B1N N E N L A N D! Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. 11 il De Zusters werden dus kort. en goed bui ten het gasthuis gezet. Tot zoover ging alles goedde Zusters kunnen zich al heel moeielijk verdedigen tegen den „ster ken arm" der politie. Maar nu kwam iets moeielijkersde reorganisatie van het per soneel Wil men het resultaat van burge meesters ingrijpen eens hooren? Niemand mag de zieken bezoeken, zeker omdat hun klachten al te bekend zouden worden. Meer nog: niemand wordt nu zelfs in het. gast huis toegelaten ter verzorging, zoodat de zieken moeten terugkoeren, daar de deur onverbiddelijk gesloten blijft. Men ziet., hoe bekrompen in bun feilen haat de sectarisscn zijn. Treurig! In aansluiting jnet heigeen wij reeds meldden omtrent de verschillende brandpunten van verzet tegen het wets ontwerp over de scheiding melden wij nog, dat de „Assoc. de la Jeunesse Francaise" voor eenige dagen in meer den 120 plaat sen vergaderingen belegd heeft, waar rede voeringen tegen de scheiding gehouden werden. In de meeste bijeenkomsten was den tegenstanders vrijheid van discussie toegestaan. Een overal aangenomen reso lutie zal den afgevaardigden en den sena toren worden toegezonden. De eierhandel op Walcheren. De directeur-generaal van den landbouw heeft aan de „Vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij en tamme Konijnen teelt in Nederland" (V. P. N verzocht de noodige gegevens te willen verstrekken betreffende den toestand van de pluimvee houderij en tamme konijnenteelt in 1904, ten behoeve van het verslag over den landbouw. Daaraan zooveel mogelijk te willen voldoen werd opgedragen aan de commissie voor de statistiek uit de V. P. N. en zij heeft daarom aan de verschillende afdeelingen en onder afdeelingen der V. P. N. eenige vragen gedaan. Aan de antwoorden door de onder-afdee- ling Walcheren gegeven op de vraag of er in die onder-afdeeling ook eiermarkten, of eierveilingen gehouden worden ontleenen wij het volgende Door de afdeeling Walcheren der Maat schappij van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is aangesteld een marktzetter voor boter en eieren, zoodat te Middelburg wekelijks twee noteeringen bestaanéén van den marktzetter, een onpartijdig man, en een door de vereenigde handelaars in deze artikelen, zoodat bet vaak gebeurt, dat het verschil dezer noteeringen 10 cent per 100 stuks bedraagt. Eiermarkten of veilingen worden door onze vereeniging niet gehouden, de boerin nen leveren de eieren direct aan de ver bruikers in de stad, volgens de noteering is van de vorige week of komen er Don derdags mede ter markt. De groote boeren verkoopen ze aan de opkoopers, die 10 cent per 100 stuks beneden de noteering betalen en halen de eieren biervoor aan de hofstede af. De aanvoer van kippeneieren was in 1904 zeer belangrijk en neemt nog steeds toe. De aanvoer van eendeneieren vermin derde daaraantegen zeer belangrijk, hoewel voor Engeland veel vraag bestaat. De prijs der kippeneireu was gemiddeld in 1904 (per 100 stuks) Januari f4.62!4, Februari f 3 6714 Maart f 3.28, April f 2.70, Mei f3Juni f3.04, Juli f3.40, Augus tus f 3.60, September f 3,98, October f 5.70, November f6 95 en December f6.48 of per jaar f 4.20 per 100 stuks. Was de eierenhandel met het buitenland in 1904 zeer gering, in 1905 werd deze handel met kracht voortgezet. Een zeer bekend Engelsch huis heelt te Middelburg een der zake kundig persoon aangesteld voor het verpakken en verzenden der eieren naar Engelander bestaat geen twijfel een vraag doen," zeide een jury-lid, dat tot dusver niet gesproken had. „Alles be vestigt het vermoeden dat de heer Leaven worth gevallen is door de hand eens moor denaars. Nu is het zeker dal een moord nooit wordt begaan, zonder dal er eene aanleiding voor beslaat. Weet