GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. Ingebonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. 378s,e Staatsloterij. SAS VAN GENT. De politie moet het gelukt zijn den voerman op te sporen, die verleden week alhier den sedert overleden wielrijder aanreed. De man beweerde, dat het aanrijden plaats had bij schemer duister en dat de wielrijder het rijtuig op 50 a 60 meter afstand kan zien aankomen dat deze ook midden op den weg reed en dus zelf schuld had en dat het paard, door de botsing schichtig geworden op hol sloeg en hij daarom geen hulp heelt Omtrent een en ander wordt verder onderzocht, BOSCHKAPELLE. Bij den landbouwer A. D., alhier zijn dezer dagen ook kippen gestolen, ongeveer een 35-tal. Men heeft, meent men, eenig spoor van den dader ontdekt, SLUIS. De gemeenteraad heeft met al- gemeene stemmen afwijzend beschikt op een verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, o«i de herbergen des Zon dags gedurende de godsdienstoefeningen te sluiten. De raad was met Burg. en Weth. van meening, dat zulk een bepaling voor die gemeente tot veel moeilijkheden aanleiding zou geven. In de eerste helft van de maand April werden langs de grenskantoren van Zeeuwsch-Vlaanderen naar België gezon den 141 melk- en kalfkoeien, en wel langs Clinge 80, langs Sas van Gent 41 en langs Veldzicht (gem. IJzendijke) 27 stuks. Langs al de grenskantoren werden naar België gezonden 1280 melk- en kalfkoeien, tegen 765 in de laatste helft van Maart. Nu in België weer meer vraag begint, te komen naar Nederlandsche melk- en kalfkoeien, begint de smokkelhandel in vee in onze grensplaatsen te herleven. Uit Rotterdam worden geregeld runderen aan gevoerd, die meest frauduleus over de grenzen gaan. Zaterdag trok op klaarlich ten dag een troep smokkelaars, een 8-tal runderen geleidend, van Koewacht over de Belgische grens. Toevallig werden zij opgemerkt door een ambtenaar, die een fietstoertje maakte. In vliegende vaart reed deze naar Koewacht, Stekene en Sinay om hulp, en na. korten tijd achtervolgden een tiental ambtenaren, allen per rijwiel, de smokkelaars. Onder de gemeente Sinay zagen dezen zich door een tiental goed gewapende douanen omsingeld. Een ge vecht ontstond, waarbij de smokkelaars 3 runderen verloren. Zij zelve wisten te ont snappen. De in beslag genomen runderen zullen na keuring ten voordeele van den Staat worden verkocht. De helft van de opbrengst, wordt aan de ambtenaren als premie toegekend. Bij een begrafenis te 's Gravenhage bleek een koetsier van een der volgkoetsen stom dronken te zijn. Hij had een flesch jenever bij zich op den bok. Op een oogenblik, na met zijn span allerlei verdachte bewe gingen gemaakt te hebben, wilde hij er van door gaan. Toen t.rad een werkman naar voren en bood zich aan om het rijtuig te besturen. Maar hij was in zijn gewone pakje 1 Daarop werd raad gevonden. De koetsier werd zijn mantel ontnomen en den werk man omhangen; een der in het rijtuig zittende deelnemenden stond zijn hoogen hoed af en zoo beklom de werkman den bok, waarop de stoet verder kon gaan. De koetsier werd ingerekend. Te Haren, bij Groningen, heeft Maandag avond eene mishandeling met doodelijken afloop plaats gehad. Na het sluitingsuur kwamen twee personen in het hotel pen sion La. Promenade om cognac of bier. De hotelhouder J. van Hemmen weigerde. Een twist volgde, waarbij een van het tweetal van Hemmen met den stoel op het hoofd doodsloeg. Te Gastel, nabij Rozendaal, hebben Maandag een troep halfdronken grondwer kers, die in