vruchten. Juni. MELISKERKE, bij wed. Dekker 9 uur door not. v. Nimwegen inspan als: MIDDELBURG. A c t e-e x a m e n s. L.O. Geslaagd de dames M. Boasson, te Mid delburg F. J. Braat, te VlissingenS. M. van Wel, te WolfertsdijkM. F. van Nieu- wenhuize en W. F. H. Oddink, beiden te Tholen. VLISSINGEN. De Commissaris der Koningin bracht heden een officieel bezoek aan deze gemeente. Van alle openbare en enkele particuliere gebouwen wapperde de driekleur. Op de audiëntie die de commissaris hield werden opgemerkt vele leden van den gemeenteraad en de Kamer van Koop handel en verder tal van civiele en mili taire autoriteiten. Z.Exc. bracht een bezoek aan de Zee vaartschool en het Burger Weeshuis en reed vervolgens naar Westkapelle.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3