de secretaris misschien ook te zeggen of de verslagene een gefieimen vijand had?" „Neen, dat weet. ik niet". „Scheen iedereen in huis hem gaarne te mogen lijden?" „Ja, meneer". Dit antwoord werd ge geven met eenigszins onzekere stem. „Bestond er zelfs geen schijn of schaduw van oneenigheid tusschen hem en eenig ander lid der familie, voor zoover u be kend is?" „Dat dui'f ik niet verzekeren, gaf hij geheel verlegen ten antwoord. „Een scha duw is al een zeer luttel iets. Daar was misschien een schaduw van oneenig heid „Tusschen uw meester en wie?" „Een lange rustpoos. „Een van zijne nichten, meneer". „Welke van de twee?" Opnieuw werd het hoofd liooger opge richt. „Miss Eleonore". „Sinds wanneer was die schaduw merk baar?" „Dat zou ik niet kunnen zeggen". „Weet gij dan wellicht de oorzaak er van?" „Die weet ik niet". „Noch tot hoever de oneenigheid zich uitstrekte?" „Neen, meneer". „Hadt ge vrijheid om de brieven van den heer Leavenworth te openen?" aan of deze verzending zal zeer omvangrijk worden. Vooral eieren met bruine schaal zijn in Engeland geliefkoosd; men geeft er dan ook 10 cent per 100 stuks extra voor, zoodat de landbouwers zich meer op het houden van de rassen Wij- andottes, Orpingtons enz., of kruisingen hiervan dienen toe te leggen, om den han del te bevorderen. De Commissaris der Koningin in Zee land, gelet op art. 126 der Militiewet 1901 en art. 99 van het Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad no. 230); bepaalt, dat het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der militie te land in 1905 zal plaats hebben Te Does, Vrijdag 2 Juni 9 uren voorm., voor de verlofgangers, gevestigd te 's Gra venpolder, 's Heer Abtskerke, Kattendijke, Kloetinge en Wolphaarlsdijk. Te Hontenisse, Woensdag 7 Juni 9 uren voorm., voor de verlofgangers, ge vestigd te Boschkapelle, Hengstdijk, Hon tenisse, Ossenisse en Stoppeldijk. Te Hulst, Woensdag 7 Juni 2 uren nam., voor de verlofgangers, gevestigd te Clinge, Graauw en Langondam, Hulst on St. Janssteen. Te Neuzen, Vrijdag 9 Juni 10 uren voorm., voor de verlofgangers, gevestigd te Hoek, Neuzen en Zaamslag. Te Middelburg, Maandag 19 Juni 10 uren voorm., voor de verlofgangers, ge vestigd te Arnemuiden, Grijpskerke, St. Laurens, Nieuw- en St. Joosland en Veere. Te VI is singe n, Vrijdag 23 Juni 10 uren voorm., voor de verlofgangers, ge vestigd Ie Bïggekerke, Koudekerke, Dost en West-Souburg, Ritthem en Zoutelande, en 1 uur nam., voor de verlofgangers, gevestigd te Vlissingen. Te Kap el le, Zaterdag 24 Juni 10l/„ uren voorm., voor de verlofgangers, ge vestigd te Kapelle, Schoro en Wemeldinge. Te Krabben d ij k e, Maandag 26 Juni 103/4 uren voorin., voor de verlofgangers, gevestigd te Krabhendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde. Te Ovezande, Vrijdag 30 Juni 10 uren voorm., voor de verlofgangers, ge vestigd te Baarland, Borsselen, Driewegen, Ellewoutsdijk, Hoedekenskei'ke„ Oudelande en Ovezande. Te Heinkenszand, Vrijdag 30 Juni 1 uur nam., voor de verlofgangers, ge vestigd te Heinskenszand, 's Heer Arends- kerke, 's Iieerenhoek en Nisse. GOES. Zaterdagavond werd door do poli tie, voor dien nacht, wegens openbare dronkenschap opgeborgen de 15-jarige Maarten Stoketee, die een avond tevoren zich met. een ander aan huisvredebreuk schuldig maakte. GOES. Heden werd door de politie al hier in beslag genomen een gouden ring, die door M. P. een meisje van 17 jaar de vorige week te Middelburg was ont vreemd. GOES. Uit hel verslag der voedermeelen- quête. ingesteld door het. Rijkslandbouw proefstation te Goes in de maanden No vember en December 1904, door Dr. D. J. Hissink, blijkt.: Van de 298 monsters (tarwemeel enz., maismeel, roggemeel, erwtenmeel, lijn koek en lijnmeel, gerstemeel, rijst-voeder- meel, voerbloem, verschillende