Duitschland gingen werken, uit louter baldadigheid een schuur in brand gestoken. Daarmede nog niet tevreden, hebben zij in eene weide een schaap met vier lammeren den nek afgesneden, ter wijl bij eene in de buurt wonende arbei dersvrouw de onverlaten binnendrongen, het varken, eigendom van het arme menschje, met messen deerlijk havenden en als laatste gruweldaad de vrouw zelf aanlandden. Alvorens de politie met. een en ander in kennis was gesteld, hebben zij hunne reis naar Duitschland aanvaard, doch niet zoodra had de marechaussee kennis van de feiten genomen, of direct is er naar Venlo getelegrafeerd om aanhouding. Even buiten Maastricht is Maandag avond zekere S., ongehuwd werkman te Oud-Vroenhoven, door den buurtspoorweg Glous-Maastricht-Maeseyck overreden. Hij schijnt op de rails gevallen en door den trein gegrepen te zijn, althans men vond zijn lijk met afgereden hoofd. De zuster van den vermoorden Harm de Vries te Vollenhove, Naatje de Vries, die hij den aanslag zoo ernstig verwond werd, is Maandag overleden. Dit is dus 't tweede slachtoffer. Onder geleide van de rijkspolitie is van uit de gevangenis te Breda naar het rijks- krankzinnigengesticht. te Medemblik over gebracht de gevangene M. N. A. De man, die sedert geruimen tijd in de gevangenis in afzondering heeft moeten vertoeven, was tengevolge van die eenzaamheid krankzinnig geworden. De groote eenvoud van Z. H. Pius X is algemeen bekend. De II. Vader ontvangt zonder veel plechtigheden de personen, die een audiëntie hebben aangevraagd. On langs ontving de Paus een hooggeplaatsten Franschman in audiëntie. De H. Vader had zelf gewenscht, dat hij zijn gezin zou mee brengen. Op het bepaalde uur trad de stoet naar den zetel, waar Pius X glimlachend zijn bezoekers afwachtte: de Franschman, zijn vrouw, zijn vijf kinderen en de bonne. De Paus beschouwde een oogenblik bewogen de lieve kinaeren en zei toenC h e p r o- eessionel (Welk een processie). De Paus ondervroeg den gelukkigen vader en wenschte hem geluk met zooveel kinderen. Allen hadden op verzoek des Pausen plaats genomen, behalve de bonne, die alleen een weinig verlegen stond. Er Was maar één stoel meer over, heel dicht bij den pauselijken troon. „Ga zitten", zei de Paus vriendelijk tot het dienstmeisje. En de bonne ging zitten tusschen den Paus en haar meesteres, rechts van Pius X, in den mooisten fauteuil. Toen de Paus eenige dagen later den Franschman opnieuw ontving, was Z. H. nieuwsgierig te weten, wat de kinderen van die audiëntie hadden gezegd. „H. Vader, zij waren erg getroffen door uw goedheid maar zij waren verwon derd, geen soldaten en officieren om u heen te zien". „Gij moet hun zeggen", zei de H. Vader glimlachend, „dat dit heel onnoodig zou zijn". Een dokter te Bazel heeft 100,000 francs moeten afdokken, om niet te worden ver volgd wegens het schrijven van anonieme brieven, waarin hij twee collega's met een zeer uitgebreide praktijk, op de ergerlijkste wijze had beklad. Toen eenmaal de ver denking op hem gevallen was, liet men hem gemerkte enveloppen koopen. Nadat hiervan voor de verzending van nieuwe anonieme brieven gebruik was gemaakt, werd hij onmiddellijk in hechtenis geno men. Hij werd al heel gauw in 't nauw gebracht en legde een volledige bekente nis af. Het geld komt ten goede aan lief dadige instellingen. Een geweldige wervelstorm heeft Texas geteisterd. De stad Laredo, gelegen aan de Rio Grande, is geheel verwoest. Er' zijn honderd menschen bij gedood en duizen den zijn er dakloos. De storm heeft in wijden