krachtvoer- middelen, gemengde meelsoorten, kracht voer voor melk- en mestvee, varkens- voedormeel en diversen) bleken 126, dus ruim 42 pCt. onzuiver. Een en ander wordt in 14 verschillende tabellen nader toegelicht. GOES. Vrijdagavond werd de orde in het gebouw van het Leger des Ileils op verregaande wijze verstoord door I'. J. „Ja, meneer". „Is livoor zoover ge u kunt herin neren, in de brieven, welke hij onlangs ontving, ook iets voorgekomen, dat eenig licht, zou kunnen werpen op deze geheim zinnige misdaad?" Het scheen alsof er geen antwoord meer uit den man te krijgen was. Dacht hij zoo ernstig over hel te geven antwoord na, of was hij plotseling in een steenen beeld veranderd „Mijnheer Harwell, hebt. ge de vraag van dit lid der jury verstaan?" vroeg de rechter. „Ja, meneer. Ik dacht slechts even na". „Zeer goed, antwoord dan nu". „Mijnheer", hernam hij, zich half ont- keerende, zoodat hij het jury-lid vlak in 't gelaal zag, waardoor de op den rug gehouden linkerhand voor mij zichtbaar werd, „ik heb gedurende de laatste veer tien dagen de brieven van den heer Lea venworth geopend, zooals gewoonlijk, maar ik kan mij niet herinneren daarin iets gevonden to hebben, wat ook maar in ,t minst tot deze treurige zaak in ver band kon slaan". Ik was overtuigd, dat. de man niet de waarheid sprak. Ik had gezien hoe de half gestoten hand een poos heftig beefde, om daarna vast te worden toegeknepen, toen de leugen met flinke stem werd uilge sproken. „Wij moeten gelooven, dat dit werkelijk uwe bevinding was, mijnheer Harwell, zeide de rechter, „doch dit neemt niet weg, dat de papieren van den heer Lea venworth nauwkeurig zullen onderzocht worden". „Dat spreek van zelf", gaf de getuige Vinkenstein, woonachtig te Leiden, alhier in een logement verblijf houdende en door den welbekenden M. Steketee. Eerstge noemde werd omdat hij beschonken was, door de polilie in het arrestantenlokaal overgebracht. GOES. Op de groote internationale hon- dententoonslelling te Amsterdam behaalde de heer P. J. de Wijs alhier een tweeden prijs met zijn kortharigen St. Bernhard. GOES. Zaterdagavond had in de Prins van Oranje onder presidium van den heer Risch eene vergadering plaats van de hoofden, onderwijzers en onderwijzeressen der lagere school in (lues. Vertegen woordiger der R. K. school was de heer van 't Westeinde. Doel der vergadering was 't opmaken van een programma voor 't kinderfeest, ter eere van den 25en jaar dag van Hare Majesteit, onze geëerbie digde Koningin Wilhehnina, te houden in de maand September a.s. Alle aanwe zigen konden zich vereenigen met de volgende punten: a. eene uitvoering van een paar zangnummers in de Prins van Oranje door de leerlingen der hoogste klasse van alle scholen; b. een korte op tocht, zoo mogelijk met muziek, van alle schoolkinderen, gevolgd dooi' eene Lac tatie in de verschillende scholen. Voorzoover ze tegenwoordig waren, zegden onderwijzers en onderwijzeressen hunne gewaardeerde medewerking toe. Enkele onderwijzers, die verhinderd waren de vergadering hij te wonen, had den hiervan bericht gezonden. MIDDELBURG. Ex. nuttige handwerken. Vrijdag werden geëxamineerd 4 vrouwe lijke candidaten. Daarvan slaagden 3, te weten de dames: J. A. G. Hemmekam en R. M. Feijbel alhier, en J. W. Dros, Goes. Geexamineerd 2 vrouwelijke candidaten. r ij e e li o r d e-o e f e n i li g e n der g y m n a s t i e k. Beiden slaagden, te weten de dames: E. de Beste en .1. W. Dros, Goes. MIDDELBURG. Gistermiddag omstreeks half twee is een der, de gemeente toebe- hoorenile, zwanen door de stoomtram op den Singel hij de Langeviele huitenhrug alhier overreden. Het dier bleef op de plaats dood. MIDDELBURG, De gemeenteraad heeft in zijn jongste zitting in beginsel beslo ten dat op lotingsdagen voor de nationale militie, de lokalen, waar sterken drank wordt verkocht, gedurende een gedeelte van den dag gesloten moeten zijn. De commissie voor de strafverordeningen stolt voor hiervoor te bepalen den tijd tusschen 8 .uur des morgens en 4 uur des namiddags. VLISSINGEN. Aan de buitenhaven al hier wordt binnenkort eene inrichting in werking gesteld, waar, met kunstige ma chines, uil bloed van de in het abattoir geslachte dieren, vermengd met plantaar dige bestanddeelen, een kracht voeder voor dieren wordt vervaardigd. De bewerking met dat systeem -inoet in ons land iets nieuws zijn. VLISSINGEN. Hel Duitsche s.s. „Mata dor", kapitein de Boer. van Gent naar Huil bestemd, kwam gisterenmorgen alhier op de haven wegens gebrek aan bun- kerkolen. Na hiervan voorzien te zijn, ver trok het gisterenmiddag weder derwaarts. VLISSINGEN. De Engelsehe 3-mast- schoener „Bessie", kapitein Carter, wel ke alhier een lading steenkolen heeft ge lost, is alhier bevracht om te Terneuzen een lading phosphaat. in te nemen met. bestemming naar Port Lannay (Frankrijk). 1ERSEKE. Zondagmorgen werd een schaap, dat in een boomgaard alhier liep te grazen, door een groote hond aange- achteloos ten antwoord, „en 't is ook niet meer dan billijk". Met deze opmerking eindigde voor het oogenblik Harwell's verhoor. Toen hij weder had plaats genomen maakte ik aan- teekeningen van vier zaken Dat Harwell, wegens eene onbekende reden een of ander vermoeden koesterde, dat hij tot eiken prijs verborgen wilde houden. Dat hierbij op de eene of andere wijze een vrouw betrokken was, daar door hem een voetstap was gehoord op de trap. Dat niet lang geleden aan het adres van den heer Leavenworth een brief was be zorgd, die, wanneer men hem kon vinden, ongetwijfeld eenig licht zou doen opgaan. Dat de naam van Eleonore Leavenworth met moeite over zijne lippen kwam, daar deze kalme en vastberaden man eenige aandoening toonde, telkens als hij genood zaakt was dien naam te noemen. VI. Een aanwijzing. Thans was de beurt om gehoord le wor den aan de keukenmeid, een wei-doorvoed vrouwspersoon, met roode wangen, die met zulk een wonderlijke mengeling van vrees en vrijmoedigheid naar voren trad, dat meer dan een der aanwezigen moeite had om een glimlach te bedwingen. Zij zelf merkte dit. dadelijk op, eti daar zij niet slechts keukenmeid, maar ook vrouw was, nam zij hel voor een compli ment. op en maakte met veel bevalligheid een dienaresse. Vervolgens opende zij den mond om te gaan spreken, maar op het zelfde oogenblik kwam de rechter, die reeds ongeduldig op zijn stoel had zitten rond te draaien haar voor en vroeg op vallen en verscheurd. Dit is de tweede keer dat dit ondier een schaap verscheurt, en te hopen is het, dat het dier nu onschadelijk zal worden gemaakt. KRUININGEN. Alhier werd een puik boomgaardje van ongeveer een halve hectare verkocht voor de kolossale som van f 3045, met de onkosten erbij voor f 3364, een prijs die tot nog toe nooit in die streken voor een boomgaard ge maakt is. De boomgaard behoorde aan wijlen den heer C. Prins, notaris te Kruiningen, en is gekocht door J. Sinke aldaar. KRUININGEN. Vrijdag had de Weil. E. W. alhier een gevoelig verlies. Eén harer paarden die bezig waren met eggen, viel plotseling dood. De veearts constateerde hartverlamming. TIIOLEN. In do laatste dagen is hier de prijs der aardappelen sterk rijzende; men biedt thans grif f3 per heet., een prijs, die do gansche campagne nog niet gemaakt, is. Veel vraag is er uit Duitsch- land en België. SCHORE. Gemeenieraadsvofgadering van Vrijdagavond. Voorzitter de burge meester. Tegenwoordig alle leden. De no tulen worden na lezing goedgekeurd, als mede de begrooting over 1905. Medege deeld wordt dat de kas van den gemeente ontvanger is opgenomen en in orde bevon den. Alsnn