omtrek schade aangericht. Te Parijs woont in de Rue de la Justice zekere mevrouw Derynes, die aan diepe droefgeestigheid lijdt en, wachtende op den dood, haar huis als een grafkapel heeft ingericht. In het midden van het zwart gedrapeerde salon staat de voor haar be stemde doodkist, met twaalf brandende kaarsen er om heen. Deze kist dient de pikzwarte lievelingskat der zonderlinge weduwe tot legerstede. Nu drongen dezer dagen drie gemas kerde dieven het huis binnen. Reeds ont steld door het gezicht der doodkist met de brandende kaarsen, kregen de inbrekers een doodschrik toen uit de kist de groote zwarte kat luid miauwende op hen toe sprong. Ten slotte kwam, opgeschrikt door het lawaai, mevrouw Derynes in een wit gewaad binnen. Nu was er geen houden meer aan. Alles onderstboven werpende namen de schelmen in panischen angst de vlucht, waar op straat de politie hen aanhield. Sidderend vertelden zij deze den waarlijken duivel daarbinnen te heb ben aanschouwd. Onder het motto „Vrijheid" drie start, „de Standaard": TelkentS is er op gewezen, dat de Sociaal democratie een richting van dwang vertegenwoordigt, en, werd ze eens mees ter van het terrein, de burgervrijheid smoren zou. Anarchist en Sociaal-democraat staan, het kan niet genoeg herhaald, juist daarin scherp tegenover elkander, dat de Anar chist „vrijheid zonder band" najaagt, de Sociaal-democraat daarentegen het per soonlijk leven opslorpt in den organisatie band. Ook nu op de jaarvergadering der Sociaal-democraten kwam de neiging om het vogeltje te kortwieken en dwang door de gelederen te doen heerschen, in het geval-Oudegeest sterk uit. In Utrecht II heeft de Sociaal-democratie een a f d e e 1 i n g, en die afdeeling heeft een bestuur, en dat bestuur was tegen Oudegeest's candidatuur voor de Tweede Kamer. Dit geval komt voor de vergadering, en wat doet deze? Ze maakt met Utrecht II korte metten, zet 'tbestuur af,'onthoofd de afdeeling en handhaaft Oudegeest. En dit alles ging met donderend applaus. Utrecht II kon ternauwernood gehoor vinden door zijn verweer. Bij welke andere partij in ons vader land vindt men nu zulk een tyrannieke organisatie? Vergelijk hiermede nu eens de houding der Deputatenvergadering in zake de Staalmanianen. Toch zit in die dwingzieke stembus organisatie het gevaar nog niet. Maar verbeeld u nu eens, dat deze zelfde mannen in het bewind zaten, en hun plannen doorvoerden, om wat nu Staat is in een groote ondernemersfirma om te zetten; wat zou er van onze burgervrijheid overblijven? Zooals het nu in de partij-organisatie toegaat, zou het dan toegaan in hel Lands bestuur. Een klein aantal heeren en dames zou alle macht in handen krijgen en de lakens uitdeelen. Dit clubje zou onder-comités door heel het land vormen, die naar de pijpen van het Centrale Comité hadden te dansen. Wat niet meeliep, werd eenvoudig ge royeerd; en zonder appèl of redres zou telkens onder donderend applaus weereen stuk van onze burgervrijheid op de antiki- teiten-vendutie komen. Juist daarom is wal nu met Utrecht II gebeurde zoo nuttig. Het masker gaat op zulk een wijs een oogenblik halverwege van voor de facie dezer matrone af; en wat dan te zien komt, stoot af. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Rotterdam (Allerh. Hart) den Weleerw. pater W. B. Kolenberg; tot kapelaan te Rotterdam fH. Franciscus van Assisië) den Weleerw. heer H. P. A. van Dijk; tot kapelaan te Haarlemmermeer (H. Joannes den Dooper) den Weleerw. heer Ph. C. A Stam en tot kapelaan te Boskoop den Weleerw. heer J. W. Brouwers. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik opname van het volgende Uit naam van velen uwer lezers in Goes, heb ik de eer U te vragen voortaan ons ook iets mede te deelen van het verhandelde in den gemeenteraad. Wij meenen er genoeg belang bij te hebben om te weten wat daar verhandeld, en hoe daar gesproken wordt. Het is om deze reden, dat ik U vrien delijk verzoek, alsnog een verslag te geven van de laatste zitting, waar, naar verluidt, wij die ook in de waardeering van uitingen der kunst het gezag der kerk erkennend en daarnaar handelen, zijn uitgemaakt voor „den kinderschoenen nog niet ontwassen". Hoogachtend, Uw abonné M. A. STIEGER. Goes, 3 Mei 1905. [Wanneer de heer Stieger ons blad ge regeld leest zal hij weten, dat wij van elke gemeenteraadszitting te Goes een verslag hadden. Dat wij het verslag der zitting van Zaterdag j.l. eerst heden opnamen, had voor ons zijn goede reden. De heer St. behoeft zich dus volstrekt niet ongerust te maken, dat hem ooit het verhandelde in den gemeenteraad zal worden onthouden. Evenwel kan het meermalen verkieslijker zijn zooals in dit geval een of ander gedeelte van een verslag te behandelen als artikel. Red Van 2—3 Mei 1905. GOES. Ondertrouwd2, Dirk Hogen- birk, 28 j. jm. te Bloemendaal en Pieter- nella Jacoba essels, 29 j. jd. te Goes. Overleden: 2, Cornelia, 8 d. d. v. Johan nes Pascalis Smolders en Jannetje Bal. MIDDELBURG. Getrouwd P. W. M. Hoegen, 24 j. jm. en E. Davis 20 j. d. Bevallen A. M. A. den Hollander geb. Stevens tweel. z. Overleden: P. Verhage, 17 m d.G. Klop, 29 j., man van C. J. Simonse. Van 29 April3 Mei 1905. VLISSINGEN. OndertrouwdW. W. Röpcke, jm. 28 j. en P. C. Krieger jd. 26 j. Bevallen J. C. van Aken geb. Proost, d. M. S. Timmerman geb. Berlo, z. E. R. Stinders geb. Benard, d. C. E. Antonisen geb. van Ochten, d., tweel Overleden H. Claré, wed. van W. Ko ning, 79 j. C. van Eenennaam, d., 14 m. April 1905. 's-HEERENHOEK. Geboren: 4, Anna Carolina Adriana d. v. A. Roelofs en Am. v. Hertum. 7, Jannetje, d. v. M. Braamse en J. Westerweel. 8, Catharina, d. v. P. Remijn en KI. Remijn. 10, Jacomina, d. v. J. Grim en M Verbart. 13, Adri ana, d. v. H. de Kok en W'ilh. Geleedst. 16, Catharina Adriana, d. v. A. Vermeu len en A. Nuijten. 18, Apolonia Adri ana, d. v. J. Paree en P. Remijn. 26, Jobina, d. v. J. Vette en Job. de Jonge. Overleden 29, Dingena Kopmels, 87 j., echtgenoote van Johannes Baleur. KRABBBNDIJKE. Gehuwd .- 20, Ma- rinus Goeree, 25 j., jm. te Kruiningen en Catharina Cornelia Luteijn 22 j. jd. Geboren1, Maria Johanna, d. v. Wil lem Adriaan van Boven en Cornelia Jaco mina van den Boomgaard. 5, Cornelia, d. v. Marinus Vos en Maatje van den Berge. 16, Machiel Willem z. v. Jacobus Wel- leman en S. M. van Arenthals. 21, Jan Cornells, z. v. D. D. Zweedijk en Chr. Verstraaten. Een oud praatje. Nog ruim één maand houdt ons van die verkiezingen gescheiden, en nu reeds leest men in liberale bladen juist hetzelfde wat voor'eenige jaren te lezen stond op een blaadje, waarvan niemand de maker wilde zijn. Er stond op afgedrukt een Jezu- iet, in de eene hand een dolk, in de andere een gift-beker; en in den tekst was sprake van duur brood en dure klompen. Maar het mocht gelukkig! niel baten, de Christelijke Regeering kwam er toch en nu zij reeds vier jaar heeft ge regeerd, nu is bet brood niet duurder en de klompen evenmin. Nu er echter wederom een zekere Juni- gebeurtenis in het zicht is, nu ook worden wederom diezelfde woorden gehoord, in de hoop, dat