is aan de orde de vaststelling van de verordening op de keuring van binnen de gemeente ingevoerd vleesch. De heer Verhage zegt: Ik heb in Goes 2 kilo vleesch gekocht, kom daarmee in Schoro en kan geen bewijs leveren van keuring, ben ik dan strafbaar? Do Voorzitter antwoordt dat het alleen le doen is om den verkoop van door niet- ingezetenen te koop aangeboden vleesch tegen te gaan. De heer Verhage. Mag dan een slager uil een andere gemeente hier geen onge keurd vleesch meer aanbieden? De Voor zitter raadt den gemeentenaren aan om geen vleesch le eten van huiten de gemeente ingevoerd ongekeurd vee. De heer Ka rel se vraagt, is dan al uw vleesch van buiten de gemeente gekeurd? De verordening wordt hierop niet 6 stemmen tegen 1 die van den lieer M. Karelse, vastgesteld. Tot leden der stembureaux voor al de verkiezingen worden vervolgens bij stem ming aangewezen de heeren Kees de Jonge (plaatsvervangend voorzitter van den Burgemeester die ambtshalve voor zitter is), W. Rijn en A. Rottier; en tot plaatsvervangende leden de heeren J. Glerum en J. Verhage. De Raad besluit om aan de directie der Staatsspoorwegen te verzoeken de tegenwoordige spoorafsluiting aan den Vlakeweg te doen vervangen door een van dc nieuwe constructie Bij de rondvraag vestigt de heer Ver hage de aandacht van B. en W. op de wensehelijkheid dat: de 60 door de Leer plichtwet toegestane schoolverzuimen in de verordening worden opgenomen en verdeeld over de tijden waarin de ouders hunne kinderen hel hardst noodig hebben voor den veldarbeid. De Voorzitter zegt een onderzoek van een en ander toe. Daarna is de vergade ring gesloten. SCHORE. Door den heer Jan de Jager, landbouwer alhier, is hij de politie aan gifte gedaan dat bij hem twee eenden zijn dood gevonden; vermoedelijk dood geslagen. OSSENISSE. Gisteren had alhier een algemeene vergadering van de afdeeling der Boerenleenbank plaats. Na opening der vergadering, met dankbetuiging voor de trouwe opkomst, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onver- gestrengen toon. „Uw naam?" „Katherina Malone, meneer". „Zeg mij dan eens, Katherina, hoelang zijt ge in dienst geweest hij den heer Leavenworth „Wel meneer, 't is al een goede twaalf maanden geleden, meneer, dat ik m'n eigen op rikkemedatie van mevrouw Wil son hier kwam prisseteere, en „Laat die presentatie nu maar rusten en vertel ons liever om welke reden gij den dienst van mevrouw Wilson verlaten hebt". „Ik heb haar niet verlaten, meneer, maar zij heeft mij verlatenze reisde weg naar de andere wereld, op denzelfden dag, dat, ik mij hier op haar rikkemedatie „Jawel, dal weten wij nu al. Ge zegt, dat ge nu een jaar hij de familie in dienst zijt?" „Ja, meneer". „En had ge geen klagen? Was de heer Leavenworth nog al goed voor je?" „Goed voor me, meneer, d'r is nooit geen heter mensch geweest op de heele wereld, en schande over den schurk, die hem vermoordde. Hij was zoo vriendelijk en zoo voorkomend, meneer, en ik zei menigmaal tegen Hannah Hier hield ze plotseling stil, met een vermakelijke uitdrukking van ontsteltenis op haar ge zicht, terwijl ze angstig omkeek naar haar kameraden, gelijk iemand, die zich on willekeurig voorbij heeft gepraat. De rech ter dit opmerkende, vroeg haastig: „HannahI Wie is Hannah?" De goede keukenprinses deed alle moge lijke en onmogelijke pogingen om er uit te zien, alsof zij volstrekt niet verlegen was, anderd goedgekeurd. Daarna werd er, om dat, er nieuwe leden bijgekomen waren, het huishoudelijk reglement voorgelezen. De rekening werd na voorlezing goedgekeurd. De heer Joseph Verdurmen, die geen lid kon blijven wegens vertrek, bedankte als zoodanig en nam tevens zijn ontslag als bestuurslid, hetgeen hem verleend werd op eervolle wijze onder dankbetui ging voor de diensten door hem