zij indruk zullen maken Openlijk in de vrijzinnige bladen kan men ze lezen. Zoo nog dezer dagen: „De werk- „man en allen die kleine inkomens heb- „ben, zij zullen duurder spek, vet, paarde- „vleesch, havermout, enz. eten; zij zul- „len duurder petroleum branden, op duur- „der klompen loopen enz." Vooral die be zorgdheid voor paardevleesch, komt voort enkel uit liefde voor den werkman, want, zegt dat blad: „de meer gegoeden eten dat in het geheel niet". Van de vrijzin nigen moet men het toch maar hebben. J. v. W. Tweede Kamer. Overeenkomstig het voorstel des voorzitters wordt wegens tijdsgebrek van de agenda afgevoerd het arbeidscontract en besloten na afloop van het onderwijsdebat te behandelen eenige wetsontwerpen o. a. tot subsidieering van een technische hoogeschool, de salarisrege ling der postbeambten, de botercontrole, wettelijke bepalingen op loterijen, en het scheepvaartkanaal met de Amer. Bij het voortgezet onderwijsdebat bracht de minister eenige wijzigingen aan en be paalde o. a. nader dat leerlingen beneden 5 jaren buiten rekening blijven bij de vaststelling van het aantal verplichte onder wijzers voor berekening der subsidieering. Dhr. Troelstra diende een motie in luidende De Kamer overwegende dat het lager onderwijs kosteloos behoort te worden ge geven gaat over tot de orde van den dag. Deze motie zal later worden behandeld. Aangenomen is het amendement, bepalende dat bijzondere onderwijzers geen niet-kerke- lijke bedieningen mogen waarnemen op straffe van onthouding van 't subsidie aan de school. De overige amendementen zijn verworpen. Door overneming van 't amen dement-De Waal Malefijt is be paald, dat de wachtgelden aan onder wijzers slechts voor een vierde in plaats van voor de helft ten laste der gemeenten komen. Het amendemenI-Kete laar, voor het behoud der bestaande rege ling, werd verworpen met 48 tegen 19 stemmen. Door aanneming met 35 tegen 34 stemmen van het amendement-Goeman Borgesius is het wachtgeld voor onder wijzers met. meer dan 20 dienstjaren ver laagd van 95 tot 80 procent van het in komen. Art. 4, bevattende wijziging van het stelsel van uitkeering door rijk en gemeenten, gaf aanleiding tot een uitvoerig technisch finantieel debat, waarbij o. a. dhr. v. R a a 11 e betoogde, dat de rege ling van den minister de grens der poli tieke betamelijkheid overschrijdt en het ontwerp stempelt tot een partijwet van de ergerlijkste soort. Dhr. Roëli verklaarde zich onmogelijk met het regeeringsstelsel te kunnen vereenigen. Ook dhr. terLaan bestreed dat stelsel. MIDDELBURG. Akte examens L. O. Geslaagd: S. Bierlé en S. C. Rijnberg, beiden te Neuzen; E. van Bendegom te Nieuwerkerk; P. S. Timmermans te Zie- rikzee; J. W. Dros te Goes en C. A. Th. Knijff te Zaamslag. VLISSINGEN. Het is thans zeker, dat de Nederlandsche schoener „Secunda" de vorige week op de Noordzee door aan varing met het Fransche stoomschip „Ra cine'' is gezonken. Onder de verdronken personen behoort ook een 16-jarige zoon van een schipper van het Nederlandsch loodswezen alhier. VLISSINGEN. Een werkman, die werk zaam was bij het schoonmaken van een reservoir op de kaaskade, is door ontsnap pende gassen bewusteloos geworden. Hij moest naar zijn woning worden vervoerd en onder geneeskundige behandeling ge steld. Het Kantongerecht te Middelburg ver oordeelde heden F. L. F. te Vlissingen wegens overtreding der arbeidswet tot 16 maal f2 boeten subs. 2 dagen hechtenis voor iedere boete. ROTTERDAM, 2 Mei 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd3537 runderen, 864 vette, 661 nuch tere kalveren, 152 schapen, 421 varkens en 162 biggen. Runderen hoogste prijs 70, laagste 50 cent; kalveren hoogste 100, laagste 66 centschapen hoogste 56, laagste 48 cent; varkens hoogste 52, laagste 46 cent; alles per kilogram. GOES, 2 Mei 1905. Tarwe was onveranderd in prijs, Erwten en Bruineboonen waren iets beter te ver- koopen. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,- 7,25 Rogge- 5,— - 5,10 Wintel-gerst per 100 K° - - Zomergerst Haver - - Bruineboonen - 10,10 - 10,75 Paardenboonen Koolzaad- - Groene Erwten - 7,10 - 7,30 Kroonerwten - 7,20 - 7,45 Karwijzaad - - - Versche Boter f 0,80, a f 1,00 per KG., mid- denprijs f0,45, part. f Eieren f2,80 f3.20 per 100, middenprijs f0,775 part. f— De aanvoer van boter en eieren was ruim. Vrijdag 5 Mei. BREDA, bureau sectie-Ingenieur der Mij tot Expl. van S. S. 2 uur herstelling en vernieuwing gebouwen enz., behoorende tot de lijnen VlissingenBoxtel; Roosen daalBelgische grensTilbnrg-Belgisclie grens met zijlijnen naar Goirle. Bestek fl.en de voorwaarden f0,25. Aanwij zing 26, 27 en 28 April. Donderdag 4 Mei. KRUININGEN, door not. Pilaar in de Korenbeurs 11 uur boomgaard „Fruithol" groot 5180 cA. Vrijdag 5 Mei. IERSEKE haven 10 uur door deurw. Hollmann Verhoek, Amerik. greenen le kwal. houtwaren. Zaterdag 6 Mei. HOEDEKENSKERKE 10 uur haven door deurw. Hollmann Verhoek le kwal. houtwaren. Maandag 8 Mei. WAARDE haven door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. houtwaren. Dinsdag 9 Mei. GOES 2 uur bij Den Hond door deurw. Hollmann Verhoek, de statieschuit „Vrouw Maria" 45 ton met inventaris. Woensdag 10 Mei. WESTKAPELLE door not. v. Nimwegen 10 uur de hofstede A. Jobse 7,8209 H.A. 's HEER ABTSKERKE. Openbare ver pachting van 8.58.11 H.A. Bouw- en Wei land, te 's Heer Abtskerke en Nisse, ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur te Goes, door not. v. Campen, 2 uur, hij Jan Konings. RILLAND 11 uur en KRABBBNDIJKE half 3 door deurw Hollmann &Verhoek houtwaren. Donderdag 11 Mei. GOES bij Tas door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. Amerik. greenen houtwaren. Vrijdag 12 Mei. NIEUW- en ST. JOOSLAND hij Kake- beeke 2 uur door not. Hosang het hof- steetje „Vrederust". Woensdag 17 Mei. WEST-SOUBURG door not. de Maret Tak bij Mink 10 uur 6,2628 H.A. hooi- en weiland in Souburg, en 1,0660 H.A. bouwl. in Vlissingen. Dinsdag 23 Mei. GOES, 8 uur op het Slot door not. Pilaar een winkelhuis van dhr. Joosse 152 cA.j een huis, schuur, tuin en hoveniering 3750 cA. met erfpachtsrecht. van 54 cA. uitweg Oostsingel. Vrijdag 26 Mei. GOES half 9 op het slot door not. Pilaar voor wed. Luijk 610 cA. bouwgrond en water tegenover het station. Trekking van 1 Mei. 4e klasse. Prijzen van f 5000: 2944 f 1000: 13427 17016 f 400: 946 14174 f 200: 12131 20238 f 100: 1973 5155 6913 12539 15173 19374 f 651283 1773 1749 1818 2240 3735 5288 6305 6324 7173 7193 7190 7206 7256 17191 Trekking van 2 Mei. 4e klasse. Prijzen van f25000: 13216 f 15005130 f 1000: 14706 f 400 20610 f 20012434 f 100: 2822 8679 9622 11259 14985 f 65: 57 1073 1256 1273 1720 1751 1802 2242 3722 5204 5215 5285 6230 6262 6273 6306 7149 7188 7212 7253 7257 9403 11841 17172 Trekking van 3 Mei. 4e klasse. Prijzen van f 2000 2395 f 1500: 7145 f 1000: 19436 f 400: 3183 19996 f 200: 3483 20964 f 100: 16209 17328 f 65: 45 52 41 55 505 1066 1710 1701 1703 1830 2216 3719 5233 6223 6229 6406 7147 7252 7221 9404 12320 16738 16717 17181

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3