als zoo danig bewezen. Daarna had er stemming plaats wegens periodieke aftreding als bestuurslid van den heer A. vail Hijfse, die met 14 van de uitgebrachte 25 stemmen herkozen werd. Vervolgens werd overgegaan lot stemming voor de vacature van den heer Joseph Verdnimen. Na 2 stemmingen werd dhr. J. Fr. Verdunnen gekozen met 13 van de 26 stemmen. OSSENISSE. Hebben wij eenigen tijd met de hoop geleefd, dat wij van het jongentje met de struisvogelmaag af zou den geraken, die hoop is nu verdreven, daar hij door de Arrondissementsrecht bank van rechtsvervolging is ontslagen. Eenigen tijd heeft hij zich, uil vrees daarvoor, vrij stil gehouden, maar nu lvu' daarvan ontheven is, is hij met zijn dief stallen weer opnieuw begonnen. Vrijdag namiddag was hij hij den heer J. A. M. Burin, herbergier, koster en organist der R. K. kerk achter het buffet en nam een karaf met sterken drank weg. TER NEUZEN. Van de ijzeren aak „De drie Gebroeders" van schipper A. Hartog uit Sliedreehl, geraakte, hij het verlaten der haven, door den hevigen wind, het tuig over boord en moest het schip onder Iiorssele ten anker komen. Door een sleep boot werd „De drie Gebroeders" op de haven alhier teruggebracht. De mast is afgebroken, waardoor de roerpen en een doel der luiken zijn verbrijzeld. Het ongeval liep zonder ongelukken af. HULST. De gezondkeidscommisie alhier maakt bekend, dat zich te Selzaete ge vallen van pokken hebben voorgedaan, waar van één met doodelijken afloop. Benoemd tot ontvanger der rijksbelastin gen te Sluis M. de Jonckeere, surnumerair te Rotterdam, met intrekking zijner be noeming te Gramsbergen te Sint Maartens dijk W. van de Ven, surnumerair te's Her togenbosch. Ingetrokken is de benoeming van J. Claes- sens tot ontvanger te Hulst, Te Zuiddorpe had Donderdagmiddag de brouwersknecht A. V. het ongeluk in den brouwketel te vallen. Deerlijk aan de beenen verbrand is hij per rijtuig naar zijn woning gevoerd. Een droevig ongeluk vond Vrijdag te Scheveningen plaats. Bij het lostrekken der loggers, welke in de Buitenhaven wa ren vastgeraakt en nog niet. vlot. waren, werd de meesterknecht-scheepsbouwmees ter van een kaapstander, door een boom tegen het hoofd getroffen. De slag tegen de hersens was zóó hevig, dal de dood on middellijk intrad, zoodat door den telefo nisch ontboden geneesheer geen hulp meer kon worden verleend. Zaterdagochtend is uit de Waal hij Nij megen een plm. 70-jarige man opgevischl, (lie even te voren van de spoorwegbrug in de Waal was gevallen of gesprongen. Eenige omstanders op den Waaldijk drongen er hij de lieden, die den man hadden opgevischt. en in een roeiboot ver voerden, op aan den drenkeling terstond aan den wal te brengen om te pogen de levensgeesten weer op te wekken, hetgeen zij evenwel weigerden, zoodal mogelijk door hun nalatigheid de man niet meer in het leven is behouden, hetgeen ook het en antwoordde toen stoutmoedig: „Han nah, meneer, o dat is alleen maar de ka menier, ziet u". „Maar ik zie hier niemand, die daarop gelijkt. Gij hebt hij 'I opnemen van hen die tol hot dienstdoend personeel behoor den, van geen Hannah gesproken", ging hij voort, zich tot Thomas wendende. „Neen meneer", antwoordde deze met een schuinschen blik op de roodwangige maagd naast hem. „U hebt mij ook alleen gevraagd wie zich in het huis bevonden op het oogenblik dat de moord ontdekt werd, en dat heb ik u gezegd". „Hm, hm", zeide de rechter op satirie- ken toon, „jij kent het klappen van de zweep, naar ik merk". En zich vervolgens tol de keukenmeid wendende, die inmid dels angstig de kamer naar alle kanten had rondgekeken, ging hij voort met vra gen: „En waar is die Hannah nu?" „Om u de waarheid te zeggen, ze is weg, meneer". „Hoe lang al?" De keukenprinses kon nauwelijks meer adem krijgen. „Sedert gisterenavond, me neer". „Hoe laai gisterenavond?" „Och, lieve hemeltje, meneer, dat weel. ik niet. Ik weet er waarachtig niemendal van". „Is ze weggestuurd uit haar dienst?" „Voor zoover ik weet niet; haar klee- ren zijn tenminste nog hier". „Zoo, zijn haar kleeren nog hier. Om hoe laat hebt ge haar gemist?" (Wordt vervolgd). gevoelen was van den genei dood constateerde. Tot dusverre is de naam| keling, die goed gekleed horloge hij zich droeg, nod Een 16-jarige jongen wel machinefabriek van l'ott er Groningen is in die fabriek wiel gegrepen en onmiddellj jongen had hij de machine Als een staaltje van mooi) wordt medegedeeld, dat in Den Haag zich geheel vl schikking stelde voor heil stukjes huid van haar lickil mee de genezing van haail bevorderen, die onlangs wonden had hekomen, welfl genezen. De operatie gel Reeds meermalen is uil )l bleken, dat het gebruik, om f van huis een bordje plaatsen ook zijn onpraclisl daar liet den inbrekers cc| 0111 juist dan hun visite le In de Emmastraal in dej weer eens gebleken. Ofschoon wel thuis had wier echtgenoot in den irl was, en die daarom niet wil gemakshalve het bordje vol schoven. En liet had zijn effect, werkelijk stilgeen belletje Ongeveer drie uur evefl dienstbode ook hel huis hoorde de dame, juist de de deur met een sleutel c| „Ben jij 't man?" riep stond plotseling in de gail sjofele kerel, met een vif boeventronie van belang. De dame, haar tegenwo geest niet verliezende, sol luide stem den kerel heen l] „Maak maar zoo'n drukte blij zijn, dat ik je deur, die jl sluitriep de man hrutaalg „Kas! Kast Kasf' riep nu rende een jonge lobbes in volle vaart brommend eu trap al', de gang door op deil Altijd maar blaffend en lel opspringend belette hij hem i| binnen le treden, zoodal hij genomen visite maar afzagj achter zich dicht trok. Had niet de dame hij vvijzel het bordje „niet thuis" gel was ze werkelijk afwezig gil dringer zou vermoedelijk vl succes van zijn visite hebbJ Op het. Rokin te Amsterdam dagmiddag het tramverkeel offer geëischt. Door wagen] dende op lijn 4, Prins Hendril - Amsteldijk, is vóór de Ga zevenjarig jongetje, dat de tr| oversteken, overreden. Wel geiibesI uurder onmiddellijk, gen bleef nog eenigen tijd houdende jongen werd ol schermingsbord gedrukt, tegen een der voorste wielel tramrijtuig opgevijzeld was, er onder uit gehaald wordij ingedrukte borstkas en een wonde werd hij daarop per h| liet gasthuis vervoerd. Bij liet. gasthuis was de jongen i| Te Ambt-Ommen werd in I schen van het landgoed Eel opzichter De Vries een vost graven, waarin een zevental Tot bewijs van de roofzucht I vossen, vooral wanneer zij jo moge dienen, dat in en bij I den aangetroffen de over blij tl drietal jonge reeën, eenige rïT en konijnen, benevens ettel tamme eenden en fazanten, schap jagers zou hen zoo'n nijden Bij een gevecht, tusschen bouwersknechts, die Woensd ter gelegenheid van den algr huisdag der dienstboden (3 IV' Burgsche Sluis aan liet feestv werden de messen getrokk knechts levensgevaarlijk gewoi bekwam eenige lichte wondi hen is voorzien van de IIII. der stervenden. Donderdag zijn, verdacht „slachting", twee personen, een gehuwd vader, gevankeli gebracht. De geheele uitzet van d< kroonprinses van Duitschland vervaardigd, met uitzondering toilet, dat een geschenk is vi sche kroon. Het moet de w< moeder der hertogin, groothert sie, geweest zijn, dat niets in gekocht werdde keizer er hebben, naar het Berl. Ta; telt, alle mogelijke moeite gec van meening te doen verar het gelukte niet. Alleen de op het bruidskleed zijn in Berl De hofsleep der aanstaande was in de afgelcopen week ee voor het publiek ter bezichtig Meer dan 55 000 menschen de gelegenheid gebruik. In Halle, in Saxen, was mi

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2